Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Přezdívka

  Ahoj, proč se Čokoládový Alík jmenuje Koalík? ;-( 8-o

  Ahoj, chtěl jsem se přejmenovat na ČokoAlík...
  ... a stala se mi taková malá nehoda. :-D

  Vypadlo mi jedno óčko, pak se pojmu „ČkoAlík“ chopily automatické opravy v mém prohlížeči a už to bylo. Alík mě na to sice upozornil, ale já myslel, že naráží na jiné vypadlé písmenko, tak jsem ho popohnal.

  Přemýšlel jsem, co dál. Jestli mám zůstat Koalík, nebo v tom udělat ještě větší zmatek dalším přejmenováním. Ono tohle jméno vlastně není zase tak špatné. Jednak mnohem méně hrozí, že si mě děti budou plést s bráchou Alíkem, jednak jsou koalové také docela fajn zvířátka. (Pozor, slovo „koala“ je mužského rodu, často se to plete.)

  V létě nejspíš zase odletím do Austrálie (kde mimochodem koalové běžně žijí), abych pokračoval v rozkrývání zločinecké sítě tasmánských čertů. Maskování se hodí! Čokoládového psa už znají, ale čokoládového koalu ne. ;-)

  Jen zatím nevím, jestli bych také neměl nějak zamaskovat hrocha Pepíčka. On docela rychle roste, takže ho nejspíš nikdo z čertů nepozná. Běžně bych ho na vyšetřování nebral, ale on už snědl tolik nahrávací techniky, že je ideálním parťákem na tajné odposlechy. Krom toho umí trošku tasmánsky. Umí říct „já jsem hroch“, proto ho nikdo nepodezřívá, že je ve skutečnosti hroch s mikrofonem, kamerou, termovizí, sonarem a měřičem tlaku pneumatik.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Přezdívka

  Ahoj, možná mám trochu divný dotaz, ale tato problematika mě velmi zajímá, tak jsem se jenom chtěla zeptat na tohle: Může být někdo trvale zablokovaný hned v prvních asi 6 vteřinách po přihlášení (tj. jako štěně)???

  Děkuji za odpověď, sarinka01_queenisthebest.:-)

  Ahoj,
  čistě teoreticky to možné je. Například nevhodné přezdívky blokujeme hned, jak si jich všimneme.

  Přezdívka

  Ahoj poradno.
  Snažím se přejmenovat a píše mi to tohle: Zadaná nová přezdívka má jiné vnitřní označení (upir789) než tvá stará.
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  dárek Drobné přejmenování účtu nedovoluje větší změnu přezdívky, než přidání/odebrání diakritiky, úpravu pomlček/podtržítek a zvětšení/zmenšení písmen, je to tam docela jasně napsané.

  Chceš-li přejmenovat účet tak, že má mít jiné vnitřní označení, tak si musíš našetřit na Přejmenování nebo spojení účtu (a počkat si, než/jestli ti ho správci schválí).

  Přezdívka

  Ahoj,
  všimla jsem si u dárku Drobné přejmenování účtu, že tam je: „Drobné přejmenování nevyžaduje schválení správci, provádí se okamžitě“, a kousek dole je: „Zdejším formulářem si můžeš vytvořit žádost. Tvoji žádost přezkoumají správci a pokud nezjistí žádný problém, změnu povolí“. Co je tedy pravda?
  Děkuji, KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  je to už opravené, díky moc za upozornění! ok
  Pravda je, že změna probíhá bez schválení, okamžitě. Zatím tuto novinku moc lidí nevyužilo.

  Přezdívka

  Ahoj poradno, jak se mění jméno?

  Ahoj,
  přezdívka se dá změnit tady https://www.alik.cz/s/darky, konkrétně pak když sjedeš úplně dolů, tak máš na výběr drobnou úpravu přezdívky, nebo větší úpravu.

  Přezdívka

  Ahoj chtěl bych se zeptat proč mám na příhlašováci tabuli napsano pudrožravé krůžitko. děluji

  Ahoj,
  Pudrožravé kružítko byla tvá aprílová hodnost. Taková malinkatá neškodná sranda od Alíka (8:O)

  Přezdívka

  Ahoj, mám dotaz. Když slučují účty, mohu zároveň změnit přezdívku účtu ke kterému bude přidán druhý účet? Mě totiž vrtá hlavou, jestli to není moc velká díra do webu. Ptám se jen ze zajímavosti.
  Váš Rottenegg10

  Nemůžeš.

  Není to díra.

  Ptáš se ze zvědavosti, ne zajímavosti.

  Přezdívka

  Ahoj Pepíčku,
  poradíš mi prosím, jak si změnit přezdívku?
  :-)

  Ahoj Áňo,
  děkuji za dotaz přímo na moji hroší maličkost.

  Když nasedneš do katalogu dárků a pojedeš úplně dolů, tak tam narazíš do dárku Přejmenování nebo spojení účtu, kde – máš-li naspořený dostatek kaček – nalezneš jednoduchý formulář na přejmenování nebo spojení účtu. Změna přezdívky je vlastně takové přejmenování. Kdyby se tomu říkalo přepřezdění, tak by si to objednávaly děti, které třeba potřebují postavit zeď, a to ten formulák neumí. :-(

  Pomocí zmíněného dárku si můžeš přejmenovat nebo spojit účet, stačí postupovat krok za krokem, všechno to odklepnout a tím vznikne žádost, kterou pak časem správci buď schválí, nebo zamítnou. Pokud jim přijde přejmenování nerozumné, zkusí ti ho rozmluvit, tak si ho zkus napřed rozmluvit sama. ;-)

  Přezdívka

  Ahoj,
  jak se dělá fiktivní přezdívka (obsahující mezery)?
  Mám totiž na změnu přezdívky, chci ji změnit na Sir yakari. Poradíte mi, prosím?

  Ahoj,
  nijak, nejde to. Slovíčko fiktivní značí něco neexistujícího, vymyšleného, nijak nesouvisí s mezerou.

  Standardní formulář mezeru v přezdívce nikdy nepovolí. Hroch Pepíček a jeho kolegové mají přezdívku vytvořenou speciálně, protože i oni jsou speciální.;-)

  Přezdívka

  Ahoj. Jde nějak zjistit přesné datum založení účtu kromě složitého počítání to na kalkulačce? Předem děkuju za odpověd.

  Ahoj,
  od dnešního večera se datum účtovin, tedy den registrace, zobrazuje dole pod katalogem dárků. Do dneška tam bylo jen oznámení o tom, že slavíš/neslavíš účtoviny, teď už u toho najdete i informaci, kdy ty účtoviny máte.

  Přezdívka

  Ahoj,
  Kamarádka se chtěla zaregistrovat na Alíka tak jsem ji pomohla s registrací. Když zadávala uživatelské jméno, tak ji to napsalo že už daná přezdívka existuje. Ale když jsem ji hledala v seznamu uživatelů, tak tam nebyla.
  Jak je to možné?
  Děkuji za odpověď, KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  nový uživatel si nemůže založit nejen přezdívku, která je aktivní, ale ani přezdívku, která už je zrušená nebo zablokovaná. Takovou přezdívku při hledání nenajdeš, ale nelze ji použít, protože déle působící uživatelé by si nového uživatele s takovou přezdívkou mohli plést například s tím původním uživatelem, který již na Alíku není.

  Přezdívka

  Ahoj, chci se zeptat, nebude vadit, když budu mít tenhle, svůj účet, a pak udělám účet mému kocourkovi? (Nevím, jestli to není zbytečné, ale moc by mě to bavilo.)

  Ahoj,
  na takové hraní tu budou převleky, viz tato nástěnka. Zkus to vydržet, víc účtu od jednoho uživatele akorát způsobuje zmatky, viz jiná nástěnka.

  Ne, že by to bylo vyloženě zakázané (zakázané je hrát si na více různých osob a sbírat na více účtech kačky), ale nedělejte to, prosím!

  Přezdívka

  Ahoj, rád bych se zeptal na 2 věci. Pokud si koupím spojení účtů, tak ten druhý úplně zmizí? A spojí se i napsané Alíkoviny? Předem díky za odpověď.

  Ahoj,

  ano – vše se spojí do toho výsledného účtu. Co se týče kaček, tak se převede konto, kde jich máš víc, nesčítají se. Přezdívka z bývalého účtu všude zmizí, pouze pokud by Tě pod ní někdo hledal, tak se mu zobrazí informace, že jsi znám pod tou novou přezdívkou, a staré diskusní příspěvky pod Alíkovinami a v nástěnkách zůstanou podepsané starou přezdívkou.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku a všichni, co odpovídáte. Chtěl bych se zeptat, jestli jde zjistit, od kdy je účet založený. Děkuji

  Vikomtík

  Ahoj,

  ano, jde, konkrétně ve Tvém případě: 14. listopadu 2020 ve 12:56.
  Na vizitce máš napsáno, jak dlouho s Alíkem kamarádíš, z toho jde datum spočítat.

  Přezdívka

  Ahoj, chci se zeptat, zda se jde někde podívat na nejnovějšího uživatele Alíka. Děkuji
  Blekota

  Teď tady.

  Jsem to já. >X<-

  Přezdívka

  Zdravím,
  Mám takový malý postřeh z vyhledávače.

  Jsem u někoho na vizitce a nahoře je strom s „hledat přezdívku“. Kliknu na to a zadám do vyhledávače „mm“ nebo „Mm.“ vyjede mi vizitka –MMa–, kdežto když zadám do vyhledávače „Hogo“ tak mi to řekne
  Našel jsem jen jednoho uživatele.

  Ahoj,
  máš dobrý postřeh. ;-)

  Všiml jsem si, že mě občas někdo hledá a nenachází kvůli těm mým nóbl pomlčkám v přezdívce. Hledá se podle začátku přezdívky a můj začátek nikdo nedokáže napsat. Tak jsem si tam přihodil podmínku na dvě emka, abych najít šel… a když už předpokládám, že jsem opravdu hledán já, můžu hledajícímu zkrátit cestu o jedno kliknutí.