Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Obrázek

  Ahoj Alíku už fakt dlouho čekám na dva obrázky který by jsem dala do čláku ( minule jste mi psali že to de i když ten obrázek ještě není schválený) Poradíte mi děkuju
  Fandíček18

  Už je máš schválené.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Obrázek

  Ahoj, jak se dělá průhlednost za obrázkem, jako je v Alíkových obrázcích? Tam jsou postavičky a ty nemají žádné pozadí. A viděla jsem to i v některých obrázcích od ostatních uživatelů Alíka.
  Děkuji za odpověď
  Anež

  Chytřejší grafické editory podporují průhlednost.

  Důležité je uložit takový obrázek jako formát PNG.

  Obrázek

  Ahoj, jak můžu zijstit autorská práva u obrázků z různých filmů a seriálů? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nevím, jestli sis toho všimla, ale na konci filmů a seriálů bývají titulky, kde bývají všichni autoři vyjmenovaní. ;-)

  Jako zadaný autor v Alíkovi stačí jméno režiséra nebo firmy, která seriál produkuje. Většina filmů a seriálů má i nějaký svůj oficiální web, ten jde uvést jako odkaz na autora. (V patičce oficiálního webu bývá též napsáno, která firma ho tvoří, což bude v 99 % případů firma odpovědná i za seriál.)

  Obrázek

  Podle čeho a jak se určuje vzhled packy? Bude možné ho nějak upravit?

  Obrázek

  Ahoj Alíku,
  někdo ze správců mi pravděpodobně zamítl novou profilovku. Napsal k tomu nadbytečná kopie.

  Já vím, že jsem tam tu fotku už jednou dala, ale na Alíka mužů chodit jen přes mobil a tam mi nejdou vybrat ta důležitá místa u té fotky. Poprvé se mi to nepovedlo a fotka byla špatně oříznutá, tak jsem to udělala ještě jednou, a to se povedlo, ale zamítli mi ji. :( Chtěla bych tě poprosit, jestli by jsi se na to mohl ještě podívat a tu špatně oříznutou klidně smazat.

  Díky

  Ahoj,
  fotky se ořezávají v náhledu a profilovce podle vyznačených důležitých míst. Když máš náhled nešikovný, není to důvod fotku zamítat nebo ji nahrávat opakovaně. Stačí poprosit někoho ze správců (třeba nástěnkáře) a on ti to upraví.

  Obrázek

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, jak mám na Alíka poslat obrázky z telefonu. (Mám totiž nástěnku na obrázky ode mě.):-)
  Předem děkuji za odpověď.:-3

  Ahoj,
  nahrávání obrázků funguje na mobilu stejně jako na počítači. Otevři si vpravo nahoře Nastavení, pak dej v nabídce Upravit si obrázky a nakonec Nahrát nový obrázek. Pak už stačí jen vybrat obrázek z galerie a vyplnit název atd. Nakonec to nezapomeň odeslat!

  Obrázek

  Ahoj, proč se mi změnila profilová fotka? Děkuji.

  Ahoj,
  nezměnila se jen tobě, ale všem, kdo neměli nastavený žádný profilový obrázek – všem, kdo měli doposud žlutého smajlíka.

  Připadalo nám už hodně dlouho, že ten výchozí obrázek moc nepasuje do vzhledu Alíka, byl takový moc nudný. Krom toho bývalo trošku matoucí, když měla spousta uživatelů úplně stejný profilový obrázek. Teď o víkendu mě napadlo řešení – použít tlapku a různé její části zabarvit u každého uživatele jinak. ;-)

  Nakonec měníme nejen zabarvení, ale i úhel a styl čáry, dohromady existují více jak tři miliony kombinací, to by mohlo budoucím novým uživatelům stačit. Myslím, že se to docela povedlo, všechny tlapky, co jsem zatím viděl, jsou pěkně alíkovsky pestré…

  Pokud ti tlapka nevyhovuje, můžeš si nastavit jiný obrázek z těch, které jsou nahrané do Alíka… nebo nahrát i nějaký svůj. Nechceme ti nic vnucovat, ale předpokládali jsme, že je uživatelům bez nastaveného obrázku celkem jedno, jaký obrázek mají.

  Obrázek

  Dobrý den,
  chci poprosit/zeptat se na jednu věc ohledně upravování profilového obrázku. Na Alíkovi jsem si zkoušela dát už 2 obrázky. Pokaždé mi to zamítli, že prý „špatný záběr“. A já se chci zeptat, co to teda vlastně je ten „špatný záběr“? Co mám udělat, aby to nebyl „špatný záběr“?

  PS.: Byly to obrázky normálně nakreslené na počítači v programu malování a byly nakresleny mnou.

  Děkuju, Ema

  Ahoj,
  s autorstvím to nemá nic společného, to by tam byl jiný důvod. Špatný záběr dáváme nejčastěji kvůli tomu, že má daný obrázek naprosto zbytečně spoustu prázdna. Stejně tak je to i ve tvém případě, tvé obrázky mají tolik pozadí, že zabírá daleko větší plochu než samotný obrázek. A přitom je tam úplně k ničemu.

  Co s tím tedy máš udělat? Oříznout to! Jakmile dáš to zbytečné prázdno pryč, obrázky ti schválíme.

  Pro upřesnění... příliš prázdna není jediný důvod, na který vám odpovíme špatných záběrem. Vložíte-li třeba nějaký totálně rozmazaný obrázek a tak podobně, skončí úplně stejně.

  Obrázek

  Alíku, můžu se zeptat? Mám otázku. Nevím koho mám napsat jako autora k obrázku do Alíkovin, který mám ze stránky Pixabay.

  Ahoj,
  na Pixabay je jméno (nebo přezdívka) autora uvedené vpravo nahoře vedle obrázku:

  Autorem této fotky na Pixabay je „ivanovgood“.

  Při zobrazení na mobilu se zobrazuje kousek pod obrázkem, vždy je to to jméno, které má u sebe tlačítka „káva“ a „následuj“. Jako odkaz na autora použij přímo tu adresu, kde se nachází převzatý obrázek. Licence je Volné dílo (public domain, CC0), což znamená, že obrázek může používat kdokoliv kdekoliv jakkoliv. (To je právě výhoda Pixabay, proto ho na Alíkovi doporučujeme na ilustrační obrázky.)

  Obrázek

  Ahoj,
  jdou smazat vajíčka, když už jsem je použila?
  Děkuji KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  nejde, žádné použité obrázky nejdou smazat. Aby to šlo, musely by se smazat všude, kde byly použity.

  Obrázek

  Zdravím,
  možná je to hloupý dotaz, ale koukala jsem se na své obrázky a všimla jsem si, že nemůžu smazat obrázky, které jsem označila jako cizí (pokud to říkám správně).
  Tak mě zajímá, proč přesně je vlastně nemohu odstranit?
  Jinak předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. >X<-

  Ahoj,
  nezáleží vůbec na tom, jestli je obrázek cizí nebo tvůj vlastní. Záleží pouze na tom, zda je nebo není někde použitý (je jedno, jestli tebou nebo někým jiným). Použité obrázky nejde smazat, neboť už jsou použité někde tady na Alíkovi, měla bys po rozkliknutí obrázku dole vidět místa jeho použití, jestliže nějaká jsou. Pokud obrázek nikde použitý není, tak ho smazat můžeš (a to i v případě, že je cizí).

  Obrázek

  Ahoj, chci se zeptat, jaký je omezený počet nahrání obrázků na Alíka? Pokud obrázek umístím třeba v článku, počítá se do toho počtu? :->
  Díky za odpovědi...

  Ahoj,
  pokud jsou obrázky někde použité, tak je jejich počet neomezený – je jedno, kolik jich bude. V případě nepoužitých je povolených nanejvýš 10 obrázků.

  U Alíkovin záleží na tom, v jakém je článek stavu – pokud je nezpracovaný, tak jsou jeho obrázky v nepoužitých (není totiž jisté, zda to vyjde). Jakmile má článek nastavené datum vydání (a kdykoli později), tak už se obrázky v něm berou jako použité.

  Obrázek

  Je omezený počet vajíček, které můžu vygenerovat?

  Ahoj,
  jde o generátor vajíček. Je nějaký omezený počet vajíček, které může uživatel udělat?
  Děkuji.

  Ahojky,
  v tuto chvíli není. Pokud omezení vznikne, bude spíš na minimální prodlevu mezi vytvořením dvou vajíček (ta je v tuto chvíli několik minut), ne na počet generování.

  Měl bych však podotknout, že obrázky na Alíkovi by neměly být skladiště zbytečností. Pokud nějaký obrázek není nikde na tomto webu použitý (a víš, že už ani nebude), měla bys ho smazat. To platí nejen pro vajíčka.

  Takto bych letos vypadal ve vaječné formě., © Alíkův vajíčkový generátor

  Obrázek

  Ahojte, jen se ptám :)

  Mám otázku, proč má –MM– v profilovce housenku?
  A jinak mám návrh, aby –MM– měl na profilovce housenku s vánoční čepicí :D
  Pokud vás zatěžují touhle otázkou, tak se omlouvám ;)

  Ahoj,
  to není housenka, ale červík ze hry, kterou jsem rozpracoval někdy v roce 2011 a zatím nedodělal. Někdy ji snad doděláme. Když jsem hru začínal vyvíjet, ptal jsem se tehdejší šéfové Alíka, jestli mi ji pak povolí sem dát… a ona byla docela pro. Takže to mám schválené, zbývá jen hru dodělat. ;-)

  Mám tady obrázky téhož červíka s granátem, s bazukou a s ptakopyskem. Ale ty asi nepůsobí moc vánočně. :-D

  Červík připravený použít ptakopyska v nelítostném boji, © Taurus

  Obrázek

  Jak změnit profilový obrázek?

  Ahoj aliku a spol. Chci se zeptat, jak si změnit profilovku?

  Předem dekuji.

  Ahoj,
  vpravo nahoře máš oranžový čudlík Nastavení, na ten klikni a pak vyber v nabídce Upravit vizitku.

  Dostaneš se na stránku úprav a tam vedle zájmů máš profilový obrázek. Když na něj ťukneš, tak se dostaneš do obrázků, kde můžeš buďto vybrat nějaký ze své sbírky, nebo nějaký nový nahrát, nebo vybrat jakýkoli obrázek, který tam najdeš. Na vybraný obrázek pak klikni.

  Nakonec je potřeba dát dole Uložit vizitku.

  Obrázek

  Mohu se zeptat, jestli je tady někdo kdo schvaluje fotografie, čekám na schválení už dlouho?😭

  Ahoj,
  ano, fotografie se schvalují, ale teď v době prázdnin se občas stane, že redaktoři jsou na dovolené a schvalování se může o několik dní zdržet.

  Ale než se ke schvalování dostaneme, tak se ještě podívej na tu svou fotku; zejména pokud je fotka na výšku, je vhodné hlavní část fotky, např. hlavu postavy, zakroužkovat, aby se správně zobrazovala ve zmenšených náhledech obrázku. Jinak se v těch zmenšených náhledech objevuje například postavička bez hlavy a nevypadá to dobře.