Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Kačky

  Ahoj, bylo by lepší, kdybychom jsme dostávali odměnu za navštívení Alíka místo 100 kaček 1000 kaček? Nebude to pro vás blbý nápad, kdybychom dostávali odměnu za navštívení Alíka 1000 kaček? Jestli vám to nebude vyhovovat, abychom každý den za navštívení Alíka dostávali 1000 kaček, takže by to bylo lepší třeba za navštívení Alíka abychom dostávali 500 kaček? Bylo by to pro vás lepší dobrý nápad. Děkuji za odpověď.

  Zajímavé. :-D

  Kdybychom měli rozdávat kačky umožňující objednat pětkrát či desetkrát víc dárků než teď, tak nám docela rychle dojdou zásoby... a pak by už bylo tak nějak jedno, kolik má kdo kaček, protože by si za ně nešlo nic koupit. Sponzoři by se nám rozutíkali, protože také počítají s tím, že jejich dárky v katalogu chvíli vydrží.

  Mohl bych někdy zkusit použít tvoji taktiku v práci na šéfa, zeptat se ho, jestli by nebylo lepší, kdyby mi dával desetkrát větší mzdu... že mi to nepřipadá jako blbý nápad, abych dostával desetinásobek. A jestli mu to nevyhovuje, tak pětkrát větší mzdu, to by byl také dobrý nápad... ;-)
  Myslím, že by na to nekývnul.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Kačky

  Pochvala obrázku kačky

  Chtěla bych Tě jen Alíku pochválit, že jsi hezky vymyslel to s těma kačkama. Příklad: Mám kolem 1000 kaček a u toho je obrázek kačky. Moc hezky jsi to vymyslel.

  Ahoj,
  jsem rád, že se ti létající kačka líbí. Máme ji namalovanou ve více variantách, takže možná ji během léta dáme i na jiná místa na webu, která nějak souvisejí s kačkami. ;-)

  Alík

  Kačky

  Ahoj, když v červenci pojedu na tábor na 17 dní, kde nebudu mít mobil ani počítač, budou se mi odečítat kačky za nenavštívení Alíka? Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nebudou. Sníží se ti odměna, kterou dostaneš po návratu, na 50 kaček… další den pak dostaneš 60, pak 70, pak 80, pak 90 a pak už budeš zase na stovce. Vynechávání se tedy nevyplatí, ale není to zase tak strašné. ;-)
  Můžeš si to vyzkoušet v grafu.

  Neztratíš tedy nic, ale kdybys nebyla na táboře a chodila na Alíka denně, získala bys o 1850 kaček víc (17 × 100 + 50+40+30+20+10), než budeš mít před odjezdem.

  Kačky

  Ahoj,
  chtěl bych oznámit chybu na stránce pravidel věrnostního programu. U Živé ukázky vlivu denních návštěv na výši odměny se mi všechny hodnoty pod grafem ukazují posunuty o jedno doleva.
  Hezký zbytek dne.

  Ahoj,
  musím pochválit, že máš skvělý postřeh! okok

  Když jsem si poprvé přečetl tvůj dotaz, pomyslel jsem si „ajaj, že by to nějaký prohlížeč/mobil zobrazoval špatně?“ a mé vyšetřování příčiny se tudíž vydalo úplně jiným směrem, než by mělo… protože posunutá čísla měli úplně všichni a všude, nezávisle na prohlížeči. :->

  Ani jsem si tedy neuvědomoval, že tam tu chybu vlastně celou dobu mám před očima také. :-c:-D
  Teď už by měla být opravená. ;-)ok

  Kačky

  Zdravím, mám připomínku ohledně toho, co se mi zobrazí, když otevřu své kačkové konto.

  Vyskočí mi tam totiž toto: Na této stránce najdeš seznam všech pohybů na svém kačkovém kontě. Můžeš si tedy zpětně prohlédnout, kolik kaček jsi kdy a za co získal. Na těchto dvou větách není vlastně nic v nepořádku, akorát bych uvítala, kdyby konto vzalo v potaz, že jsem holka a text by tedy byl takovýto: Na této stránce najdeš seznam všech pohybů na svém kačkovém kontě. Můžeš si tedy zpětně prohlédnout, kolik kaček jsi kdy a za co získala.

  Předem děkuji, že se na to podíváte.

  Ahoj,
  šlo napsat stručněji, že tam není správně ohýbané sloveso „získal“. :-)
  Také jsem si všiml, že tam chybělo ohnutí ve větách zobrazovaných účtům, které mají nastavené vypnutí kaček, obojí jsem opravil. Díky za upozornění! ok

  Kačky

  Jak si mám na svém druhém účtu vypnout kačky?

  Ahoj,
  vypnout kačky jde u rozdělených účtů pouze přes rodičovský podúčet. Je potřeba jít do Nastavení (vpravo nahoře), tam pak po levé straně dát Upravit osobní údaje, zajet dolů a kliknout na Zobrazit další možnosti... Skoro na konci stránky jsou pak Ostatní vypínače, přičemž první z nich je Chci/Nechci se účastnit věrnostního programu (sbírání kaček). Ten je potřeba přepnout a následně úplně dole dát Uložit nastavení.

  Kačky

  TOTO NENÍ OTÁZKA!

  Může se do Alíka přidat to že by se mohly přeposílat uživatelům Alíka kačky?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  TOTO NENÍ ODPOVĚĎ! :-P

  Kačky

  Ahojky Alíku.
  Moc ráda bych si koupila za Kačky něco z katalogu, jenže jich mám velmi málo, tak se tě ptám, jak se vydělávají Kačky? Každodenním navštěvováním, to už vím a dělám to, a potřebují vědět o tom více.

  Děkuji předem
  Podpis: Pecka Melounová

  Ahojky Pecko!

  Navštěvování je asi tou nejjednodušší cestou ke Kačkám, ale máš pravdu, že to jde pomalu. Kromě něj se dají Kačky získat také za články, ale pozor, pouze za ty, které se vydají. Dál jsou kačkové odměny (nově od letošního roku) i za účasti v soutěžích. Pokud správně zodpovíš soutěžní otázky, vyplníš křížovku atd., tak nějaké Kačky také dostaneš. Pak je samozřejmě dostávají výherci soutěží, kteří si zvolili, že pokud vyhrají, tak chtějí kačky. Jinak se dají získat i za organizaci srazu Alíka, ale to bohužel v současné době moc aktuální není.:-(

  Můžeš si o tomto tématu přečíst i zde: www.alik.cz/s/vernostni-program.

  Kačky

  Mají všichni uživatelé kačky?
  Třeba i hroch Pepíček, Koalík, správci, vývojáři nebo sám Alík.

  Ahoj,
  ano, mají, úplně stejným způsobem jako všichni ostatní uživatelé.

  Kačky

  Ahoj,

  tady - www.alik.cz/s/vernostni-program jsem objevila 2 chyby a to:
  1. U pravidla 4.c - výče místo výše.
  2. S kačkami souvisejí i trofeje - Voříšek 1 000 kaček za 3 dni místo dny.

  Opravte je, prosím.
  Děkuji, ahoj.

  Adélka

  VeverkaČiperka123, 29. ledna

  Ahoj Adélko,
  díky moc za upozornění, je to opravené. Ačkoliv tedy myslím, že 3 dni nejsou úplně špatně, viz bod 2.3 v povídání od Ústavu pro jazyk český.

  Kačky

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik je na celém Alíkovi vlastně kaček? Děkuji moc.

  Ahoj.
  121 001 717.
  Není zač.

  Jů. 8-o
  To je hodně. 8-D

  Kačky

  Super šampion je od 30 000 kaček a já mám 12 000 kaček, tak jak můžu být Super šampion?

  Ahoj,
  tak první věc je ta, že hodnost nepočítá z toho, kolik kaček máš teď, ale kolik máš celkem, což je u tebe 14 955. Ovšem množství kaček není jediná věc, podle které se určuje hodnost.

  Tou druhou věcí (která mimochodem je i u tebe) je doba, kterou jsi u Alíka. Za kačkovým limitem můžeš ve věrnostním programu vidět jakési údaje, za jakou nejkratší a nejdelší dobu se dá na jednotlivé hodnosti dosáhnout. U toho Super šampiona je nejdelší doba rok a půl. Znamená to, že můžeš mít kaček, kolik chceš, ale prostě za rok a půl budeš Super šampion.

  Díky tomu i třeba uživatelé, kteří nechodí na Alíka pravidelně a nepíší články, takže nemají tolik kaček, mohou pořád mít nějaké pěkné hodnosti, když budou chodit na Alíka dostatečně dlouhou dobu.

  Kačky

  Ahoj,

  když bych si vypnul sbírání kaček a pak je budu zase chtít sbírat (něbo kdyby to tak někdo chtěl udělat), musí se začít od nuly?

  Děkuji

  Ahoj,
  ano. Po vypnutí věrnostního programu si to majitel účtu může ještě týden rozmyslet, než se záznamy vymažou. Jakmile ale jsou vymazané... tak jsou prostě fakt vymazané. :->

  Když vezmeš kufřík, ve kterém je milion dolarů, ten necháš shořet a pak si pořídíš po nějaké době nový kufřík, tak v něm už ten milion dolarů nebude, musíš si ho vydělat znovu. S kačkami je to podobné.

  Ono se to nezdá, ale z kačkových transakcí toho jde vyčíst docela dost. Někomu to může vadit a to, že si může našetřit na dárek, ho třeba nezajímá. Takže si může věrnostní program vypnout, a přesto mít na Alíkovi účet...

  Kačky

  Nazdárek!
  Píšu jen o takové maličkosti:
  Proč graf na stránce věrnostního programu už neukazuje „2950 kaček a dobrý pocit :-)“, chybí mi to :-/
  Děkuji za přečtení. :-D

  Díky za upozornění, na poslední chvíli jsem tu hlášku rozbil. :-D

  Trošku jsem ten tamní graf předělal.

  Kačky

  Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Když jsem se díval na mé kačkové konto a klikl jsem na celkového množství objevilo se mi tam 101 626 kaček, ale já mám jenom 101 336 kaček. Proč je mám méně a nemám je tolik jako mi to tam píše?
  Díky za odpověď.

  Ahoj,
  „celkové množství kaček“ jsou všechny kačky, které jsi získal. Aktuální stav kaček je zůstatek po odečtení kaček, které byly odečteny. Kačky se odečítají například objednáním dárku; v tvém případě bylo 290 kaček (po částkách 10, 15 a 20 kaček) odečteno za pomoc s kopáním při Alíkově soutěži.

  Kačky

  Ahoj Alíku, šlo by udělat, aby se kačky daly i koupit?
  Díky moc za odpověď.

  Ahoj,
  jako za skutečně peníze? Ne. Nechceme nikdy zapadnout mezi ty weby, které se snaží parazitovat na dětské důvěřivosti nebo nepozornosti.

  Nevylučujeme sice, že někdy ve vzdálenější budoucnosti vznikne možnost zaplatit si za pár korun lepší účet, která zpřístupní třeba něco speciálního ve zdejších hrách (až tu budou lepší hry :-)), ale bude pokud něco podobného vznikne, byla by to jedna společná platba za všechno najednou, žádné ošklivé mikrotransakce nebo loot boxy.

  Většina dárků z katalogu jde za peníze koupit i jinde na internetu. Výjimkou jsou nejspíš jen předměty s logem Alíka a propagační předměty k filmům.