Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Poradna

  Zdravím všechny, mám jeden takový malý a asi i zbytečný dotaz, ale zdá se mi to, nebo je Alíkova poradna poslední dobou nějaká přetížená?

  Ahoj,
  je přetížená prakticky denně. Když děti nechodí do školy, tak:

  1. Mají častěji potíže s rodiči.
  2. Mají častěji potíže s kamarády.
  3. Mají častěji potíže s učením a učiteli.
  4. Mají častěji jakékoliv chmurné myšlenky, pokud jsou náchylné k depresím a sebepoškozování, případně zmiňují i horší věci. :-(
  5. Víc lidí než běžně se nudí a nechápe, že skupiny 1 až 4 skutečně potřebují pomoc, takže cpou do poradny všelijaké nevydařené pokusy o vtip.
  6. Víc lidí starších 15 let neumí číst, že poradna je pouze do 15 let.

  Kapacity poradny jsou omezené. Vyřizujeme rekordní množství dotazů, ale nemůžeme pomoct úplně každému. Má-li někdo závažný problém, nechť kontaktuje Modrou linku přímo.

  Alík

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Poradna

  Oranžové prázdno v poradně

  Ahoj,
  Když chci napsat sem, do technické poradny na mobilu, tak se mi to nechce načíst, ukáže se jen oranžová obrazovka.... A nic... Když si ale mobil přepnu do režimu „stránky pro počítač“, tak mi to jde. Chci se tedy zeptat, jestli to je chyba mobilu (prohlížeče, mám Chrome), nebo webu Alík? Na odpověď nemusíte spěchat, nedělá mi problém psát v tomto režimu, spíš jsem zvědavá...
  Hezký den, Andy

  Anonymní uživatelka, 28. listopadu 2022

  Ahoj,
  to bude spíš chyba prohlížeče. Stránka na pokládání dotazu je docela obyčejná, žádné velké psí kusy tam neděláme, myslíme si, že by měla fungovat úplně všude bezchybně.

  Je to mrzuté, když nastávají podobné chyby. :-(
  Jsme ale rádi, že se o nich dozvídáme. Pokud na tento problém oranžového prázdna narazí ještě někdo další, napište prosím také do poradny.

  Poradna

  Bod G

  Dobrý den. Tímhle na nikoho nechci svádět vinu, ale před nějakou dobou jsem napsal dotaz na určité téma a už to bylo více než 7 pracovních dní od položení dotazu a pořád jsem nedostal odpověď.

  Vím, že jste psali, že to občas nestihnete, ale v poradně odpovídáte na dotazy, které byly až po mně, a připadá mi, že na ten můj moc nechcete odpovědět a že se mu vyhýbáte.

  Ahoj,
  to si piš, že ti odpovědět nechceme. ]:-)

  Tvůj dotaz byl vyřízený hned první den – smazáním. Najdi si prosím na své sexuální fantazie jinou rekvizitu než web pro děti. Jediný bod G, který se tě týká, je bod 1.g z pravidel. Děkuji za pochopení.

  Alík

  Poradna

  Ahoj, napsala jsem dotaz 10. listopadu, dnes je 18. listopadu. Jakože nikdo neodpověděl?

  Ahoj,
  poradna slibuje odpověď do sedmi pracovních dní. Kolik uběhlo pracovních dní?

  1. pátek 11. listopadu,
  2. pondělí 14. listopadu,
  3. úterý 15. listopadu,
  4. středa 16. listopadu – to jsi poslala první urgenci,
  5. pátek 18. listopadu – to jsi poslala tuto druhou urgenci.

  Pokud potřebuješ rychlou radu a nevyhovují ti naše pravidla, zavolej přímo Modré lince.

  Teď koukám, že ten tvůj dotaz z minulého čtvrtka považuje Modrá linka za vyřešený smazáním, protože jí připadal jako kopie toho předchozího dotazu, na který odpověděla. Pokud se ptáš na něco jiného, co její první odpověď nepodchytila, zeptej se prosím jinak. ;-)

  Alík

  Poradna

  Dobrý jaktože mi nejde položit dotaz na Moje tělo?
  Už přes 1000 kaček a pořád mi to nejde.

  Čím ho na to svoje tělo pokládáš? :-)

  Jestli myslíš poradnu Alík radí dětem, tak snad umíš už ve svých 16 letech číst, aby sis přečetl, co ti ta stránka píše za důvod, proč nemůžeš pokládat dotaz. 8-o

  Pokud máš se čtením problém, existují i různé hlasové čtečky, které umí webové stránky předčítat. ;-)

  Poradna

  Ahoj poradno,
  Chtela jsem se zeptat, jakto, ze kdyz jsem do druhe poradny pridala dotaz, ze jste mi neodpovedeli uz 15 dni. Pritom poradna neni preplnena a chyby v dotazu nemam, navic je kratky. Je mi to celkem lito, protoze na vasi odpoved jsem dost spolehala.

  Ahoj,
  jejda, to nás mrzí. :-(

  Tvůj dotaz má přiřazené k zodpovězení centrum Locika. Nestává se poprvé, že nestíhají sedmidenní lhůtu, zkusíme zjistit, v čem je zádrhel. Odpověď určitě dostaneš! Prosím ještě chvilku o strpení.

  Alík

  Poradna

  Ahoj Alíku a spol.
  Chtěla jsem se zeptat, jestli když někdo napíše do poradny, tak jestli vidíte, kdo vám to napsal (myslím tu druhou poradnu).
  Předem děkuju za odpověď.
  Klára

  Ahoj,
  odpovídající odborníci si můžou prohlédnout starší dotazy ze stejné poradny od stejného člověka, aby mohli lépe pochopit kontext. Správci Alíka a Modrá linka se můžou dozvědět i více podrobností, pokud po nich záměrně pátrají. Správci používají tuto možnost k rozeznání (a případné blokaci) vtipálků a Modrá linka po ní sáhne v případě, že tazatelka či tazatel popisuje něco závažného, co by se mělo řešit s policií nebo sociálkou.

  Jinak nás moc nezajímá, kdo přesně se ptá. Ono je i pro běžné kamarádské fungování lepší některé důvěrné podrobnosti o sobě nevědět. Třeba vy o mně nevíte, že , a také je to tak lepší. :->

  Alík

  P.S.: Na podobný dotaz jsem odpovídal podobně před půlrokem v druhé poradně.

  Poradna

  Ahoj,
  Mám dotaz a zároveň prosbu. Jdou nějakým způsobem smazat minulé dotazy? Všimla jsem si že jdou smazat z mého profilu, ale to pořádný nezmizí. Nejdou nějak smazat, nebo upravit jméno, aby určití lidé nepoznali, kdo dotaz psal?

  Ahoj,
  smazat dotaz jde, pokud je skutečně vážný důvod.

  Z tvého staršího dotazu v poradně Alík radí dětem jsem odmazal jména. Pravidelně prosím, ať všichni respektují pravidlo, že je poradna anonymní, ale je to marné. :-)

  Někteří považují za slušné se podepsat, někteří za projev dostatku odvahy, někteří moc nepřemýšlí nad tím, že dotaz bude zveřejněný… ale podpis je navíc. Pavlové nedostávají jiné rady než Jakubové, ani Magdy jiné rady než Marie. Odpovídajícím odborníkům je celkem jedno, jak se při dotázání jmenujete, ale vám to možná jednou jedno nebude. Myslete na to prosím. :-3

  Poradna

  Proč není u BáryV víc údajů?

  Zdravíčko. V poradně Alík radí dětem je v úvodním výčtu radících: Modrá linka, psycholožka, centrum Locika... Proč u psycholožky není žádný prokliknutelný odkaz nebo jméno?

  Ahoj,
  pokud vím, tak nemá žádný svůj web, žádné místo, které by ji nějak profesně reprezentovalo, proto odkazujeme na seznam jejích odpovědí.

  Odpovídá pod přezdívkou BáraV, proto tam je jako BáraV. Na stránce u pravidel poradny je seznam odpovídajících, kde jméno uvedené má i s odkazem na seznam knížek, které píše (ale ty nesouvisejí s psychologií).

  Krom toho musím zmínit, že výčet odpovídajících nad dotazy v poradně má drobný technický problém, že tam není dostatek místa. Zejména na mobilech je to takové dost stísněné, s každým přidáním nového odpovídajícího tam vymýšlíme triky, jak to udělat stručnější a kompaktnější. :-)

  Poradna

  Poradna mi píše, že jsem příliš stará

  Ahoj, chcu se zeptat, jak mám napsat dotaz do poradny Alík radí dětem? Vůbec nevím, sem mi to jde, ale do poradny Alík radí dětem to nejde.

  1. Číst, co ti to píše.
  2. Nelhat, jestli jsi mladší 15 let.
  3. Být mladší 15 let.
  Poradna

  Dobré ráno,
  chtěla jsem se zeptat, jestli se na mě nezapomnělo. Psala jsem sem do Technické poradny 20. 12. 2021 a nikdo mi do teď neodpověděl.:-( Nemohlo se na mne zapomenout?

  Děkuji za odpověď a KRÁSNÝ NOVÝ ROK!:-)

  Ahoj,
  jak už jsem ti psala nedávno v poště... ne, nezapomnělo. Na dotazy nejde zapomenout, protože dokud jsou nezodpovězené, tak prostě „straší“ v nezodpovězených.

  Některé dotazy jsou takové, že si u nich zvěrolékaři třeba řeknou, že je to zajímavý nápad, že by ho mohli zkusit realizovat, až budou mít čas. Nebo že je to chyba, kterou by měli opravit... Pokud ale odešlou tuto odpověď hned, tak to nikomu nic nedá, protože to ještě hotové není, a oni na to akorát můžou zapomenout. Proto takový dotaz raději nechají (klidně i několik měsíců) ležet v nezodpovězených, aby na to nezapomněli, a až to bude hotové, tak odpoví, že je to hotové.

  Upozorňuji ještě pro jistotu, že technická poradna na rozdíl od poradny Alík radí dětem ani negarantuje odpovědi na všechny dotazy, a už vůbec ne do sedmi pracovních dnů.

  Poradna

  Ahoj, prosím vás, potřebuju pomoct. Už asi 3–4 měsíce mě trápí, že se nemohu dostat na „dětskou“ poradnu. Nějak se moc v technice nevyznám a omylem (při zakládání účtu na Alíkovi) jsem dala „prohlašuji, že je mi více než 15 let“. Mně rozhodně není 15, je mi 13, a nevím, jak si to změnit, když sem si to změnila, vznikl mi „rodičovský podúčet“ a nevím, jak jako mám do té poradny psát. Ráda bych se tam svěřila, kvůli svým problémům. Pěkně prosím, pomůžete mi nějak, jak na to?

  Děkuju mnohokrát a ať se vám daří zbytek dne a hezký Vánoce!

  Ahoj,
  rodičovský podúčet je od slova rodič. Děti do 15 let nemají právo na rozhodování o svých údajích, a právě proto je ten rodičovský podúčet – na něm rodič může spravovat údaje dítěte. Řekni rodičům, ať ti účet v nastavení rozdělí, nastaví si tam vlastní rodičovské heslo a ty budeš mít své dětské heslo. Rozdělením vznikají dva podúčty – dětský + rodičovský.

  Rodičovský podúčet skutečně nemůže psát do poradny Alík radí dětem, protože ta poradna není pro rodiče. Tento podúčet je na spravování údajů, případně hlídání aktivity dítěte či objednávání dárku (kvůli zadávání adresy) atd. Do dětské poradny jde psát pouze z dětského podúčtu, ze kterého jde i všechno ostatní, jen ne pracovat s osobními údaji. A právě ten potřebuješ ty.;-)

  Poradna

  Ahoj Alíku, mám dotaz. Kdyby mi bylo patnáct (ještě není ;-D), mohla bych psát do technické poradny? Hrozně mě to zajímá:-D. Díky, Krokouš

  Ahoj,
  technická poradna nemá žádná věková omezení, může tam psát úplně kdokoli. Takže ano, mohla.;-)

  Poradna

  Poradny pro dospívající a dospělé

  Dobrý den,
  nedávno jsem se ptala, kde se ještě dají pokládat dotazy kromě alíka, a velice děkuji, že jste mi popsali modrou linku (vážně), jenomže vlastně... Jsem zapomněla zmínit, že modrou linku už taky moc dobře znám, protože plno lidí ví, jak úžasná je a tak, ale stále by mě strašně moc zajímalo, jestli existují ještě nějaké další poradny, protože šíleně prahnu po informacích!
  Asi je docela zbytečné se na to ptát, jakože.. na co mi to vůbec bude, ale snad nevadí.
  Předem děkuji za odpověď, pokud nějaká vůbec je. O:-)

  Ahoj,
  na internetu můžeš najít více typů poraden. Pro řešení mezilidských vztahů, psychických obtíží nebo problémů v sociální oblasti slouží linky důvěry. V ČR jich existuje vícero, některé se specializují, některé jsou dostupné komukoli, také se liší podle toho, zda je volání zpoplatněno či zdarma. Tyto linky, včetně Modré linky, jsou určeny pro anonymní řešení akutních problémů, které klient nedokáže řešit vlastními silami. Neslouží k získávání zajímavostí nebo přátelskému popovídání a pro tyto účely doporučuju jiné, třeba zájmové fóra či weby.
  Působí na mě velmi pozitivně, že přemýšlíš nad tím, jak se vzdělávat i mimoškolně - přijde mi to jako skvělý způsob, jak se může mladý člověk rozvíjet. Myslím, že je úplně v pořádku ptát se učitelů předmětů, které tě zajímají, zda znají zajímavé knihy, články nebo jiné online zdroje. Právě na internetu může člověk narazit na mnoho organizací, kde se můžeš také dozvědět spoustu zajímavostí z daného oboru. Pokud tě zajímá právě problematika týkající se poradenství v psychologii, napadá mě například tato poradna, kde se všechny své odpovědi na dotazy zveřejňují a lidé v nich mohou libovolně číst. Zajímavé příspěvky z oblasti duševního zdraví nabízí třeba weby Na rovinu, Nevypusť duši nebo Konsent, a také jejich profily na sociálních sítích.
  Přejeme Ti, ať tě hlad po informacích neopouští.
  Modrá linka

  Poradna

  Poradna pro lidi 15+

  Dobrý den všichni lidi z Alíka,
  právě jsem si vzpomněla, že už mám přes 15 let a nemůžu se dále ptát na dotazy tady, a že musím pomoc hledat jinde. A tak mě napadlo se zeptat - Kde, kromě linky bezpečí, se dají dávat dotazy ohledně osobních problémů? Vím, že linka bezpečí je hlavní, ale chtěla bych znát více míst, kde se takto dá hledat pomoc.
  A jako vždy, předem děkuji za odpověď. ok

  Ahoj,

  jsme rádi, že jsi s Poradnou Alíka spokojená, můžeš ji i nadále navštěvovat a prohlížet si dotazy a odpovědi na ně, i to může být někdy užitečné. Máš pravdu, že asi nejznámější linkou důvěry pro děti a studující mládež do 26 je Linka bezpečí.
  Jak sis asi všimla, pro Alíkovu poradnu některé dotazy odpovídá Modrá linka. Ta je k dispozici lidem všech věkových kategorií. Kromě telefonu a Skypu nabízí také odpovídání písemnou formou a to na chatu, odpovědí na e-mail nebo prostřednictvím anonymní Schránky internetového poradenství (SIP). Odpovědi jsou vypracovány stejným způsobem, jako to můžeš vidět na Alíkovi, jen s tím rozdílem, že jsou tazateli odeslány přímo a nejsou nikde zveřejňovány. Podrobné informace o službách Modré linky najdeš na www.modralinka.cz.

  Hezké dny přeje,

  Modrá linka

  Poradna

  Ahoj.
  Mám otázku, jestli se v té poradně (Alík radí dětem) dá kouknout na profily lidí, co tam dávají otázky, a jestli se jim dá napsat.
  Jestli ano, tak jak?
  Jestli ne, tak proč ?

  Ahoj,
  odpověď zní, že ne. Ta poradna je anonymní a zveřejňování profilů dětí, které se ptají, by anonymitu úplně zničilo.

  Je to kvůli tomu, že spousta problémů je taková, že tazatelé nechtějí, aby ostatní věděli, že je to zrovna jejich problém. Můžou tu být jejich kamarádi, přezdívku znát spolužáci, ... A když je dotaz anonymní, tak si ho sice můžou přečíst, ale nemůžou vědět, že ho napsal právě jejich kamarád a třeba se mu kvůli tomu smát atd.


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!