Poradna: Alík radí dětem

Holky a láska

Zdravím,vubec nevím jak tohle funguje, ale potřebuju se svěřit. Na to, že je mi jen 14 jsem opravdu hodně vyspělá a mám rozum narozdíl od lidí pohybující se okolo mě. S mamkou mám super vztah, to stejné se svojí starší ségrou ale prostě se mi o tomhle před němi mluvit nechce. K věci.. Nevím jak je to možný, ale jeden kluk od nás ze školy mi totálně zamotal hlavu. Jako fakt hodně. Občas s ním mám spojenou hodinu a vidím že se na mě dívá protože to někdy spozoruju. už se to táhne asi rok, občas jsme se i zdravili. Ale to je jedno, prostě cítím že tohle by byla neštastná láska. Nechci se ted soustředit na kluky když jich ještě bude ale na školu.. Chci jít na gympl a fakt se musím snažit. Takže si ted nechci motat hlavu klukem. Ale ono to opravdu nejde, myslím na něho když jím, učím se, dokonce se mi o něm zdá. Už to nezvládám. A není to jen kluk co jsem si stvořila sama v přestavách, docela vím jaký je, znám jeho gesta, jeho reakce,asi 2krát jsme si i psali. Ale nedávám najevo že se mi líbí. Prosím o radu, děkuji za odpověd.

holka, 14 let, 30. září 2019

Ahoj,
nešťastná láska je opravdové trápení a až na ni jednou někdo najde lék, myslím, že dostane Nobelovu cenu. Mohu ti poradit, aby ses pokusila nějak zabavit a odvést myšlenky jinam, ale uvědomuji si, že to se mnohem snadněji říká, než vykoná. Takové trápení, kdy se člověk zamiluje a nemůže dostat toho druhého z hlavy, prožil minimálně jednou asi každý a obávám se, že by ti asi nikdo nedokázal poradit, jak to udělat, aby ses „odmilovala.“ I když to zní jako klišé, citům se opravdu poroučí velmi těžko a většinou nezabírá ani to, když se člověk začne tomu druhému vyhýbat (což v tvém případě stejně nejde, pokud máte společné hodiny). Je mi proto líto, že ti vlastně nic konkrétního poradit nemohu a mohu ti jen popřát, aby tvoje nešťastná láska brzy dospěla k nějakému vyústění (ať už k tomu, aby tvé city začaly postupně ztrácet na intenzitě, nebo třeba k tomu, že časem skutečně navážete vztah, ve kterém budete oba spokojeni).
Měj se hezky!
Bára

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Holky a láska

Ahoj Alíku, potřebovala bych poradit... Chtěla bych se naučit normální cucflek a naučit se ho malovat, třeba dneska se mě zeptala kamarádka jestli bych ji ho nakrselila že chce prý naštvat svého kluka a ja nevím jak ho nakreslit, namalovat...
Děkuji

holka, 13 let, 12. února

Ahoj,
nejsem si jista, jestli má Alík radit, jak namalovat cucflek, ale stručně Ti odpovím.

Cucflek je vlastně hematom, modřina, která vzniká při intenzivním líbání, většinou sání, popřípadě kousnutím. Je to určité poranění kůže. Dochází k němu přirozeně, při vášnivém líbání a projevech lásky, které patří k sexuálním životu.
Pokud ho chceš kreslit, je možné hledat a nacházet na internetu, jak cucflek vypadá a podle toho se zařídit. Naštvat kluka cucflekem mi ale vůbec nepřipadá jako dobrý nápad, i kdyby to mělo být myšleno jako vtip. Pokud chce kamarádka něco touto cestou získat, měla by spíš hledat jiné způsoby, jak toho dosáhnout.

Pěkné dny,
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj
Dneska mě napsal můj crush jestli s ním nechci chodit, já bych s ním chodila ,ale bojím se ,že si ze mě dělal jenom srandu. Takže nevím co mu mám odepsat...

holka, 11. února

Ahoj,
popravdě řečeno příliš nevím, co ti mám poradit. Nevím, kolik je ti let. Nevím, o jakého chlapce se jedná. Zda jste spolu v kontaktu, kamarádíte se, stýkáte, máte něco společného, třeba spolu i trávíte čas... Takže nemohu ani odhadovat, zda si z tebe dělá legraci, nebo ne. Snad nejlepší bude, když mu navrhneš, abyste si spolu promluvili, protože si nejsi jistá, zda to nebyla pouze legrace.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Dobrý den je je mi 13 let a mám problém. No mám problém se zápachem z vagíny je to dost nepříjemné a nevím pořádně co dělat. Trvá to asi od konce prosince. Vadí mi to hlavně ve škole kdy je to cítit. Musím mít vložku aby to bylo trošku tlumenější. Nechce se mi to říct mamce vím že bych ale měla.

holka, 13 let, 10. února

Ahoj,
pokud dodržuješ intimní hygienu a zápach přesto přetrvává (předpokládám, že je nejspíš spojen s výtokem), je určitě nutné, abys navštívila lékaře. Ten tě vyšetří, zjistí příčinu a navrhne léčbu. Je možné, že jde o nějaký zánět apod., který rozhodně není hodno podceňovat. Určitě se objednej k lékaři co nejdříve.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj , je v pořádku když 11ti létá holka chodí se 17ti letým klukem ? Když nemají žádný sexuální život a max.se držejí za ruce a takový ty dětský pusy?ptám se na kamarádku ona tady nemá účet a rodičů se nechce ptát prý se stydí

holka, 11 let, 9. února

Ahoj,
ptáš se, jestli je v pořádku, když jedenáctiletá dívka chodí se sedmnáctiletým chlapce. Otázka je, co si představuješ pod pojmem „v pořádku.“ Pokud spolu neprovozují žádné intimní aktivity, z hlediska zákona na takovém vztahu není nic špatného. Ovšem šestiletý věkový rozdíl je v tomto věku poměrně značný a lze předpokládat, že v sedmnácti už je téměř dospělý muž a bude mít zcela jiné priority i zájmy než jedenáctiletá dívka, která je teprve na počátku dospívání. Myslím, že například její rodiče mohou mít, celkem oprávněně, strach, že časem nebudou jejímu příteli stačit pouze „dětské pusy“ a držení se za ruce. Ale pokud se jejich vztah odehrává skutečně pouze v této rovině a oběma jim to vyhovuje, nelze zřejmě nic namítat.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku potřebuju pomoc. Už dřív jsem tady psala že si nejsem jistá se svou orientací ale za tu dobu jsem se zamilovala 2x do holky a 1 do kluka a dokonce s jednou holkou chodím ale má to háček je přes internet vím jak vypadá. kde se nachází a stáhnuté fotky nemá to jsem si ověřovala. Po 1. jí uvidím na utuberingu ale moje otázka zní. Jednou to budu muset říct mámě a mám celkem s toho strach co na to řekne :(. Poslední dobou si hlídám mobil aby to moc lidí nezjistila a už mě to štve. Ještě chci dotad že máma ví jak na tom jsem s mojí orientací, ale tohle se jí bojím říct. Předem děkuju za odpověd

za chvilku 14 let Holka, 6. února

Ahoj,
v historii tvých dotazů vidím, že ještě v červenci jsi psala, že si nejsi jistá svou orientací a teď uvádíš, že jsi se od té doby stihla už třikrát zamilovat. Samozřejmě vůbec nemám v úmyslu znevažovat hloubku tvých citů, ale myslím si, že vzhledem k tomu, jak rychle se zamilováváš a jak rychle tvé city zase opadnou, nemusíš zatím vůbec řešit, jak sdělíš své mamince, že s někým chodíš po internetu. Očividně je to čerstvá záležitost a zatím jsi tu dotyčnou ani neviděla, takže je zbytečné zabývat se tím, jak to řekneš své mamince. Nicméně ohledně „chození“ po internetu bych ráda ještě jednou zdůraznila, že je potřeba dávat si velký pozor na svou bezpečnost, protože podvodníci a „lovci“ na internetu jsou velmi záludní a nebezpeční. Dokud dotyčnou nepoznáš skutečně „na živo“ a nezjistíš, že s tebou hraje „rovnou hru“, raději buď velmi opatrná.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Dobrý den, omlouvám se že zase otravuju, ale v posledních dnech se toho stálo opravdu hodně...
Tentokrát se budu ptát spíše na téma ,,holky a láska".
Už když jsem byla malá (když jsem chodila do školky) vždy jsem toužila aby mě měl nějaký kluk rád. Samozřejmě i já jeho. Během mého zatím krátkého života jsem měla 4 kluky, i když nevím jestli se to tak dá nazvat. Byly to takové ty ,, dětské lásky" XD Na konci druhé třídy mi jeden kluk, který se mi už strašně dlouho líbil, řekl že mě miluje. ,,Vztah" nám vydržel až do páté třídy, i když jsme vlastně nebyli ani na rande. V páté třídě se zamiloval do jiné a já jsem kvůli tomu strašně dlouho brečela (je to trapné, vím). Pak jsem přestoupila na gymnázium takže jsem ho už neviděla.
Minulý rok na začátku prázdnin (prima) jsem byla v nemocnici na operaci slepáku, kde jsem se setkala s jedním klukem, který byl na stejné operaci, pár hodin přede mnou. Celou dobu jsme si povídali (tři dny). Vyměnili jsme si telefonní čísla a začali jsme si psát. Někdy v září (tenhle rok) jsme se sešli. Bylo to super, sešli jsme se jako kamarádi ještě několikrát. Na silvestra jsem byla s mámou za ním na jeden den v Jizerských horách. Potom co jsem se vrátila domů mi napsal že se mu to moc líbilo a že mě miluje. Nevím jak moc vážně to myslel, ale vyvedlo mě to z míry, už od páté jsem si přála aby mi to někdo opět řekl, a teď jsem nevěděla jak se mám zachovat. Cítím k němu jenom přátelství, zatímco on mě miluje (je mu 14). Ještě se mi nestalo že jsem ke klukovi necítila to samé jako on ke mě.
Teď ale nevím jak se k němu mám chovat. Stejně? Jinak? Nechci aby nám kvůli tomu skončilo přátelství. A také si nejsem jistá jestli k němu necítím něco víc... Prosím pokud to jde, tak mi aspoň trochu poraďte.

Děkuji a přeji krásný den ^^

holka, 13 let, 5. února

Ahoj,
ráda bys věděla, jak se chovat ke klukovi, který se o Tebe uchází, Ty k němu ale cítíš pouze přátelské vztahy nebo si nejsi jistá, zdali v tom je víc. Láska je krásný cit, ale občas se stává, že je pouze jednostranná, tak jak se to možná děje nyní u vás. Rozumím tomu, že bys toho kluka nechtěla ztratit jako kamaráda. Je moc fajn, že nad tím takhle přemýšlíš. Klidně mu napiš nebo řekni, že to teď takhle máš - upřímně, otevřeně. Jak to on bude chtít, je jen na něm.

Pokud si nejsi úplně jistá, jestli k němu necítíš něco víc, dej si čas. I to tomu klukovi můžeš říct – že zatím nevíš, jak to vlastně máš. Můžete se zatím poznávat a dozvídat se více o sobě navzájem.

Přejeme pěkné dny,
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj aliku mám ráda jednoho kluka je mu 15 a on bydlí blízko mě, jezdí stejným autobusem do školy a také chodí na stejnou školu, no nemůžu na něho přestat myslet a je to docela těžké soustředit se i na školu v poslední době mě pozval ven a vyvíjí se to docela dobře a jen chci vědět jestli je to přípustné aby 15 lety kluk chodil s 12 letou holku

holka, 12 let, 4. února

Ahoj,

chápu, že je moc příjemné vědět, že se o Tebe zajímá kluk ze sousedství. Láska dovede zamotat hlavu a tak je jasné, že je náročné se teď soustředit na školu. Na Tvoji otázku, zda je přípustné, abyste spolu chodili je trochu těžší odpovědět. Záleží na tom, co si pod chozením představuješ. Je úplně v pořádku jít spolu ven, třeba do cukrárny nebo do kina. To, co se nesmí, je mít sexuální vztah, to je zákonem zakázané. Platí to nejen pro pohlavní styk, ale i pro další aktivity, jako je například mazlení, osahávání apod. Pokud by sis o všem potřebovala více promluvit, je možné se obrátit na Modrou linku prostřednictvím chatu nebo telefonu či Skypu.

Přejeme klidné dny.
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj všichni co tady jste. Líbí jse mi jedna holka od nás ze třídy. Furt spolu navazuje e oční kontakt. Vůbec se spolu nebavíme a kdyby jse se začali bavit tak to bude divné. Rád bych ji někam pozval ale nevím jak na to. Když k ní jen tak přijdu a začnu se sní bavit bude to pro všechny divné a nikde jinde to nejde než ve třídě před 29 dětma. Tak bych poprosil o radu jestli nevíte jak na to. Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za pravopisné chyby.

kluk, 14 let, 3. února

Ahoj,
v historii tvých dotazů vidím, že před několika měsíci jsi položil prakticky stejný dotaz a obávám se, že ti nedokáži poradit v zásadě nic jiného, než už jsem ti napsala. Rozumím tomu, že se ti nechce spolužačku nikam zvát, když je u toho celá třída, ale popravdě nerozumím tomu, proč by bylo divné normálně si s ní začít povídat, když chodíte do jedné třídy. Můžeš si s ní začít povídat na zcela neutrální téma, třeba se jí zeptat, jak se jí povedl test, který jste psali, nebo ji požádat o vysvětlení nějakého učiva. Když navážete prvotní kontakt, bez problémů můžeš přejít k osobnějším tématům a zeptat se jí třeba na její koníčky, na to, co dělala o víkendu a podobně. Případně můžeš využít i sociální sítě a kontaktovat ji online. Tam tě nebude při komunikaci rušit přítomnost spolužáků a můžeš si například troufnout ji někam pozvat.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Zdravím ,
nevím si rady ohledně jednoho kluka, naštěstí jsme spolu nic neměli, protože má holku a nevím jak by to dopadlo, je dobre ze mi to řekl, ale proč si tedy se mnou neco začínal.Vim ze je proste na holky a nestačí mu jen jedna.Bojim se ze mě chtěl jen na jedno.Je o dost starší než já, ale nechová se tak.Vubec mu nerozumím nevím sama co ke mě cítí a co se mnou zamyslel.Jsme spolu ve třídě a postupem času jsem se do nej zamilovala a je mi hrozne,nemůžu s nim být protože má holku a vůbec si nedokážu představit s nim normálně mluvit je proste jiný.Odhodlala jsem mu říct co cítím ,ale později jsem toho litovala,bylo vidět ze ho to moc nezajímá nebo se choval jako kdyby to zažíval tolikrát že by se do nej holky stále zamilovavaly.Ptal se mě co po něm chci a já jsem si to opakovala několikrát abych mu to potom snadno vyklopila ikdyz mě znervoznoval.Rekla jsem aby mi dal čas a snažil si mě nevsimat, ale bolí mě spis vic když si mě nevšímá a nevěnuje mi tolik pozornosti jako predtim.Myslite ze jsem udelala správně?Prosim sdělte mi svůj názor ..

holka, 15 let, 21. ledna

Dobrý den z Modré linky,

z Vašeho dotazu se snažím rozplést, co se vlastně děje: jste zamilovaná do kluka, který má jinou holku. Něco si s Vámi začínal, ale nic jste spolu neměli, máte strach, že Vás měl jenom na jedno. Prosila jste ho, aby Vám dal čas, ale zároveň Vás bolí, když si Vás nevšímá.

Umím si představit, že to pro Vás musí být náročné. Určitá nedostupnost toho kluka (má holku), ale zároveň Vaše zamilovanost a to, že si něco začal, musí působit nepříjemné pocity, zmatek i bezmoc. Ptáte se, zda jste udělala dobře, když jste si od něj vyžádala čas a to, aby si Vás nevšímal. Zdá se mi to rozumné "řešení" Vaší situaci. Přesto, že to bolí, neživí ten kluk Vaši zamilovanost tím, že by s Vámi byl více v kontaktu. Vy si můžete ujasnit, jak věci máte, dát si šanci se třeba "odmilovat" nebo otevřít prostor třeba pro někoho jiného. Myslím, že můžete klidně pokračovat v tom, jak to teď mezi Vámi je, a ostatní se uvidí.

Obecně platí to, že začínat si něco s "klukem někoho jiného" nepřináší nic moc příjemného. Předpokládám, že ve Vašem uvažování to také hraje svoji roli. Myslím si, že i to, že si ten kluk začíná něco s jinou holkou, i když má svoji, o něm něco vypovídá. Je dobré si říct, jestli je to člověk, se kterým chci něco mít, nebo ne.

Lidské vztahy bývají složité, ať jde o jakýkoliv věk. Přejeme Vám, aby se Vám ve vztazích vedlo co nejlépe.

Modrá linka

Holky a láska

Ahoj Alíku, mám po vztahu, s tím klukem jsme se k sobě nehodili. Bylo mu 16 a byl hrozně hodnej a tak, ale nerozuměli jsme si. Jen jsem se tak chtěla zeptat, jaký máš názory na vztahy ve 14 a kde si kdyžtak najít nějakého fajn kluka taky tak okolo 16 let? ?? Vim, že to je divný dotaz, ale snad mi nějak poradíš ??

holka, 14 let, 15. ledna

Ahoj,
tvůj dotaz má dvě části, tak si na ně dovolím odpovědět postupně. Ptáš se na můj názor na vztahy ve čtrnácti letech. Záleží na tom, jaké vztahy máš na mysli. Partnerský vztah se vším všudy, a tedy i s intimními aktivitami, v tomto věku rozhodně navázat nemůžeš, protože nejspíš víš, že věk prvního pohlavního styku (a jakýchkoli intimních aktivit) je minimálně patnáct let. Pokud ale najdeš někoho, s kým si budeš skutečně rozumět, nevidím jediný důvod, proč bys s ním nemohla trávit čas a nemohli jste společně podnikat věci, které vás baví. Možná váš přátelský vztah časem přeroste v opravdový partnerský vztah.
Co se týká tvého dotazu, kde bys mohla potkat „nějakého fajn kluka tak okolo šestnácti let“, moje odpověď zní: „Kdekoli.“ Nikdo předem neví, kde potká někoho, kdo ho zaujme, nebo dokonce svou velkou lásku. Stačí mít oči otevřené a být přístupná novým podnětům. Svého budoucího partnera můžeš potkat na kroužku, ale stejně tak do sebe můžete narazit i na ulici.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku a spol já mám menší otázku. Celkem hodně dlouho sledujji mého oblíbence a už jsem ho 2x viděla ale pořád mě trápí že když někdo o něj začne mluvit, nebo hraje nějaká písnička tak se mi vždy vybaví to setkání a já chuť brečet, být v úzkosti atd. Néé že bych na to ráda nezpomínala ale už je to tak často že nevím co dělat. Mám touhu o něj pořád mluvit ale každého to štve: Předem děkuju za odpověd
Žárovka

holka, za chvíli 14 let, 20. ledna

Ahoj,

myslet na svého oblíbence a přát si setkat se s ním, je naprosto přirozené, to zná každý, kdo nějakého oblíbence měl. Nepíšeš, jestli je Tvůj oblíbenec nějaká známá osobnost nebo kluk z Tvého okolí. Jestliže jde o kluka, se kterým bys mohla mít bližší vztah, potom mu můžeš dát svůj zájem najevo, ať už přímo či svým chováním. Pokud jde o hvězdu a je nereálné, abyste navázali bližší vztah, nebo ten kluk necítí totéž, co Ty, je potřeba přijmout vše tak, jak to je. Můžeš si o něm snít, těšit se, že ho někde potkáš, uvidíš, zároveň však musíš žít svůj život. Věnovat se svým koníčkům i povinnostem, trávit čas s lidmi, se kterými je Ti dobře a koukat se kolem sebe. Možná, že je někde blízko prima kluk, který by Tě mohl také zaujmout.

Hezké zimní dny Ti přeje
Modrá linka

Holky a láska

Co mám dělat, když můj kluk bydlí na druhé straně České republiky???

holka, 12 let, 15. ledna

Ahoj z Modré linky,

umím si představit, že bys chtěla mít svého kluka blíž, to je přirozené. Avšak v životě jsou okolnosti, s nimiž se musíme nějak vypořádávat. To, kde bydlíte, momentálně se svým klukem, možná moc ovlivnit nemůžete. Můžete si ale psát, volat si, setkávat se během víkendů či prázdnin. Také je dobré nebýt na své pocity, když se Ti třeba stýská a je Ti smutno z toho, že je tak daleko, sama. Ulevuje, když se můžeme někomu svěřit, s někým sdílet, co nás trápí. I láska na dálku může mít své romantické kouzlo.

Přejeme hezký zimní čas
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj Alíku, co mám dělat když můj kluk je nemocný a může každý den umřít? Vážně se o něj moc bojím...nevím co bych si bez něj počala...

holka, 12 let, 18. ledna

Ahoj,

je mi moc líto, že je Tvůj kluk vážně nemocný. Úplně chápu, že o něj máš strach a nevíš si rady. Myslím si, že to nejdůležitější pro něj už asi děláš, a to je trávit s ním čas, být mu oporou. Můžeš se ho zeptat, co je pro něj teď důležité - třeba o čem by si chtěl povídat, co by rád dělal, co mu přináší alespoň trochu úlevy nebo radosti. Říkám si, že to pro Tebe teď musí být hodně těžké, že i Ty sama bys pro sebe měla mít podporu. Proto bych Tě chtěla podpořit, abys na takové trápení nebyla sama a svěřila se s ním někomu blízkému, komu věříš - ať už rodičům, kamarádkám anebo i školnímu psychologovi, pokud ho na škole máte. Obrátit se můžeš i na naši Modrou linku, a to na telefonu, chatu, Skypu anebo WhatsAppu. Kontakty najdeš na webových stránkách www.modralinka.cz.

Hodně síly přeje

Modrá linka

Holky a láska

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak máme říct, že jdu ven s nějakým klukem. On by to zas takový problém nebyl, jenže moje máma je hrozně zvědavá, tak moc, že to dokonce přiznává i její máma (moje babička) že vyslycha úplně každou nezajímavou, nepotrebnou drobnost. A navíc mají s tátou hrozně hezky vztah(naštěstí) a všechno mu říká. Tak nevím, jetsli si vymýšlet, což jsem už udělala, ale na druhou stranu, když jsem byla s tím klukem, tak jsem se hrozně bála, že ji třeba potkáme. Tak jsem jen chtěla poradit, co bys mi doporučil?

holka, 14 let, 15. ledna

Ahoj,

je moc fajn, že rodiče mají mezi sebou pěkný vztah, to dnes není samozřejmost. Chápu, že některé dotazy rodičů můžou být nepříjemné, zároveň je možné je chápat i jako projev zájmu o Tebe. Myslím, že je fér i snazší odpovídat podle pravdy, upřímně - do jakých podrobností pak zajdeš, už je na Tobě, jak to budeš cítit. Tak se do ničeho nezamotáš a budeš mít čisté svědomí. Rodiče jsou za Tebe zodpovědní, proto by měli vědět, kde jsi, s kým, co děláš ve svém volném čase, kdo jsou Tví kamarádi. Může se stát cokoliv, nemusí to být hned máma, kdo vás dva potká, k mámě se to může donést jinou cestou a mohlo by to být zbytečné nedorozumění a zklamání důvěry. Neboj se s mámou promluvit i o tom, jak se cítíš, když se Tě vyptává, co je Ti nepříjemné a co bys potřebovala jinak. Zároveň vnímám, že Ti na vašem vztahu záleží a nechceš jí lhát. Je také možné se s ní domluvit, že některé věci by mohly být jen mezi Vámi holkami a nemusela by vše, pokud to sama nechceš, říkat i tátovi. Připadá mi důležité mluvit o tom, jak se cítíš a nastavit si spolu důvěrnou a upřímnou komunikaci. Někdy pomáhá, když se sejde celá rodina v klidné chvíli a společně stanoví pravidla komunikace pro všechny členy rodiny, s ohledem na jejich věk, hlas každého má při tom stejnou sílu.

Přejeme Ti pohodové chvíle s kamarádem.
Modrá linka

Holky a láska

Ahoj já vím v mích 12. letech je divné otázky.

  1. Co je to orální sex?
  2. Co to znamená platonická láska?
  3. Co je to prstit?
  4. Co se děje když někdo masturbuje?
Děkuji za odpověď nashledanou.
holka, 12 let, 4. ledna

Ahoj,

chápu, že Tě podobné otázky napadají, patří to k dospívání a nepřipadá mi to divné.

Orální sex je sexuální uspokojování partnera ústy.

Platonická láska - myslím si, že toto slovní spojení se používá ve více významech. Obecně jde o silný citový vztah, kdy jsou dva lidé do sebe zamilovaní a velmi se navzájem obdivují, ale nedochází mezi nimi k sexuálnímu kontaktu. Často se o platonické lásce mluví, když je láska pouze jednostranná, tedy neopětovaná. V souvislosti s dospíváním se platonickou láskou někdy pojmenovává zamilovanost do nějaké celebrity anebo například do filmové postavy, která není reálná.

Prstit - jedná se o sexuální praktiku uspokojování prsty, které se dotýkají pohlavních orgánů.

Masturbovat znamená sám sebe sexuálně uspokojovat.

Hezké dny přeje,

Modrá linka

Holky a láska

Ahoj všichni strašně moc miluju jednoho youtoubera. Normálně si píšeme přes instagram ale je o 6 let starší je to problém kdyby jsme spolu chodili (i když o tom pochybuju - jsem hnusná)

holka bez nápadů, 31. prosince 2019

Ahoj z Modré linky,

ptáš se, jestli je problém chodit s klukem o šest let starším. Nemuselo by to tak být, ale hodně záleží na tom, kolik Ti je let. Čím bys byla mladší, tím by víc mohlo jít o "problém". Třeba kdyby Ti bylo jedenáct a jemu sedmnáct, nebyl by to rovnocenný vztah, protože on by byl už skoro dospělý a Ty ještě v podstatě dítě. Svou roli hraje i to, že od 15 let je ze zákona možný pohlavní styk a sexuální aktivity vůbec, pokud je on starší, nemuselo by to být ve vztahu v souladu.

Píšeš, že jsi hnusná, podepisuješ se jako holka bez nápadů. Ráda bych Tě povzbudila, aby sis víc věřila. "Hnusný" je opravdu málokdo, často jen my sami si to o sobě myslíváme. Člověk nemusí být vyloženě krásný, dokonalá krása je určitým způsobem nudná, člověk ale může být zajímavý, odlišující se, zaujímající jiným způsobem. Jsi jedinečná - a o tom to je.
Cesta k přijetí sebe sama nebývá krátká, ale důležité je na ni vyjít. A co se týká nápadů, nápaditost je možné cvičit, pokud člověk chce, můžeš to zkusit :)

Držíme palce a přejeme pěkné dny.

Modrá linka

Holky a láska

Ahoj, jenom zase ke Kubovi
Mám se ho třeba zeptat: ahoj Kubo
Nechceš jít se mnou ven. Nebo tak něco??
A kdyby sem se ho zeptala a on by odmítnul co dělat poté??
A mám mu to říct osamotě nebo mezi kamarády ??
Já vím že ještě na velký vztah jsme moc malý, ale chtěla
Bych takový menší vztah jako že by sme se držely za ruce, chodily spolu ven atd.
Předem děkuji za odpověď.

holka, 11 let, 25. prosince 2019

Ahoj,
vzhledem k tomu, že v předchozích dotazech jsi psala, že tě ignoruje, nesnáší a není na tebe milý, dovoluji si dost pochybovat, že s tebou bude chtít navázat byť i „menší vztah.“ Sympatie či city si nemůžeš vynutit, ani do nich nejde nikdo vmanipulovat. Znovu ti proto musím zopakovat, že jako nejlepší řešení se mi jeví nechat událostem volný průběh a počkat, jak se věci vyvinou. Jestliže se s tebou zatím ani nebaví, bude velkým úspěchem, pokud si s ním vůbec dokážeš popovídat. Pozváním na schůzku ho, dle mého názoru, spíš vyděsíš.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Je mi 13 let a ještě nechci kluka protože si myslím že vztah pod 15 let nemá moc smysl protože to omezuje v různých věcech např. rodiče vás pořád kontrolují, nemůže se chodit na filmy do kina 15+,atd,...ale mám hodně moc ráda jednoho kluka a on mě rozumíme si, chodíme spolu ven a tak ale já se bojím sem nejstydlivější člověk na planetě.
Nevíte jak nejlíp se zbavit stydlivosti mám s tím velký problém už od mala
Předem děkuji za odpověď

holka, 13 let, 22. prosince 2019

Ahoj,

z Tvého dotazu mi není úplně jasné, k čemu se stydlivost, o které píšeš, vztahuje. Můžu si tak spíše jen domýšlet, jestli se stydíš dát onomu klukovi najevo, že se Ti líbí, nebo obecně s ním mluvit o vztahu, který se mezi Vámi rozvíjí, o tom, že si spolu dobře rozumíte. Napadá mě také, že Tvůj ostych může souviset třeba i s fyzickými projevy zamilování – první pusou, vzatí jeden druhého za ruku a podobně. Možná to je i kombinace všeho dohromady.
Každopádně, stydlivost k prvním láskám patří a je zcela přirozená. Vše je to pro nás nové a teprve si zjišťujeme, jak to při zamilování chodí. Píšeš, že máš se stydlivostí potíže už od mala – i to je normální, spousta dívek i kluků (nebo i dospělých žen a mužů) to má podobně. Navíc je to věc, se kterou se do jisté míry dá něco dělat.
Píšeš, že je Ti s oním klukem rozumíš, říkám si proto, že mu klidně můžeš upřímně říct (anebo napsat), jak to máš - že je Ti s ním dobře, ale příliš se stydíš o tom mluvit. Je docela možné, že i on to má podobně. Myslím si, že není třeba na sebe v tomto ohledu nějak tlačit. Může se stát, že se stydlivost o něco zmírní přirozeně, sama od sebe, tím, jak se budete postupně lépe poznávat a více si důvěřovat.

Krásné Vánoce přeje

Modrá linka

Holky a láska

Ahoj líbí se mi jeden kluk není ňák extra hezký ale moc mi začal simpatizovat a zajiskřilo to teda aspoň z mého pohledu ale teď se semnou nedokáže moc normálně bavit ignoruje mě nebo má hnusné vtípky na mojí maličkost někdy se ale zase naopak stane že ho zahlídnu na mě pokukovat a nebo když ho potkám a usměju se na něj když nikdo není v blízkosti tak ať chce nebo ne tak se začne usmívat taky jako mesíček na hnůj jenže k takovým věcem dojde je a pouze občas a i přesto že jsme na stejné škole tak ho vidím strašně málo a nevím xo mám dělat protože jsem do něj blázen i přesto že se chová ke mě víc hnusně než hezky a ráda bych mu napsala jenže mě má všude v bloku a já nevím proč

Ahoj,
upřímně si nejsem vůbec jistá, zda mám brát tvůj dotaz vážně, protože podle dotazů, které jsi během tohoto roku položila, už ti bylo deset, čtrnáct a teď třináct let.
Pokud ale připustím variantu, že svůj dotaz myslíš vážně, pokud si tě tvůj idol všude zablokoval a chová se k tobě nepěkně, obávám se, že o kontakt s tebou pravděpodobně příliš nestojí. Popichování, vtípky i neschopnost se s tebou bavit by se dalo vysvětlit tím, že se například stydí a neví, jak má reagovat. Ale jestliže si tě všude zablokoval, bohužel se to zřejmě nedá vykládat jiným způsobem, než že si nepřeje, abys ho kontaktovala. Nech věcem volný průběh a třeba se to časem změní, když zjistí, že na něj netlačíš.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj,
Alíku a spol..
Miluju jednoho spolužáka.
Znám se sním 7. rokem.
Mám mu to říct nebo počkat?
( kdybyste usoudily že můžu tak jak?)

Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
množství informací, které jsi nám poskytla, je skutečně minimální a obávám se, že na jejich základě ti nikdo zodpovědně neřekne, jestli máš spolužákovi vyznat lásku. Nicméně vzhledem k tomu, že v tvých předchozích dotazech vidím, že je ti jedenáct let, dovolila bych si domnívat se, že na skutečný partnerský vztah si budeš muset ještě několik let počkat. Vyznáním lásky bys mohla svého spolužáka spíš vyděsit. Osobně se proto domnívám, že mnohem jistější by bylo pěstovat se spolužákem kamarádský vztah. Když tomu dáš volný průběh a sympatie budou oboustranné, třeba za pár let přeroste vaše přátelství v něco víc.
Přeji ti krásné dny.
Bára