Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Katalog dárků

  Ahoj, můžu se zeptat, proč to upozornění na poslední letošní rozesílku dárků již zmizelo? Termín poslední rozesílky byl myslím 27. listopadu a to ještě není, snad nebyly dárky odeslané předčasně?
  Děkuji za odpověď... (nebo dárky vykoupil Pepíček)? (-:

  O=
  Ahoj.
  Já nic!
  Jsi chudý.
  Nemáš nic.
  Upozornění
  nepotřebuješ.
  Hroch Pepíček
  (8:O)
  Když už řešíme dárky, vevelé Vánoce!
  Do Štědrého dne zbývá:
  (odpočet do 24. prosince v 0:00)

  P. S.: Upozornění prý vídají jen bohatší děti, takové ty spořivé a šetřivé, které mají nastřádáno více jak 5 tisíc kaček. Nerozfofroval-li bys své kačkové jmění během posledních dní, býval bys byl na poslední rozesílku upozorňován stále stejně důkladně, jako jsi byl doposud, až do toho nejposlednějšího okamžiku, kdy bys ji ostudně nestihl. :-3

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Dobrý den,
  ráda bych se dotázala, jestli přemýšlíte v budoucnosti i nad jiným dopravcem či nad možnosti zvolení jiného dopravce při nákupu dárků či výhry v soutěži. Je to nyní druhá zásilka, jenž mi došla s otlučením (první zásilka mi dorazila s natrhnutou vazbou u knihy, a nynější taktéž s otlučením a opotřebením v rohách v dolní části vazby. Věřím tomu, že pochybení může být i na straně dopravce, jenž s balíčky nakládá neopatrně.

  Ahoj,
  je mi líto, že ti pošta doručila dárky potlučené. Podobných stížností nám moc nechodí, ale je možné, že si to lidi nechávají pro sebe (že si řeknou, že dárek byl stejně zadarmo). K nám se dostávají knížky většinou přímo od vydavatele, nové a nepoškozené (i když jsou doručené také poštou) a skladujeme je na suchém a čistém místě.

  Průběžně zvažujeme různé možnosti doručování. Ale zatím jsme se pro žádnou změnu nerozhodli.

  Katalog dárků

  Ahoj, vždycky mě zajímalo, jak to je s dárky (věcmi v katalogu za kačky). Myslím to tak, jestli to jsou věci jenom od sponzorů nebo jestli to někdo kupuje ze svého, to by pak vyšlo strašně draze.8-o

  Ahoj,
  většina z těch věcí je řekněme spolupráce. Firmy nám pošlou dárečky, my jim uspořádáme soutěž (což je pro ně jako reklama) a zbytek dárků necháme v katalogu, kde mají ty firmy svá loga a opět tam jsou vidět, tedy mají reklamu. Je to zkrátka výhodné pro obě strany. ;-)

  Jsou v katalogu ale samozřejmě i dárky, které někdo zaplatit musel, třeba plyšoví Alíci. Ale je jich naprosté minimum. Platit úplně všechno by asi dost dobře nešlo...

  Katalog dárků

  Jak poznám, že se uložila objednávka?

  Dobrý den, omlouvám se za svůj doraz. Povedlo se mi vyhrát aukci na tygříka. Body jsou odečtené, potvrdila jsem adresu i mobil. Jen mi trošku zlobil při objednání mobil. Můžete mi prosím potvrdit, že vše proběhlo. Diky Terka

  Ahoj,
  na každé stránce sekce soutěží máš odkaz na seznam svých objednávek… a tam tu svoji objednávku vidíš, ne? Neboj, uložila se správně. Gratuluji k úspěšnému ulovení tygra, dočkala ses. ;-)

  Pokud se tady zatím nevyznáš, můžeš nám poradit, jak lépe organizovat obsah. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, jenom jsem se chtěla zeptat, jak je to s tím, když si v katalogu dárků kliknu na tlačítko, že šetřím na ten dárek. To ho mám automaticky zamluvený nebo to je jen abych to nemusela hledat?

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  zamluvený ho tím určitě nemáš, to by si pak mohl každý zamluvit hromadu dárků a nejspíš by bylo velmi rychle zamluvené úplně všechno. Ostatní by si pak nekoupili nic, což by určitě nebylo fér.

  Označení je to pro tebe, abys dárek snadněji našla či hned viděla, když se mu změní cena, vyprodá se atd. Na druhou stranu je to i jistý údaj pro nás, protože nám to pak umožňuje zjistit, jaké dárky jsou žádané a které třeba tolik ne... A můžeme se tomu pokusit nabídku trochu přizpůsobit.

  Určitě tedy značit dárky, na které šetříte, má smysl!

  Katalog dárků

  Ahoj, nedávno jsem si objednala knížku, mám ji na poště, jenže je doporučeně a bez pasu mě ji nikdo nevydá. Pas má u sebe babička a ta mi ho nepůjčí. Co můžu dělat? (Rodičům se mi říkat nechce). Děkuji předem za odpověď.

  Brawl

  Ahoj,
  asi tě rovnou odkážu na článek z deník.cz.
  Pokud nemáš nějaký závažný důvod proč bys nemohla/nechtěla říkat rodičům ( a asi do toho úplně nepovažuju to, že ti je blbé se jim svěřit, že sis něco objednala?) asi by bylo nejlepší si jim říct, ať jde jeden rodič s tebou na poštu. Nebo babičku s pasem. Asi by teoreticky mohl stačit nějaký průkaz se jménem (studentský, na dopravu průkazka.. ) - ale to nemám ověřené - optám se až někdy půjdu na poštu (v tvém případě rozhodně pozdě)

  Abych to shrnul - v Tvém případě bych zkusil zajít na poštu s nějakou průkazkou, kde bude Tvé jméno, pokud by neprošlo, tak ti bohužel nezbyde nic jiného, než požádat buď babču, nebo rodiče. Tímto tě chci tedy rovnou i požádat, ať tak učiníš a dárek nepropadne zbytečně vniveč. (Však ani rodiče nemůžou mít nic proti, že se chceš vzdělávat, třeba zrovna čtením ((pokud jde o knížku ;) ))

  Katalog dárků

  Výměna výhry za kačky

  Ahoj poradno, jedno kolo jsem vyhrála v adventním kalendáři Bingo na výlety – Postřehovka v přírodě, ale mamka nechce dát adresu atd., mohlo by se to dát do kačkové odměny místo toho dárku? Předem děkuji za odpověď:-)

  Ahoj,
  vytvořili jsme před pár dny nový postup, že vítěz soutěže může jakýkoliv vyhraný dárek věnovat Alíkovi a on mu za něj dá 3000 kaček. Víme, že to není mnoho, protože v pátračkách jde běžně vyhrávat víc, ale je to asi lepší, než nechat výhru úplně propadnout.

  Připomínáme, že na objednání (nebo na věnování komukoliv) bývá měsíc od okamžiku vyhlášení výsledků.

  Tazatelka šeltijka17 už postup na věnování Alíkovi včera úspěšně vyzkoušela, proběhlo to bezchybně.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku a spol.
  Chtěla bych udělat nástěnku jako má uživatelka CaMiL, kde budu losovat šťastlivce, kteří dostanou baňku, kterou vyrábím z drátku a perliček. Akorát nevím, jak se to k nim dostane nebo jak to budu dělat, když někoho vylosuju. Můžete mi prosím odpovědět, jak to děláte s dárky, co si lidi objednají v katalogu dárků?

  Děkuji.
  S pozdravem Elinor.

  Ahoj,
  objednané dárky se posílají normálně poštou (pokud to nejde online). To, o čem píšeš, by ale jednoduše vyřešit nešlo... Ty dle zdejších pravidel ani nesmíš po nikom chtít adresu.

  Náramky od CaMiL jsou běžně dostupné v katalogu. Má je u sebe Mari1, která je také posílá. Dárky v katalogu ale musíme mít ve větším množstvím, jinak to nemá smysl.

  Chceš-li někomu udělat radost baňkou, doporučila bych počkat na aukce. Měly by být časem dostupné i běžným uživatelům. ;-)

  Katalog dárků

  Dárkové karty

  Ahoj, nějaký ten pátek se dívám po katalogu dárků, co by tak přátelé chtěli, ale neumím zde najít nic pro ně. Bylo by možné přidat dárkové karty třeba do knihkupectví nebo na hry (měny ve hrách)?

  Ahoj,
  v katalogu máme, co nám kdo dá. :-D

  Vydavatelé knížek zpravidla mají nějaké kousky vyhrazené na propagaci prodávaného zboží, ale poukázky do knihkupectví mít nebudou. Samotná knihkupectví s námi spolupracují velmi výjimečně (ale nebráníme se tomu).

  Měnu v nějaké hře už vůbec nevím, jak bychom získali. :-)
  To bychom se asi museli nějak domluvit s provozovatelem té hry… nejspíš by po nás chtěl peníze…

  Obecně ale musím konstatovat, že nemáme moc rádi dárky, které jsou přímo převoditelné na peníze. Proto ani nechceme, aby šlo kačky kupovat za peníze – ty měny ve hrách nám ve většině počítačových a mobilních her připadají jako odstrašující příklad. Chtěli bychom mít kačkovou ekonomiku co nejvíc oddělenou.

  Také mi osobně dárkové poukazy nepřipadají jako moc dobrý dárek. Je to většinou takové odfláknutí nějaké darovací povinnosti, ne? Darující nedává moc pozor, neví, čím by udělal kamarádovi/příbuznému radost, tak prostě dá peníze… a má hotovo, kup si, co chceš, mě to nezajímá. :-P:-)
  Chápu, že prakticky vzato je asi slušnější dát alespoň něco než nic, pokud je dárek očekáván, a ano, peníze se asi vždy hodí, poukazy se určitě hodí… ale je to zkrátka (alespoň z mého pohledu) takový dárek druhé kategorie. :-|

  Ale to jsem trošku odbočil. Kdyby nám někdo poukazy na cokoliv věnoval, tak je do nabídky přidáme. :-3

  Možná se ti nedaří pro kamarády nic zajímavého v katalogu najít proto, že máme příliš omezenou nabídku. Můžeš nám poradit, co bychom mohli zkusit sehnat, v nástěnce Co vám chybí v katalogu dárků? ;-)

  Katalog dárků

  Je Factorio pro Linux?

  Ahoj,
  funguje steam klíč Factoria v katalogu dárků i na linux? Jde hra při změně počítače používat na jiném počítači, než kde byla po jeho instalaci?

  Ahoj,
  ano, Factorio funguje i na Linuxu a stejně jako všechny hry prodávané přes Steam je licence navázaná na steamový účet, nikoliv na konkrétní počítač. Takže cokoliv, co na Steamu vlastníš, můžeš kdykoliv hrát i na jiném počítači, pokud se tam přihlásíš… B-)

  Jen bych chtěl podotknout, že zrovna Factorio nedáváme v podobě Steam klíče, ale předáváme ho jako dárek pro přátele uvnitř Steamu. Proto je nutné splnit pokyny popsané u objednávkového formuláře, abychom se ve systému Steamu spolehlivě našli a mohli se tam obdarovávat. ;-)

  Také bych měl tady pro jistotu zmínit, že na počítačové hry se nevztahuje lhůta poslední poštovní rozesílky. Objednávky, které se předávají takto digitálně, vyřizujeme průběžně, takže pokud si člověk hledá hru na vánoční prázdniny, nemusí teď nijak extra pospíchat s objednáváním.

  Katalog dárků

  Výpis dárků, na které se šetří

  Ahoj,
  mám nápad na vylepšení. Napadlo mě, že by bylo fajn si seřadit dárky podle šetření. Bylo by to fajn, protože někdo toho má vážně hodně a nikomu se nechce vyklikávat každý dárek a dívat se jestli Ne/šetřím O:-)
  Třeba by se to dalo udělat na stejný způsob jako jsou tlačítka: podle druhu, podle množství,...
  Díky za vše předem >X<-$>

  Ahoj,
  díky za nápad. Přidal jsem do běžného výpisu dárků patro s dárky, na které si šetříš. Už jsem něco podobného chtěl zavést kdysi dávno, ale stránka katalogu byla tehdy moc pomalá a já ji nechtěl ještě víc brzdit. Nyní už je od dubna krásně rychlá a výpis hvězdičkou vyznačených dárků jí nijak citelně neublížil. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, když mám ty vstupenky do Toboga co platí DO 31.srpna, mohu je využít I 31.srpna? Děkuji

  Ano. Pokud tedy mají otevřeno.

  Katalog dárků

  Dobrý den chci říct jednu chybu u dárku alíkovi omalovánky který jsem si včera vyzvedla se píše že je teprve zabalený. Nevím jestli je to jen u mě. Dost to mě a mamku zmátlo protože když se nám to ukázalo na poště tak jsme nevěděli jestli je to ten dárek nebo něco jiného.
  Prosím opravte to.
  PS: Alíkovi omalovánky se vám moc povedly8-D

  Ahoj, ze te to zmatlo se omlouvam. Zpusobene je to tim, ze je ted tech darku vetsi mnozstvi a odesilaji se postupne, ne vsechny naraz. Bylo by slozite konkretni darky odkliknout jako „odeslane“. Priste se snad povede odeslat driv, nez jich bude tolik.. Jsme radi ze se libi ;-)

  Katalog dárků

  Věk uváděný u hry

  Ahoj Alíku a spol.
  Já bych se chtěla zeptat ohledně výher u soutěží. Když třeba vyluštím tajenku a vyhraju a je tam na výběr hra např. od 16 let, tak jestli se to bude nějak kontrolovat jestli mi už těch 16 let bylo, nebo ne? A jestli ano, tak jak?
  Předem děkuji za odpověď. :-)

  Ahoj,
  bez obav, rozhodně nebudeme nijak kontrolovat, kolik ti je. ;-)
  Ani tvé osobní údaje neovlivňují losování v případě soutěže.

  Uváděný doporučený minimální věk u dárků je jen orientační, stanovený buď výrobcem, nebo (v případě her) nějakou autoritou zastupující domnělý zájem rodičů. Není na nás posuzovat, jestli je tento zájem v souladu se zájmy tvých rodičů, předpokládám v dobré víře, že v běžně fungující rodině si to nějak domluvíte sami. O:-)

  Jinak na tomto webu platí, že:

  • Nechceme sbírat vaše osobní údaje.
  • Nechceme, abyste o svém věku lhali.
  • Můžete věk neříkat, aniž by vás to znevýhodnilo.

  Jediné, co je pro nás z hlediska práva důležité, je hranice 15 let, kvůli správě osobních údajů.

  Žádný z dárků v katalogu neobsahuje přehnané explicitní násilí nebo explicitní sexuální scény a podobné věci, které by vyžadovaly zákonnou ochranu přístupnosti od 18 let.

  Alík

  Katalog dárků

  Ahoj, ráda bych si objednala dárek, adresu mám uloženou, když kliknu na dárek, píše klikněte na adresu, ale mně žádná z nabídky nevyjede a bez toho to objednat nejde...

  Ahoj,
  žádnou platnou adresu uloženou nemáš.

  Z doby, kdy web patřil Mafře, máš v databázi uloženou ulici a uvnitř kolonky na ulici máš sice napsané i město… ale nemáš vyplněné město (tedy kolonku, do které patří město). Kdybys měla vyplněné město, psalo by se ti na vizitce.

  Předběžná kontrola oprávnění historický záznam vyhodnotila jako použitelnou adresu, ale když se měla dopsat do formuláře, poznalo se, že to platná adresa není, proto jsi koukala na prázdnou roletovou nabídku (ale se smysluplnou výzvou, že pokud ti žádná z adres nevyhovuje, má objednávku vyplnit rodič). Sjednotili jsme obě kontroly, nyní ti to už formulář neukáže. Což ti tedy asi moc nepomohlo, ale je to takhle správně. ;-)

  Objednávku může zadat pouze tvůj rodič.

  Katalog dárků

  Ahoj.
  Nevím, jestli je to jenom chyba na mojem mobilu, ale když jdu na nějaký dárek, na který nemám dost kaček, tak dole se píše, jak kačky získat, a tam je takové to: piš, barde, jako odkaz, ale na mobilu když na to kliknu, tak se mi jen ukáže kopírovat a tak.

  Díky moc

  Ahoj,
  vůbec nevím, čím by to mohlo být. Je to úplně běžný odkaz na formulář na přidávání Alíkovin. Děje se to ještě někomu? Má někdo nějaký vysvětlení? :-)