Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Přezdívka

  Jak se mění přezdívka?? :D

  Pročpak? Ty už snad nepracuješ v železárnách, MetalWorkere? :-D

  Objednat změnu přezdívky si jde za kačky:
  www.alik.cz/s/prejmenovani-nebo-spojeni-uctu

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Přezdívka

  Ahoj, nejsem spokojená se svojí přezdívkou, ale nevím, jak si ji změnit. Jde to vůbec? Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  ano, jde.

  Podívej se do Katalogu dárků a zde si dej Přejmenování nebo spojení účtu. Tento dárek je zpoplatněn kačkami. Odešleš nám pak žádost, kterou posoudí správci a v případě kladného vyřízení budeš moci mít novou přezdívku. Žádosti se ale nevyřizují hned, takže počítej, že to bude nějakou dobu trvat. Ze závažných důvodů, například pokud se jedná o dlouholetou a hodně známou osobu na Alíkovi, je potřeba se připravit i na to, že žádosti nebude vyhověno a budeme se Ti tuto změnu snažit rozmluvit. Je také potřeba počítat s tím, že kačky se nevracejí, jedná se o manipulační poplatek.

  Přezdívka

  Slučuje se při spojení účtů seznam nástěnek?

  Ahoj,
  kdybych si nechala sloučit účet, jak by to bylo s nástěnkami? Sloučily by se i ony? A kdybych si nechala sloučit účet s účtem, na kterém žádné nástěnky nemám, „převedly“ by se tam nástěnky z toho účtu, na kterém byly před sloučením, nebo by na sloučeném účtu žádné nebyly?
  Děkuji.

  Ahoj,
  nejsem si tím úplně jistý, ale myslím, že v tuto chvíli se nástěnky nepřevádí – zůstanou u nich stejné účty jako před spojením. Ale zvěrolékaři to kdykoliv u jakékoliv nástěnky můžou ručně upravit. Případně to můžeme dodělat, kdyby se ukázalo, že to je častý požadavek.

  Při přejmenování účtu se ale zakladatel nástěnky přejmenuje, i když zakládající příspěvek zůstane podepsaný původní přezdívkou. (Technicky je to vyřešené tak, že se účet doopravdy přejmenuje a vedle vznikne nový účet s původní přezdívkou, na který se převedou všechny staré příspěvky, aby u nich zůstala stará přezdívka a nebylo matoucí, že někdo reaguje na někoho, kdo tam není.)

  Přezdívka

  Ahoj Alíku,
  mám otázku. Když si někdo spojí účty, spojí se mu i kamarádi? Přepokládám, že jo.
  Předem děkuju za odpověď.
  PAAJAaALIIK

  Ahoj, spojí.
  I oblíbení nástěnek a her a šetření na dárky a dopisy nebo záznamy z chatu, které si dal za rámečkem… všechno je sloučené.

  Přezdívka

  Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda ještě funguje účet Lucinkaaaa a pokud ano, tak jak se k němu dostanu, když nevím heslo ani mail. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  tato přezdívka existuje a je u ní uveden i e-mail. Pokud tedy Tvůj zájem trvá, tak Ti můžeme sdělit e-mail a pokud k němu máš stále přístup, můžeš si na něj nechat poslat nové heslo. V takovém případě mi zkus napsat do pošty, napíšu Ti zde e-mail, který je u dané přezdívky uveden.

  Přezdívka

  Kdybych si nechal spojit dva účty, sečetly by se kačky z obou účtů dohromady?
  Předpokládám, že asi jo.

  Ahoj,
  z logiky věci toto samozřejmě není možné, tato úvaha je tedy mylná.
  Pokud chceš spojit dva účty, tak nám vlastně sděluješ, že oba tyto účty jsou Tvoje. Z pohledu sbírání kaček je pochopitelně možné sbírat kačky jenom na jeden účet, proto se taky doporučuje, pokud už někdo používá více účtů, aby si na všech vyjma jednoho z nich vypnul sbírání kaček. Pokud by to fungovalo tak, jak se domníváš, tak by to bylo i nespravedlivé vůči ostatním uživatelům, kteří zde mají jen jeden účet a sbírají poctivě kačky jen na něj, takto by si někdo chytře založil spoustu účtů a pak si je spojil dohromady, což pochopitelně není možné. Proto se u spojení postupuje tak, že se při spojování přezdívek převedou kačky z toho účtu, kde jich máš víc a o kačky z druhého účtu přijdeš.

  Přezdívka

  Existuje ještě nějaký registrovaný účet na můj email?
  Registroval jsem se totiž za dob „starého Alíka“ a chtěl bych vědět, jestli je ten účet ještě aktivní, nebo jste ho smazali.
  P.S.: Zapomněl jsem přezdívku, ale heslo si pamatuju. Mohli byste mně říct přezdívku, kdyby byl účet ještě aktivní?

  Ahoj,
  v současné době je pod tímto e-mailem, který máš u své přezdívky uvedený, registrována právě jen tato přezdívka.
  Je možné, že jsi dříve na Alíkovi měl i jinou přezdívku, nicméně buď byla smazána pro neaktivitu (rušení probíhalo po 6 měsících neaktivity) nebo byla smazána z důvodu neudělení souhlasů vzhledem k nařízení GDPR. Podrobnosti vyšly tehdy ve článku: www.alik.cz/a/zmeny-na-alikovi-kvuli-lepsi-ochrane-soukromi

  Přezdívka

  Zdravím, dal by se zrušit tento účet? Nevím, jak Alík funguje ohledně mazání účtů, ale kdyby to bylo možné, byl bych jedině rád. Kolem loňských Vánoc jsem podal žádost o zapomenutí účtu či jak se to jmenuje, ale zatím se už cca 2 měsíce čeká na vyřízení. Alíka jsem měl rád, ale postupem času mě omrzel, cca 2 roky z5. Taky jsem využil všechny bodíky na věci z katalogu. Předem díky za odpověď. ;)

  kubplayer, 27. února

  Ahoj,
  žádosti o zapomenutí čekají na vyřízení měsíce, protože je to strašně velký zásah do databáze. Pokud už nechceš účet používat, můžeš si ho vypnout. Vypnutý účet vypadá úplně stejně jako zrušený, nejde ani zobrazit vizitka, ale je to takové příjemnější, protože třeba lidé, kteří si s tebou někdy psali v klubovně, neuvidí jen polovinu konverzace (své zprávy). Stejně tak tady zůstanou tvé příspěvky v nástěnkách a diskuzích. Také, kdyby sis to náhodou rozmyslel, nebo třeba z nostalgie chtěl za pár let nakouknout, tak budeš moct, protože opětovným přihlášeným se účet dá zase zapnout.

  Nicméně pokud bys opravdu trval na zapomenutí, tak zkrátka budeš muset ještě vydržet, možná i pár měsíců...

  Přezdívka

  Ahoj,
  jak to, že někteří uživatelé na Alíku mají napsáno „ani nevím kdy jsem Alíka naposledy navštívila“?
  Třeba: www.alik.cz/u/annickaaa

  Ahoj,
  je to tím, že si autorizovali účet, ale nikdy se potom na Alíka nepřihlásili.
  Třeba se ještě někdy přihlásí. ;-)

  Přezdívka

  Ahoj poradno.
  Už 3. listopadu jsem si podala žádost o spojení účtů Ťapka_CZ a Ťapka2008. V „Alíkově obchodě“ se psalo, že garantujete, že bude žádost vyřízena do týdne. Dnes už je 18. listopadu a žádost se stále nevyřizuje. Co se děje?? Jak dlouho by to mělo trvat?? Díky. :) <3

  Ahoj,
  píše se tam něco trochu jiného, a sice, že to může trvat třeba i týden. To ovšem neznamená, že zaručujeme, že to do týdne bude, někdy to trvá i déle... Nicméně teď už to máš vyřízené.;-)

  Přezdívka

  Ahoj, proč se Čokoládový Alík jmenuje Koalík? ;-( 8-o

  Ahoj, chtěl jsem se přejmenovat na ČokoAlík...
  ... a stala se mi taková malá nehoda. :-D

  Vypadlo mi jedno óčko, pak se pojmu „ČkoAlík“ chopily automatické opravy v mém prohlížeči a už to bylo. Alík mě na to sice upozornil, ale já myslel, že naráží na jiné vypadlé písmenko, tak jsem ho popohnal.

  Přemýšlel jsem, co dál. Jestli mám zůstat Koalík, nebo v tom udělat ještě větší zmatek dalším přejmenováním. Ono tohle jméno vlastně není zase tak špatné. Jednak mnohem méně hrozí, že si mě děti budou plést s bráchou Alíkem, jednak jsou koalové také docela fajn zvířátka. (Pozor, slovo „koala“ je mužského rodu, často se to plete.)

  V létě nejspíš zase odletím do Austrálie (kde mimochodem koalové běžně žijí), abych pokračoval v rozkrývání zločinecké sítě tasmánských čertů. Maskování se hodí! Čokoládového psa už znají, ale čokoládového koalu ne. ;-)

  Jen zatím nevím, jestli bych také neměl nějak zamaskovat hrocha Pepíčka. On docela rychle roste, takže ho nejspíš nikdo z čertů nepozná. Běžně bych ho na vyšetřování nebral, ale on už snědl tolik nahrávací techniky, že je ideálním parťákem na tajné odposlechy. Krom toho umí trošku tasmánsky. Umí říct „já jsem hroch“, proto ho nikdo nepodezřívá, že je ve skutečnosti hroch s mikrofonem, kamerou, termovizí, sonarem a měřičem tlaku pneumatik.

  Přezdívka

  Ahooooj,
  Napadlo mě, že si možná změním přezdívku na Veverka, protože VeverkaČiperka123 se mi zdá trochu divné, a stejně mi všichni říkají Veverka. Tak jsem chtěla zkusit, jestli to půjde,nebo jestli tu už někdo s přezdívkou Veverka je. Tak jsem šla do katalogu dárků, vybrala Přejmenování nebo spojení účtů, napsala jsem tam Veverka, ale napsalo mi to Neplatná přezdívka. Musí obsahovat jen číslice, písmenka, spojovníky a podtržítka. Ale ta přezdívka přece obsahovala jen písmena... Je to nějaká chyba nebo co to znamená?
  Tady je fotka: 2i.cz/i/PXnph

  Děkuji za odpověď.
  VeverkaČiperka123

  VeverkaČiperka123, 14. ledna 2019

  Ahoj,
  za přezdívkou jsi měla mezeru. Teď už je to ošetřené, aby se okrajová mezera odmazala sama... a dá ti to tedy lepší chybovou hlášku, že je uvedená přezdívka obsazená. :-D

  Nějaká jiná slečna se už kdysi dříve pojmenovala „veverka“. Přesněji řečeno se jich tak pojmenovalo asi sedm, pokaždé jim účet zanikl a bylo to ještě v dávné době, kdy účty při zániku uvolňovaly jméno.

  My jsme před dvěma roky spoustu účtů oživili a pak jsme jich zase loni většinu kvůli GDPR nechali zaniknout. Účtům, které neměly žádné články ani příspěvky v diskusích, zanikla i přezdívka – to byl případ šesti ze sedmi veverek, sedmá nějaké příspěvky měla. Přesněji dva. Nevypadají moc hodnotně. Dám ti vědět poštou, pokud tyto příspěvky smažeme a přezdívku zrušíme.

  Přezdívka

  Ahoj Poradno,
  Když si dám do spojení účtů svou druhou přezdívku Luna a k tomu heslo, tak jaká přezdívka bude jako trvalá tady na Alíkovi? Luna nebo Nikky17?

  Ve druhém kroku se tě to zeptá – můžeš si vybrat, která přezdívka má být jako společná.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku, chtěla bych si odstranit tenhle účet, ale nevím, jak na to, poradíš mi prosím?

  Nerozumím asi úplně otázce.

  Pokud máš víc účtů, měla by sis v katalogu koupit přejmenování/spojení účtů. Obecně je zakládání a používání více účtů najednou podezřelá činnost, která vede k diskvalifikaci ze soutěží i věrnostního programu (koumákům, kteří sbírají kačky z více účtů, neposíláme žádné dárky).

  Lze si také požádat o zapomenutí, pak bude Alík povinný zničit všechno, co o tobě ví... tedy všechny účty.

  Přezdívka

  Mohu se zeptat zda se může dělat něco s mou žádostí?
  Předem Vám děkuji za odpověď

  Levhart2009

  Ahoj,
  už je vyřízená, museli jsme si něco ověřit.