Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Katalog dárků

  Ahoj, můžu se zeptat, proč to upozornění na poslední letošní rozesílku dárků již zmizelo? Termín poslední rozesílky byl myslím 27. listopadu a to ještě není, snad nebyly dárky odeslané předčasně?
  Děkuji za odpověď... (nebo dárky vykoupil Pepíček)? (-:

  O=
  Ahoj.
  Já nic!
  Jsi chudý.
  Nemáš nic.
  Upozornění
  nepotřebuješ.
  Hroch Pepíček
  (8:O)
  Když už řešíme dárky, vevelé Vánoce!
  Do Štědrého dne zbývá:
  (odpočet do 24. prosince 2020 v 0:00)

  P. S.: Upozornění prý vídají jen bohatší děti, takové ty spořivé a šetřivé, které mají nastřádáno více jak 5 tisíc kaček. Nerozfofroval-li bys své kačkové jmění během posledních dní, býval bys byl na poslední rozesílku upozorňován stále stejně důkladně, jako jsi byl doposud, až do toho nejposlednějšího okamžiku, kdy bys ji ostudně nestihl. :-3

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Katalog dárků

  Ahoj,
  co by se stalo, kdyby si někdo objednal nějaký dárek a o pár dní později by ten stejný dárek vyhrál v soutěži? Dostal by ho 2x, nebo by se výhra/objednávka zrušila?

  Ahoj,
  pokud by si toho dana osoba vsimla, mohla by si objednavku zrusit (napsat do posty moji malickosti). Ovsem pokud uz by bylo zabalene a odeslane, tak s tim uz se nic udelat neda.

  Katalog dárků

  Ahoj, mohu se zeptat, od koho dostáváte hry na Steamu, nebo je Mateas kupuje? Děkuji za odpověď, Fanda.

  Ahoj,
  předně musím zmínit, že hry neřeší Mateas.

  Buď poprosíme o Steam klíče přímo autory hry, nebo koupíme klíče levně v nějakém věrohodném online obchodě (náš oblíbený Chrono.gg už však zanikl :-(), nebo hru koupíme normálně za své a předáme ji uvnitř Steamu jako dárek.

  Jinak je pravda, že drtivou většinu fyzických dárků v katalogu dostáváme od sponzorů zdarma, ale pak je rozesíláme poštou na vlastní náklady. Poplatky za poštovní doručování balíků jsou často v podobné cenové kategorii, jako je cena pořízení počítačové hry, takže nakupování her není tak finančně nezodpovědné, jak se může na první pohled zdát.

  Rozdávání her nás nejspíš vyjde mírně dráž než rozdávání fyzických dárků, ale je s ním také mnohem méně práce. Objednávky her bývají v průměru mnohem rychleji vyřízené. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik odhadem stojí Hřejivá liška – tento zatim vyprodaný dárek z katalogu, popřípadě kdy by se v katalogu mohl znovu objevit.

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  hřejivá liška zbývá na skladě jen jedna jediná, pokud vím.

  Buď ji teď někdo vyhraje v posledním kole Liščích tajenek, nebo se do katalogu začátkem příštího týdne vrátí. Bude stát nejspíš 200 000 kaček.

  Jestli dobře koukám, k této sumě ti chybí skoro 200 tisíc kaček :-) … tudíž je velká šance, že tě někdo předběhne, je mi líto. Plyšáků bývá málo, proto jsou tak drazí. :-|

  Z pohledu novějšího uživatele nejspíš vypadají statisíce kaček jako nedostižně mnoho, ale pokud člověk soutěží a píše články, tak si může v dohledné době vydělat na cokoliv. Máme tu víc jak dvě stě lidí, kteří momentálně mají na kontě více jak sto tisíc kaček, a skoro dvacet z nich má dokonce dvě stě tisíc kaček. Netušíme, jestli číhají na lišku, nebo na jiný dárek z katalogu, nebo na něco, co v katalogu zatím ani není

  Katalog dárků

  Ahoj,
  chci se zeptat ohledně mikin. Dlouho jsem si šetřila na mikinu L. Líbil se mi její střih, takže mi ani moc nevadilo, že v ní budu plavat. Když se mi podařilo našetřit, už nebyla na skladě. Plánujete je ještě někdy dodat? Mikiny S a M mají skutečně střih jako na fotce? Případně by mi ani nevadilo si tisk zaplatit, už mě i napadlo si mikinu takto pomalovat, ale nechci porušit autorská práva a celkově se mi to zdá jako tak trochu „podvod“. :-)

  Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  střih mikin je přesně takový, jako na fotce. Bohužel v dohledné době skladem větší velikosti nebudou. Pokud si chceš nechat potisknout mikinu Alíkem, bránit ti v tom nebudem ;)

  Doplňuje –MM–: Možná nebudou, možná budou…

  Katalog dárků

  Dobrý deň,
  rád by som sa opýtal, či budú v katalogu darčekov v budúcnosti nejaké programy ako napríklad: Affinity photo/designer/publisher, Aseprite, Wallpaper Engine atď.
  Všetko sú to veľmi užitočné programy a určite by som ocenil, keby ste ich pridali, pretože niektoré su pre mňa veľmi drahé.
  Za odpoveď dopredu ďakujem.

  Ahoj,
  v katalogu teď máme z oblasti softwaru jen hry distribuované přes Steam. Dostávají se tam třemi způsoby:

  1. Buď nám někdo věnuje pár kopií.
  2. Nebo jde někde nakoupit víc klíčů hodně levně.
  3. Nebo je hra natolik levná a zajímavá, že mi nevadí platit plnou cenu ze své kapsy. (To je třeba případ hry Fish Fillets 2.)

  Jiné postupy distribuce her (GOG, Epic, Apple AppStore apod.) pro nás nejsou moc pohodlné, některé podobnou redistribuci ani neumožňují. A totéž platí i pro programy. Licence programů bývá většinou vázaná přímo na toho, kdo ji platí, a ten by ji správně nejspíš neměl zpřístupňovat dál (i když jde nejspíš ledacos uhádat, je to taková šedá zóna autorských práv). Aby byl takový postup z hlediska práva čistý, museli bychom se dohodnout přímo s výrobcem Affinity na nějakém postupu… to asi není reálné. Ještě nejsme tak velcí, abychom jim mohli nabídnout jakoukoliv pro ně zajímavou spolupráci. :-)

  Nejspíš tě nepotěším ani vyslovením dojmu, že z pohledu ekonomicky aktivního člověka nejsou uvedené programy zase tolik drahé. Pokud máš talent na to, abys Affinity nějak zajímavě využil, tak se ti investice do něj časem vyplatí. Profesionální výtvarníci si i za nepoužitý grafický návrh účtují tzv. skicovné, které může být často i vyšší, než je cena programu Affinity Designer. Nicméně chápu, že z pohledu studenta, který si třeba není jistý, jak bude dobrý a jak se dokáže prosadit, je taková částka nepěkně zastrašující… a že kačková částka by asi strašila méně. Bohužel mě skutečně nenapadá cesta, jak dostat podobné věci do našeho katalogu…

  Katalog dárků

  Ahoj, když jsem vyhrála Bezdrátová sluchátka s logem Cartoon Network v soutěži Staň se klimatickým šampionem!, mám si pro to potom dojít na poštu, nebo mi to dojde domů? Děkuji předem za odpověď. ;-)

  Ahoj,
  měl by u vás doma zazvonit někdo z České pošty. A pokud mu otevřete, dá vám to do ruky. Když vás nezastihne, pravděpodobně vám hodí lísteček do schránky... V takovém případě už byste si to museli s tím lístečkem vyzvednout na poště.

  Malé věcičky nechávají ve schránkách, ale velká sluchátka by tam těžko nacpali.

  Katalog dárků

  Zasílání dárků na Slovensko

  Ked si našetrím dosť kačiek a budem si chcieť objednať darček, doručuje Česká pošta aj na Slovensko?

  Ahoj,
  ano, zásilku lze zaslat i na Slovensko.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, potřebovala bych změnit na vizitce svou kontaktni adresu. Nejde mi změnit, protože jsem ji zadávala při objednávce dárečku, který jsem nechala pak stornovat hlavně kvůli chybě v zadané adrese. Kdyby to šlo nějak změnit ta adresa, tak bych byla moc ráda :). Děkuji předem (8:o)

  Ahoj,
  na vizitce už hodně moc dlouho žádná kontaktní adresa nikde není. Jakou adresu si do objednávky vyplníš, na takovou se ti dědeček dáreček pošle. Takhle to funguje už skoro čtyři roky. Předvyplňuje se ti sice naposledy zadaná adresa, ale to neznamená, že ji nemůžeš změnit.

  Pokud chceš dosavadní uložené adresy smazat, nebo změnit osobní údaje, tak to se dělá v nastavení osobních údajů. Tam jsi před pár týdny něco měnila, tak… asi nerozumím. Máme někde něco rozbitého? Odpověz prosím případně do pošty.

  Katalog dárků

  Bude do katalogu dárku přidána hra Mafia, která je klenot česka?

  Jestli nám někdo věnuje Steam klíče, tak ji do katalogu přidáme. (Přestože je teda v lecčems podobná GTA, které spíš nechceme.)

  Katalog dárků

  Přidáte GTA V?

  Ahoj, ráda bych se zeptala zdá by do dárků v sekci Steam hry nemohla přibýt hra GTA V. Děkuji a prosím za odpověď.

  Ahoj,
  chtěla bys v katalogu hru, která je vyloženě simulátorem násilné kriminální činnosti? Asi tě spíš nepotěším. Sice jsem předloni psal, že certifikace pro věk 18+ z našeho pohledu není moc rozhodující, ale Grand Theft Auto je už až moc nevýchovná hra. Některé citlivější rodiče, které považují Alíka za ostrůvek bezpečí pro své ratolesti, by GTA v katalogu dárků mohlo nepříjemně překvapit.

  Na druhou stranu musím přiznat, že jsem sám nadšeným fanouškem starších GTA, jednička a dvojka nebyly ještě úplně 3D, postavička hráče byla sledována z ptačí perspektivy, nepůsobilo to nijak extra násilně. Také se tam sice střílelo a zabíjelo a najíždělo do lidí autem atd., ale ten vrtulníkový úhel pohledu na svět tomu ubíral na realističnosti, mělo to blíž ke simulátoru mravenců než ke skutečnému násilí. Našel jsem celkem fajn videorecenzi dvojky:

  Nerealističnost mi přijde důležitá. Šachy jsou také vlastně válečná násilná hra, kde se navzájem zabíjejí dvě ozbrojené armády, ale jelikož bitva probíhá schematicky na šachovnici, nikdo o pětiletém šachistovi neřekne, že roste pro kriminál. :-D

  Od trojky je GTA už ve 3D pohledu a… je to už jiná hra. Jedničku a dvojku jde mimochodem zadarmo stáhnout přímo z webu herního studia, které je vyrábělo.

  Kdybych si někdy našel stovky hodin volného času, rád bych si zkusil vyrobit webovou předělávku GTA 2. Už před lety jsem si začal sepisovat nějaké nápady k ní…

  Nechci moc zabředávat do otázky, jestli GTA V může nějakým způsobem negativně ovlivnit psychický vývoj dítěte. Předpokládal bych, že ve většině případů spíš ne, ale pokud už člověk má nějaké vrozené předpoklady pro násilí, může mu je násilná hra normalizovat, snadněji si může jeho mozek navyknout, že fyzické napadení vede k nějakému řešení. Ale nehledě na to, jestli je moje naprosto amatérská psychoanalýza herní nebezpečnosti správná, věřím, že část rodičů by to mohla vnímat podobně, možná i hůř…

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, můžu si někde koupit ten batoh s Bezzubkou z Jak vycvičit draka 3, když naspořit na něj kačky by trvalo strašně dlouho? Alíku, pošleš mi nějaký odkaz, kde by se dal sehnat?

  Ahoj,
  to nikdo z nás neví, protože jsme ty batůžky nekupovali. Předměty s motivy z filmů posílají Alíkovi přímo lidé ze společnosti, která daný film uvádí.

  Můžeš jedině zkusit hledat podle obrázku na Googlu, jestli se ti ten batůžek v nějakém internetovém obchodě objeví.

  Katalog dárků

  Ahojky, máme s mamkou další dotaz. Když si chci něco objednat, může se dát jméno na mě? Nebo se tam musí dát jméno rodičů?

  Ahoj,
  čí jméno do objednávky uvedete, toho jméno bude na balíčku. Alík přeci i kdyby chtěl, tak nemůže vědět, zda je to jméno rodiče nebo dítěte.;-)

  Katalog dárků

  Ahoj,
  zajímalo by mě, kdy budou na skladě dárky od Albi.
  Děkuji za odpověď.

  Od teď. ;-)

  Nedočkavě číháš na lišku, co? :-D

  Katalog dárků

  Ahoj,
  čirou náhodou jsem se dostala na dárek Duplíci – v popisu knihy je napsáno V Alíkovinách brzy vyšla ukázka z knížky. Je to myšleno tak, že ukázka z knížky vyšla velmi brzy, nebo je to omyl? Pokud omyl, budu ráda za opravu.
  v.

  Ahoj,
  původně tam bylo „brzy vyjde“, později jsem to přepsal na „vyšla“ a přihodil jsem odkaz, ale nevšiml jsem si, že tam zůstalo „brzy“.

  Co mi ale teď hodně vrtá hlavou: této chyby jsem si všiml také… a opravil jsem ji zhruba minutu poté, co jsi tady položila tento dotaz, aniž bych tvůj dotaz viděl. :-D

  Takže víc jak rok to tam bylo napsané divně a pak jen tak náhodou si toho všimneme my dva zhruba ve stejnou minutu…? 8-o