Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Nástěnka

  Dobrý den,
  když založím nějakou nástěnku, po jaké době se udělá ten graf když kliknu na statistika?

  Ahoj,
  v tuto chvíli je tam tuším limit 80 dní, necelé tři měsíce – takže graf ukazuje minimálně tři hodnoty. Byl to spíš pokus, jestli to k něčemu bude… a asi to k něčemu je. Dává to občas zajímavý pohled do dřívějšího života nástěnky. Některým nástěnkám by víc slušel graf po týdnech nebo po dnech, případně by šlo nějak zohlednit přelomové příspěvky (hranice mezi koly soutěží apod.). Někdy později se k tomu vrátím.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nástěnka

  Prosím vás, jak mám vytvořit záhlaví a pravidla u nástěnky? Děkuji za odpověď. :-);-)

  Ahoj,
  hledej červený čudlík s nápisem Upravit. Na počítači je v levém sloupečku, na mobilu pak dole pod příspěvky. Zavede tě do formuláře, v němž můžeš záhlaví i pravidla upravovat, jsou tam na to nadepsané kolonky.

  Pro jistotu ještě upozorňuji, že pravidla může měnit pouze architekt či panovník, kulisák nikoli. Záhlaví ale může měnit jakýkoli moderátor. Co, kdo a kdy může najdeš tady. Jestliže z nějakého důvodu potřebuješ něco dalšího, ozvi se někomu se ze správců (Alíka nebo nástěnek).

  Nástěnka

  Seznam skrytých nástěnek

  Ahoj,

  bude někdy u nástěnek možnost seznamu skrytých nástěnek? Fungovalo by to tak, že bych označené nástěnky neviděl v seznamech nástěnek a po otevření odkazů na příspěvek v takové nástěnce bych byl upozorněn, že nástěnka je skrytá.

  Ahoj,
  nejspíš nebude. U toho zablokování průchodu na příspěvek můžu říct, že určitě nebude. Nedovedu si představit, k čemu by taková funkce byla. :-)

  To bych si jako uživatel sestavoval černou listinu míst, kam si chci sám sobě zakázat chodit? A mohl bych z ní i věci odebírat? Předpokládám, že ano, protože jinak bych si mohl něco zakázat omylem.

  U většiny pravomocí tady funguje logika, že pokud člověk má právo zpřístupnit si určitou věc, tak na tu věc má právo rovnou. Třeba moderátor nástěnky s úrovní architekta by si mohl vlézt do nastavení nástěnky, přepnout délku měnění příspěvku na 4 hodiny, upravit si svůj příspěvek a pak přepnout nastavení zase zpátky… a proto má možnost měnit příspěvek 4 hodiny rovnou, nehledě na aktuální nastavení nástěnky. Správci nástěnek zase můžou přispívat i do zamčené nástěnky, protože by si ji stejně mohli odemknout, přispět a zase zamknout. Nemáme rádi byrokratické kličky a nadbytečné mezikroky, snažíme se zefektivnit pravomoci všude, kde to dává smysl.

  Takže pokud bych měl černou listinu nástěnek, které si chci zakázat, ale můžu si je z ní zase kdykoliv odebrat… to zní jako ta klička, která by si koledovala o zefektivnění – o zrušení té černé listiny. ;-)

  Nástěnka

  Nejstarší z nástěnek

  Hezký den všem,
  (děkuji za potlesk xd)
  mám dotaz
  jak se jmenovala první nástěnka na Alíkovy?
  A pokud na ni nejde udělat odkaz,
  poprosil bych nejstarší dochovanou
  moc děkuji vaše ariana

  Ahoj,
  s nejstaršími nástěnkami je to složité, protože se všelijak mazaly a obnovovaly a promazávaly a převáděly… a kdysi u sebe nejspíš neměly čas vzniku, takže ho dostávaly až dodatečně.

  Ale nejstarší diskusní příspěvek, který teď existuje, napsal Pralinka2 a je to tento. Dvacet jedna let starý diskusní příspěvek, který vzpomínal na Silvestra před dvaceti dvěma lety (od tehdy). To je tedy úplně ukázková exkurze do historie. :->

  Někdy v létě 2042 se určitě někdo zeptá, jak je možné, že se tento nejstarší příspěvek ocitl nad příspěvky z roku 2008… a dostane v odpovědi odkaz na toto (v tu dobu) dvacet let staré vysvětlení, že takhle zamotané už to měla Mafra, tak jsme to zachovali. ;-)

  Nástěnka

  Jednoslovnost

  Jak je to teď s nástěnkou „Tenis“? Má v názvu jen jedno slovo, ale jde to snad?

  Kdysi šlo.

  Už nejde.

  Nástěnka

  Proč nemůžu mít svůj virtuální recyklační obchod, který navazuje na Alíkov, když jsem splnil všechny kritéria. :-(

  Ahoj,
  nástěnky jsou různorodou sekcí, ve které se v tuto chvíli vyskytuje velké množství témat (Alíkov patří mezi ně). Díky této různorodosti si každý dokáže v nástěnkách najít to, co ho nejvíce baví.

  Nejlépe se takové nástěnky hledají na první stránce nástěnek (kde začínají všechny nově založené a nedávno vytažené nástěnky), protože je člověk najde téměř okamžitě potom, co klikne na nástěnkovou tabuli. Nemusí se náročně prokousávat do zadních stran nástěnek. První stránka seznamu je navíc i kouzelná v tom, že člověk může narazit na něco zajímavého, co by ho nikdy předtím nenapadlo prozkoumávat. Z toho už můžeme říct, že první stránka seznamu je celkem důležitou částí nástěnkové sekce. No jo, ale jak to souvisí s tvým dotazem?

  Nápad, udělat si vlastní obchod ve vlastní nástěnce, jste si všichni oblíbili natolik, že jste každý z vás chtěl mít vlastní nástěnku s obchodem. A já se vám ani nedivím. Vymoženosti jako je záhlaví nástěnky úplně výborně slouží jako výloha s ovocem, pečivem a vším možným. Pro představy je to úplně ideální. Ale bohužel, nástěnky na takové hry nejsou v takovém počtu to nejlepší. :-(

  Pokud si založí vlastní nástěnkový obchod pár z vás, dejme tomu, že to nikomu vadit nebude, ale jakmile jich je založených víc, a všichni si vzájemně do nich pravidelně přispíváte, už tak trochu narušujete tu různorodost té naší magické první strany nástěnek. Tímto se omlouvám všem, kteří si chtějí hrát na obchody, ale někde vaši herní zónu ohraničit musíme, jinak bychom měli na první stránce nástěnek samý Alíkov a jeho obchody, a to moc nechceme.

  Jako alternativní řešení, „Jak si hrát na obchody bez zamčení nástěnky“, Tebe a všechny ostatní můžu přesměrovat do sekce klubovny, kde si už tentokrát bez omezování (dovolí-li to pravidla) můžete také hrát na Alíkov a na obchody (máme na něj zarezervovaný stůl B-)). Nemáme tam zatím sice cosi jako záhlaví (však toho se taky možná dočkáme), ale pozvat si své kamarády můžete i bez něho. Fantazii se meze nekladou i bez systémových udělátek. ;-)

  Nástěnka

  Co kdyby se mezi témata nástěnek přidalo „Alíkov“ nebo „Země Alíkovská“? Znám o tom několik nástěnek:
  Naše městečko – Alíkov
  Vláda a parlament země Alíkovské
  AHMÚ - Alíkův Hydrometeorologický Ústav
  Stavební úřad země Alíkovské
  a další...

  Ahoj,
  přidáno, máme nyní nové Téma Alíkov v nástěnkách. ;-)

  Úplně první z těchto nástěnek ohledně jakéhosi vymyšlené světa vznikla nástěnka Naše městečko – Alíkov, proto právě tento název. Označení „Země Alíkovská“ přišlo až později.

  Nástěnka

  Už několikrát se mi stalo, že jsem upravil svůj vtip, dal jsem ODESLAT a nic se nestalo! A dnes se mi to stalo i u příspěvku v nástěnce. Čím to je?

  Netuším, proč ti nefungovalo upravování u vtipu, ale u nástěnky se mohlo stát, že ji někdo v průběhu psaní nového příspěvku přejmenoval… a při odeslání formuláře se bohužel místo uložení příspěvku vyvolalo přesměrování. Mrzutá chyba… nyní již opravená. Díky za upozornění. ok

  Krom toho tu možná poslední dobou zlobí kešování. Změna se sice provede, ale server ještě minutu vrací zapamatovanou verzi, aby zbytečně nemrhal výkonem. Správně by měl vědět, že nyní by to zbytečné mrhání nebylo, když se data změnila, zkusíme to později nějak opravit…

  Nástěnka

  V menu hodnocení příspěvků v nástěnkách jsem našel nově i NÁLADOVÉ, GRATULAČNÍ a NADŠENÉ... jsou nové?

  Nástěnka

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli mohu přepsat název nástěnky, je to možné?
  Děkuji za odpověď:-)

  Nemůžeš. Jen popisek.

  Chceš-li změnit název, kontaktuj správce.

  Nástěnka

  Jiná sada hodnocení u nástěnky

  Ahoj,
  jen bych se chtěla ještě zmínit o tom, co jsem již psala do některé nástěnky. Bude někdy možnost vytvořit vlastní hodnotící sadu? Já bych to ocenila, protože ty stávající i přijdou dost omezené...
  Třeba bych chtěla smajlíka jak hustý, tak pobavilo tak i co to? zároveň...

  Ahoj,
  jak jsem již psal o půl roku dříve, na sestavení vlastní kombinace to nyní nemáme stavěné. Ale můžeme předpřipravit až 255 možných kombinací, zatím je využito jen 11 z nich. Jestli máš nějaký konkrétní návrh, můžeš ho popsat do příslušné nástěnky, kde se nastavení nástěnek řeší.

  V běžné diskusi se objevují příspěvky, které jsou zábavné, nepochopitelné, husté, zajímavé, milé, děkovné, špatné, smutné, bombastické… nějaký kompromis ale musíme dělat vždy, pokud nemá být u příspěvku obří tabule dvaceti smajlíků. Máš ujasněno, pro jaký typ nástěnek by se hodila tvá sada?

  Je pravda, že některé sady neobsahují dostatečné možnosti – typicky třeba pomáhavá sada nemá vlastně žádné negativní hodnocení, naproti tomu humorná sada má dokonce dva smajlíky, které jde vnímat negativně. Nepřijde mi jako závažný problém, že některé názory nejde vyjádřit jen strohým kliknutím na smajlíka, ale člověk je musí říct slovně. Alespoň nám nezakrní… to… takové to… :-[) ← tohle pod tou rouškou.

  Nástěnka

  Chtěl jsem si založit novou nástěnku, ale chyběl tam formulář na záhlaví. Jak je to možné...?

  Jo, tak teď už mi to zase jde...

  V zakládacím formuláři se kolonka na záhlaví skrývá, když je umístění záhlaví nastaveno na „Nikde“ – což je výchozí stav. Jestli má mít nástěnka záhlaví, musí ho mít někde. ;-)

  Ve formuláři na úpravu vlastností nástěnky jsme podobnou funkcionalitu měli zpočátku také, ale spíš nám tam překážela, dokonce tam máme i podmínku, že se umístění „Nikde“ za určitých okolností ignoruje.

  Při zakládání nástěnky má moderátor lepší příležitost na zamyšlení, kde chce záhlaví (které dosud žádné nebylo)…

  Nástěnka

  Jak mám prosím smazat nástěnku? (Samozřejmě myslím nástěnku, kterou jsem vytvořila a kterou moderuji já.)

  Předem díky za odpověď.

  Ahoj,
  nijak. Moderátoři (ani ti úplně nejvyšší – panovníci) nemají právo nástěnky mazat. Nástěnka má obvykle v sobě nemálo příspěvků od spousty lidí a není žádoucí jim tyto příspěvky bezdůvodně mazat.

  Mazat nástěnky můžou správci nástěnek a pak samozřejmě i správci Alíka. Máš-li k tomu mazání nějaký pádný důvod, napiš dopis někomu z nástěnkářů.

  Akorát předem upozorňuji, že nemá smysl psát důvody protože to chci, protože už se mi ta nástěnka nelíbí atd. To opravdu nejsou důvody pro to, aby se nástěnka smazala.;-)

  Nástěnka

  Někdy se mi v nástěnkách stává, že mi někdo zhodnotí příspěvek něčím, co ani není v menu hodnocení příspěvků! Jak je to možné?

  Ahoj, taky zdravím...
  Je několik sestav smajlíků, které se mohou v hodnocení příspěvků objevit. Správci je společně s vyššími moderátory nástěnek mohou měnit. Při změně se zachovávají již udělená hodnocení, i když jsou u smajlíka, který v nové sestavě není.

  Takže pokud byl ve staré sestavě třeba čertík, kterým již někdo hodnotil, tak už u příspěvků, které ho dostaly, zůstává, i když nastane změna a zvolí se nová sestava hodnocení, která čertíka neobsahuje.

  Nástěnka

  Zdravím,
  už dlouho jsem si prohlížela své nástěnky, a všechny mě hrozně štvou..
  Buď jsou to nástěnky o nudných tématech (a je tam velmi málo příspěvků), nebo nástěnky, kde vznikly hloupé hádky a tak podobně. A nejspíš mi to hodně zkazilo reputaci po tom všem, co jsem na tomto webu dělala, když jsem měla pidi mozek, no prostě jsem měla, mám pocit, něco kolem deseti let.
  Tak se ptám - Dají se odstranit úplně všechny moje nástěnky?
  Nebo jinak - Dá se odstranit hodně nástěnek najednou?
  Osobně si myslím, že by to asi bylo možné, jenom jakože jestli by to nějak neudělalo nějaké problémy nebo tak něco.
  A jako vždy, předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nedají. Ani správci Alíka nemají možnost mazat nástěnky hromadně, protože něco takového nikdy nepotřebují. Hele, není trošku bezohledné říct si o smazání stovek příspěvků hromady dalších lidí jen proto, aby sis nekazila reputaci? 8-o

  Souhlasí s tím smazáním všichni ti ostatní lidé? Tobě by přišlo spravedlivé, kdyby někdo část tvých příspěvků ve svých nástěnkách smazal z podobného důvodu? Mně tedy moc ne. Neříkám, že nesmyslné nebo zbytečné nástěnky musí přežívat, ale měl by pro jejich smazání existovat nějaký rozumnější důvod, než že si chceš ze skutečné historie dodatečně vymodelovat inteligentnější historii. :-|

  O přežití či smazání každé nástěnky rozhodují správci – buď správci nástěnek, nebo správci Alíka – a věc posuzují samozřejmě z pohledu, co bude lepší pro všechny uživatele Alíka.

  Na vizitce se ti zobrazuje seznam nástěnek, které moderuješ, nikoliv těch, které jsi založila. Jestli se o některé z nich starat nechceš, moderátorství můžeš předat jiné osobě.

  Nástěnka

  Ahoj, momentálně jsem se po docela dlouhé době podívala do nástěnek a jen mě tak napadlo: když napíšu příspěvek, tak zobrazí se tam ten příspěvek hned jak ho napíšu, nebo až po uplynutí těch 20 minut na úpravu? A kdyby se tam zobrazoval, až uplyne těch 20 minut, tak jaký čas bude uvedený, že jsem ten příspěvek napsala? Ten čas, kdy jsem to napsala a odeslala (dejme tomu třeba v 13:42), nebo tam bude napsaný ten čas, kdy byl k vidění? Díky moc ;-)

  Ahoj,
  zobrazí se hned. Tím je zodpovězené asi všechno. :->
  (Mimochodem, není nijak zvlášť těžké si to vyzkoušet – můžeš poslat příspěvek, otevřít anonymní okno prohlížeče a podívat se, jestli je vidět.)

  Možná by bylo zajímavé mít i režim, kdy se příspěvek nějakou dobu neukazuje, ale to mi zní spíš jako blbinka vhodná pro nějaký ztřeštěný stůl v klubovně. :-)
  Ačkoliv… no, nevím. Budeme nad tím dumat.