Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vyplatí se rozdávání dárků a provoz Alíka? Technická poradna

  Katalog dárků

  Vyplatí se vám „prodávat“ dárky za 0 Kč, když web sám o sobě nic nevydělává? Žádné reklamy, žádné platby, kde berete peníze na vyplacení dárků, např. steam her? Vyplatí se vám to?

  Dárky nám většinou dodávají sponzoři zadarmo, mají díky nim reklamu na hojně navštěvovaném webu. Viz stránka o možnostech spolupráce. Některé hry jsou skutečně zakoupené, ale za tak nízkou cenu, že nás většinou vyjdou levněji, než když posíláme fyzické dárky poštou.

  Jinak náklady na provoz webu (nepočítám-li poradnu) jsou srovnatelné s tím, kolik utratí běžný kuřák za cigarety. Není to málo, ale není to ani tolik, aby to zruinovalo normálního smrtelníka. Mohu-li parafrázovat klasika: i skladník ve šroubárně může provozovat takto velký web. :-D
  (Pochopitelně, že za stávající velikost Alíka částečně vděčíme jeho historii a předchozím majitelům, kteří investovali více do provozu a do reklamy.)

  Takže kde bereme peníze… no, normálně pracujeme. ;-)
  V mém případě je programování nejen koníček, ale i zaměstnání, za které dostávám odpovídající mzdu, a krom hlavní práce mám i dlouhodobě rozjeté nějaké další programovací spolupráce a ještě nějaké riskantní investice bokem…

  Jestli se nám to finančně vyplatí, to je náročná otázka. Asi ne. ;-D
  Peníze kazí charakter, Alík ho zlepšuje. O:-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Ahoj, když mám ty vstupenky do Toboga co platí DO 31.srpna, mohu je využít I 31.srpna? Děkuji

  Ano. Pokud tedy mají otevřeno.

  Katalog dárků

  Dobrý den chci říct jednu chybu u dárku alíkovi omalovánky který jsem si včera vyzvedla se píše že je teprve zabalený. Nevím jestli je to jen u mě. Dost to mě a mamku zmátlo protože když se nám to ukázalo na poště tak jsme nevěděli jestli je to ten dárek nebo něco jiného.
  Prosím opravte to.
  PS: Alíkovi omalovánky se vám moc povedly8-D

  Ahoj, ze te to zmatlo se omlouvam. Zpusobene je to tim, ze je ted tech darku vetsi mnozstvi a odesilaji se postupne, ne vsechny naraz. Bylo by slozite konkretni darky odkliknout jako „odeslane“. Priste se snad povede odeslat driv, nez jich bude tolik.. Jsme radi ze se libi ;-)

  Katalog dárků

  Věk uváděný u hry

  Ahoj Alíku a spol.
  Já bych se chtěla zeptat ohledně výher u soutěží. Když třeba vyluštím tajenku a vyhraju a je tam na výběr hra např. od 16 let, tak jestli se to bude nějak kontrolovat jestli mi už těch 16 let bylo, nebo ne? A jestli ano, tak jak?
  Předem děkuji za odpověď. :-)

  Ahoj,
  bez obav, rozhodně nebudeme nijak kontrolovat, kolik ti je. ;-)
  Ani tvé osobní údaje neovlivňují losování v případě soutěže.

  Uváděný doporučený minimální věk u dárků je jen orientační, stanovený buď výrobcem, nebo (v případě her) nějakou autoritou zastupující domnělý zájem rodičů. Není na nás posuzovat, jestli je tento zájem v souladu se zájmy tvých rodičů, předpokládám v dobré víře, že v běžně fungující rodině si to nějak domluvíte sami. O:-)

  Jinak na tomto webu platí, že:

  • Nechceme sbírat vaše osobní údaje.
  • Nechceme, abyste o svém věku lhali.
  • Můžete věk neříkat, aniž by vás to znevýhodnilo.

  Jediné, co je pro nás z hlediska práva důležité, je hranice 15 let, kvůli správě osobních údajů.

  Žádný z dárků v katalogu neobsahuje přehnané explicitní násilí nebo explicitní sexuální scény a podobné věci, které by vyžadovaly zákonnou ochranu přístupnosti od 18 let.

  Alík

  Katalog dárků

  Ahoj, ráda bych si objednala dárek, adresu mám uloženou, když kliknu na dárek, píše klikněte na adresu, ale mně žádná z nabídky nevyjede a bez toho to objednat nejde...

  Ahoj,
  žádnou platnou adresu uloženou nemáš.

  Z doby, kdy web patřil Mafře, máš v databázi uloženou ulici a uvnitř kolonky na ulici máš sice napsané i město… ale nemáš vyplněné město (tedy kolonku, do které patří město). Kdybys měla vyplněné město, psalo by se ti na vizitce.

  Předběžná kontrola oprávnění historický záznam vyhodnotila jako použitelnou adresu, ale když se měla dopsat do formuláře, poznalo se, že to platná adresa není, proto jsi koukala na prázdnou roletovou nabídku (ale se smysluplnou výzvou, že pokud ti žádná z adres nevyhovuje, má objednávku vyplnit rodič). Sjednotili jsme obě kontroly, nyní ti to už formulář neukáže. Což ti tedy asi moc nepomohlo, ale je to takhle správně. ;-)

  Objednávku může zadat pouze tvůj rodič.

  Katalog dárků

  Ahoj.
  Nevím, jestli je to jenom chyba na mojem mobilu, ale když jdu na nějaký dárek, na který nemám dost kaček, tak dole se píše, jak kačky získat, a tam je takové to: piš, barde, jako odkaz, ale na mobilu když na to kliknu, tak se mi jen ukáže kopírovat a tak.

  Díky moc

  Ahoj,
  vůbec nevím, čím by to mohlo být. Je to úplně běžný odkaz na formulář na přidávání Alíkovin. Děje se to ještě někomu? Má někdo nějaký vysvětlení? :-)

  Katalog dárků

  Ahoj,
  mohu si z Katalogu dárků objednat nějaký dárek dvakrát (např. Steam hru)?

  Ahoj,
  můžeš. Pokud je daný dárek ještě k dispozici a ty na něj máš kačky, pak je možné si ho objednávat i opakovaně.

  Do poznámky ale připiš, že to myslíš vážně, ušetříš tím Alíkovi otázku, jestli to nebyl omyl. Spoustu objednávek audioknih jsme rušili, protože si je lidi objednali neúmyslně víckrát.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  co by se stalo, kdyby si někdo objednal nějaký dárek a o pár dní později by ten stejný dárek vyhrál v soutěži? Dostal by ho 2x, nebo by se výhra/objednávka zrušila?

  Ahoj,
  pokud by si toho dana osoba vsimla, mohla by si objednavku zrusit (napsat do posty moji malickosti). Ovsem pokud uz by bylo zabalene a odeslane, tak s tim uz se nic udelat neda.

  Katalog dárků

  Ahoj, mohu se zeptat, od koho dostáváte hry na Steamu, nebo je Mateas kupuje? Děkuji za odpověď, Fanda.

  Ahoj,
  předně musím zmínit, že hry neřeší Mateas.

  Buď poprosíme o Steam klíče přímo autory hry, nebo koupíme klíče levně v nějakém věrohodném online obchodě (náš oblíbený Chrono.gg už však zanikl :-(), nebo hru koupíme normálně za své a předáme ji uvnitř Steamu jako dárek.

  Jinak je pravda, že drtivou většinu fyzických dárků v katalogu dostáváme od sponzorů zdarma, ale pak je rozesíláme poštou na vlastní náklady. Poplatky za poštovní doručování balíků jsou často v podobné cenové kategorii, jako je cena pořízení počítačové hry, takže nakupování her není tak finančně nezodpovědné, jak se může na první pohled zdát.

  Rozdávání her nás nejspíš vyjde mírně dráž než rozdávání fyzických dárků, ale je s ním také mnohem méně práce. Objednávky her bývají v průměru mnohem rychleji vyřízené. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik odhadem stojí Hřejivá liška – tento zatim vyprodaný dárek z katalogu, popřípadě kdy by se v katalogu mohl znovu objevit.

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  hřejivá liška zbývá na skladě jen jedna jediná, pokud vím.

  Buď ji teď někdo vyhraje v posledním kole Liščích tajenek, nebo se do katalogu začátkem příštího týdne vrátí. Bude stát nejspíš 200 000 kaček.

  Jestli dobře koukám, k této sumě ti chybí skoro 200 tisíc kaček :-) … tudíž je velká šance, že tě někdo předběhne, je mi líto. Plyšáků bývá málo, proto jsou tak drazí. :-|

  Z pohledu novějšího uživatele nejspíš vypadají statisíce kaček jako nedostižně mnoho, ale pokud člověk soutěží a píše články, tak si může v dohledné době vydělat na cokoliv. Máme tu víc jak dvě stě lidí, kteří momentálně mají na kontě více jak sto tisíc kaček, a skoro dvacet z nich má dokonce dvě stě tisíc kaček. Netušíme, jestli číhají na lišku, nebo na jiný dárek z katalogu, nebo na něco, co v katalogu zatím ani není

  Katalog dárků

  Ahoj,
  chci se zeptat ohledně mikin. Dlouho jsem si šetřila na mikinu L. Líbil se mi její střih, takže mi ani moc nevadilo, že v ní budu plavat. Když se mi podařilo našetřit, už nebyla na skladě. Plánujete je ještě někdy dodat? Mikiny S a M mají skutečně střih jako na fotce? Případně by mi ani nevadilo si tisk zaplatit, už mě i napadlo si mikinu takto pomalovat, ale nechci porušit autorská práva a celkově se mi to zdá jako tak trochu „podvod“. :-)

  Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  střih mikin je přesně takový, jako na fotce. Bohužel v dohledné době skladem větší velikosti nebudou. Pokud si chceš nechat potisknout mikinu Alíkem, bránit ti v tom nebudem ;)

  Doplňuje –MM–: Možná nebudou, možná budou…

  Katalog dárků

  Dobrý deň,
  rád by som sa opýtal, či budú v katalogu darčekov v budúcnosti nejaké programy ako napríklad: Affinity photo/designer/publisher, Aseprite, Wallpaper Engine atď.
  Všetko sú to veľmi užitočné programy a určite by som ocenil, keby ste ich pridali, pretože niektoré su pre mňa veľmi drahé.
  Za odpoveď dopredu ďakujem.

  Ahoj,
  v katalogu teď máme z oblasti softwaru jen hry distribuované přes Steam. Dostávají se tam třemi způsoby:

  1. Buď nám někdo věnuje pár kopií.
  2. Nebo jde někde nakoupit víc klíčů hodně levně.
  3. Nebo je hra natolik levná a zajímavá, že mi nevadí platit plnou cenu ze své kapsy. (To je třeba případ hry Fish Fillets 2.)

  Jiné postupy distribuce her (GOG, Epic, Apple AppStore apod.) pro nás nejsou moc pohodlné, některé podobnou redistribuci ani neumožňují. A totéž platí i pro programy. Licence programů bývá většinou vázaná přímo na toho, kdo ji platí, a ten by ji správně nejspíš neměl zpřístupňovat dál (i když jde nejspíš ledacos uhádat, je to taková šedá zóna autorských práv). Aby byl takový postup z hlediska práva čistý, museli bychom se dohodnout přímo s výrobcem Affinity na nějakém postupu… to asi není reálné. Ještě nejsme tak velcí, abychom jim mohli nabídnout jakoukoliv pro ně zajímavou spolupráci. :-)

  Nejspíš tě nepotěším ani vyslovením dojmu, že z pohledu ekonomicky aktivního člověka nejsou uvedené programy zase tolik drahé. Pokud máš talent na to, abys Affinity nějak zajímavě využil, tak se ti investice do něj časem vyplatí. Profesionální výtvarníci si i za nepoužitý grafický návrh účtují tzv. skicovné, které může být často i vyšší, než je cena programu Affinity Designer. Nicméně chápu, že z pohledu studenta, který si třeba není jistý, jak bude dobrý a jak se dokáže prosadit, je taková částka nepěkně zastrašující… a že kačková částka by asi strašila méně. Bohužel mě skutečně nenapadá cesta, jak dostat podobné věci do našeho katalogu…

  Katalog dárků

  Ahoj, když jsem vyhrála Bezdrátová sluchátka s logem Cartoon Network v soutěži Staň se klimatickým šampionem!, mám si pro to potom dojít na poštu, nebo mi to dojde domů? Děkuji předem za odpověď. ;-)

  Ahoj,
  měl by u vás doma zazvonit někdo z České pošty. A pokud mu otevřete, dá vám to do ruky. Když vás nezastihne, pravděpodobně vám hodí lísteček do schránky... V takovém případě už byste si to museli s tím lístečkem vyzvednout na poště.

  Malé věcičky nechávají ve schránkách, ale velká sluchátka by tam těžko nacpali.

  Katalog dárků

  Zasílání dárků na Slovensko

  Ked si našetrím dosť kačiek a budem si chcieť objednať darček, doručuje Česká pošta aj na Slovensko?

  Ahoj,
  ano, zásilku lze zaslat i na Slovensko.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, potřebovala bych změnit na vizitce svou kontaktni adresu. Nejde mi změnit, protože jsem ji zadávala při objednávce dárečku, který jsem nechala pak stornovat hlavně kvůli chybě v zadané adrese. Kdyby to šlo nějak změnit ta adresa, tak bych byla moc ráda :). Děkuji předem (8:o)

  Ahoj,
  na vizitce už hodně moc dlouho žádná kontaktní adresa nikde není. Jakou adresu si do objednávky vyplníš, na takovou se ti dědeček dáreček pošle. Takhle to funguje už skoro čtyři roky. Předvyplňuje se ti sice naposledy zadaná adresa, ale to neznamená, že ji nemůžeš změnit.

  Pokud chceš dosavadní uložené adresy smazat, nebo změnit osobní údaje, tak to se dělá v nastavení osobních údajů. Tam jsi před pár týdny něco měnila, tak… asi nerozumím. Máme někde něco rozbitého? Odpověz prosím případně do pošty.

  Katalog dárků

  Bude do katalogu dárku přidána hra Mafia, která je klenot česka?

  Jestli nám někdo věnuje Steam klíče, tak ji do katalogu přidáme. (Přestože je teda v lecčems podobná GTA, které spíš nechceme.)