Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Délka penisu ve 13 letech Alík radí dětem

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, mám takovou otázku, je mi 13 let a můj penis měří v klidovém stavu 9 cm a při erekci 13 cm a chci se zeptat, jestli je tato délka v mém věku normální. Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 13 let, 30. května 2021

  Ahoj kluku,

  Uvedené rozměry penisu jsou naprosto normální. Délka penisu v klidovém stavu je u tebe mírně nadprůměrná, při erekci průměrná.
  Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí 5 až 7 cm (6 ± 1 cm) v klidovém stavu a 11 až 14 cm (12,5 ± 1,5 cm) při erekci. „Průměrný“ však neznamená totéž, co „normální“. Mírné rozdíly oproti průměru jsou stále ještě normální.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, projekt Sbarvouven, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Masturbace, vyvrcholení

  Ahoj poradno,
  je mi to tu trapné psát, ale mám problém při masturbaci, až domasturbuji, tak žádné skvělé pocity od ostatních nepociťuju.

  kluk, 12 let, 30. ledna

  Ahoj kluku,

  Zřejmě máš na mysli pohlavní vyvrcholení (cizím slovem orgasmus), což je velmi prudký a intenzivní pocit, který se dostavuje v závěru masturbace nebo jiných sexuálních aktivit. To jsou ty zmiňované „skvělé pocity“, které se liší „od ostatních“, jak píšeš v dotazu.
  Jestliže při vykonávání masturbace zatím nedosahuješ vyvrcholení, může to mít různé příčiny. Nejpravděpodobnější je, že se u Tebe dosud plně nevyvinul tzv. ejakulační reflex, což je vlastně soustava reflexů (tj. reakcí těla na určité podněty) vedoucích k dosažení pohlavního vyvrcholení a u starších chlapců a mužů také k výronu semene neboli k ejakulaci. Zjednodušeně řečeno je možné, že tyto reflexy u tebe zatím ještě „nefungují“. Nemusí se však jednat o nějakou „poruchu“. U některých dospívajících se zkrátka tyto reflexy vyvinou dříve, zatímco u jiných později. I bez nich může být masturbace docela příjemná (ostatně řada chlapců i dívek masturbuje již v dětství před pubertou, protože je jim příjemné už to, že se pohlavních orgánů různým způsobem dotýkají).
  Dalším možným důvodem je, že masturbaci přerušuješ (ukončuješ) dříve, než se příslušné reflexy mohou „spustit“, tedy že doba trvání masturbace je moc krátká na to, aby bylo vyvrcholení dosaženo. U některých dospívajících se totiž při masturbaci mohou objevit nepříjemné pocity (například nadměrný tlak či nadměrné tření), které je donutí, aby masturbaci přerušili, případně jsou už moc unavení, nebo je další masturbace už zkrátka „nebaví“, a tak ji přeruší nebo ukončí, aniž by dosáhli orgasmu.
  Jediné, co Ti mohu poradit, je trpělivost. Ty sám nejlépe víš, co je Ti příjemné a co už nikoliv. Každý dospívající člověk je vlastně takový „velký objevitel“, protože prozkoumává svoje tělo a objevuje nové pocity, které si může sám vyvolat. To za Tebe nikdo jiný neudělá. Je možné, ba dokonce velmi pravděpodobné, že už brzy budeš pohlavního vyvrcholení dosahovat. Jak se říká, trpělivost přináší ovoce, a Tobě jistě dříve nebo později přinese kýžené uspokojení.

  Moje tělo - kluci

  Masturbace

  Ahojky, mám 2 otázky

  1. Nevím kde doma mastrubovat, chtěl bych doporučení na nějaká místa.
  2. Co je to společná masturbace?

  Děkuji předem ♥️

  kluk, 11 let, 30. ledna

  Ahoj kluku,

  1. Masturbace je sice normální, přirozená a zdraví prospěšná činnost, avšak je třeba ji vykonávat v soukromí. Pokud máš pokoj jen pro sebe, neměl by být dostatek soukromí problémem. Jestliže sdílíš společný pokoj například se sourozencem, budeš mít dostatek klidu snad jen v případě, že sourozenec buď nebude doma, nebo se bude nacházet v nějaké jiné místnosti. Z dalších částí bytu, které mohou být vhodné pro vykonávání masturbace, lze uvést například koupelnu.
  2. Společná masturbace je masturbace, kterou vykonávají nejméně dvě osoby na stejném místě a ve stejném čase. Jedná se o velmi důvěrnou aktivitu, kterou zpravidla vykonávají pouze lidé, kteří si navzájem důvěřují. Někdy také dochází k vykonávání společné masturbace tehdy, když v jedné místnosti přespává více dospívajících jedinců, kteří masturbují (například na internátních školách, letních prázdninových táborech či na podobných místech).

  Nicméně bych příliš nedoporučoval někoho o vykonávání společné masturbace žádat, protože dotyčná osoba by takový požadavek nemusela „správně pochopit“ a mohla by Tě považovat za jakéhosi „zvrhlíka“, kterému už „nestačí“, že masturbuje sám.

  Moje tělo - kluci

  „Předčasná“ ejakulace

  Ahoj, mám takový problém, vždy když masturbuji, tak se udělám prostě „až moc rychle“, trapí mě to, protože to bývá pod 1 minutu, bojím se, že až budu mít pohlavní styk, tak si to partnerka neužije nebo se mi vysměje. Není tu nějaký způsob jak to prodloužit? Bez mastiček atd.

  /kluk, 14 let, 27. ledna

  Ahoj kluku,

  Doba potřebná pro dosažení orgasmu a ejakulace při pohlavním styku bývá zpravidla podstatně delší, než doba potřebná pro dosažení téhož při masturbaci. Pokud už se při pohlavním styku vyskytnou nějaké obtíže s předčasnou ejakulací, pak hlavní a nejčastější příčinou je nízká frekvence (četnost) pohlavního styku. Proto se předčasná ejakulace častěji vyskytuje u páru, který vykonává pohlavní styk méně než třikrát týdně. Další možnou příčinou předčasné ejakulace při pohlavním styku je nadměrný stres, který bohužel často bývá způsoben právě obavami z toho, že partner „něco udělá špatně“, nebo že nenaplní očekávání partnerky.
  Za předčasnou ejakulaci se při pohlavním styku považuje pouze ejakulace dosažená do 15ti vteřin od zahájení soulože (tj. do 15 vteřin od zavedení partnerova penisu do partnerčiny pochvy). Pro vykonávání masturbace žádná podobná časová hranice není stanovena (jinak řečeno, ejakulace při masturbaci nikdy není předčasná), nicméně za normální lze považovat poměrně široké časové rozmezí od několika vteřin do několika minut. Opět však platí, že ať už je doba potřebná k dosažení ejakulace při masturbaci jakkoliv „krátká“ nebo naopak „dlouhá“, tento časový údaj ještě nic nevypovídá o tom, jak dlouhou dobu bude muž či chlapec jednoho dne potřebovat k dosažení ejakulace při pohlavním styku.
  Kdyby se Ti přece jen v budoucnu stalo, že by Tvoje partnerka nebyla spokojena s délkou pohlavního styku, je velmi pravděpodobné, že chyba bude spíše na její straně (buď vůči Tobě bude mít přehnaná očekávání, nebo Tě bude stresovat, případně s Tebou nebude mít pohlavní styk tak často, jak by bylo zapotřebí, aby k předčasné ejakulaci nedocházelo). Pokud by se Ti partnerka navíc ještě „vysmála“, jak píšeš, tak by to už samo o sobě znamenalo, že taková partnerka pro tebe není vhodná. Lidé, kteří se doopravdy milují, totiž jeden druhého neponižují posměchem.
  Pokud jde o „prodloužení“ doby pro dosažení ejakulace při masturbaci, to není nijak nutné, i když samozřejmě možné je. Například vyšší četností vykonávání masturbace (obecně platí, že po delší „přestávce“ se doba potřebná k dosažení ejakulace zkrátí, zatímco u jedinců, kteří vykonávají masturbaci častěji a pravidelněji, se prodlouží).

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, předkožka

  Ahoj Alíku@)->-, mám asi problémy s mým penisem (Nevím jak to napsat slušně). 1. Nevím jestli je 5,5 cm penisu málo nebo akorát. 2. Mám stáhnutou kůži jak se otevírá penis. Pomůžete mi prosím? Děkuju.>X<-

  kluk, 13 let, 23. ledna

  Ahoj kluku,

  1) Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí 5 až 7 cm (tj. 6 ± 1 cm) v klidovém stavu a 11 až 14 cm (tj. 12,5 ± 1,5 cm) při erekci. V dotazu neuvádíš, zda 5,5 cm platí pro klidový stav nebo pro erekci. V prvním případě by tato délka byla průměrná, ve druhém případě podprůměrná. Ani tehdy by se však nejednalo o abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis. V každém případě je tedy u Tebe délka penisu normální.

  2) Kůže v místech, „jak se otevírá penis“, je předkožka. Zatímco u některých chlapců předkožka i v klidovém stavu pokrývá celý žalud, u jiných je její prstenec „otevřený“ a větší či menší část žaludu zůstává obnažena. To je dáno nejen délkou samotné předkožky, ale i šířkou jejího prstence, dále větší či menší pružností vazivových tkání kožního pokryvu penisu a dalšími okolnostmi. Někdy se předkožka samovolně „stahuje“ směrem dozadu. Nejedná se však o žádnou vadu či poruchu.

  Moje tělo - kluci

  Ochabnutí po dosažení orgasmu

  Ahoj alíku, chci se tě zeptat, že po prvním orgasmu tudíž i ejakulaci (při každé masturbaci) je můj penis jako nějaká vlhká hranolka a už to nejde dál dělat. Píšu abych věděl proč se to vlastne deje a proč to posléze nejde dál.

  kluk, 13 let, 19. ledna

  Ahoj kluku,

  Důvodem je, že po dosažení orgasmu a ejakulace se do krve uvolňuje větší množství hormonu zvaného prolaktin. K jeho účinkům patří mimo jiné také pokles sexuální výkonnosti, celková únava či ochablost a u mužů a chlapců většinou také odeznění erekce. Prolaktin může tímto způsobem účinkovat několik minut, nejvýše několik desítek minut. Příroda to tak zařídila proto, že dosažení orgasmu je spojeno s velkým energetickým výdejem, po kterém si tělo zkrátka musí alespoň na chvíli odpočinout.

  Moje tělo - kluci

  Erekce v období dospívání

  Ahoj alíku,
  poradno, mám takovu otazku, je normální, že mám erekci i když nechci? je to pubertou dospívaním? nevim co mám delat :-(

  kluk, 12 let, 19. ledna

  Ahoj kluku,

  Ano, častý nástup erekce je v období dospívání naprosto normální. Důvodem je nárůst hladiny pohlavních hormonů v krvi.
  Erekce se dostavuje během dne, ale i v noci ve spánku, i když o ní nevíš, protože spíš. Téměř pravidelně se erekce dostavuje ráno při probuzení, neboť právě tehdy dosahuje úroveň hladiny pohlavních hormonů v těle svého celodenního maxima. Nicméně se může dostavovat i kdykoliv během dne, obvykle vícekrát za den. Pro období dospívání je rovněž typická tzv. prolongovaná erekce, tedy taková, která přetrvává dlouhou dobu (třeba až několik desítek minut).
  Nezáleží na tom, zda erekci mít chceš nebo nechceš, protože se dostavuje na základě složitých reflexů, které nelze ovládat vůlí. „Dělat“ s tím nemusíš nic, protože se jedná o naprosto normální a přirozený projev, který naopak vypovídá o tom, že Tvoje tělo se vyvíjí tak, jak se vyvíjet má.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu

  Ahoj,
  mám takový problém, v klidovém stavu měří můj penis pouhých 6 centimetrů, můžu se zeptat, kdy se něco konečně změní?
  Děkuji

  kluk, 14 let, 17. ledna

  Ahoj kluku,

  Jestliže u Tebe délka penisu v klidovém stavu činí 6 cm, pak slovo „pouhých“ není na místě. Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 14 let činí 6 až 8 cm v klidovém stavu a 13 až 15 cm při erekci. Délka penisu v klidovém stavu u Tebe tudíž odpovídá průměru pro Tvůj vek. Pro posouzení rozměrů penisu je však významnější jeho délka při erekci, kterou neuvádíš, a tudíž ji nemohu posoudit.
  Ale i kdyby rozměry penisu byly mírně podprůměrné, ještě to nemusí být projev nějaké tělesné vady či vývojové poruchy. Navíc rozhodně neplatí, že větší penis by měl být nějakým způsobem „lepší“ nebo „hodnotnější“. Pokud už se v souvislosti s velikostí penisu vůbec objevují nějaké obtíže, například v pohlavním životě, pak se zpravila jedná o případy, kdy má penis abnormálně velké rozměry.

  Pokud jde o běžný průběh růstu a vývoje penisu, pak velmi zhruba platí, že jeho první růst do délky nastává přibližně v rozmezí 11 až 13 let věku, ve věku 14 až 15 let se u většiny chlapců tento růst zpomalí až zastaví, a poté ještě pokračuje ve věku 16 až 17, respektive 18 let (i když v posledním roce se zpravidla zvětšuje již jen obvod penisu, nikoli jeho délka). Samozřejmě se jedná o určitý model, který platí pro větší část chlapecké populace, avšak zdaleka ne pro všechny. Odchylka ± 2 roky oproti „běžnému“ vývoji je stále ještě naprosto normální.

  Moje tělo - kluci

  Směřování penisu při erekci

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, zda není nějaká vada, když je můj penis při erekci mírně zatočený doleva? Prostě není pri pohledu z hora rovný. Co to způsobuje? Děkuji

  kluk, 13 let, 11. ledna

  Ahoj kluku,

  Mírné směřování penisu na jednu či druhou stranu je normální, pokud nepřesahuje úhel 20 až 25° (oproti směru rovně dopředu). Pro lepší představu, jak velký je úhel 20°, připojuji odkaz na náčrtek.
  Možná Tě to překvapí, ale zhruba jen u poloviny mužů a chlapců směřuje penis rovně kupředu, zatímco zhruba u 30% se odchyluje mírně doleva a přibližně u 12% mírně doprava. Zbývající dvě až tři procenta tvoří muži a chlapci, u kterých je sklon penisu na jednu či druhou stranu větší, než uvedených 20 až 25°.
  Důvodem více či méně mírného směřování (odklonu) penisu na jednu či druhou stranu je nestejná délka či nestejná pružnost závěsných vazů, na nichž je tento orgán upevněn uvnitř těla, v oblasti tzv. malé pánve. Délka a pružnost závěsných vazů jsou dány vrozenými dispozicemi (tedy genetickou výbavou každého jednotlivce) a nelze je měnit. V naprosté většině případů to však ani není nutné.
  Pokud odklon penisu nepřesahuje zmíněný úhel, je všechno v pořádku a není třeba se obávat žádných komplikací při pohlavním styku či jiných sexuálních aktivitách. Někteří muži s výrazně odkloněným penisem sice podstupují plastiku závěsných vazů (tj. operaci, při níž se delší z vazů zkrátí), avšak podobné zákroky příliš nedoporučuji, protože při nich může dojít k nechtěnému narušení určitých nervových spojení, což může vést až ke ztrátě schopnosti dosažení a udržení erekce. Právě schopnost dosahovat kvalitní erekce je přitom mnohem důležitější, než úhel sklonu penisu, ať již v rovině horizontální (do stran) nebo vertikální (tj. směrem nahoru, nebo naopak dolů).

  Moje tělo - kluci

  Zduřelá mazová žlázka na pohlavních orgánech

  Ahoj Alíku,
  V poslední době se mi na penisu pod žaludem vytvořil takový bílý pupínek, na kterém je na špičce taková dírka. Na dotek bolí. Co to může být?
  Díky, hezký den

  kluk, 14 let, 8. ledna

  Ahoj kluku,

  Bílý „pupínek“ pod žaludem může být s největší pravděpodobností zduřelá (zvětšená) mazová žlázka. „Dírka na špičce“ zmíněného kožního útvaru je vývod mazové žlázky.
  Tkáň pohlavních orgánů obsahuje velké množství mazových žlázek, které produkují kožní maz. V období dospívání produkce kožního mazu narůstá, což někdy vede k tomu, že se některá z mazových žlázek zvětší. Často se to stává právě na těch částech pohlavních orgánů, kde k sobě přiléhají povrchy dvou tkání (u chlapců pod žaludem, u dívek uvnitř záhybu nad klitorisem nebo po stranách malých stydkých pysků).
  Zduření mazové žlázky nepředstavuje zdravotní problém, jedná se spíše o problém „kosmetický“. Někteří dospělí lidé si nechávají zduřelé mazové žlázky vypalovat laserem, jenže takový zákrok považuji za poněkud problematický, protože jizvička po vypálené mazové žlázce může být nakonec větší, než byla původní zduřelá žlázka (což záleží na procesu hojení, jehož výsledek může být u každého člověka trochu jiný).
  Nejlépe bys tedy udělal, kdybys zduřelé mazové žlázce pokud možno nevěnoval pozornost. Zpočátku může být na dotek velmi citlivá až bolestivá, avšak tento problém by měl časem ustoupit. Když totiž mozek často a opakovaně dostává podněty vyvolané bolestivým podrážděním určité části těla, postupem času si na tyto podněty „zvykne“ a přestane je vnímat.
  V žádném případě se nepokoušej zduřelou žlázku nějak „odstranit“, ať už „vymačkáváním“, škrábáním nebo jiným způsobem. Poranění, které by sis při tom mohl způsobit, by zřejmě na těle zanechalo stopy, které by byly výraznější a nápadnější, než samotná zduřelá mazová žlázka.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, věkový rozdíl

  Dobrý den, vím že je to velmi trapné, ale bojim se o tom mluvit a tady mi to přišlo bezpečnější. Muj penis má bez erekce 7cm a s ní asi 13. ale bojim se, že je to na muj věk hodně málo. Taktéž se mi zalíbila jedna holka z 9 třídy a vypadá, že já se jí líbim také, akorát že jí je 15 a mně 13... Děkuji za odpověď. :)

  kluk, 13 let, 6. ledna

  Ahoj kluku,

  Rozhodně se nemusíš obávat, že Tvůj penis měří „hodně málo“. Rozměry, které v dotazu uvádíš, jsou vzhledem k Tvému věku naprosto normální. Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí 6 ± 1 cm (tj. 5 až 7 cm) v klidovém stavu a 12,5 ± 1,5 cm (tj. 11 až 14) cm při erekci. Délka 7 cm v klidovém stavu a 13 cm při erekci tudíž odpovídá průměru pro Tvůj věk.

  Pokud jde o starší spolužačku, nedovedu posoudit, zda by měla zájem s Tebou navázat nějaký důvěrný vztah, avšak dospívající dívky se v tomto ohledu zpravidla zajímají o stejně staré nebo starší chlapce. Samozřejmě existují i výjimky, zejména pokud je chlapec sice věkově mladší, avšak svým chováním a vzhledem působí dojmem staršího. Nicméně pokud bys se starší spolužačkou začal chodit, měli byste se vyhýbat párovým sexuálním aktivitám, protože dívce již bylo 15 let, zatímco Tobě nikoliv.

  Moje tělo - kluci

  Bolesti po masturbaci

  Ahoj alíku, píšu tuto otazku na rychlo: Kdyż poprvé po dobu masturbování ejakuluji tak mě poté bolí takové to ohraničení žaludu, taková ta ”čára” která rozpojuje žalud a ten zbytek. Snad chápeš. Kdyžtak dovysvětlím nejak srozumitelně v odpovědi.

  Chlapec, 13 let, 6. ledna

  Ahoj chlapče,

  Ohraničení žaludu se nazývá corona glandis (z latinského corona = koruna a glans = žalud penisu). Od dalších částí povrchu žaludu se zpravidla liší i zbarvením. Na spodní straně žaludu se nachází frenulum neboli uzdička (vypadá jako podlouhlý záhyb spojující spodní stranu žaludu se spodním okrajem předkožky).
  Bolest či jiné nepříjemné pocity po masturbaci však nejspíše nesouvisí přímo a ejakulací, protože kdyby tyto bolesti byly spojeny s ejakulací, cítil bys je spíše uvnitř těla (v oblasti malé pánve, kde je uložena předstojná žláza neboli prostata).
  Lokalizace bolesti do oblasti corony glandis by spíše nasvědčovala tomu, že abys dosáhl ejakulace, zřejmě jsi masturbaci vykonával poněkud déle nebo razantněji (prudšími pohyby) než obvykle, což mohlo vést k mechanickému podráždění. Případně je možné, že sis „v zápalu masturbace“ stahoval předkožku příliš daleko za žalud, což by rovněž mohlo vést k bolestivému podráždění.
  Příčinou obtíží by mohlo být také nadměrné tření při vykonávání masturbace. Pro snížení tření lze využít buď lubrikační prostředky (lubrikační gel nebo krém), případně alespoň jejich náhražku, například pleťový krém pro citlivou pleť, panthenolový krém a podobně.

  Moje tělo - kluci

  Tělesná výška a hmotnost, rozměry penisu

  Ahoj Alíku,
  Je mi 14 let, měřím 188 cm a vážím 92 kg. A má délka penisu je při erekci 12 - 13 cm, je to nadprůměr, průměr nebo podprůměr ? Předem děkuji

  Vašek, 14 let, 26. prosince 2022

  Ahoj Vašku,

  Tvoje tělesná výška je výrazně nadprůměrná (průměrná výška chlapců ve věku 14 let činí 168 cm, normální hodnoty se pohybují v rozmezí 152 až 184 cm), avšak nemusí se jednat o poruchu růstu. Výrazně nadprůměrná tělesná výška může být dána například vrozenými dispozicemi (tj. genetickou výbavou, kterou získáváme po předcích).
  Rovněž tělesnou hmotnost máš nadprůměrnou (průměrná hmotnost u chlapců Tvého věku činí 56 kg), což sice vzhledem k nadprůměrné výšce lze očekávat, avšak vzájemný poměr mezi výškou a hmotností, který vyjadřuje tzv. index tělesné hmotnosti, u Tebe nasvědčuje o nadváze. Tvůj index tělesné hmotnosti činí přibližně 26, zatímco optimální hodnoty u chlapců ve věku 14 let se pohybují v rozmezí 18,5 až 22 (v širším rozmezí pak 16,5 až 23).
  Délka penisu při erekci 12 až 13 cm je na hranici průměru. U chlapců ve věku 14 let činí průměrná délka penisu 6 až 8 cm v klidovém stavu a 13 až 15 cm při erekci. Délka 13 cm by tudíž byla průměrná, délka 12 cm mírně podprůměrná. Ani v tom případě by se však nejednalo o abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis (u dospělého muže se za mikropenis považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 5,6 cm, přičemž u chlapců Tvého věku je tato hranice ještě nižší, přibližně 5,2 cm).

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, masturbace

  Ahoj Alíku,
  chtěl bych se zeptat na 2 otázky.

  1. Můj penis měří v klidovém stavu 9 cm a při erekci 17.5 cm. Je to normální? Nemohou s tím být problémy?
  2. Masturbuji několikrát denně někdy až 3-4 krát. Může mi to něco udělat?

  Předem děkuji za odpověď.

  kluk, 14 let, 25. prosince 2022

  Ahoj kluku,

  1) Uvedené rozměry penisu jsou normální, i když vzhledem k Tvému věku jsou nadprůměrné. Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 14 let činí 6 až 8 cm (tj. 7 ± 1 cm) v klidovém stavu a 13 až 15 cm (tj. 14 ± 1 cm) při erekci. Nicméně rozdíl oproti průměru u Tebe není tak velký, aby se jednalo o abnormálně velký penis. Pokud jde o případné „problémy“ při pohlavním styku, ty ve většině případů nejsou způsobeny délkou penisu, ale jeho příliš razantním a hlubokým zaváděním do těla partnerky.

  2) Podobné obavy nejsou na místě, protože žádné negativní účinky masturbace nejsou vědecky prokázány. Naopak, jedná se o zdraví prospěšnou činnost. Vzhledem k tomu, že ve věku 14 až 15 let u naprosté většiny chlapců dosahuje hladina mužských pohlavních hormonů (androgenů) v krvi svého celoživotního maxima, je pochopitelné, že potřeba vykonávat masturbaci je v tomto věku pociťována obzvláště silně. Většina dospívajících Tvého věku tudíž vykonává masturbaci denně, někteří i více než jednou denně.

  Moje tělo - kluci

  Bolest před ejakulací

  Ahoj Alíku
  Dnes mám krátký dotaz.
  Bolí penis před ejakulací?

  kluk, 12 let, 8. prosince 2022

  Ahoj kluku,

  Ejakulace zpravidla nebývá provázena bolestí, ani jí bolest nepředchází. Nicméně není zcela vyloučeno, že krátce před ejakulací může dojít k velmi silnému stažení svalstva v oblasti malé pánve, které může připomínat křeč (tj. silné a bolestivé stažení svalů). Takové nepříjemné pocity se mohou dostavit například u mladších chlapců, kteří dosud ejakulaci neměli, a jejichž tělo tudíž ještě není zvyklé na rytmické stahování a uvolňování svalstva v oblasti pánve, k němuž během orgasmu a ejakulace dochází.

  Pokud si jsi jistý, že bolest nepociťuješ v okolním svalstvu, ale přímo v penisu, pak platí to, co je uvedeno v odpovědi na jeden z Tvých předchozích dotazů: „Příčinou uvedené bolesti může být například příliš silný stisk ruky nebo vykonávání příliš prudkých a rychlých masturbačních pohybů. V takovém případě by bylo vhodné vykonávat masturbaci poněkud méně razantně. Další příčinou obtíží by mohlo být nadměrně vysoké tření při kontaktu dvou povrchů těla (v tomto případě povrchu ruky a penisu). Řešením může být zvlhčení pohlavních orgánů pomocí vhodného krému či gelu, což přispěje ke snížení nadměrného tření.“

  Moje tělo - kluci

  Tvorba spermií

  Ahoj Alíku
  Chci se zeptat jak zjistím jestli mé tělo vyrábí spermie?

  kluk, 12 let, 29. listopadu 2022

  Ahoj kluku,

  Zahájení procesu tvorby spermií (neboli spermatogeneze) bývá spojeno s první ejakulací, tedy výronem semene, ale nemusí tomu tak být. U některých dospívajících chlapců sice už dochází k ejakulaci, ale jejich ejakulát (neboli sperma) ještě neobsahuje žádné zralé spermie. Naproti tomu v moči některých chlapců na počátku puberty se nachází malé množství spermií, i když tito chlapci dosud neměli ejakulaci.
  Nelze tedy spoléhat na to, že když chlapec ještě neměl ejakulaci, znamená to, že jeho tělo ještě „nevyrábí“ spermie. A naopak, i když už chlapec ejakulaci měl, ještě to nemusí znamenat, že jeho tělo už spermie „vyrábí“.
  Jediný způsob, jak zjistit, zda už jsou v ejakulátu obsaženy spermie, je prohlédnout si vzorek této tekutiny pod mikroskopem. Je k tomu zapotřebí mikroskop o rozlišení alespoň 300× nebo více. Důležité je i správné zaostření mikroskopu.
  Spermie jsou buňky, které se pohybují pomocí „ocásku“ zvaného bičík. Pod mikroskopem vypadají takto – viz odkaz.