Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Proč ji nemiluje? Alíkova poradna

  Holky a láska

  Ahoj všichni
  Moc děkuji za minulou odpověď a teď dotaz :
  Můj spolužák se zamiloval do mojí kamarádky chodí se mnou do stejné třídy oba ale včera jsem ji poslala fotku ze bylo v domečku na detskem hřišti napsané že ji miluje ale ona i já si myslíme že to nepsal on protože ji ve škole řekl že už ji nemiluje ale ona jeho jo Co si o tom myslíte vy? A proč už ji nemiluje když já strašně hezká a hodná?

  holka, 12 let, 10. září

  Ahoj,
  nedokáži bohužel na dálku a na základě několika vět posoudit, zda tvůj spolužák kamarádku miluje či nikoli. Chápu, že si přeješ, aby to tvé kamarádce vyšlo a aby její city byly opětované, ale vztahy mezi lidmi bohužel nefungují tak, že pokud je někdo hodný a hezký, automaticky to znamená, že se do něj zamiluje ten, o koho by stál. Vztahy a „chemie“ mezi lidmi jsou mnohem složitější. Jednak je tu individuální vkus, což znamená, že to, že se kamarádka líbí tobě, neznamená, že automaticky připadá hezká i spolužákovi. Dál může váš spolužák přikládat prioritu úplně jiným vlastnostem a jsou pro něj třeba důležité jiné osobnostní charakteristiky. A potom je tu právě ona zmíněná „chemie.“ Lidé se zkrátka navzájem přitahují, nebo ne. Pro to, jestli si lidé vzájemně „voní“, nebo ne, nemají vysvětlení ani vědci. Navíc se vkus a přitažlivost může v průběhu času měnit, takže to, že ji spolužák nemiluje teď, neznamená, že to časem nebude jinak.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Holky a láska

  Sexuální orientace

  Ahoj Alíku je možný když jsem bisexuálka že mě obě pohlavý stejně nepřitahují? Že jedno víc než druhý? Jak se jmenuje? Už mě tedy napadlo že to bude tím že vyrůstám tak to nemám ještě úplně srovnaný ale když se to nesrovná tak existuje takovej druh? Protože kluci mě přitahují třeba na 60% a holky na 40%. Takže nevím co mám dělat

  holka, 13 a půl let, 20. září

  Ahoj z Modré linky,

  pokládáš otázky ohledně své vyvíjející se sexuální orientace. Jak sama píšeš, jsi v období dospívání, i Tvoje sexuální orientace teprve dozrává. Domnívám se tedy, že nejvýhodnější je nechat všemu volný průběh a dát si čas. Není nutné vše za každou cenu pojmenovávat a škatulkovat. Je běžné, že jedno pohlaví člověka přitahuje o něco více než druhé apod. Důležité je žít svůj život, všímat si s kým je Ti dobře, i kdo se Ti líbí. Není tak podstatné, zda jde o holky nebo o kluky. Ale o to, naslouchat sama sobě, trávit čas s tím, s kým si rozumíš, a zbytečně nepřemýšlet o tom, jak by to být mělo, ale žít to, co je, naplno prožívat to, co cítíš.

  Přejeme Ti bezstarostný podzim.
  Modrá linka

  Holky a láska

  ahoj aliku.. je mi 12 let ale vsichni tvrdi ze jsem vyspelejsi a i ja sama o sobe to vim. mam kamarada (nejlepsiho) ale zacal se mi libit na soustredeni (s karate) a on to zjistil. vi to moc dobre, ale om chce kluka taky z karate. furt se o nem bavi a kdyz tim myslim furt tak opravdu porad, protoze my si klidne dokazeme psat 5 hodin v kuse a furt si mame o cem povidat. vcera jsme byli na pikniku a byl to opravdu nejlepsi den v mym zivote. ale kolikrat uz jsem kvuli nemu brecela… na soustredeni, minuly tyden 2x, dneska cely den a vcera potom co jsem prisla. chova se ke me hrozne krasne a takovyho kluka jako je on jsem nikdy nezazila. on je opravdu vyjimecny. nevite prosim co udelat s tema depkama? fakt se citim docela spatne. dalsi faktor je pms, proto jsem tak precitlivela, ale moje znameni je rak takze i kdyby tu nebylo pms tak mam depky. zapomnela jsem dodat, ze bych si s nim predstavila i chodit.. dokonce i neco vic (na muj vek neovykle), coz je jediny kluk..dekuju za odpoved<3

  holka, 12 let, 20. září

  Ahoj,

  je moc hezké, že jsi ve svém okolí našla někoho, s kým je Ti tak dobře, a s kým si moc rozumíš. Nejsem si jistá, jestli jsem to správně pochopila - z toho co píšeš, tomu rozumím tak, že Tvému kamarádovi se líbí nějaký kluk z karate. To Tě trápí, protože bys sis se svým kamarádem dokázala představit i chodit. Už jsi kvůli němu několikrát i brečela. Ptáš se, co by se dalo dělat s "depkama", které zažíváš. Věřím, že když se do někoho zamilujeme, přináší to spoustu pěkných pocitů, ale taky těch smutných - když víme, že se tomu druhému líbí někdo jiný. Když jde o první zamilování, je to pro nás o to těžší, protože jsou pro nás všechny tyhle pocity nové a nevíme, jak s nimi naložit. Jak dospíváme, postupně získáváme více zkušeností, lépe sami sebe známe a máme tak lepší představu o tom, co nám pomůže, když se necítíme dobře. To, co teď prožíváš, je úplně normální, spoustu holek i kluků v Tvém věku mají podobnou zkušenost. Někdy alespoň trošku pomůže, když se se svým trápením můžeme svěřit někomu blízkému, komu věříme - třeba kamarádkám, mámě, tátovi anebo třeba tetě, babičce. Někomu zase může pomoct zaměstnat se něčím, co ho baví, ať už je to sport, knížky, zkusit se naučit něco nového. Píšeš, že by sis s tímhle klukem dokázala představit i "něco víc" - nevím, co přesně jsi měla na mysli, jen bych v tomhle ohledu chtěla připomenout, že sexuální aktivity jsou u dospívajících do 15 let zákonem zakázané. Není třeba s tím nikam spěchat.

  Zdraví,

  Modrá linka

  Holky a láska

  Už se mnou asi nechce být

  Ahoj, nedávno jsem psala, že jsme si s jedním klukem řekli ,že se máme rádi, ale ted se musím na něco zeptat. Musím říct, že ten kluk je hodně fajn ,ale příjde mi že už se mnou nechce být a já nevím jak se ho zeptat.Usoudila jsem to z toho protože se se mnou už skoro vůbec nebaví a baví se s jeho bývalou holkou která ho podvedla. Vůbec spolu nechodíme ven ani nic jiného. Vůbec nevím co mám udělat . Jaak se ho mám zeptat . Za odpověd předem děkuji.

  Tmka 11 let, 19. září

  Ahoj,
  lidské city prochází v průběhu času vývojem a mohou se měnit - bohužel nejen v pozitivním slova smyslu, ale může se stát, že city, které člověk k někomu cítil se postupem času vytratí. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, jestli se city svého kamaráda k tobě nezměnily je zeptat se ho. Samozřejmě to vyžaduje určitou odvahu, protože se můžeš dozvědět i nepříjemnou variantu, kdy přizná, že k tobě už nic necítí. Na druhou stranu alespoň budeš mít jistotu a budeš vědět, na čem jsi a nebudeš si dělat marné naděje. Stejně tak je ale možné, že se dozvíš, že tvé podezření bylo neoprávněné a na jeho citech k tobě se nic nezměnilo.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Holky a láska

  Nevím, jak to se mnou myslí

  Milý Alíku a spol.,
  párkrát jsem se zmiňovala o jednom klukovi, do kterého jsem zamilovaná. Jenže nevím co si mám o něm myslet. Zamiloval se do mě nebo je to jen má představa? Nechci se ho ptát, protože ke mně není upřímný a možná by na to ani neodpověděl . Začali jsme si psát nějak od začátku prázdnin. Psal mi i když byl na dovolené, večer apod. Ty zprávy byly většinou typu že semnou chce p*cat ale nebylo to myšlené vážně. Ke konci prázdnin jsem mu na to napsala že mě už ta jeho ,,sranda“ nebaví a on s tím přestal. Přijde mi divný že mi psal jen tak a to i když jsme se ani nebavili. Nudil se nebo jen chtěl vědět jak bych zareagovala..? První týden školy jsme si nijak nepsali, každopádně ten druhý už to začalo být zvláštní. Každý týden máme dvě hodiny společné, a on se na mě díval. Tak nějak zamyšleně. Po hodině u skříněk se semnou nebavil, ale má ji vedle mě a až poté co jsem odešla šel k té své. Kamoska šla po škole ke mně domů, a napsala mu přes můj účet na instagramu. Napsala mu jenom čau. Zobrazil si to jako kdyby na tu zprávu čekal. Pak mu psala normálně jak se má, co dělá až se ho zeptala jestli mě má rád. Odepsal že nejsem taková p*ca jako predtim ale ze mě nemiluje (Před prázdninama mě vůbec neměl rád). Po tomhle mu kamoska napsala že to nepíšu já ale ona. Nic víc zajímavého. Další den jsem dala na instagram story jestli si někdo nechce psát, a on mi odepsal. Napsala jsem mu, že chci aby mě zítra ve škole pozdravil. To jsem se neviděli, takže až ten další. Po škole jsem čekala u branky s kamoskou a on tam přišel s dalsima kamosema. Chvíli stali kousek od nás, pak se sebrali a šli k nám. Mezitím co volal, tak mi jeho kámoši řekli že po mně fakt jede a chtěl by to semnou zkusit. Já na to jasný.. pak tam přišel a pozdravil mě jménem -zdrobnělinou. Takhle to šlo i další den na obědě, kde se na mě usmál a díval se zamilovaně. Taky jsem slyšela jak rikal kamosovi ,,neboj ja ji sbalim“. Jenže přes zprávy kdokoliv mu o mně něco napíše, tak dělá jak mě nemá rád. To mě nastvalo a tak jsem mu napsala. On mi odepsal že to píše jenom kvůli tomu, aby to nebylo tak nápadný. Ale čeho tím chce docílit? Nevím co mám dělat, jak se chovat.. Nechci si myslet třeba to, co není. Kamosky si mysli ze me má skutečně rad, ale neřekla bych. Byla bych rada za odpověď, neumím moc psát slohovky..

  holka, 1? let, 14. září

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  prožíváš pochyby ohledně vztahu s jedním klukem, se kterým jsi v kontaktu jak osobně, tak přes sociální sítě. Signály, které k Tobě vysílá, nejsou jasné - nevíš, na čem jsi. Věřím, že je to nepříjemné a že bys chtěla vědět, co bude dál.

  Popisuješ chování kluka, do kterého jsi zamilovaná. Nemůžeme Ti napsat, čeho chce docílit, to ví opravdu jen on. Můžeš o tom přemýšlet, třeba si sama pro sebe uvědomit, jak se projevuje, když má někdo někoho rád. Vnímáš takové chování od toho kluka? Chová se k Tobě jinak, než k ostatním holkám? Uvidíš, třeba se ve svém přemýšlení posuneš.
  Zkusila bych se taky ještě zamyslet nad tím, jestli je pro Tebe v pořádku, když Ti ten kluk píše, že s Tebou chce p*cat, že jsi byla p*ča apod. Je to pro Tebe vhodný projev, chceš, aby se takto Tvůj (budoucí) kluk choval? Je to samozřejmě na Tobě.

  Ptáš se, co máš dělat. I když to není lehké, mohlo by pomoci to neuspěchat, dát čas tomu, jak se to vyvine. Pokud Tě ten kluk skutečně rád má, dá Ti to najevo, ví, že jsi do něj zamilovaná.
  Můžeš se na toho kluka ještě obrátit, zeptat se na upřesnění, jak to s Tebou myslí a "čeho chce docílit", co bude dál. Chovat se k němu normálně, ale hezky, dát najevo svůj vztah úsměvem, pohledem očí, gestem. Můžeš také iniciovat nějaké setkání, kde budete sami dva a budete si moci v klidu popovídat.
  Z toho, co píšeš, vyplývá, že se o Vašem vztahu baví víc lidí, například píšou zprávy. Myslím, že to všechno jen komplikuje - o vztahu byste se měli bavit jen Vy dva - tedy pokud je to možné.

  Láska dovede přinést nejenom radost, ale i kopu starostí. Často jsou její cesty zamotané a chvíli trvá, než se rozmotají. Přejeme Ti, aby s brzy věděla, na čem jsi.

  Modrá linka

  Holky a láska

  Nevím, jestli se mi líbí

  ahoj alík a ostatný,

  čo mám robiť keď jeden chlapec je do mňa zamilovaný no ja neviem či sa on páči mne . Je to fajn chlapec no len ako bola Korona a prázdniny tak sme sa strašne dlho nevideli . A chodíme spolu do školy takže by sme sa mohli viac zblýžiť alebo čo mám urobiť ?

  holka, 13 let, 27. srpna

  Ahoj,
  pokud si sama nejsi jistá, jestli se ti líbí a cítíš k němu víc než ke kamarádovi, myslím, že nemusíš dělat vůbec nic. Člověk nemá povinnost opětovat city někoho jiného, pokud je v sobě zkrátka nemá. Možná až se teď po prázdninách uvidíte, vaše vztahy se promění a třeba zjistíš, že je ti bližší než dřív. Anebo se nic takového nestane a zůstanete dál „pouhými“ kamarády. Obě varianty jsou zcela v pořádku a klidně můžeš nechat věcem volný průběh a počkat, jak se situace vyvine.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Líbí se mi spolužák

  Ahoj Alíku,
  V naší třídě je kluk a hodně se mi líbí o přestávce se spolu honíme no a je s ním legrace jenže mám dvě otázky: nevím jestli mu mám říct že se mi líbí a taky nevím jestli někoho nemá a stydím se ho na to zeptat. Co mám dělat?

  holka, 10 let, 27. srpna

  Ahoj,
  je prima, že máš se spolužákem tak hezký vztah, rozumíte si a užíváte si legraci. Troufám si ale říci, že není nutné říkat mu rovnou, že se ti libí, nebo se ho ptát, jestli někoho nemá. Je vám deset let a k tomuto věku patří především kamarádství a přátelství. V rámci kamarádství by ses měla učit orientovat ve vztazích a kontaktu s kluky a na skutečné partnerské vztahy přijde čas až o pár let později. Na tvém místě bych měla také strach, že ho tvé vyznání poleká a vaše kamarádství se tak pokazí. Mít dobrého kamaráda, nebo dokonce přítele, vůbec není málo. Navíc jsi svému spolužákovi očividně sympatická a určitě cítí, že i tobě je s ním příjemně. Nech věcem volný průběh, nesnaž se je uspěchat a třeba za pár let vaše kamarádství přeroste samo a přirozeně v něco víc.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Ahoj Alíku a spol.,
  musím se Vám k něčemu přiznat.
  Už od narození mám kolem sebe partu opravdu dobrých přátel. Rodiče se kamarádí z vysoké, a tak jak se spolu scházeli i po studiu jsme se skamarádili. Je nás dohromady asi 15 dětí různého věku a pohlaví. Jezdíme spolu úplně všude např. k moři, na tábory, na výlety atd. Dokonce máme i stejné zájmy, všichni běháme orientační běh a hrajeme na klavír. Každopádně se u nás vyskytl problém.
  Moje nejlepší kamarádka (budu jí říkat A) se zamilovala do mého kamaráda (budu mu říkat L). Nejdřív si spolu jenom psali, ale pak to přerostlo ve vztah. Je to tajné, já to vím jenom proto, že mi to řekla A, protože si říkáme úplně všechno, ale to se L nesmí dovědět, jinak by byl problém.
  Jenže včera jsem se vrátila z cyklovýletu po Moravě, na kterém jsem byla jen já a L (ostatní nemohli, měli něco svého). Popravdě jsem docela otřesena tím, co se stalo. Celý den jsem trávila s L. Jezdili jsme na kole, povídali si, smáli se, prostě jak to děláme vždycky a každý večer jsme hráli společenské hry. Jednou, když už všichni ostatní vypadli a my dva hráli duel, mi L řekl, že mě miluje. Nevěděla jsem, co dělat, tak jsem utekla. Další dny jsme spolu nemluvili a dělali, že se nic nestalo. Jenže když jsem se vrátila domů, čekalo mě zděšení. A mi poslala zprávu, že se s ní L rozešel.
  Nevím, co mám dělat. Cítím se provinile vůči A, to kvůli mně ji L opustil. Taky jsem naštvaná na L, chodí (nebo spíš chodil) s A, nesmí se zamilovat do mě. Jsem úplně v koncích, A nic neřeknu, do smrti by se mnou nepromluvila, jenže něco s tím dělat musím. Nezbývá, než to vzít do vlastních rukou. Ale jak?

  holka, 13 let, 24. srpna

  Ahoj,

  předně Ti chci pogratulovat k tomu, že máš, díky rodičům, už od narození kolem sebe partu opravdu dobrých přátel. To je velké bohatství, takže palec nahoru, Ty a Tví přátelé máte prima start do života.

  Píšeš, co se událo mezi Tebou a L., vůbec se nedivím, že Tě to zaskočilo, vinu ani výčitky však směrem ke své kamarádce A. pociťovat nemusíš, nic špatného jsi neudělala. Mezilidské vztahy jsou často složité a křehké, v životě na to budeš opakovaně narážet a sbírat stále nové a nové životní zkušenosti.

  Ty se ale ptáš, co s tím můžeš dělat Ty sama. Asi Tě trošku zklamu, ale vzít do vlastních rukou můžeš jenom to, co se týká pouze Tebe - tedy Tvé povahy, Tvého osobního růstu, Tvého já. Jakmile jde o vztah, nezáleží pouze na Tvém přístupu, ale na přístupu každého z vás. Ty tedy nemáš možnost ovlivnit jednání L. směrem k A., ani obráceně. A láska, (stejně jako přátelství nebo kamarádství), si poroučet nedá, nedá se vynutit ani udržet, nechtějí-li obě strany. Láska také přichází a odchází, zejména v období dospívání a mladé dospělosti, kdy se mladí jedinci učí hledat si partnery pro život, což není vůbec jednoduché.

  Také nemusíš být se svými myšlenkami sama, můžeš tu situaci probrat, třeba i jen obecně, např. s rodiči či někým blízkým, komu věříš, a o koho se můžeš opřít. Dospělí mají více zkušeností a dobře znají Tebe i Tvé kamarády, mohli by Tedy poradit, jak dál.

  Přejeme Ti příjemné prožití zbytku léta s Tvými přáteli,

  Modrá linka

  Holky a láska

  Mám chuť sahat kamarádovi na zadek

  je normální, když mám chuť sahat svému nejlepšímu kamarádovi na zadek ? předem děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 22. srpna

  Ahoj,
  předpokládám, že tvoje touha je způsobena tím, že se ti kamarád líbí a proto s ním chceš být v tělesném kontaktu. To je samozřejmě zcela normální. Líbit se ti může kdokoli a to, jestli ti z jeho těla připadá nejpřitažlivější právě zadek, je čistě tvoje soukromá věc. To však na druhou stranu přirozeně neznamená, že bys mu mohla na zadek skutečně sahat.

  V životě potkáme spoustu lidí, kteří se nám líbí, ale to ještě neznamená, že je začneme na ulici osahávat. Naprostá většina z nás (až úplné výjimky, jako jsou například psychicky narušené osoby) má natolik vyvinuté sebeovládání, sociální cítění a společenské ohledy, že své nutkání zkrátka ovládneme.

  Samozřejmě jiná situace by nastala, pokud byste spolu za pár let začali chodit a intimně se sblížili. Potom se dá očekávat, že bude s tím, aby ses ho dotýkala, souhlasit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Líbání

  Ahoj všichni, mám takový dotaz. Nedávno jsem se zamilovala do jednoho kluka a tak jsem mu to řekla a na to mi odpověděl ,že za tu dobu co spolu trávíme čas tak mě taky miluje . Tak jsme spolu začali chodit . Chodíme spolu na limonádu nebo jen tak na pokec atd... A dotaz zní :když bych mu dala pusu na tvář vadilo by to??
  Předem dík za odpověd´ : |)

  holka, 11 let ; ), 18. srpna

  Ahoj,

  je hezké, že jsi se zamilovala do kluka, který to má stejně jako Ty, a také Tě miluje. Dovedu si představit, že chození ven, na limonádu apod. je hodně příjemné. Pusa na tvář je v pořádku, pokud to chce i Tvůj kluk. Nemělo by to v takovém případě ničemu vadit. Možná by ses ho mohla zeptat, jestli to můžeš udělat nebo to rovnou vyzkoušet a z jeho reakce poznáš, zda je mu to příjemné nebo ne. Pokud máte pěkný vztah, vše si kolem toho můžete vysvětlit.

  Přejeme hezké léto.
  Modrá linka

  Holky a láska

  Rozchod

  Ahoj nebo dobrý den
  Mám takový problém. Asi před týdnem se se mnou rozešel jeden kluk, ale problém je v tom že na něj pořád myslím a když někdo ukáže nebo řekne něco co mi ho připomíná začnu hned brečet. Zkoušela jsem už hodně věcí. Třeba si najít nějaký zábavný koníček nebo hru, ale vždycky mi ho něco připomnělo. No a za chvíli začíná škola a já se bojím že by mi ho tam něco připomnělo a začala bych brečet, takže to musím zvládnout za 14 dní.
  Takže můj problém je:
  Že vždy když jenom na toho kluka pomyslím tak začnu brečet a potřebuji poradit abych na toho kluka zapomněla.

  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 17. srpna

  Ahoj,

  dovedu si představit, že Tě rozchod zranil a je přirozené, že teď často pláčeš. Je vlastně v pořádku, že se Ti teď hodně chce plakat, ony slzy odvádí z těla i psychiky smutek a napětí, což je vlastně moc dobře a po pláči se každému alespoň na chvíli uleví. Udělala jsi správně, že hledáš rozptýlení v zábavě a koníčcích, to bych Ti sama také doporučila. Hodně pomůže i čas, i když se to nezdá, tak s delším časovým odstupem ta lítost nebude až tak velká a bude pomalu slábnout. Funguje i to, že to s někým sdílíš, s někým, komu důvěřuješ a kdo Tě umí podpořit. Takže pomáhá o tom mluvit doma s rodiči, s přáteli a postupně to člověk zvládá lépe. Říkám si také, že kdyby Ti to ve škole přišlo někdy líto, dá se vždy alespoň odejít – například na záchod, nebo někam bokem a pláč za nějakou dobu zmizí, není nic špatného na tom, když se člověk necítí úplně v kondici.

  Držíme palce, abys to dobře zvládla.
  Modrá linka

  Holky a láska

  Líbání

  ahoj alík a všetci ostatný,

  poradíte mi ako mám dať chlapcovi pusu ?
  v aký moment, v akej situácí, a ako ?
  vopred ďakujem za odpoveď

  holka, 13 let, 16. srpna

  Ahoj,

  chápu, že Tě zajímá nějaký bližší návod na líbání, každého z nás napadaly před první pusou podobné myšlenky. Bohužel, neexistuje nějaký přesný návod, u každého to probíhá trošku jinak. Důležité je, že Ty budeš cítit, že je ta správná intimní chvilka, že i ten kluk je připraven a potom to jde samo. Je asi fajn být někde spolu sami, ne na veřejnosti a vědět, že i ten kluk k Tobě něco cítí. Můžeš se také zkoušet dívat na různé filmy, kde často první polibky bývají ztvárněny a pro sebe si ujasnit, co by pro Tebe bylo příjemné a čím by ses mohla sama inspirovat.

  Přejeme hezký zbytek léta.
  Modrá linka

  Holky a láska

  Sexuální orientace

  Ahoj Alíku nevím jestli jsem bisexuálka protože kluci mě přitahují a sex taky a u holky mě strašně přitahuje když si hladí,líbají,vosahávají je to tak strašně vzrušující ale neumím si představit že bych z holkou chodila a ani nechci🤷ale skusit sní si prstit bych klidně 🤤 a ano vím že sex je 15+ ale říkám to předběžně ale jenom chci vědět jestli je to v mým věku normální a jestli jsem busexuálka

  holka, 13 a půl let, 16. srpna

  Ahoj,

  chápu, že Tě zajímá Tvoje sexuální orientace a že bys ráda znala odpověď na to, zda jsi bisexuální. Je úplně běžné, že Tě přitahují jak dívky, tak kluci. V dospívání se Tvoje tělo rychle vyvíjí, mění se hormony a také se začíná rozvíjet sexualita. Ještě ale nějakou dobu potrvá, než budeš znát přesnější odpověď, vše se vyjasňuje až v dospělosti. Může se tedy stát, že budeš bisexuální nebo se vše změní a budeš to mít se sexualitou jinak, než nyní. Nedá se to nijak uspěchat. Zatím si můžeš všímat, jak se to u Tebe vyvíjí, kdo Tě přitahuje, o kom se Ti zdá a postupně si ujasňovat svůj názor, svoje pocity apod.

  Přejeme hezký zbytek léta.
  Modrá linka

  Holky a láska

  Kamarádi si ze mě utahují kvůli chlapci

  ahojte všetci .
  mám taký problém že som začala chodiť s 15 ročným chlapcom a mám ho moc rada . Ale
  moji kamaráti si zo mňa uťahujú. A tý čo si zo mňa neuťahujú tak sa bojím že ich stratím ako kamarátov len kôli chlapcovy :( . Mám ich všetkých rada ale oni sú na mňa nahnevané :( . čo mám urobiť :( ?

  holka, 13 let, 6. srpna

  Ahoj,

  věřím, že to není jednoduché, když si z Tebe kamarádi dělají legraci kvůli tomu, s kým chodíš. Z Tvého dotazy si nejsem úplně jistá, jestli si z Tebe utahují kvůli tomu, že je Tvému chlapci 15 let anebo je za tím něco jiného. Také přesně nevím, proč si myslíš, že bys měla ztratit kamarády, kteří si z Tebe neutahují jen kvůli tomu, že máš chlapce. Je normální a přirozené, že ses zamilovala a je Vám spolu dobře - nepřipadá mi to jako něco, kvůli čemu by měl člověk ztratit kamarády. Přátelé by se měli naopak navzájem podporovat. Může si o tom zkusit s kamarády upřímně promluvit, zeptat se jich, proč se na Tebe hněvají a dát jim najevo, jak Tě jejich chování mrzí.

  Zdraví
  Modrá linka

  Holky a láska

  Zamilovaná do dvou dívek

  Ahoj, chtěla bych se zeptat na jednu radu. Je mi 14 a jsem bisexuál já, chodím s holkou, lásku jsem ji vyznala dřív . Bydlí dál takže jsme se zatím neviděli ale známé se už déle. Rodiče o tom ví smířily se s tím. Mám problém takový že jsem se asi před týdnem seznámila s jednou holcinou, už jsme kamarádky pořád si písem atd. Je milá ke mě, píšu si sní víc než s tou mojí holkou protože ta mi moc neodepisuje. No a já se do ty holčiny asi zamilovala a nevím co stím mám dělat. Protože s objema dvěma se mi chodit nechce protože je to takový, no není to láska . Ještě jsem ji to neřekla ale nevím teď koho mám radši protože miluju obě dvě stejně. A mám pocit že si teď spíše rozumím s tou holcinou, ale zase kdyby se stalo že bych se rozešla s tou mojí holkou tak nwm jak by to probrali rodiče, protože třeba nevlastní táta nebyl zrovna s toho nadsenej a máma by měla kecy. Jsme s pólu teprve 60 dní a zatím jsme se ani neviděli na živo. Ani jedny jsem to ještě neřekla že miluji obě nebo tak něco, prosím poraďte mi, přemýšlím o tom celou noc a pomalu ani nespím. Děkuji moc

  123buky456, holka, 14 let, 29. července

  Ahoj z Modré linky,

  nedivím se, že skoro nespíš, když se rozhoduješ ve vztahu mezi dvěma holkami. Láska je moc krásná věc, ale dovede také zamotat hlavu a přidělat dost starostí, a to v každém věku.

  Chceš poradit, co dělat. Ve Tvém mailu čtu, že si s tou druhou holkou rozumíš, je k Tobě milá, víc Ti odepisuje… Říkám si, kdyby ta první slečna také více a mile psala, jestli by ses zamilovala do jiné, nebo ne. Můžeš si to zkusit představit a na tuhle otázku odpovědět. Pokud si řekneš, že ne, může to znamenat, že Ti ve vztahu s první slečnou něco chybí - pravděpodobně vřelost, která ve vašem psaní je, a tady častost vaší komunikace. Pokud bys chtěla, můžeš té první holce napsat, že bys něco takového potřebovala. Možná, když to mezi vámi bude jiné, budou city k té druhé slečně slabší a Ty si uvědomíš, že jsi v prvním vztahu spokojená a nic nechceš měnit.
  Můžeš ale také zjistit, že cit, který ke druhé holce cítíš, je opravdu zamilování. V tom případě mi přijde jako dobré nic zatím nehrotit, být v kontaktu s oběma, té druhé holce zatím lásku nevyznávat, ale kamarádit se s ní a vzájemně se poznávat. Myslím, že zatím není nutné dělat něco jiného, opravdu bych spíše čekala a užívala si to, co mám.
  Pokud po čase poznáš, že Tě "srdce táhne" k té druhé slečně, bylo fajn se zachovat férově a rozejít se, pokud ona bude Tvé city opětovat - i když to třeba nebude snadný krok.
  Ještě si říkám, že ve 14 nemusí být vyhraněná sexuální orientace - někdy je to opravdu jasné, často se to ale do dospělosti mění.

  Přejeme klidné a pěkné léto,
  Modrá linka