Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Technická poradna

  Ahoj poradno,
  když u Ledničky přičtu zlomkem našetřených kaček, tak se přičte číslo 64. Není to málo? Můj aktuální počet kaček je 80 480.
  Předem děkuju za odpověď. Joy :)

  Ahoj,
  přičítá se právě zlomek, nikoliv tisícina. Když si na tu možnost najedeš, tak se ti ukáže, že se přičítá 59,2 % z tisíciny aktuálního počtu + 40,8 % z dvoutisíciny maxima, tedy celkového počtu kaček, který jsi kdy nasbírala. Každý den se to trochu mění, blíž k tomu maximu, o 4 desetiny. Je to kvůli tomu, aby lednička nenabádala lidi k tomu, aby si syslili kačky.

  Tvoje maximum je teď 80 680, takže přičítáš 0,592 (59,2 %) x 80,48 (tisícina tvých kaček) + 0,408 (40,8 %) x 40,34 (dvoutisícina tvého maxima). To je cca 64,1, tedy po zaokrouhlení právě 64.;-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Poradna

  Poradny pro dospívající a dospělé

  Dobrý den,
  nedávno jsem se ptala, kde se ještě dají pokládat dotazy kromě alíka, a velice děkuji, že jste mi popsali modrou linku (vážně), jenomže vlastně... Jsem zapomněla zmínit, že modrou linku už taky moc dobře znám, protože plno lidí ví, jak úžasná je a tak, ale stále by mě strašně moc zajímalo, jestli existují ještě nějaké další poradny, protože šíleně prahnu po informacích!
  Asi je docela zbytečné se na to ptát, jakože.. na co mi to vůbec bude, ale snad nevadí.
  Předem děkuji za odpověď, pokud nějaká vůbec je. O:-)

  Ahoj,
  na internetu můžeš najít více typů poraden. Pro řešení mezilidských vztahů, psychických obtíží nebo problémů v sociální oblasti slouží linky důvěry. V ČR jich existuje vícero, některé se specializují, některé jsou dostupné komukoli, také se liší podle toho, zda je volání zpoplatněno či zdarma. Tyto linky, včetně Modré linky, jsou určeny pro anonymní řešení akutních problémů, které klient nedokáže řešit vlastními silami. Neslouží k získávání zajímavostí nebo přátelskému popovídání a pro tyto účely doporučuju jiné, třeba zájmové fóra či weby.
  Působí na mě velmi pozitivně, že přemýšlíš nad tím, jak se vzdělávat i mimoškolně - přijde mi to jako skvělý způsob, jak se může mladý člověk rozvíjet. Myslím, že je úplně v pořádku ptát se učitelů předmětů, které tě zajímají, zda znají zajímavé knihy, články nebo jiné online zdroje. Právě na internetu může člověk narazit na mnoho organizací, kde se můžeš také dozvědět spoustu zajímavostí z daného oboru. Pokud tě zajímá právě problematika týkající se poradenství v psychologii, napadá mě například tato poradna, kde se všechny své odpovědi na dotazy zveřejňují a lidé v nich mohou libovolně číst. Zajímavé příspěvky z oblasti duševního zdraví nabízí třeba weby Na rovinu, Nevypusť duši nebo Konsent, a také jejich profily na sociálních sítích.
  Přejeme Ti, ať tě hlad po informacích neopouští.
  Modrá linka

  Nástěnka

  Už několikrát se mi stalo, že jsem upravil svůj vtip, dal jsem ODESLAT a nic se nestalo! A dnes se mi to stalo i u příspěvku v nástěnce. Čím to je?

  Netuším, proč ti nefungovalo upravování u vtipu, ale u nástěnky se mohlo stát, že ji někdo v průběhu psaní nového příspěvku přejmenoval… a při odeslání formuláře se bohužel místo uložení příspěvku vyvolalo přesměrování. Mrzutá chyba… nyní již opravená. Díky za upozornění. ok

  Krom toho tu možná poslední dobou zlobí kešování. Změna se sice provede, ale server ještě minutu vrací zapamatovanou verzi, aby zbytečně nemrhal výkonem. Správně by měl vědět, že nyní by to zbytečné mrhání nebylo, když se data změnila, zkusíme to později nějak opravit…

  Kačky

  Ahoj, proč se mi odebírají kačky?

  Ahoj,
  proč si myslíš, že se ti odebírají?

  V květnu jsi přišel o nějaké kačky kvůli okopírované Alíkovině, a pak později sis podal dvě žádosti o spojení/přejmenování, každou za 7000 kaček – to jsou jediné výdaje, které tvé konto obsahuje, nic z toho není z nedávné doby, jinak máš samé příjmy. Na svoji historii konta se dostaneš kliknutím na počet kaček v hlavičce… nebo na tento odkaz.

  Vizitka - Šablona

  Dobrý večer,
  je možné když jsem tu 38 dní že bych mohla udělat vizitku jako např. tato:
  Styl vizitky: Nuda v noci, © HelPik

  Je to možné jestli ano budu ráda za odpověď:-)

  🍭🌈S pozdravem 💜 Danielenl🍭🌈

  Ahoj,
  v tuto chvíli zatím není možné vytvářet vlastní styly vizitek. Nehraje roli, jak dlouho máš účet, není tu na to vyrobený systém, který by to umožňoval. Ale příští rok se k tomu snad už dostaneme. ;-)

  Jako u většiny jiných nápadů se totiž nespokojíme jen s obyčejným řešením, ale postavíme kolem toho rovnou továrnu na raketoplány. :-D

  Přesněji řečeno bychom chtěli, aby šlo vytvářet styly nejen pro vizitky, ale i pro nástěnky a pro stoly v klubovně… a musí to být všechno bezpečné a spolehlivé a prověřované někým, kdo tomu rozumí a kdo v ideálním případě není já. Styly se budou psát v jazyce CSS, takže si ho už můžeš dopředu nastudovat. ;-)

  Dosavadní styly vznikly ve starém systému, někdy mezi roky 2008 a 2012, pak to Mafra utnula, protože nechtěla věnovat čas programátorů na kontrolu nově vytvářených stylů.

  Alíkoviny

  Ahoj, znám Alíka už déle, ale zaregistrovala jsem se teprve před pár dny. Ptala jsem se, jak můžu změnit název článku, a bylo mi řečeno, že musím napsat do redakční rozpravy. Já ale nevím, co to ta redakční rozprava je, případně kde ji najít. Pomůžete mi prosím?
  Děkuji. $>

  Ahoj,
  je to neveřejná diskuze mezi autorem článku a redakcí. Když si svůj článek otevřeš (přes Alíkoviny a pak v nabídce své články), tak stačí zajet dolů pod něj, tam rozpravu najdeš.

  Alíkoviny

  Jak můžu změnit název článku? Začala jsem pracovat na článku a po prvním rozpracování jsem ho pojmenovala a myslela jsem si, že to můžu upravit. Musím ho vydat? Děkuji za odpověď!

  Ahoj,
  ty nijak. Název článku může měnit pouze redakce. Je to napsané i ve článku Pravidla a doporučení pro psaní Alíkovin. Chceš-li název změnit, ozvi se v rozpravě, ale až ve chvíli, kdy budeš definitivně rozhodnutá. Z nadpisu se tvoří adresa článku, tak ať se zbytečně několikrát nemění.

  A jen tak mimochodem... Co se vydávání týče, tak i to dělá redakce, autor (není-li v redakci) článek sám vydat nemůže.;-)

  Nástěnka

  V menu hodnocení příspěvků v nástěnkách jsem našel nově i NÁLADOVÉ, GRATULAČNÍ a NADŠENÉ... jsou nové?

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj Alíku a spol.
  Napadlo mě čistě teoreticky, mohlo by jít, aby byl uživatel Alíka přihlášen zároveň na PC a mobilu?

  Předem děkuji za odpověď ;-)

  To bývá celkem běžné.

  Nástěnka

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli mohu přepsat název nástěnky, je to možné?
  Děkuji za odpověď:-)

  Nemůžeš. Jen popisek.

  Chceš-li změnit název, kontaktuj správce.

  Všeobecně

  Ahoj, zajímalo by mě, jak to je, když jsem na Alíkovi online a offline. Pokusím se, položit dotaz přesněji: řekněme, že jsem na Alíkovi online. Znamená to, že jsem přihlášená, i když nejsem na Alíkovi? A abych byla offline, musím být odhlášená? Doufám, že jste můj dotaz pochopili, nevím, jak jinak bych to vysvětlila. O:-)
  Děkuji.

  Ahoj,
  tak to úplně není. Alík pozná, jestli tu jsi (jakože opravdu jsi, ne jen přihlášená) a čas, kdy jsi tu byla naposledy, si ukládá. Můžeš ho najít na své vizitce, hned v úvodu. Pokud se neodhlásíš, tak ti bude zelený čudlík, který říká, že jsi online, svítit ještě půl hodiny po tom, co tady nebudeš.

  Jestliže během této půlhodiny nebude zaznamenaná žádná tvoje aktivita tady (i kdyby to mělo být třeba překliknutí ze stránky na stránku), tak už to bude automaticky hlásit, že jsi offline. A to i v případě, že budeš na nějakém zařízení přihlášená.

  Nástěnka

  Jiná sada hodnocení u nástěnky

  Ahoj,
  jen bych se chtěla ještě zmínit o tom, co jsem již psala do některé nástěnky. Bude někdy možnost vytvořit vlastní hodnotící sadu? Já bych to ocenila, protože ty stávající i přijdou dost omezené...
  Třeba bych chtěla smajlíka jak hustý, tak pobavilo tak i co to? zároveň...

  Ahoj,
  jak jsem již psal o půl roku dříve, na sestavení vlastní kombinace to nyní nemáme stavěné. Ale můžeme předpřipravit až 255 možných kombinací, zatím je využito jen 11 z nich. Jestli máš nějaký konkrétní návrh, můžeš ho popsat do příslušné nástěnky, kde se nastavení nástěnek řeší.

  V běžné diskusi se objevují příspěvky, které jsou zábavné, nepochopitelné, husté, zajímavé, milé, děkovné, špatné, smutné, bombastické… nějaký kompromis ale musíme dělat vždy, pokud nemá být u příspěvku obří tabule dvaceti smajlíků. Máš ujasněno, pro jaký typ nástěnek by se hodila tvá sada?

  Je pravda, že některé sady neobsahují dostatečné možnosti – typicky třeba pomáhavá sada nemá vlastně žádné negativní hodnocení, naproti tomu humorná sada má dokonce dva smajlíky, které jde vnímat negativně. Nepřijde mi jako závažný problém, že některé názory nejde vyjádřit jen strohým kliknutím na smajlíka, ale člověk je musí říct slovně. Alespoň nám nezakrní… to… takové to… :-[) ← tohle pod tou rouškou.

  Nástěnka

  Chtěl jsem si založit novou nástěnku, ale chyběl tam formulář na záhlaví. Jak je to možné...?

  Jo, tak teď už mi to zase jde...

  V zakládacím formuláři se kolonka na záhlaví skrývá, když je umístění záhlaví nastaveno na „Nikde“ – což je výchozí stav. Jestli má mít nástěnka záhlaví, musí ho mít někde. ;-)

  Ve formuláři na úpravu vlastností nástěnky jsme podobnou funkcionalitu měli zpočátku také, ale spíš nám tam překážela, dokonce tam máme i podmínku, že se umístění „Nikde“ za určitých okolností ignoruje.

  Při zakládání nástěnky má moderátor lepší příležitost na zamyšlení, kde chce záhlaví (které dosud žádné nebylo)…

  Srazy Alíka

  Dobrý den, doufám, že to sem patří. Můj dotaz je jestli, třeba někdy bude Alíkův sraz i na Vysočině, např. v Jihlavě. Děkuji.:-)

  Ahoj,
  pokud ho tam bude chtít více lidí a někdo ho tam zorganizuje, tak proč ne. Obávám se ale, že ze správců Alíka to nikdo nebude, neboť v tamtěch místech nikdo z nás nebydlí. Pokud se ale najde někdo odtamtud, kdo se v ideálním případě nejdříve objeví na nějakém jiném srazu a domluví se s námi, tak by se to určitě nějak vymyslet dalo.

  Nástěnka

  Jak mám prosím smazat nástěnku? (Samozřejmě myslím nástěnku, kterou jsem vytvořila a kterou moderuji já.)

  Předem díky za odpověď.

  Ahoj,
  nijak. Moderátoři (ani ti úplně nejvyšší – panovníci) nemají právo nástěnky mazat. Nástěnka má obvykle v sobě nemálo příspěvků od spousty lidí a není žádoucí jim tyto příspěvky bezdůvodně mazat.

  Mazat nástěnky můžou správci nástěnek a pak samozřejmě i správci Alíka. Máš-li k tomu mazání nějaký pádný důvod, napiš dopis někomu z nástěnkářů.

  Akorát předem upozorňuji, že nemá smysl psát důvody protože to chci, protože už se mi ta nástěnka nelíbí atd. To opravdu nejsou důvody pro to, aby se nástěnka smazala.;-)

  Katalog dárků

  Ahoj,
  co by se stalo, kdyby si někdo objednal nějaký dárek a o pár dní později by ten stejný dárek vyhrál v soutěži? Dostal by ho 2x, nebo by se výhra/objednávka zrušila?

  Ahoj,
  pokud by si toho dana osoba vsimla, mohla by si objednavku zrusit (napsat do posty moji malickosti). Ovsem pokud uz by bylo zabalene a odeslane, tak s tim uz se nic udelat neda.


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!