Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Nevím, o čem si s ní povídat Alík radí dětem

  Kluci a láska

  Ahoj, alíku jak se vede?? Mě docela divně mám rád jednu holku ( nepíšu miluju pro mě to zní divně ), jsme jen kámoši a píšeme si ( asi 3 jsem ji řekl co kní cítím ) ale prostě nevím o čem si sní psát a když je příležitost povídat.

  alíku dík předem a pozdrav od MR.>X<-

  kluk, 12 let, 23. dubna 2021

  Ahoj,
  děkujeme za pozdrav i dotaz. Chápu, že někdy může být poměrně obtížné hledat téma rozhovoru, ale pokud je ti v přítomnosti oné dívky příjemně, mělo by to vyplynout víceméně samo. Z osobní zkušenosti velmi doporučuji na nic si nehrát, nic nevymýšlet, ale být co nejpřirozenější. Není potřeba vymýšlet žádné „obrovské“ a závažné téma rozhovoru, ale klidně si s ní povídej o tom, co jsi dělal, co zajímavého jsi zažil, co jsi četl, viděl a podobně. Když je dvěma lidem spolu příjemně a jsou si sympatičtí, obvykle je pro ně atraktivní v podstatě všechno, co jim ten druhý vykládá. Nezapomínej se ptát i na to, co zajímá tvou kamarádku, čím se ve volném čase zabývá a jaké má zážitky, protože ve vyváženém vztahu by zájem měl být vždy vzájemný.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Láska

  Dobrý den píšu vám už po páté vaše rady mi vážně pomáhají. Mám jednu kamarádku kterou miluji to ale už víte poradili jste mi toho hodně ale mám další otázky jestli vám to nevadí tak se vás zeptám na trošku více otázek než jenom jednu.

  1. otázka - jak poznám že už ví nebo tuší že ji miluji.
  2. otázka - jak poznám že ona mě miluje nebo že ke mě něco cítí mám takové tušení ale nejsem si jistý.
  3. otázka - jak ji to mám říct že ji miluji chci ji to říct ale nevím jak, sem v koncích

  Toto jsou otázky které si kladu už hodně dlouho a nevím co s tím budu moc rád když mi pomůžete s tím. Dopředu děkuji za odpověď.

  Danek, 24. května

  Ahoj Danku,

  píšeš nám kvůli lásce ke kamarádce, a kladeš nám více otázek, které s tímto tématem souvisí. Je vidět, že je to téma, kterým se hodně zabýváš, a je přirozené, že máš kolem něj hodně otazníků.

  Odpovědi na Tvoje otázky spolu souvisí. Pokud ta dívka vnímá, že k ní něco cítíš, pravděpodobně bude nějak reagovat - když by reakce na Tvé city byla kladná, poznáš to například tak, že se na Tebe bude více dívat, usmívat, bude vyhledávat Tvou společnost, povídat si s tebou apod. A naopak - pokud by její reakce byla záporná, tedy by Tvoje city neopětovala, bude se chovat lhostejně nebo vyhýbavě, třeba i více či méně nepříjemně.

  Věřím, že není jednoduché vyjádřit své city. Zkus si najít nějakou klidnou chvíli, kdy budete spíše sami, než s ostatními, a klidně můžeš začít s tím, že bys jí chtěl něco říct. Tím si získáš její pozornost. Pak jí můžeš povědět, že se Ti líbí, že ji máš rád, nebo že ji miluješ. Můžeš dodat něco konkrétního, třeba že se Ti líbí její oči, vlasy, nebo třeba její chování k druhým apod. Pokud bys neměl dost odvahy, můžeš jí třeba nejprve napsat, že s ní chceš mluvit, a tím si připravit půdu pro svoje sdělení - mělo by to pak být jednodušší. Můžeš taky napsat například papírový dopis s vyznáním a předat jí ho.

  Přejeme Ti, aby vše dopadlo tak, jak chceš, a držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak to s kamarádkou posunout někam dál?

  Ahoj, mám trošku potíž. Jedna moje spolužačka a kamarádka, se kterou jsem se dříve sice moc nemusel (no ehm), tak teď se bavíme, a troufnu si říct, že jsme na to oba zapomněli (doteď mě to mrzí). No, ale teď k věci, začalo mi na ní moc záležet, asi jsem se do ní zamiloval, kolikrát na ni myslím, a nespím kvůli tomu. Snažím se s ní více bavit, jenže je tu pár zádrhelů:

  1. Jsem introvert a ona je radši ve společnosti, takže se ve společnosti dostáváme méně do řeči
  2. Nemáme úplně stejné záliby, ona má rádá sport, kdežto já moc ne, ale samotného mě to štve a chci se sebou začít něco dělat

  Ale co se týče pozitiv, tak spolu občas jezdíme autobusem, já se někdy i snažím s ní domluvit, abychom mohli jet spolu. Jenže to je tak všechno, já asi nemám odvahu to posunout nějak dál, i když bych si to moc přál.

  kluk, 14 let, 20. května

  Ahoj z Modré linky.

  pokud jsem Tvůj dotaz správně pochopila, hledáš v sobě odvahu, jak kamarádce říct o svých citech k ní a máš obavy, že by Vám mohly stát v cestě některé Vaše rozdílnosti. Zmiňuješ, že jsi introvert, kdežto ona je spíše společenská, tolik se spolu nedostáváte do řeči. Zároveň si všímáš, že má hodně ráda sport, což Ty spíš ne.

  Nedá se obecně říct, které povahy spolu lépe vycházejí. Dokonce je rozdělení introvert/extravert celkem zjednodušující. Málokdo je skutečně jenom introvert nebo jenom extrovert. Pokud kamarádka ráda vyhledává společnost a Ty jsi rád spíš sám nebo jen ve dvou, nemusí to být pro vztah překážkou. Existuje mnoho fungujících vztahů, kde jeden je rád ve společnosti více lidí a druhý spíš ne. Jde spíš o to, jak si to spolu vykomunikují a jak s tím zacházejí. Ani rozdílné zájmy nemusí být překážkou. Je naprosto v pořádku, že někdo má sport rád a jiný ne. Může být užitečné zkusit se zaměřit na to, co máte společné. A pokud zatím nic takového nevíš, můžete to začít objevovat, pokud spolu budete více mluvit. Píšeš, že spolu jezdíte autobusem do školy, to může být skvělá příležitost. Navíc i zmiňuješ, že bys rád s nějakým sportem začal. I to může být tématem k hovoru. Třeba Ti může kamarádka nějaký sport doporučit anebo Ti i pomoct s ním začít?

  Píšeš, že nemáš odvahu posunout to dál. To je v pořádku, odvaha může přijít časem. Myslím, že většina lidí, kteří se zamilují do kamaráda/kamarádky, nejprve sbírá odvahu, jak druhého oslovit. Nemusí to být hned, nemusíš na sebe tlačit. Můžete spolu prozatím jen mluvit, seznamovat se a své city jí můžeš vyjádřit až mnohem později. Můžeš tomu dát volný průběh a postupně si říct, co by Ti pomohlo dodat odvahu. Může být užitečné také sdílet s někým, komu věříš. Třeba s rodiči, kamarádem, sourozencem. Mnoho lidí podobnou situaci zažilo a mohou Tě inspirovat, jak s ní naložili.

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Říct nebo neříct o zamilování?

  Dobrý den už vám píšu po čtvrté, předtím sem si myslel že už to bude naposled co vám píšu vaše rady my vážně pomohly ale teď jsem se dostal do konce kdy si nevím rady miluji jednu holku chodíme spolu do stejného kroužku ale dnes sem se dozvěděl že se bude stěhovat na vesnici asi 5 km od města a chce skončit s kroužkem protože by neměla jak dojíždět k večeru. Chci jí říct že ji milují než se odstěhuje ale nevím jak se ji jen vyslovit musím jí to říct moje srdce ❤️ říká abych jí to řekl ale mozek říká neříkej to. Bolí mě to u srdce když jí vidím každé úterý a čtvrtek jak se směje jak si se mnou baví a povídá atd. prostě nevím.
  Děkuji dopředu za odpověď.👍

  Daniel, 16. května

  Ahoj z Modré linky,

  děkujeme za důvěru, se kterou se na nás opět obracíš. Miluješ jednu holku z kroužku. Bude se ale stěhovat a jedna část Tebe by jí chtěla vyznat lásku, druhá Tě od toho zrazuje. Představuji si, že to pro Tebe bude asi překvapivá a nechtěná změna. Možná Ti to je líto, jsi smutný, rád bys s ní chodil na kroužek dál, možná cítíš, že musíš něco udělat, než se odstěhuje.

  Říkám si, že to všechno může k zamilovanosti patřit, můžeš zažívat hezké a hřejivé pocity, ale třeba i zmatenost a bezradnost. Stává se, že člověk najednou neví a hledá způsob a cestu dál. Jak to „sedne“ okolí, a tedy té slečně, pokud bys jí to řekl, nevíme. Je to proto na Tobě a Tvé odvaze do „toho jít“, pokud to budeš chtít a budeš to tak cítit. Není ostuda s tím „jít ven“. Chápu ale, že to taky není nic lehkého.

  Zní mi fajn, že se bavíte, že jste v kontaktu. Možná už něco tuší. Zamilovanosti jen tak neporučíme, aby „zmizela“, říkám si, že by to byla i škoda. Je možné kolem toho zažívat různé pocity a ty Ti můžou napovědět, jak bys to chtěl dál. Možná potřebuješ ještě nějaký čas, aby sis to celé rozmyslel a získal odstup, třeba o tom budeš potřebovat mluvit s kamarádem, nebo se o tom potřebuješ pobavit s ní sám, možná jí budeš chtít napsat zprávu/dopis, nebo budeš mít chuť hledat jiné možnosti, jak se i nadále vídat.

  Věřím, že si najdeš ten svůj způsob, který zkusíš. Držíme palce, ať se to vyvíjí podle Tvých představ.

  Měj hezké dny,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí vyznat lásku?

  Dobrý den, mám kamarádku nejlepší. A poslední dobou si uvědomuji že ji mám víc rád než kamarádku. Ale bojím se těchle dvou věc

  1. Řekne že je lezba

  2. Začne se mi smát

  Nevím jak ji mám vyznat lásku😕. Můžete mi pomoct?

  Inkognito, 6. května

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že máš kamarádku, kterou máš rád. Potkat se s někým, s kým si rozumíme, je vždycky hezké. Jak často píšeme, není žádný zaručený recept, jak někomu vyznat lásku, každý člověk je jiný, každému vyhovuje něco jiného. Můžeš jí to prostě říct, stejně jako jsi to napsal nám. Nebo jí můžeš napsat dopis, nějaký vzkaz, SMS či na sociální síť. Také jí své pocity můžeš nějaký čas dávat najevo svým chováním, náznaky – a uvidíš, jak bude reagovat. To, jak druhý zareaguje, nemůžeme ovlivnit, to prostě musíme přijmout a nějakým způsobem se podle toho chovat dál.

  Pokud by byla lesba, není jiná možnost, než to přijmout. Jestliže je to nejlepší kamarádka, mohl bys s ní v tom případě kamarádit dál. To důležité je, že si rozumíte. Věřím, že díky tomu by se Ti nezačala smát. A kdyby ano, potom by stálo za to zamyslet se nad tím, jak to vlastně s Vaším kamarádstvím opravdu je. Já se domnívám, že výsměch do pravého kamarádství nepatří.

  Prima dny Ti přeje
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí říct, že se mi líbí?

  Ahoj Alíku potřebuji radu.
  V mojí třídě je jedna holka, která se mi líbí ale nevím jak jí to mám říct.
  Nejsme úplně kamarádi ale bavíme se spolu.
  předem dík
  Jamie

  kluk, 12 let, 28. dubna

  Ahoj Jamie,

  je dobře, že se ptáš, když se v něčem cítíš nejistý. Ve vztazích to nebývá jednoduché, a někdy si člověk opravdu neví rady.

  Říct té holce, že se Ti líbí, můžeš klidně i beze slov - milým pohledem, úsměvem, malým dárečkem (třeba bonbon, ovoce…). Pak k tomu můžeš přidat i slova - něco jí pochválit, ocenit, vyjádřit obdiv. Pokud bys jí chtěl říct to, že se Ti líbí, je to lepší udělat někde, kde budete sami, třeba při cestě ze školy, o přestávce stranou ostatních apod. Použít můžeš úplně obyčejná slova - oslovit ji jménem a říct jí, že se Ti líbí. Pokud bys to nezvládl takto, můžeš to i napsat, klidně i do papírového dopisu, který jí předáš, nebo do zprávy na telefon nebo sociální síti.

  Přejeme Ti, aby sis dodal odvahu a taky, aby všechno dobře dopadlo.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že se mi líbí?

  Dobrý den jak mám říct holce že se mi líbí když sní chodí všude kamarádky a nechci si udělat trapas

  kluk, 13 let, 2. května

  Ahoj z Modré linky,

  přemýšlíš nad tím, jak říct jedné holce, že se Ti líbí. Chápu, že je asi těžké jí zastihnout o samotě a oslovit jí přímo, když tam jsou kamarádky, se Ti nechce. Zároveň vaše povídání může začít o něčem obecnějším, co máte společného i s jejími kamarádkami, tak by to mohlo vyjít dobře i ve skupince. Napadá mě, že existuje více způsobů – možná na ni máš kontakt na chat skrze nějakou sociální síť, můžeš jí tam jen pozdravit, zeptat se na něco a uvidíš, jestli a jak se vaše konverzace rozvine. Možná budeš mít chuť jí napsat vzkaz a dát jí ho někam k jejím věcem. Říkám si taky, že i z neverbálních gest je hodně znát a může si Tě víc všimnout – možná se na ni budeš více usmívat, když se potkáte, možná budeš vyhledávat místa, kde zrovna je a třeba se vyskytne i příležitost, kdy jí pozdravíš a začnete si povídat. Moc bych Ti přála, aby se to se slečnou vyvíjelo podle Tvých představ a aby to, že na ni tolik myslíš, mohla poznat i ona. Není se za co stydět.

  Pěkné jarní dny a držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak se zalíbit holce, jak ji oslovit?

  Dobrý den chtěl jsem vám poděkovat už jsem tu dvakrát psal o jedné mé kámošce říkal jsem vám že ji milují atd. a nevěděl jsem co mám dělat a vy jste mi pomohli se vzpamatovat a začít něco dělat prostě a jednoduše jste mi zvýšily sebevědomí a proto vám moc děkuji ale mám třetí a doufám že poslední otázku miluji holku to už víte ale nevím jak se jí zalíbit nebo se vyslovit se ji že ji milují. Dopředu děkuji za odpověď.

  Daniel, 27. dubna

  Ahoj Danieli,

  jsme rádi, že Ti naše odpovědi pomohly. Chceme moc ocenit, že jdeš za svým cílem a hledáš k němu cestu.

  Jak se té holce zalíbit a jak se jí vyslovit? Zalíbit by ses jí měl takový, jaký jsi, znamená to tedy, že budeš dál sám sebou, ale budeš se snažit například být více v její přítomnosti, dívat se na ni, usmát se, nabídnout jí něco, co by jí udělalo radost atd. Zkus si o ní zjistit víc, najít, co máte společného - zájmy, koníčky atd. O tom můžeš zapříst řeč, něco jí ukázat - uvidíš, jak bude reagovat.

  Oslovit ji můžeš přímo, na klidném místě, kde budete sami, říct jí přímo, že se Ti líbí, že ji máš rád. Můžeš říct i něco konkrétního, například, že se Ti líbí její vlasy, oči apod. Je možné ji také někam pozvat (pizzerie, cukrárna…) a říct jí to tam. Kdybys nenašel odvahu, můžeš jí napsat i dopis (papírový, nebo zprávu).

  Přejeme, aby se Ti podařilo, co chceš, a i kdyby náhodou ne, to, jak na sobě pracuješ, by se Ti určitě mohlo hodit i jindy. Držíme moc palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi naše učitelka

  Zdravím Alíka alebo kohokoľvek iného
  Nie som si veľmi istý do akej kategórie to mám zaradiť , ale mám taký čudný problém: Naša učiteľka anglického jazyka je mladá a pekná. Má 29 rokov. No a mne sa páči. Je to normálne? Dá sa s tým niečo robiť?
  Vopred ďakujem za odpoveď

  kluk, 13 let, 25. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  svěřuješ se nám s tím, že se Ti líbí učitelka na angličtinu. Ptáš se nás, jestli je to normální a co s tím. Přijde mi úplně přirozené, že Tě zaujala mladá a pěkná učitelka, se kterou jsi v kontaktu ve škole. Od Tvého věku a s příchodem všech hormonálních a dalších změn je normální, že jsi všímavější k lidem, co Tě nějakým způsobem přitahují i fyzicky. Můžeš na učitelku třeba častěji myslet, může Ti být příjemná její přítomnost, můžeš se na hodiny angličtiny těšit víc. Věkový rozdíl mezi vámi je velký a stejně tak bližší vztah učitel-žák není možný. Neznamená to ale, že bys sympatie k ní měl potlačovat, je v pořádku, že se Ti líbí. A dost možná podobná slečna v Tvém věku se Ti časem zalíbí taky. Možná to může být fajn příležitost si uvědomit, co máš na druhých rád, v čem Tě přitahují, co na nich oceňuješ. Přejeme hodně radosti a dobrodružství v dalším objevování vztahů i sebe samotného.

  Hezké jarní dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí říct, že ji miluji?

  Jak říct holce že ji miluji je to moje dlouholetá kamarádka a občas si píšeme a mluvíme a setkáváme se občas si posíláme i emoji např.♥️😍🥰 Dáváme si dárky na valentýna narozky svátky a tak. Ale když se jí zeptam jestli nepůjdeme někam ven a ona nemá čas vím že nemá moc času ale je super, hezká, hodná prostě skvělá.

  kluk, 23. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že zvažuješ, jak říct holce, že ji miluješ. Nejsou však žádné návody, jak to udělat. Každý člověk je jiný, každému vyhovuje jiný způsob. Můžeš jí to prostě úplně normálně říct nebo napsat, můžeš jí to naznačovat trochu oklikou i svým chováním.

  Pokud se ptáš na to, jak s ní být sám, když Ti říká, že nemá čas, potom to chce asi více trpělivosti a více poznání. Jestliže bude stále odmítat, potom se jí můžeš na rovinu zeptat, jestli má nějaký důvod, že s Tebou nechce nikam jít, dát jí najevo, že je to pro Tebe důležité. Jestliže by odmítala tak, možná Tě vnímá jako kamaráda, ale o více nestojí. To Ti však může potvrdit jen ona. V případě, že se Ti nepodaří s ní setkat, potom jí můžeš napsat.

  Přejeme Ti, ať se Ti daří.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Spolužačka si mě prohlédla

  Ahoj alíku mam ozazku, dnes se na mě ve škole koukla holka od spodku nahoru (celeho si me prokoukla a pak se usmala) co to znamená ?
  A pokud to něco znamená jak se jí zalíbit či cokoliv jiné.:-)

  Kluk 13 let, 18. dubna

  Ahoj,
  bez znalosti kontextu opravdu těžko soudit, co chování spolužačky znamená. Může tak projevovat své sympatie k tobě, ale stejně tak je možné, že se na tebe podívala víceméně náhodou a například si zrovna vzpomněla na něco legračního a proto se usmála. Opravdu těžko soudit na základě jen jediného pohledu. Vyčkej a postupem času uvidíš, jestli na tebe třeba kouká častěji a například se snaží navázat i nějaký kontakt, z čehož by se dalo usuzovat, že se jí líbíš. Uvidíš sám, jak se situace bude dál vyvíjet.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Jak jí říct, že ji miluju?

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat miluji jednu holku z kterou chodím do stejného sportu ale bojím se jí říct že ji milují protože už má kluka ale strašně mě to bolí a nemůžu jí to jen tak říct nebojím se toho že by mi řekla ne ale že poté co bych ji řekl co k ní cítím tak že by to všem vikecala bez urážky holky jsou drbny. A nechci aby o tom věděl každý z kroužku. Už jsem tady jednou psal a to co ste mi poradili mi pomohlo a zvýšilo sebedůvěru ale teď zase nevím jak jí to jen říct budu rád za odpověď. Dopředu Děkuji za Odpověď.

  Danek, 14. dubna

  Ahoj Danku,

  umím si představit, že máš obavy, aby to holka, kterou miluješ, nevykecala, když se jí svěříš. To bohužel nejde dopředu zařídit. Můžeš si zkusit všímat jejího chování, ze kterého můžeš trochu odhadnout, jak by se mohla zachovat. Také se jí můžeš svěřit nejdříve s něčím jiným, co by Ti tolik nevadilo, kdyby někomu řekla, a uvidíš, jestli si to nechá pro sebe nebo to bude šířit dál.

  To, že ji miluješ jí můžeš říct rovnou, jak o tom uvažuješ, nebo jí to také můžeš dávat najevo svým chováním, tím, že ji pozdravíš, usměješ se na ni. Pokud bys ale chtěl, aby o Tvých pocitech jasně věděla, budeš si muset sám zvážit, jestli chceš podstoupit riziko, že by to mohla vykecat. Když o tom tak přemýšlím, na tom někoho milovat, není vůbec nic špatného. I kdyby to vykecala, a i kdyby se Ti třeba někdo kvůli tomu chtěl smát, vypovídá to jen a jen o jejich hlouposti, nic o Tobě. Zvaž si tedy, jak to cítíš. Je pro Tebe důležitější, aby věděla o Tvých pocitech nebo aby to nevykecala?

  Přejeme Ti prima dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak ji získat zpátky?

  Ahoj Alíku, mám tu dnes otázku která by mě zajímala. Mám problém s láskou, chodil jsem skoro rok s jednou holkou a zamiloval jsem se až tak moc že když teď ode mě odešla tak na ni nemohu zapomenout. Našla si dokonce i jiného kluka a není mi příjemně když je vidím spolu. Chtěl bych ji dostat zpět ale nevím jak a zároveň bych jí nechtěl nijak ublížit takže ikdyž na jejího kluka vím spoustu věcí co o ní říkal před tím, co by je od sebe rozeštvalo protože o ní mluvil opravdu hnusně nechci to dělat protože ji mám opravdu rád a tohle by jí ublížilo, přesto se ale ptám a zajímá mě co mám podle tebe dělat

  kluk, 14 let, 11. dubna

  Ahoj,
  úplně rozumím tomu, že na svou bývalou přítelkyni nemůžeš zapomenout a trápí tě, když ji vidíš s někým jiným. Vzhledem k tomu, že k ní stále evidentně něco cítíš, jde o úplně přirozenou reakci. Bohužel se obávám, že neexistuje žádný způsob, jak přesvědčit nebo donutit druhého člověka, aby s námi byl, pokud on sám nechce. Zcela správně píšeš, že určitě není cestou, abys začal očerňovat jejího současného přítele. Ať už si o něm myslíš cokoli, rozhodně by nešlo o čestné chování, které by nejvíc poškodilo tebe samotného.
  Zkus se raději zamyslet nad důvody vašeho rozchodu a nad tím, jestli bys například nemohl něco změnit ve svém chování. Můžeš jí dávat najevo, že ji máš pořád rád, že ti může věřit a že jsi tady pro ní, ať už spolu budete chodit, nebo nikoli. Konečné rozhodnutí bude samozřejmě záležet na ní, ale možná časem změní názor a ocení tvé přátelství i trpělivost.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Jak se přiblížit holce, která se mi líbí?

  Ahoj Alíku a spol. Mám dotaz. Začala se mi líbit jedna holka ve třídě. A jelikož se spolu skoro nebavíme a nemuseli jsme se moc tak nevím jak jí to říct nebo napsat. Vím že není zrovna nejlepší hned psát že se mi líbí atd. Tak se chci zeptat jak docílit toho aby mě ta holka začala brát třeba zatím jako kamaráda. Díky za odpověď

  kluk, 13 let, 4. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš nám dotaz ohledně spolužačky, se kterou by ses rád postupně více seznámil. Rozumím Tvé úvaze, že ji nechceš hned „překvapit“ tím, že jí řekneš, že se Ti líbí, ale chceš na to jít postupně. To mi přijde jako moc fajn a přirozený způsob.
  Tím, že jste spolužáci, tak přemýšlím o tom, že máte možná více společných aktivit. Napadá mě, že by ses mohl zamyslet, co všechno to může být. Například nějaké projekty do školy, rada ohledně úkolu, oblíbený předmět. Můžeš se zajímat o to, co ji teď baví, čím se zabývá, co jí ve škole těší/štve, možná máte podobnou cestu do školy, neboj se jí zkusit oslovit. Postupem času pro Tebe možná bude více představitelné říct jí na rovinu, že Ti na ní záleží, že Ti je sympatická. Můžeš mít různé možnosti, jak s ní navázat kontakt a je jen na Tobě, pro co se rozhodneš. Není možné to asi úplně uspěchat. Zároveň nejde naplánovat to, jak bude reagovat.
  Chtěla bych Tě také podpořit v tom, abys to zkusil třeba probrat s nějakým kamarádem, kterému věříš nebo který ji také zná. Třeba bude mít další nápady, co zkusit.

  Držíme Ti palce!
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že ji miluji?

  Zdravím, chci se zeptat miluji jednu nejlepší nejhezčí holku na světě ale nevím jak jí to říci.

  Ahoj,
  bohužel nepíšeš, jestli se jedná o tvou kamarádku, se kterou se už bavíš, nebo jde například o holku, kterou jen někde potkáváš a ještě jste spolu nemluvili. Každopádně si obecně myslím, že není nezbytně nutné vyjadřovat své city rovnou vyznáním lásky. Svou náklonnost můžeš dát oné holce najevo například i tím, že si s ní začneš povídat, budeš se o ní zajímat, ptát se například na to, čemu se věnuje ve svém volném čase, na její názory, plány do budoucna a podobně. Když budeš dávat najevo svůj zájem o ni, časem zjistíš, jestli jsou vaše sympatie oboustranné a opětuje tvou náklonnost. Potom ji například můžeš někam pozvat a můžete spolu začít trávit svůj volný čas. V této fázi pro tebe bude mnohem jednodušší promluvit o svých citech k ní, ale je klidně možné, že to ona udělá dřív, anebo že zjistíte, že je to zřejmé i beze slov.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Jak balit kluky?

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jak balit kluky, se třídou jedeme na výlet na přespání tak jak zabodovat u kluků. A co na kluky funguje, jako třeba když se holka usmívá atd.
  Děkuji

  holka 12 let, 28. března

  Ahoj,
  chápu, že se chceš líbit, ale mezilidské (a tím méně partnerské) vztahy nefungují tak, že balíš kluky, chceš se zalíbit všem a čekáš, kdo se „chytne“. Vztahy vznikají na základě vzájemných sympatií, které k sobě dva lidé cítí a které jsou u nich silnější než u ostatních. Mohu ti tedy napsat, že obecně na kluky/muže například „zabírá“, když se dívka usmívá, ale myslím, že taková povrchní rada ti bude k ničemu, protože záleží na mnoha faktorech, které rozhodují o tom, jestli budeš druhému člověku sympatická nebo ne (a některé z nich, jako je například neverbální řeč, nemůžeš ani vůlí ovlivnit).
  Myslím proto, že je mnohem důležitější, abys zůstala přirozenou a na nic si nehrála. Buď taková, jaká jsi, snaž se projevovat zájem o ostatní, vcítit se do nich, být otevřená a dobrá kamarádka. Pak se zcela jistě časem objeví někdo, komu budeš sympatická do té míry, že se s tebou bude chtít víc než kamarádit.
  Měj se hezky!
  Bára


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!