Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Holení rozkroku Alíkova poradna

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den poradno, omlovám se že opět otravuji, ale potřeboval bych poradit... Začal jsem uvažovat o tom, že bych se tam dole začal holit. Rodičům se to stydím říct, tak nevím jestli mám zajít do obchodu a koupit si žiletku, nebo jak.. Poraďte prosím. Přeji pěkný den a předběžně děkuji.

  kluk, 12 let, 24. června

  Dobrý den,

  je v pořádku, že se ptáš, věřím, že není jednoduché s rodiči zavést řeč na toto téma.

  Je jenom na Tobě, jestli se začneš holit, nebo chloupky jen zkracovat, nebo se vyholíš úplně. U té třetí varianty je nutné počítat s tím, že hladké holení není úplně snadné a musí se docela často opakovat, aby bylo stále dosahováno zamyšleného výsledku. Holení není ani módní povinnost, ani zdravotní nezbytnost, je to jen a jen věc každého muže nebo ženy.

  Pokud se chceš holit, můžeš k tomu použít vícebřitou žiletku, nebo také strojek na zastřihávání či hladké holení (mnoho strojků má více možností). K bezproblémovému holení žiletkou je třeba získat zkušenost, říznout se je docela snadné. Nejlepší je podívat se na internet, zadat třeba "holení pánského přirození"" a nejprve všechno pořádně prostudovat. Jeden z odkazů je třeba právě tady: https://www.prochlapy.cz/clanky/dokonale-oholeni-panskeho-prirozeni-rozhoduje-i-teplota-vody-poradime-vam-vsechny-figle-jak-se-obejit-bez-nasledne-neprijemne-vyrazky/. Chce to hlavně klid, aby člověk nedělal prudké nebo rychlé pohyby, a určitou péči před holením i po něm.
  Použití strojku, pokud ho doma máte, může být jednodušší a možná i bezpečnější, chce to vyzkoušet, co by Ti vyhovovalo.

  Přejeme pěkné léto,

  Modrá linka

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, odborníci na výživu z centra Anabell, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Bulka pod bradavkou u kluka

  Dobrý den,
  asi týden už mám pod pravou bradavkou bulku. Když si na ní zatlačím, trochu to zabolí. Hrozně moc se bojím, že je to nějaká rakovina. Mámě jsem to říkal a ona někde četla, že to mohou být většinou jen změny v pubertě (kolem 12-15 let). U lékaře jsme nebyli. Máme tam jet, nebo jen, kdyby se to nějak zhoršovalo? Strašně se bojím a nevím co mám dělat? Vím, že nejste zdravotní poradna, ale zkoušel jsem na internetu napsat něco do zdravotních poraden atd. ale vše je za peníze, nebo se musím registrovat a to nechci. Kéž by existovala nějaká online zdarma poradna. Děkuju za odpověď a ahoj...

  Jan, 12 let, 25. června

  Ahoj,
  pravděpodobnost rakoviny prsu u kluka je strašně moc malá, ale není nulová. Diagnózu může určit jen lékař, který tě fyzicky prohlédne a případně provede nějaká další odborná zkoumání. Neboj se doktorů, po vyšetření se ti uleví, i kdyby to vůbec nic nebylo.

  Žádná internetová poradna ti tohle nevyřeší. Ani kdyby byla zdarma a bez registrace. Tvoje bradavka se musí dostavit osobně, jinak to nebude skutečné vyšetření…

  Alík

  Moje tělo - kluci

  Oteklý penis

  Ahoj, nevím jestli to tak má být ale mám nateklý konec žaludu na penisu, Vypadá to jako kdyby se tam nahrnula nějaká přebytečná krev, mám to i když nemám erekci. Hlavu si z toho nelámu, jsem docela optimista a věřím že to zmizí až budu trochu starší 🙂 Přeji hezký zbytek dne A na co se vlastně ptám?

  1. co to je?
  2. zmizí to?
  3. je to pro mě nebezpečné?
  kluk, 14 let, 21. června

  Ahoj,
  obávám se, že tě příliš nepotěším, ale musím odpovědět to samé jako u většiny zdravotních dotazů. Pokoušet se diagnostikovat zdravotní problémy na dálku a online by bylo velmi nezodpovědné a mohlo by to být i nebezpečné. Je potřeba, aby tě vyšetřil lékař a zjistil, jestli se skutečně jedná o problém, který je potřeba řešit, nebo opravdu časem sám zmizí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Nejde přetáhnout předkožka

  Ahoj Alíku,
  jdu rovnou k věci. Je mi 14 let. Mám problém takový, že nemůžu přetáhnout předkožku za žalud. Četl jsem, že to nemusí být problém, ale taky jsem někde četl ať jdu hned k doktorovi. Všechny články jsou jiné. K doktorovi se mi zrovna nechce... může se to nějak vyřešit bez návštěvy doktora? A kdyby ne, je součástí 15ti leté prohlídky kontrola jestli mi předkožka už jde přetáhnout?

  Děkuju moc za odpověď jakéhokoli typu.
  Měj se!

  kluk, 14 let, 20. června

  Ahoj,
  to je právě problém internetových článků i poraden, že nedokáží zohlednit individuální případy. Právě proto prakticky na všechny zdravotní dotazy odpovídáme, že nejsme lékaři a že na dálku a online si netroufáme radit. Konkrétně ohledně přetahování předkožky jsem si velmi dobře vědoma toho, že někde se píše, že se to časem upraví, zatímco jiní autoři nabádají k okamžité návštěvě doktora a ještě lépe k okamžitému „zákroku.“ K tomu lze pouze podotknout, že nic není černobílé a nelze říci, že řešení, které pomůže u jednoho člověka, zabere i u druhého. Bylo by velmi nezodpovědné, kdybych ti teď napsala, že se nic neděje, nebo že je potřeba to okamžitě vyřešit. Je zkrátka nutné, aby tvůj konkrétní případ posoudil lékař. Objednej se k pediatrovi (kontrola genitálií skutečně bývá součástí preventivních prohlídek, ale není důvod čekat až na prohlídku, když se můžeš zbavit nejistoty a vyřešit případný problém hned) a on ti řekne, jestli můžeš bez problémů vyčkat, nebo zda budete situaci nějak řešit.
  Věřím, že to bude v pořádku!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Rád bych nabral svaly

  Ahoj poradno, mám dotaz. Chtěl bych se sebou přes léto něco udělat, tzn. trochu se pochlapit a nabrat nějaké ty svaly, ale chtěl bych se zeptat, zda to v tomto věku má význam, jestli růst a vývoj v pubertě na to nemá nějaký negativní vliv, například aby nabrané svalstvo nezmizelo v důsledku růstu a vývinu atd, ptám se proto, abych věděl jestli to má nějaký význam.
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 19. června

  Ahoj,
  tvůj dotaz je poměrně záludný a obávám se, že na něj neexistuje jednoznačná odpověď. Myslím, že nikdo na světě ti nedokáže zaručit, že ti vybudované svaly vydrží po celé dospívání až do dospělosti. To záleží na mnoha faktorech - genetických dispozicích, stravě, pohybovém režimu a spoustě dalších. Co se týká případného negativního vlivu, tady rozhodně platí, že nic se nemá přehánět žádným směrem. Nedostatek pohybu je stejně špatný jako jeho přemíra. Je například vědecky dokázáno, že pokud mají dospívající sportovci příliš intenzivní trénink, může to mít negativní vliv na jejich růst i vývoj. Ale to se bavíme o skutečně velkých tréninkových dávkách. Pokud budeš sportovat pravidelně a rozumně, určitě to tvému tělu nemůže uškodit. Místo výhradního posilování bych ti ale určitě doporučila všestranné sportování, které nebude tvé tělo přetěžovat jednostranným pohybem, ale bude posilovat všechny svaly rovnoměrně. Pokud budeš vytrvalý, věřím, že dosáhneš takové formy a postavy, která ti bude vyhovovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Masturbace a jiné

  Dobrý den mám 3 dotazy:

  1. Líbí se mi jedna holka ale nevím jak jí to mám říct.
  2. Od kdy je masturbace povolená? Kamarád masturbuje a je mu 12-13 bojím se aby stoho neměl problém.
  3. Pozná se na 13-tileté prohlídce že masturbuje? Rodiče by mu asi hodně vynadali i kdyby se to mohlo.

  Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 12 let, 15. června

  Ahoj z Modré linky,

  holce, která se Ti líbí, to můžeš prostě říct, stejně, jako jsi to napsal nám. Neexistuje žádný zaručený způsob, to podstatné je, aby člověk vyjádřil tomu druhému to, co cítí. Případně jí to můžeš naznačovat svým chováním - usmát se na ni, pozdravit ji, chovat se k ní hezky, někam ji pozvat. A z její reakce potom uvidíš, jak to má ona.

  Pokud jde o masturbaci, není žádný věkový limit. Pokud masturbace slouží k uvolnění sexuálního napětí, k poznávání vlastního těla a toho, co je příjemné, a nebrání člověku v plnění svých povinností a věnování se svým koníčkům, je to v pořádku. Pokud mladý člověk nemasturbuje nějakým nebezpečným způsobem a neublíží si, není důvod, aby to lékař při běžné preventivní prohlídce poznal.

  Přejeme Ti klidné dny
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.

  Má častá masturbace vliv na osobní zdraví nebo množství spermatu.

  Předem děkuji.

  Michal, 14 let, 16. června

  Ahoj,
  častá masturbace zdraví nijak neškodí, takže z tohoto rozhodně nemusíš mít strach. Co se týká množství spermatu, je samozřejmé, že pokud jednou ejakuluješ a vzápětí začneš masturbovat znova, množství ejakulátu už bude významně menší. Ale z dlouhodobého hlediska rozhodně masturbace množství spermatu nesnižuje. To znamená, že když má tělo alespoň několik hodin na to, aby do „doplnilo“, zase se jeho objem ustálí. Veskrze lze říci, že nejsou známy žádné negativní účinky masturbace a nemusíš mít o své zdraví strach.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, je mi 12 a chci aby mi už vyrostli vousy ale nevím jak na to potřebuji pomoct.

  kluk, 12 let, 23. května

  Ahoj,
  růst vousů nijak neurychlíš, protože je spojen s pubertou, respektive dospíváním a začíná tehdy, když je tělo dostatečně zralé a produkuje správné množství správných hormonů. Ještě budeš muset nějaký čas počkat, ale neboj se, mohu tě ujistit, že za pár let ti vousy určitě narostou.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Mám rád jednu holkuale nemám dobrou postavu a nebo si mislím že by se i dala zlepšit.
  Nemůžete mi poradit jak?

  kluk, 9 let, 14. května

  Ahoj,
  ptáš se nás, jak si zlepšit postavu, abys měl šanci u holky, kterou máš rád – snad Tvému dotazu dobře rozumím.
  Postava se dá zlepšit více způsoby - jednak zdravou životosprávou, ale také pohybem a rozumným cvičením. Můžeš se klidně zeptat třeba učitele nebo učitelky tělocviku. Mohou Ti ukázat cviky vhodné pro Tvoji postavu a věkovou skupinu. Hodně cvičení se dá vyhledat na internetu, ale jak jsem psala, mělo by to být rozumné a přiměřené věku.
  Je dobře, že se staráš o svoji postavu, ale pokud Tě bude mít ta holka opravdu ráda, nebude to Tvoje postava, která bude rozhodující, ale Ty celý jako osobnost – tělo i duše. To, jestli Tě bude chtít, by tedy na Tvé postavě úplně záležet nemělo – pracovat na sobě ale určitě za to stojí.

  Držíme palce,
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku, přijde mi to divný, ale po každé masturbaci, mám menší a menší objem spermií tam dole. Nevíš co to je?

  kluk, 13 let.., 9. května

  Ahoj,
  spermie jsou okem neviditelné a na spočítání jejich počtu bys potřeboval mikroskop, takže nemůžeš vědět, jaký je jich počet při ejakulaci, nebo zda se zmenšuje. Pravděpodobně máš tedy na mysli množství ejakulátu. To se skutečně po několikadenní absenci zvětšuje a po masturbaci, nebo po pohlavím styku, poněkud zmenšuje (ale pak se zase vrátí „do normálu“). Je to zcela normální a není potřeba se tím jakkoli znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda je normální, aby můj penis měřil 12 cm při erekci, když mi je 15 let mě to příde dost málo. Už jsem čet články že délka penisu není vše, ald prostě 12 cm je málo.

  kluk, 15 let, 3. května

  Ahoj,
  chápu, že máš obavy, zda je s tvým tělem všechno v pořádku, ale mohu tě ujistit, že nemáš ke strachu důvod. Nic jako ideální velikost penisu neexistuje a především tvé dospívání rozhodně není dokončeno. Tvé tělo se bude v následujících letech ještě výrazně měnit a s ním i rozměry tvého penisu, takže veškeré obavy z případné nedostatečné velikosti jsou úplně zbytečné a předčasné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, nerad obtěžuji , ale hrozně se bojím třínáctileté prohlídky. Co se bude dít? Budou u toho rodiče? Děkuji za odpověd.

  kluk, 12 let, 30. dubna

  Ahoj,
  vůbec neobtěžuješ a je zcela normální, že se obáváš neznámého a třeba se i trochu stydíš. Ale ujišťuji tě, že se opravdu není čeho bát, protože na preventivní prohlídce se neděje vůbec nic zvláštního. Doktor tě změří, zváží, vyzkouší tvůj zrak, změří ti tlak, poslechne srdce, prohlédne si tvé držení těla a vyšetří ti moč (kterou ráno odebereš do zkumavky a přineseš s sebou). Někteří pediatři měří i to, zda nemáš ploché nohy. Zkrátka zda je tvůj vývoj v normě, normálně rosteš a všechno je v pořádku. Pokud by ti bylo nepříjemné, že by u toho měli být rodiče, určitě je možné domluvit se s nimi, že po dobu prohlídky počkají v čekárně a přijdou si vyslechnout až případná doporučení pediatra. Myslím, že by v tom neměl být žádný problém.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Jak se odebírá sperma?
  Můžu odmítnout vyšetření penisu na třináctieleté prohlídce

  Kli, 23. dubna

  Ahoj,

  sperma se obvykle odebírá tak, že daný muž během masturbace naplní speciální nádobku. Nevím, jestli tato otázka souvisí i s Tvým druhým dotazem, proto bych chtěla zmínit, že odebrání spermatu není součástí klasické lékařské prohlídky ve 13 letech. Lékař obvykle pouze prohmatá penis, varlata a nadbříšek. Ptáš se, jestli je možné vyšetření penisu odmítnout. Přiznám se, že nevím, do jaké míry je to možné - bude asi hodně záležet na domluvě s daným lékařem. Chápu, že kolem toho můžeš mít různé nepříjemné pocity, kvůli kterým bys vyšetření možná chtěl odmítnout. Zároveň bych chtěla říct, že takové vyšetření je důležité - zjistí se při něm, jestli je vše v pořádku. Je to běžné vyšetření, nemusíš se toho bát, lékař je odborník a setkává se s tím, že se pacienti stydí nebo jim to není příjemné, je v pořádku mu to i říct.

  Zdraví
  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alík a spol. Mám jeden problém. Vždy, keď pomyslim na cvičenie, postaví sa mi. Neviete prečo?

  kluk, 13 let, 22. dubna

  Ahoj,

  tak to opravdu nevím, proč. Napadá mne, že jediný, kdo by to mohl a měl vědět, jsi Ty. Zkus se o sobě něco dozvědět, přemýšlet o sobě, svých představách, myšlenkách... Je možné, že k erekci dochází kvůli nějaké vzpomínce nebo Tvé představě, s cvičením spojené. Já to opravdu nevím a vědět ani nemohu.

  Modrá linka

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám otázku ohledně velikosti penisu. Někdy si s klukama povídáme a machrujeme nad ostatíma jak ho máme velkého. Když jsme tak machrovali řekl jsem že mám 18cm a oni se mi vymáli že je malej. Což mi nasadilo brouka do hlavy. Takže se ptám jaký je asi průměr a jestli těch 18cm je opravdu tak málo? Předem děkuji za odpověď...

  kluk, 14 let, 20. dubna

  Ahoj,

  hned v první větě Tě uklidním, 18 cm rozhodně není málo. Ovšem stačilo by, kdyby sis odpověď vygooglil, takové věci jsou popsány do podrobností na googlu, na wikipedii i jinde. Odpověď zní: Průměrná délka lidského penisu se pohybuje mezi 12,9 -15 cm, při širším měření mezi 10,7-19,1 cm.

  Takže, jak vidíš, jsi na tom dobře. Ve svém e-mailu jsi ale opomněl napsat, zda ta délka 18 cm je v klidovém stavu či v erekci.

  Rozumím tomu, že kluci rádi v této oblasti machrují, to tak asi bylo vždycky, ale napadá mne, že taková srovnávání mohou přinášet zbytečná psychická zranění či, jak píšeš Ty, nasadit brouka do hlavy.
  Ideální je, tyto věci probírat doma s tátou nebo jiným dospělým mužem, kterému věříš (učitel, trenér, strýc, dědeček…..). Každý z dospělých mužů ví, čím se dospívající kluci zaobírají, ale už ze své zkušenosti také ví, že délka penisu ani jiné věci nejsou pro život ani pro normální, zdravý, přirozený sexuální život důležité. Mají odstup a nadhled a to je to, co Ty ve svém dospívání potřebuješ.

  Přejeme Ti příjemné jarní dny.
  Modrá linka