Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Velikost penisu a váha Alík radí dětem

  Alík radí dětem

  Dobrý den, mám takové 2 dotazy a protože to s rodiči nechci probírát a příjde mi to trapné tak bych se zeptal tady.

  1. Je mi 13 let a můj penis je velký 14 cm při erekci a bez nějak 3cm je to normální na můj věk?

  2. Vážím 52kg a měřím 175cm je to vpohodě na věk 13 let?
  Děkuji za odpověd :D

  kluk, 13 let, 18. června 2020

  Ahoj,
  děkujeme ti za tvůj dotaz a jsme rádi, že jsi se na nás obrátil. Co se týká tvé první otázky, mohu tě ujistit, že velikost tvého penisu je zcela normální. Respektive abych to upřesnila, nic jako ideální velikost penisu neexistuje. Je to naprosto individuální záležitost a je to podobné, jako kdyby ses ptal na ideální délku vlasů, nebo barvu očí. Až na nějaké opravdové anomálie, není v tomto ohledu nic špatně. Navíc jsi teprve na začátku dospívání a tvé tělo se bude v následujících letech ještě dramaticky měnit, takže tvé současné míry rozhodně nejsou definitivní. Opravdu nemusíš mít strach z toho, že je v tvé genitální oblasti něco špatně.
  Co se týká tvé váhy, ta je vzhledem k tvé výšce a věku naprosto optimální. Ani tady se nemusíš ničeho obávat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo

  Dobrý den já bych se chtěla zeptat co mám dělat protože nedávno jsem se dozvěděla že klukům se nelíbím jako taková ale spíše s té jiné stránky zezadu nebo on hlavy níže. Co mám dělat? Děkuji

  holka, 13 let, 27. září

  Ahoj,
  na druhých se nám mohou líbit různé věci, někomu se líbí štíhlá postava, někomu modré oči, někomu krátké vlasy. Stejně tak každý kluk na tobě uvidí něco jiného, co se mu bude líbit. Proto je lepší soustředit se na to, aby ses líbila hlavně sama sobě, protože všem klukům na světě se nezavděčíš. Snaž se o to, aby ses ve svém těle cítila dobře.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Jiné téma

  Zdravím všechny co tu pomáhají předem chci poděkovat za odpověd ted k věci:
  Cítím se ani kluk, ale ani holka a docela mě štve, že to nikdo moc nerespektuje i když jim to vysvětlím... pár lidi co mě chapou to naštěstí respektují, ale pak jsou tady lidi co ne.... upřímně nevím co mám jestě říci aby to aspon respektovali :(((. Bohužel tato země to ani moc nepodporuje už tím, že polovina lidí proti tomu má ( pochopím nějaký duvod akdyž aspon respektují to, že se tak cítím), ale pak tu jsou sprominutím blbci co dokážou hodně ublížit a že jich je...

  Mám ještě jeden dotaz:
  Je v česku umožněna operace kdy by se mi uplně odebrali hořejší ženské imtimnosti ( nadra?)

  bohužel mám jednu otázku co se nevztahuje na toto jméno, ale nechci zbytečně spamovat, tak to rovnou napíšu do jedné velké zprávy..
  začínám si myslet, že mám panické uzkosti... bohužel jsou vyvolané.. přišel jsem bohužel na to co to způsobuje a je to člověk... napadá mě jedine to, že se nějakým zpusobem tělo brání, jenže kvuli cemu, kdyz se nebavíme a ani se nevydame, ale porad mam strach se s tou osobou videt nebo takk.. ( upresnim jeste, že mi ta osoba hodně ublížila což by mohlo být taky akcept)... kdykoliv tu osobu vidím zacnu se okamzite klepat, brecet a nedokazu se hnout a bohužel to v te situaci nedokazu ani ovlivnit.. což je na tom to nejhorsi. Už s tím bojuju pul rok a je mi jasne, že tohle sam nevzladnu... už sem poprosil jednou rodice o psychickou pomoct, ale bohužel mi to nevěřili což má duvera znovu pozadat klesla na 0 procent.. bohuzel me nenapada jina nic lepsiho nez sem napsat... jsem zoufaly z toho bohuzel...

  tohle by bylo vse uz ted jsem rad, že jste mi dali sanci si mě vyslechnout a predem dekuju za rady...
  FireTies

  Fireties, 15 let, 26. září

  Ahoj,
  respektovat odlišnost může být pro lidi velmi těžké. Držím palce, aby se to lepšilo!
  Operace ňader možné jsou, včetně jejich odejmutí. Z jiných než zdravotních důvodů se většinou provádějí až u plnoletých.
  Úzkosti mohou hodně snižovat kvalitu života, jsem ráda, že se to snažíš řešit. Napadá mě, jestli by bylo možné promluvit si o tom třeba se školním psychologem? Nebo poprosit o radu některého z učitelů? Pomoc a podporu najdeš také na Lince bezpečí, můžeš zdarma zavolat na číslo 116111 a promluvit si s nimi o svých trápeních.
  Měj se krásně!
  Péťa

  Kamarádi

  Ahoj, potřebuji pomoc ohledně mých spolužáků. Chodím do osmé třídy a kluci ve třídě mě a mé kamarádky otravují. Jeden kluk je asi zamilovaný do mě, takže za mnou pořád dolízá a ptají se ještě s jeho kamarádem (který má rád mou kamarádky) na dost nepříjemné otázky. Je to hrozně otravné, ještě k tomu ho já moc v oblibě nemám.
  Ráda bych mu řekla ať mě nechá, ale já se prostě před klukama stydím mluvit... Jak mu mám říct, ať mě přestane otravovat a neptal se mě na vážně nepříjemné otázky?

  holka, 14 let, 24. září

  Ahoj,
  píšeš, že se stydíš mluvit před kluky, možná by mohla pomoci nějaká kamarádka, se kterou bys klukům zvládla říct, že je ti nepříjemné, jaké otázky ti kladou. Protože je třeba, aby o tom věděli, jinak těžko pochopí, že ti to vadí. Možná ti budou klást tyto otázky i po tom, co jim řekneš, že ti vadí. Pamatuj, že na ně nemusíš odpovídat. Je jen na tobě, co jim řekneš.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Kamarádi

  Ahoj Alíku a spol.

  Už asi od května se mi líbí jeden kluk. Momentálně chodí do osmé třídy. Je o rok starší než já a chtěla bych se s ním bavit jako kamarádka. Abych vysvětlila situaci: Asi po týdnu, co jsem ho znala, tak jsem s ním jednou promluvila a to o tom, jak se jmenuje. Pár dní poté jsem mu dala dlouhý dopis. Už jsme se bavili a hráli spolu, ale potom jsem to zkazila tím, že jsem mu napsala, že se mi líbí. Celé prázdniny jsme nenavázali žádný kontakt. Až teprve minulý týden jsem s ním opět po dlouhé době hrála a mluvila, ale nikdy se nebavíme o moc osobních věcech. Ve škole se vídáme každý den, ale jen navazujeme oční kontakt, nic víc. Chtěla bych mu aspoň napsat a potom se třeba bavit i ve škole, ale mám nějaký blok. Prostě je to těžké. Možná je tohle zbytečný dotaz, ale jak se mám „přinutit“ nebo odvážit mu napsat nebo za ním dojít a bavit se? O jakých tématech bych s ním mohla mluvit? Protože mě už nic nenapadá. Mám hodně co říct, ale nemůžu, protože u něho nemám ještě pořádně dostatečnou důvěru. Aspoň bych se s ním chtěla kamarádit.

  Předem děkuji za odpověď $>

  holka, 12 let, 22. září

  Ahoj,
  je super, že jsi našla kluka, který se ti líbí a se kterým by ses chtěla bavit. Někdy může být těžké najít společné téma. Fajn může být bavit se o tom, co kterého z vás baví, jakým kroužkům se věnujete po škole, jakou hudbu posloucháte a tak podobně. Na to, abys mu napsala si dej čas, nechvátej, promysli si, co chceš napsat a uvidíš, co na to on. Může se stát, že neodepíše nebo nebude chtít jít ven, ale třeba také půjde. Připrav se na všechny varianty.
  Držím palce,
  Péťa

  Alík radí dětem

  Jak obnovit důvěru?

  Ahoj, už předem chci poděkovat za odpovědi na dotazy. Nemám moc kamarádů, moje bff se začala bavit s někým jiným a se mnou se baví jen když ji to něco vynese. Máma o tom ví. Tím mi způsobila že nechodím např. Na společné akce, narozeninové oslavy a na táborech a na kroužkách kde jsem nova se nesnažím si najít přátele protože si myslím že by mě zase odkoply. Mám tedy jako nej kamarádku mámu, je fakt super. Teď jsem ale byla sama doma a dělala cvičný test na gympl. Kopírovala jsem to z odpovědí protoze mi to doopravdy nešlo a nechtěla jsem mámu zklamat. Pak se vrátila domů a přišla na to a řekla že je zklamaná a že by to do mě neřekla. Já jsem z toho úplně zdevastovaná a nedokážu se ji podivat do očí. Omluvila jsem se ale nejde to. Co mám dělat abych si obnovila důvěru ? Jak ji mam ukazat jak moc je mi to líto ??

  Holka, 26. září

  Ahoj,
  mrzí mě, že právě teď prožíváš tak těžké období a dovolím si tvůj dotaz rozdělit na dvě části. Každý člověk je jiný a každý má jiný počet kamarádů. Někdo se spřátelí snadno a pro jiného je to mnohem těžší. Nicméně nějakého kamaráda nebo kamarádku bys mezi vrstevníky mít měla. Je samozřejmě skvělé, že si tak dobře rozumíš s maminkou, ale stejně tak důležité je mít nějakou kamarádku podobného věku, s níž můžeš probrat věci, o kterých s maminkou mluvit nechceš, protože je jim třeba vzdálená a podobně.
  Co se týká tvého podvodu; chápu, že je maminka zklamaná a třeba se na tebe i zlobí. Důvěra je poměrně křehká věc, kterou můžeš lehce ztratit a pak se těžko buduje. Na druhou stranu tvá maminka tě zná odmalička a zná samozřejmě i všechny tvé dobré stránky, které jednorázové zklamání vyváží. Žádný rodič nezavrhne své dítě kvůli takové věci, jako je drobný podvod. Omluvila ses a klidně můžeš mamince ještě jednou zopakovat, že tě to mrzí a že se to příště nebude opakovat. Jsem si jistá, že za pár dní už se situace uklidní a na vašem vztahu se samozřejmě nic nezmění. Jen si to pamatuj pro příště a snaž se z této příhody poučit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Nemoce

  Deprese

  Ahoj, co znamená slovo deprese. Díky

  kluk, 10 let, 26. září

  Ahoj, je výborné, že se zajímáš o slova, která jsou pro tebe nová. Lidé používají slova k pojmenování věcí kolem sebe, nebo konceptů, které považují za užitečné pro komunikaci s ostatními. Je dobré pamatovat na to, že slova neexistují „mimo“ lidskou společnost a jejich význam tedy vzniká tak, že se na něm lidé „dohadují“.

  Zkus si vzít třeba slovo „telefon“. Dříve byl telefon zařízení jenom na volání na dálku. Poté přišly přenosné telefony, kterým se říkalo mobilní telefony. Bylo jich málo, a tak když někdo řekl „telefon“, znamenalo to obvykle „pevný telefon“. Ale dnes už mobily převažují a tak „telefon“ obvykle znamená „mobilní telefon“. A tak nás nepřekvapí věta „podej mi telefon, já tě vyfotím“, přestože lidem před 30 lety by taková věta vůbec nedávala smysl.

  Slovo „deprese“ má za sebou také dlouhý vývoj. Pojďme se podívat k jeho samotným kořenům. Pochází z latinského slova „deprimere“ a znamená to stlačovat, přeneseně skličovat. V češtině se někdy říká, že je něco „deprimující“, tak to je stejný základ.

  Deprese obecně tedy znamená, že je něco nižší, než bylo před tím. Ekonomická deprese znamená snížení ekonomických aktivit (používá se také recese). V meteorologii je deprese označení pro pokles tlaku.

  Nejčastěji se ale deprese používá pro popis nálady u lidí. A tady je potřeba rozlišovat běžné použití v řeči a odbornou diagnózu.

  Běžně může někdo říci „mám depku“ a může to zkrátka znamenat, že ten den nemá dobrou náladu, do ničeho se mu nechce a je otrávený.

  Pak je ale také klinická deprese, což je závažná a dlouhodobá porucha psychiky, která vyžaduje pomoc odborníků. Člověk, který trpí depresí, má nepřekonatelný nebo těžko překonatelný pocit bezmoci, nedostatek motivace, pocity bezcennosti apod. Je to vážný problém, který vyžaduje dlouhodobou pozornost lékařů. Někdy může pomoci série rozhovorů s odborníkem (psychiatrem), někdy pomáhají prášky, které psychiatr předepíše, často je léčba deprese běh na dlouhou trať. Takový člověk potřebuje i podporu a pochopení okolí.

  Bohužel lidé se někdy k psychologickým problémům staví nechápavě nebo odmítavě. Když si někdo zlomí nohu, chápeme, že musí k doktorovi a pak potřebuje měsíc nosit sádru. Když má někdo zápal plic, chápeme, že nebude moci měsíc hrát fotbal, protože se potřebuje zotavit. A tak bychom se měli také naučit chápat, že když se někdo léčí s depresí, vyžaduje to čas a pochopení.

  Léčba deprese je těžká a často vyčerpávající, pacient u sebe musí najít sílu v léčbě pokračovat, a to ve chvílích, kdy mu deprese našeptává, že léčba nemá cenu nebo že si ji nezaslouží. Je to často velmi zákeřné a takový člověk se může cítit velmi sám. A nepomůže mu, když mu ostatní říkají „hlavu vzhůru“ nebo „tak jdi na procházku“. Člověku se zlomenou nohou taky neříkáme „tak se jdi projít, to se spraví“.

  Věřím, že všichni, kdo si toto přečetli, budou patřit mezi ty, kdo se nebudou bát vyhledat psychologickou a psychiatrickou pomoc, když u sebe poznají známky psychických problémů. A doufám, že budete schopni podpořit své kamarády a příbuzné, kteří třeba nějaký psychologický problém mají. Můžete se jich třeba zeptat: „To zní dost složitě. Jsi dobrý/dobrá, že to dáváš. Já o tom moc nevím, je vím, že to není žádná legrace. Jestli chceš, můžeš mi o tom říct víc.“ I taková maličkost může hodně potěšit.

  Moje tělo - holky

  Porucha menstruačního cyklu

  zdravím, menstruaci jsem dostala cca pred dvema a pul lety. Jenže už ji nemam 8 mesicu a začíná mě to docela desit. Mamine to zatim rikat uplne nechci. Budu jen rada jestli mi řeknete ,zda jeste pockat nebo to uz nejak resit. Predem dekuji za odpoved!

  ahojky, 21. září

  Ahoj Ahojky,

  Během prvních dvou let menstruace je přibližně 50% cyklů nepravidelných, avšak vzhledem k tomu, že jsi měla první menstruaci (menarché) již před dvěma a půl lety, by se v tvém případě již mohlo jednat o poruchu menstruačního cyklu zvanou amenorea. Jelikož od předchozí menstruace již uplynulo několik měsíců, spíše bych doporučoval, aby ses mamince svěřila a požádala ji o doprovod k lékaři, pokud možno přímo ke gynekologovi (poukaz od praktického lékaře není v tomto případě nutný).

  Moje tělo - kluci

  Bolestivé bulky pod prsy

  Ahoj, mám pod oboumi prsy takové bulky. Na pohmat mírně bolí. Je to normální nebo ne?

  kluk,, 21. září

  Ahoj kluku,
  Podle popisu by se mohlo jednat o počínající gynekomastii, doporučuji tedy svěřit se praktickému lékaři, který v případě potřeby vystaví poukaz na vyšetření na endokrinologii.

  Holky a láska

  Mám za ním jít?

  Ahoj Alíku a ostatní, mám jedno velké trápení. Abych se tu nerozepisovala na 20 stránek tak to napíšu dost stručně - chodím do 7. třídy a od 6. třídy vídám jednoho kluka který teď chodí do 8. třídy. Má třídu hned vedle nás. Dost se mi líbí a i vím jak se jmenuje jenomže nevím jak mám udělat to, aby si mě všiml a třeba bych s ním mohla mluvit. Psala jsem mu papírek že se mi líbí a dala jsem mu ho osobně a pak utekla a od té doby se na mě dívá když je příležitost. Měla bych za ním prostě jít před školou a jestli ano tak co bych mu měla říct? Děkuji za odpověď a přeji hezký den! :-)

  holka, 12 let, 24. září

  Ahoj,
  myslím, že tím že jsi onomu klukovi předala papírek, kde jsi mu napsala, že se ti líbí, jsi mu své sympatie dala dostatečně najevo. Nepíšeš, kdy jsi mu vzkaz předala a kolik času měl na to, aby zareagoval, ale určitě bych vývoji situace nějaký čas nechala. Můžeš se samozřejmě pokusit se s ním skamarádit, což se mi jeví jako nejvhodnější řešení. Pokud k tomu bude příležitost, zkus s ním zavést řeč na nějaké neutrální společné téma, o kterém byste si mohli povídat a zjistit, zda jsou vaše sympatie vzájemné. Osobně jsem zastáncem spíše pozvolného a nenásilného postupu, protože si příliš nedokáži představit, že bys za ním přišla a zeptala se ho, co o tvém vztaku soudí a jestli by s tebou náhodou nechtěl chodit. Lidské city se nedají lámat přes koleno a vždy je lepší nechat jim přirozený průběh. Zkus to tedy přes kamarádství a sama uvidíš, jestli bude stát o to, aby se váš vztah časem třeba prohloubil.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Únik moči

  Jak se pozná únik moči ? Nebo její příznaky ?

  holka, 14 let, 23. září

  Ahoj,
  únik moči poznáš poměrně jednoduše tak, že se trošku počůráš (může to být jen několik kapek, stejně jako větší množství), aniž bys nad tím měla kontrolu. Obvykle k tomu dochází například při kýchnutí, zakašlání, poskocích (například na trampolíně) a podobně. Výjimečně se únik moči může objevit u každého a není potřeba se tím stresovat, protože v takovýchto situacích zkrátka mohou povolit svěrače a k úniku moči dojít. Pokud by se objevoval pravidelně, je potřeba ho začít řešit s odborníkem.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahojky,
  omlouvám se, že vás otravuji, ale chtěla bych se zeptat, jak si udržet váhu. Teď se snažím zhubnout, někde před půl rokem jsem vážila 50 kg, ale po tom půl roce mi váha stoupla skoro na 53 kg. Pomalu už hubnu, nejím sladkosti a tak, podařilo se mi dostat se zase na 50 kg, mým cílem je 46 kg, ale zajímalo by mě, jak si potom tu váhu udržet, nechci pak hubnout dál, ale ani se stát obětí jojo efektu, protože jím zdravě 5 krát denně, ani moc necvičím a ta váha jde dolů sama. Předem děkuji za odpověd. :-):-)

  Clarie, 21. září

  Ahoj,
  optimální váha, tedy taková při které tělo funguje, jak má, je u každého jiná. Udržuje se pravidelnou zdravou stravou a nějakým pohybem. Neznám ani tvůj věk, ani tvou výšku, proto ani nedokážu odhadnout, zda je třeba, abys nějak cíleně se svou váhou pracovala. Jde to snadno zjistit v BMI kalkulačce, ale je to pořád jenom odhad. Pokud bys měla pochybnosti o své optimální váze, poraď se se svým lékařem.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Holky a láska

  Ahoj poradno, potřebovala bych se zeptat, ale také to ze sebe dostat.
  Letos o prázdninách jsem se (jako vždy) několikrát zamilovala. Na tom není nic divného.
  Jenže třem z těch několika kluků bylo něco okolo 20 let. Dva z nich byli spíš, že mě jenom přitahovali a ani jsem je osobně neznala, ale s jedním to bylo něco jiného.
  Je to sportovní animátor jednoho hotelu, kde už jsme byli několikrát. Znám ho osobně a vlastně už ho znám pár let. Letos jsme se celkem dost bavili. Vždy jsem si sice říkala, že je o 10 let starší než já a že to mám v hlavě akorát hodně zamotané. Přesto to se mnou dost zamávalo, když jsem se dozvěděla, že má přítelkyni, kterou také osobně znám (to ale moc vážně neberu, protože vím, že jsem hodně žárlivá).
  Jednoduše si přijdu divná, že mě přitahuje někdo o 10 let starší. Já prostě nevím co si o tom myslet, chvíli na něj myslím a pak si řeknu, že bych neměla, protože je mezi námi ten již několikrát zmiňovaný věkový rozdíl.
  Moje otázka tedy zní : Je to v pořádku, že se mi líbí i o několik let starší kluci/muži?

  holka, 13 let, 19. září

  Ahoj,
  někdy se nám mohou líbit i o hodně starší kluci, není na tom vlastně nic překvapivého. Působí mnohdy zkušeně, oproti vrstevníkům mají mužnější tělo, mohou se zdát i moudřejší a dospělejší. Třeba o láskách k táborovým vedoucím slyším docela často. V tvém věku ale ještě zamilovanost do o 10 let staršího kluka málokdy končí vztahem s ním. Užívej si pocit zamilovanosti, prožívej i to neštěstí z toho, že má holku, časem tyto pocity ustoupí a najdeš někoho, s kým bude reálné mít vztah.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Strach

  Ahoj,mám divný dotaz ale abych ho mohla říct musím vám to nejdřív popsat mamce se to bojím říct myslela by si ze jsem blázen a ze zase přehráním a panikařím a na víc zdálo se mi to o její sestře u jejich rodičů( u babi a dědy) když jsem tam spala takže takové divné kombo
  Dnes v noci se mi zdál sen o tetě :
  Spím a zda se mi sen sen probíhá takto :
  Jsme na rodinné oslavě a teta si nás vzala do kuchyně tedy mou mamku me a její dcery sedla a začala vyprávět o tom jak byla na gynekologii a našli ji tam rakovinu děložního čípku potom dodala že si po 11 letech užila noc s manželem připomínám je to sen a při tom to zjistila ze ji to nějak bolelo .Potom blik a jsme v nemocnici na dětské gynekologii ten doktor mi tam píchl injekci za krk a pak jsem se vzbudila a nic… nevím jak to pokračuje ale bojím se ze to je realita nebo hůř ze se to stane nebo že ji mám já jako signál no nevím je to divné .A PROTO SE PTÁM MÁM TO BRÁT VÁŽNĚ. NEBO TO MÁM VYPUSTIT Z HLAVY .BOJÍM SE TOHO .

  Strach, 19. září

  Ahoj,
  sny někdy dokáží člověka vystrašit. Mohou mít něco společného s realitou, ale není to totéž jako realita. Někdy se nám sny zdají, protože se něčeho bojíme nebo o proto, že jsme o tom během dne přemýšleli. Možná je to i tvůj případ. Píšeš, že tě sen vyděsil. Možná by nemuselo být úplně na škodu říct o svých obavách mamině nebo nějaké jiné blízké osobě. Je fajn, když na svůj strach můžeš s někým sdílet.
  Měj se hezky,
  Péťa

  Jiné téma

  Noční nehoda

  Ahoj Alíku, i když vím, že toho máte hodně, tak vás poprosím, abyste si na mě čas našli prosím co nejrychleji. Stala se mi před chvíli totiž malá věc. Počůrala jsem se. Jo, počůrala jsem se, ale hned jsem se vzbudila a zastavila to. Jenomže přesto jsem měla mokrou postel, kalhotky a trochu i deku. Nevím, jak se toho zbavit. Mámě to říkat nechci, tak se s tím musím poprat sama a proto žádám o pomoc vás. Smůla se na mě ale hodně lepí a bylo pět ráno, takže zo nemůžu hodit do pračky, dělalo by to velký rámus. A kdybych chtěla povlečení vyměnit tak to taky nemůžu, protože nová čistá prostěradla jsou u mámy v ložnici a kdybych tam vešla, tak bych ji vzbudila. Navíc je deka, kterou používám ségřina, protože ona je zrovna pryč a její deka je taková ta pro dva lidi, mezitím co moje je jen obyčejná pro jednoho. Kalhotky nejsou problém, to vyždímám ve vodě s mýdlem a máma si toho nevšimne. Mohla bych ty prostěradla vyčistit hned co se vrátím ze školy, ale dneska máme odpoledku, takže do půl čtvrté jsem doma a ségra se vrátí buď ve tři nebo pozdě večer. PROSÍM POMOCT!;-(;-(

  holka, 13 let, 20. září

  Ahoj,
  naprosto rozumím tomu, že je ti tato příhoda nepříjemná a nejspíš se cítíš i trapně, ale ráda bych tě uklidnila, že takové nehody se čas od času stanou každému. Nebála bych se proto svěřit mamince a poprosit jí, zda by ti následky nehody pomohla napravit. Klidně se jí přiznej, že se cítíš trapně, ale postav se k tomu, co se stalo čelem. Zapírání a maskování následků jen málokdy zůstane neodhaleno a ve finále je výsledek obvykle mnohem horší, než kdyby se člověk přiznal rovnou. Jsem si jistá, že když mamince řekneš, že se ti stala nehoda, že je ti to líto, cítíš se trapně, ale ráda bys vše uvedla do pořádku, určitě to pochopí. I dospělým se občas stane, že dojde k drobnému samovolnému úniku moči a jednorázové noční pomočení může být způsobeno třeba i velmi živým snem. Zkrátka to není zase tak ojedinělé, jak by se mohlo zdát. Doporučuji ti tedy „přiznat se“ a poprosit maminku, aby ti mohla uvést vše do pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Ahoj, omlouvám se ze zase otravuji ale potrebuji rychlou odpověď 🥺ja jsem ted dostala menstruaci a jak se mi jednou stalo ze mi tekla jen jednou a pak pul roku nic,tase tak se bojim co bude ted

  holka, 10 let, 19. září

  Ahoj,
  v historii tvých dotazů vidím, že jsi se na velmi podobné otázky ohledně menstruace ptala už několikrát - a toto téma je pro tebe očividně velmi důležité. Nicméně neodpovím ti nic jiného než ti napsali mí kolegové. Totiž, že každé tělo je jiné a stejně tak u každého probíhá nastupující menstruace jinak. Některé dívky ji mají pravidelnou hned od začátku, zatímco jiné potřebují nějaký čas, než se cyklus stane pravidelným. Nikdo ti nedokáže říci, jak bude probíhat následující menstruace a za jak dlouho přijde. Dej svému tělu čas a až bude připraveno, začneš menstruovat pravidelně. Ve svém věku se skutečně ještě nemusíš znepokojovat, že pravidelnou menstruaci zatím nemáš.
  Měj se hezky!
  Bára