Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Jak oslovit spolužačku Alík radí dětem

  Kluci a láska

  Dobrý den, je mi 14 let.
  Líbí se mi má spolužačka ve škole. Občas to vypadá, že se líbím i já jí, ale to vůbec nevim a ani to moc nepoznám. Chtěl bych se prosím zeptat jak mám té své spolužačce říct, že se mi líbí a pokud by to nevyšlo tak jak si zachovat přátelství. Předem děkuji.

  kluk, 14 let, 1. června 2021

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš, že se Ti líbí spolužačka, ale nevíš, jak jí to říct a jak to má ona s Tebou. To, co prožíváš, je asi docela silné, myslím, že i hezké, ale provázené i nejistotou a obavami - to je úplně přirozené.
  Pokud už po sobě "pokukujete" a občas to vypadá, že se jí líbíš, stojí za to zkusit další krok. Nemusí to být hned něco velkého - může jít o trochu delší pohled, úsměv, prohozenou větu. Můžeš si tak ověřit, jak bude reagovat - pokud to bude alespoň trochu milé a vstřícné, můžeš zkusit ji oslovit, na něco se jí zeptat, hezky ji říci jménem… Až budeš chtít, můžeš jí přímo povědět, že se Ti líbí. Je ale potřeba zvolit vhodné místo i čas, tak, abyste nebyli rušeni nebo ve spěchu. Kdyby sis netroufal, můžeš jí to napsat, třeba i jako papírové psaní, nebo zprávou přes sociální sítě. V dopise může být, že je na ní, jak Ti odpoví, a že i kdyby Tvoje city nebyly opětované, chceš s ní být dál kamarád.

  Vzájemnému vztahu se nejlépe daří ve svobodě, proto je hlavně na Tvé spolužačce, jak se rozhodne. Přejeme Ti, aby sis užil svoje zamilování a všechno dopadlo tak, jak si přeješ.

  Modrá linka

  Podpořte prosím Modrou linku!
  Pomohla již v této poradně tisícům dětí.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Jak jí říct, co cítím?

  Zdravím,
  vycházím 9. třídu a ve škole je jedna holka která se mi líbí, se kterou jsem byl minulý týden na školním výletu, ježe za měsíc odcházím ze školy a asi ji už nikdy neuvidím, tak se chci zeptat jestli (popřípadě jak) jí mám říct že k ní něco cítím.
  Děkuji

  kluk, 14 let, 5. června

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že představa, že už možná neuvidíš holku, která se Ti líbí, není příjemná. Jestli se jí chceš svěřit, to si musíš rozvážit Ty sám podle toho, jak to cítíš. Říkám si, že pokud už ji možná neuvidíš, nemáš vlastně moc co ztratit. Na to, jak se svěřit se svými city není žádný jasný postup. Je důležité, abys byl sám sebou, abys to udělal způsobem, který vyhovuje Tobě. Můžeš ji třeba pro začátek oslovit jen obecně, můžeš jí prostě říct, že se Ti líbí, můžeš ji třeba i někam pozvat. Případně jí můžeš napsat dopis, zprávu, SMS či ji kontaktovat prostřednictvím sociální sítě.

  Přejeme Ti dobrý start na nové škole.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Co to znamená?

  Ahoj Alíku
  Potřeboval bych poradit co znamená pohled od holky která se mi líbí
  Skousla spodní ret a vypadalo to že se snaží získat
  Děkuju za odpověď

  kluk, 14 let, 2. června

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že bys rád věděl, co si myslí holka, která se Ti líbí. Tvůj dotaz se zdá nedokončený, ale i kdybys nám úplně podrobně popsal její pohled, nedokážeme Ti říct, co to znamená, to ví jen ona. Můžeš si zkusit jejího chování více všímat a nechat na sebe působit. Ty sám můžeš do určité míry odhadnout, co to znamená. A podle toho potom můžeš zvážit své reakce. Můžeš s ní třeba postupně zkusit navázat rozhovor, což Ti napoví ještě více. Můžeš se případně zeptat i kamarádů, kteří ji také znají, jak její chování působí na ně. Jistotu, co si druhý myslí, nemáme nikdy. I když nám to ten druhý řekne, je vždy na nás, jestli máme dojem, že nám říká nebo neříká pravdu. A ona určitá míra nejistoty je vlastně docela dobrodružná.

  Přejeme Ti prima dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Vyslovit se nebo ne?

  Dobrý den píšu vám protože vám chci poděkovat ale také se ještě na něco zeptat. Díky vám se cítím lépe než když jsem vám psal poprvé miluji jednu holku ale to už víte mám ji moc rád a myslím že ona ke mě taky něco cítí už jste mi poradily jak se vyslovit atd. ale mozek mi říká nevyslovuj se ztrapníš se atd. ale srdce mi říká řekni ji to neboj se toho a přinejhorším tě odmítne a v tu chvíli se dostávám do středu kdy nevím jakou cestou jít nechci nikoho urazit ale víte jaké holky jsou jak bych ji to řekl tak by šla za kamarádkou a hned by mě pomlouvaly ale nemuselo by to tak být mohla by se zachovat normálně a říct ano nebo ne a dobré ale co já vím a teď jsem dostáváme k druhé otázce která se mi honí hlavou a které se bojím a to je její výraz a chování když bych se vyslovil.❤️ Děkuji dopředu za odpověď.

  Danek, 3. června

  Ahoj Danku,

  opět nám píšeš ohledně své lásky. Tentokrát přemýšlíš o tom, jestli se vyslovit anebo ne. Srdce Ti říká, že ano, dokonce si i myslíš, že i ona k Tobě něco cítí, ale mozek Ti říká, že když se vyslovíš, ztrapníš se. Obáváš se, že to ta dívka řekne kamarádce a pak Tě budou pomlouvat. Současně je tam i hlas, který Ti říká, že by to tak nemuselo být, že se třeba zachová normálně. Říkám si, že takový rozpor je naprosto v pořádku a normální a zažil ho téměř každý z nás, kdo někdy byl zamilovaný do kamarádky nebo kamaráda. Období zamilovanosti před tím, než se tomu druhému vyslovíme, je takové, plné nejistoty, obav, ale i naděje, že by to třeba mohlo vyjít.

  Nedokážu Ti dát odpověď na to, jestli se máš nebo nemáš vyslovit, to rozhodnutí je na Tobě. Ale můžeš si zkusit představit, jaké by to bylo, kdybys jí o svých citech neřekl. Jak by ses cítil, jaké by to pro Tebe bylo, jak dlouho bys byl třeba schopný to unést. Někdy může být úlevné konečně se vyslovit, aby opadlo to napětí. Někdo to pozná tak, že se ta nejistota pro něj stane už nesnesitelnou. Připadá mi důležité, že píšeš o svých obavách - že by ses ztrapnil, že by Tě pomlouvaly. Jaké by to bylo, kdyby se to skutečně stalo? Dá se na to nějak připravit? Co by třeba mohla říct a co bys na to mohl odpovědět? Můžeš si to i zkusit před zrcadlem, aby sis dodal jistotu. Nezapomeň si ale také představit tu pozitivní variantu, kdyby zareagovala kladně. Psal jsi, že možná k Tobě též něco cítí. Myslím, že takový vnitřní pocit je často správný a vede nás k tomu, jak se zachovat. Kdyby ses dál nemohl rozhodnout, je dobré nebýt na to sám. Můžeš sdílet s kamarády, se sourozencem, s rodiči nebo někým dalším blízkým? I samotné sdílení může ulevit.

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Chci mít holku, která to myslí vážně

  Ahoj Alíku a spol, poslední dobou (asi půl roku) mám takový problém. Je to ohledně holek. Řeknu to narovinu, líbí se mi holky ze třídy a někdy jsem dost smutný, že žádnou nemám. Nebyl by to takový problém, kdyby ostatní kamarádi holku neměli. A taky se žádné holce nelíbím, a ostatní kamarádi ano, což mi dodává na myšlenku, že nejsem přitažlivý. Vůbec si kvůli tomuhle nedokážu věřit. Navíc bych chtěl takovou tu opravdickou lásku a vztah, a také mi vadí že holky chodí z kluky (a naopak) a stejně to ani pak nemyslí vážně a za chvilku se s nimi rozejdou. Mám z toho někdy deprese a vztek že holky chodí z kluky a pak to nemyslí vážně, místo aby chodily z kluky, kteří to myslí vážně (jako jsem třeba já). Prosím dejte mi nějakou radu jsem z toho už zoufalý:-( a díky předem

  Miky, 12 let, 2. června

  Ahoj Miky,

  je dobře, že si píšeš o radu, když jsi zoufalý a nevíš, co dělat. Rozumím tomu, že je Ti nepříjemné, že kluci ve třídě už mají holky a Ty ne. Holky ve třídě se Ti líbí, ale připadá Ti, že Ty se nelíbíš jim, že nejsi přitažlivý. Je mi líto, že se takhle cítíš a představuji si, že to není nic příjemného. Je přirozené, zvláště v dospívání, že se porovnáváme s druhými, že bychom chtěli zapadnout, být jako ostatní. Současně Ti chci říct, že je opravdu v pořádku, pokud ve 12 letech ještě nemáš holku. Někdy se může zdát, že pokud to máme jinak, než všichni ostatní, je to špatně, ale ne vždy to tak je. Věřím, že Tvůj čas na randění teprve přijde.

  Píšeš, že holky a kluci to ani spolu nemyslí vážně, kdežto Ty bys to vážně myslel, chtěl bys, aby si holky vybraly raději Tebe. V dospívání je běžné, že kluci i holky s randěním různě experimentují, zkouší, kdo se jim líbí, co jim vyhovuje, může to být zatím jen taková hra. Vážnější vztahy mohou přijít až později a třeba teprve v té době přijde Tvá chvíle, pokud Ty to myslíš vážně. Jestli už teď cítíš, že bys to rád zkusil, říkám si, jestli jsi někdy některou dívku oslovil? Možná se obáváš, že se jim nelíbíš, že bys neměl úspěch, ale to může být jen dojem. Někdy se obáváme věcí, které se ve skutečnosti nestanou. Je klidně možné, že se některé dívce líbíš, ale nechce Tě sama oslovit. Navíc zaujmout nemusíš jen vzhledem, ale důležitá je i povaha, smysl pro humor, jestli máte společné koníčky, o čem si povídat a tak. Věřím, že každý má v sobě něco, čím druhého může zaujmout. Pokud by Tě to dál trápilo, přijde mi důležité, abys na to nezůstával sám. Je někdo, komu věříš, s kým o tom můžeš mluvit? Kamarád, sourozenec nebo i táta? Někdy může pomoci poslechnout si zkušenost někoho jiného. Téměř všichni jsme zažili ten pocit, kdy se zpochybňujeme, nevěříme si. Třeba Ti to dodá odvahu.

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Nebaví se se mnou

  ahoj, nevím jestli to je normální dotaz ale.. co mám dělat když mi chybí osoba, se kterou se nebavim.. Já jí psal jestli se nechce opět bavit a prý ne.. jenže já jí potřebuju zpět.. jak to mam udělat? Byla to moje Bestie a chybí mi moc.. děkuji Za odpověď 😐

  kluk, 14 let, 29. května

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že když se s Tebou nebaví osoba, o kterou asi stojíš, chybí Ti. Bohužel nejde nikoho nutit k něčemu, co nechce. Můžeš jí dát čas a počkat, jestli svůj názor změní. Pokud se tak nestane, není jiná možnost, než situaci přijmout. A jak se vyrovnat s tím, že Ti chybí? Je důležité dál žít svůj život, věnovat se svým povinnostem, ale i koníčkům, vídat se s kamarády, trávit čas i s jinými lidmi, než je ta osoba, která Ti chybí.

  Přejeme Ti klidné dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Láska

  Dobrý den píšu vám už po páté vaše rady mi vážně pomáhají. Mám jednu kamarádku kterou miluji to ale už víte poradili jste mi toho hodně ale mám další otázky jestli vám to nevadí tak se vás zeptám na trošku více otázek než jenom jednu.

  1. otázka - jak poznám že už ví nebo tuší že ji miluji.
  2. otázka - jak poznám že ona mě miluje nebo že ke mě něco cítí mám takové tušení ale nejsem si jistý.
  3. otázka - jak ji to mám říct že ji miluji chci ji to říct ale nevím jak, sem v koncích

  Toto jsou otázky které si kladu už hodně dlouho a nevím co s tím budu moc rád když mi pomůžete s tím. Dopředu děkuji za odpověď.

  Danek, 24. května

  Ahoj Danku,

  píšeš nám kvůli lásce ke kamarádce, a kladeš nám více otázek, které s tímto tématem souvisí. Je vidět, že je to téma, kterým se hodně zabýváš, a je přirozené, že máš kolem něj hodně otazníků.

  Odpovědi na Tvoje otázky spolu souvisí. Pokud ta dívka vnímá, že k ní něco cítíš, pravděpodobně bude nějak reagovat - když by reakce na Tvé city byla kladná, poznáš to například tak, že se na Tebe bude více dívat, usmívat, bude vyhledávat Tvou společnost, povídat si s tebou apod. A naopak - pokud by její reakce byla záporná, tedy by Tvoje city neopětovala, bude se chovat lhostejně nebo vyhýbavě, třeba i více či méně nepříjemně.

  Věřím, že není jednoduché vyjádřit své city. Zkus si najít nějakou klidnou chvíli, kdy budete spíše sami, než s ostatními, a klidně můžeš začít s tím, že bys jí chtěl něco říct. Tím si získáš její pozornost. Pak jí můžeš povědět, že se Ti líbí, že ji máš rád, nebo že ji miluješ. Můžeš dodat něco konkrétního, třeba že se Ti líbí její oči, vlasy, nebo třeba její chování k druhým apod. Pokud bys neměl dost odvahy, můžeš jí třeba nejprve napsat, že s ní chceš mluvit, a tím si připravit půdu pro svoje sdělení - mělo by to pak být jednodušší. Můžeš taky napsat například papírový dopis s vyznáním a předat jí ho.

  Přejeme Ti, aby vše dopadlo tak, jak chceš, a držíme palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak to s kamarádkou posunout někam dál?

  Ahoj, mám trošku potíž. Jedna moje spolužačka a kamarádka, se kterou jsem se dříve sice moc nemusel (no ehm), tak teď se bavíme, a troufnu si říct, že jsme na to oba zapomněli (doteď mě to mrzí). No, ale teď k věci, začalo mi na ní moc záležet, asi jsem se do ní zamiloval, kolikrát na ni myslím, a nespím kvůli tomu. Snažím se s ní více bavit, jenže je tu pár zádrhelů:

  1. Jsem introvert a ona je radši ve společnosti, takže se ve společnosti dostáváme méně do řeči
  2. Nemáme úplně stejné záliby, ona má rádá sport, kdežto já moc ne, ale samotného mě to štve a chci se sebou začít něco dělat

  Ale co se týče pozitiv, tak spolu občas jezdíme autobusem, já se někdy i snažím s ní domluvit, abychom mohli jet spolu. Jenže to je tak všechno, já asi nemám odvahu to posunout nějak dál, i když bych si to moc přál.

  kluk, 14 let, 20. května

  Ahoj z Modré linky.

  pokud jsem Tvůj dotaz správně pochopila, hledáš v sobě odvahu, jak kamarádce říct o svých citech k ní a máš obavy, že by Vám mohly stát v cestě některé Vaše rozdílnosti. Zmiňuješ, že jsi introvert, kdežto ona je spíše společenská, tolik se spolu nedostáváte do řeči. Zároveň si všímáš, že má hodně ráda sport, což Ty spíš ne.

  Nedá se obecně říct, které povahy spolu lépe vycházejí. Dokonce je rozdělení introvert/extravert celkem zjednodušující. Málokdo je skutečně jenom introvert nebo jenom extrovert. Pokud kamarádka ráda vyhledává společnost a Ty jsi rád spíš sám nebo jen ve dvou, nemusí to být pro vztah překážkou. Existuje mnoho fungujících vztahů, kde jeden je rád ve společnosti více lidí a druhý spíš ne. Jde spíš o to, jak si to spolu vykomunikují a jak s tím zacházejí. Ani rozdílné zájmy nemusí být překážkou. Je naprosto v pořádku, že někdo má sport rád a jiný ne. Může být užitečné zkusit se zaměřit na to, co máte společné. A pokud zatím nic takového nevíš, můžete to začít objevovat, pokud spolu budete více mluvit. Píšeš, že spolu jezdíte autobusem do školy, to může být skvělá příležitost. Navíc i zmiňuješ, že bys rád s nějakým sportem začal. I to může být tématem k hovoru. Třeba Ti může kamarádka nějaký sport doporučit anebo Ti i pomoct s ním začít?

  Píšeš, že nemáš odvahu posunout to dál. To je v pořádku, odvaha může přijít časem. Myslím, že většina lidí, kteří se zamilují do kamaráda/kamarádky, nejprve sbírá odvahu, jak druhého oslovit. Nemusí to být hned, nemusíš na sebe tlačit. Můžete spolu prozatím jen mluvit, seznamovat se a své city jí můžeš vyjádřit až mnohem později. Můžeš tomu dát volný průběh a postupně si říct, co by Ti pomohlo dodat odvahu. Může být užitečné také sdílet s někým, komu věříš. Třeba s rodiči, kamarádem, sourozencem. Mnoho lidí podobnou situaci zažilo a mohou Tě inspirovat, jak s ní naložili.

  Držíme Ti palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Říct nebo neříct o zamilování?

  Dobrý den už vám píšu po čtvrté, předtím sem si myslel že už to bude naposled co vám píšu vaše rady my vážně pomohly ale teď jsem se dostal do konce kdy si nevím rady miluji jednu holku chodíme spolu do stejného kroužku ale dnes sem se dozvěděl že se bude stěhovat na vesnici asi 5 km od města a chce skončit s kroužkem protože by neměla jak dojíždět k večeru. Chci jí říct že ji milují než se odstěhuje ale nevím jak se ji jen vyslovit musím jí to říct moje srdce ❤️ říká abych jí to řekl ale mozek říká neříkej to. Bolí mě to u srdce když jí vidím každé úterý a čtvrtek jak se směje jak si se mnou baví a povídá atd. prostě nevím.
  Děkuji dopředu za odpověď.👍

  Daniel, 16. května

  Ahoj z Modré linky,

  děkujeme za důvěru, se kterou se na nás opět obracíš. Miluješ jednu holku z kroužku. Bude se ale stěhovat a jedna část Tebe by jí chtěla vyznat lásku, druhá Tě od toho zrazuje. Představuji si, že to pro Tebe bude asi překvapivá a nechtěná změna. Možná Ti to je líto, jsi smutný, rád bys s ní chodil na kroužek dál, možná cítíš, že musíš něco udělat, než se odstěhuje.

  Říkám si, že to všechno může k zamilovanosti patřit, můžeš zažívat hezké a hřejivé pocity, ale třeba i zmatenost a bezradnost. Stává se, že člověk najednou neví a hledá způsob a cestu dál. Jak to „sedne“ okolí, a tedy té slečně, pokud bys jí to řekl, nevíme. Je to proto na Tobě a Tvé odvaze do „toho jít“, pokud to budeš chtít a budeš to tak cítit. Není ostuda s tím „jít ven“. Chápu ale, že to taky není nic lehkého.

  Zní mi fajn, že se bavíte, že jste v kontaktu. Možná už něco tuší. Zamilovanosti jen tak neporučíme, aby „zmizela“, říkám si, že by to byla i škoda. Je možné kolem toho zažívat různé pocity a ty Ti můžou napovědět, jak bys to chtěl dál. Možná potřebuješ ještě nějaký čas, aby sis to celé rozmyslel a získal odstup, třeba o tom budeš potřebovat mluvit s kamarádem, nebo se o tom potřebuješ pobavit s ní sám, možná jí budeš chtít napsat zprávu/dopis, nebo budeš mít chuť hledat jiné možnosti, jak se i nadále vídat.

  Věřím, že si najdeš ten svůj způsob, který zkusíš. Držíme palce, ať se to vyvíjí podle Tvých představ.

  Měj hezké dny,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí vyznat lásku?

  Dobrý den, mám kamarádku nejlepší. A poslední dobou si uvědomuji že ji mám víc rád než kamarádku. Ale bojím se těchle dvou věc

  1. Řekne že je lezba

  2. Začne se mi smát

  Nevím jak ji mám vyznat lásku😕. Můžete mi pomoct?

  Inkognito, 6. května

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že máš kamarádku, kterou máš rád. Potkat se s někým, s kým si rozumíme, je vždycky hezké. Jak často píšeme, není žádný zaručený recept, jak někomu vyznat lásku, každý člověk je jiný, každému vyhovuje něco jiného. Můžeš jí to prostě říct, stejně jako jsi to napsal nám. Nebo jí můžeš napsat dopis, nějaký vzkaz, SMS či na sociální síť. Také jí své pocity můžeš nějaký čas dávat najevo svým chováním, náznaky – a uvidíš, jak bude reagovat. To, jak druhý zareaguje, nemůžeme ovlivnit, to prostě musíme přijmout a nějakým způsobem se podle toho chovat dál.

  Pokud by byla lesba, není jiná možnost, než to přijmout. Jestliže je to nejlepší kamarádka, mohl bys s ní v tom případě kamarádit dál. To důležité je, že si rozumíte. Věřím, že díky tomu by se Ti nezačala smát. A kdyby ano, potom by stálo za to zamyslet se nad tím, jak to vlastně s Vaším kamarádstvím opravdu je. Já se domnívám, že výsměch do pravého kamarádství nepatří.

  Prima dny Ti přeje
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí říct, že se mi líbí?

  Ahoj Alíku potřebuji radu.
  V mojí třídě je jedna holka, která se mi líbí ale nevím jak jí to mám říct.
  Nejsme úplně kamarádi ale bavíme se spolu.
  předem dík
  Jamie

  kluk, 12 let, 28. dubna

  Ahoj Jamie,

  je dobře, že se ptáš, když se v něčem cítíš nejistý. Ve vztazích to nebývá jednoduché, a někdy si člověk opravdu neví rady.

  Říct té holce, že se Ti líbí, můžeš klidně i beze slov - milým pohledem, úsměvem, malým dárečkem (třeba bonbon, ovoce…). Pak k tomu můžeš přidat i slova - něco jí pochválit, ocenit, vyjádřit obdiv. Pokud bys jí chtěl říct to, že se Ti líbí, je to lepší udělat někde, kde budete sami, třeba při cestě ze školy, o přestávce stranou ostatních apod. Použít můžeš úplně obyčejná slova - oslovit ji jménem a říct jí, že se Ti líbí. Pokud bys to nezvládl takto, můžeš to i napsat, klidně i do papírového dopisu, který jí předáš, nebo do zprávy na telefon nebo sociální síti.

  Přejeme Ti, aby sis dodal odvahu a taky, aby všechno dobře dopadlo.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že se mi líbí?

  Dobrý den jak mám říct holce že se mi líbí když sní chodí všude kamarádky a nechci si udělat trapas

  kluk, 13 let, 2. května

  Ahoj z Modré linky,

  přemýšlíš nad tím, jak říct jedné holce, že se Ti líbí. Chápu, že je asi těžké jí zastihnout o samotě a oslovit jí přímo, když tam jsou kamarádky, se Ti nechce. Zároveň vaše povídání může začít o něčem obecnějším, co máte společného i s jejími kamarádkami, tak by to mohlo vyjít dobře i ve skupince. Napadá mě, že existuje více způsobů – možná na ni máš kontakt na chat skrze nějakou sociální síť, můžeš jí tam jen pozdravit, zeptat se na něco a uvidíš, jestli a jak se vaše konverzace rozvine. Možná budeš mít chuť jí napsat vzkaz a dát jí ho někam k jejím věcem. Říkám si taky, že i z neverbálních gest je hodně znát a může si Tě víc všimnout – možná se na ni budeš více usmívat, když se potkáte, možná budeš vyhledávat místa, kde zrovna je a třeba se vyskytne i příležitost, kdy jí pozdravíš a začnete si povídat. Moc bych Ti přála, aby se to se slečnou vyvíjelo podle Tvých představ a aby to, že na ni tolik myslíš, mohla poznat i ona. Není se za co stydět.

  Pěkné jarní dny a držíme palce.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak se zalíbit holce, jak ji oslovit?

  Dobrý den chtěl jsem vám poděkovat už jsem tu dvakrát psal o jedné mé kámošce říkal jsem vám že ji milují atd. a nevěděl jsem co mám dělat a vy jste mi pomohli se vzpamatovat a začít něco dělat prostě a jednoduše jste mi zvýšily sebevědomí a proto vám moc děkuji ale mám třetí a doufám že poslední otázku miluji holku to už víte ale nevím jak se jí zalíbit nebo se vyslovit se ji že ji milují. Dopředu děkuji za odpověď.

  Daniel, 27. dubna

  Ahoj Danieli,

  jsme rádi, že Ti naše odpovědi pomohly. Chceme moc ocenit, že jdeš za svým cílem a hledáš k němu cestu.

  Jak se té holce zalíbit a jak se jí vyslovit? Zalíbit by ses jí měl takový, jaký jsi, znamená to tedy, že budeš dál sám sebou, ale budeš se snažit například být více v její přítomnosti, dívat se na ni, usmát se, nabídnout jí něco, co by jí udělalo radost atd. Zkus si o ní zjistit víc, najít, co máte společného - zájmy, koníčky atd. O tom můžeš zapříst řeč, něco jí ukázat - uvidíš, jak bude reagovat.

  Oslovit ji můžeš přímo, na klidném místě, kde budete sami, říct jí přímo, že se Ti líbí, že ji máš rád. Můžeš říct i něco konkrétního, například, že se Ti líbí její vlasy, oči apod. Je možné ji také někam pozvat (pizzerie, cukrárna…) a říct jí to tam. Kdybys nenašel odvahu, můžeš jí napsat i dopis (papírový, nebo zprávu).

  Přejeme, aby se Ti podařilo, co chceš, a i kdyby náhodou ne, to, jak na sobě pracuješ, by se Ti určitě mohlo hodit i jindy. Držíme moc palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi naše učitelka

  Zdravím Alíka alebo kohokoľvek iného
  Nie som si veľmi istý do akej kategórie to mám zaradiť , ale mám taký čudný problém: Naša učiteľka anglického jazyka je mladá a pekná. Má 29 rokov. No a mne sa páči. Je to normálne? Dá sa s tým niečo robiť?
  Vopred ďakujem za odpoveď

  kluk, 13 let, 25. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  svěřuješ se nám s tím, že se Ti líbí učitelka na angličtinu. Ptáš se nás, jestli je to normální a co s tím. Přijde mi úplně přirozené, že Tě zaujala mladá a pěkná učitelka, se kterou jsi v kontaktu ve škole. Od Tvého věku a s příchodem všech hormonálních a dalších změn je normální, že jsi všímavější k lidem, co Tě nějakým způsobem přitahují i fyzicky. Můžeš na učitelku třeba častěji myslet, může Ti být příjemná její přítomnost, můžeš se na hodiny angličtiny těšit víc. Věkový rozdíl mezi vámi je velký a stejně tak bližší vztah učitel-žák není možný. Neznamená to ale, že bys sympatie k ní měl potlačovat, je v pořádku, že se Ti líbí. A dost možná podobná slečna v Tvém věku se Ti časem zalíbí taky. Možná to může být fajn příležitost si uvědomit, co máš na druhých rád, v čem Tě přitahují, co na nich oceňuješ. Přejeme hodně radosti a dobrodružství v dalším objevování vztahů i sebe samotného.

  Hezké jarní dny.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak jí říct, že ji miluji?

  Jak říct holce že ji miluji je to moje dlouholetá kamarádka a občas si píšeme a mluvíme a setkáváme se občas si posíláme i emoji např.♥️😍🥰 Dáváme si dárky na valentýna narozky svátky a tak. Ale když se jí zeptam jestli nepůjdeme někam ven a ona nemá čas vím že nemá moc času ale je super, hezká, hodná prostě skvělá.

  kluk, 23. dubna

  Ahoj z Modré linky,

  chápu, že zvažuješ, jak říct holce, že ji miluješ. Nejsou však žádné návody, jak to udělat. Každý člověk je jiný, každému vyhovuje jiný způsob. Můžeš jí to prostě úplně normálně říct nebo napsat, můžeš jí to naznačovat trochu oklikou i svým chováním.

  Pokud se ptáš na to, jak s ní být sám, když Ti říká, že nemá čas, potom to chce asi více trpělivosti a více poznání. Jestliže bude stále odmítat, potom se jí můžeš na rovinu zeptat, jestli má nějaký důvod, že s Tebou nechce nikam jít, dát jí najevo, že je to pro Tebe důležité. Jestliže by odmítala tak, možná Tě vnímá jako kamaráda, ale o více nestojí. To Ti však může potvrdit jen ona. V případě, že se Ti nepodaří s ní setkat, potom jí můžeš napsat.

  Přejeme Ti, ať se Ti daří.
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Spolužačka si mě prohlédla

  Ahoj alíku mam ozazku, dnes se na mě ve škole koukla holka od spodku nahoru (celeho si me prokoukla a pak se usmala) co to znamená ?
  A pokud to něco znamená jak se jí zalíbit či cokoliv jiné.:-)

  Kluk 13 let, 18. dubna

  Ahoj,
  bez znalosti kontextu opravdu těžko soudit, co chování spolužačky znamená. Může tak projevovat své sympatie k tobě, ale stejně tak je možné, že se na tebe podívala víceméně náhodou a například si zrovna vzpomněla na něco legračního a proto se usmála. Opravdu těžko soudit na základě jen jediného pohledu. Vyčkej a postupem času uvidíš, jestli na tebe třeba kouká častěji a například se snaží navázat i nějaký kontakt, z čehož by se dalo usuzovat, že se jí líbíš. Uvidíš sám, jak se situace bude dál vyvíjet.
  Měj se hezky!
  Bára