Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Alík radí dětem

  Kluci a láska

  Ahoj chtěl bych se zeptat již delší dobu bych chtěl mít nějakej vážnější vztah, ale moc se mi nedaří. Má to docela dost háčků jedním z nich je že se tak nějak hledám ve své orientaci, ale s klukem bych prostě nechodit nechtěl. (Ani představit si to nemůžu). Dalším je že prostě nevím jak najít holku která by mě zaujala a já jí ? (jelikož prostě nedokážu předstírat vztah s někým koho bych nemiloval). A já prostě nevím sice se teď dost bavím s jednou holkou a docela se mi i líbí dokážu si s ní představit i funkční vztah ale na druhou stranu by to aspoň pro mě nešlo když jí je 12 a mě 14 rozestup věkovej to není velkej ale prostě mi nepřijde ok aby měla holka vztah ve 12ti.

  kluk, 14 let, 5. července 2019

  Ahoj,
  chápu, že v období dospívání není snadné se v sobě vyznat, člověk si teprve začíná dělat představu o tom, s kým by chtěl být, kdo se mu líbí, co je pro něho ve vztahu důležité.
  Každý jsme v tomto ohledu jiný a nedá se obecně říci, jak najít dívku, se kterou budou sympatie a city oboustranné, někdy se stává, že pomyslná jiskra buď přeskočí, nebo ne. V každém případě je dobré na sebe netlačit a dát těmto věcem čas, není kam spěchat. Často hlubší a bližší vztah vyplyne postupně z fungujícího přátelství, kdy lidé v průběhu času zjišťují, že si rozumí a je jim spolu dobře. Je dobře, že jsi vnímavý ke svým pocitům a nechceš předstírat něco, co tak necítíš, věřím, že takový vztah jen naoko by neměl žádný smysl. Je moc fajn, že si rozumíš s mladší kamarádkou, také se snažíš brát ohled na její nižší věk. Můžete tomu dát čas, zůstat v kontaktu, přátelsky se dál poznávat a časem dát šanci i např. chození, pokud by byl zájem oboustranný. Chci Tě podpořit i ve sdílení toho, co prožíváš, s ostatními, ať už rodinou či kamarády. Věřím, že i oni mají podobnou zkušenost a můžou Tě tak pochopit i podpořit.

  Přejeme Ti hezké léto,
  Modrá linka

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový dotaz, ale spíš problém. Chtěl bych jednu holku z naší třídy pozvat ven, když je ta karanténa tak takhle aspoň do přírody, ale problém je v tom, že jsem trochu nervózní a nevím o čem bych si tam s ní měl povídat. Jen taková informace, nedávno jsme se potkali venku a já jsem jí potom psal, jestli to byla ona atd. a slovo dalo slovem a teď si povídáme skoro každý den a myslím, že si spolu píšeme rádi a tak bych jí chtěl takhle pozvat, abychom se více poznali a tak, jinak před karanténou jsme si skoro vůbec nepovidali, jenom jsme se na sebe občas dívali a buď ucukla pohledem, což si myslím, že bylo dobré znamení nebo jsem se na ní usmál a ona se na mě tak hezky podívala. Proto prosím o nějaké rady a PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  kluk, 13 let, 22. května

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že chceš pozvat holku, se kterou se Ti hezky píše, ven. Být nervózní ze schůzky je velmi časté a přirozené a je to v pořádku. V podstatě to znamená, že Ti na tom záleží. A o čem si s ní povídat? Nejsou žádné zaručené návody. Prostě si s ní můžeš povídat podobně, jako si s ní píšeš. Povídat si můžete naprosto o čemkoli, klidně pro začátek i o škole. Teď máte příležitost zajímat se, jak kdo z Vás trávil karanténu, co jste dělali, když jste nemohli chodit do školy. Také můžete sdílet Vaše zájmy, koníčky, oblíbené nebo zajímavé knížky, filmy.

  Přejeme Ti hezké chvíle se spolužačkou.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj,
  zamiloval jsem se do holky která je o 3 roky starší než já a spíše se mi líbí holky kolem 14 - 16, je to normální? Mám pocit, že to bude mým mentálním věkem. Ale nejsem si jistý.

  kluk, 11 let, 27. května

  Ahoj,
  je to normální. Nic o tobě nevíme, mentální věk asi je možné vysvětlení, ale také tě možná můžou částečně přitahovat jejich fyzické kvality.

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku mám dotaz, jsem mám holku 💕 a myslíš že ji můžu dát pusu jen rychle.

  kluk, 12 let, 25. května

  Ahoj,
  popravdě si nejsem úplně jistá, jestli tvému dotazu rozumím. Pokud tou „rychlou pusou“ myslíš letmý polibek například na tvář nebo ústa, tak určitě můžeš - samozřejmě v případě, že s tím bude souhlasit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám dotaz co se týče lásky.....
  Ve škole je láska skoro na denním pořádku ale přije mi že to není taková láska jako dřív že se prostě klukovi líbyla nějaká holka a tak se s ní zkamarádil atd. No ale teď mi přijde že ve školách je láska něco jako zboží....Kluci dělají jako že někoho milujou ale není to pravda chtějí jen machrovat. Holky si zase vybírají mezi kluky a pořád je to nějaké: Hele koukejte ten má ale pěkný vlasy atd. Proč!??? s jednou holkou jsem se kamarádil ale teď se zajímá jen o kluky kteří vypadají hezky. Nejhezčí kluk v naší třídě je strašnej debil a pořád někomu ubližuje někdy i holkám ale uběhne sotva den a už jsou kolem něj davy. nechápu to proč to tak je? dří mohl být každý jaký chtěl a záleželo jak se kdo choval nebo s kým si rozumněl proč to tak nezůstalo?

  předem děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 21. května

  Ahoj,
  jsem si jistá, že to, o čem říkáš, že je na denním pořádku, ve skutečnosti nemá s láskou vůbec nic společného. Jste ve věku, kdy se teprve v mezilidských vztazích začínáte pomalu orientovat a je sice možné, že si tví spolužáci hrají na to, že s někým chodí, nebo že se „zamilovávají“ na potkání, ale skutečná láska vypadá jinak. Stojí na vzájemné úctě, důvěře, toleranci, ale třeba i na tom, že se partneři navzájem posouvají dál. Vyzrálí lidé se do sebe rozhodně nezamilovávají proto, že ten druhý má hezké vlasy, nebo modré oči. I když chápu, že je pro tebe nepříjemné to sledovat a nerozumíš tomu, ale mohu tě ujistit, že až časem potkáš skutečnou lásku, nebude se tvoje partnerka zajímat o tak povrchní věci, jako je barva vlasů, ale bude pro ni důležité, jak se chováš, jaké máš názory a podobně. Ber to tak, že to, co kolem tebe probíhá, jsou pouhé hry dospívajících dětí, které se hledají, ale s opravdovými vztahy to nemá nic společného. Nenech se tím proto otrávit a věř mi, že až se ve tvém životě objeví láska, poznáš to a tohle rozčarování z povrchnosti zmizí.
  Měj se moc hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj modrá linko nebo někdo?
  Mám rád holku ale nemá mě ráda často na ni myslím skoušel jsem ji dávat sladkosti. Nezabralo

  Ale nechci jí říkat že ji miluji jsem moc stydlivý.

  Toto je pro mě těžká situace Vím že máte moc práce proto na tohle nemusíte odpověďet ale prosím pomozte mi.

  kluk, 9 let, 17. května

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že by sis přál, aby holka, kterou máš rád, cítila to stejné k Tobě. To však nejde zařídit. Můžeš k ní být prostě milý, usmát se na ni, pozdravit ji, když ji potkáš. Můžeš zvážit, o čem by sis s ní třeba mohl popovídat. Prostě jí můžeš dávat najevo, že ji máš rád. Pokud Ti nebude oplácet stejně, můžeš si říct, že ona to asi stejně jako Ty nemá – bude to ovšem Tvůj odhad, který zůstane nepotvrzený, což Tě může znejišťovat a tak pro Tebe může být těžší se s tím vyrovnat. Nebo se můžeš rozhodnout, že to riskneš a řekneš jí, co cítíš přímo. Riskuješ tím odmítnutí, ale budeš vědět, na čem jsi.

  Hezké dny Ti přeje Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  potřebuji poradit se vztahem ale nevím jak to mám napsat a tak píšu zvláštní ale pravdivý příběh:
  Našel jsem si holku a bylo to super měli jsme se rádi povídali si a sem tam políbily. Chodily jsme spolu měsíc a pak jedna moje kamarádka jela na tábor (třídenní) ale nikoho tam neznala tak jsem jel s ní protože mi jí bylo líto. Bylo to fajn hrály se tam hry a vše bylo tak jak má být do posledního večera......Byla diskotéka a samozdřejmě ploužák a tak jsem jí vyzval k tanci a nijak podivně se mi to líbylo. pak jsme měli rozchod do chatek ale moje kamarádka mi chtěla ukázat něco za chatkami a tak jsem šel s tím že asi našla nějakého živočicha. Tam mě políbyla a začaly jsme se lýbat. Nechápu to!!!! Nebránil jsem se a nevím co mám své holce říct protože nesnáší lhaní. Zamiloval jsem se do své kamarádky???

  předem děkuji za odpověď.

  Matěj kluk, 12 let, 17. května

  Ahoj Matěji,

  svěřuješ se s tím, že máš přítelkyni, ale na táboře ses sblížil se svou kamarádkou. Se vztahy to mnohdy není tak jednoduché. Ptáš se nás, jestli ses zamiloval do své kamarádky.
  Na tu otázku Ti nedokážeme odpovědět, pravděpodobně si nejsi jistý ani Ty sám. Jsi ve věku, kdy se ve vztazích teprve začínáš orientovat, s holkama se seznamovat. Hezké okamžiky můžeme prožívat s více lidmi. S rodiči, s kamarády, s kamarádkami. A je prima si to užívat. A časem si možná uvědomíš, že některá kamarádka je Ti přece jen bližší, než ty ostatní, je pro Tebe něčím výjimečná. Možná, že tohle opravu cítíš ke své přítelkyni. A možná, že je Tvoje přítelkyně vlastně kamarádka a ještě jste úplně nedospěli k tomu, aby se Váš vztah posunul dál. Na to můžeš přijít jenom tak, že si budeš všímat toho, jak se se svou přítelkyní cítíš a jak se cítíš s jinými svými kamarádkami. A jestli své přítelkyni říct, co se stalo? Zkus zvážit všechny okolnosti. Upřímnost je důležitá, zároveň jí to však může ublížit, zklamat. Další okolností je to, že by jí to mohl říct někdo jiný a Ty už bys jí třeba neměl možnost vysvětlit, jak to bylo. Neexistuje však jednoznačná odpověď.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj
  Mám nejlepší kamarádku ze školy mám ji moc rád,každý den si voláme a píšeme. Známe se od září kdy k nám nastoupila do školy. Když ještě nebyla karanténa kupoval jsem ji čokoládu a tak...jednou jsem ji dal pusu na tvář :-) moc hezký pocit
  Někdy si říkáme že mě miluje a Ja ji to taky řekl.Moc ji miluju. Prosím poraďte mi co mám dělat aby se mnou chtěla chodit (nebo mi poraďte jak se k ni chovat abych ji zaujmul). Děkuji

  kluk, 11 let, 11. května

  Ahoj,

  myslím, že se sám podle své intuice chováš tak, že už jsi tuto svou nejlepší kamarádku zaujal. Kdybys se totiž tak dosud nestalo, těžko by si s Tebou každý den volala a psala, asi by Ti neříkala, že Tě miluje a nedávala by Ti pusu. Takže si myslím, že vše je na dobré cestě a probíhá přesně tak, jak má. Moc Ti přeju, že máš tak skvělou nejlepší kamarádku. Podle toho, co uvádíš ve svém dopisu, už spolu vlastně chodíte, jenom jste to tak ještě nepojmenovali. :)

  Přejeme vám oběma krásné, společné chvíle.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj alíku a spol.

  Jeden kluk ze třídy mě miluje, ale já jeho ne. Zkusila jsem ho víc i poznat, ale pořád ho nechci nebo jak by se to dalo říct. Já miluji totiž jiného kluka.

  Předem děkuji za odpověď.
  Klárka ( Klára)

  Holka 8 let, 2. května

  Ahoj Klárko,
  bude to chtít odvahu, ale nejlepší bude, když mu řekneš, že je milý kamarád. Máš ho ráda jen jako kamaráda a víc ať od tebe v tuto chvíli neočekává a nechce.

  Kluci a láska

  Ahoj poradno mám strašně rád jednu holku je hezká, milá, chytrá, ale byly jsme na lyžáku a byl tam jinej kluk a ona se s ním bavila protože jsem se bavil s jinýma holkama a pak jsme měli tancovat ale ona přede mnou utíkala a pak ji sbalil můj kamarád a dělal si ze mě srandu a ona je teď naštvaná a už nikdy nechce kluka jak ji mám získat zpátky?

  kluk, 13 let, 19. dubna


  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že bys chtěl, aby holka, kterou máš rád, Tvé city opětovala. S láskou a vztahy vůbec je to někdy trochu zapeklité. Lásku nejde ani vynutit, ani vyprosit. Pokud jsi jí Ty nebo kamarád udělal něco, co jí nebylo příjemné, můžeš se omluvit, dát jí najevo, že Tě to mrzí. To, co můžeš udělat, je chovat se k ní, hezky, přátelsky, dávat jí najevo, že ji máš rád. Případně o tom s ní i můžeš mluvit. Jestli to ale ona bude cítit stejně, to již ovlivnit nejde, to je potom potřeba přijmout. Zároveň je také důležité nenechat si líbit, pokud by se ona k Tobě hezky nechovala – taková holka za to potom nestojí.

  Přejeme Ti hezké jaro.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj, měl bych jeden dotaz.
  Zhruba tak před půl rokem jsem se začal stýkat s holkou, která se mi líbila. Později jsem k ní začal cítit něco nového, vyděsil jsem se. Přestal jsem s ní chodit ven, neodepisoval na zprávy... Už jsou to asi 2 měsíce a došlo mi, jak moc velká chyba to byla. Nevím, co mám dělat teď. Díky za odpověď.

  kluk, 14 let, 7. dubna

  Dobrý den,
  píšete o tom, že jste se díky své chybě přestal vídat s holkou, se kterou jste se stýkali. To, že člověk dělá chyby, je přirozené, zvláště v situacích, které jsou nové. Důležité je, co se s chybami udělá potom. Vy jste si uvědomil, že to chcete jinak, a to je moc dobře.

  To, co můžete teď udělat, je říci té holce, co se stalo - tak pěkně, jako jste to udělal ve svém dotazu do Alíkovy poradny. Řekněte jí, co jste si uvědomil, co k ní cítíte, jak Vám schází a jak Vás mrzí Vaše chování. Ostatní je už na té holce - uvidíte, jak se zachová.

  Pokud byste neměl odvahu to říct, tak se to taky dá napsat. To je jen na Vás.

  Přejeme, aby to dobře dopadlo, a i kdyby ne, je to moc dobrá zkušenost pro další život.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahojky alíku modrlinko atd.... Měl bych 2 dotazy

  1. Líbí se mi jedna holka (bude ji 12) a já bych s ní chtél chodit a vím že mě má ráda, ale nevím jestli je to dobrý nápad. Řekni mi prosím jestli si nemám počkat do 13. 14. ...
  2. Je povoleno dětem pod 15 let se líbat bez jazyku?
  Předem děkuju za odpověď.
  kluk, 12 let, 5. března

  Ahoj,
  oba tvé dotazy jsou poněkud záludné, ale pokusím se na ně odpovědět. Co se týká chození s někým ve dvanácti letech, záleží na tom, co si představuješ pod pojmem chození. Skutečný partnerský vztah určitě ve dvanácti letech nenavážete. Na ten si budeš muset počkat ještě pár let, než na něj budete oba zralí a připravení. Pokud si představuješ kamarádský vztah, při kterém spolu budete trávit volný čas a podnikat spoustu věcí společně, tak to samozřejmě v tomto věku možné je. A možná toto přátelství za pár let přeroste i v něco většího.
  Ohledně tvého dotazu líbání se, opět záleží na tom, co si pod tím pojmem představuješ. Děti do patnácti let nesmí s dalším člověkem provozovat žádné intimní a sexuální aktivity, kam by francouzský polibek zcela jistě patřil. Nicméně samozřejmě tě nikdo nebude stíhat, když dáš kamarádce přátelskou pusu na tvář, nebo se ústy dotkneš jejích úst.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Dobrý den. Již nějakou dobu cítím nějaké pocity k mé nejlepší kamarádce se kterou se znám už 9 let. A teď přichází to s čím si nevím rady. Tuhle kamarádku mám opravdu rád ale jak mám poznat že je to láska? Vždy když se rozhodnu že bych jí to konečně řekl nevím jak a hlavně se zastavím jestli je ta pravá a jestli nepříde někdo lepší, ale zároveň vím že když to nezkusím budu litovat a možná i nešťastný. První otázka je zda se dá nějak poznat láska ? A druhá Jak co nejlíp a co nejmíň okatě říct holce že ji mám rád a že bych časem chtěl možná být trochu víc než jen kamarádi.

  kluk, 15 let, 25. února

  Ahoj,
  obávám se, že na tvou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Neexistuje nic jako obecně platná definice lásky a troufám si říci, že nikdy nebudeš moci s jistotou říci, jestli někde na světě nechodí někdo, kdo by se k tobě hodil víc. Dalo by se říci, že láska jsou city k dívce, která tě přitahuje, je ti s ní dobře, máte společná témata k hovoru, rozumíte si, respektujete se, důvěřujete si a navzájem se posouváte dopředu... Nicméně to nikdy nepoznáš, pokud se s dotyčnou nenavážeš kontakt a nezačneš s ní trávit čas. A upřímně si nejsem jistá, jestli je potřeba to analyzovat až do takových detailů a jestli zkrátka nestačí užívat si přítomného okamžiku. Pokud ti je v její přítomnosti skutečně dobře, je to v pořádku. Možná to nebude partnerka na celý život, ale možná ano. To všechno se ukáže postupem času.
  Ohledně vyznání lásky zastávám názor, že není potřeba „vybalit“ to rovnou. Vůbec není na škodu, pokud se vztah vyvíjí zvolna a postupně. Takže ji nejprve můžeš někam pozvat a pokud zjistíte, že je vám spolu příjemně a máte si co říct i mimo školu, časem se určitě objeví příležitost, kdy jí budeš moci vyznat lásku. Vyplyne to přirozeně bez toho, abys o tom musel nějak zvlášť přemýšlet, nebo se k tomu nutit.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový malí problém. Už tři měsíce se mi líbí jedna holka ze třídy a chtěl bych s ní chodit.
  Nevíte náhodou jak na to?
  Jinak chodíme do 7třídy

  kluk, 12 let, 16. února

  Ahoj,

  chápu, že bys rád přišel na to, jak dát najevo holce, která se Ti líbí, že bys s ní chtěl chodit. Můžeš začít třeba tak, že pochválíš to, co se Ti na ní líbí (třeba je to hezký úsměv, smysl pro humor anebo to, v čem je šikovná). Můžeš jí také navrhnout, že společně něco podniknete, třeba ji můžeš pozvat na zmrzku, na procházku nebo ji přizvat k nějaké hře s kamarády (sport, deskové hry a tak podobně). Pokud si zatím netroufáš oslovit ji napřímo, můžeš jí zkusit to, co k ní cítíš, napsat, ať už v dopise anebo na sociálních sítích.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Mám menší dotaz.
  Líbí se mi jedna holka, ale je tady takový menší problém. Ty holce se líbí můj kámoš a já nevím co dělat, abych ji ,,dostal na svoji stranu". Píšeme si téměř každý den.
  Pak druhý problém. Jí je 12 a jestli by to nevypadalo divně před kámošema, že chodím s dvanáctiletou holkou.
  Dík za odpověď

  kluk, 15 let, 15. února

  Dobrý den,

  chlapcům i dívkám od 15 let obvykle vykáme, budu proto vykat i já Vám. Chápu, že není lehké mít zájem o holku, které se líbí Váš kamarád. Ptáte se nás, jak ji "dostat na svoji stranu". Na to, bohužel, žádná zaručená metoda není - jak přimět druhého, aby se do nás zamiloval. Podobně, jako my sami si nedokážeme úplně určit anebo poručit, kdo se bude líbit nám. Můžete oné holce dávat najevo, že se Vám líbí. Je v pořádku na nic netlačit, zkusit prohloubit přátelství, dát tomu čas a přirozený průběh. Rozhodnutí je pak na ní, věřím, že z toho, jak spolu mluvíte a jak se k Vám chová, poznáte, zda o Vás má zájem a co k Vám cítí. K druhé otázce - Vaše kamarády neznám, proto nedokážu říct, jak by reagovali, kdybyste začal chodit s dívkou, které je 12. Věřím však, že opravdoví kamarádi by Vás měli přijímat takového, jaký jste i s tím, koho máte rád, na tom není nic špatného. Vzhledem k věku té dívky také není kam spěchat, nemusí jít hned o chození, můžete se více spřátelit a dát čas třeba i vzájemnému seznámení s Vašimi kamarády apod.

  Přejeme vše dobré,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  Potřeboval bych poradit.
  Líbí se mi jedna holka. Asi před rokem a půl jsem přišel do nové školy a začala se mi líbit jedna holka která tam chodila taky a asi během 3 nebo 4 měsíců to někdo nějak zjistil a řekl jí to. Ona mi hned narovinu napsala že ona mě nemiluje. Ale to jsem do té školy chodil teprve 3 nebo 4 měsíce a vlastně mě vůbec neznala. Chtěl jsem se s ní nejdřív zkamarádit, ale hold to někdo nějak zjistil i když jsem to nikomu neřekl. No a od té doby už uplynulo docela dlouho a už jsme si opravdu hodně krát psali a volali. Ve škole jsme se spolu moc nebavili, jen příležitostně. Spíše jsme se bavili jen po internetu. No a mezitím když jsme si psali a volali tak už jsme se navzájem hodně poznali a ona říkala že jsem fajn. A někdy říkala že jsem i její nejlepší kamarád. No a nedávno asi před 2 měsíci přešla na jinou školu. (Od té doby co odešla tak jsme si psali docela dlouho/často) A já ji mám opravdu moc rád a chtěl bych s ní chodit. Co mám dělat?? Řekla že mě nemiluje ale to řekla před rokem a půl když mě neznala. Ted už se oba známé dobře.
  P.s. té holce je také 12 let.

  Poraďte prosím,
  Předem děkuji.

  kluk, 12 let, 12. února

  Ahoj z Modré linky,
  píšeš nám o slečně, se kterou bys chtěl chodit. Ona Ti už jednou, dříve, řekla, že Tě nemiluje. Podle toho, co píšeš, jste se později určitým způsobem sblížili, dokonce Ti řekla, že jsi její nejlepší kamarád.

  Určitě tedy můžeš znovu dát najevo, že bys chtěl něco více než kamarádství. Můžeš té holce říct vše tak pěkně, jako jsi to napsal Alíkovi, i s tím, že víš, že už Ti jednou řekla, že s Tebou chodit nechce, ale že bys to rád zkusil znovu. Samozřejmě, je třeba počítat s oběma variantami, jak to s vámi může dopadnout.

  Oslovit ji můžeš jakkoliv, přímo, písemně, můžeš jí dát malý dárek, kytičku... je to jen na Tobě, udělej to tak, aby Ti v tom bylo dobře a cítil ses jistý.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zdravím, měl bych dotaz ohledně mé výšky, je mi 15 vážím cca 65 kg a měřil 168cm, asi tak nějak vím že je to optimální ale chtěl bych co nejdříve vyrůst třeba o 8,10 cm, je mi jasný že to takhle hned nepůjde, ale chtěl bych se teda zeptat jestli se s tím nedá něco udělat? Ve smyslu že bych dělal třeba nějaké cvičení nebo bych něco nějakou dobu jedl a pak rychleji rostl. To je můj 1 dotaz.
  2. Dotaz: Před třemi dny jsem přijel z lyžáku, na kterém jsem se začal víc bavit se spolužačkami zvláště s jednou, do které jsem se zamiloval ona je nejen hezká ale i strašné hodná a milá přátelská atd. Po večerech jsme na lyžáku měli společenské tance a poslední večer jsme měli tance a program na večer vymyslet my jakože co jsme tam byli tak byli nějaký písničky na přání a na konec ploužáky. Jeden kluk z 8 řekl té holce ať si jde zatancovat s mým kamarádem a potom teda tancovali na ploužáky, v obětí se různé kolébali atd. No a tak nějak se to dopracovalo k tomu že mezi nemá něco je jakože ona mě má ráda jako kamaráda ale já ji víc. No a jak začala škola tak se k sobě pořád měli a možná tomu tak bude že nakonec skončí spolu. Ale problém je v tom že on je můj nejlepší kamarád a že ho Terka (ta holka) strašné změnila jakože k horšímu, před ní se povyšuje nad ostatní pořád se předvádí a chová se až moc dospělé přitom normálně se chová s prominutím jako deb*l, a mě i ostatní strašné mrzí a hlavně mě to ničí že si vybrala zrovna jeho protože on je.. nooo když to řeknu s rezervou - nepřitažlivý. Navíc mi pořád i s ostatníma na lyžáku říkali že mám hezky vystouplé lícní kosti a že až budu starší a taky i vyšší (v tom je ten problém) tak bych se líbil více holkám a hlavně ji ale pořád je to jen o tom že jsme moc malej. Prostě z toho jak můj nej kamos asi bude chodit s holkou kterou mam moc rád a proste ze všeho dohromady mám velký depky. Jsem se vším úplně v koncích nemohli byste mi poradit co mám udělat nebo jak se zařídit?

  Děkuji

  kluk, 15 let, 10. února

  Ahoj,
  řekla bych, že oba tvé dotazy spolu souvisí, proto na něj odpovím zároveň. Především tě musím zklamat ohledně tvé výšky, respektive ohledně možností toho, jak bys mohl vyrůst. Žádná metoda, jak by člověk mohl vyrůst víc nebo rychleji, neexistuje. Výška člověka je daná geneticky a individuální je i rychlost růstu. Zatímco někdo vyroste hned na začátku dospívání, jiný se „vytáhne“ až později. Mohu ti poradit pouze, abys byl trpělivý a smířil se s tím, že jsi tak vysoký, jak jsi.
  A s tím zároveň souvisí i odpověď na tvůj druhý dotaz. Velmi dobře rozumím tomu, že tě mrzí, že si dívka, která se ti líbí, nevybrala tebe, ale věnovala svou náklonost někomu jinému. Především si dovolím vyjádřit pochybnost o tom, že je to podmíněno tvou výškou. Přitažlivost člověka je v něčem jiném než v jeho výšce. Záleží především na jeho šarmu, charisma a osobnostních charakteristikách. Jako příklad mohu uvést například Toma Cruise, který rozhodně není vysoký, ale přesto je idolem milionů žen.
  Chápu, že je ti líto, že se oné dívce líbí víc tvůj kamarád než ty, ale obávám se, že její rozhodnutí musíš respektovat. Sympatiím a citům se nedá poroučet, nedají se nijak vynutit a často ani vysvětlit. Možná se časem „misky vah“ přikloní na tvou stranu a její sympatie se ještě změní. Nebo naopak ty potkáš jinou dívku, která tě zaujme víc a po čase ti tohle trápení bude připadat jako úplně nepodstatné.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku. Mám dotaz ohledně jedné holky. Jsem v 9 třídě a zamiloval jsem se do jedné holky z naši třídy. Do 8 třídy jsem byl schopný se s ni normálně bavit. O čemkoliv. Ale teď. Když se mi cca 3 měsíce líbí nedokážu říct nic. Když jsme třeba ve třídě ,, osamotě ,, ( třeba přijde ona za mnou ) tak nemám vůbec tušení o čem se mám s ni bavit. Po chvíli zjisti že si s ni nepovídám a odejde. Prosím co mám dělat. Jsem zoufalý.

  kluk, skoro 15 let, 5. února

  Ahoj,
  píšeš nám, že jsi zamilovaný do jedné holky (a možná i ona do Tebe), ale nyní je Váš vztah zastavený na tom, že Ti nejde s ní komunikovat. Věřím, že to není příjemné – stává se to tehdy, když člověk má pocit, že „o něco jde“, nebo když se cítíme nervózně ve společnosti někoho, kdo se nám líbí. Nejsi v tom sám a věřím, že to časem překonáš. Naštěstí se s tím dá opravdu něco dělat. Můžeš se dopředu připravit: různá témata, o kterých třeba víš, že ji zajímají, např. oblíbený sport, jídlo, hudba, škola, nebo nyní i otázka jarních prázdnin. Můžeš si něco připravit dopředu – video, fotku, oblíbenou knížku apod. Můžeš se jí také na něco ptát, třeba na oblíbeného zpěváka, zpěvačku, oblíbené místo na prázdniny apod. Taky je možné spolu trávit čas i jinak, než přímo mluvením, např. si zajít do kina nebo zasportovat.

  Přejeme, aby se Ti dařilo,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku, jsem tu zase, jsem ten co psal o té holce že je vyšší a starší jsou u toho 2 články v 1 . Tak jsem té holce dal čokoládu a napsal jsem jí tak jestli mě miluje a ona napsala že se jí líbí někdo jiný... já s tím nic neudělám, ALE nějak se se mnou začíná více bavit a více mi píše tak každý večer doufám že to dopadne dobře, když ne tak nevadí, mám celý život před sebou, třeba poznám jinou lepší holku. To je jenom abych to doplnil jak to teda nakonec je.

  kluk, 13 let, 13. ledna

  Ahoj,
  děkujeme ti za zprávu a jsem moc ráda, že jsi nad celou situací získal nadhled. Je vidět, že jsi si to v hlavě srovnal a přistupuješ k tomu rozumně. Je samozřejmě možné, že se váš vztah časem vyvine v něco většího, anebo zůstanete kamarády a přesně jak píšeš - časem si najdeš jinou a lepší holku. Držíme ti moc palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku. Začala se mi líbit jedna holka, která je fajn, a mám pocit, že ji mám rád. Avšak moji rodiče jsou věřící a já zřejmě taky. Věřící si nemůže vzít, nebo mít rádi, světského člověka. A já nevím, co s tím. Holku mám rád, ale Boha máme poslouchat.
  Děkuji za radu.

  kluk, 12 - 15 let, 27. prosince 2019

  Ahoj,
  pokud si s tou holkou budeš povídat, chodit s ní do kina nebo na procházky či výlety, věnovat se koníčkům nebo mít nějaké společné zájmy, tak na tom není nic špatného. Můžeš s ní tak nějak nezávazně chodit, pokud jí nebudeš slibovat věčnou lásku nebo že ji nikdy neopustíš nebo tak něco. A během toho chození, sdílení koníčků a povídání by se vidělo, co dál. Důležité je, že bys neměl svou víru tajit, měla by vědět, že jsi věřící, neměl by ses bát jí říci například že určité věci dělat nebudeš, nebo třeba že v neděli dopoledne nepůjdeš do kina, protože půjdeš do kostela, nebo podobně.

  Pokud jí to nebude vadit, můžeš s ní nezávazně chodit nadále. Kdyby jí to vadilo, tak ona sama přijde na to, že jí takový vztah nevyhovuje, a prostě byste se rozešli a časem by sis možná našel jinou, která by tvoji víru akceptovala nebo sama byla věřící.

  Pokud by to té, co s ní teď chodíš, nevadilo, je možné i to, že se s tebou někdy dá do hovoru i o víře a třeba ji to začne zajímat. A i kdybyste se časem rozešli, tak by takový hovor nemusel být zbytečný.

  Jak jsem již uvedl, hlavní je za prvé netajit svou víru a za druhé neslibovat natrvalo něco, co nemůžeš splnit.

  Kluci a láska

  Ahoj alíku líbila se mi holka od 4 třídy teď jsem v 7 ale odmítla těd jsem na dně nějaká rada jak se z toho dostat?

  kluk, 13 let, 7. prosince 2019

  Ahoj,
  trápení s neopětovanou láskou je vždycky hodně bolestné a nepříjemné. Člověk by chtěl být s tím, koho má rád, a pokud ten druhý jeho city neopětuje, je z toho logicky smutný. Bohužel neexistuje způsob, jak by se člověk mohl této bolesti vyhnout a kdyby někdo přišel na způsob, jak rychle a bezbolestně vyléčit nešťastnou lásku, určitě by se z něj stal nejbohatší člověk na světě. Nic takového ale zatím nikdo neumí. I když ti to teď připadá nepředstavitelné, časem bude tvoje bolest menší a menší, až zmizí úplně (nebo třeba potkáš jinou dívku, která tě zaujme ještě víc). Ale skutečnost, že tvou bolest vyléčí čas, je ti aktuálně dost k ničemu - to uznávám. Nedá se poradit nic jiného, než aby ses snažil co nejvíc zabavit a rozptýlit. Čím budeš aktivnější, tím méně prostoru ti zbude na depresivní myšlenky. I když je mi jasné, že je to velmi těžké!
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára