Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vliv cvičení na postavu Alíkova poradna

  Moje tělo - holky

  Ahojky poradno a Alíku,
  Je pravda, že když budu cvičit, tělo se mi zpevní a moje postava se tím zvýší?

  Děkuju za odpověď. :)

  holka, 14 let, 4. srpna

  Ahoj,
  pravidelným cvičením se tvé tělo bezpochyby zpevní, protože se zvýší podíl svalové hmoty a naopak sníží podíl tuku. Pokud budeš například posilovat střed těla, protahovat tělo jógou, pilatesem a podobně, je také pravděpodobné, že se změní držení tvého těla a opticky jakoby povyrosteš. Není to způsobené tím, že by cvičení urychlilo tvůj růst, nebo tě povytáhlo do výšky, ale tím, že naprostá většina lidí má špatné držení těla a různě se hrbí. Jestliže díky cvičení své držení těla srovnáš, přestaneš se hrbit a budeš působit vyšším dojmem.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Moje tělo - holky

  Jak najít panenskou blánu?

  Ahojky už jsem skoušela prstění ale pořád mi to není příjemný ale to je jedno to teď nechci řešit. Skoušela jsem nahmatat panenskou blánu a pořád jí nemůžu najít. Píše se že je 1 až 2 cm od otvoru a já jsem tam třeba 3 cm a nic necejtím ale vím že tam pořád je nepřišla jsem o ní protože je velice pružná a nikdy mi netekla při tom krev a ani to nebolelo. Chci si jí nahmatat abych věděla kam až můžu protože se chci naučit uspojovat takhle a taky si to tam chci už připravit až to jednou příjde tak abych nebyla úplně úzká ale zárověn si tu blánu nechci protrhnout chci si jí nechat na svoje poprvé

  holka, 13 a půl let, 20. září

  Ahoj,

  chápu, že Tě napadají otázky kolem masturbace a sexu obecně. Jak píšeš, panenská blána leží obvykle zkraje pochvy, přesná poloha, pružnost a pevnost blány je ale hodně individuální. Dívky se mezi sebou liší v tom, jaká síla stačí k protržení blány. Nedokážu Ti proto dát zaručenou radu, jak to udělat, aby sis panenskou blánu neprotrhla. Nejsem lékař, proto bych možná doporučila obrátit se na některou lékařskou internetovou poradnu, kde by Ti to popsali více dopodrobna. Jednou z možností, jak se vyhnout protržení panenské blány, je dráždění klitorisu, které také u některých dívek může vést k uspokojení. Jak budeš dospívat a lépe poznávat svoje tělo, postupně si přijdeš na způsob, který je Ti nejvíce příjemný.

  Zdraví,

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Jak mít ploché břicho?

  Ahooj poradno
  Je nějaký způsob jak mít ploché břicho, ale nezhubnout?
  Mám podváhu, ale ani trochu ploché břicho..
  Díky za odpověď ^^

  random holka xd, 12 let, 22. září

  Ahoj,
  svou váhu už jsi řešila v minulém dotazu a ptala jsi se, jestli nemáš podváhu, odpovídala jsem ti, že podle BMI indexu se o podváhu nejedná, proto příliš nechápu, proč teď znovu píšeš, že máš podváhu...
  Nicméně jednou z příčin „vypouklého“ břicha může být špatné držení těla a nezpevněný „core“, neboli střed těla. Na internetu objevíš desetitisíce cvičení, kterými se dá střed těla zpevnit a tudíž bude břicho pevnější a plošší. Pokud budeš vytrvalá a budeš cvičit pravidelně, určitě se výsledek brzo dostaví.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Vytahaná kůže „tam dole“

  Dobrý den určitě víte jak je ta kůže u vagíny no tak já ji mám vytahanou ani nevím z čeho pomůže te mi?

  Lenka 13 let, 15. září

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš s dotazem ohledně tvých intimních míst. Přijde ti divné, že máš v této oblasti vytahanou kůži. Každá žena tam má stydké pysky, které vypadají tak trochu jako vytahaná kůže. Tak mě napadá, zda to není to, co popisuješ. Lenko, pokud máš ale podezření, že se ti "tam dole" mohlo něco přihodit, zkus se někomu, komu věříš, svěřit. Není to ostuda, zdraví je důležité. Třeba tvoje mamka, teta, starší sestra anebo tvoje paní doktorka ti mohou poradit, aby sis byla jistá, že je to v pořádku.

  Měj hezké dny
  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Jak dlouho rostou prsa?

  Ahoj Alíku a spol., všimla jsem si, že uz mi začali růst prsa, ale jenom jedno 🙊, ale z toho si nic nedělám, prý je to normální.
  Jenže jsem se chtěla zeptat, jak dlouho prsa rostou, popřípadě jak dlouho to bolí, protože mě to bolí docela dost. Díky za odpověď,
  A pozdravem Natka

  Natka, 12 let, 10. září

  Ahoj,
  na tvou otázku se bohužel nedá odpovědět, protože je to velmi individuální - stejně jako je individuální celý průběh dospívání. Řídí si ho tělo samo a u každého probíhá trochu jinak. Osobně znám ženy, které bolestí prsů při dospívání netrpěly vůbec, ty, které zažívaly jen drobné bolesti pár měsíců i ty, které si na bolavá prsa stěžovaly několik let. A stejně tak je velmi individuální, do kdy prsa rostou. To se odvíjí od stabilizace hormonů po pubertě. Navíc se tvá prsa budou měnit celý život - vliv na ně bude mít menstruační cyklus, těhotenství, ale třeba i stárnutí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Mám strach, že moje tělo není v pořádku

  Mám tu takový soukromnejsi dotaz, a nejsem si uplne jistá s tím, že to musím zveřejnit ostatním. Zkusím vám to vysvětlit. Mám pocit, že moje moč vychází ze špatného mista. (Jsem holka) vím, že je divné to tak říkat. Prostě vychází z jiné 'dírky' (ne zte na k.) ale z té druhé. Mam z toho divný pocit. A rodičům nebo kamarádům to říct nemůžu, to asi chápete. Prosím, pomoc!

  Dívka, 10. září

  Ahoj,
  chápu, že tě takové podezření trápí a znepokojuje a i když nejsem lékař a neustále zdůrazňujeme, že na dálku a online nelze stanovit diagnózu, v tvém případě bych si dovolila udělat výjimku. Považuji totiž za prakticky vyloučené, aby se tvoje podezření zakládalo na pravdě. Pokud by tvá moč nevycházela z močové trubice, muselo by jednat o tak závažnou vadu, že by ji lékaři u tebe určitě už dávno odhalili.
  Mnohem pravděpodobnější se mi proto jeví varianta, že jsi si správně nenastudovala lidskou anatomii a podlehla jsi nějakému mylnému přesvědčení. Doporučuji ti proto důkladně si přečíst, jak funguje lidský močový systém a získané vědomosti poté porovnat s realitou. Jestli i potom budeš mít pocit, že je s tvým tělem něco v nepořádku, můžeš se samozřejmě objednat k lékaři a svěřit se mu se svým podezřením. Ačkoli nejsem odborník, troufám si domnívat se, že k jeho potvrzení/vyvrácení bude stačit jednoduché vyšetření.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Panenská blána

  Ahoj Alíku a spol. Viděla jsem nedávný dotaz o tom jak hluboko je panennská blána a zajímalo by mě jestli to není trapné , když má holka poprvé pohl. Styk a vyteče krev. Jak to popřípadně vnímá kluk?

  holka, 14 let, 9. září

  Ahoj,
  nejsem sice lékařka, ale našla jsem, že uložení panenské blány je individuální, takže nelze jednoznačně říci, jak hluboko je umístěna. Nicméně mohu tě ujistit, že krvácení při jejím protržení při prvním pohlavním styku rozhodně trapné není. Je to něco, co k defloraci přirozeně patří (není však automatické, že ke krvácení dojde, některé ženy při prvním sexu vůbec krvácet nemusí). Nesetkala jsem se ještě nikdy s tím, že by to nějaký muž považoval za trapné nebo nevhodné. Naopak jsem si jistá, že až jednou potkáš partnera, kterého budeš opravdu milovat a rozhodneš se své panenství darovat právě jemu, bude to pokládat za velkou čest a „vyznamenání.“ Není přece vůbec trapné, že jsi se svým „poprvé“ čekala na toho pravého, naopak je to znak zralosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Porušení panenské blány masturbací

  Ahoj poradno, za měsíc mi bude 14 a někdy když se sprchuju tak zkouším masturbovat. Mám ale strach z toho, jestli si můžu protrhnout panenskou blánu. Myslíte, že se masturbací může protrhnout? A kdyby ano, cítila bych to? Popřípadě jak hluboko ve vagíně bývá?(jestli na to jde vůbec odpovědět). S mamkou mi přijde trapné se o tom bavit. Předem děkuji za odpověď. CoverGirl

  CoverGirl, 3. září

  Ahoj,

  je přirozené, že Tě napadají různé otázky ohledně masturbace. Panenská blána je obvykle hned na začátku pochvy. Dívky se mezi sebou velmi liší v tom, jak moc je blána pevná (jak snadno jde přetrhnout), a jak je pružná (někdy se masturbací neprotrhne). Některé dívky ani necítí, že se protrhla, jiné to může trošku zabolet a mohou lehce krvácet. Je to velmi individuální. Každopádně, dívka je panna do prvního pohlavního styku bez ohledu na to, jestli je panenská blána už přetržená anebo ne. Proto si říkám, že se tím není třeba až tak trápit.

  Zdraví

  Modrá linka

  Moje tělo - holky

  Chtěla bych větší prsa

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, moje kámošky maj o trochu větší prsa a ja bych taky chtěla je mít velký nejde to nějak udělat?
  Ještě jedna věc mám rychlý metabolismus a nejde mi pribrat, ještě sem neměla ani menstruaci a bojím se že je ve mě něco špatně

  ...., 4. září

  Ahoj,
  bohužel neexistuje žádný způsob (samozřejmě kromě plastické operace), jak zvětšit prsa. Jejich velikost, stejně jako tvar, je geneticky předurčena. Jsi teprve na počátku dospívání, takže se jejich velikost bude ještě měnit a je klidně možné, že v dospělosti budeš mít prsa větší než všechny tvé kamarádky. Ale stejně tak je i možné, že budeš mít prsa menší - a i tato varianta je zcela v pořádku. Stejně tak, jako jsou každá prsa jiná, liší se i vkus lidí ohledně toho, co se jim líbí. Takže zatímco někteří muži dávají přednost větším prsům, jiným se naopak mnohem více líbí prsa malá. Bezpochyby najdeš za pár let partnera, kterému se budeš líbit přesně taková, jaká jsi.
  Co se týká tvého druhého dotazu; to, že ve třinácti letech ještě nemáš menstruaci, není žádná tragédie, ani to neznamená, že je s tebou něco v nepořádku. Gynekologové uvádí, že je zcela normální, pokud se první menstruace dostaví do šestnácti let (někteří odborníci dokonce radí vyčkat do sedmnácti). Každé tělo je originál a každé dospívání probíhá jinak a jiným tempem. Buď trpělivá a nech věcem volný průběh. Jsem si jistá, že se dočkáš.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Když vstávám, točí se mi hlava

  Ahoj Alíku a spol, mám takový dotaz. Je normální že když ležím a pak se zvednu, začne se mi točit hlava? A pokud ne, může to být něco vážnějšiho? Předem díky za odpověď.

  holka, 11 let, 4. září

  Ahoj,
  nejsem sice lékař, ale troufla bych si odhadnout, že točení hlavy poté, co vstaneš, je způsobeno nízkým tlakem. Touto potíží trpí spousta lidí a je potřeba, abys vstávala pomalu. Nejprve si pomalu sedni a teprve potom vstaň. Tvoje problémy by se tak měly zmírnit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Jsem nejmenší ve třídě

  Ahoj pořádnou jsem ve čtvrté třídě a jsem nejmenší. Sice jsem neměla odklad ale v jejich devíti byli větší. Jsem dokonce menší než prvňáčci a také více i ti prvňáčci a kámošky víc váží. Ale rodiče mám hrozně vysoké tak bych měla být spíš nejvyšší. Nevím čím to je a docela často si nad tím lámu hlavu.A kamarádky se mi za to posmívají že jsem nejmenší a říkají že jsem prcek. Nevíte čím to je?

  holka, 9 let, 4. září

  Ahoj,
  každý člověk má geneticky předurčenou nějakou výšku a s tím se nedá nic udělat (samozřejmě mimo výjimečné případy, kdy jsou poruchy růstu zapříčiněné nějakou nemocí či poruchou). Nicméně ve tvém věku si troufám říci, že není důvod dělat si starosti, protože k velkému výškovému „skoku“ dochází obvykle v průběhu dospívání, které máš ještě před sebou. Osobně znám celou řadu případů, kdy děti byly mnohem menší než jejich vrstevníci a během dospívání najednou všechny své kamarády výškou „přeskočily.“ Předpokládám, že chodíš na preventivní prohlídky ke svému pediatrovi a ten tvou výšku hlídá, takže kdyby bylo něco výrazně v nepořádku, určitě by to tvým rodičům oznámil. Mohu ti tedy poradit jen to, abys byla trpělivá, protože tvá výška není určitě finální a za pár let můžeš být naopak jedna z nejvyšších ve třídě.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Nemohu si ublížit masturbací?

  Dobrý den chtěla bych se zeptat když masturbuju dám si celou ruku položím ji na pipi a pak s ni třesou s tou rukou je to normální masturbace nepřijdu o plodnost? Neublížím si ? Je mi to hodně příjemné i tam kde čůráme ale dost se bojimJelikož nemam ještě ms tak se chci ze zeptat jestli to nesouvisí s tou mastrurbací ?Dekuju za odpověď

  holka12 let, 29. srpna

  Ahoj,
  to, co popisuješ, je klasický způsob masturbace a mohu tě ubezpečit, že masturbace nemá na menstruaci, či pozdější plodnost vůbec žádný vliv. Menstruovat začneš tehdy, až bude tělo připravené a budeš dostatečně vyspělá. Z masturbace nemusíš mít vůbec výčitky svědomí, ani pocity viny. Je to zcela normální a jejím prostřednictvím se můžeš naučit poznávat své tělo, zjistit, co je ti příjemné a co naopak nikoli. Navíc tě mohu ubezpečit, že masturbuje naprostá většina lidí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Můžu se holit?

  ahojte všetci
  je normálne že mám 13 rokov a mám strašne Veľa chĺbkov „Tam dole“ ? Celkom mi to aj vadí lebo keď sa mi chce ísť na WC do prírody a Sú tam moje kamarátky bojím sa aby si o mne nemyslely že som Niaka divná ... Moje kamarátky „tam dole“ ešte nemajú nič ... a ešte jedna otázka , môžem sa v mojom veku „tam dole“ holiť ?

  holka, 13 let, 27. srpna

  Ahoj,
  rozhodně nejsi „divná“ kvůli tomu, že už ti roste na genitáliích ochlupení. Tempo dospívání je rozdílné a někdo dospěje dřív, zatímco jiný později. Je naprosto v pořádku i to, že tobě chloupky už rostou, stejně jako to, že u tvých kamarádek se ještě neobjevily. Vůbec si s tím nemusíš dělat starosti - zkrátka je to znamením, že už tvoje tělo dospívá.
  Holit se samozřejmě můžeš. Zcela chápu, že je ti to nepříjemné a můžeš se například cítit neupraveně. Holení je čistě osobní věc, která se řídí individuálním vkusem a i v této záležitosti je každá varianta v pořádku. Jsou ženy, které dávají přednost zcela hladké kůži a holí se třeba i kompletně. Stejně tak existuje ale spousta žen, které se holit nechtějí a dávají přednost přírodnímu vzhledu. Záleží zkrátka na tom, co se líbí tobě a co je ti nejpříjemnější. Pokud se chceš holit a měla by jsi příjemnější pocit, nevidím důvod, proč bys nemohla.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Věk na masturbaci

  Ahoj poradno
  Problém tohle není, ale nejsem si jistá jestli je normální když se tu 10 ti až 11 ti lété holky ptají jak mají masturbovat a že masturbují atd.
  Když si vezmu to, že si v 10 naše třída pořád hrála s auta a nebo panenkama tak je to zajímavé

  holka, 13 let, 26. srpna

  Ahoj,
  dotazy na masturbaci bych si vůbec netroufala odsuzovat a troufám si říci, že nemáš pravdu v tom, že v deseti letech tví spolužáci nemasturbovali. Masturbují už i úplně malá miminka. Samozřejmě se v jejich případě nejedná o činnost, kterou by si dokázala pojmenovat, ale stimulace pohlavních orgánů je jim zkrátka příjemná. Malé děti například onanií často zmírňují pocity úzkosti a není na tom nic divného, nebo nenormálního. Masturbace je zcela přirozenou součástí života a patří k objevování vlastního těla. Není na ní nic, proč by člověk měl stydět, nebo by ho měl někdo jiný odsuzovat. K tvému dotazu mohu tedy dodat, že dotazy desetiletých či jedenáctiletých na masturbaci jsou naprosto normální a není na nich nic divného.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Spaní s otevřenýma očima

  Ahoj poradno, chtěla bych se zeptat jakto že moje sestra spí z otevřenýma očima.A jestli to není nějaká vada.
  předem děkuji za odpověď a přeju přijemný zbytek prázdnin.

  holka, 9 let, 22. srpna

  Ahoj,
  pokud tvoje sestra skutečně nedokáže při spánku zcela zavřít víčka, může se jednat o některou z poruch, kterou by měl rozhodně vyšetřit odborník. Promluv si o tom se svými rodiči a oni případně sestru na lékařské vyšetření objednají.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Jak masturbovat?

  Ahoj všichni,

  Přemýšlela jsem o masturbaci. Chtěla bych vědět jak se to vlastně dá dělat, jaké jsou způsoby? Děkuju za odpověď

  holka, 11 let, 21. srpna

  Ahoj,
  vzhledem k tomu, že výsledkem masturbace by mělo být pohlavní vzrušení a příjemné pocity - a těch každý člověk dosahuje jinak - neexistuje ani jednotný návod, jak masturbovat. Každé tělo a každý člověk je jiný a jsou mu více nebo méně příjemné jiné věci. Nejlepším způsobem, jak zjistit, jaký způsob masturbace je příjemný právě tobě, je postupné objevování tvého těla. Můžeš se sama sebe dotýkat na různých místech a zjišťovat, jaké části tvého těla jsou citlivější, zda je ti příjemnější něžný dotyk, nebo naopak například silnější tlak. Někdo masturbuje například s pomocí proudu vody ve sprše, jiný pouze se svou rukou... záleží zkrátka na osobních preferencích. Neboj se experimentovat a časem se naučíš své tělo znát a zjistíš, co je mu příjemné natolik, aby se vzrušilo.
  Měj se hezky!
  Bára