Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno,
  chtěla bych vám všem moc poděkovat, protože na každý můj dotaz jste odpověděli rychle a pohotově. Moc si vás vážím. Dokud jsem nepřišla sem, tak jsem měla spoustu problémů, ale díky vám jich mám čím dál méně.
  Děkuji, že tu jste. $>$>
  Emaeiffel

  Emaeiffel, 27. února 2021

  Ahoj Emaeiffel,
  děkujeme za milá slova a přejeme ti do budoucna co nejméně problémů. O:-)

  Alík

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Chtěl bych poděkovat za radu všem kteří tam jsou a hodně štěstí.
  O:-)

  kluk, 12 let, 10. května

  Ahoj,
  těší nás, že Ti odpověď od nás pomohla a naše práce je užitečná.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Zdravím!
  Nepotrebujem aktuálne položiť žiadnu otázku, ale chcel by som sa poďakovať za to čo robíte. Vaša odpoveď na moju predošlú otázku mi veľmi pomohla a obdivujem ako pomáhate deťom.
  Ďakujem a prajem pekný deň.

  kluk, 13 let, 29. dubna

  Ahojky,
  těší nás, že ti rada od Modré linky pomohla (poděkování jí předáme).

  Pomáháme moc rádi.
  Děkujeme za potvrzení, že naše úsilí má smysl. :-3

  Alík

  Poděkování poradně

  Poděkování + dotaz na zařazování

  Zdravím.
  Psal jsem tu jeden dotaz a dostal jsem velmi rychle odpověď.
  Děkuju moc Modré lince za rychlou odpověď.
  A taky děkuju všem ostatním co odpovídají a pomáhají :->

  Když jsem psal minulý dotaz, nevěděl jsem, kde mám zakliknout, kam se dotaz zařadí, a potom co jsem dostal odpověď, tak se zařadil, tak to asi dělá ten, kdo odpovídá?
  Nevím jestli neotravuju nebo něco, protože vím že toho máte dost.
  Předem děkuju za odpověď, mám vás rád, tak ahoj :-D

  kluk, 13 let, 19. března

  Ahoj,
  těší nás, že ti odpověď od Modré linky pomohla. :-3

  Ano, zařazení odpovědi určuje odborník, který na dotaz odpovídá (tedy třeba psycholog z Modré linky). V tuto chvíli máme přes podtéma vyřešené i určování toho, kdo má nezodpovězený dotaz na starost. Takže ta kolonka v době vytvoření je chvíli volná, pak se u nás promění třeba na „pro Modrou linku“ a později ji Modrá linka změní například na „strach“.

  Některé detaily fungování poradny jsem před dvěma roky popsal v narozeninovém článku.

  Pokud je mi známo, vývojáři webu mají v plánu přiřazení odpovídajícího časem od témat oddělit, pak tedy nejspíš bude umožněné, aby téma dotazu předvybral přímo sám tazatel. ;-)
  Ale v tuto chvíli těžko odhadovat, kdy plánované vylepšení vznikne.

  Alík

  Poděkování poradně

  Děkuji za všechny rady, jste moc hodní a ochotní :-3O:-) Díky mockrát.

  holka, 8 let, 4. ledna

  Jménem všech odpovídajících ti děkuji za milou pochvalu a za povzbuzení. ;-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj alíku, modrá linko, a všichni co odpovídáte na naše dotazy.

  Už několikrát jsem si nevěděla rady, zeptala jsem se vás, a už jsem to věděla. Velmi si vážím toho, že tu jste.

  Holka

  Ahoj z Modré linky,

  těší nás, že jsi v našich zprávách našla něco pro Tebe užitečného a víckrát Ti pomohly. Zároveň bez Tvé odvahy na začátku vše upřímně sepsat a vyjádřit to, co Tě trápilo, by pomoc nemusela být tak účinná. A toho si vážíme zase my.

  Přejeme, ať zažíváš dny podle Tvých představ a krásný předvánoční čas s Tvými blízkými.
  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Poděkování a rozloučení se s Alíkovou poradnou

  Dobrý den,
  tentokrát nemám dotaz, ale chci vám poděkovat. Už nějakou dobu mi je patnáct let, ale předtím jsem sem stihla poslat osm dotazů, na které jsem vždy dostala vřelou odpověď. Moje poděkování a uznání patří hlavně Modré Lince, která mi na všechny dotazy odpověděla a ukázala mi naději, že strach jde překonat, takže vám velmi děkuji. Samozřejmě chci poděkovat i všem ostatním odpovídajícím, protože vaše práce je neuvěřitelná. Kolikrát nám pomůžete, když jsme v koncích. Opravdu vám moc všem děkuju, za to co děláte, a že dobrovolně pomáháte. Máte moje uznání. Děkuju za vše, co pro nás děláte, i když vám to bere váš volný čas. Opravdu si toho vážím, jste moc hodní. Tak s posledním děkuji se s touto poradnou loučím.$>

  holka, 15 let, 18. listopadu 2022

  Zdravíme Vás z Modré linky,

  od 15 let našim klientům vykáme, takže budu nově vykat i Vám. Moc si Vážíme Vašeho poděkování a rádi jsme tady pro Vás byli v těžkých chvílích. Vnímáme Vaše poděkování i jako rozloučení s Alíkovou poradnou, protože jste dosáhla 15 let. V tomto prostředí se tedy s Vámi také loučíme, avšak zároveň Vás chceme povzbudit, že Modrá linka je Vám nadále k dispozici ve chvílích, kdy si nebudete vědět rady. Například na telefonu anebo na chatu (www.modralinka.cz). Obrátit se můžete samozřejmě i na jinou linku, například na Linku bezpečí.

  Přejeme Vám klidný vstup do nové životní etapy a hezké nadcházející adventní dny.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Přeji krásné (po)Velikonoce :-D,
  Chtěla bych vám poděkovat. Všichni, co tu odpovídají jsou milý a pomůžou. Pomohli jste neskutečnému počtu dětí s velkými (či malými) potížemi. Máte můj velký respekt.
  Klobouk dolů!$>>X<-

  Děkujeme za milou zpětnou vazbu a ocenění naší práce. Tým poradců.

  Poděkování poradně

  Ahoj, moc děkuji za odpověď. Rodiče mi slíbili, že si Galaxyho za několik měsíců koupíme zpět! Mezitím za ním budu 1 týdně jezdit a starat se o něj! Jsem neskutečně šťastná. Jste bezva! $>ok:-)

  Ohledně koně/, 25. dubna 2022

  Přejeme hodně štěstí tobě i koníkovi. ;-)>X<-

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj poradno
  chtěla bych vám poděkovat za rok 2021. Jsem tu od jeho začátku(2.ledna). Mezi prvními dny jsem si to tu zamilovala! Byla jsem v karanténě, takže jsem nic moc dělat nemohla.:->
  Psala jsem sem dotazy, a vy jste mi poradili rychle. Řídím se vašimi radami, které jste dali nejen mně. Jsem moc ráda, že tu jste. Nejen vy, ale i správci Alíka a vůbec všichni z Alíka. Dáváte do nás někdy svůj volný čas a za to já jsem vám všem moc vděčná. Doufám, že tento rok bude lepší.
  Děkuji za to, co tu děláte.
  Emaeiffel$>

  Emaeiffel, 1. ledna 2022

  Ahoj Emaeiffel,

  za Modrou linku, ale myslím, že i za všechny z Alíka, děkujeme za milou zprávu. Jsme rádi, že Ti poradna byla užitečná. Přejeme Ti co možná nejlepší rok 2022.

  Zdraví

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku a spol. Jen bych chtěla poděkovat co pro nás všechny co tu jsou děláte jak nám radíte a pomáháte za všechny vám moc děkuju. Zatím ahoj ;-)

  holka, 11 let, 22. listopadu 2021

  Ahoj,
  děkujeme za tak milou zprávu!
  Kdykoli se nám můžeš ozvat, jsme tu pro tebe.😊
  Za tým Alíka,
  Péťa

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku a ostatní,
  děkuji že jste mi odpověděli na mé předešlé 2 dotazy, chtěl jsem vám taky poděkovat za to, co tu pro mnohé lidi děláte, ať už to jsou dotazy jakéhokoliv druhu, tak na ně stejně smysluplně odpovíte.

  A prosím vás, neposlouchejte ty debílky, kterým přijde vtipný zatěžovat tuhle suprovou poradnu nějakými přiblblými vtípkami, a pro případ, že by si to někdo ze zmíněných vtipkařů četl, tak na vás mám názor, že jste jenom ubohý fakani, kteří nemají, co na práci, a proto obtěžují tuto komunitu svými vtípky. Upřímně, je mi z vás fakt zle, mohli byste se zamyslet, jestli vám za to stojí dělat ze sebe blbečky...

  Děkuji a ahoj.

  Jiří, 14 let, 1. října 2021

  Ahoj Jiří,
  jménem všech, kdo tu odpovídají, ti děkuji za podporu. :-3

  Snažíme se brát vtipálky s nadhledem. Stejně nakonec o tom, co v poradně zveřejníme, rozhodujeme my – odpovídající odborník může nejen psát odpověď, ale i upravovat dotaz, případně může odpovědět neveřejně, pokud chce. B-)

  Modrá linka nám občas říká, že nevážně myšlené dotazy jsou takzvaně testovací, že si přes ně člověk, který má nějaký opravdový problém, ale bojí se ho popsat, testuje, jestli se může svěřit skutečně s čímkoliv. Jinými slovy prý absurdní dotaz bývá jen zkouška před skutečným dotazem. Naše zkušenost je, že po absurdním dotazu následuje spíš další absurdní dotaz… ale přesto se snažíme na tuto možnost nezapomínat. Proto i vtipálci často dostávají (neveřejnou) odpověď. Pokud ze sebe někdo dělá blbečka, možná má skutečný problém.

  Důležité je, aby na každý problém existovala alespoň trochu dobrá rada. Pomáháme rádi. $>

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno,
  doufám, že tohle je naposledy, co sem píšu. Ne proto, že by to byla špatná poradna, ale proto, protože už nechci nic takového řešit. Díky moc, že jste mi pomohli. Kdybych si neřekla o radu, nechci ani předpovídat, jak by to dopadlo. Alík mě dostal z nejhoršího období života. Na tenhle dotaz nemusíte odpovídat, jen chci, abyste neposlouchali ty blbečky na youtube s těmi jejich kecy. Vybírají si oddělení dotazů jako např.: nepatří do poradny. Nejsou tam dotazy lidí, kteří potřebují pomoc, ale spíše dětí které chtějí otravovat Alíka. Díky moc, že tu jste!

  Holka bez depresí, 7. dubna 2021

  Ahoj,
  jsme moc rádi, že jsme ti pomohli v těžkých chvílích zahnat chmurné myšlenky a přejeme ti hodně štěstí do budoucna. :-3>X<-

  Děkujeme také velice za vyjádření podpory. Před rokem a půl jsme historické dotazy ze sekce Nepatří do poradny docela dost zrubali, většina tamních otázek už je smazaná, zbytek už není tak divácky zajímavý. V tuto chvíli 99 % z toho, co nově vzniká a co nepatří do poradny, nikdo nevidí, otravům většinou kazíme radost tím, že jejich dotazy nikdy nezveřejníme. ;-)

  Ale jinak nám ti zmiňovaní blbečkové na youtube zase tak moc nevadí. Díky nim se o poradně nejspíš dozvědělo i pár dětí se skutečnými problémy, kteří by nás jinak nenašli a kterým jsme pak pomohli zlepšit život. To je výsledek, který se počítá. Jestli se nám někdo vysmívá… to je spíš jejich vizitka, není to naše starost. B-)

  Jediné, čím nám youtubeři škodí, je, že inspirují pubertální mládež k posílání svých humoristických pokusů… a tím nás jednak zdržují, jednak zabírají místo vážnějším dotazům, jednak jsou ty pokusy občas takového ražení, že tím zaměstnají i policii, protože nemáme jistotu, jestli je autor nevychovaný trol popisující svoji fantazii, nebo skutečná oběť trestného činu. Ale snažíme se brát to z nadhledu… i zlobivé děti jsou pořád děti. :-)

  Rozhodně se odradit nenecháme. ;-)ok

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku, Modrá linko a další,

  chtěla jsem vám poděkovat za to, co tady děláte. Jsem strašně ráda, že se snažíte denně pomoci strašně moc dětem, které to nemají lehké. Zasloužíte si obrovský potlesk za to, jak se všem snažíte odpovědět co nejdřív. strašně mi pomohla Modrá linka, která mi zpříjemnila život doma. Patří vám velký dík, který se ani nedá popsat slovy. Ještě jednou veliký díky. Jste zlatí $>

  holka, 11 let, 31. března 2021

  Ahoj,
  jménem všech odpovídajících děkuji za milá slova. $>

  Tento březen byl pro poradnu zatím nejintenzivnější měsíc za posledních deset let. Nejen z hlediska počtů, ale i povaha dotazů je poslední dobou tíživější než obvykle.

  Přeji všem hodně trpělivosti, štěstí a optimismu do budoucna.

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj poradno, moc vám chci poděkovat, odpovídáte, i když má daný člověk hodně problémů, protože víte, že děti taky potřebují pomoc. Moc si vás cením. $>

  holka, 12 let, 4. března 2021

  Ó, moc děkujeme. :-3

  Měl bych tady v záplavě vděku nejspíš občas zmínit, že pomáháme dlouhodobě nezištně, ale provozování takto velkého webu nějaké peníze stojí, takže by bylo velice milé, kdyby se mezi dospělými kolemjdoucími našel nějaký sponzor/inzerent, který by chtěl dobrý pocit z prospěšné činnosti sdílet s námi. ;-)>X<-

  Ale projevy vděčnosti od dětí jsou samozřejmě také super! ok$>
  Vaše spokojenost je pro nás nejdůležitější. O:-)


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!