Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Hodnosti

  Ahoj, teď jsem se díval, co jsou to kačky, a zistil jsem, že za štěně je 0 kaček.
  Ale já jsem si založil účet a měl jsem tak 500 kaček za založení účtu, prosím o opravení!!!

  To nejsou odměny za to, že dosáhneš hodnosti, ale minimální počet nasbíraných kaček nezbytný k tomu, abys tu hodnost dostal. A na to, aby ses stal štěnětem, skutečně stačí nula kaček. Na tom není, co opravovat.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Hodnosti

  Jak dodatečně zjistit aprílovou hodnost?

  Dobrý večer milá poradno.
  Na apríla jsem tu nemohla být, tak by mě zajímalo, jestli se dá nějak zpětně zjistit aprílová hodnost. Nebo se aprílová hodnost objeví jen uživatelům, kteří 1. dubna přijdou na Alíka a neaktivním zůstane ten den normální hodnost?
  Předem děkuji za odpověd’. :-)

  Ahoj,
  aprílová hodnost se 1. dubna počítala všem, nehledě na to, zda na Alíka přišli. Předloni jsem popsal princip, jak se sestavuje, loni jsem i v jedné odpovědi odkázal na kus C# kódu, letos jsem zkusil vytvořit interaktivní formulář, který umí hodnost zpětně určit z čísla:

  Aprílová hodnost v roce 2021:

  Protože už není apríl, tak upozorňuji, že výběr hodnosti je víceméně náhodný. Nevíme, jak vypadají tvá záda, ani jestli tvůj hrb rozverný.

  Hodnosti

  Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat... Jednou jsem takhle projížděla Alíka, a narazila jsem na tuto vizitku: https://www.alik.cz/u/srek13
  A nedávalo mi smysl, že daný uživatel kamarádí s Alíkem teprve 19 dní a už je zatoulaný. Vím, že se uživatel může zatoulat, když Alíka nenavštívil rok. Jak je to tedy možné?
  Děkuji předem za odpověď.
  S pozdravem T.

  Ahoj,
  je to sice zvláštní, ale může se zatoulat i tím, že se ve skutečnosti nikdy nepřitoulal. Má zřízený účet, potvrdil e-mail… ale nikdy se k účtu nepřihlásil. Takže je v takovém divném stavu.

  Není pravda, že by se na Alíka přihlásil během posledního roku.
  => Je zatoulaný. :->

  Hodnosti

  Ahoj,

  když si vypnu sbírání kaček, co všechno nebudu moci dělat (kromě toho, že nebudu moci psát Alíkoviny? A nechcete někdy v budoucnu zavést psaní Alíkovin bez odměny alespoň pro ty, co si nebudou sbírat kačky? A nemožnost psaní do poradny platí jen v poradně Alík radí dětem?).

  Děkuji

  Ahoj,
  momentálně jsou už všechna místa, která doposud hlídala kačkový limit, upravená tak, že hlídají hodnost – pustí kohokoliv, kdo není štěně. Takže pokud si vypneš kačky, nic se pro tebe nezmění, protože už jsi zasloužilý veterán.

  Štěňata v tuto chvíli nemohou:

  • pokládat dotazy v žádné poradně,
  • vkládat nové Alíkoviny,
  • nahrávat do webu nové obrázky.

  Omezení u poraden je sice hlavně kvůli poradně Alík radí dětem, ale dřívější praxe Mafry, kdy technická poradna byla bezplatná a za dotázání v Alík radí dětem se platilo 100 bodíků, vedla k tomu, že se děti ptaly ve špatné poradně (a neanonymně), za což dostávaly vynadáno. Náš systém už podporuje přesouvání mezi poradnami, takže bychom u dotazů položených štěňaty ve špatné poradně museli přemýšlet, jestli je přeřadit, nebo zahodit... to není pěkné přemýšlení. Proto mi přijde lepší, když mají obě poradny podobně přísná pravidla.

  Alíkoviny počítají už dlouho s tím, že autor může mít vypnuté kačky, protože se kdysi stalo, že si kačky dodatečně zrušil někdo poté, co vložil článek.

  Možná štěňatům zakážeme i vkládání vtipů.
  Také klubovnu půjde dočasně obrnit proti štěňatům.

  Ale nic z toho nesouvisí přímo se sbíráním kaček. Uživatel se nejpozději po dvaceti dnech stane voříškem, nehledě na kačky.

  Hodnosti

  Zdravím,
  chci se zeptat, jako že se mi změnila hodnost z "veterán“ na "super šampion"?

  Ahoj,

  změny v hodnostech byly popsány v již vyšlém článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/nove-darky-lepsi-pravidla-pro-sbirani-kacek-a-trofeje
  V souvislosti s tím také byla upravena pravidla pro sbírání kaček: www.alik.cz/s/vernostni-program

  Nemělo by se tedy v tomto případě jednak o chybu, ale o plánovanou změnu ve sbírání kaček a s tím souvisejících hodnostech.

  Hodnosti

  Ahoj, chci se zeptat, když si koupím dárek a odečtou se mi kačky, klesne mi i hodnost, nebo zůstane stejná?

  Ahoj,

  hodnost se počítá z celkového počtu nasbíraných kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš dárek z Katalogu dárků, odečtou se Ti sice kačky, ale bez vlivu na hodnost - ta tedy zůstane stejná. Odečtení kaček tedy nemá vliv ani na případný postup k vyšší hodnosti, pokud už nemáš tu nejvyšší.

  Hodnosti

  Jsou aprílové hodnosti uděleny podle kaček, nebo náhodně? Zajímá mě to.

  Náhodně. Přesněji řečeno podle pořadového čísla účtu, které ale uživatel nemůže ničím ovlivnit...

  Existovalo letos celkem 19 přídavných jmen a 20 podstatných jmen, tedy 380 kombinací. Tvůj účet má ID 1625630, zbytek po dělení 380 je 370.

  370 : 20 = 18 (zb. 10)
  ... takže jsi měl 19. přídavné jméno „kotoučov
  ... a za ním 11. podstatné jméno „á defenestrace“.
  Byl jsi tedy kotoučová defenestrace. :->
  Člověk, který si zřídil účet těsně před tebou, byl kotoučová pavučinka, a těsně po tobě kotoučová laskominka. (Ani jeden z těch účtů už ale neexistuje.)

  V tom spočívala celá magie. ;-)

  Hodnosti

  Jak můžu vyhledat někoho, kdo je zatoulaný?

  V tuto chvíli by nikdo neměl být zatoulaný, protože účty, které neměly vyplněné souhlasy se zpracováním osobních údajů, jsou smazané. Proto je i hledání podle této hodnosti odstavené.

  Přiznávám, že je možné, že někdo, komu byl dříve zrušený a obnovený, odklikal souhlasy na odkazu, který mu přišel v mailu, ale neprovedl od té doby ani jedno obyčejné přihlášení, tím pádem nedostal kačky za příchod a nesrovnala se mu hodnost... ale to je spíš chyba, která se napraví, jakmile zavedeme nový systém hodností.

  Potom zřejmě zavedu zpátky předchozí význam zatoulanosti, že se tato hodnost automaticky nasadí lidem, kteří se delší dobu nepřihlásili.

  Hodnosti

  Ahoj,
  všiml jsem si jedné divnosti že mám 21 770 kaček a jsem veterán přitom veterán je po dosažení 21 900 kaček. Jak je to možné?

  Díky za odpověď
  PS. myslím že na to odpovíte po dosažení limitu ale stejně mě to zajimá

  Ahoj,
  hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, ne podle zůstatku kaček. Takže když někdo nějaké kačky utratí, hodnost se počítá podle počtu kaček, které by měl, kdyby nic neutratil.
  Ty tam máš nějaké odečtené kačky za pomoc při kopání, takže pravděpodobně proto máš zůstatek kaček nižší než celkový počet získaných kaček.

  Hodnosti

  Dobrý den,
  chtěla bych upozornit na chybu v profilu anetka10girl, je přihlášena a má hodnost zatoulaná.

  Ahoj,
  zatoulaní jsou od minulého měsíce ti, kdo nemají vyřešené souhlasy se zpracováním osobních údajů. Brzy budou smazaní...

  Zrovna anetka10girl se smazáním počítá, už dříve chtěla svůj účet zrušit.

  Hodnosti

  Ahoj,
  Proč kamarádi, kteří se nepřihlásili jeden den na Alíkovi jsou zatoulaní? I Alík má hodnost zatoulaný.
  Předem díky za odpověď. :-)

  Ahoj,
  protože hodnost Zatoulaný byla teď vyhrazena těm, kteří dosud nepotvrdili souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Hodnosti

  Ahoj,
  když si koupím dárek z katalogu dárků a odečtou se mi kačky, byla bych např.: veteránka, kačky by se odečetly, hodnost by mi zůstala. Jenže, když bych měla třeba 54 984 kaček a odečetlo by se mi 23 600 kaček a měla bych tedy 33 384 kaček, tak kolik kaček bych musela nasbírat do 100 000, tedy na novou hodnost? 66 616, od těch 33 384? Nebo 45 016, jako kdybych měla těch 54 984?
  Slyšela jsem rozdílné informace.
  Děkuji předem.

  Ahoj,
  je to tak, že hodnost se Ti po objednávce z Katalogu dárků nezmění, ačkoli budeš mít méně bodíků. Pro hodnosti je dále směrodatná celková aktivita na přezdívce za celou dobu registrace, jinými slovy, do postupu do další hodnosti se počítají všechny nasbírané kačky. Tudíž správně je, že pokud budeš mít těch 54 984 kaček, pak si něco objednánáš z Katalogu dárků za 23 600 kaček, budeš mít tedy 33 384 kaček, ale pro postup k další hodnosti (pokud už nemáš tu nejvyšší), Ti bude stačit těch původních 45 016 kaček.
  A můžu se zeptat, od koho máš další rozdílné informace? Odpověz, prosím, prostřednictvím alíkovské pošty.

  Hodnosti

  Kdy budou nové hodnosti?

  Až budete všichni hodní. :-D

  Zatím nemám vymyšleno, jaké budou a k čemu budou. Měly by mít spíš podobu odznaků, takže půjde mít víc hodností najednou a různého typu. Krom těch základních, které budou odvozené od kaček, bude existovat odznak pro autory mnoha článků, pro autory mnoha vtipů, pro lidi, co dosáhli rekordu v nějaké místní hře...

  Jak už to tak bývá, když se nad nějakou drobností zamyslím, vymyslím kolem ní celý raketoplán, na jehož výrobu si pak nenacházím čas. :-)

  Hodnosti

  Ahoj, vyhledala jsem si Sylvie a vyjeli mi uživatelé: Sylvie Fraňková, Sylvie Planková a další. Všechny Alíka naposledy navštívily 30. srpna 2013 a všechny mají hodnost voříšek, i když by měly mít zatoulanou.

  Zatoulaní jsou momentálně ti, kdo měli účet deaktivovaný u předchozího majitele Alíka podle dřívějších pravidel – to jest ti, kdo si zřídili účet na Alíkovi a minimálně půl roku se nepřihlásili.

  Máme dodnes v databázi asi třicet tisíc uživatelů, které Alík v srpnu 2013 převzal od Hravého učení – ti nejen, že mohli mít v přezdívce i mezery, ale také se jim účet po půlroce nedeaktivoval. Proto nejsou zatoulaní.

  Pravidla pro zatoulanost časem nějak ujasníme. I ostatní hodnosti zřejmě budou fungovat jinak, než doposud, viz www.alik.cz/n/vymyslime-nove-hodnosti.

  Hodnosti

  Když si koupím něco na Alíkovi, můžu dostat zase hodnost „Voříšek“, i když bych už byla super šampionka?

  Ahoj,

  ne. Hodnosti se vypočítávají podle celkového počtu kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš něco z Katalogu dárků, tak se Ti sice kačky odečtou, ale celková hodnost se nemění. Naopak je možné, pokud budeš Alíka dále navštěvovat a ještě nemáš nejvyšší hodnost Vůdce smečky, že se Ti hodnost časem posune k vyšší hodnosti, jelikož nasbíráš zase více kaček, a to i přestože sis předtím už něco z Katalogu dárků objednala a kačky Ti ubyly.