Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkova poradna

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.

  Má častá masturbace vliv na osobní zdraví nebo množství spermatu.

  Předem děkuji.

  Michal, 14 let, 16. června

  Ahoj,
  častá masturbace zdraví nijak neškodí, takže z tohoto rozhodně nemusíš mít strach. Co se týká množství spermatu, je samozřejmé, že pokud jednou ejakuluješ a vzápětí začneš masturbovat znova, množství ejakulátu už bude významně menší. Ale z dlouhodobého hlediska rozhodně masturbace množství spermatu nesnižuje. To znamená, že když má tělo alespoň několik hodin na to, aby do „doplnilo“, zase se jeho objem ustálí. Veskrze lze říci, že nejsou známy žádné negativní účinky masturbace a nemusíš mít o své zdraví strach.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Nepřetažená předkožka

  Ahoj mám dva dotazy, první dotaz je ohledně předkožky je mi 11 let a stále mi nejde přetáhnout předkožka, 18 nebo 19 srpna mám jít na preventivní prohlídku u lékařky a ona si už asi myslí že jí mám přetaženou bojím se že mě skřikne co mám dělat?

  Dá se masturbovat bez přetažené předkožky?

  kluk 11 let, 7. srpna

  Ahoj,

  chápu, že máš obavy, jaké to bude na preventivní prohlídce. Nevím přesně, z jakého důvodu si myslíš, že Tě lékařka kvůli nepřetažené předkožce "skřikne" (jestli už se to někdy stalo anebo je to spíš taková obecná obava, jak na to bude reagovat). Každopádně si myslím, že to, že se Ti nedaří přetáhnout předkožku, není něco, za co by na Tebe měla lékařka křičet. Jejím úkolem je naopak dát Ti dostatek informací a vysvětlit Ti, co bys měl dělat, aby Ti to pomohlo a mohl ses zdravě vyvíjet. Neboj se jí doptat na všechno, co Tě kolem předkožky zajímá - pravděpodobně je na podobné dotazy zvyklá od jiných dětí.

  Rozumím taky, že přemýšlíš, jestli nepřetažená předkožka nějak brání masturbaci. Nejsem lékař, ale řekla bych, že to masturbaci i sexuální život nějakým způsobem ovlivnit může. Opět bude fajn, když budeš vycházet z toho, co Ti doporučí na preventivní prohlídce.

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Stydím se za své tělo

  Ahoj Aliku, mám takový problém.
  V pátek odjíždím na tábor, ale bojím se tam jet, protože se tam myjeme nazí v potoce. Už minulý rok si ze mě dělali moji kamarádi srandu za velikost mého penisu, a kvůli tomu jsem se týden nemyl. :-$ Můj penis měří pouhé 3,5 centimetru. Nechci se s tím nikomu otevřeně svěřovat, protože je mi to dost trapný :-| Ale tábor už se nevyhnutelně blíží a já nevím co mám dělat, prosím odpovězte rychle. Mám se třeba koupat v plavkách?

  kluk, 14 let, 1. srpna

  Ahoj,
  naprosto rozumím tomu, že je ti koupání bez plavek nepříjemné a nechceš poslouchat posměšné poznámky. Podobná situace by nebyla příjemná nikomu a nevidím důvod, proč by ses nemohl koupat v plavkách. Zkrátka řekni vedoucímu, že je ti nepříjemné koupat se nahý a že budeš nosit plavky. Na to máš rozhodně právo a nikdo tě nemůže nutit, aby ses před ostatními ukazoval nahý, pokud je ti to nepříjemné. Stejně tak se můžeš domluvit, že se půjdeš mýt v jiný čas než ostatní. Nemusíš nikomu vysvětlovat své důvody - skutečnost, že ti to není příjemné, je sama o sobě dostatečným důvodem.
  Měj se hezky a věřím, že si tábor užiješ!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Je můj penis normální?

  Zdravím,
  Mám dotaz ohledně mého penisu
  Momentálně měří zhruba necelých 18 cm při erekci a v klidu okolo 8 cm, je mírně zahnutý doleva a taky nahoru, je to normální?
  Děkuji za odpověď.

  kluk, 14 let, 28. července

  Ahoj,
  v historii tvých dotazů vidím, že už je to čtvrtý dotaz, který jsi ohledně délky svého penisu položil - je tedy vidět, že je to pro tebe mimořádně důležité téma. A nemohu ti odpovědět nic jiného než v případě tvých předešlých dotazů: Ano, je to naprosto v pořádku a navíc se rozměry a vzhlede tvého penisu v průběhu dospívání budou ještě měnit. Jen pro pořádek si dovolím ještě podotknout, že je zbytečné pokládat na toto téma další dotazy, protože jinou odpověď ti nikdo z nás (ani nikdo jiný) nemůže dát.
  Měj se hezky.
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Masturbuji několikrát denně

  Zdravím mám dotaz, někdy když mám čas, tak masturbuji 3x až 5x denně, je to v pohodě? Přemýšlel jsem že zkusím u toho i lubrikační gel, vadí to? Přeji hezký zbytek dne.

  kluk, 13 let, 27. července

  Ahoj,
  neexistují žádná pravidla, která by určovala, kolik masturbací denně je v pořádku a kolik už nikoli. Pokud kvůli masturbaci nezanedbáváš své povinnosti i běžný každodenní život, je pravděpodobně všechno v pořádku. Použití lubrikačního gelu se mi ve třinácti letech opravdu nezdá vhodné, ale zakázat ti to zřejmě nikdo nemůže.
  Měj se hezky.
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Sperma ve vaně

  Chci se zeptat. Když někdo masturbuje ve vaně a vytečou mu spermie do vody může to potom nějakou ženu oplodnit když do té vody vleze. Ptám se jen ze zajímavosti.

  kluk 14 let, 26. července

  Ahoj,
  myslím si, že je velmi nepravděpodobné, aby žena otěhotněla tímhle způsobem – tedy obecně jinak než při pohlavním styku nebo prostřednictvím umělého oplodnění. Nejsem ale lékař, s větší jistotou by Ti na takovou otázku dokázal odpovědět on.

  Zdraví,
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Délka penisu v 11 letech

  Ahoj Alíku, mam jednu otázku. No môj penis meria cca 7 cm, len sa pýtam, či je to v pohode. Predom ďakujem za odpoveď. A bolo bi dobre, keby ste mohli povedať ak priemernú dĺžku. A samozrejme, že 7 cm je dĺžka bez erekcie.

  kluk, 11 let, 18. července

  Ahoj,
  je to v pohodě. Podle webu Stránky pro kluky je to nadprůměrná délka na tvůj věk.

  Podle tamní tabulky je běžná délka 3 až 5 centimetrů bez erekce a 6 až 10 centimetrů s erekcí. Ale různí lidé rostou různě rychle… a ze stavu v 11 letech nejde moc dobře odhadovat, jakých rozměrů budeš dosahovat v dospělosti. Měl bych také podotknout, že na délce penisu (vyjma extrémních případů) stejně nijak zvlášť nezáleží.

  Alík

  Moje tělo - kluci

  Nejde přetáhnout předkožka

  Ahoj všem. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli nevadí, když mám žalud srostlý s předkožkou a jestli se to časem spraví, nebo mi to bude muset strhávat doktor (už mi to jednou, asi jako čtyřletému, strhávali).

  Děkuji za odpověď.

  kluk, 13 let, 12. července

  Ahoj,
  moc ráda bych ti odpověděla, ale bohužel to není možné, protože nikdo z nás není lékař a i kdyby byl, stejně bychom ti nemohli zodpovědně na dálku a online poradit. Musí se na tebe podívat lékař a ten také rozhodne, jaké řešení vyžaduje právě tvůj případ.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Pohlavní dospělost

  Ahoj, mám několik dotazů

  1. již jsem masturboval ale nijak mě to neuspokuje, nevím co dělat i když se cítím připravený.
  2. mám prilepenou (kůží) předkožku s špičkou penisu. Je to normální a spraví se to?
  3. dnes jsem se sprchoval a při čištění jsem si všiml že mám takovou bílo až žlutou vodu na špičce penisu (moč to nebyla), To je sperma? Taky jsem potom měl rudý penis ale to nebudu řešit.

  Toť zatím vše. Děkuji za odpověď

  kluk, 11 let, 12. července

  Ahoj,

  je fajn, že se zajímáš o své tělo, přemýšlíš nad tím, co se s Tebou děje a umíš se na to, co potřebuješ vědět, zeptat. Ideální by bylo, kdybys tyto záležitosti probíral se svým tátou, popř. strejdou, dědou, prostě nějakým dospělým mužem z Tvé blízkosti, komu věříš.

  Takto na dálku po internetu Ti těžko mohu říct, zda šlo o sperma, smegma či něco dalšího. Co se týče předkožky, je ideální se obrátit na svého praktického lékaře, který Ti k tomu poví vše, co potřebuješ vědět.

  Pokud Tě masturbace zatím neuspokojuje, nemusíš jí dávat energii a vyčkej, až Tvůj čas přijde. Nic se zatím neděje, nic Ti neuteče, vzhledem k Tvému věku jsi zcela v pořádku.

  Přejeme Ti pohodové prázdniny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Zápach z úst

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat. Pokaždé když si vyčistím zuby tak cítím že stejnak mi smrdí z pusy. Nějaké rady proti zápachu z úst??

  kluk, 13 let, 10. července

  Ahoj,
  pokud zápach z úst přetrvává i po vyčištění zubů, bylo by potřeba, aby navštívil stomatologa, který zjistí, jestli se nejedná o důsledek nějakého zánětu. Obecně se proti zápachu z úst doporučuje například používání škrabky na jazyk, ústní vody, nebo žvýkání petrželové natě a spousta dalších „babských rad.“ Ale vždy je potřeba nejprve pátrat po příčině a teprve potom řešit následky. Důkladné vyčištění zubů a případně použití ústní vody by zápach z úst mělo skutečně zlikvidovat a pokud i nadále přetrvává, může se jednat o nějaký zdravotní problém, který by měl řešit odborník.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Bolest svalů po cvičení

  Ahoj Alíku, už několikrát jsem zkoušel cvičit podle nějaké aplikace. Vždy dám jen 1. den, protože i když udělám tu rozcvičku, tak mě vždy druhý den bolí svaly a nemůžu skoro ani chodit. Tak bych se chtěl zeptat jak na to, aby mě ty svaly po každém tom cvičení neboleli, abych mohl každý den cvičit.

  kluk, 14 let, 8. července

  Ahoj,
  na tvůj dotaz je jednoduchá odpověď: Problém je v tom, že své tělo při cvičení příliš „přetáhneš.“ Druhý den tě potom bolí namožené svaly, které nejsou na podobný druh pohybu zvyklé. Musíš si cvičení víc dávkovat - to znamená začít s malou zátěží a teprve postupem času zátěž (délku, intenzitu) zvyšovat. Svaly si zvyknou, nebudou tě bolet a časem zvládneš celou sestavu i větší zátěž. Chyba, kterou děláš, je typická pro spoustu sportovních začátečníků a mnoho z nich odradí od sportování úplně. Když budeš postupovat pozvolna a pozvolna přidávat, bude to pro tvé tělo lepší a pro tebe příjemnější.
  Přeji ti krásné léto!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Neejakuluji

  Dobrý den,
  Mám jeden dotaz , je mi to takoví blbí ale při masturbaci nedojde k ejakulaci jenom ze mě vyteče taková průhledná lepkavá " slina "
  Doufám že se to nějak zpraví časem nebo tak .

  kluk, 13 let, 7. července

  Ahoj,
  podle tvého popisu nedokáži odhadnout, jestli se jedná skutečně o ejakulaci nebo nikoli. Nicméně vzhledem k tomu, že tvé dospívání zdaleka ještě není u konce, tvé tělo se bude ještě výrazně měnit. Až bude tvé dospívání ukončeno, určitě bude všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Masturbace

  Ahoj Aliku a spol.
  Mám 2 dotazy.

  1. Kdyz honim mám zatím jenom tu preejakulaci a ne normální erekci.Za jak dlouho budu mít cca tu normalni erekci???
  2. Když pak už budu mit tu normalni erekci jak poznám že to není třeba ta preejakulace???Tam uvidím nějak to sperma nebo co?

  Předem děkuji za odpověď. (zařadit kluci moje tělo)

  kluk, 12 let, 2. července

  Ahoj,
  je vidět, že se hodně zajímáš o své tělo a o to, jak má správně fungovat při masturbaci. Každé tělo se vyvíjí trošku jinak a nelze nic uspěchat. Proto ještě nemáš nyní běžnou erekci a zřejmě u Tebe ještě v ejakulátu nejsou přítomny žádné spermie, píšeš o prejakulátu, který bývá úplně čirý. Nemohu Ti tedy přesně odpovědět na to, za jak dlouho normální erekce přijde, ale určitě to poznáš sám, bude to jiné než nyní. V každém případě to bude tehdy, až Tvoje tělo bude připraveno. U ejakulátu se změní jeho barva na mléčně bílý.

  Přejeme hezké prázdniny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Cítím se jako holka

  Ahoj

  Už asi rok si uvědomuji že se cítím byt být holkou.

  Asi v sedmi jsme šli s mamkou do obchodu a tam za pultem byla taková paní a mamka mi říká že je to asi chlap, ja jsem nad tím asi tak měsíc přemýšlel.
  Premyslel jsem o tom že bych vlastně chtěl být holka, ale asi až v dospělosti až mi umřou rodiče.
  Pak jsem od toho na nejakou dobu opustil ale od 10.let o tom zase přemýšlím v 11 jsem to začal Googlit dokazal jsem to Googlit i pětkrát denně.
  Ale nikde jsem nenašel jak to říct rodičům.
  Svěřil sem se s bratranci 9let ale ten to bere jako vtip.
  Nekdy jsem se skoušel modlit před spaním abych se probudil jako holka, jenže to nezabralo.
  Přemýšlel jsem o sebevraždě ale to jsem si taky rozmyslel.

  Líbí se mi boty na podpatku, růžová, panenky

  1. Je možné že jsem trans?
  2. Jak to mám říct rodičům?
  3. Co mám dělat?
  4. Dá se zbavit svalové hmoty?

  Omlouvám se za chyby a nesrozumitelnost.
  Prosím aby tento příspěvek byl soukromí.

  Možná nekdy napíšu další dotaz a odpověď jak to dopadlo.

  Děkuji za odpověď.

  Klukoholka, skoro12, 2. července

  Ahoj,
  někdy se klukům nebo holkám opravdu stává, že se cítí spíš jako to druhé pohlaví. V jedenácti letech je však moc brzy hodnotit, jestli jsi trans nebo ne. Tvoje psychika i Tvé tělo se teprve vyvíjí, to že se Ti líbí boty na podpatku, růžová a panenky, ještě není pro nic určující.

  Proto bych Ti doporučovala ještě počkat, až budeš větší - určitě nejméně do 15 let, ale spíše ještě déle - do 18 let. Nemusíš se teď tím trápit, čas ukáže jak to vlastně bude, a teprve potom se dá přemýšlet, co dál udělat. Kdyby ses stále cítil spíše jako dívka, bývá to dobré probrat s odborníkem psychologem a sexuologem, abys měl jistotu, jak to vlastně je.
  Napadlo mne, že zatím můžeš rodičům jen říct, že se Ti líbí růžová, podpatky atd., a uvidíš jak budou reagovat. Když Ti to přijde bezpečné, můžeš s nimi o tom mluvit hlouběji. Přála bych Ti, aby v tom k Tobě byli rodiče vstřícní.

  Nedokážu Ti úplně přesně odpovědět na to, zda se dá zbavit svalové hmoty, ale vím, že změna pohlaví je dlouhodobý proces, člověk kromě operace bere i hormony a tak se mění celkově tělo směrem k vybranému pohlaví.

  Na závěr bych moc chtěla ocenit, že jsi odložil myšlenky na sebevraždu, bylo by škoda vzít si život ve chvíli, kdy nevíš jak to bude. I kdybys zvolil v dospělosti proměnu pohlaví, je stále pro co žít a mít příjemný život.

  Přejeme Ti klidné dny.
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Holení rozkroku

  Dobrý den poradno, omlovám se že opět otravuji, ale potřeboval bych poradit... Začal jsem uvažovat o tom, že bych se tam dole začal holit. Rodičům se to stydím říct, tak nevím jestli mám zajít do obchodu a koupit si žiletku, nebo jak.. Poraďte prosím. Přeji pěkný den a předběžně děkuji.

  kluk, 12 let, 24. června

  Dobrý den,

  je v pořádku, že se ptáš, věřím, že není jednoduché s rodiči zavést řeč na toto téma.

  Je jenom na Tobě, jestli se začneš holit, nebo chloupky jen zkracovat, nebo se vyholíš úplně. U té třetí varianty je nutné počítat s tím, že hladké holení není úplně snadné a musí se docela často opakovat, aby bylo stále dosahováno zamyšleného výsledku. Holení není ani módní povinnost, ani zdravotní nezbytnost, je to jen a jen věc každého muže nebo ženy.

  Pokud se chceš holit, můžeš k tomu použít vícebřitou žiletku, nebo také strojek na zastřihávání či hladké holení (mnoho strojků má více možností). K bezproblémovému holení žiletkou je třeba získat zkušenost, říznout se je docela snadné. Nejlepší je podívat se na internet, zadat třeba "holení pánského přirození"" a nejprve všechno pořádně prostudovat. Jeden z odkazů je třeba právě tady: https://www.prochlapy.cz/clanky/dokonale-oholeni-panskeho-prirozeni-rozhoduje-i-teplota-vody-poradime-vam-vsechny-figle-jak-se-obejit-bez-nasledne-neprijemne-vyrazky/. Chce to hlavně klid, aby člověk nedělal prudké nebo rychlé pohyby, a určitou péči před holením i po něm.
  Použití strojku, pokud ho doma máte, může být jednodušší a možná i bezpečnější, chce to vyzkoušet, co by Ti vyhovovalo.

  Přejeme pěkné léto,

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Bulka pod bradavkou u kluka

  Dobrý den,
  asi týden už mám pod pravou bradavkou bulku. Když si na ní zatlačím, trochu to zabolí. Hrozně moc se bojím, že je to nějaká rakovina. Mámě jsem to říkal a ona někde četla, že to mohou být většinou jen změny v pubertě (kolem 12-15 let). U lékaře jsme nebyli. Máme tam jet, nebo jen, kdyby se to nějak zhoršovalo? Strašně se bojím a nevím co mám dělat? Vím, že nejste zdravotní poradna, ale zkoušel jsem na internetu napsat něco do zdravotních poraden atd. ale vše je za peníze, nebo se musím registrovat a to nechci. Kéž by existovala nějaká online zdarma poradna. Děkuju za odpověď a ahoj...

  Jan, 12 let, 25. června

  Ahoj,
  pravděpodobnost rakoviny prsu u kluka je strašně moc malá, ale není nulová. Diagnózu může určit jen lékař, který tě fyzicky prohlédne a případně provede nějaká další odborná zkoumání. Neboj se doktorů, po vyšetření se ti uleví, i kdyby to vůbec nic nebylo.

  Žádná internetová poradna ti tohle nevyřeší. Ani kdyby byla zdarma a bez registrace. Tvoje bradavka se musí dostavit osobně, jinak to nebude skutečné vyšetření…

  Alík