Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vyvolená o mě nemá zájem Alíkova poradna

  Kluci a láska

  Ahoj, všechny vás tu zdravím. Jelikož jsem měl ve škole veliké problémy tak jsem už ve druhé třídě přestoupil na jinou školu. Tam bylo vše v pohodě. Potkal jsem tam jednu holku do které jsem se nakonec zamiloval. Byly jsme kamarádi do té doby než zjistila že ji miluji. Nemluvila se mnou- ignorovala mě. Takhle to šlo do trojky, a poslední dva roky nic. Nemluví se mnou. Absolutně nic. Pokoušel jsem se s ní jakkoliv spojit, ovšem nic. Bavila se se mnou většinou třeba jen jednou za dva týdny, a půl hodiny po té mé zase začala ignorovat, když jsem jí napsal, tak její odpověď zněla:Co mi zase píšeš?!. Zalovala na mě u učitelů atd.. Přišla jen když něco potřebovala. Ovsem já ji stále miluji. Teď jsem se se spolužáky opět viděl, zase to bylo to samé. Chvíli se mnou mluvila jako kdyby jsme byly nejlepší kamarádi a za pět minut mě odkopne, jako vždy. Už nevím, jak dál... A depky kvůli tomu že mě nemiluje tomu neprodávají :/
  P. S Děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 23. června

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  trápení s láskou bývá docela velké trápení, což dokazuje právě to, co píšeš - to Tvoje trvá už od druhé třídy. Pořád miluješ jednu holku, ale podle toho, co jsi napsal, o Tebe ona nestojí.

  Líbí se mi, že jsi věrný pořád té samé. Po tolika letech je ale malá naděje, že Tvoje láska bude opětována. Můžeš se samozřejmě pokoušet dál s ní navázat vztah, nebo se třeba napřímo zeptat (třeba i písemně), jestli máš u ní nějakou šanci. Když to znovu nevyjde, asi by stálo za to pomalu přijmout to, že spolu nebudete. Vím, že je to těžké. Pokud si řekneš, že bys ses s tím chtěl smířit, můžeš jí třeba napsat dopis - jen pro sebe, který neodešleš, a ve kterém se vypíšeš ze všeho, co máš v srdci. Dopis si můžeš schovat, nebo ho spálit, poslat po vodě… Pomáhá to uzavřít to, co bylo. Můžeš i nakreslit obrázek nebo vymyslet nějaký jiný "rituál".

  Zkus se zaměřit na věci, které Ti dělají radost a daří se Ti, o prázdninách si užij všeho, co Ti přinesou, a zkus být otevřený tomu, co přijde. Věřím, že není jen jedna holka na světě, která by se Ti mohla líbit - i když to teď zrovna tak nevypadá.

  Myslím, že i zamilovaní, které nekončí happyendem, stojí za to a přináší svoje radosti. Možná to teď není to přesné pro Tvoje uši, ale myslím, že jednou na tento čas budeš vzpomínat nejenom se smutkem, ale i rád.

  Přejeme klidné léto,

  Modrá linka

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Chci mít holku

  Ahoj poradno.
  Už fakt nevím jak mám mít holku,
  Vyzkoušel jsem: Třída, Nic
  Kroužky, Nic
  Fakt už nevím.

  Adam 9 let, 26. června

  Ahoj,
  i když to nejspíš nebudeš chtít slyšet, odpověď na tvou otázku, co máš dělat, abys měl holku, je jednoduchá: nic. Je ti devět let a na skutečný partnerský vztah máš ještě mnoho let čas. A i kdybys byl starší, nikdo by ti nedokázal říci, kde a za jakých okolností potkáš dívku, která tě zaujme. Láska tě může potkat úplně kdykoli a kdekoli, nedá se naplánovat, vynutit, ani přivolat. Až jednou potkáš tu pravou, která se ti bude líbit a ty se budeš líbit jí, určitě to poznáš. Zatím se soustřeď na budování kamarádských vztahů a přátelství, třeba se za pár let některý z nich „překlopí“ do opravdové lásky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Bisexuál nebo gay

  Ahoj Alíku, je mi 14 let a jsem si 100% jistý že jsem i na kluky,tím pádem bisexuál. A chtěl bych se zeptat kde si hledat kluka? A také bych se chtěl zeptat jestli nejsem jen gay? Protože se mi líbí kluci podle mě více než holky, ale zároveň cítím něco i k holkám.

  kluk, 14 let, 15. června

  Ahoj,
  chápu, že jsou pro Tebe informace o sexuální orientaci důležité. Píšeš, že jsi bisexuál nebo možná gay a my takto přes internet nedokážeme posoudit, jak to vlastně je. Jsi v období dospívání, Tvoje tělo i psychika se teď stále vyvíjí a je možné, že se vše usadí až mnohem později a pak Ti bude jasnější, jak na tom se sexuální orientací jsi. Není kam spěchat, spíš sledovat, co se děje, co Tě přitahuje, o čem se Ti zdá apod.
  V ujasnění Ti může pomoci také psycholog, pokud by Tvoje nejistota přetrvávala. Nevím také přesně, kde hledat kluka na vztah, spíše to vyplyne samo, když někoho potkáš. V dospělosti můžeš využít i nějaké seznamky, které jsou však pro dospělé. Možná najdeš nějakou skupinu na sociálních sítích apod. Je ale potřeba vždy být obezřetný a dávat si pozor, i v této oblasti je hodně tzv. „predátorů“, tedy lidí, kteří se na sociálních sítích vydávají za někoho, kým nejsou. Hodně se teď o tom mluví v souvislosti s filmem „V síti“.

  Přejeme klidné léto,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Stydím se

  Zdravím

  Chci se zeptat a taky bych chtěl od vás vědět jestli je možný něco s tím dělat.

  Jak už jsem nedávno psal tak v září jdu na SŠ a už bych chtěl nějaký krásný vztah, ale mám takový problém. Když vidím nějakou pěknou holku která se mi fakt líbí tak mám v tu dobu úplně nízké sebevědomí, zamrzne mi mozek a hrozně se začnu stydět, ale když tu holku nevidím tak je vše v poho.
  Nevíte co s tím dělat ?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  kluk, 15 let, 14. června

  Ahoj,
  chápu, že bys chtěl mít vztah s někým, koho bys měl rád a trápí tě, že to zatím nevychází. I když je tvá stydlivost a zmatenost ve vztahu k dívkám nepříjemná a svazující, k dospívání patří a potýká se s ní spousta „dětí“ v tomto věku. Částečně to může být samozřejmě způsobeno osobnostními charakteristikami, ale ve velké části případů jde o důsledek nezkušenosti. Myslím tím to, že většina kluků ve tvém věku má ještě málo zkušeností s konverzováním, nebo přímo flirtováním s dívkami. Proto se cítí nejistí, stydí se, neví, co mají říkat a jak se chovat. (Mimochodem dívky jsou na tom úplně stejně.) Nejlépe tenhle problém odstraníš tak, že budeš „cvičit.“ Zkrátka se musíš naučit s dívkami svého věku mluvit. Nemusíš začínat hned s někým, kdo se ti líbí a s kým bys rád chodil, ale klidně na svých spolužačkách, kamarádkách a známých. Zkus s nimi nezávazně konverzovat, prohodit pár vět, zajímat se o to, co je pro ně důležité. Čím víc budeš s dívkami mluvit, poznávat jejich reakce a vůbec je poznávat, tím si budeš jistější a bude to pro tebe snazší.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Mám pozvat holku ven?

  Ahoj všichni, vážím si Vaší ochoty a příjemnosti. Mám problém, který se týká minulého dotazu. Chtěl jsem holku pozvat ven, ale zjistil jsem, že někoho má😣jsem jediný, který si myslí, že to nemá smysl nebo Vy taky? Nechci ji nutit nebo tak, fuj nikdy🤢 Asi bude lepší zůstat jen kamarády.
  Děkuji za odpověď, jste skvělí!

  kluk, 13 let, 7. června

  Ahoj,
  děkujeme za ocenění. Chápu, že Tě asi nepříjemně překvapilo, že holka, kterou jsi chtěl pozvat ven, někoho má. Teď asi hodně záleží na tom, jak moc bys s ní chtěl být. Není nic špatného ji třeba pozvat ven a zjistit, jak to ona má s Tebou. Zatím můžete být také i kamarády, v tomto věku vztahy rychle začínají a také rychle končí, je možné, že za nějakou dobu už bude zase volná. Navíc z přátelství je někdy jen krůček k lásce, takže smysl to může mít - když ne nyní, tak třeba později. Uvidíš sám, jak se to bude dál vyvíjet.

  Držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj poradno
  Ahoj mám takový problém strašně jsem se zamiloval do jedné dívky a pořád na ní myslím bohužel už vím že o mě nemá zájem a zjistil jsem to dost tvrdě, tedy konkrétně přes WhatsApp zprávou. Nevím jak se s tím mám vyrovnat snažil jsem se zapomenout ale nejde to snažil jsem se s ní zkamarádit znova a naštěstí si třeba obden píšeme ale to je celé. Pořád si představuji jaké by to bylo kdyby se mnou chodila atd. A vždy když si na to že se už nemusím snažit vzpomenu tak mám chuť se zabít. Prosím vás jak se s tím vyrovnat bojím se že pak udělám kvůli ní nějakou hloupost. Předem díky za odpověď jste všichni co tu radíte bezvadní.

  Jsem Matěj a je mi 12 let, 8. června

  Ahoj Matěji,

  odmítnutí může být opravdu bolestivé. Smutek a bolest v nás mohou občas vyvolat třeba i myšlenky na sebevraždu, jak píšeš. To je však příliš definitivní krok, který už nejde vzít zpátky. Navíc by ses tak připravil o možnost zažít ještě spoustu fajn prožitků a jednou potkat holku, se kterou Ti bude hezky a ona to bude cítit stejně jako Ty. I když jsi teď smutný, a je to pro Tebe možná těžko představitelné, postupem času Ti bude líp. Teď je potřeba přijmout to, co prožíváš, klidně plakat, vztekat se – prostě si všechny ty pocity odprožít, i když jsou nepříjemné. Pomáhá nebýt na to sám. Zkus se svěřit někomu, komu věříš, třeba rodičům nebo někomu jinému z rodiny, oblíbené paní učitelce ve škole či školní psycholožce (psychologovi), pokud ji ve škole máte. K životu patří i ty těžší chvíle, stejně jako ty hezké. Je tedy třeba dál žít svůj život, věnovat se svým povinnostem i koníčkům. A dívat se kolem sebe, abys mohla prožívat nejen smutek, který teď cítíš, ale též radost, třeba i z drobností.

  Přejeme Ti, aby Ti brzy bylo lépe
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj, mám takový dotaz, ale spíš problém. Chtěl bych jednu holku z naší třídy pozvat ven, když je ta karanténa tak takhle aspoň do přírody, ale problém je v tom, že jsem trochu nervózní a nevím o čem bych si tam s ní měl povídat. Jen taková informace, nedávno jsme se potkali venku a já jsem jí potom psal, jestli to byla ona atd. a slovo dalo slovem a teď si povídáme skoro každý den a myslím, že si spolu píšeme rádi a tak bych jí chtěl takhle pozvat, abychom se více poznali a tak, jinak před karanténou jsme si skoro vůbec nepovidali, jenom jsme se na sebe občas dívali a buď ucukla pohledem, což si myslím, že bylo dobré znamení nebo jsem se na ní usmál a ona se na mě tak hezky podívala. Proto prosím o nějaké rady a PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  kluk, 13 let, 22. května

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že chceš pozvat holku, se kterou se Ti hezky píše, ven. Být nervózní ze schůzky je velmi časté a přirozené a je to v pořádku. V podstatě to znamená, že Ti na tom záleží. A o čem si s ní povídat? Nejsou žádné zaručené návody. Prostě si s ní můžeš povídat podobně, jako si s ní píšeš. Povídat si můžete naprosto o čemkoli, klidně pro začátek i o škole. Teď máte příležitost zajímat se, jak kdo z Vás trávil karanténu, co jste dělali, když jste nemohli chodit do školy. Také můžete sdílet Vaše zájmy, koníčky, oblíbené nebo zajímavé knížky, filmy.

  Přejeme Ti hezké chvíle se spolužačkou.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj,
  zamiloval jsem se do holky která je o 3 roky starší než já a spíše se mi líbí holky kolem 14 - 16, je to normální? Mám pocit, že to bude mým mentálním věkem. Ale nejsem si jistý.

  kluk, 11 let, 27. května

  Ahoj,
  je to normální. Nic o tobě nevíme, mentální věk asi je možné vysvětlení, ale také tě možná můžou částečně přitahovat jejich fyzické kvality.

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku mám dotaz, jsem mám holku 💕 a myslíš že ji můžu dát pusu jen rychle.

  kluk, 12 let, 25. května

  Ahoj,
  popravdě si nejsem úplně jistá, jestli tvému dotazu rozumím. Pokud tou „rychlou pusou“ myslíš letmý polibek například na tvář nebo ústa, tak určitě můžeš - samozřejmě v případě, že s tím bude souhlasit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám dotaz co se týče lásky.....
  Ve škole je láska skoro na denním pořádku ale přije mi že to není taková láska jako dřív že se prostě klukovi líbyla nějaká holka a tak se s ní zkamarádil atd. No ale teď mi přijde že ve školách je láska něco jako zboží....Kluci dělají jako že někoho milujou ale není to pravda chtějí jen machrovat. Holky si zase vybírají mezi kluky a pořád je to nějaké: Hele koukejte ten má ale pěkný vlasy atd. Proč!??? s jednou holkou jsem se kamarádil ale teď se zajímá jen o kluky kteří vypadají hezky. Nejhezčí kluk v naší třídě je strašnej debil a pořád někomu ubližuje někdy i holkám ale uběhne sotva den a už jsou kolem něj davy. nechápu to proč to tak je? dří mohl být každý jaký chtěl a záleželo jak se kdo choval nebo s kým si rozumněl proč to tak nezůstalo?

  předem děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 21. května

  Ahoj,
  jsem si jistá, že to, o čem říkáš, že je na denním pořádku, ve skutečnosti nemá s láskou vůbec nic společného. Jste ve věku, kdy se teprve v mezilidských vztazích začínáte pomalu orientovat a je sice možné, že si tví spolužáci hrají na to, že s někým chodí, nebo že se „zamilovávají“ na potkání, ale skutečná láska vypadá jinak. Stojí na vzájemné úctě, důvěře, toleranci, ale třeba i na tom, že se partneři navzájem posouvají dál. Vyzrálí lidé se do sebe rozhodně nezamilovávají proto, že ten druhý má hezké vlasy, nebo modré oči. I když chápu, že je pro tebe nepříjemné to sledovat a nerozumíš tomu, ale mohu tě ujistit, že až časem potkáš skutečnou lásku, nebude se tvoje partnerka zajímat o tak povrchní věci, jako je barva vlasů, ale bude pro ni důležité, jak se chováš, jaké máš názory a podobně. Ber to tak, že to, co kolem tebe probíhá, jsou pouhé hry dospívajících dětí, které se hledají, ale s opravdovými vztahy to nemá nic společného. Nenech se tím proto otrávit a věř mi, že až se ve tvém životě objeví láska, poznáš to a tohle rozčarování z povrchnosti zmizí.
  Měj se moc hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj modrá linko nebo někdo?
  Mám rád holku ale nemá mě ráda často na ni myslím skoušel jsem ji dávat sladkosti. Nezabralo

  Ale nechci jí říkat že ji miluji jsem moc stydlivý.

  Toto je pro mě těžká situace Vím že máte moc práce proto na tohle nemusíte odpověďet ale prosím pomozte mi.

  kluk, 9 let, 17. května

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že by sis přál, aby holka, kterou máš rád, cítila to stejné k Tobě. To však nejde zařídit. Můžeš k ní být prostě milý, usmát se na ni, pozdravit ji, když ji potkáš. Můžeš zvážit, o čem by sis s ní třeba mohl popovídat. Prostě jí můžeš dávat najevo, že ji máš rád. Pokud Ti nebude oplácet stejně, můžeš si říct, že ona to asi stejně jako Ty nemá – bude to ovšem Tvůj odhad, který zůstane nepotvrzený, což Tě může znejišťovat a tak pro Tebe může být těžší se s tím vyrovnat. Nebo se můžeš rozhodnout, že to riskneš a řekneš jí, co cítíš přímo. Riskuješ tím odmítnutí, ale budeš vědět, na čem jsi.

  Hezké dny Ti přeje Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku a spol.
  potřebuji poradit se vztahem ale nevím jak to mám napsat a tak píšu zvláštní ale pravdivý příběh:
  Našel jsem si holku a bylo to super měli jsme se rádi povídali si a sem tam políbily. Chodily jsme spolu měsíc a pak jedna moje kamarádka jela na tábor (třídenní) ale nikoho tam neznala tak jsem jel s ní protože mi jí bylo líto. Bylo to fajn hrály se tam hry a vše bylo tak jak má být do posledního večera......Byla diskotéka a samozdřejmě ploužák a tak jsem jí vyzval k tanci a nijak podivně se mi to líbylo. pak jsme měli rozchod do chatek ale moje kamarádka mi chtěla ukázat něco za chatkami a tak jsem šel s tím že asi našla nějakého živočicha. Tam mě políbyla a začaly jsme se lýbat. Nechápu to!!!! Nebránil jsem se a nevím co mám své holce říct protože nesnáší lhaní. Zamiloval jsem se do své kamarádky???

  předem děkuji za odpověď.

  Matěj kluk, 12 let, 17. května

  Ahoj Matěji,

  svěřuješ se s tím, že máš přítelkyni, ale na táboře ses sblížil se svou kamarádkou. Se vztahy to mnohdy není tak jednoduché. Ptáš se nás, jestli ses zamiloval do své kamarádky.
  Na tu otázku Ti nedokážeme odpovědět, pravděpodobně si nejsi jistý ani Ty sám. Jsi ve věku, kdy se ve vztazích teprve začínáš orientovat, s holkama se seznamovat. Hezké okamžiky můžeme prožívat s více lidmi. S rodiči, s kamarády, s kamarádkami. A je prima si to užívat. A časem si možná uvědomíš, že některá kamarádka je Ti přece jen bližší, než ty ostatní, je pro Tebe něčím výjimečná. Možná, že tohle opravu cítíš ke své přítelkyni. A možná, že je Tvoje přítelkyně vlastně kamarádka a ještě jste úplně nedospěli k tomu, aby se Váš vztah posunul dál. Na to můžeš přijít jenom tak, že si budeš všímat toho, jak se se svou přítelkyní cítíš a jak se cítíš s jinými svými kamarádkami. A jestli své přítelkyni říct, co se stalo? Zkus zvážit všechny okolnosti. Upřímnost je důležitá, zároveň jí to však může ublížit, zklamat. Další okolností je to, že by jí to mohl říct někdo jiný a Ty už bys jí třeba neměl možnost vysvětlit, jak to bylo. Neexistuje však jednoznačná odpověď.

  Přejeme Ti bezstarostné dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj
  Mám nejlepší kamarádku ze školy mám ji moc rád,každý den si voláme a píšeme. Známe se od září kdy k nám nastoupila do školy. Když ještě nebyla karanténa kupoval jsem ji čokoládu a tak...jednou jsem ji dal pusu na tvář :-) moc hezký pocit
  Někdy si říkáme že mě miluje a Ja ji to taky řekl.Moc ji miluju. Prosím poraďte mi co mám dělat aby se mnou chtěla chodit (nebo mi poraďte jak se k ni chovat abych ji zaujmul). Děkuji

  kluk, 11 let, 11. května

  Ahoj,

  myslím, že se sám podle své intuice chováš tak, že už jsi tuto svou nejlepší kamarádku zaujal. Kdybys se totiž tak dosud nestalo, těžko by si s Tebou každý den volala a psala, asi by Ti neříkala, že Tě miluje a nedávala by Ti pusu. Takže si myslím, že vše je na dobré cestě a probíhá přesně tak, jak má. Moc Ti přeju, že máš tak skvělou nejlepší kamarádku. Podle toho, co uvádíš ve svém dopisu, už spolu vlastně chodíte, jenom jste to tak ještě nepojmenovali. :)

  Přejeme vám oběma krásné, společné chvíle.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj alíku a spol.

  Jeden kluk ze třídy mě miluje, ale já jeho ne. Zkusila jsem ho víc i poznat, ale pořád ho nechci nebo jak by se to dalo říct. Já miluji totiž jiného kluka.

  Předem děkuji za odpověď.
  Klárka ( Klára)

  Holka 8 let, 2. května

  Ahoj Klárko,
  bude to chtít odvahu, ale nejlepší bude, když mu řekneš, že je milý kamarád. Máš ho ráda jen jako kamaráda a víc ať od tebe v tuto chvíli neočekává a nechce.

  Kluci a láska

  Ahoj poradno mám strašně rád jednu holku je hezká, milá, chytrá, ale byly jsme na lyžáku a byl tam jinej kluk a ona se s ním bavila protože jsem se bavil s jinýma holkama a pak jsme měli tancovat ale ona přede mnou utíkala a pak ji sbalil můj kamarád a dělal si ze mě srandu a ona je teď naštvaná a už nikdy nechce kluka jak ji mám získat zpátky?

  kluk, 13 let, 19. dubna


  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že bys chtěl, aby holka, kterou máš rád, Tvé city opětovala. S láskou a vztahy vůbec je to někdy trochu zapeklité. Lásku nejde ani vynutit, ani vyprosit. Pokud jsi jí Ty nebo kamarád udělal něco, co jí nebylo příjemné, můžeš se omluvit, dát jí najevo, že Tě to mrzí. To, co můžeš udělat, je chovat se k ní, hezky, přátelsky, dávat jí najevo, že ji máš rád. Případně o tom s ní i můžeš mluvit. Jestli to ale ona bude cítit stejně, to již ovlivnit nejde, to je potom potřeba přijmout. Zároveň je také důležité nenechat si líbit, pokud by se ona k Tobě hezky nechovala – taková holka za to potom nestojí.

  Přejeme Ti hezké jaro.
  Modrá linka