Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Soutěže

  Ahoj
  Nemůžu si u Alíkova vysvedčení vybrat 2000 Kaček. Když si je vyberu tak se to zatrhne červeně. Myslíte že to souvisí s mým počtem Kaček? Nevíte proč?

  Opraveno. Díky za upozornění. R^
  S počtem kaček to nesouviselo.

  Červeně to je nikoliv kvůli tomu, že je to špatně, ale že vybírátko výher, které se používá i u jiných soutěží (pátraček atd.), zobrazuje kačky červeně, slevy žlutě, hry modře, věcné ceny zeleně... uznávám, že to je v tomto případě trochu matoucí... možná bych to podbarvení měl zrušit.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Soutěže

  Zdravím, podle čeho tento web rozděluje kačky za Tučňáčí tajenky?

  Když jsem se totiž mé kamarádky ptala, zda dostala za toto (tedy druhé) kolo více kaček, než za to minulé, jako já, její odpověď mě zarazila. Prý dostala jen 200 kaček, stejně jako v kole prvním, zatímco já jsem za toto kolo získala 240 kaček, neboli o 40 kaček více, než minile. Proč tomu tak je? Je to snad nějaká chyba, nebo se jedná o věc, která má své opodstatnění, které nám, jakožto běžným uživatelům, není známo? Pokud má tato věc nějaké odůvodnění, tak se ptám, jaké?

  Předem děkuji za odpověď :-)

  Ahoj,
  soutěže dávají různě vysoké odměny podle dosažené hodnosti.

  V Tučňáčích tajenkách byla chyba, že se hodnosti nezohledňovaly. Všiml jsem si toho, když jedno štěně den po registraci položilo dotaz v poradně, což by nemělo být možné, protože štěňatům se v soutěžích dávají záměrně nižší odměny, aby se jim nezkrátilo několikadenní štěněcí mládí. :-)

  Tuto chybu jsme včera v noci opravili, teď se přidělují kačky správně. (Dodatečně srovnávat odměny zpětně za první dva týdny soutěže nebudeme.)

  Měl bych asi někdy popsat, jak přesně to funguje. Existuje nějaká základní výše odměny (většinou bývá 200), pak platí, že:

  • štěně dostává 40 % (ale nikdy víc jak 95),
  • voříšek dostává 80 %,
  • junior dostává 150 %,
  • šampion dostává 120 %,
  • super šampion dostává 110 %,
  • veterán (a vyšší) dostává 100 %.

  Navíc se to tuším ještě zaokrouhluje na násobek pěti.

  Ta procenta se zdají na první pohled nahodilá, ale stojí za nimi poměrně složitá analýza toho, jak tady lidé spoří, a přesné propočty, kolik kaček by mělo jít vydělat za různě dlouhá období.

  Časem nějak zařídíme, že bude u všech soutěží zobrazeno předem, kolik kaček člověk dostane za (správnou) účast.

  Soutěže

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, kdy se losuje o kvíz, jak získat kačky, prosím odepíš co nejrychleji.

  Ahoj,
  myslíš kdy se losuje letní tajenková soutěž? Zpravidla do dvou týdnů od uzavření kola, většinou se totiž vyhlašuje víc kol najednou. ;-)
  Pokud máš na mysli jinou soutěž, tak u těch bývají prodlevy podobné, pokud vím.

  Jak získat kačky… no, tím, že budeš chodit na tento web. Můžeš také napsat nějaký článek do Alíkovin, za kvalitní textík jde vydělat pořádný balík!

  Soutěže

  Zdravím, mám nápad, co se šištaých tajenek týče a ten zní:

  Šlo by, aby když tajenka ukazuje, kdy končí a když už je to druhý den, mohla by ukazovat, že končí už zítra? Znám totiž spoustu lidí, co nemají tucha, co je za den, natožpak za datum a tuhle změnu by uvítali...

  Předem díky za zvážení.

  Ahoj,
  díky za tip, vylepšil jsem vypisování koncových termínů, které se používá krom jiného i v tajenkách. Teď se tam ukazuje, že čtrnáctá tajenka skončí za 23 minut (protože je 23:37).

  Soutěže

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli Kdybychom měli já a moje sestra obě dvě účet na Alíkovi tak můžeme soutěžit obě nebo jenom jedna z nás?
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  pokud skutečně soutěží každá sama za sebe, tak můžete soutěžit obě. ;-)

  Soutěže

  Ahoj, mám takovou otázku, která už mi leží v hlavě více než týden.

  Když by se někdo chtěl zapojit do soutěže „Alík větří, kdo si šetří“ a potřebuje jednou mít za týden splněný min. limit 30 minut, počítá se, když je u stolu 10 minut aktivní a těch 20 minut neaktivní? Protože mi to napíše u záznamů, že se jsem seděla u stolu 30 minut, i když jsem odešla z důvodu neaktivity. Tak radši jednou, počítá se to? :D :)

  Ahoj,
  v tuto chvíli se počítá celý čas sezení, tedy včetně doby, kdy uživatel čekal na vykopnutí kvůli neaktivitě. Občas přemýšlím, že to změním. Ale těch účastníků, kteří chodí do klubovny přetrpět deset minut a pak se nechají kopnout, není zase tak moc, aby to stálo za pozornost. Většina soutěžících tráví v klubovně mnohem víc minut v kuse…

  Klubovna částečně těží z toho, že udržuje jakousi fikci větší aktivity. Když u stolu sedí pár lidí, je větší šance, že přijdou další lidé a diskuse víc ožije, i když těch pár sedících lidí setrvale mlčí (a třeba čekají na kopnutí). Je to možná sice trochu nefér vůči těm, kdo si přisednou, protože třeba netuší, že tam sedí mlčící křoví, ale horší by bylo, kdyby klubovna byla úplně prázdná, protože se nikomu nechce přisednout k prázdnému stolu. :-)

  Až bude klubovna víc narvaná lidmi (a ten okamžik přijde ;-)), tak ten neaktivně-kopací dvacetiminutový limit nejspíš zkrátíme.

  Soutěže

  Ahoj,
  mám jeden dotaz. Je sice trochu zbytečný, ale zajímá mě to. Vejce ze speciálního kola velikonoční pátračky jsem už našla, ale od té doby mi vrtá hlavou, jak dlouho se tam schovává. Měli jste už loni vymyšlené, jak to s vejcem bude dál, nebo vás to napadlo až před letošními Velikonoci? Snad nevadí, že do poradny nepíšu pouze hlášení případných problémů s webem.
  Díky za odpověď.
  Zuzka:)

  Ahoj,
  vůbec nevadí, že se ptáš, je to pěkná otázka. ;-)

  To, že díra u seznamu Alíkových kamarádů povede do nástěnky o tajné sekci, v tajné sekci se aktivuje hroší tlačítko na titulní straně a to člověka odvede na dotaz o slovenském Alíkovi, jsme vymysleli až letos.

  Ale schovat poslední vajíčko na Alík.sk bylo v plánu už od loňských Velikonoc. Což nyní na první pohled nejspíš vyznívá jako geniální dlouhodobý plán a vůbec ne jako něco, co jsme zamýšleli použít u několika předchozích soutěží a nestihli to. :-D

  Soutěže

  Ahoj, co znamenají ta čísla na prostředním čtverečku u soutěží? A proč se pořád mění? Díky za odpověď.

  VeverkaČiperka123, 1. května

  Ahoj,
  je to délka slova, ke kterému se zobrazí nápověda, pokud na právě zobrazené stránce kýchne šiška.

  Soutěže

  Zdravím všechny správce Alíka

  Založil jsem si nový účet pod názvem Enšpígl, už jsem zažádal o spojení.
  A chtěl bych se zeptat, jestli můžu přispívat do ledničky s jedním nebo se všemi účty a to stejně jestli se můžu účastnit soutěží s oběma účty?

  Mockrát děkuji za odpověď

  Ahoj,

  co se ledničky týče... ona sleduje připojení, takže ti jen tak přičítání z více účtů naráz nedovolí. A co se týče soutěžení, tak rozhodně ne! Každý smí soutěžit pouze jednou, sám za sebe, aby to bylo fér vůči ostatním. Pokud si někdo založí 20 účtů a soutěží ze všech, tak si sice dost zvyšuje šanci na to, že bude vylosovaný, ale přitom podvádí, na což se přijde, takže mu to je k ničemu!:-P

  Jen tak mimochodem... nedávno o se o tom psalo i v jedné nástěnce, tady: www.alik.cz/n/prispevek/84744922.

  Soutěže

  Ahoj, snažím se najít poslední vejce velikonoční soutěže, ale když kliknu na tu díru u Alíka, tak mě to šoupne na nějakou super tajnou nástěnku, ale ani tam se vejce neschovává... :(

  Ahoj,
  ta nástěnka je součástí cesty. Zkus se zamyslet nad tím, co ti ta nástěnka říká a o čem je. Ona tě totiž někam posílá. Případně, jak už bylo několikrát zmíněné v nástěnce k soutěži (www.alik.cz/n/patrani-po-velikonocnich-vajickach), klikej na odkazy... Cestou narazíš na spoustu odkazů, které ti ukazují, kam máš jít dál, akorát je potřeba je poslouchat... a samozřejmě pozorně číst.;-)

  Soutěže

  Ahoj, chci se zeptat, co se týče šiškové tajenky, chybí mi poslední odpoveď ale ze šišky padá to co už mám... nedalo by se s tím něco udělat? Strávila jsem tak docela dlouho jenom kvůli té jedné odpovědi.

  Teď už by mělo být garantované, že šiška na různých stránkách dá různé nápovědy. Vybírá se jen z těch, které zatím jiná šiška nedala.

  Soutěže

  Vyluštil jsem slovo v křížovce bez použití nápovědy ze šišky, i tak se mi pro to slovo ukázala nápověda později.

  To jsi šiškovný. R^

  Kýchací šiška nehledí, zda jsi již příslušný řádek vyplnil, neboť nemá zrak.

  Soutěže

  Ahoj!
  Mám jednu otázku ohledně šišatých tajenek, asi to sem moc nepatří, ale když už mám hotovou tajenku a můžu si vybrat cenu, já tam mám mimo jiné lístky do muzea a do IQ LANDIE, chci se jen zeptat, kdybych vyhrála, bude to platit i v této době (myslím tím kvůli koronaviru) jen měsíc? Celé jsem si to přečetla a nenašla jsem tam odpověď na mojí otázku. Omlouvám se že s tímto otravuji a ještě víc jestli to tam je někde napsané, ale já jsem to opravdu nenašla. Předem děkuji za odpověď. :)

  Ahoj,
  měsíční lhůta je na objednání doručení výhry, nesouvisí s tím, do kdy platí vstupenka, kterou si výherce nechá doručit. Momentálně jsou všechny atrakce, na které jde vyhrát či za kačky pořídit vstupenku, zavřené, ale toto jednou období skončí. Snad. :-[)

  Lhůta je u soutěže proto, abychom věděli, že vyhraný kousek nemusíme ve skladu rezervovat natrvalo. Občas se totiž stane, že vyhraje někdo, kdo na Alíka přestal chodit (těžko říct z jakých důvodů), nebo o výhru nejeví absolutně žádný zájem.

  Soutěže

  Mohu se zeptat, jak se jmenují všechny trofeje od nejnižší po nejvyšší? Chtěla bych přesněji vědět, od kolika článku bych dostala přispěvatelka++ (pokud to tedy jde).

  Ahoj,
  všechny trofeje jsou tyto:
  Podle článků
  1) Přispěvatel/ka (zatím provizorní označení)
  Za alespoň tři vydané Alíkoviny.
  2) Přispěvatel/ka+ (zatím provizorní označení)
  Za alespoň sedm vydaných Alíkovin.
  3) Přispěvatel/ka++ (zatím provizorní označení)
  Za alespoň patnáct vydaných Alíkovin.
  Podle kaček, případně doby na Alíkovi
  4) Voříšek
  Za 1 000 kaček nebo 20 dní od registrace.
  5) Junior/ka
  Za 2 000 kaček nebo 2 měsíce od registrace.
  6) Šampion/ka
  Za 5 500 kaček nebo půl roku od registrace.
  7) Super šampion/ka
  Za 30 000 kaček nebo rok a půl od registrace.
  8) Veterán/ka
  Za 58 000 kaček nebo tři roky od registrace.
  9) Zasloužilý/á veterán/ka
  Za 113 000 kaček nebo šest let od registrace.
  10) Vůdce/kyně smečky
  Za 222 000 kaček nebo dvanáct let od registrace.

  Určitě nikdo neříká, že je to definitivní počet, časem můžou přibývat další a další trofeje, také ty trofeje za Alíkoviny budou mít nějaké jiné názvy, ale v současné době je to takhle. Nejvyšší trofej za Alíkoviny je tedy zatím za alespoň 15 vydaných článků.

  Soutěže

  Ahoj všem, všiml jsem si, že jsem vyhrál v souteži Alík větří, kdo si šetří slevu 75 procent na Spongeboba...
  Jak dlouho bude tato sleva trvat?

  Ahoj,
  pro začátek raději upřesním, že nemáš slevu 75 %, ale 70 %. Jak se píše u soutěže a nejspíš bys to měl vidět i u toho dárku, sleva je platná dva měsíce. Ve tvém případě tedy do 24. dubna.

  Soutěže

  Ahoj,
  Četla jsem si předchozí dotazy, a zajímalo by mě, kdo je velikonoční zajíček, kterého jste zmiňovali.
  Předem děkuji za odpověď
  Člověk

  Ahoj člověče,
  to už je rozluštěné od loňského léta, je to klokánek králíkovitý, který pracoval pro tasmánské čerty. Nyní je u nás pod zámkem.