Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Moje tělo - holky

  Ahoj, mám problém se svým vzhledem:(
  Sama sobě se nelíbím. Chtěla bych si dát fotky třeba na Instagram, ale bojím se, že se mi budou ostatní smát za můj vzhled. Tak tam žádné nemám, a každý se pak ptá proč je tam nemám, a nebo ani neví, že ten Instagram mám. Celkově navíc nemám skoro žádné kamarády, takže by na fotce bylo málo liků a žádné komentáře a to je další důvod, proč by se mi mohli smát.. Chápu, že sociální sítě nejsou až tak důležité, a jsou i důležitější věci, ale celkem mě to mrzí.
  Díky za odpověď

  holka, 13 let, 22. září 2019

  Ahoj,
  mrzí mě, že se sama sobě nelíbíš. Chápu, že v období dospívání si člověk prochází procesem sebepřijetí, asi celý život se nějak učí mít se rád, dokázat ocenit své přednosti a přijmout i to, s čím není příliš spokojený. To vůbec není jednoduché a vyžaduje to svůj čas i podporu okolí. Chápu, že je pro Tebe důležité, aby ses líbila ostatním, aby Tě ocenili, abys měla kamarády. Bojíš se, aby se Ti nesmáli, přestože chápeš, že jsou i důležitější věci, než sociální sítě. Chci Tě podpořit v tom, že to, jak se na Tebe dívají ostatní, lze ovlivnit i tím, jak se na sebe díváš Ty. Můžeš si zkusit např. sepsat věci, za které jsi na sobě opravdu ráda, můžeš o pomoc s vytvořením takového pozitivního seznamu požádat i své nejbližší, kterým důvěřuješ, v rodině, s přáteli. Zkus k sobě být laskavá, ocenit se i za drobné věci, učit se projevovat si péči, starat se o své tělo a vzhled. Věřím, že pokud budeš v reálu spokojenější sama se sebou, budeš se cítit lépe i mezi ostatními a možná i na sociálních sítích. Zároveň není nutnost sdílet několik fotek denně, to asi nedokáže zajistit opravdovější přátelství a spokojenost. Zkus se do ničeho nenutit a dělat jen to, co považuješ za užitečné a v čem se cítíš dobře, uvolněně. Neboj se o svých nespokojenostech a obavách promluvit s někým blízkým, komu důvěřuješ. Věřím, že každý z nás v životě řešil něco podobného a může Tě tak také podpořit, nemusíš na to být sama.

  Přejeme Ti hezké dny,
  Modrá linka

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - holky

  Jak nevypadat mladší než jsem

  Ahoj aliku a spol,
  Je mi 13 a všichni mi tipují na 11-12 (vzhledově),
  Já vím není to moc velkej rozdíl ale mým kamarádkám zas tipují 14-15 a není to moc příjemné.
  Mě osobně nepřijde že vypadám na 11 ale tenhle názor sdílí asi 4 lidi (kterých jsem se ptala jinak asi víc) jako prsa malá mám (75/A) ale, nějak extrémně nízká nejsem (něco přes 160cm)
  Nemáš nějaké tipy jak vypadat alespoň na ten svůj věk? Vím že až budu mít 30 a budu vypadat na dvacet tak to bude skvělý ale já žiju teď já chci teď vypadat na 13.
  Btw. Maluju se trochu (connector někdy řasenku) a neoblíkam si nějaký Minnie oblečení.
  Opravdu by mi pomohly jakékoliv rady, děkuju.

  holka, 13 let, 10. srpna

  Ahoj,
  jsme rádi, žes nám s důvěrou napsala. Oceňuji Tvůj nadhled nad tím, co Tě trápí. Myslím, žes to vystihla úplně přesně - v dospívání chce člověk vypadat alespoň na tolik let, kolik mu je nebo na trošku víc. Někdy se toho snaží dosáhnout i méně vhodnými či nezdravými způsoby, třeba kouřením či oblékáním se vyzývavěji, než je věku vhodné. Je moc fajn, že sama nemáš potřebu stylizovat se tímto způsobem.

  Také je možné, že budeš vypadat o pár let mladší i v dospělosti, což může být naopak výhodou. Bohužel nelze přinutit své tělo, aby dospívalo rychleji. Dělá to jak nejlépe umí a někdy spíše skokově. Jak se budou vyvíjet Tvá prsa pak závisí na spoustě věcí, třeba menstruaci nebo dědičnosti, později na kojení atp. Můžeš se poradit se ženou, které jsi v rodině tělesně nejpodobnější, jak to měla v dospívání ona. Můžeš si zatím vypomoci malými triky - nosit trička s ne moc velkým výstřihem (nejlepší je lodičkový), ale třeba kapsami, zdobením nebo vzorem přes hrudník. Také zavazování za krkem udělá lepší dojem. Můžeš dělat ve svém vzhledu i jiné změny - nechat se jinak ostříhat, změnit náušnice, brýle atp. Na téma chytrého, efektního oblékání nebo líčení, které skrývá i zvýrazňuje, co je třeba, existuje hodně knih a také internet je plný inspirace.

  Hezký zbytek prázdnin přeje
  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Příliš dospěle velká prsa

  Dobrý den . Už jsem jednou psala,ale napsala jsem tu otázku špatně,takže píšu znovu. Doufám že to nebude vadit.
  Mám hrozně veliká prsa. Největší že třídy,všichni se mi smějou. Ještě jsem neviděla holku do 15ti,co by měla prsa jako já. Mám prsa jako dospělá žena. Strašně mě to trápí. Stydím se. Někdy se mi kvůli tomu chce i brečet. A ty prsa se pořád zvětšují. Na třinácté narozeniny budu asi muset mít místo podprsenky barely,pokud mi nepřestanou růst. Mají i takový dospělý vzhled. Hrůza. Prosím pomozte mi,co nám dělat ? Jak se s tím vyrovnat a zbavit se posměchu. Strašně mě to trápí,ale nedokážu se nikomu svěřit. A je to normální že mám takovýhle prsa? Mám prsa větší než nejtlustší holka tridy. Porostou mi ještě ? Jsem jinak hubená,cvičím.

  Děkuji za odpověď

  holka, 12 let, 8. srpna

  Ahoj,

  dovedu si představit, že Tě to trápí, když máš na svůj věk velká prsa, a že není vůbec příjemné, když se Ti za to ostatní smějí. Ptáš se, jestli je normální, že máš prsa takhle velká. Ano, je to normální, růst prsou je velmi individuální, některé dívky to mají podobně, jako Ty. Často nedokážeme úplně ovlivnit, jak se k nám druzí lidé chovají - jestli se nám budou dál smát nebo ne. Můžeme ale alespoň trošku změnit náš přístup k tomu, co nás trápí. Chápu, že sis velká prsa nevybrala a někdy je Ti z toho do breku. Myslím si, že docela dost dokáže pomoci správný výběr podprsenky, existují i takové, kterým se říká "zmenšovací". Doporučila bych zajít do nějakého obchodu s prádlem a nechat si poradit správnou velikost a tvar. Možná je to pro Tebe teď nepředstavitelné, ale spousta dospívajících dívek si naopak přeje mít velká prsa. Například v mnohých šatech a halenkách vypadá plnější hrudník lépe než s malými prsy. Chtěla bych Tě podpořit v tom, aby ses zkusila zaměřit i na jiné části svého těla - na ty, které se Ti na sobě líbí. Může to být třeba štíhlá postava, pěkné vlasy, oči a podobně.

  Pěkné léto,

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Jak rychle přibrat

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám takový dotaz... Všude na internetu píšou jak rychle zhubnou, ale já potřebuju rychle přibrat... Vím že je to riziko ale já to vážně potřebuju...a k různým nutričním poradcům a doktorům nepůjdu. Prosím poradili by jste mi nějaký web kde radí jak přibrat?? Už jsem trochu přibrala a moje postava je mnohem hezčí ale ještě to chce tak 5 kilo... Ale potřebuju těch 5 kilo přibrat za jedem měsíc...JAK??
  Díky za odpověď

  holka, 12 let, 6. srpna

  Ahoj,

  píšeš, že bys chtěla rychle přibrat 5 kilo. Nevím přesně, z jakého důvodu bys to potřebovala a bohužel Ti zaručenou radu dát nedokážu - nejsem lékař a také je to hodně individuální. Lidé se navzájem dost liší v tom, jak rychlý mají metabolismus, a co jim funguje a nefunguje, když se snaží přibrat anebo zhubnout. Neznám ani žádný takový web, kde by ses to dočetla. Obecně se dá říct, že příliš rychlé a drastické diety tělu neprospívají. Když chce někdo přibrat, obvykle o něco zvětší porce jídla. Byla by ale škoda, aby to bylo na úkor zdravé stravy anebo by ses kvůli tomu přehnaně přejídala. Sice bys možná něco přibrala, ale pravděpodobně bys už neměla tolik elánu a energie. Tělo dívek se v dospívání postupně mění samo od sebe, je docela možné, že za nějakou dobu několik kilo přibereš přirozeně a získáš ženské tvary. Chtěla bych Tě podpořit, aby sis o tom zkusila promluvit s někým, komu věříš. Třeba s mamkou, tetou anebo kamarádkou, můžou Ti předat svoje zkušenosti.

  Pěkné léto,

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Vliv cvičení na postavu

  Ahojky poradno a Alíku,
  Je pravda, že když budu cvičit, tělo se mi zpevní a moje postava se tím zvýší?

  Děkuju za odpověď. :)

  holka, 14 let, 4. srpna

  Ahoj,
  pravidelným cvičením se tvé tělo bezpochyby zpevní, protože se zvýší podíl svalové hmoty a naopak sníží podíl tuku. Pokud budeš například posilovat střed těla, protahovat tělo jógou, pilatesem a podobně, je také pravděpodobné, že se změní držení tvého těla a opticky jakoby povyrosteš. Není to způsobené tím, že by cvičení urychlilo tvůj růst, nebo tě povytáhlo do výšky, ale tím, že naprostá většina lidí má špatné držení těla a různě se hrbí. Jestliže díky cvičení své držení těla srovnáš, přestaneš se hrbit a budeš působit vyšším dojmem.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Černé tečky

  ahoj poradno! mám obrovský problém s četnými tečkami na nose a bradě. už fakt nevím, ptala jsem se všech, četla jsem vše, ale už fakt nevim co :( předem děkuji za odpověď 😌

  holka, 12 let, 31. července

  Ahoj,
  černé tečky, tedy komedony, se typicky objevují právě v pubertě, coby důsledek hormonálních změn probíhajících v těle. Předpokládám, že sis už nastudovala vše o vhodné kosmetice, nutnosti čištění, správné výživy, nebo třeba používání speciálních náplastí. Potom je určitě na místě objednat se ke kvalifikované kosmetičce, která pleť odborně vyčistí. Uvidíš, že po několika ošetřeních se stav tvé pleti výrazně zlepší.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Mohu mít kvasinkovou infekci?

  Je možné, ze bych mohla mít kvasinkovou infekci?? I když jsem neměla pohlavní styk?? A co dělat aby to zmizelo?

  holka, 14 let, 11. července

  Ahoj,
  bohužel můžeš. Kvasinková infekce ze způsobena přemnožením kvasinek a nemá se zahájením pohlavního života vůbec žádnou souvislost. Trpět jí mohou už malé holčičky a faktorů, které k jejímu rozvoji přispívají, je hned celá řada. Může jít například o následek užívání antibiotik, nošení těsného oblečení, nevhodného spodního prádla, včasné nepřevlečení se z mokrých plavek, podchlazení pánve a řada dalších.
  V první řadě je potřeba, aby tě vyšetřil gynekolog a zjistil, zda se opravdu jedná o kvasinkovou infekci a není na vině jiný zdravotní problém. Pokud tomu tak opravdu bude, nejspíš ti doporučí nějakou mastičku, případně vaginální čípek. Obecně se potom doporučují systémová opatření, která léčbu podpoří. To je například nošení vzdušného, bavlněného spodního prádla a kalhot, nebo omezení jednoduchých cukrů a bílého pečiva v jídelníčku (místo něj se doporučuje zvýšit příjem zeleniny).
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Co je výtok?

  ahoj aliku mám takovou otázku na kterou nikde nemůžu najít odpověď, co je to výtok? všichni říkají že na to přijdu až budu starší ale říká mi to kamarádka které je 10 a mě je 11 budete proooosiiiiim tak hodní a odpovíte mi
  předem děkuji za odpověď 😉

  holka, 11 let, 10. července

  Ahoj,
  výtok je sekret (neboli výměšek), který slouží k samočištění a zvlhčování pochvy. V dospívání začíná být intenzivnější v důsledku probíhajících hormonálních změn a pravděpodobně si jeho stop začneš všímat i na spodním prádle.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ochlupení genitálií

  ahoj poradno mám dotaz
  mám "tam dole" chloupky což je v mém věku podle mě normální ale někdy jsou opravdu dlouhé třeba 6-7 cm je to normální?
  předem děkuji za odpověď 😉

  holka, 11 let, 10. července

  Ahoj,
  na tvou otázku existuje jednoduchá odpověď: ano, je to zcela normální. Každé tělo je originál. Někdo má chloupky delší, jiný kratší. Někdo jich má víc a jiný méně. Je to stejné, jako kdyby ses ptala, zda je normální tvá barva očí. Vzhled či intenzita ochlupení jsou dány geneticky a nedají se nijak ovlivnit. Časem se možná rozhodneš pro nějakou estetickou úpravu, jako je holení, ale chloupky ti porostou pořád stejně dlouhé.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Intimní hygiena

  Ahoj doufám že nevadí že píšu. (Značně jsem omezila aktivitu v poradně abych neotravovala) Chci se zeptat na věci ohledně intimní hygieny.
  Mohu ve 13 letech používat lactacyd girl?
  Jakou bych měla mít intimní hygienu?

  holka, 13 let, 1. července

  Ahoj,
  ohledně intimní hygieny dívek existují dva názorové tábory, z nichž jeden tvrdí, že stačí důkladné omývání čistou vodou, zatímco druhý prosazuje intimní gely určené pro dívky. V každém případě je však jasné, že k intimní hygieně není vhodné používat běžné mýdlo, nebo intimní gel určený pro dospělé ženy. Co se týká lactacydu girl; jeho výrobce uvádí, že je vhodný pro dívky od tří let do první menstruace.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Růst prsů

  Ahoj Alíku a spol, chtěla bych se zeptat jestly je normální když mi bolely bradavky vím že to znamená že mi rostou prsa ale ono to přestalo a bojím se že mi už nikdy neporostou moje máma má malé prsa myslíte že já budu mít taky? Holky ve třídě se mi smějou že nemám prsa oni je mají opravdu obrovské větší než moje máme nevím co dělat je nějaký spůsob přírodní aby se mi zvětšil? Díky za odpověď a ahoj

  holka, 11 let, 4. července

  Ahoj,
  předně bych si dovolila nesouhlasit s tím, že když tě přestaly bolet bradavky, přestala ti zároveň růst prsa. Tak to rozhodně není. Je možné, že budeš mít stejně malá prsa jako tvoje maminka, ale stejně tak to vůbec není podmínkou a můžeš mít prsa mnohem větší. To se ve tvém věku nedá odhadnout a jasno budeš mít teprve tehdy, až bude tvé dospívání ukončené. Stejně tak neexistuje způsob, jak bys mohla růst prsů urychlit, nebo zvětšit jejich velikost. Jsi teprve na začátku dospívání a musíš dát svému tělu několik let čas, aby se mohlo rozvinout. Pokud bys byla i v dospělosti s velikostí svých prsů nespokojená, lze uvažovat o plastické operaci, ale teď jsou takové úvahy skutečně předčasné. Dej svému tělu zkrátka čas a uvidíš, jaká velikost prsů ti byla geneticky dána.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Mohu nosit kraťasy?

  Ahoj, před týdnem jsem si na sebe vzala kraťasy ( byly pohodlné a zakrývající, tak aby nic nevhodného nešlo vidět). Když jsem přišla domů mamka mi řekla že vypadám -ve slušném znění- jako coura a že by se nedivila kdyby mě na ulici někdo "přetáhl". Dost mi to snížilo sebevědomí a měla jsem menší mental breakdown. Takhle to chodí vždy když si na sebe vezmu kraťasy. Pokaždé zaslechnu nějakou narážku na to jak vypadám. Cítím se pak hrozně. Je to špatně ? Měla bych to nějak řešit ? Ještě jednou upozorňuji že kraťasy nejsou nijak extra krátké, sama si vždy dávám pozor aby nebyly moc odhalující.

  holka, 13 let, 1. července

  Ahoj,
  je mi moc líto, že se k tobě tvoje maminka vyjadřuje podobným způsobem, protože si myslím, že to rozhodně není v pořádku. Předně bych chtěla zdůraznit, že nikdo na světě s tebou nesmí mít žádné intimní aktivity bez tvého souhlasu. Takže ani kdybys chodila po ulicích úplně nahá, nedává to nikomu souhlas k tomu, aby tě „přetáhl.“ Tvoje tělo je jen tvoje a jak se budeš oblékat je jen a jen tvoje věc. Tvoje maminka má samozřejmě právo na svůj názor a pokud se jí tvé oblečení nelíbí, může tě upozornit na to, že si nemyslí, že je vhodné, ale určitě není v pořádku dělat to tímhle způsobem. Existují mnohem diplomatičtější a ohleduplnější způsoby. Pokud se v kraťasech cítíš dobře, jsou ti pohodlné a sama s tím nemáš problém, neexistuje důvod, proč bys je nemohla nosit. Nežijeme ve středověku, ale v jednadvacátém století a lidé skutečně dělají milionkrát odvážnější věci, než je nošení kraťasů.
  Přeji ti krásné léto!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Masturbace

  zdravím už půl roku masturbuju vždy ze mne potom vyteče taková bílá tekutina je to normální ? jednou se mi též stalo že to ze mě jakoby vystříklo...:( jsem normální? navíc jsem asi fakt divná líbí se mi čichat svoje kalhotky nejsem narušená?, hrozně se za to stydím ,děkuju za odpověd

  holka, 12 let, 1. července

  Ahoj,
  nemusíš se obávat, protože reakce tvého těla, které popisuješ, jsou zcela normální. U každého se sexuální vyvrcholení projevuje trochu jinak a skutečně existuje celá řada žen, u nichž se projevuje právě výstřikem. Co se týká tvé záliby v kalhotkách, ani tam bych neviděla žádný výrazný problém. Různí lidé mají různé preference a každého vzrušuje něco jiného. Pokud tvá záliba neohrožuje tebe ani nikoho jiného, ani nikomu neubližuje, je všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Tvrdnutí bradavek

  Ahoj, mám dotaz ohledně mých prsou, nebo spíše bradavek.. Všimla jsem si, že se mi velmi rychle mění tvrdost a velikost bradavek. Už delší dobu vím, že se mi přes den mění, ale až dnes jsem si všimla, jak moc rychle. Šla jsem si vzít podprsenku a stála jsem u zrcadla, jednu (pravou) bradavku jsem měla větší a měkkou a levá zase normální velikost a normálně tvrdou.. Během chvilky se mi to zase různě proměnilo. Je to v pořádku?

  holka, 13 let, 30. června

  Ahoj,
  troufám si říci, že je to zcela normální. Bradavky reagují na zimu, respektive na snížení teploty, průvan, ale i vzrušení, doteky a spoustu dalších podnětů. Ztvrdnutí může skutečně přicházet během malé chvilky (ani si podnět, který je způsobil, nemusíš uvědomovat) a můžete se klidně týkat pouze jedné strany. Nemusíš se tím znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Dobrý den, mám strie,a nevím jak se jich zbavit. Strie mám na stehnech. A chtěla bych se zeptat jak se jich zbavit a taky jestli by nešly nějak zamaskovat.Když mám na sobě kraťasy tak ty strie jsou totiž vidět.
  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 25. června

  Ahoj,
  chápu, že by ses chtěla zbavit strií na stehnech. Pravdou však je, že úplně se odstranit nedají, i když by sis to moc přála. To, co lze, je zmírnit jejich podobu laserem nebo radiofrekvencí, můžeš si o těchto způsobech něco přečíst, zkonzultovat to s kožním lékařem a třeba se s rodiči domluvit, že až dospěješ, že na takový zákrok našetříte a naplánujete ho. Zatím můžeš používat speciální krémy, které pomáhají, aby nevznikaly nové strie. Zamaskovat ale moc nejdou, v horku by se například různé tónovací krémy stejně rychle setřely. Proto můžeš volit trošku delší kraťasy nebo lehké sukně ke kolenům.

  Možné je také zkusit strie zatím neřešit, má je hodně lidí, nejen na nohách, ale třeba i na prsou nebo na zádech. Žádný člověk nemá dokonalé tělo, a když si někoho prohlídneš zblízka, najdeš i u něj nějaké věci, které by se daly zlepšit. Kromě strií mě napadají třeba znaménka, pigmentové skvrny apod. Když Ti na druhém záleží, tak stejně neřešíš, jak vypadá nebo jeho případné kosmetické vady, které máme každý nějaké.

  Přejeme Ti, aby sis mohla bezstarostně užívat léta.
  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Povislá prsa

  Dobrý den.
  Hrozně se trápím poslední dobou. Jde o má prsa. Mám na můj věk docela velká prsa a důvodem mé nespokojenosti je to, že jsou povislá. Prostě prsa se mi opírají o tělo nebo jak to říct a navíc na kolem celého obvodu prsa a hlavně nahoře mám velmi viditelné strie. Bez podprsenky si nedovolím chodit ani doma, je mi to samotné hrozně nepříjemné a trapné. Nejvíce se bojím, že si nenajdu kluka. Že mě kvůli mým povislým prsům opustí a že se mu nebudou líbit. Jsem z toho hrozně nešťastná. Nelíbim se sama sobě a určitě se nebudu líbit žádnému klukovi. Už teď přemýšlím nad plastickou operací... Potřebovala bych poradit co se s tím dá dělat.

  Děkuji za odpověď

  *Omlouvám se za překlep, je mi 15

  holka, 14 let, 29. června

  Dobrý den,
  chápu, že je pro Vás vzhled prsou nyní důležitý. To, jak budou naše prsa vypadat si, bohužel, nemůžeme úplně vybrat. Kdybyste se zeptala většiny žen, určitě by i ony našly důvody, proč by jejich prsa měla vypadat jinak, než jsou. Vím, že některým klukům se prsa hodně líbí, ale mnohým dalším se na ženách líbí více jejich nohy nebo jiná část těla. Vždycky je to ale také spojeno s tím, jaká ta dívka či žena je, jak se chová a bylo by určitě velmi smutné, kdyby si lidé vybírali partnera nebo partnerku jen podle vzhledu. Naštěstí to takto v dospělosti vůbec nefunguje.

  Napadá mne také, že můžete pro svá prsa něco udělat i Vy sama. Dají se zpevnit posilováním, když se zaměříte na posilování celého těla včetně prsou, budete se cítit celkově lépe, budete zdravější. Vzhled strií se dá ovlivnit laserovými nebo radiofrekvenčními zákroky, které nejsou nijak bolestivé, už teď si o tom můžete něco přečíst a s rodiči třeba naplánovat, jak na ně našetřit. Plastická operace prsou je samozřejmě také možná, doporučuje se však až v dospělosti, je tedy čas na to vše promyslet a zjistit, jak to vlastně s kluky bude.

  Přejeme Vám, abyste mohla být se svým tělem spokojená.
  Modrá linka