Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak pochválit dívce účes? Alíkova poradna

  Kluci a láska

  Ahoj,

  Moc se mi líbí jedna holka. Má dlouhý vlasy a známe se už od od narození. Je o 2 měsíce starší než já. Dřív jsme se často viděli, protože se naši rodiče znají a chodily jsme k nim grilovat (nebo oni k nám). Chodily jsme spolu do školy a často jsme spolu šli i ze školy. Tou dobou jsem jí bral jen jako kamarádku. Okolo třetí třídy jsem k ní začal cítit něco víc. A bylo to na mě i vidět. Dřív než jsem jí to řekl, tak skoro všichni kluci v naší třídě (a i ve vedlejší třídě) si ze mě dělali srandu. Neměl jsem nikoho s kým bych si mohl upřímně popovídat. Potom jsem to už nevydržel a bral ji zase jen jako kamarádku. Potom jsme se začali vídat míň a míň. Když jsem dokončil nižší stupeň základky, přešel jsem na osmiletý gympl. Snažil jsem se s ní vídat co nejčastěji, ale moc nemohla.

  O letních prázdninách jsem jel na tábor a tam jsem se seznámil s jedním klukem, se kterým jsem si mohl popovídat o holkách a nesmál se mi. vyměnily jsme si kontakty a doteď si píšeme. Když zase začala škola, zase jsem si sní psal přes WhatsApp. Chtěl jsem pro ni něco udělat, ale vůbec jsem nevěděl co. Přemýšlel jsem co mi jde a co se jí líbí nebo co jí baví. Mě baví programovat a lézt na skalách. Ona má ráda zvířata, svoje kamarádky, knihy atd. Napadlo mě udělat jí osobní blog. Když jsme jednou (výjimečně) byly venku, zeptal jsem se jí, jestli by se jí líbilo mít vlastní blog. Říkala že by se jí to líbilo, proč se ptám? Odpověděl jsem že bych jí ho udělal. Řekla: „To by bylo super, Díky..“ Dál jsme se bavily o tom, jak se máme a co je nového. Potom mě ale překvapila tím že řekla že by se asi nechala ostříhat, protože jí ty vlasy už štvou. Řekl jsem jí že ty vlasy má hezký tak jak je má a že by to byla škoda se nechat ostříhat. Odpověděla jenom „Hmm... Díky...“ Nevím jak jí přesvědčit (pokud by to vůbec šlo) aby si nechala ty vlasy tak jak je má, že se mi takhle líbí.

  Nevím jak bych měl postupovat. Nechci o ní zase přijít.

  Díky

  kluk, 12 let, 9. září

  Ahoj,

  je moc prima, že máš holku, která se Ti líbí, a s kterou se vídáš. Také je moc fajn, že jsi na táboře našel kamaráda, s kterým sis mohl otevřeně povídat o holkách a o tom, co k nim cítíš, takové sdílení velmi ulevuje.
  Rozumím tomu, že se Ti ta holka líbí, a že se Ti líbí její dlouhé vlasy a účes. Můžeš projevit svůj názor, to je v pořádku, ale ta holka má právo se sama rozhodnout, jak bude mít vlasy upravené. Nemyslím si, že tím, že projevíš svůj názor, o svou holku přijdeš, pokud je ona rozumná, bude umět ocenit Tvůj otevřený přístup.

  Přejeme Ti z Modré linky hodně pohodových, společně strávených chvil.
  Modrá linka

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Jak jí mám říct, že ji miluji?

  Ahoj, líbí se mi jedna holka, která je o půl roku starší než já. Chodíme spolu na orienťák a jsme kamarádi. A já nevím, jak ji mám říct že ji miluju... Ani se mnou nechodí do třídy, chodí o třídu výš, takže teď při covidu si s ní moc nepovídám, v podstatě jenom na orienťáku. A moje otázka tedy zní, jak jí mám říct, že ji miluju...
  Předem děkuji.

  kluk, 14 let, 18. září

  Ahoj,

  chápu, že Ti běží hlavou, jak bys mohl dát najevo holce, která se Ti líbí, že ji miluješ. Dovedu si také představit, že je pro to teď méně příležitostí kvůli koronavirovým opatřením. Chtěla bych Tě podpořit, aby ses zkusil zamyslet, jak by pro Tebe samotného bylo nejpříjemnější, nejpřijatelnější povědět jí o tom, co cítíš. Každý jsme jiný, pro někoho je ok napřímo dívce říct, co k ní cítí, někomu zase připadá lepší nejdřív ji třeba pozvat někam na rande a nechat tomu pozvolnější průběh, někdo se rozhodne vyznat lásku v dopise. Můžeš si to třeba zkusit i sám pro sebe napsat, jak by se Ti to nejlépe říkalo, neexistuje na to jedna zaručená rada.

  Držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zamilovaný do nejlepší kamarádky

  Ahoj poradno,
  Abych začal líbí se mi jedna holka je o 1 měsíc mladší než já ( sme nejlepší kamarádi a známe se od narození) .Naši rodiče se kamarádí a často se navštěvují takže spolu trávíme spoustu času .Chodíme i do stejné třídy všichni říkájí se k sobě hodíme a mě se hrozně líbí svojí povahou a vzhledem je krásná ale hlavně hodná,milá,chytrá,miluje zvířata....Moje sestřenice je její kamarádka a ta sestřenice říkala že se prý tý holce kterou miluju líbim.Jak mam ale tý holce říct že jí miluju?nepotřebuju s ní hnedka chodid i když bych byl rád kdybych s ní chodil jen chci aby věděla že jí miluju

  Kluk 13 let v řijnu 14 let, 31. srpna

  Ahoj,

  díky za krásný dotaz. Moc Ti přeji, že prožíváš tak pěkné časy, že s holkou, která Ti učarovala, můžeš trávit spoustu času. Myslím, že s Tvou láskou to je na dobré cestě, znáte se od narození a jste nejlepší kamarádi, sobě navzájem se líbíte. Líbí se mně, že oceňuješ nejen její vzhled, ale i její vlastnosti a záliby, vypadá to, jako dobrý základ pro krásný vztah.

  A jak to máš té holce říct? To záleží na Tvých možnostech a Tvé fantazii, Ty ji dobře znáš, její povahu a vlastnosti, a tedy Ty bys sám měl nejlépe vycítit, čím a jak jí uděláš radost. Můžeš jí o svém citu říct nebo napsat, můžeš zkusit využít nějakou vhodnou chvíli, (někdy víc poví pohled, úsměv, dotek než slova). Také bys jí mohl při nějaké vhodné příležitosti vlastnoručně vyrobit nějaký dárek, kterým své city projevíš, k tomu jí napsat a nakreslit dopis (vyznání). A uvidíš odezvu, a podle toho se zařídíš dál. Já osobně si myslím, že ta holka už docela čeká na to, kdy se vyslovíš nebo alespoň něco naznačíš.

  Poradit se můžeš i s někým, komu věříš, třeba rodiči. Stačí i obecně. Jak oni to měli ve Tvém věku, jak dávali najevo své city těm, kteří je zaujali? Také si můžeš vzít příklad z literatury, filmu, divadla, pokud Tě v té oblasti něco osloví a ten způsob se Ti bude líbit a připadat zajímavý. Můžete se o tom i pobavit s kamarády, jak oni to mají a cítí. Komunikace je ve vztazích velmi důležitá a podstatná.

  Přejeme Tobě i té slečně mnohé společně prožité krásné chvíle.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Ahoj
  Ve třídě se mi líbí jedna holka ale nevím jak jí to mam říct poradite mi prosím. Předem děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 24. srpna

  Ahoj,
  naprosto rozumím tomu, že nevíš, jak máš spolužačce sdělit, že se ti líbí. Takto přímé vyznání není nic jednoduchého a nezvládla by ho ani většina dospělých. Jen málokdo má odvahu na to, aby za někým přišel a řekl na rovinu: „Ty se mi líbíš. Pojď se mnou chodit.“ Většinou se to „řeší“ tak, že dotyčnému člověk naznačí, že je mu víc než sympatický, projevuje o něj zájem a pokud jsou sympatie oboustranné, vztah už vyplyne sám.

  Dovoluji si ti proto navrhnout podobný postup. Nemusíš spolužačce nutně předkládat rovnou vyznání lásky, ale začni tím, že o ni budeš projevovat zájem. Povídej si s ní, zajímej se o to, co má ráda, co dělá, jak tráví volný čas. Pokud uvidíš z její strany zájem, můžeš ji časem někam pozvat a můžete se spolu vídat i mimo školu. Myslím, že to bude pro tebe i pro ni jasným signálem, že jste víc než spolužáci. A kdo ví, třeba časem dojde i na to vyznání lásky, které vyplyne přirozeně.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Líbí se mi mladší holka

  Ahoj Alíku.
  Mám takový dotaz, je mi 15 a mám rád jednu holku, které je 13.
  Všichni mi říkají že je na mě mladá a ať si radši najdu jinou.
  A další problém je ten, že nevím jak ji to mám říct, protože mi to přijde divné za ní přijít a říct ji že ji mám rád, protože jí je 13.
  Díky za odpověď Ondra.

  Ondra, 15 let, 20. srpna

  Ahoj,
  dovolila bych si nesouhlasit s tím, že dvouletý věkový rozdíl mezi partnery je příliš velký na to, aby mohl fungovat partnerský vztah. Zcela určitě si spolu mohou rozumět i partneři s mnohem větším věkovým rozdílem. Tvoje okolí nejspíš své poznámky o tom, že je ona dívka na tebe mladá, myslí tak, že ve třinácti letech ještě není dostatečně zralá na to, aby měla vztah. To je sice možné, ale neznamená to, že nebude dostatečně zralá za rok, nebo za dva - a že by sis musel nutně hledat někoho jiného. Klidně se můžete zatím přátelit a pokud jsi do ní zamilovaný a chtěl bys s ní v budoucnu i chodit, není přece problém na ní „počkat.“
  A tím se dostávám i k tvé druhé otázce; nemyslím, že je nutné za ní rovnou přijít s vyznáním lásky. Nemáte kam spěchat a můžeš nechat věci postupně vyplynout. To znamená, že se k případnému vztahu můžeš „dopracovat“ přes kamarádství. Začni si s ní povídat, ptej se jí na to, co ji zajímá, zeptej se jí, jestli by s tebou někam nešla... zkrátka staň se jejím kamarádem a postupem času, pokud budou vaše city vzájemné, se vaše přátelství možná změní v opravdový partnerský vztah.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Hledám holku

  Ahoj Alíku
  Hrozně bych si přál mít nějakou holku.
  Jenže u nás ve třídě není ani jedna hezká a v kroužkách jsiu samí kluci. Nevíš jak bych nějakou mohl najít?

  kluk, 13 let, 16. srpna

  Ahoj,

  chápu, že by sis přál mít holku a že Ti vadí, že žádná, která by se Ti líbila, v Tvém okolí zatím není. Asi na to není žádná jednoduchá rada, ale někdy funguje, když se zkusíš porozhlédnout víc v okolí, možná je nějaká dívka v jiné třídě nebo o ročníky výš nebo níž. Často se lidé potkají třeba na táborech, na lyžáku nebo v sousedství, na dovolené nebo jsou také známí Tvých známých, kteří Tě mohou seznámit. Napadá mě také, že kdyby teď i přes to nebyla žádná holka pro Tebe vhodná na blízku, není zatím kam spěchat, časem se možná někdo objeví a budeš tak mít možnost ji oslovit.

  Přejeme Ti, aby sis brzy dívku našel.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Strach políbit

  Dobrý den,

  je mi 14 let a chtěl bych se dotázat ohledně mého malého problému.
  Měl jsem již pár vztahů na úrovni ďítěte(jak jinak), ale pokažde jsem měl malý problém. V každém z těchto vztahů jsem se bál polibku. Né dostávání, ale darovaní. Nebyl žadný důvod obávat se odmítnutí, už jen kvůli tomu, že jsem si byl jistý, že by mne neodmítla, ale bohužel mám pokaždé moc velký strach(ačkoli bezdůvodně). Do teď to byla prkotina, ale už mi to začíná poněkud vadit.
  Je mi jasné, že mi asi nebudete schopni pomoct, ale minimálně jsem se chtěl svěřit a za to děkuji.

  Přeji hezký zbytek dne.

  Pavel, 14, 8. srpna

  Ahoj,

  chápu, že Ti to začíná být nepříjemné, když se Ti opakovaně vrací strach z toho, že bys měl políbit dívku. Zároveň si myslím, že je to v dospívání docela časté a normální. Je moc fajn, že ses rozhodl s tím někomu svěřit, často i jen to trošku pomůže. Říkám si, jestli máš kolem sebe někoho, komu věříš a s kým bys to mohl probrat (třeba tátu nebo někoho jiného z rodiny, kamaráda), mohl by s Tebou sdílet svoje zkušenosti. Napadá mě taky, jestli by o tom strachu nešlo říct přímo oné dívce - můžeš nad tím zkusit popřemýšlet, jaké by to bylo, zkusit si s ní o tom upřímně promluvit a společně najít cestu, jak Tvoje obavy zmírnit.

  Pěkné léto,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Zamiloval jsem se do kamarádky

  Začalo to minulý rok když jsme přijeli na takovou společnou chalupu pro víc rodin na kterou jezdíme vždycky první týden v červenci a na které se všichni scházíme už asi 18let. Já tam jezdím 15 let. Po druhé sem přijela jedna rodinka se synem Davidem ale poprvé s jejich dcerou Kájou které bylo v té době 15 mě 14. Je tady suprovej kolektiv takže jsme se začali hned bavit. Ona se mi mega moc líbila je strašné hezká a hlavně super po charakterové stránce, a mně se prostě moc líbila jenomže byl problém v tom že to tu trvá jen týden. Tak jsem to nějak moc neřešil i když mi to bylo moc líto 🥺.......... Hlavně jsem v tu dobu vůbec nic nevěděl o vztazích a tak (vysvětlím níže)

  Hráli jsme tu hodně různých a her a hlavně poker kterej nás všechny mega bavil a taky pingpong do noci. A teďka minulý týden jsme tu byli zase. My se přes rok viděli 4x 5x a teďka v tomhle týdnu jsme zase na té chalupě.

  Když jsem ji uviděl, pozdravil ji a objali jsme se tak se mi hned všechny city k ní vrátily. Tak jsem si řekl že už to prostě zase nevzdám (pomáhali mi s ní trochu i kamarádi) a že se aspoň o něco pokusím. Tak jsem se šel s ní projít a pokecat tak jsme šli kecali o různých věcech a tak. Pak jsme se vrátili a všichni kámoši úplně nadržení jak to dopadlo tak já že jakoby snad dobrý atd atd atd a dál se s nima bavil o jiných věcech. Po chvíli jsem napsal kamarádovi a chvíli jsme psali a já si už chtěl jít lehnout a když jsem šel na pokoj, v mezeře mezi dvěma jsem uviděl Káju tak jsem šel zpátky ona došla ke mně a měla takový ubrečený oči tak já že copak se děje a tak a ona že jí její kamarádka ignoruje (její kamarádka která asi žárlila na to že jsem se šel s Kájou projít). Že prostě ji to mrzí že se s ní nechce bavit a já že to bude dobrý že to zvládne a objal jsem ji. Potom jsme si šli sednout jinam a trošku o tom ještě mluvila ale spíš jakože brečela tak já že ji zase obejmu a ona si mi lehla na rameno a brečela tak já furt že to bude dobrý že to zvládne a tak, tak jsme takhle chvíli seděli. Po chvíli už bylo docela pozdě a Kája že už teda asi půjde že by ji mamka zabila a tak jsme teda vstali objali se řekli si dobrou noc a šli spát. Další den mi ten její brácha David (kamarád) řekl že o tom večer mluvili a ona mu prej řekla že to vůbec nečekala že když jsme byli venku že sem se klepal a že to znělo jak naučený scénář i když tak to vůbec nebylo, sice mi jakože kámoši říkali o čem mluvit a tak ale naučený to nebylo,,, a že neví co má dělat že si teďka nedovede představit vztah ale že mě má ráda víc než kamaráda, ale že mi to ještě sama řekne..
  Pak mi ještě řekl že minulý rok když tady Kája byla poprvé že jsem se jí moc líbil a že se ho dokonce ptala jaký má udělat první krok. Další den jsme se dopoledne furt dohadovali s Jakubem (další dobrej kamarád) a Davidem jestli mám jít za Klárou (ta kamarádka Káji co asi žárlila) abych jí řekl ze mezi námi asi nic není. Tak jsme kolem desátý šli s Klárou nahoru do jejich pokoje a tam jsem z ní po chvíli vytáhl že teda jakože žárlí na Káju že ona se už asi rok dva o mě snaží a že sem jezdí 8 9 let a furt nic a že Kája je tady podruhý a hned si získá moji náklonnost - tak kvůli tomu s ní nechtěla mluvit..... Tak jsem jí říkal že vím jak je to těžký ale ať se aspoň pokusí usmířit se s Kájou. (Usmířily se a jsou v pohodě)

  Když jsme večer seděli u ohně, Karolína za mnou přišla, že mi musí něco říct. Sedli jsme si před chatu na silnici a Kája teda začala že si teďka nějak nedokáže představit že by s někým byla a že neví jak to teďka v sobě ,,má,, ale že mě má fakt mocmoc ráda. Objali jsme se pak bylo chvíli ticho a já se pak zeptal jestli by mělo smysl se do budoucna snažit a Kája řekla že teda neví že tomu necháme volný průběh a pak řekla že jestli teda můžeme být zatím dál kamarádi a já že určitě ano tak jsme se zase objali na dýl trošku a pak teda že už asi půjdem tak když jsme byli u aut tak jsem jí řekl že teda dobrou noc a poděkoval ji za upřímnost, a ona řekla promiň a že taky děkuje a obejmuli jsme se a pak už jsem šel do chaty a ona k ohni že se rozloučí a taky půjde.

  A já teďka vůbec nevím co mám dělat protože ji mám mega rád a nevím jestli ji dokážu brát jako kamarádku ale zase se bojím toho, když to později zase zkusím, tak ji ztratím.

  Já už fakt nevím co mám dělat, už to fakt nedávám. Prosím poraďte mi co mám dělat.
  Díky

  kluk, 15 let, 11 měsíců, 29. července

  Ahoj,
  děkujeme za velmi upřímný dopis. Z tvého popisu je vidět nejen to, že máš onu slečnu opravdu rád, ale i to, že o vztazích hodně přemýšlíš a umíš se vcítit do pocitů druhých. Ráda bych to ocenila, protože takový postoj ve tvém věku rozhodně není automatický a svědčí o tom, že jsi nejen vyzrálý, ale i citlivý.
  Samozřejmě nemohu mluvit za Káju, ale z tvého popisu bych si dovolila soudit, že situace snad není beznadějná. Vzhledem k tomu, že k tobě už před rokem cítila sympatie a očividně jí ani teď nejsi lhostejný, možná si zatím skutečně jen není jistá, jestli se cítí na plnohodnotný vztah. To ovšem neznamená, že tomu postupem času nebude jinak a že se dál nemůžete přátelit. Navíc dospívání je spojeno s emočními a citovými zmatky, kdy se člověk nevyzná sám v sobě a sám vlastně není schopný říci, co by chtěl.
  Dle mého názoru můžeš Káje klidně říct, že pro tebe hodně znamená a že bys jí nechtěl ani v budoucnu ztratit. Netlač na ni, ale můžeš ji například pozvat do kina s tím, že půjdete jako kamarádi. Možná, když se budete častěji vídat, sama zjistí, že je jí s tebou tak dobře, že by s tebou chtěla začít chodit. A i kdyby to zatím nevyústilo ve vztah, stále v ní budeš mít dobrou kamarádku a je dost možné, že postupem času se situace i její názor změní.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Místo na rande

  Ahoj, mám dotaz a rád bych navázal na dotaz ze 7.6. (Mám pozvat holku ven? Jste to pojmenovali) Jak jsem tam říkal, že má kluka tak ona se s ním nejspíš rozešla, měli jste tedy s tím pravdu, je lepší si počkat a netrvalo to tak dlouho. Myslím, že ona mě má taky ráda, tak si myslím, že bych byl konečně šťastný, protože hned, co nastoupila k nám tak hned jsem se do ní zamiloval, ale jak říkám, nebyl jsem dostatečně rychlý a někdo byl rychlejší. Tak zatím jsme se nedohadovali na přesném místě, ale co je podle Vás nejlepší z těchto variant: do lesa do okolí | do kina v obchodním centru - holky mají prý rady nakupování, ale asi ne s klukama, nýbrž s dalšíma holkama | další možnost - kino+les | výlet do Prahy | nebo si myslíte, že je nějaké ještě lepší místo, protože moc chci, aby se nenudila a povídat si s ní non-stop asi nedokážu😬 a taky chci, aby se jí to co nejvíc líbilo, zkrátka jsem z toho trochu nervózní a nechci to zkazit, byl bych rád kdybyste měli jakoukoli radu nebo něco takového, abych jí to mohl co nejvíce zpříjemnit.
  Děkuji moc za odpověď a omluvám se za tu slohovku, ale snad to nevadí

  kluk, 13 let, 3. července

  Ahoj,
  je moc fajn, že jsi se v Tvém příběhu už mohl dostat k tomu, že plánuješ holku, která se Ti líbí, někam pozvat. Chápu, že to chceš mít dobře promyšlené a chceš, aby se nenudila a abyste si měli o čem povídat. Chci moc ocenit, že o tom přemýšlíš dopředu a záleží Ti na tom, jak se bude cítit.
  Nevím však, co je úplně nejlepší varianta, na to by mohla nejspíš nejlépe odpovědět ona sama. Myslím, že bys ji mohl dát na výběr z několika variant, které jsou Ti nejpříjemnější, kino i les jsou moc fajn, možná stihnete obojí. Možná i ona sama navrhne ještě něco jiného, kde se něco děje a bude tam zábava – minigolf, kolotoče, koupání…je toho opravdu hodně a záleží na tom, co máte u svého bydliště k dispozici a kam ji také pustí rodiče.

  Držíme palce, aby to vyšlo.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že se mi líbí

  Ahoj, mám vyhlídnutou jednu holku z tanečního kroužku (společenské tance) a tancujememe v páru. Je jí 14 (jsem o 0,5 roku mladší) a nevím, jak jí říct, že se mi líbí, a že k ní cítím něco víc. Hrozně se bojím odmítnutí.
  Předem Dekuji za odpověď

  kluk, 13 let, 27. června

  Ahoj,
  chápu, že máš obavy, že Tě holka, která se Ti libí a která chodí na taneční kroužek, odmítne, když jí řekneš, co k ní cítíš. Vím, že je to odvážný krok to někomu říct a většina dětí nebo mladých lidí to má stejně jako Ty, protože neví, jak to dopadne.

  Je fajn, že máte společný zájem, a můžeš vysledovat, jak na Tebe reaguje, jestli je k Tobě milá, zajímá se o Tebe apod. Pokud máš pocit, že ano, můžeš jí to říct nebo třeba napsat a zeptat se jí, jak to má ona s Tebou. Je možné, že ji to potěší, ale je tu i možnost, že to má jinak. A proto je dobré být připraven i na tuto variantu. Hodně funguje, když i Ty jsi na ni příjemný, zajímáš o to, co jí baví a máte společné zájmy. I kdyby Tě teď odmítla, nemusí to znamenat, že je to napořád a že zatím můžete být třeba dobrými kamarády. Od kamarádství je k lásce pak blíž.

  Držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Chci mít holku

  Ahoj poradno.
  Už fakt nevím jak mám mít holku,
  Vyzkoušel jsem: Třída, Nic
  Kroužky, Nic
  Fakt už nevím.

  Adam 9 let, 26. června

  Ahoj,
  i když to nejspíš nebudeš chtít slyšet, odpověď na tvou otázku, co máš dělat, abys měl holku, je jednoduchá: nic. Je ti devět let a na skutečný partnerský vztah máš ještě mnoho let čas. A i kdybys byl starší, nikdo by ti nedokázal říci, kde a za jakých okolností potkáš dívku, která tě zaujme. Láska tě může potkat úplně kdykoli a kdekoli, nedá se naplánovat, vynutit, ani přivolat. Až jednou potkáš tu pravou, která se ti bude líbit a ty se budeš líbit jí, určitě to poznáš. Zatím se soustřeď na budování kamarádských vztahů a přátelství, třeba se za pár let některý z nich „překlopí“ do opravdové lásky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Vyvolená o mě nemá zájem

  Ahoj, všechny vás tu zdravím. Jelikož jsem měl ve škole veliké problémy tak jsem už ve druhé třídě přestoupil na jinou školu. Tam bylo vše v pohodě. Potkal jsem tam jednu holku do které jsem se nakonec zamiloval. Byly jsme kamarádi do té doby než zjistila že ji miluji. Nemluvila se mnou- ignorovala mě. Takhle to šlo do trojky, a poslední dva roky nic. Nemluví se mnou. Absolutně nic. Pokoušel jsem se s ní jakkoliv spojit, ovšem nic. Bavila se se mnou většinou třeba jen jednou za dva týdny, a půl hodiny po té mé zase začala ignorovat, když jsem jí napsal, tak její odpověď zněla:Co mi zase píšeš?!. Zalovala na mě u učitelů atd.. Přišla jen když něco potřebovala. Ovsem já ji stále miluji. Teď jsem se se spolužáky opět viděl, zase to bylo to samé. Chvíli se mnou mluvila jako kdyby jsme byly nejlepší kamarádi a za pět minut mě odkopne, jako vždy. Už nevím, jak dál... A depky kvůli tomu že mě nemiluje tomu neprodávají :/
  P. S Děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 23. června

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  trápení s láskou bývá docela velké trápení, což dokazuje právě to, co píšeš - to Tvoje trvá už od druhé třídy. Pořád miluješ jednu holku, ale podle toho, co jsi napsal, o Tebe ona nestojí.

  Líbí se mi, že jsi věrný pořád té samé. Po tolika letech je ale malá naděje, že Tvoje láska bude opětována. Můžeš se samozřejmě pokoušet dál s ní navázat vztah, nebo se třeba napřímo zeptat (třeba i písemně), jestli máš u ní nějakou šanci. Když to znovu nevyjde, asi by stálo za to pomalu přijmout to, že spolu nebudete. Vím, že je to těžké. Pokud si řekneš, že bys ses s tím chtěl smířit, můžeš jí třeba napsat dopis - jen pro sebe, který neodešleš, a ve kterém se vypíšeš ze všeho, co máš v srdci. Dopis si můžeš schovat, nebo ho spálit, poslat po vodě… Pomáhá to uzavřít to, co bylo. Můžeš i nakreslit obrázek nebo vymyslet nějaký jiný "rituál".

  Zkus se zaměřit na věci, které Ti dělají radost a daří se Ti, o prázdninách si užij všeho, co Ti přinesou, a zkus být otevřený tomu, co přijde. Věřím, že není jen jedna holka na světě, která by se Ti mohla líbit - i když to teď zrovna tak nevypadá.

  Myslím, že i zamilovaní, které nekončí happyendem, stojí za to a přináší svoje radosti. Možná to teď není to přesné pro Tvoje uši, ale myslím, že jednou na tento čas budeš vzpomínat nejenom se smutkem, ale i rád.

  Přejeme klidné léto,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Stydím se

  Zdravím

  Chci se zeptat a taky bych chtěl od vás vědět jestli je možný něco s tím dělat.

  Jak už jsem nedávno psal tak v září jdu na SŠ a už bych chtěl nějaký krásný vztah, ale mám takový problém. Když vidím nějakou pěknou holku která se mi fakt líbí tak mám v tu dobu úplně nízké sebevědomí, zamrzne mi mozek a hrozně se začnu stydět, ale když tu holku nevidím tak je vše v poho.
  Nevíte co s tím dělat ?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  kluk, 15 let, 14. června

  Ahoj,
  chápu, že bys chtěl mít vztah s někým, koho bys měl rád a trápí tě, že to zatím nevychází. I když je tvá stydlivost a zmatenost ve vztahu k dívkám nepříjemná a svazující, k dospívání patří a potýká se s ní spousta „dětí“ v tomto věku. Částečně to může být samozřejmě způsobeno osobnostními charakteristikami, ale ve velké části případů jde o důsledek nezkušenosti. Myslím tím to, že většina kluků ve tvém věku má ještě málo zkušeností s konverzováním, nebo přímo flirtováním s dívkami. Proto se cítí nejistí, stydí se, neví, co mají říkat a jak se chovat. (Mimochodem dívky jsou na tom úplně stejně.) Nejlépe tenhle problém odstraníš tak, že budeš „cvičit.“ Zkrátka se musíš naučit s dívkami svého věku mluvit. Nemusíš začínat hned s někým, kdo se ti líbí a s kým bys rád chodil, ale klidně na svých spolužačkách, kamarádkách a známých. Zkus s nimi nezávazně konverzovat, prohodit pár vět, zajímat se o to, co je pro ně důležité. Čím víc budeš s dívkami mluvit, poznávat jejich reakce a vůbec je poznávat, tím si budeš jistější a bude to pro tebe snazší.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Mám pozvat holku ven?

  Ahoj všichni, vážím si Vaší ochoty a příjemnosti. Mám problém, který se týká minulého dotazu. Chtěl jsem holku pozvat ven, ale zjistil jsem, že někoho má😣jsem jediný, který si myslí, že to nemá smysl nebo Vy taky? Nechci ji nutit nebo tak, fuj nikdy🤢 Asi bude lepší zůstat jen kamarády.
  Děkuji za odpověď, jste skvělí!

  kluk, 13 let, 7. června

  Ahoj,
  děkujeme za ocenění. Chápu, že Tě asi nepříjemně překvapilo, že holka, kterou jsi chtěl pozvat ven, někoho má. Teď asi hodně záleží na tom, jak moc bys s ní chtěl být. Není nic špatného ji třeba pozvat ven a zjistit, jak to ona má s Tebou. Zatím můžete být také i kamarády, v tomto věku vztahy rychle začínají a také rychle končí, je možné, že za nějakou dobu už bude zase volná. Navíc z přátelství je někdy jen krůček k lásce, takže smysl to může mít - když ne nyní, tak třeba později. Uvidíš sám, jak se to bude dál vyvíjet.

  Držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj poradno
  Ahoj mám takový problém strašně jsem se zamiloval do jedné dívky a pořád na ní myslím bohužel už vím že o mě nemá zájem a zjistil jsem to dost tvrdě, tedy konkrétně přes WhatsApp zprávou. Nevím jak se s tím mám vyrovnat snažil jsem se zapomenout ale nejde to snažil jsem se s ní zkamarádit znova a naštěstí si třeba obden píšeme ale to je celé. Pořád si představuji jaké by to bylo kdyby se mnou chodila atd. A vždy když si na to že se už nemusím snažit vzpomenu tak mám chuť se zabít. Prosím vás jak se s tím vyrovnat bojím se že pak udělám kvůli ní nějakou hloupost. Předem díky za odpověď jste všichni co tu radíte bezvadní.

  Jsem Matěj a je mi 12 let, 8. června

  Ahoj Matěji,

  odmítnutí může být opravdu bolestivé. Smutek a bolest v nás mohou občas vyvolat třeba i myšlenky na sebevraždu, jak píšeš. To je však příliš definitivní krok, který už nejde vzít zpátky. Navíc by ses tak připravil o možnost zažít ještě spoustu fajn prožitků a jednou potkat holku, se kterou Ti bude hezky a ona to bude cítit stejně jako Ty. I když jsi teď smutný, a je to pro Tebe možná těžko představitelné, postupem času Ti bude líp. Teď je potřeba přijmout to, co prožíváš, klidně plakat, vztekat se – prostě si všechny ty pocity odprožít, i když jsou nepříjemné. Pomáhá nebýt na to sám. Zkus se svěřit někomu, komu věříš, třeba rodičům nebo někomu jinému z rodiny, oblíbené paní učitelce ve škole či školní psycholožce (psychologovi), pokud ji ve škole máte. K životu patří i ty těžší chvíle, stejně jako ty hezké. Je tedy třeba dál žít svůj život, věnovat se svým povinnostem i koníčkům. A dívat se kolem sebe, abys mohla prožívat nejen smutek, který teď cítíš, ale též radost, třeba i z drobností.

  Přejeme Ti, aby Ti brzy bylo lépe
  Modrá linka