Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Moje tělo - kluci

  Mám pro mě velký problém, nejde mi stáhnout předkožka přes žalud. Občas když masturbuji se mi natrhne. Existuje jiné řešení než obřízka?

  kluk, 13 let, 26. března 2019

  Ahoj,
  bohužel nikdo na světě nedokáže určit diagnózu na dálku a online. Příčinou tvého problému může být zúžená předkožka (odborně fimóza), ale myslím, že by se nenašel lékař, který by dokázal na základě pár slov zodpovědně určit, jaká léčba bude v tvém případě zapotřebí. Určitě by bylo ale dobré, aby ses objednal ke svému pediatrovi a svůj problém s ní zkonzultuješ. Možná se jedná o pouhou banalitu, ale pokud tvůj problém bude vyžadovat razantnější řešení, určitě nemá smysl to odkládat. A zcela jistě se uleví i tobě, když budeš vědět, na čem jsi a nebudeš pochybovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, je mi 12 a chci aby mi už vyrostli vousy ale nevím jak na to potřebuji pomoct.

  kluk, 12 let, 23. května

  Ahoj,
  růst vousů nijak neurychlíš, protože je spojen s pubertou, respektive dospíváním a začíná tehdy, když je tělo dostatečně zralé a produkuje správné množství správných hormonů. Ještě budeš muset nějaký čas počkat, ale neboj se, mohu tě ujistit, že za pár let ti vousy určitě narostou.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Mám rád jednu holkuale nemám dobrou postavu a nebo si mislím že by se i dala zlepšit.
  Nemůžete mi poradit jak?

  kluk, 9 let, 14. května

  Ahoj,
  ptáš se nás, jak si zlepšit postavu, abys měl šanci u holky, kterou máš rád – snad Tvému dotazu dobře rozumím.
  Postava se dá zlepšit více způsoby - jednak zdravou životosprávou, ale také pohybem a rozumným cvičením. Můžeš se klidně zeptat třeba učitele nebo učitelky tělocviku. Mohou Ti ukázat cviky vhodné pro Tvoji postavu a věkovou skupinu. Hodně cvičení se dá vyhledat na internetu, ale jak jsem psala, mělo by to být rozumné a přiměřené věku.
  Je dobře, že se staráš o svoji postavu, ale pokud Tě bude mít ta holka opravdu ráda, nebude to Tvoje postava, která bude rozhodující, ale Ty celý jako osobnost – tělo i duše. To, jestli Tě bude chtít, by tedy na Tvé postavě úplně záležet nemělo – pracovat na sobě ale určitě za to stojí.

  Držíme palce,
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, přijde mi to divný, ale po každé masturbaci, mám menší a menší objem spermií tam dole. Nevíš co to je?

  kluk, 13 let.., 9. května

  Ahoj,
  spermie jsou okem neviditelné a na spočítání jejich počtu bys potřeboval mikroskop, takže nemůžeš vědět, jaký je jich počet při ejakulaci, nebo zda se zmenšuje. Pravděpodobně máš tedy na mysli množství ejakulátu. To se skutečně po několikadenní absenci zvětšuje a po masturbaci, nebo po pohlavím styku, poněkud zmenšuje (ale pak se zase vrátí „do normálu“). Je to zcela normální a není potřeba se tím jakkoli znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda je normální, aby můj penis měřil 12 cm při erekci, když mi je 15 let mě to příde dost málo. Už jsem čet články že délka penisu není vše, ald prostě 12 cm je málo.

  kluk, 15 let, 3. května

  Ahoj,
  chápu, že máš obavy, zda je s tvým tělem všechno v pořádku, ale mohu tě ujistit, že nemáš ke strachu důvod. Nic jako ideální velikost penisu neexistuje a především tvé dospívání rozhodně není dokončeno. Tvé tělo se bude v následujících letech ještě výrazně měnit a s ním i rozměry tvého penisu, takže veškeré obavy z případné nedostatečné velikosti jsou úplně zbytečné a předčasné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, nerad obtěžuji , ale hrozně se bojím třínáctileté prohlídky. Co se bude dít? Budou u toho rodiče? Děkuji za odpověd.

  kluk, 12 let, 30. dubna

  Ahoj,
  vůbec neobtěžuješ a je zcela normální, že se obáváš neznámého a třeba se i trochu stydíš. Ale ujišťuji tě, že se opravdu není čeho bát, protože na preventivní prohlídce se neděje vůbec nic zvláštního. Doktor tě změří, zváží, vyzkouší tvůj zrak, změří ti tlak, poslechne srdce, prohlédne si tvé držení těla a vyšetří ti moč (kterou ráno odebereš do zkumavky a přineseš s sebou). Někteří pediatři měří i to, zda nemáš ploché nohy. Zkrátka zda je tvůj vývoj v normě, normálně rosteš a všechno je v pořádku. Pokud by ti bylo nepříjemné, že by u toho měli být rodiče, určitě je možné domluvit se s nimi, že po dobu prohlídky počkají v čekárně a přijdou si vyslechnout až případná doporučení pediatra. Myslím, že by v tom neměl být žádný problém.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Jak se odebírá sperma?
  Můžu odmítnout vyšetření penisu na třináctieleté prohlídce

  Kli, 23. dubna

  Ahoj,

  sperma se obvykle odebírá tak, že daný muž během masturbace naplní speciální nádobku. Nevím, jestli tato otázka souvisí i s Tvým druhým dotazem, proto bych chtěla zmínit, že odebrání spermatu není součástí klasické lékařské prohlídky ve 13 letech. Lékař obvykle pouze prohmatá penis, varlata a nadbříšek. Ptáš se, jestli je možné vyšetření penisu odmítnout. Přiznám se, že nevím, do jaké míry je to možné - bude asi hodně záležet na domluvě s daným lékařem. Chápu, že kolem toho můžeš mít různé nepříjemné pocity, kvůli kterým bys vyšetření možná chtěl odmítnout. Zároveň bych chtěla říct, že takové vyšetření je důležité - zjistí se při něm, jestli je vše v pořádku. Je to běžné vyšetření, nemusíš se toho bát, lékař je odborník a setkává se s tím, že se pacienti stydí nebo jim to není příjemné, je v pořádku mu to i říct.

  Zdraví
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alík a spol. Mám jeden problém. Vždy, keď pomyslim na cvičenie, postaví sa mi. Neviete prečo?

  kluk, 13 let, 22. dubna

  Ahoj,

  tak to opravdu nevím, proč. Napadá mne, že jediný, kdo by to mohl a měl vědět, jsi Ty. Zkus se o sobě něco dozvědět, přemýšlet o sobě, svých představách, myšlenkách... Je možné, že k erekci dochází kvůli nějaké vzpomínce nebo Tvé představě, s cvičením spojené. Já to opravdu nevím a vědět ani nemohu.

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám otázku ohledně velikosti penisu. Někdy si s klukama povídáme a machrujeme nad ostatíma jak ho máme velkého. Když jsme tak machrovali řekl jsem že mám 18cm a oni se mi vymáli že je malej. Což mi nasadilo brouka do hlavy. Takže se ptám jaký je asi průměr a jestli těch 18cm je opravdu tak málo? Předem děkuji za odpověď...

  kluk, 14 let, 20. dubna

  Ahoj,

  hned v první větě Tě uklidním, 18 cm rozhodně není málo. Ovšem stačilo by, kdyby sis odpověď vygooglil, takové věci jsou popsány do podrobností na googlu, na wikipedii i jinde. Odpověď zní: Průměrná délka lidského penisu se pohybuje mezi 12,9 -15 cm, při širším měření mezi 10,7-19,1 cm.

  Takže, jak vidíš, jsi na tom dobře. Ve svém e-mailu jsi ale opomněl napsat, zda ta délka 18 cm je v klidovém stavu či v erekci.

  Rozumím tomu, že kluci rádi v této oblasti machrují, to tak asi bylo vždycky, ale napadá mne, že taková srovnávání mohou přinášet zbytečná psychická zranění či, jak píšeš Ty, nasadit brouka do hlavy.
  Ideální je, tyto věci probírat doma s tátou nebo jiným dospělým mužem, kterému věříš (učitel, trenér, strýc, dědeček…..). Každý z dospělých mužů ví, čím se dospívající kluci zaobírají, ale už ze své zkušenosti také ví, že délka penisu ani jiné věci nejsou pro život ani pro normální, zdravý, přirozený sexuální život důležité. Mají odstup a nadhled a to je to, co Ty ve svém dospívání potřebuješ.

  Přejeme Ti příjemné jarní dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Aliku a spol.
  Mám dotaz. Už asi dva roky masturbuji každý den. Jakoze jednou denně po dobu dvou let. A nedávno se mi stala taková věc. Když jsem se chystal na masturbaci tak mi přišlo že se můj penis nepostavil úplně jako vždy. Snažím se masturbaci omezit. A vždy když to udělám pro zkoušku tak mi to zase přijde. Jako by se můj penis nepostavil cely. Nevim co mám dělat. Předem děkuji za odpověď

  Hezký zbytek dne

  kluk, skoro 15 let, 16. dubna

  Ahoj,

  chápu, že přemýšlíš, čím to, že se penis najednou nepostaví tak, jako dříve. Nejsem lékař, bohužel, tedy nedokážu určit důvod, proč to tak je, jestli by se s tím mělo něco dělat, případně, co by mohlo pomoci. Doporučila bych Ti obrátit se na lékařskou nebo sexuologickou poradnu (bývají také anonymní). Možnost určitě také je, konzultovat to s praktickým lékařem, který by Tě mohl odkázat na vyšetření u odborníka. Říkám si také, že se o tom můžeš zkusit pobavit s nějakým mužem ze svého okolí - třeba s kamarády, tátou, strejdou, apod. (podle toho, s kým by se Ti o tom nejsnázeji mluvilo).

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Aliku a spol.
  Mám dotaz ohledně mé masturbace. Už po dobu dvou let masturbuji každý den. A začíná mi to vadit. A chci se zeptat jaký způsob je nejlepší na přestávání. A druhy dotaz je ohledně toho jak často bych měl masturbovat.

  Děkuji a hezky zbytek dne

  Adam. Skoro 15, 18. dubna

  Ahoj,
  pro většinu lidí je masturbace příjemná činnost, kterou uvolňují své sexuální napětí. Nicméně pokud je vykonávána nadměrně často, člověka stále nutí na ni myslet, zanedbávat i jiné činnosti jen proto, aby se mohl uspokojit, dá se mluvit v jistém smyslu skutečně o závislosti.
  Můžeš se zkusit zamyslet, co ti vlastně masturbace dává a co ti přináší. Pak popřemýšlej, zda by se podobného pocitu dalo dosáhnout i jinak. Zkusit můžeš například sport, při kterém se také vyplavují endorfiny. Můžeš si také napsat seznam náhradních činností, kterými se zaměstnáš v okamžiku, kdy na tebe přijde potřeba (např. dát si studenou sprchu, jít si zaběhat, pustit si hlasitou hudbu, apod.). Zkusit to můžeš i přes pevnou vůli - například si dovolit jednu či méně masturbaci denně a odměnit se, pokud to dodržíš.
  Co se týká tvé otázky, jak jaká frekvence masturbace je ideální, musím ti odpovědět, že nic takového jako ideální frekvence masturbování neexistuje. Zkrátka můžeš masturbovat, kdykoli uznáš za vhodné, pokud to nebude ohrožovat tvé každodenní fungování a nebudeš kvůli tomu zanedbávat jiné činnosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.! Mám jeden takový dotaz, mají holky rádi, když má kluk ochlupení na přirození, nebo ne? Já aby jsem nevypadal za blbce že tam nic nemám nebo že toho tam mám moc. Děkuji moc za odpověď

  kluk, 14, 5, 9. dubna

  Ahoj,
  na tvoji otázku neexistuje odpověď, protože každému se líbí něco jiného a nic jako ideální vzhled neexistuje. Je to podobné, jako kdyby ses ptal, jestli mají holky raději zelené nebo modré oči. Někteří dospělí muži upřednostňují depilaci intimních partií, zatímco jiní preferují přirozený vzhled. A stejně tak je to i s ženami. Časem uvidíš sám, co z toho ti bude víc vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Chci se zeptat je mi 14 a mam hlas jak 10 lety dite neni to divny?

  kluk, 14 let, 31. března

  Ahoj,

  u kluků probíhá změna hlasu do hlubší podoby (tzv. mutování) dost individuálně. Proto si myslím, že je ve Tvém věku normální, pokud k tomu ještě nedochází. Můžeš si o tom zkusit popovídat s nějakým mužem z Tvého okolí - s tátou nebo s někým dalším z rodiny a zeptat se ho, jak změna hlasu probíhala u něj.

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku trápý mě jeden takový problém, když jdu na malou a neutřu si penis tak mi třeba za 3 minuty vytéká moč to samé se děje když penis trošku zmáčknu děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 4. dubna

  Ahoj,
  záleží na tom, kolik té moči je a zda je to opravdu moč, nebo výtok. Je zcela normální, že chvilku po močení ukápne z penisu jedna, dvě kapky, protože moč se nahromadí v jakýchsi „minidrážkách“ močové trubice a chvilku trvá, než všechna steče dolů.
  Nicméně stejně tak se může jednat o projev nějakého zdravotního problému, jako je třeba zánět. To ovšem nikdo na dálku a online nedokáže posoudit (tím spíš, že nikdo z nás není urolog) a bylo by od nás nezodpovědné, abychom se o to snažili. Se zdravotním problémem je proto potřeba vždy navštívit lékaře, který jej posoudí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobry deň mam 13 rokov a meriam 148 cm a chcem sa vas spytať či to neni málo . Lebo všetci mi hovoria že som velmi malý. A ešte sa vas chcem spytať či neexistuju niake potraviny ktore keby som jedol tak by som viac rástol.

  kluk, 13 let, 30. března

  Ahoj,
  podle tabulek je tvá výška skutečně menší, než je průměr. Což ale vůbec nic neznamená, protože jsi teprve na začátku dospívání a tvoje výška se ještě určitě bude měnit. V každém případě neexistují žádné přípravky nebo potraviny, po kterých bys začal zázračně růst. Chodíš na preventivní pediatrické prohlídky, kde tě lékař pravidelně měří a pokud by mu tvoje výška připadala natolik problematická, že by ji bylo potřeba řešit, určitě už by to udělal. Měj proto trpělivost, je klidně možné, že začneš růst později a v budoucnu ještě přerosteš i většinu svých vrstevníků.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahojte, chcel by som sa spýtať, či ak časť ejakulátu po masturbácii zaschne na trenkách, tak či môžem dať tie trenky prať so spodnou bielizňou celej rodiny.

  kluk, 13 let, 27. března

  Ahoj,
  nenapadá mě jediný důvod, proč bys měl takové trenky prát zvlášť, nebo proč by nemohly do pračky s ostatním prádlem. Ejakulát je úplně stejná tělesná tekutina jako všechny ostatní. Posmrkaný kapesník nebo zpocené tričko také nevyhodíš do popelnice, nebo je nepereš v umyvadle. Takže se určitě neboj vyhodit trenky do špinavého prádla a vyprat je spolu s ostatním oblečením.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám mírně zakřivený penis. Jde s tím něco dělat? Popřípadě srovná se to?

  kluk, 12 let, 27. března

  Ahoj,
  vzhled penisu je velmi individuální záležitost a neexistuje nic jako „správný tvar.“ Muži mají penisy krátké, dlouhé, tlusté, tenké, rovné i zakřivené. Neexistuje žádný zákrok, cvičení, nebo prostředek, který by vzhled penisu změnil, ale ujišťuji tě, že není potřeba se tím nijak trápit. Jednak jsi na začátku dospívání a vzhled tvého těla (včetně penisu) se bude ještě razantně měnit a i kdyby zůstal mírně zakřivený, vůbec ničemu to nevadí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, mám dotaz. Mám posledních pár dní problém s tím, že se mi na hlavě mezi čelem a vlasy objevily takové šupiny a celkem to svědí,nevím jestli je to nějaký druh lupů, ale to vy jistě víte. Co je podle vás řešení se to zbavit?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 16. března

  Ahoj,
  k tvé větě „vy to jistě víte“ mohu jen podotknout, že my to jistě nevíme a na dálku a online to neví jistě nikdo na světě. Je možné, že se jedná o lupy, možná, že ti nevyhovuje šampón, možná, žes ho po mytí špatně opláchl a možná že se jedná o nějaké dermatologické onemocnění. To však dokáže poznat pouze lékař, k němuž se objednáš. Zkus změnit šampón (můžeš sáhnout po šampónu určenému speciálně pro vlasy s lupy), umýt si vlasy ještě jednou a pořádně je opláchnout. Pokud bude problém přetrvávat i po několika umytích, budeš se muset objednat na dermatologii a nechat řešení odborníkovi.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj poradno
  Potřebuju ještě jednu radu. Mám trochu propadlý hrudník a dost se stydím.
  Nevíte jak bych to mohl zlepšit?

  kluk, 13 let, 12. března

  Ahoj,
  pro korekci propadlého hrudníku se často doporučují cviky, které zlepší vadné držení těla a uvolní zkrácené prsní svaly. Spoustu takových cviků najdeš na internetu. Stačí, když do vyhledávače zadáš heslo „propadlý hrudník cviky.“ Nicméně určitě by bylo vhodné, aby ses nejprve objednal k fyzioterapeutovi. Existují různé typy i intenzita propadlého hrudníku a bylo by vhodnější, aby tě nejprve prohlédl odborník a řekl ti, které cvičení je pro tebe vhodné a které nikoli, aby sis neublížil a svůj problém třeba ještě nezhoršil.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj , zdravím zde všechny co tady odpovídají ba dotazy , tohle je můj první dotaz , sice trošku "trapný" , ale i tak se zeptám:) Nevěděl jsem do jaké kategorie to mám zařadit , ale chci se tedy zeptat , jestli je normální teplota 35,3 -35 jestli nejsem např. podchlazený , promiňte že otravuji s docela zbytečným dotazem , ale i tak díky za odpověď ??

  VYKROUCENEY, 11. března

  Ahoj,
  přiznám se, že to je velmi záludný dotaz. Snažila jsem se najít odpověď na odborných stránkách i v diskusích, ale kromě toho, že se tělesná teplota mění v průběhu dne a může se mírně lišit i v rámci jednotlivých lidí, jsem bohužel žádnou relevantní informaci ohledně tělesné teploty 35 stupňů nenašla. V první řadě se proto ujisti, že si teplotu měříš dobře a funkčním teploměrem. Zejména bezdotykové teploměry mohou měřit nepřesně. V každém případě, pokud nemáš žádné zdravotní problémy či komplikace, bude tvá tělesná teplota nejspíš v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj když jsem byl malý udělali mi rodiče obřízku na pinďourovi z hygienických důvodů. No ze začátku to bolelo ale postupně jsem si zvykl ale teď jsme se na sportovním soustředění společně sprchovaly a mně se kluci docela vysmáli za to že nemám předkožku a je mi vidět žalud. Můžu se tedy zeptat jestli jde ta kůže natáhnout spátky předem děkuji

  kluk, 12 let, 4. března

  Ahoj,
  nikdo z nás bohužel není lékař, ale pokud je mi známo, způsob, jak plně obnovit předkožku neexistuje. Chápu, že je ti posměch ostatních kluků nepříjemný, ale ubezpečuji tě, že obřezaných mužů je značné množství a jsem si jistá, že čím budeš starší, tím méně ti to bude vadit. Posmívání v tomto věku je spíš dané tím, že je to pro tvé kamarády nezvyklá věc, kterou neznají a proto na ní reagují takto nezralým způsobem. Je to podobné, jako se když se malé děti posmívají někomu, kdo nosí brýle, nebo rovnátka. Obřízka je součástí tvého těla a pokud tě nijak zdravotně neomezuje, je zcela v pořádku. Až budeš starší, zjistíš, že se nad ní nepodivuje vůbec nikdo.
  Měj se hezky!
  Bára