Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Vánoční dáreček Alík radí dětem

  Dárky

  ‌Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o radu. Za měsíc jsou Vánoce a tak jsem začala přemýšlet, co koupit za dárky. Vybrala jsem pro mého tátu jednu knížku, kterou bych mu chtěla dát. Problém je ale v tom, že jsou všechny knihkupectví apod. zavřené a já bych jí musela kupovat přes internet, do čehož se mi moc nechce, protože je to o dost složitější a trvá to déle (při nejhorším to ale stejně budu muset udělat) a také doručování zásilek a platba stojí další peníze navíc. Já se u dárků snažím moc nekoukat na cenu, pokud mi to tak nějak "vychází do rozpočtu", ale přeci jenom když mám možnost, vybírám tu levnější variantu, protože zase tolik prostředků jako dítě také nemám. Samozřejmě bych mohla kohokoli z rodiny poprosit o další peníze, ale já chci dárky kupovat spíš za svoje peníze z kapesného. Moji rodiče jsou rozvedení, takže ani nechci prosit mamku, aby mi zařizovala dárek pro tátu. K dnešnímu dni 16.11. na stránkách, kde bych knížku případně objednala píší, že by byla k vyzvednutí cca 30.11., takže nějaký čas na rozmyšlenou kdyžtak ještě mám.
  Takže bych se chtěla zeptat čistě na váš názor. Myslíte si, že obchody do Vánoc alespoň na chvíli otevřou, takže bych měla možnost koupit tu knihu normálně v kamenné prodejně, nebo jí mám radši teď někdy objednat, aby mi stihla přijít do Vánoc, kdyby obchody neotevřeli?
  A můj druhý dotaz je, kdybych teda objednávala přes internet, můžu dát objednávku na své jméno, telefonní číslo, sama to zaplatit a sama to vyzvednout, i když mi ještě nebylo 15 let a více?
  Předem moc děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 16. listopadu 2020

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš nám o Tvých plánech na vánoční dárek. Je hezké, že myslíš takhle dopředu na dárky pro svou rodinu. V karanténě je nakupování dárků pro všechny obtížnější, proto rozumím, že se chceš poradit.

  Nevíme, jak bude vypadat rozvolňování obchodů, proto Ti neumím poradit, jestli dárek pořídit dřív přes internet, anebo stihneš zajít do obchodu. Rozmýšlíš nad knihou a jejím doručením. Pravděpodobně by s tím nebyl problém, ale to Ti nedokážu říct jistě, možná to má každé knihkupectví trochu jinak. Na webových stránkách všech knihkupectví je jejich číslo, anebo e-mail, kde by ses jim mohla ozvat a domluvit se. Pokud máš v rodině někoho staršího, kdo by Ti s tím byl ochotný pomoct, tak je to taky dobrá varianta.

  Ať už to bude tak či tak, držím Ti moc palce, abys dárek pořídila podle Tvých představ. Vypadá to, že tyhle Vánoce budou tak trochu jiné a věřím, že Tvá rodina pochopí, když budeš chtít v těchto věcech poradit a pomoct.

  Fajn podzimní dny přeje
  Modrá linka

  Podpořte prosím Modrou linku!
  Pomohla již v této poradně tisícům dětí.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, projekt Sbarvouven, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Dárky

  Chci CD, ale máma mi ho nechce koupit

  Ahoj Alíku na konci září budu mít narozeniny a ještě rychle vymýšlím co si přát od rodičů. Hrozně moc bych chtěla album od mojí oblíbený skupiny BTS, ale mamka říká, že je to blbost, že stejně to nijak nevyužiju, že si nemám na čem přehrávat cédéčka. Ale v tom balení je víc než cédéčka, jako třeba fotky těch členů a tak. Jen se bojím, že když jí řeknu proč to vlastně chci, že mi to nedovolí už vůbec. Potřebuji poradit jak jí přemluvit. A je to docela naléhavé. Předem děkuji za odpověď

  holka, 13 let, 10. září

  Ahoj,

  nejsem si jistá, zda jsem Tvůj dotaz správně pochopila, raději si to shrnu. Ráda bys dostala k narozeninám CD své oblíbené kapely, ale máma je proti, protože si nemáš CD na čem přehrát. Říkáš, že CD chceš i proto, že jsou tam další věci jako fotky apod. Myslíš si ale, že kdyby máma věděla, že to chceš kvůli fotkám, nedovolila by to vůbec. Snad jsem pochopila ten pravý důvod, proč CD vlastně chceš. Kdyby ne, ještě nám svůj dotaz můžeš dál upřesnit.

  Umím si představit, že je těžké, když máma nemá pochopení pro to, co si přeješ k narozeninám a myslí si, že je to blbost. Napadá mě, že pokud CD nemáš na čem přehrávat, můžeš si přát i CD přehrávač, ale nejsem si jistá, zda bys ho opravdu využila. Kvůli jednomu CD by to možná mohlo být zbytečné. Zároveň si říkám, pokud jde o fotky skupiny, nedají se takové fotky sehnat i jinak? Například dohledat na internetu a nechat si je nějak hezky vytisknout? Nebo si třeba přát plakát skupiny. Možná by pomohlo, kdybys k mámě byla upřímná a vysvětlila, proč to CD tak moc chceš a v čem by Tě potěšilo. Kdyby to máma nepochopila ani tak, můžeš zkusit oslovit tátu. Pokud by to nevyšlo, zkus přemýšlet o tom, jak jinak by sis mohla udělat k narozeninám radost. Co třeba tričko, hrneček nebo jiný předmět s motivem Tvé oblíbené kapely?

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Dárky

  Může si dítě objednat zboží z e-shopu?

  Dobrý den, někde jsem četla, že si i děti můžou něco objednat (kromě návykových látek), je to pravda? Sice ano, já vím, je brzo, ale Vánoční dárky začínám řešit už teď, protože se to nejspíš na Vánoce zdraží, a chtěla bych mamce koupit bundu, můžu si jí normálně objednat na sebe na zásilkovku a vyzvednout jí sama? Děkuju za odpověď.

  holka, 13 let, 27. srpna 2021

  Ahoj,
  na pořízení dárků, které se nekazí, nikdy není moc brzy. ok

  Myslím si, že prakticky s tím problém nejspíš mít nebudeš. Prodejci nejspíš stačí, že dostane zaplaceno. Ještě si to předem ověř v obchodních podmínkách místa, kde si chceš bundu vyzvednout – jestli třeba nepožadují prokázání totožnosti při převzetí (občanku), nebo jestli vyloženě nezakazují převzetí zboží dětem.

  Teoreticky by v tomto případě měl existovat problém v oblasti ochrany osobních údajů, protože děti mladší patnácti let mají podle současného znění zákona velmi omezené možnosti. E-shop by správně neměl uchovávat osobní údaje dítěte (mezi které patří nejen poštovní adresa, ale i jméno či e-mail) bez doložitelného souhlasu zákonného zástupce (tedy rodiče). Ale pokud jim nijak neřekneš, že jsi dítě, tak se tě na souhlas rodiče samozřejmě ptát nebudou, budou tiše předpokládat, že už ti patnáct let bylo… a nikde není psáno, že je dítě povinno všem i bez vyzvání přiznávat, že je dítě – kdyby existovala taková povinnost, tak by šla trošku proti myšlence ochrany osobních údajů. Je to zkrátka taková šedá zóna v oblasti ochrany soukromí. Právnická drobnost, která skoro určitě nákup bundy nezastaví, pokud e-shopu nevysvětlíš, že by ho zastavit měla. ;-)

  Alík

  Dárky

  Dárek pro kamarádku

  Dobrý den, trápí mě moje kamarádka. (Terka) Měla narozeniny, a já se jí ptala, jestli má ráda lesky na rty. (Chtěla jsem vědět, jestli nemá oblíbenou vůni, barvu atd.) Vyráběla jsem ji totiž (s pomocí mojí babičky, má svou vlastní manufakturu) sadu profesionálních lesků. Stála by na babičky e-shopu okolo 400. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jenže ona odpověděla že NE. Přitom si myslím že by lesky na rty potěšili každou slečnu. Když jsem ji sdělila, že jsem ji to pořídila k narozeninám, odpověděla mi že když nechce tak nechce. Když jsem ji vysvětlila že je to fajn, a celkem in, tak mi napsala že nemá tušení co s tím bude dělat, a že to nechce, a jestli to už konečně chápu. Bylo mi to moc líto. Především pro to, protože už jsem se setkala taky s nevhodným dárkem, ale myslím, že dárky dělají radost jak darovanému tak i darujcímu, nebo alespoň mě. Ještě jsem si říkala, že bych to pochopila, kdyby to řekla, protože to si člověk moc neuvědomuje co říká, ale když člověk píše, tak si to může přečíst i promyslet. Chápu, źe si každý váží dárků jinak, ale tohle mi bylo opravdu líto. Nakonec jsem ji nedarovala nic. I když to mohla zkusit. Ale vlastně když nechce tak nechce. Ozvala se až po dvouch týdnech, a to se mi ani neomluvila.
  Píšu sem protože bych ráda slyšela i Váš názor, názor mojí rodiny je samozřejmě ovlivněn. Jestli Vám to taky nepřipadá úplně normální, a co ný jste na mojim místě dělali vy. Podle mě jsem se zachovala správně. Ale nejsem odborník, soudím to ze zdravého rozumu 😂.
  Už s tím budu příště počítat.
  Hezký zbytek dne.:)

  holka, 13 let, 25. ledna 2021

  Ahoj z Modré linky,

  věřím, že Tě mrzí, že kamarádka nechtěla k narozeninám dárek, který jsi jí připravila a kterým jsi jí chtěla udělat radost. Pokud dobře rozumím, ptáš se nás, jestli je od kamarádky normální, že Tvůj dárek už dopředu odmítla.
  Z toho, co píšeš, je zřejmé, že ses na dárek těšila, připravovala ho, navíc byl pro mladou slečnu docela luxusní. O to větší bylo Tvoje rozčarování, když lesk nechtěla ani zkusit. Rozumím tomu, že Ti to mohlo připadat vůči Tobě necitlivé. Na druhou stranu, Ty ses kamarádky ptala, jestli má ráda lesky na rty, a jejím právem bylo říct ano, ale i ne. Něco jiného by bylo, kdybys jí už dárek dala a ona jej odmítla - to se opravdu nedělá. Takto jsi jí vlastně dala možnost si vybrat - a ona ji využila.
  Každý má rád něco jiného - Ty jsi to myslela s kamarádkou a dárkem pro ni moc dobře, ale nestrefila ses do toho, co má ráda. To se někdy stává, a samozřejmě to dárce zabolí, jako teď Tebe.
  Klidně kamarádce napiš, že Ti to bylo líto, a že se snažíš pochopit, že to má prostě jinak. Tak by Vaše kamarádství nemuselo utrpět větší šrámy.
  Oceňujeme Tvou snahu udělat druhému radost. Ta je důležitá - i když to někdy nedopadne podle našich představ.

  Modrá linka

  Dárky

  Ahoj,
  dostanu od Ježíška psa.

  Ahoj,
  to je otázka? Jestli ano, tak to ti možná odpovídám už pozdě.

  Záleží na tom, jak byl hodný. :-D
  A na tom, jak jsi byla hodná ty.
  Já tyto informace nevím, tak to neposoudím.

  Jestli to nebyla otázka a jen mi to oznamuješ, tak na to nevím, jak zareagovat. Tím jsi mě dostala. ;-D

  Alík

  Dárky

  Pes Max

  Milý Alíku, moc si přeju psa, ale rodiče mi ho nechcou dovolit. Nechci ho na hraní, ale jako nejlepšího kamaráda, protože ve škole moc kamarádů nemám. Vycvičila bych si ho a když by k nám přijela rodina, udělali by jsme spolu vystoupení. Chtěla bych se o něj starat a chodit s ním na procházky. Doma už jednoho psa máme(Jack Russell) a rodičům vůbec nevadí. Občas se o něj taky starám, takže s tím mám zkušenosti. Doma už mám andulky a ty zvládám. Jsem přesvědčena, že bych zvládla i psa. Udělala jsem si i rozvrh, kdy a co budu s pejskem dělat. Už i teď to zkouším. Když bych s ním šla na procházku, jdu na procházku sama.
  Taky nám hrozí stěhování. Klidně by jsme mohli zůstat, ale táta nechce. Říká, že by jsme tam, kde by jsme se přestěhovali, mohli mít třeba tři psy. Jenže on to nechápe. Já nechci tři psy. Já chci jednoho jediného. A to Maxe.( Tak by se můj pes jmenoval.) Nechápe ani to, že naši vesnici miluju. Ne tak, jako ostatní. Domov. Ale jako místo, kde jsem vyrůstala, kde žijí lidi a zvířata, která miluju. Kde rostou rostliny, které miluju. I když táta nenávidí třeba pana starostu, nebo lidi od zastupitelstva, já je miluju. I zvířata, která chovají. Johanku a Ketty a Elišku. (Psi)
  Kvůli tomu se koušu do ruky. Vždycky to hrozně bolí, jenže když se rozbrečím, koušu se znovu a znovu a nenávidím se za to. Mám kamarádku, která mě podvádí. Ukradla mi některé věci a já jí ale nedokážu říct, že to vím. Nenávidím se za to. A teď si myslí, že já ji podvádím a brečí kvůli tomu. A já jsem z toho taky smutná.
  Taky nestíhám distanční výuku. Mamka mě do toho pořád nutí a mě z toho bolí hlava.
  Prosím Alíčíčíčku odepiš brzy nějakou radu, co mám dělat, aby mi nebylo smutno. Děkuji 1000.

  holka, 11 let, 18. prosince 2020

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že si přeješ mít psa. Umím si ale představit, že rodiče dalšího psa nechtějí, zvláště když už doma jednoho máte. Můžeš zatím venčit a cvičit tohoto psa. Navíc pes by neměl nahrazovat kamarády. Ráda bych Tě tedy podpořila v tom, aby sis povídala se spolužáky, věnovala se nějakým koníčkům, u kterých se můžeš s ostatními skamarádit.
  Píšeš, že Tě trápí také možné stěhování a že jsi smutná. Neexistuje žádný zaručený recept, jak rodiče k něčemu přesvědčit. Ale je dobré na své pocity a trápení nebýt sama. Zkus se tedy se všemi svými smutky svěřit rodičům. Máš právo vyjadřovat svá přání, je však důležité, aby věděli, jak se cítíš, že jsi smutná, že nemáš kamarády, že Tě tíží distanční výuka, že se koušeš. Můžeš jim i dát přečíst naši komunikaci, aby věděli, jak vše prožíváš. Pomoci by Ti mohla třeba i školní psycholožka / psycholog, pokud ji / jej ve škole máte.

  Přejeme Ti pohodový a klidný advent i svátky
  Modrá linka

  Dárky

  Ahoj Alíku a spol., líbí se mi jeden kluk, ale není z Česka, je Rus a já rusky moc dobře neumím a neumim s ním komunikovat. Chtěla jsem mu dát dárek, ale nevím, co má rád. Předem děkuji za odpověd. Veselé Vánoce a já du obalovat vanilkové rohlíčky, mňam.

  GabiCZech10 skoro 10 let, 29. listopadu 2020

  Ahoj,
  to je prekérní situace. My také nevíme, co má rád, víme o něm asi mnohem méně, než víš ty. Ze samotné informace, že je Rus, žádná moudrá rada odvodit nejde, protože asi neexistuje přání společné pro všechny Rusy, stejně jako neexistuje přání společné pro všechny Čechy nebo Slováky.

  Zkus lépe sledovat, o co se zajímá. Případně se zeptej nějakých jeho kamarádů, kteří mluví česky, nějak nenápadně…

  Přeji veselé Vánoce a dokonalé rohlíčky. ;-)

  Alík

  Dárky

  Dárek pro dívku

  Ahoj, už jsem píšu po několikáté, snad to nevadí. Mám další dotaz týkající se lásky. Už mám domluvené to rande a teď mě zarazilo, že bych jí měl koupit nějaký dárek asi, ale nenapadlo mě co přesně by mohla jako dívka chtít🤷🏻‍♂️ napadlo mě nějaké oblečení nebo parfém nebo šperky, ale moc si nevím rady. Máte nějaké? Nechci jí zas kupovat nějaké nové boty za 2 tis. ale chci, aby z toho měla radost.
  Dekuji moc za odpověď.

  kluk, 14 let, 11. července 2020

  Ahoj,

  je moc fajn, že Ti to s novou láskou vychází a máte domluvené rande. Dárek dívce není podmínkou, ovšem nikdy nic nepokazíš květinou. Nemusíš nic kupovat, stačí krásné luční květy, pokus se z nich udělat překrásnou a nápaditou kytku, třeba doplněnou i zajímavými travinami nebo listy. Vůbec cokoliv vlastnoručně udělaného potěší nejvíc, znamená to, že jsi na dotyčnou holku opravdu myslel a chtěl jí udělat radost.

  Nepovažuji za vhodné kupovat jí nějaké drahé dárky, jako je oblečení, parfém, šperky či dokonce boty, to myslím úplně postačí později, až budeš zletilý a budeš sám vydělávat.

  Přejeme Ti, ať rande vyjde.
  Modrá linka

  Dárky

  Dobrý den👋,
  potřebovala bych pomoct..
  Co dát mému 18ti letému klukovi k narozeninám? Něco, co by vážně kluk v tomto věku ocenil. Ptala jsem se ho, co by chtěl a on vždycky řekne, že nic a že si nic nevezme. Mám už pár dárků nakoupených, ale nepřijde mi to dost dobrý.
  Pořád zběsile hledám něco na internetu, ale pořád nevím. Přijde mi, že všechno má.😅Asi nemáte čas na takové kraviny, ale moc mi na tom záleží.

  Děkuju moc za odpověď

  holka, 15 let, 28. dubna 2020

  Dobrý den z Modré linky,

  je od Vás hezké, že přemýšlíte o tom, jaký dárek by Vašemu klukovi udělal radost. My Vám však poradit, co Vašemu klukovi líbí, nemůžeme, neznáme ho. Věřím, že jej potěší už to, že na něj myslíte. A jak vybírat dárky pro naše blízké? Všímat si toho, co je baví, co rádi dělají, toho, co je jim líbí, o čem hezky mluví. To může s výběrem vhodného dárku pomoci. Také se jej můžete ptát ne přímo na dárek, ale právě na to, co má rád, co se mu líbí.

  Přejeme Vám i Vašemu klukovi, aby mu Vaše dárky líbily
  Modrá linka

  Dárky

  Ahoj Alíku,
  jak se blíží Vánoce, tak bych ráda kupovala dárky. Všechny mám, kromě kluků a taťky. Vůbec nevím, co jim všem mám koupit, chtěla jsem dát taťkovi knihu, ale když jsem mu ji dala loni, tak přečetl půlku a pak ji dal do poličky, kde je doteď. A u těch kluků mého věku už vůbec nevím a když se jich zeptám, tak řeknou nevím.
  Předem moc děkuji.

  holka, 12 let, 4. prosince 2019

  Ahoj,
  je těžké takhle radit, když je neznáme, ale určitě potěší nějaký vlastnoručně vyrobený dárek. Můžeš třeba vytvořit nějaké přáníčko s vlastním obrázkem, uplést náramek z bavlnek, pokud máš možnost, tak vyrobit něco z keramiky, ...

  Pokud bys chtěla něco koupit, tak můžeš zkusit třeba různé polštářky, trička, skleničky, tužky a podobné věci s potiskem, který může být buďto právě o kamarádech, nebo o tatínkovi, případně o rodině, ale může to být i nějaké vtipná hláška. Jestli rádi poslouchají písničky nebo sledují filmy, tak jim můžeš koupit „cédéčko“ s písničkami, „dévédéčko“ s filmem, případně nějakou počítačovou nebo společenskou hru. Pak třeba nějaký přívěšek na klíče nebo na batoh také nemusí být špatná volba.

  Určitě bys někde našla i nějaké vaše společné fotky, můžeš nějakou vytisknout a dát ji do rámečku, je to moc hezká vzpomínka, která může připomínat nějaké pěkné chvíle, které jste spolu zažili. Můžeš jim dát i něco k jídlu, třeba bonboniéru nebo různé věcičky z čokolády.

  Záleží to i na tom, jaké máš finanční možnosti. Píšeš, že je ti 12 let, takže si ještě nevyděláváš, ale určitě mysli na to, že radost může udělat i úplná drobnost, neplatí jen to, že nejlepší jsou drahé dárky.;-)

  Dárky

  Zdravím Alíka a spol.
  Mám menší problém, vím, že to není až tak moc důležité, ale potřebuji vymyslet dárek, ke dni matek. (Ale nemám moc peněz.) Prosím navrhněte něco, ale co nejrychleji.
  Děkuji předem. A mějte se pěkně.

  Maruška, 12 let, 5. května 2019

  Ahoj,
  jelikož tvoji maminku neznáme, máme pro vymyšlení vhodného dárku mnohem horší předpoklady, než máš ty. Zamysli se, co ji baví, co ji zajímá...

  Bez znalosti podrobností ti můžu poradit jen univerzální dárky, které potěší smysly její (bonboniéra, květina), nebo ostatních (kosmetika).

  Případně můžeš vyrobit nějaké přání, na to nejsou potřeba peníze, jen fantazie.

  Alík

  Dárky

  Neporadíte mi prosím co dát 81 leté babičce k Vánocům

  holka, 12 let, 15. prosince 2018

  Ahoj,
  je hezké, že se snažíš babičku potěšit a přemýšlíš o tom, co by jí udělalo radost. Zkus se zamyslet nad tím, co ji baví a co má ráda. Neznám tvou babičku, ale možná by ji potěšila nějaká hezká kniha, případně hudba, kterou má ráda. Jestliže už nemá příliš dobré oči a čtení by pro ni bylo moc namáhavé, vynikající alternativu představují například audioknihy. Možná by babičku potěšil i nějaký zážitek, například lístky na divadelní představení, na které bys šla s ní. Věřím, že vybereš dobře a babička bude mít radost.
  Měj se hezky!
  Bára

  Dárky

  Mám rád školu

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že nemám rád dárky a mám rád školu.
  Děkuji za odpověd.
  HynekD

  kluk, 10 let, 8. prosince 2018

  Ahoj,
  není to úplně obvyklé, ale nenormálním bych to nenazval.

  Co se dárků týče, třeba jsi zatím nedostal ten pravý dárek, který by ti udělal radost. Což může na jednu stranu vyznívat smutně, na druhou stranu máš pořád prostor, že tě nějaký dárek fakt hodně příjemně překvapí. :->

  Co se školy týče, napadá mě sice podobná odpověď, že jsi zatím neměl žádný nepříjemný školní zážitek (stres, špatné známky, nepříjemné učitele), což je ale samozřejmě v pořádku. Příroda nás obdařila přirozenou zvědavostí a ač to tak mnohdy nevypadá, děti se ve skutečnosti chtějí učit, jen se většinou liší v tom, jak moc chtějí dělat i něco jiného krom učení a co přesně se chtějí učit. Pokud ti sedne to, co se učíš ve škole a přijde ti to zajímavé, máš to dobré. :-)ok

  Alík

  Dárky

  Co mám koupit kamarádce k Vánocům? Je jí dvanáct a nevím si rady.

  holka 12 let, 23. listopadu 2018

  Ahoj,
  jestli o ní víš jen to, že je jí dvanáct let, tak to máš těžké, musela bys vybrat nějaké obecné dárky (kosmetiku apod.).

  Pokud o ní víš něco víc, tak využij toho, co o ní víš. ;-)
  Jestli je to kamarádka, tak snad znáš nějaké její záliby. Skoro ke každému koníčku jde vymyslet nějaký související dárek. Má třeba nějaký talent? Nebo nějakou oblíbenou kulturu (film, seriál, hudbu)?

  Já o tvé kamarádce nic nevím, takže ti lepší radu asi nedám. Mrkni na ostatní odpovědi ve zdejším podtématu Dárky, třeba načerpáš inspiraci. :-)

  Alík

  Dárky

  Ahoj Alíku,
  Vymýšlím dárky na Vánoce a absolutně nevím, co mám koupit tátovi. Nemá totiž žádnou zálibu. Prosím poraď mi.

  holka 13, 15. října 2018

  Zkus něco pěkného tatínkovi vlastnoručně vytvořit - přívěšek, hedvábnou kravatu,...
  Návodů je všude mnoho. I zde na Alíkovi najdeš nějaké náměty na vyrábění dárků:
  www.alik.cz/a/darky-k-vanocum
  www.alik.cz/a/vanocni-tvoreni-venec-z-dekoracni-prize
  www.alik.cz/a/videonavod-vyrabime-vanocni-darky-talisman-pro-stesti
  www.alik.cz/a/vase-tipy-darek-k-vanocum