Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Hry

  Ahoj, chci se zeptat, jestli mám chybu v počítači nebo sem nepochopil pravidla hry Počítání od ledničky do nekonečna. Když se kouknu na statistiku přičítání jedničkou, tak mi to ukazuje, že cca 37000 přičetlo jedničkou, ale celkově to přičetlo 670 000.
  Předem dík za odpověď.

  Ahoj,
  to souhlasí, žádná chyba tam není. Přičtení jedničkou způsobuje náhodně v jednom asi ze sto padesáti případů přičtení ledničkou. To znamená, že se přičte mnohem větší hodnota, většinou to bývá v řádech stovek až tisíců (i tato přičtení se ale ve statistice počítají do přičtení jedničkou, proto je to číslo tak vysoké). Ta hodnota se počítá přes procenta z poledních sta přičtení v ledničce.
  Kdybys náhodou chtěl vědět, jak přesně se to počítá, tak je to popsané v pravidlech přímo pod ledničkou.;-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Hry

  Ahoj Alíku, můžu se zeptat, proč už tu není pacman.io?

  Ahoj,
  je skrytá, protože ji její provozovatel vypnul. Nevíme proč. Je to škoda, byla to moc pěkně vyrobená hra. Dokonce o ní vyšla jedna Alíkovina.

  Možná mohl její konec souviset s autorskými právy…? Nejspíš neměli povolení od firmy, která drží práva na původního 40 let starého Pac-mana. Ale to je jen spekulace.

  Hry

  Proč jsou tu „plné hry“?

  Ahoj, chci se jen zeptat, proč v této sekci her ještě vychází články z idnesu? https://www.alik.cz/h/plnehry

  Ahoj,
  protože se mi sekce plných her na BonusWebu vždy líbila. :-)
  Mafra tyto hry na Alíkovi nikdy nepropagovala, to je až moje iniciativa. Od začátku roku 2019 ale tuto svoji rubriku BonusWeb umrtvil, nevznikají nové články, takže tam nic nového nepřibyde, asi to zase zruším. Šance, že by nám BW prodali, je nejspíš malá. :-(

  Hry

  Ahoj,
  chtěl bych nahlásit jednu menší chybku.
  V žebříčku lidí u ledničky se zobrazují i lidé, kteří byli trvale zablokování, nejspíše přičetli do ledničky před blokací. Občas se jedná o ne moc vhodné přezdívky. Nešlo by, že by se bezpečnostní hrozby v tom žebříčku nezobrazovaly? :->

  Děkuji za odpověď,
  lékařský

  Ahoj,

  zkusil jsem se poptat hrocha Pepíčka a uvedl, že už je to všechno otrávené.:-> Respektive opravené. ;-)

  Hry

  Odmrožení pětičíslí

  Ahoj Alíku,
  mám jen takový dotaz, na ledničce se v 18:00-19:00 už dva dny objevilo odmražení pětičíslí, ale pod ledničkou o něm nic není, je to chyba, nebo ne?
  Děkuji.

  Ahoj,
  jsem potěšen, že ledničku důkladně pozoruješ a nic ti z ní neuteče. Koukal jsem na příspěvek, na nějž odkazuješ, a nejprve jsem se domníval, že máš jen bujónovou fantazii, ale pro jistotu jsem se na tuto pětičíslicovou zapeklitost dotázal Alíkových zvěrolékařů, abych si byl jistý a zbytečně nepsal nějaké nepravdivé dojmy. B-)

  Musím nadšeně konstatovat, že tě skutečně nešálil zrak PejskaNelinky. Z dřívějšího trojčíslí je nyní čtyřčíslí a ze čtyčíslí pětičíslí a asi kdyby tam bylo bývalo osmnáctičíslí, tak by se z něj nyní stalo devatenáctičíslí (pozor, to je pouze hroší spekulace, nechytejte mě za slono), takže když se to správně vyčíslí, jde jedním chytrým přičtením mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou teoreticky přičíst až devadesát devět tisíc devět set devadesát devět. Skoro desetina milionu! Je to hodně, ale co se dá dělat, nějak se k tomu nekonečnu přiblížit musíme. ;-)
  Inu, každá desetina melounu se hodí. 8-P

  Koukám, že nyní už to pod ledničkou popsané je. Vývojáři Alíka mi k tomu doslova sdělili, že to prý „není chyba, ale vlasonos“. O=8-o
  Občas sice těm jejich odborným pojmům a zásahům nerozumím, někdy se jim i povede ledničení zhoršit, ale tentokrát musím uznat, že se to povedlo. ok

  Hry

  Odmražení čtyřčíslí

  Můžu se zeptat, jak jde odmražení čtyřčíslí ve hře lednička? Mě to zajímá, protože vždycky, když to chci zkusit, tak mi to nejde.:(

  Ahoj,
  aby šlo ledničku odmrazit, tak musí být splněné tyto 2 podmínky:

  1. Na ledničce je prvočíslo. (Prvočíslo je číslo, které má pouze 2 dělitele, a to jedničku a sebe samo, žádným jiným číslem ho dělit nelze.)
  2. Nikdo nepřičetl minimálně 30 minut. Musí tedy uběhnout alespoň půl hodiny od doby, kdy přičetl poslední člověk, který zatím přičítal. To se přes den, kdy jsou všichni vzhůru, moc často nestává, takže to chce spíš nějakou dobu, kdy tu tolik lidí není.

  Jestli chceš odmražovat, zkus přijít buďto někdy pozdě večer, kdy už by lidé mohli spát, nebo někdy v noci, případně brzy ráno. Když vychytáš čas, kdy tu nikdo nebude, tak už ti zbývá splnit jen jednu podmínku, dostat na ledničku prvočíslo. Můžeš třeba zkusit zjistit, o kolik se číslo na ledničce musí zvýšit, aby tam to prvočíslo bylo, a pak potřebný počet přičíst (pokud budeš mít štěstí a propočítáš si, kolik jednotlivými možnostmi přičteš, tak třeba něco z toho vyjde a trefíš se).

  Hodně štěstí a trpělivosti!>X<-

  Hry

  Ahoj poradno, tím, že budeme přikládat do ledničky čísla, nemůžeme zabugovat nebo zalagovat Alíka?

  Ahoj,
  téma ledniček je mé oblíbené, neboť obsahuje čerstvé potraviny a jakékoliv místo obsahující jakékoliv krmivo má nezměrnou úctu mých tří žaludků, proto se dotazu chopím já a přeptám se někoho ze zvěrolékařů, abych se dozvěděl, co ti vlastně mám odpovědět. Vývojáři Alíka se upřímně podívali směrem do stropu, propočítali vás a domnívají se, že ledničkovářskou činností nejspíše Alíka zagumovat nemůžete. Prý by vás muselo být fakt hodně! Možná i víc než fakt hodně. Spíš úplně nejvíc… a nejspíš i ještě víc! 8-o

  Hle, narodil se mi nápad! O=
  Mohli bychom provozovat u ledničky počítání od nuly do počtu člověků počítajících u ledničky od jedničky do nekonečna, a když by v záplavě nul a jedniček lednička maličko nestíhala, byla by to konečná. B-)

  Nadšeně jsem tuto svoji nepříliš domyšlenou myšlenku odvyprávěl zvěrolékařům a oni moudře usoudili, že hovořím nějakou cizí řečí. Dali mi ihned nějaký pamlsek, abych přestal mluvit. Tákže… asi úspěch. 8-P

  Hry

  Proč mají čísla přičtená do ledničky různou barvu?

  Ahoj.

  Protože jsou různě vysoká. Úplně nejnižší čísla jsou modrá, jak se zvyšují, tak je ta modrá tmavší a tmavší až po černou. Od černé to pokračuje přes hnědou a tmavě červenou až k takové veselé červené, která už je poslední, tu tedy mají ta nejvyšší čísla.

  Úplně stejné barvy jsou použité i ve statistice ledničky. Akorát tam není úplně rozhodující číslo za daný den, ale hlavně to, jak se změnilo oproti dnu předtím. Jestliže je o hodně nižší, je modré, se zvyšováním je pak ta modrá zase tmavší až po černou, která je v případě, že je ta hodnota podobná, jako byla předchozí den. Při vyšším čísle to jde zase až do červené.

  Hry

  Ahojky! Vím že otázky do porandy pokládám často, ale toto je zajímavé.
  Zobrazil jsem si zdrojový kód od Ledničky, jen tak jsem ho zkoumal, a vykoumal jsem toto.
  Má to tam vůbec být? :D
  Mějte se hezky,
  Stephense

  Tvého porandového dotazu se chopím já, neboť patřím mezi nejrozměrnější specialisty na problematiku chlazení potravin. Nejsem si však zdaleka jistý, zda správně rozumím tomu, co jsi na vlastní oči vyfotil.

  Alíkova lednice řehtá, když přičítající strávníci přespříliš usilují o dosažení dort zpřístupňujícího nekonečna. V lednici integrovaný kůň ohlašuje, že už uzrál čas na další přičtení.

  Je možné, že tvá lednice doma v sobě koně zatím nemá. Kontaktuj výrobec.

  Hry

  Ve hře Drahokamový důl se bloudila chybička, místo bomby se mi tam na chvíli objevil fialový kámen.

  Četl jsi popis hry?
  Přihlášeným uživatelům, kteří už dříve v dlouhé hře dosáhli nějakého vyššího skóre, umožňuje hra nově přeskočit prvních pár úrovní hry – přeskakovací drahokam se objevuje v místě bomby.

  Hry

  Ahoj, chci se zeptat, zda Alík příjmá p5.js knihovnu (Library), jelikož umím v ní většinu věcí, ale musím se ještě doučit, a jestli ne, tak jaký jazyk je asi nejlehčí na naučení, ve kterém se dají dělat hry, protože mě příjde že p5.js je docela lehký programovací jazyk.

  Ahoj,
  osobně mám rád čistý JS bez knihoven, ale nevadí mi do Alíka přidat hru, která by nějakou knihovnu využívala. (Pokud bude výsledek fungovat alespoň nějak ve všech prohlížečích.)

  Processing (a tedy i p5.js) je pěkná hračka na různé vizualizace. Jsem docela zvědavý, co s tím vytvoříš. ;-)

  Hry

  Jak je ve hře lednička píše, že když se napočítá do nekonečna, tak se odemkne durianový dort, tak se chci zeptat, co je durianový dort?

  Dort, ve kterém je durian jako hlavní přísada. :-)

  Durian je tropické ovoce, které je chutné, ale strašně moc páchne – tak moc, že v zemích, kde se prodává, bývá zakázáno chodit s ním do hotelů a autobusů. Takže je možná lepší, že lednička zůstává zavřená. :-D

  Více informací o durianu se dočteš na Wikipedii.

  O vzniku durianového dortu mimochodem vyšla i pohádka, kterou o prázdninách napsal uživatel lékařský.

  Hry

  Ahoj.
  Co znamená taková barevná čára pod hrou?
  Například lednička už to má skoro celé zabarvené.

  Ahoj,
  ta barevná čára zobrazuje hodnocení. Čím je ta hra oblíbenější, tím více je to zabarvené. Lednička to má skoro celé zabarvené, protože je to nejoblíbenější hra tady na Alíkovi.;-)

  Hry

  Ahoj, chci se zeptat:
  Když někdo přičítá o půlnoci na ledničku dvojnásobkem hodin, kolik se přičítne?
  48 nebo nic?

  Ahoj,
  přičte se nula, protože půlnoc už je 00:00. Hodinami lze přičíst maximálně 46.

  Hry

  Jak chutná durianový dort v ledničce? (ÍÍÍ)

  Milý Tobiasi7,
  byl bych převelice šťasten, kdybych mohl alespoň drobný fragment z této laskominy pozřít, jen na drobný prchavý okamžik okusit kulinářskou durianovou raritu a vyzradit tvým chuťovým receptorům skrze tvé bystré uši smyslové tajemství enigmatického dortu, leč při sebelepší snaze nemohu, neb je Alíkova lednička stále neprostupně uzavřená v nikdy nekončící honbě za obřími čísly, za velkolepými hodnotami, které nám všem připomínají osvobozující skutečnost, že někdy bývá cílem snažení samotná cesta. Bude asi studený jak psí čumák.