Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Technická poradna

  Ahoj. Chci se zeptat, jestli můžu do své Alíkoviny, kterou budu psát dát obrázky z internetu? A co mám udělat, když jich chci více obrázků v Alíkovině? děkuju za odpověď.

  Ahoj,
  obrázky z internetu použít můžeš, pokud jsou volně šiřitelné. Je ale potřeba u nich uvést skutečného autora (nesmíš tvrdit, že jsi jejich autorem ty).

  Co se týče dalších obrázků v textu... Zkus si přečíst tohle.;-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Vtipy

  Ahoj trochu nechápu jak se tohle povedlo...
  Vidím tu jako dnešní vtip vydány „Jsi jako kolotoč... Vždycky, když tě…
  Od „PRALINEČKA“, jenže ona je zatoulaná8-o
  Jak mohla přidat vtip, když tu víc jak rok není? Není to nějaký starý vtip, který se omylem dostál nahoru? Není to něco podobného jako tohle
  akorát na opačnou stranu?

  Ahoj,
  mezi nezpracovanými vtipy je spousta vtipů, z nichž některé byly vloženy i před několika lety. V řadě případů to jsou vtipy, které jsme nezařadili, protože byly k dispozici vtipy vhodnější, ale přitom nebyly tak moc nevhodné, že bychom je hned smazali. A teď přichází tak málo vtipů, které by byly vhodné a přitom nebyly opakované, že někdy musíme sáhnout do těch vtipů vložených kdysi dávno, které jsme ještě nezařadili.

  Vizitka

  Ahoj, jak si můžu odstranit ze svého profilu fotku?

  Ahoj,
  otevři si úpravy vizitky (v nastavení), klikni na obrázek a dej u něj vlevo zrušit vybrání. Nakonec nezapomeň úpravy uložit!

  (Pro odstranění profilového obrázku je vlevo možnost Nastavit výchozí tlapku.)

  Obrázek

  Ahoj Alíku,
  někdo ze správců mi pravděpodobně zamítl novou profilovku. Napsal k tomu nadbytečná kopie.

  Já vím, že jsem tam tu fotku už jednou dala, ale na Alíka mužů chodit jen přes mobil a tam mi nejdou vybrat ta důležitá místa u té fotky. Poprvé se mi to nepovedlo a fotka byla špatně oříznutá, tak jsem to udělala ještě jednou, a to se povedlo, ale zamítli mi ji. :( Chtěla bych tě poprosit, jestli by jsi se na to mohl ještě podívat a tu špatně oříznutou klidně smazat.

  Díky

  Ahoj,
  fotky se ořezávají v náhledu a profilovce podle vyznačených důležitých míst. Když máš náhled nešikovný, není to důvod fotku zamítat nebo ji nahrávat opakovaně. Stačí poprosit někoho ze správců (třeba nástěnkáře) a on ti to upraví.

  Alík

  Ahoj, chtěla bych pomoct s odpovídáním na některé otázky v poradně, ale asi to nejde:-( ... Jinak jste vážně skvělí, miluju to tu! A to vše jen díky vám, hlavně Tobě majdulo2000, za to, že mě tu provázíte a odpovídáte na dotazy... A jménem jistě všech uživatelů Alíka: Milý Alíku, přejeme Ti vše nejlepší k narozeninám a doufáme, že dostaneš nějaké hezké dárky a že Ti Hroch Pepíček nesní dort... vím, že je to brzy, ale doufám,že to nevadí:-)

  Ahoj,
  díky za ochotu pomáhat, ale na odpovídání v poradně jsou nutné odborné znalosti, nestačí mít jen pocit, že víš, jak pomoct. Viz má starší odpověď.

  Dodatečně ještě jednou děkuji za toto předčasné přání! :-3

  Pepíček mi dort nesnědl. Tedy takhle, snědl část dortů, ale bylo jich tady hodně – těch, co nám napekl Tobias7:

  Narozeninové přáníčko pro Alíka - jenom dort, © Tobias7

  A co se týče dárků, ty dostávám a rozdávám průběžně, nejen k narozeninám. ;-)

  Poradna

  Ahoj, chci se zeptat, jak může Pragmatik dávat odpovědi v poradně, když je junior?

  1. Vymyslí je.
  2. Napíše je do formuláře.
  3. Odešle.

  Tak to dělám .

  Nástěnka

  Zdravím,
  už dlouho jsem si prohlížela své nástěnky, a všechny mě hrozně štvou..
  Buď jsou to nástěnky o nudných tématech (a je tam velmi málo příspěvků), nebo nástěnky, kde vznikly hloupé hádky a tak podobně. A nejspíš mi to hodně zkazilo reputaci po tom všem, co jsem na tomto webu dělala, když jsem měla pidi mozek, no prostě jsem měla, mám pocit, něco kolem deseti let.
  Tak se ptám - Dají se odstranit úplně všechny moje nástěnky?
  Nebo jinak - Dá se odstranit hodně nástěnek najednou?
  Osobně si myslím, že by to asi bylo možné, jenom jakože jestli by to nějak neudělalo nějaké problémy nebo tak něco.
  A jako vždy, předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nedají. Ani správci Alíka nemají možnost mazat nástěnky hromadně, protože něco takového nikdy nepotřebují. Hele, není trošku bezohledné říct si o smazání stovek příspěvků hromady dalších lidí jen proto, aby sis nekazila reputaci? 8-o

  Souhlasí s tím smazáním všichni ti ostatní lidé? Tobě by přišlo spravedlivé, kdyby někdo část tvých příspěvků ve svých nástěnkách smazal z podobného důvodu? Mně tedy moc ne. Neříkám, že nesmyslné nebo zbytečné nástěnky musí přežívat, ale měl by pro jejich smazání existovat nějaký rozumnější důvod, než že si chceš ze skutečné historie dodatečně vymodelovat inteligentnější historii. :-|

  O přežití či smazání každé nástěnky rozhodují správci – buď správci nástěnek, nebo správci Alíka – a věc posuzují samozřejmě z pohledu, co bude lepší pro všechny uživatele Alíka.

  Na vizitce se ti zobrazuje seznam nástěnek, které moderuješ, nikoliv těch, které jsi založila. Jestli se o některé z nich starat nechceš, moderátorství můžeš předat jiné osobě.

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj, tento dotaz píšu jen tak že zvědavosti, takže nemusí být hned zodpovězený. Otázka tedy zní: Je tu nějaký účet, který tu je už od 1. června roku 2000, neboli od založení Alíka?

  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak.

  Ahoj,
  takový účet je jen jeden. ;-)

  Alík B-)

  Soutěže

  Ahoj, jak je teď nová výzva tak, já se chci zeptat, jestli nějak jde udělat, abych nic nevyhrála, protože se mi úplně nechce sdělovat adresu a taky nic z těchto věcí nepotřebuju, vše z toho mám doma několikrát, tak jestli by nešlo v případě výhry zařídit, že bych nic nedostala. (Vím že to zní divně, ale nechci nic vyhrát. Soutěž jsem dělala, protože jsem chtěla výzvy, a drobný obnos kaček, který se dostane za účast.) Jestli to jde zařídit, tak moc děkuji:-3$>

  Ahoj,
  soutěže fungují tak, že výherci vyhrávají 100% slevu na jeden konkrétní dárek z katalogu. Nemusí si ho objednávat, pokud o něj nestojí, nebo pokud nemají žádný způsob, jak jej převzít.

  Sice chápu, že někteří lidé soutěží čistě jen pro radost ze soutěžení, ale ve většině zdejších soutěží jsou moc pěkné výhry a vzdávat se jich mi přijde škoda. Pokud vyhraješ něco, co sama nepotřebuješ, to nemáš ani ve svém okolí nikoho, komu by to udělalo radost? Sourozence, další příbuzenstvo, spolužáky, kamarádky…? Dáš-li někomu pěkný dárek, může ti to někdy oplatí něčím, co ti udělá větší radost, ne? ;-)
  Už se tu jednou stalo, že si výherce nechtěl převzít mobil. Nechápu! 8-o

  Co se týče sdělování adresy, rád bych podotkl, že jakmile je dárek zabalený, můžeš (nebo tvůj rodič může) adresu ze systému zase úplně vymazat. Na tomto webu klademe ohromný důraz na ochranu osobních údajů. Nejsou tu ani žádné šmírující reklamy a cookies lišty a podobné ošklivosti, ze kterých by mohlo být dost peněz – o tom je i nástěnka. Takže rozhodně nehrozí, že bychom tyto ideály zradili tím, že podnikneme něco nepoctivého s pár stovkami poštovních adres.

  Také vůbec neřešíme, když si člověk objednává dárek na jiné jméno, než jaké píše na vizitce – ono je celkem běžné, že dárek přebírá rodič, nebo třeba babička. :-)

  Alík

  Obrázek

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, jak mám na Alíka poslat obrázky z telefonu. (Mám totiž nástěnku na obrázky ode mě.):-)
  Předem děkuji za odpověď.:-3

  Ahoj,
  nahrávání obrázků funguje na mobilu stejně jako na počítači. Otevři si vpravo nahoře Nastavení, pak dej v nabídce Upravit si obrázky a nakonec Nahrát nový obrázek. Pak už stačí jen vybrat obrázek z galerie a vyplnit název atd. Nakonec to nezapomeň odeslat!

  Obrázek

  Ahoj, proč se mi změnila profilová fotka? Děkuji.

  Ahoj,
  nezměnila se jen tobě, ale všem, kdo neměli nastavený žádný profilový obrázek – všem, kdo měli doposud žlutého smajlíka.

  Připadalo nám už hodně dlouho, že ten výchozí obrázek moc nepasuje do vzhledu Alíka, byl takový moc nudný. Krom toho bývalo trošku matoucí, když měla spousta uživatelů úplně stejný profilový obrázek. Teď o víkendu mě napadlo řešení – použít tlapku a různé její části zabarvit u každého uživatele jinak. ;-)

  Nakonec měníme nejen zabarvení, ale i úhel a styl čáry, dohromady existují více jak tři miliony kombinací, to by mohlo budoucím novým uživatelům stačit. Myslím, že se to docela povedlo, všechny tlapky, co jsem zatím viděl, jsou pěkně alíkovsky pestré…

  Pokud ti tlapka nevyhovuje, můžeš si nastavit jiný obrázek z těch, které jsou nahrané do Alíka… nebo nahrát i nějaký svůj. Nechceme ti nic vnucovat, ale předpokládali jsme, že je uživatelům bez nastaveného obrázku celkem jedno, jaký obrázek mají.

  Nástěnka

  Ahoj, momentálně jsem se po docela dlouhé době podívala do nástěnek a jen mě tak napadlo: když napíšu příspěvek, tak zobrazí se tam ten příspěvek hned jak ho napíšu, nebo až po uplynutí těch 20 minut na úpravu? A kdyby se tam zobrazoval, až uplyne těch 20 minut, tak jaký čas bude uvedený, že jsem ten příspěvek napsala? Ten čas, kdy jsem to napsala a odeslala (dejme tomu třeba v 13:42), nebo tam bude napsaný ten čas, kdy byl k vidění? Díky moc ;-)

  Ahoj,
  zobrazí se hned. Tím je zodpovězené asi všechno. :->
  (Mimochodem, není nijak zvlášť těžké si to vyzkoušet – můžeš poslat příspěvek, otevřít anonymní okno prohlížeče a podívat se, jestli je vidět.)

  Možná by bylo zajímavé mít i režim, kdy se příspěvek nějakou dobu neukazuje, ale to mi zní spíš jako blbinka vhodná pro nějaký ztřeštěný stůl v klubovně. :-)
  Ačkoliv… no, nevím. Budeme nad tím dumat.

  Vizitka

  Nestandardní smajlík na vizitce

  Co to je za smajlíka na vizitce Kateisblack? Je to nějaký skrytý smajlík, nebo se mi jen načetl špatný obrázek? 8-D

  Styl dotyčné vizitky skrývá všechny smajlíky a na jejich místo dostává náhradní obrázek. Autorka textu už nemůže ovlivnit, jak to vypadá – všechny smajlíky se nahrazují za stejný.

  Kdyby to chtěl někdo blíž studovat, konkrétně postupuje takhle:
  .smiley {
    height: 0px;
    width: 0px;
    background: url(smile1.jpg);
    padding: 15px;
  }
  Přeloženo do češtiny: smajlík se smrskne na velikost 0×0 pixelů (takže není vidět), kolem něj se dá ze všech stran vycpávka tlustá 15 pixelů a tomuhle celému prvku se dá na pozadí smile1.jpg, který má rozměry 30×30 pixelů, takže do vyhrazeného místa přesně pasuje.

  Je to sice technicky zajímavý trik, ale nejsme si jistí, jestli se nám líbí. :-)
  V novém typu vizitek (a stylů vizitek) ho nejspíš nebudeme moc tolerovat. Spíš bychom přemýšleli o tom, že by si uživatelé mohli nahrát do webu celou vlastní sadu smajlíků a tu používat všude… ale to by byla třešinka na dortu a my raději vyrábíme větší dort než třešinky.

  Kdysi dávno, když vznikaly stávající styly vizitek, nebyly alíkovské smajlíky ve formátu PNG, ale byly to GIFy. Dneska si většina lidí pod GIFem představí hlavně animovaný obrázek, ale kdysi dávno to byl jediný formát, který spolehlivě podporoval průhlednost – a podporoval ji takovým způsobem, že každý bod byl buď 100% neprůhledný, nebo 100% průhledný, nic mezi (v tom je PNG lepší). Smajlíky ve formátu GIF do některých pozadí moc dobře nezapadaly, ty zdejší byly určené pro světlé pozadí, takže když se zobrazovaly v tmavé vizitce, měly kolem sebe jakési světlé ťuplíky, bylo to takové nehezké. Až teprve v roce 2017 jsem je předělal na PNG, které podporuje plynulejší přechody mezi obrázkem a pozadím. Z toho důvodu částečně chápeme, že se autoři tmavých stylů vizitek snažili standardní smajlíky nějak improvizovaně vyměnit za obrázky, které do nich lépe pasují. Ale tato motivace už je pryč.

  AZJ

  Ahoj, omlouvám se, že zas píšu, ale: v jedné nástěnce, už nevím v jaké, Lékařský říkal, že se nějak dá vypnout AZJ, a já jsem se jen chtěla zeptat jak...

  Jo a taky chci popřát Alíkovi k narozeninám, které včera měl.

  sarinka01_queenisthebest

  Ahoj,
  vypnout v určitém úseku AZJ jde příkazem (prostě), zapíná se pak zpátky příkazem (azj). Hodí se to asi skoro jen na psaní ukázek AZJ. ;-)

  Jo a děkujeme za přání, jménem celého týmu. :-3

  Všeobecně

  Kolik lidí je celkem na Alíkovi?

  Ahoj poradno, mám dotaz: dá se zjistit, kolik je celkem na Alíkovi uživatelů? Pokud ano, jak?

  Ahoj,
  počty registrovaných uživatelů nezveřejňujeme. Na Wikipedii se píše, že je účtů přes 351 tisíc. Toto číslo se nám líbí a nechceme s ním nic dělat. ;-)

  Zveřejňujeme ale aktuální návštěvnost na stránce s popisem možností spolupráce – nyní chodí na Alíka okolo 160 tisíc lidí měsíčně. Pokud je nám známo, zatím nikdy neměl Alík vyšší návštěvnost, takže z toho máme radost. O:-)

  Kačky

  Dobrý den, poradno.
  Mám tady druhý účet a tento bych s ním asi chtěla spojit. Vím, že při spojení zůstanou jen kačky z bohatšího účtu, jenže mám na tom druhém účtu sbírání kaček vypnuté.
  Tak se chci raději zeptat, jestli po spojení budu mít kačky z tohoto účtu, nebo jestli budu mít kačky vypnuté.
  Děkuji předem za odpověď. >X<-

  Ahoj,
  zůstanou ti kačky z účtu, který je má zapnuté. Účet s vypnutými kačkami má vlastně jakoby nulu, takže máš-li na dalším účtu kačky zapnuté, tak daný účet určitě musí být „bohatší“, a tedy se převedou kačky z něj.