Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Klubovna

Když kliknu na nějaký znam chatu, dostanu se do klubovny. Opravte to prosím.

Opraveno. Díky za upozornění. R^

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Klubovna

Ahoj,
občas když sedím u stolu a píšu si, tak mě to vyhodí, ale přitom to tam je ukázané že tam sedím a ten stůl už mi nejde rozkliknout. Poradíte mi co mám dělat a nebo proč mě to takhle zlobí? Jinak už jsem se zkusila odhlásit a zase přihlásit, ale nefungovalo to a tak musím čekat až mě to vyhodí úplně, abych si zase mohla sednout. Naposled se mi to stalo dnes ve 13:14:05.

Ahoj,
nevím, co podobné závady způsobuje. Poslední dobou zvažuji, že ještě před výrobou nové nejúžasnější klubovny, o které už dva roky povídám, trochu předělám tu stávající. Nijak zásadně, jen bych se rád zbavil těch starších postupům, kterým úplně nerozumím a které nedovedu spolehlivě ladit... a zoptimalizoval bych chat, aby fungovat lépe v mobilech.

Nemělo by to být zase tak velké sousto, jak jsem si kdysi myslel. Možná, že během prázdnin bych to mohl zvládnout. :->

Klubovna

Ahoj,
podle jakých příspěvků se u stolů v klubovně zobrazuje ten čas, od kdy je u toho stolu ticho? Když k tomu stolu jdu, napíšu tam zprávu a pak odejdu, tak se ten čas poslední aktivity nemění.

O nastavení dotyčného času se stará ten automat, který 28. sekundu každé minuty projde stoly a prázdné skryje.

Možná bych tam měl udělat nějaký trik, že než k té pravidelné údržbě dojde, bude se u prázdného stolu ukazovat aktuální minuta, aby tam nebyl úplný nesmysl. :->

Klubovna

Po jak dlouhé době se stůl stane stálým, nebo se smaže?

Každou minutu (tuším, že 28. sekundu) se spouští čisticí automat, který kope neaktivní uživatele kvůli neaktivitě a ruší nestálé stoly, u kterých zrovna nikdo nesedí.

Zařazení mezi stálé stoly se neděje automaticky, někdo to musí nastavit ručně. Jelikož správci na toto nastavení v tuto chvíli nemají nikde žádný čudlík, můžu to udělat jen já... na jejich doporučení.

Klubovna

Ahooj
V klubovně je chyba!
Občas se stane, že si přisedne nějaká holka, třeba Májuška96 , AhojjsemPetra nebo majacos, a píše to že si přisedl kamarád, ne kamarádka! přitom mají nastaveno že jsou holky! Třeba u mě se to nestává. Původně jsem si myslela, že je to tak jen u voříšků, ale ne...
Nevíte čím to je?

Myslím, že jsem to konečně opravil. :-)

Klubovna

Ahoj,
u záznamu chatu je nová funkce že můžu vidět 60 zpráv před mým příchodem ale je tam nějaká chyba že vidím i v 60 - ti předešlých zprávách šepty které nejsou určené mně. Opravte to prosím :).

lékařský

Opraveno. Uf, to byla hloupá chyba... :-(
Ale koukal jsem, že tuto možnost zatím skoro nikdo nevyužil.

Díky moc za upozornění. R^

Klubovna

Ahoj,
když chci přisednout k dočasnému stolu tak se mi otevře prázná stránka s nápisem „Moment...“. Je to chyba Alíka nebo je problém u mě? Stálé stoly normálně fungují... Screenshot jsem uložil do obrázků pod názvem Alík - chyba.

Ahoj,
díky za zprávu, je to chyba Alíka. Klubovna je vytvořená trochu jiným způsobem než zbytek webu a já nevím, jak opravit její občasné pády, tak zkouším různé věci... jedna z nich je, že se napíše „Moment...“ a stránka se zkusí po chvilce sama obnovit. Nejspíš to ale nikdy nepomáhá, takže ten nápis se objeví znovu i po obnovení. :-)

Klubovna

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jesli vás můžou vyhodit z klubovny od stolu za neaktivitu, i když jste si šeptali s jiným uživatelem.
A taky bych se chtěl zeptat, jestli správci vidí šeptání s 2 uživatelem nebo ne..
Hynekd

Ahoj,
šeptání s někým u stolu v Klubovně se do celkové aktivity u stolu započítává stejně, jako když píšeš veřejně. Takže je možné si pouze u stolu s někým šeptat, ale pokud od posledního příspěvku v šeptání neuplyne déle než 20 minut, tak Tě Alík automaticky od stolu v Klubovně neodhlásí.
Správci Klubovny, Správci Alíka a Zvěrolékaři si z bezpečnostních důvodů mohou buď částečně (pouze u stolu) nebo úplně (i z historie dění u stolu) prověřit šeptání dotyčného s jiným uživatelem, a to z důvodu bezpečnosti. Je ověřeno dle našich zkušeností, že nejvíce závadných věcí v Klubovně je posíláno právě prostřednictvím šeptání, a bezpečnost uživatelů na Alíku má vyšší prioritu, než Vaše soukromí, proto je také veškerá aktivita nejen v Klubovně zaznamenávána. Nicméně i výběru dotyčných Správců je věnována patřičná pozornost a korunku (a tedy i pravomoc kontrolovat šeptání uživatelů u stolu v Klubovně) získají pouze dlouholetí, spolehliví a prověření uživatelé.

Klubovna

Čauky, to jsem zas já..
Chci se zeptat.
Když je v Klubovně nějaký stůl uzamčený pro nekamarády nebo pro všechny, může si přisednout Správce klubovny nebo zamčení funguje pro všechny?

Díkes, číča800

Ahoj,
zámečky u stolů jsou pouze pro běžné uživatele. Uživatelé s vyšším oprávněním, to znamená Správci, si k nim přisednout mohou. Je to logické, jak jinak bychom kontrolovali, zda jsou u stolu dodržována pravidla Alíka? Pravidla platí u všech stolů bez rozdílu, ať jsou uzamčeny, nebo ne. Správce si může přisednout k jakémukoli stolu v Klubovně, ať už je uzamčený jakýmkoli zámečkem, nebo uzamčený není. Toto platí pro Správce Klubovny, Alíka a Zvěrolékaře. Redaktor Alíka a ani Správce nástěnek nemají v Klubovně žádná oprávnění, tudíž ti si k takto uzamčeným stolům přisednout nemohou.

Klubovna

Ahoj, chci se zeptat, proč vždycky, když někdo napíše moji přezdívku u stolu v klubovně nebo mi někdo pošle soukromý vzkaz u stolu, tak je moje přezdívka žlutě výrazná? Tohle mám už 5 let a více a myslela jsem, že za několik let to zmizí, ale nic.

Ahoj,
to je proto, aby si uživatel, zejména při větším počtu lidí v klubovně, všiml, že mu někdo píše nebo že ho někdo oslovuje.

Klubovna

Ahoj, Alíku
Chci se zeptat, jestli by nebylo možné ukládat nastvení chatu (kukačky) na Alíkovi místo sušenky v PC. Já totiž sušenky vždycky sním. (smáznu, anonymní prohlížeč kvůli místu na disku)

Ahoj,
až budeme vyrábět novou klubovnu, budeme na to myslet. Do té doby asi žádné řešení nemáme.

Drobný problém vidím v tom, že uživatel může chtít na různých zařízení různou hlasitost. Mám nepříjemné zkušenosti s hrami, které si myslí, že chci mít na počítači, který používám se sluchátky, stejnou hlasitost jako na jiném počítači, kde mám normální reproduktory. Ale na to by asi také šel udělat nějaký přepínač.

Sušenky od Alíka by neměly zabírat moc místa na disku, je to pár bajtů, disky jsou o mnoho řádů větší. Ale chápu, že asi chodíš i na jiné weby, které nejsou tak ohleduplné.

Klubovna

Co znamená to číslo u nápisu KLUBOVNA?

Ahoj,
předpokládám, že to znamená, kolik uživatelů je v tu danou chvíli celkem v Klubovně u všech stolů (každá přezdívka se počítá vždy jen jednou).

Klubovna

Proč je teď v klubovně napsané místo Nastavení stolu Nastavení stolů?

Protože to je společné nastavení pro celou klubovnu. Je to tam takhle napsané celou dobu, tento text jsme za poslední rok neměnili.

Klubovna

Dobrý den!
Chtěla jsem se prosím zeptat v Klubovně si založím stůl Londýn.5 minut po založení ho tam vidím, ale když odejdu z Klubovny a za chvíli se vrátím už tam není. Ani na vizitce ho nevidím. Mohu se prosím zeptat kam se mi uloží.
Moc děkuji
Gerdička123

Ahoj,
stoly v klubově, které založí uživatelé, jsou tzv. nestálé stoly, které zaniknou, když u nich nikdo nesedí.

Klubovna

Ahoj,
U stolů v Klubovně se zobrazuje můj věk, přestože jsem v Nastavení nezaškrtl políčko Zveřejnit věk.Předejít tomu jde jenom úplným vynecháním data narození. Šlo by to prosím nějak spravit?
A když už jsme u data narození, bude tu znova kolonka s uživateli, co mají v blízké době narozeniny?

Děkuji mnohokrát.

Ahoj,
pokud v Nastavení zaškrtneš možnosti uveřejnění dne, měsíce a roku narození, tak se zobrazuje všude. Pokud tyto možnosti nezaškrtneš, ale datum narození tam nastaveno stále máš, tak se Ti bude zobrazovat pouze u stolu v Klubovně. Pokud nechceš, aby se Ti zobrazoval věk nikde, tak je potřeba v Nastavení zadat výchozí nastavení na “den, měsíc, rok“ a samozřejmě ponechat bez zaškrtnutí políčka uveřejnění. Nezapomeň vždy dát Uložit.
Zobrazování narozenin kamarádů je v plánu, zkus ještě nějakou dobu vydržet.:-)

Klubovna

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli bude existovat v klubovně funkce „pozvání kamarádů ke stolu“. Byl by tam čudlík, objevilo by se tam „kamarádi v klubovně“ a pozvánka by přišla do pošty.
Díky za odpověď.

To je velmi pěkný nápad, díky za tip R^

Možná to pozvání neudělám přímou formou pošty, ale rozhodně nějak jo. Znamenám si do plánů na novou klubovnu.

Klubovna

Ahoj, když u stolu sedí Správce, vidí to, co řeknu jenom někomu?

Ahoj,
Správci Alíka (zelená korunka) nemusí být přítomni fyzicky u stolu, aby si mohli ověřit Tvoji veškerou aktivitu v Klubovně. Správci Klubovny (červená korunka) si mohou zjistit veškerou Tvou aktivitu přímo u stolu v Klubovně, ale jen do jisté míry. Správce stolu (žlutá, zlatá korunka) si pak může ověřit Tvou aktivitu u stolu v Klubovně, kterou píšeš všem. Pro Zvěrolékaře (modrá korunka) platí totéž, co pro Správce Alíka.

Klubovna

Ahoj. Hraju Alíka na tabletu a v klubovně mi nejde si sednout ke stolu. Jenom na tabletu, na počítači mi to jde.

To je zvláštní. Nezkoušíš si sednout k zamčenému stolu? Píše ti to nějakou hlášku? Co máš za tablet? Odpověz prosím případně do pošty.

Má někdo podobný problém? Pokud ano, napište mi také přes poštu. Plánujeme lepší přizpůsobení webu pro opatlané displeje (tedy tablety a mobily), ale i nepřizpůsobená verze by měla alespoň nějak fungovat už teď.

Klubovna

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda se neuvažuje nad úpravou upozornění při vstupu do Klubovny. Při přihlášení se vždy zobrazí tabulka s upozorněním, že děti do 15 let mají vstup povolený jen se souhlasem rodičů. :) Je samozřejmě dobře, že tam pro ty děti je, jen by mě zajímalo, jestli se neuvažuje nad tím, že těm, kteří by v nastavení uvedli datum narození a bylo jim 15 a více let, by se toto upozornění (které je pro ně jako starší 15 let zbytečné) přestalo zobrazovat. :)
Je to jen návrh. Jinak chválím změny na Alíkovi, příjemně překvapily! :)

Po zralé úvaze jsme upozornění úplně zrušili, protože nebylo příliš konzistentní s tím, jak funguje zbytek Alíka. Okamžitá viditelnost potenciálně nevhodné zprávy hrozí i na nástěnkách a soukromá potenciálně nevhodná konverzace hrozí i v poště – ani na jednom místě upozornění nebylo. Bezpečnost dětí je pro nás stále na prvním místě, ale nemyslíme si, že ji podobné vynucované souhlasy zlepšují.

Děkujeme za pochvalu nového Alíka, jsme rádi, že se ti tu líbí. :-)

Klubovna

Když jdu do klubovny, tak tam je u stolu JEN PRO HOLKY zámek a nejde mi tam vstoupit. Proč?

anetaxoxo, 6. června 2017

Nejspíš to pro tebe bude šok, ale nejsi holka 8-o:->
Alespoň z pohledu Alíka ne – v nastavení osobních údajů nemáš vybráno, zda jsi kluk, nebo holka. Pokud si tam nastavíš, že jsi holka, budeš moct vstoupit.

Kdyby ti to nešlo, napiš mi dopis.