Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Katalog dárků

  Ahoj, proč mám u dárku Vstupenka na Chvalský zámek pro Tebe a dospěláka (www.alik.cz/s/vstupenka-na-chvalsky-zamek-pro-tebe-a-dospelaka) napsané:
  Tvoje cena po slevě:
  1 500
  Sleva skončí 29. listopadu.

  Tu slevu mají všichni, nebo jsem ji někde vyhrála a nevím o tom? :D

  Děkuji za odpověď
  Adélka

  VeverkaČiperka123, 25. listopadu 2019

  Mají ji všichni.

  Je to poslední jedna vstupenka (pro dva), která platí do konce roku. Než aby trapně propadla, tak je radši zlevněná. Možná bude časem ještě levnější.

  Zachrání ji někdo?
  Vydá se někdo do zámku?
  Jak napínavé... :-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Katalog dárků

  Proč se mění ceny dárků?

  Ahoj. Chtěla jsem se zeptat. Proč měníte v dárcích kačky? Na jeden dárek šetřím a teď jsem klikla a je to o 100 000 kaček víc? Proč to tak je? Děkuji.

  Ahoj,
  ceny můžou mírně kolísat podle toho, kolik máme kusů a jak velký je zájem.

  U žádného z dárků jsme ale neposunuli cenu nikdy o sto tisíc, nanejvýš tak o dvacet a častěji spíš měníme cenu směrem dolu. Zrovna u dárků, na které si šetříš (kde máš vyznačeno, že si šetříš), jsme tuším s cenou nehýbali už mnoho měsíců, takže vlastně nerozumím, o čem mluvíš.

  Můžeš mi to upřesnit do pošty.

  Katalog dárků

  Ahoj. Vyhrál jsem rodinou vstupenku do muzea iluzí (v soutěži na Alíkovi) a chci se zeptat. Ještě jsem si nikdy na Alíkovi žádný dárek neobjednal a tak nevím, jak to chodí! Ta vstupenka je elektronická nebo mi přijde poštou?
  Vůbec nevím... Jestli mi má přijít poštou, jak vědí mojí adresu atd.? Prosím, poraďte mi, co mám dělat: Děkuji.

  Ahoj,
  vstupenky chodí poštou. Tvoji adresu samozřejmě vědět nemůžeme, ale ty (respektive tvoji rodiče, když máš rozdělený účet) ji můžeš zadat. Tím, že jsi vyhrál, jsi dostal na daný dárek 100% slevu. Stále platí, že je potřeba ten dárek objednat!

  Řekni rodičům, ať se přihlásí do rodičovského podúčtu, najdou přes něj v katalogu daný dárek (bude u něj místo ceny napsáno zdarma) a vyplní objednávku. Bez odeslání objednávky dárek není možné odeslat, protože, jak jsi už sám psal, není známá tvoje adresa.

  Katalog dárků

  Ahoj, napadlo mě, že byste ke každému dárku z katalogu napsali počet kusů, kolik jich je, aby si někdo zbytečně nešetřil kačky a pak by zjistil, že je dárek vyprodaný. Myslím si, že by to bylo užitečné.

  Ahoj,
  u každého dárku si evidujeme v databázi dvě čísla – počet kusů celkem na skladě a počet kusů dostupných v katalogu. To druhé číslo bývá většinou dost nízké, občas se stává, že bývá nějaký hodnotnější dárek vyprodaný prakticky po každé objednávce. Pak se obvykle zamyslíme, jestli má správnou cenu – jestli ho nedáváme moc levně a kolik nám ho ještě zbývá na skladě – a zpřístupníme v katalogu další kousky. Nebo si zbývající kousky schováme pro nějakou soutěž. ;-)

  Znamená to, že počet kusů v katalogu vlastně o ničem moc nevypovídá… a počet kusů na skladě také moc ne, protože není jisté, jestli ty kusy, co máme bokem, do katalogu přidáme a za jakou cenu budou.

  I když máme něčeho pět kusů, může se stát, že je najednou koupí pět lidí. Naopak jsou dárky, u kterých máme dlouhodobě jeden kus, který nejspíš skoro nikdo nechce :-D – a u těch by nebylo dobré říkat „na to si nemá smysl šetřit, stejně to někdo dřív vykoupí“. (Můžu asi prozradit, že všechno v sekci DVD máme po jednom kuse… a jakmile to bude vyprodané, bude to pryč definitivně.)

  Chápu, že je rozhodování při pohledu do katalogu dárků dost těžké, ale žádné zázračné řešení, které by odbouralo všemožné nejistoty a hrozící zklamání, asi vymyslet nepůjde. Když ti někdo vyfoukne před nosem poslední kus… co se dá dělat, to je život… :-|

  Rád bych někdy k vyprodaným dárkům připojil informaci, jak velká je šance, že se někdy vrátí. Protože je velký rozdíl mezi vyprodáním, kde máme na skladě ještě pět kusů, a vyprodáním, kde i sám výrobce přestal tu věc vyrábět.

  Katalog dárků

  Ahoj, mohu se zeptat, když zmáčknu poprvé hroší tlačítko tak mi to zobrazí na dárek, který má slevu. Mám tam napsáno, že sleva skončí 25. 5., takže potom opět budu mít slevu na jiný dárek?

  Ahoj,
  nebudeš. Malou slevu na Yoku's Island Express mají teď všichni a je jen na pár kusů. Skončí nejpozději 25. května, ale možná i dříve, pokud ty zlevněné kusy někdo vykoupí.

  Jak jsem už nedávno zmiňoval, nechceme dělat výraznější slevové akce… jen občas nějaký pokus. ;-)

  Katalog dárků

  Ahojte,
  šetril som si na hru Tricky Towers a ešte som na ňu síce nenašetril, ale všimol som si, že už v katalógu nie je. Chcel by som sa spýtať, či sa ešte vráti späť, a ak áno, tak kedy.

  Ahoj,
  velmi pravděpodobně se vrátí, ale ještě nevíme kdy. Získáváme je díky různým slevám a zrovna tato hra bývá k mání poměrně často. ;-)

  Katalog dárků

  Prosim, kdy mi přijde dárek objednaný v března?

  Ahoj,
  na Alíkovi se píše, že dárky bývají odeslány zpravidla 30 dnů od objednávky. Ty sis dárek objednávala až na úplném konci března, takže to ještě ani 30 dní není. Krom toho Mateas v nástěnce (www.alik.cz/n/prispevek/84720454) ještě před tvou objednávkou psal, že teď se všechno kvůli aktuální situaci zdrží.

  Nikdo v současné době netuší, jak dlouho tohle ještě potrvá. Dárek dostaneš, neboj, ale bude to prostě nějakou dobu trvat... až se celá tahle situace nějak uklidní, tak se všechny dárky budou postupně odesílat.

  Katalog dárků

  Ahoj, objednala jsem si dárek na Alíkovi, a chtěla jsem se zeptat, co mám dělat když mi dárek nedorazí?

  Ahoj, nejjednodušší je ozvat se do nástěnky www.alik.cz/n/darky-od-alika-a-vse-okolo nebo přímo mojí maličkosti do pošty.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  za jak dlouho se doplní věci v katalogu, když je tam napsáno, že jsou vyprodané?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  no, v některých případech bohužel už nikdy. Nějaké dárky se můžou vyprodat definitivně a další kusy už prostě na skladě nejsou a skoro jistě ani nebudou. Jiné dárky ještě mají třeba poslední kousek/kousky na skladě a můžou se objevit třeba pro nějakého rychlíka v katalogu, případně můžou být schované jako výhra do nějaké soutěže, což znamená, že už je nejde koupit za kačky. Nicméně třeba takové hry na Steam se můžou i průběžně doplňovat, ale to je spíš tak jediné.

  Celkově platí to, že se katalog dárků postupně obměňuje. Některé dárky docházejí, což se zkrátka prostě stává, nemůže být všeho neomezené množství, když někde v hračkárně dojdou růžoví plyšoví jednorožci a žádní další na skladě nejsou a výrobce už je také nemá, tak už si je v tom obchodě prostě nekoupíš a musíš si vybrat jiného plyšáka. Takhle to funguje i tady. Jiné dárky zase postupně do katalogu přibývají, takže se ta nabídka mění.;-)

  Pokud ti jde o nějaký konkrétní dárek, asi mi můžeš napsat do pošty, můžu ti povědět, jestli už fakt je definitivně pryč nebo třeba bude ještě nějaká šance ho získat.

  Katalog dárků

  Ahoj.
  Uděláte někdy v katalogu slevy na věci za kačky? Myslím, že by se to líbilo všem na Alíkovi.
  Ahoj.
  Děkuji.

  Ahoj,
  nechci ti moc kazit iluze, ale podobné slevové hrátky většinou pomáhají prodávajícímu, nikoliv tobě jako zákazníkovi. Slevy nevznikají z nějaké dobrosrdečnosti nebo hravosti, patří do repertoáru protřelých obchodnických triků, na kterých většinou prodávající vydělá. ;-)

  S cenami dárků tady hýbeme průběžně podle toho, kolik jich máme na skladě a jak si myslíme, že jsou hodnotné. Většinou to jsou drobné korekce. Občas nějakému dárku nastavíme dočasnou slevu, pokud chceme rychleji rozdat poslední kusy, ale žádné rozsáhlejší kampaně nebo velké výprodeje neplánujeme.

  Přijde nám spravedlivější, když jsou ceny téměř neměnné – když všichni víte, jak jsou nastavené podmínky, a můžete podle toho v klidu plánovat svá rozhodnutí. Sice pořád hrozí, že vyhlédnutý dárek skončí vyprodaný, ale nikdy se to nestane kvůli slevové hurá-akci, kterou byste třeba mohli přehlédnout. To je fér, ne? O:-)

  Z toho, že bychom vás motivovali důsledně hlídat, jestli a kdy jsou jaké slevy, by Alík vlastně žádný přínos neměl. Je fajn, pokud sem chodíte každý den, ale za to už dostáváte těch sto kaček denně, takže akční změny cen (tedy umělé zdražení a pak dočasné snížení ceny) by už ničemu nepomohly.

  Krom toho, když v nějakém krátkém období (třeba kolem Vánoc) přijde obzvláště hodně objednávek, má s tím správce Mateas spoustu práce a musí přežít vražedné pohledy slečen na poště. Lepší je, když jsou objednávky hezky rozvrstvené napříč celým rokem, než když všichni čekají na jedno speciální období

  Plošnou slevu na libovolný dárek jde buď vyhrát v soutěžích, nebo získat za účtoviny. Také je tu akce Alík větří, kdo si šetří, kde vylosovaný šťastlivec dostává slevu na předem vyznačený dárek. Ale to je asi tak všechno.

  Rozumím, že obchodní spekulování je z pohledu zákazníka tak trochu hra a že přemýšlet nad úsporami může být zábavné. My ale bereme kačky vážně. Na hraní tady jsou hry. B-)

  Katalog dárků

  Ahoj zvěrolékaři a Alíku!
  Co znamená, že je u některých her v Katalogu Dárků (např.: Ibb & Obb) napsáno „vyprodáno“? Za jak dlouho bude možné dárek objednat?

  Děkuji, DnnK.

  Ahoj,
  to znamená, že je vyprodáno a další kus už není. Někdy se ovšem může stát, že ještě někdy bude, nebo o něj bude nějaká soutěž, ale dost pravděpodobně už prostě nebude. Pokud sis nestihl objednat, tak mě to mrzí, ale Alík bohužel všeho nemá neomezené množství.

  Katalog dárků

  Přidáte Beat Saber do katalogu dárků?

  Ahoj,
  obávám se, že v dohledné době toto neplánujeme. Ale kdo ví, třeba jednou..

  Katalog dárků

  Ahoj.
  Proč tu nabízíte hry, které jsou PEGI 18? Na wikipedii jsem četla, že PEGI 18 je pro dospělé.

  Ahoj,
  podobnou otázku už jsme řešili s redakcí, když jsme přemýšleli, jestli vydat recenzi hry Kingdom Come: Deliverance. Můj pohled je následující:

  1. Některým zdejším dětem už bylo 18 let. :->
  2. Certifikace na věk není zákonné omezení, neznamená, že mladší lidé mají zakázáno takovou hru hrát.
  3. Certifikační agentury většinou postupují podle nějakých kulturních šablon, které vyžadují rodiče, nikoliv podle seriózních vědeckých výzkumů skutečné škodlivosti pro dětskou mysl. Průměrný starostlivý rodič občas chce vědět „je tam moc krve, moc násilí, moc nadávek, moc sexuálního obsahu?“ a certifikace na tohle dává jednoduchou odpověď. Jak s ní kdo naloží, to už není naše starost, my jsme tuto informaci předali.
  4. Žádná z her, které mají věkový limit, nestojí čistě na své dospělosti, není to tedy nějaký druh smyslového potěšení pro dospělé.

  V tuto chvíli máme s PEGI 18 v katalogu hru Hellblade, o které už jsem se zmiňoval v jiném dotazu, a Little Nightmares. Obě jsou trochu strašidelné, je to zajímavý zážitek…

  Katalog dárků

  Objednal jsem si komix Minecraft. Když je napsáno stav čeká se na zpracování, co to znamená?

  HONZULIN8

  Ahoj,
  znamená to, že máš vydržet. Tvoje objednávka proběhla v pořádku, akorát se musí nachystat a pak odeslat. To dělá správce Mateas, ale neposílá ty dárky po jednom, vždycky až po nějaké době, když je těch objednávek nahromaděných více.

  Až se ti u té objednávky zobrazí stav odesláno + nějaký datum a čas, tak to bude znamenat, že už máš dárek nachystaný a brzy ho dostaneš.;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, vím, že teď mám málo kaček, ale až jich budu mít víc, a něco bych si vybrala v katalogu dárkům a objednala si to, tak poštovné platím já? Vím, že asi ano, ale chci se jenom pro jistotu optat. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ne, za dárky se neplatí nic, pouze zdejší kačky. Poštovné platí Alík.