Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Srazy Alíka

  Ahoj, mám tady takový dotaz ohledně Alíkovských srazů (pokud je to někde napsané tak se omlouvám ale já jsem to nenašla). Takže moje otázky: jak fungují Alíkovské srazy, platí se tam (nepočítám takový ty věci typu jídlo) předem? Jak se dozvím kde bude v následujících měsících sraz? A jak to tam funguje? Díky předem :)

  Ahoj,
  je pravda, že podrobná pravidla pořádání srazů momentálně veřejně dostupná nejsou.
  Alíkovské srazy se vyhlašují článkem v Alíkovinách nejméně 4 týdny předem. Pořádá je buď uživatel Alíka ve spolupráci s některým správcem Alíka, nebo přímo správce Alíka.
  Za účast jako takovou se nic neplatí, ale svoji útratu na srazu (jídlo, vstupné, jízdné) si každý platí sám.
  O chystaném srazu se dovíš v článku v Alíkovinách, zájemci se přihlásí způsobem uvedeným v článku (většinou do pošty toho, kdo sraz pořádá), a na základě toho pak dostanou podrobnější pokyny.

  V posledním cca roce se srazy nekonaly v důsledku vyhlášených opatření (zákaz shromažďování více osob a podobně). Ale až opatření skončí, snad se pořádání srazů zase obnoví.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Srazy Alíka

  Dobrý den, doufám, že to sem patří. Můj dotaz je jestli, třeba někdy bude Alíkův sraz i na Vysočině, např. v Jihlavě. Děkuji.:-)

  Ahoj,
  pokud ho tam bude chtít více lidí a někdo ho tam zorganizuje, tak proč ne. Obávám se ale, že ze správců Alíka to nikdo nebude, neboť v tamtěch místech nikdo z nás nebydlí. Pokud se ale najde někdo odtamtud, kdo se v ideálním případě nejdříve objeví na nějakém jiném srazu a domluví se s námi, tak by se to určitě nějak vymyslet dalo.

  Srazy Alíka

  Kačková odměna za účast na srazu

  Ahoj,
  v pravidlech srazů jsem si všimnul čehosi, že za účast na srazu (a vyfocení se na skupinovou fotku) by mohla být nějaká odměna.
  O jakou odměnu přesně jde?

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  bude to kačková odměna za to, že se člověk zúčastní srazu a nechá se vyfotit na společné fotce. Chtěli bychom, aby na srazy Alíka jezdilo víc lidí, protože ve více lidech je větší zábava. Fotky ze srazů také názorně ukazují, že jsme velký web s aktivní komunitou. ;-)

  Sraz Alíka - Chomutov - 12.5.2018, © Mari1

  Nerozhodným může přislíbená odměna pomoct s rozhodováním. Když se zúčastní, tak nejen, že prožijí zajímavý zážitek, ale také si rychleji našetří na nějaký zajímavý dárek z katalogu. :-3

  Přesnou výši odměny jsme zatím neurčili, ale pro děti mladší patnácti let by určitě měla překročit 2 000 kaček. Pro dospěláky bude možná menší, možná ne, uvidíme.

  Jasno bude nejspíš příští sobotu 16. října, kdy proběhne sraz Alíka v Liberci, to bude první sraz, za který kačky vyfoceným účastníkům rozdáme. Kdo se chce zúčastnit, ať se včas přihlásí! Šup šup! B-)

  Srazy Alíka

  Ahoj poradno, chci se zeptat, jestli by se mohl někdy uskutečnit sraz v Klatovech, já jinam nemohu jet, třeba do Plzně nebo do Prahy, chtěl bych v Klatovech sraz, moc bych chtěl.

  Děkuji Fanda

  Ahoj Fando,
  ono je to takové složité. Asi každý by si přál, aby byl sraz právě ve městě, kde on bydlí, takže vlastně přání na sraz by měli lidé pomalu z každého města, protože zdejších uživatelů není málo. Problém nastává v tom, že nejde dělat srazy úplně všude, dělá se maximálně jeden sraz za měsíc a pochopitelně se dává přednost velkým městům, která bývají nejlépe dostupná a kam dorazí nejvíce lidí.

  Pokud chce v nějakém městě sraz třeba jen jeden člověk a zrovna je to město, kam se málokdo může rozumně dostat, tak by to způsobilo akorát to, že by tam skoro nikdo nedorazil. Srazy, kde téměř nikdo není, jsou pak takové smutné, nemáš moc koho poznat, s kým si osobně pokecat, což je hlavní účel.

  Toto je také důvod, proč je nejčastěji sraz v Praze. Je to naše hlavní město a je hodně velká, je tam spousta možností, co podnikat, bydlí tam hodně lidí, zároveň je také dobře dostupná vlastně z celé republiky, proto tam i bývá nejvíce lidí, obvykle desítky.

  Další věcí je to, že každý sraz musí někdo uspořádat. Aby člověk mohl někde pořádat sraz, je více než vhodné, aby město, kde má sraz pořádat, alespoň trochu znal. Když třeba řekne, že se půjde do muzea, tak aby věděl, kudy do toho muzea má jít a nemusel lovit v kapse mobil a na něm hledat mapu a zjišťovat, kde vlastně je a kde je ono hledané muzeum. Zároveň je vhodné, aby toho, kdo sraz pořádá, už znal osobně někdo ze správců, aby se vědělo, že je to důvěryhodná osoba a že nebudou nějaké problémy.

  Je to sice z pohledu dítěte smutné, protože dítě se samo nikam nedostane, ale bohužel je to tak. Nejlepším řešením je určitě se zkusit nějak domluvit s rodiči. Zrovna Klatovy nejsou od Plzně moc daleko a v Plzni sraz dost pravděpodobně bude. Určitě jezdíte někdy s rodiči na výlety, řekni jim, že bys na sraz chtěl a že byste z toho mohli udělat prostě výlet. Pokud by rodiče na sraz nechtěli, můžou si vymyslet svůj program na dobu, kdy bys ty byl na srazu.

  Srazy Alíka

  Přeji hezkou zimní noc,

  chtěl jsem se zeptat, kde je nějaký odkaz na téma srazy uživatelů Alíka. Rád bych se možná některého zúčastnil (měl-li bych čas), ale nemohl jsem najít místo, kde by o nadcházejících srazech byly nějaké ucelené informace. Až teď jsem natrefil na výše zmíněný odkaz na vizitce majduly2000, ale při prohledávání témat v alíkovinách jsem téma srazů nenašel.

  Děkuji za odpověď

  Miki

  Ahoj,
  pozvánka na sraz je vždycky v článku v Alíkovinách, který vychází nejpozději 4 týdny před samotným srazem. Podrobné informace (čas s místem setkání, poznávací znamení a tak podobně) už pak dostávají pouze přihlášení uživatelé, a to formou dopisu přes místní poštu.

  Témata, která se zobrazují na úvodní stránce Alíkovin po pravé straně, nejsou všechna. Je jich tam jen pár vybraných, celkově jich je mnohonásobně více. Na ten odkaz na články o srazech se můžeš dostat krom mé vizitky také přes libovolný článek o srazu, vždy má pod nadpisem u data s časem vydání téma, do kterého patří.

  V každém případě ale platí, že všechny základní informace o blížícím se srazu najdeš v pozvánce, kterou i napoutáváme na úvodní stranu Alíka, aby byla opravu na očích a všichni o ní věděli.

  Doufám, že se brzy situace zlepší a budeme moct zase nějaký sraz udělat.

  Srazy Alíka

  Ahoj.
  Mám dotaz, kde se dozvím, že se pořádá sraz?

  Ahoj,
  dozvíš se to v Alíkovinách. Nejpozději 4 týdny před srazem tam zveřejňujeme pozvánku. Často se pak o tom někteří baví i třeba v nějaké nástěnce nebo v klubovně, ale jako první je vždycky článek v Alíkovinách.

  Srazy Alíka

  Bude mít někdy Alík sraz v Hradci Králové?
  Nechce se mi kvůli tomu jezdit někam daleko (třeba do Prahy atd.)

  Ahoj,
  srazy se konají na různých místech, právě proto, aby se tam mohli dostat i uživatelé, kteří bydlí na různých místech. Ale taky záleží na tom, zda se v tom místě najde někdo, kdo by byl ochotný sraz uspořádat, a zda se v okolí najde dost lidí, kteří by o účast na takovém srazu měli zájem. Samozřejmě nemá smysl dělat sraz v místě, kde by se pak sešli dva lidi.
  V Hradci Králové už se několik srazů konalo a je možné, že se tam někdy zase konat bude.

  Srazy Alíka

  Mohla bych uspořádat sraz Alíka, nebo jsem na to moc malá? Případně jak to mám uspořádat?
  P.S.: Alík je super web!

  Ahoj,
  pokud se pořádá sraz Alíka, který je oznámen v Alíkovinách, tak je zapotřebí ho pořádat ve spolupráci s nějakým správcem Alíka. Je to hlavně z bezpečnostních důvodů, aby byla při srazu dodržena základní bezpečnostní pravidla, ale také proto, aby se to nějak koordinovalo a nebyly srazy třeba těsně po sobě, což by bylo nevhodné.
  A srazy už pořádali různí pořadatelé, včetně těch, kterým bylo pod 15 let. Ale když chce pořádat sraz někdo hodně mladý a nezkušený, tak mu s tím ten spolupořádající správce Alíka bude víc pomáhat. Ale je zapotřebí, abys včas napsala, co v souvislosti s organizací zvládneš a co ne. Nevhodné je toho moc naslibovat a pak to nesplnit.

  Jo a je důležité hlavně napsat, kde ten sraz chceš dělat. Snažíme se, aby srazy byly střídavě na různých místech, takže když navrhneš, kde ten sraz chceš dělat, tak podle toho navrhneme nějaký termín.

  předchozí 1 další