Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Nástěnka

  Proč se nedá zrušit hodnocení příspěvku?

  Získat od lidí alespoň nějaký názor je občas těžké. Hodně lidí je takových váhavých, že občas napíšou příspěvek a pak ho smažou, když tady tu možnost mají. Chápu, že je nepříjemné, když vás systém nutí vyjádřit nějaký názor tím, že vám dovolí hodnocení jen měnit a nikoliv zcela zrušit... ale díky stejnému nucení mají i vaše příspěvky víc hodnocení, než by bývaly měly bez něj. Domnívám se, že je to takhle lepší. Nejsem si tím vůbec jistý, ale... no, nevím. Možná, že když mě zkusíte dál přemlouvat, tak se vám to povede. :->

  Takovouto odpověď jsem už psal do nástěnek loni v březnu, od té doby mě nikdo dál přemlouvat nezkoušel.

  Je pravda, že když člověk ví, že hodnocení nemůže úplně odvolat, tak to může mít i ten efekt, že raději nehodnotí vůbec. Ale nevím, jestli nad tím takhle někdo skutečně přemýšlí.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nástěnka

  Zamčené nástěnky na vlastní vizitce

  Ahoj Alíku a spol. Mám jeden takový dotaz: Když mi správce nástěnky zamkl mojí nástěnku a já nechci, aby třeba některé z těch nástěnek, co mi zamkli správci, byli vidět na mojí vizitce... takže můj dotaz zní takto: Jak udělat, aby zamčená nástěnka nebyla vidět na mojí vizitce? Předem děkuji za odpověď O:-)

  Ahoj,
  však ona tam vidět není. Vidíš jí tam ty a správci, ostatní ne.
  Alespoň takto to funguje od půlky listopadu.

  Někteří lidé chodí do svých nástěnek pouze přes svoji vizitku a nechtěli jsme, aby si mysleli, že je zamčená nástěnka smazaná (to si pak nepřečetli důvod zamčení), proto to funguje takto.

  Za rok od poslání posledního příspěvku zmizí zamčené nástěnky ze seznamu i tobě. (Pokud je někdo nesmaže dříve.)

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, mohu udělat něco podobného jako CaMiL, akorát by to mělo téma na okupaci Československé socialistické republiky v roce 1968. (odkaz je níže) Nekonečný příběh od CaMiL
  Má to smysl?

  Nástěnka

  Ahoj, Alíku,
  proč se prosím nezobrazují všechna témata nástěnek ve výjezdu témat, například téma „Počítače a mobily“? Hodně mě to štve, chci si hledat nástěnky dle témat a ona tam nejsou nikde, ani na samostatné stránce, kde by byla všechna.

  S pozdravem

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,
  protože je těch témat tolik, že by to bylo neskutečně dlouhé a člověk by tam pak nenašel vůbec nic. Chceš-li nástěnky na konkrétní téma, můžeš si napsat odkaz (k odkazu nástěnkové sekce jen přidat /tema). Stejně tak je možné u jakékoli nástěnky v seznamu na téma kliknout a dostaneš se na něj také.

  Nástěnka

  Hromadné znelíbení nástěnek

  Zdravím,

  co takhle prosím zavést možnost hromadného znelíbení více nástěnek?
  https://www.alik.cz/n/oblibene/

  Ahoj,
  nechceme, aby šlo neoprávněným přístupem k přihlášenému mobilu či počítači rychle napáchat příliš mnoho nevratných škod.

  Pokud jsi strávil dlouhé minuty tím, že sis hodně nástěnek oblíbil, tak je nejspíš můžeš strávit i tím, že si je znelíbíš. Jakákoliv poloautomatická výpomoc s tímto zákrokem by pomohla jen velmi malému množství lidí a pravděpodobně jen jednou za dlouhou dobu, což mi přijde, že se nevyplatí vyrábět – i s ohledem na to, co jsem zmínil v první větě.

  Nástěnka

  Jak vyhledávat?

  Ahoj, když jsem zadala do vyhledávání nástěnek nástěnku, kterou jsem chtěla založit, a nevyhledalo mi to žádnou, tak jsem ji udělala, ale pak mi majdula2000 napsala, že už taková nástěnka už existuje. Kde může být chyba?

  Ahoj,
  v tom, co píšeme pořád a všude. Nemůžeš zadávat do vyhledávače slovo, které jde skloňovat, natož celý název! Pak stačí, aby se existující nástěnka jmenovala malinko jinak (stačí i jediné písmenko) a už se nemůže najít. Je zkrátka opravdu nutné vyhledávat podle kořene klíčového slova.

  Hledáš-li nástěnku o kroužcích, pak to chce zadat „krouž“. Tato písmenka totiž obsahují snad všechny tvary daného slova (kroužek, kroužku, kroužky, ...) a tím pádem se všechny nástěnky na dané téma vyhledají.

  Jakmile bys zadala třeba i samotné „kroužek“, tak ti to nemůže najít například nástěnku Zájmové kroužky, a tedy už nemáš kompletní výsledky. Mít kompletní výsledky je pro určení toho, zda nějaká taková nástěnka existuje, nesmírně důležité.

  To, že se nástěnka nejmenuje do písmenka stejně jako ta, kterou chceš založit, totiž skutečně neznamená, že nemůže existovat. Každý jsme jiný, takže máme jiné názory na to, jak by která nástěnka měla být nazvaná. Tato skutečnost sice komplikuje hledání, ale jinak je fajn, protože jsou pak názvy pestřejší. ;-)

  Nástěnka

  Zábrana v nástěnkách pro povídavé lidi

  Ahoj,
  Chtěla bych se zeptat, co to znamená: Nástěnky slouží k dlouhodobějším diskusím na témata, která zajímají více lidí. Máš-li povídavou náladu, zkus raději zajít do klubovny. ;-)
  Přiznávám, že na nějaké nástěnky chodím docela dost často, ale nikoho nespamuji svými názory na politiku atd. Hraju pouze hry typu slovní fotbal... Vyhodnocuje to stroj, nebo správce osobně? Pokud často píšu do herních nástěnek, je to diskuze, která nikoho nezajímá?
  Neberte to špatně, nikoho nechci otravovat svými příspěvky, ale nejsem si jistá, že je časté psaní do tohohle typu nástěnek tak špatné a otravné.
  Předem děkuji za odpověď, vážím si vašich rad. Chci to mít stejně jako vy na Alíku hezké $>

  Ahoj,
  je to automatická zábrana zamýšlená proti tomu, aby jedna osoba vychýlila tematickou rozmanitost nejnověji přispívaných nástěnek směrem k tomu, co zajímá především jí.

  Za běžného stavu, pokud někdo jde kolem a nahlédne do nástěnek čistě ze zvědavosti, co se zrovna teď řeší (to je častý scénář), je velká šance, že tam najde nějaké pro sebe zajímavé čtivo, pokud různí lidé přispívají k různým tématům. Někdo se baví o jídle, někdo o škole, někdo o vylepšeních Alíka, někdo o politice, někdo kope slovní fotbal… zkrátka je to vyvážený mišmaš všeho.

  Jakmile ale někdo začne rychle sypat příspěvky do nástěnek, které zajímají jen a pouze jeho – třeba právě ty slovní sporty – tak by se snadno mohlo stát, že třicet aktuálně nejživějších nástěnek v určitou dobu budou jen slovní fotbaly a nic jiného. Což by jistě udělalo radost těm, kdo chtějí hrát slovní fotbal, ale ostatním kolemjdoucím by to nejspíš nepřipadalo až tak zajímavé. Tím rozhodně nechci říct, že by je to nějak štvalo nebo otravovalo, většinou by asi nereagovali podrážděně… nereagovali by nijak. Zkrátka existuje nějaký optimální stav, od kterého příliš upovídaný jednotlivec nástěnkovou sekci vzdaluje, ač nemá špatné úmysly. Kdybys viděla, že se jeden člověk v průběhu pár minut vyjádřil ve třiceti různých nástěnkách o jídle, četla bys to?

  Dříve jsme tento problém zkoušeli ošetřit tak, že se do první strany seznamu nástěnek přidá náplň z druhé strany seznamu nástěnek a některé z těch domněle-jednotvárných se skryjí v rámci pestrosti. Ale to pak vedlo k tomu, že ty rychle nasypané příspěvky skoro nikdo nečetl. Proč vůbec byly napsané, když je téměř nikdo nevidí?

  Proto jsem letos v srpnu zkusil naprogramovat něco lepšího. Automatickou kontrolu, která hyperaktivní pisatele velkého množství krátkých příspěvků buď varuje, že na breptání je klubovna, nebo jim přímo sebere formulář. :-D

  Myslíme si, že to funguje dobře. ;-)
  Ten efekt je samozřejmě dočasný. Jakmile klesne podíl tvých příspěvků pod určitou mez (tedy když přispějí ostatní), zase se ti formulář objeví.

  Nástěnka

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, co znamená zkratka Akč?

  bank

  Ahoj,
  to je nejlepší zjišťovat tam, kde na tuto zkratku narážíš, tedy asi kdesi v nástěnkách. Mám dojem, že jsou to nějaké alíkovské koruny.

  Upozorňuji ale, že to není vůbec nic oficiálního. Nijak to nesouvisí se zdejší měnou, kterou jsou kačky, tedy si za to ani nemůžeš nic skutečného koupit.

  Nástěnka

  Ahoj,
  kdo může u příspěvku v nástěnce udělat „cosi schovaného“?

  S pozdravem

  Ahoj,
  u svých a nedávno poslaných příspěvků (za poslední dva dny) to může nastavit panovník (nejvyšší moderátor). Jinak pouze správci (Alíka či nástěnek) a zvěrolékaři.

  Nástěnka

  Prosím vás, jak mám vytvořit záhlaví a pravidla u nástěnky? Děkuji za odpověď. :-);-)

  Ahoj,
  hledej červený čudlík s nápisem Upravit. Na počítači je v levém sloupečku, na mobilu pak dole pod příspěvky. Zavede tě do formuláře, v němž můžeš záhlaví i pravidla upravovat, jsou tam na to nadepsané kolonky.

  Pro jistotu ještě upozorňuji, že pravidla může měnit pouze architekt či panovník, kulisák nikoli. Záhlaví ale může měnit jakýkoli moderátor. Co, kdo a kdy může najdeš tady. Jestliže z nějakého důvodu potřebuješ něco dalšího, ozvi se někomu se ze správců (Alíka nebo nástěnek).

  Nástěnka

  Seznam skrytých nástěnek

  Ahoj,

  bude někdy u nástěnek možnost seznamu skrytých nástěnek? Fungovalo by to tak, že bych označené nástěnky neviděl v seznamech nástěnek a po otevření odkazů na příspěvek v takové nástěnce bych byl upozorněn, že nástěnka je skrytá.

  Ahoj,
  nejspíš nebude. U toho zablokování průchodu na příspěvek můžu říct, že určitě nebude. Nedovedu si představit, k čemu by taková funkce byla. :-)

  To bych si jako uživatel sestavoval černou listinu míst, kam si chci sám sobě zakázat chodit? A mohl bych z ní i věci odebírat? Předpokládám, že ano, protože jinak bych si mohl něco zakázat omylem.

  U většiny pravomocí tady funguje logika, že pokud člověk má právo zpřístupnit si určitou věc, tak na tu věc má právo rovnou. Třeba moderátor nástěnky s úrovní architekta by si mohl vlézt do nastavení nástěnky, přepnout délku měnění příspěvku na 4 hodiny, upravit si svůj příspěvek a pak přepnout nastavení zase zpátky… a proto má možnost měnit příspěvek 4 hodiny rovnou, nehledě na aktuální nastavení nástěnky. Správci nástěnek zase můžou přispívat i do zamčené nástěnky, protože by si ji stejně mohli odemknout, přispět a zase zamknout. Nemáme rádi byrokratické kličky a nadbytečné mezikroky, snažíme se zefektivnit pravomoci všude, kde to dává smysl.

  Takže pokud bych měl černou listinu nástěnek, které si chci zakázat, ale můžu si je z ní zase kdykoliv odebrat… to zní jako ta klička, která by si koledovala o zefektivnění – o zrušení té černé listiny. ;-)

  Nástěnka

  Nejstarší z nástěnek

  Hezký den všem,
  (děkuji za potlesk xd)
  mám dotaz
  jak se jmenovala první nástěnka na Alíkovy?
  A pokud na ni nejde udělat odkaz,
  poprosil bych nejstarší dochovanou
  moc děkuji vaše ariana

  Ahoj,
  s nejstaršími nástěnkami je to složité, protože se všelijak mazaly a obnovovaly a promazávaly a převáděly… a kdysi u sebe nejspíš neměly čas vzniku, takže ho dostávaly až dodatečně.

  Ale nejstarší diskusní příspěvek, který teď existuje, napsal Pralinka2 a je to tento. Dvacet jedna let starý diskusní příspěvek, který vzpomínal na Silvestra před dvaceti dvěma lety (od tehdy). To je tedy úplně ukázková exkurze do historie. :->

  Někdy v létě 2042 se určitě někdo zeptá, jak je možné, že se tento nejstarší příspěvek ocitl nad příspěvky z roku 2008… a dostane v odpovědi odkaz na toto (v tu dobu) dvacet let staré vysvětlení, že takhle zamotané už to měla Mafra, tak jsme to zachovali. ;-)

  Nástěnka

  Jednoslovnost

  Jak je to teď s nástěnkou „Tenis“? Má v názvu jen jedno slovo, ale jde to snad?

  Kdysi šlo.

  Už nejde.

  Nástěnka

  Proč nemůžu mít svůj virtuální recyklační obchod, který navazuje na Alíkov, když jsem splnil všechny kritéria. :-(

  Ahoj,
  nástěnky jsou různorodou sekcí, ve které se v tuto chvíli vyskytuje velké množství témat (Alíkov patří mezi ně). Díky této různorodosti si každý dokáže v nástěnkách najít to, co ho nejvíce baví.

  Nejlépe se takové nástěnky hledají na první stránce nástěnek (kde začínají všechny nově založené a nedávno vytažené nástěnky), protože je člověk najde téměř okamžitě potom, co klikne na nástěnkovou tabuli. Nemusí se náročně prokousávat do zadních stran nástěnek. První stránka seznamu je navíc i kouzelná v tom, že člověk může narazit na něco zajímavého, co by ho nikdy předtím nenapadlo prozkoumávat. Z toho už můžeme říct, že první stránka seznamu je celkem důležitou částí nástěnkové sekce. No jo, ale jak to souvisí s tvým dotazem?

  Nápad, udělat si vlastní obchod ve vlastní nástěnce, jste si všichni oblíbili natolik, že jste každý z vás chtěl mít vlastní nástěnku s obchodem. A já se vám ani nedivím. Vymoženosti jako je záhlaví nástěnky úplně výborně slouží jako výloha s ovocem, pečivem a vším možným. Pro představy je to úplně ideální. Ale bohužel, nástěnky na takové hry nejsou v takovém počtu to nejlepší. :-(

  Pokud si založí vlastní nástěnkový obchod pár z vás, dejme tomu, že to nikomu vadit nebude, ale jakmile jich je založených víc, a všichni si vzájemně do nich pravidelně přispíváte, už tak trochu narušujete tu různorodost té naší magické první strany nástěnek. Tímto se omlouvám všem, kteří si chtějí hrát na obchody, ale někde vaši herní zónu ohraničit musíme, jinak bychom měli na první stránce nástěnek samý Alíkov a jeho obchody, a to moc nechceme.

  Jako alternativní řešení, „Jak si hrát na obchody bez zamčení nástěnky“, Tebe a všechny ostatní můžu přesměrovat do sekce klubovny, kde si už tentokrát bez omezování (dovolí-li to pravidla) můžete také hrát na Alíkov a na obchody (máme na něj zarezervovaný stůl B-)). Nemáme tam zatím sice cosi jako záhlaví (však toho se taky možná dočkáme), ale pozvat si své kamarády můžete i bez něho. Fantazii se meze nekladou i bez systémových udělátek. ;-)

  Nástěnka

  Co kdyby se mezi témata nástěnek přidalo „Alíkov“ nebo „Země Alíkovská“? Znám o tom několik nástěnek:
  Naše městečko – Alíkov
  Vláda a parlament země Alíkovské
  AHMÚ - Alíkův Hydrometeorologický Ústav
  Stavební úřad země Alíkovské
  a další...

  Ahoj,
  přidáno, máme nyní nové Téma Alíkov v nástěnkách. ;-)

  Úplně první z těchto nástěnek ohledně jakéhosi vymyšlené světa vznikla nástěnka Naše městečko – Alíkov, proto právě tento název. Označení „Země Alíkovská“ přišlo až později.

  Nástěnka

  Už několikrát se mi stalo, že jsem upravil svůj vtip, dal jsem ODESLAT a nic se nestalo! A dnes se mi to stalo i u příspěvku v nástěnce. Čím to je?

  Netuším, proč ti nefungovalo upravování u vtipu, ale u nástěnky se mohlo stát, že ji někdo v průběhu psaní nového příspěvku přejmenoval… a při odeslání formuláře se bohužel místo uložení příspěvku vyvolalo přesměrování. Mrzutá chyba… nyní již opravená. Díky za upozornění. ok

  Krom toho tu možná poslední dobou zlobí kešování. Změna se sice provede, ale server ještě minutu vrací zapamatovanou verzi, aby zbytečně nemrhal výkonem. Správně by měl vědět, že nyní by to zbytečné mrhání nebylo, když se data změnila, zkusíme to později nějak opravit…