Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Častá erekce Alík radí dětem

  Moje tělo - kluci

  Zdravím. Mám takový nevhodný problém.
  Z nějakého důvodu mám skoro neustále erekci.
  Pořádně nepomáhá ani častá masturbace

  kluk, 15 let, 10. června 2021

  Ahoj kluku,

  Častá a dlouho přetrvávající erekce je u dospívajícího chlapce naprosto normální. Je způsobena nárůstem hladiny mužských pohlavních hormonů v krvi. Právě se nacházíš ve věku, kdy úroveň hladiny pohlavních hormonů dosahuje svého celoživotního maxima. Nárůst hladiny pohlavních hormonů je nutný k tomu, aby v těle mohly probíhat určité změny spojené s pohlavním dospíváním.

  V souvislosti s hormonálními změnami, jimiž prochází tělo dospívajícího chlapce, se může stát, že erekce neodeznívá po dobu až několika hodin. Zatímco u dospělého by se už mohlo jednat o projev poruchy zvané priapismus (což je abnormálně dlouho trvající erekce), u dospívajícího je tento stav normální a není třeba se kvůli němu znepokojovat.

  Po vykonání masturbace zpravidla erekce alespoň na několik minut ustupuje, což je dáno tím, že po dosažení orgasmu a ejakulace se do krve uvolní větší množství hormonu prolaktinu, který mimo jiné způsobí dočasný sexuální útlum. Avšak u dospívajícího chlapce, který má relativně vysokou hladinu mužských pohlavních hormonů, mohou být účinky prolaktinu jen nepatrné. Proto se někdy stává, že u dospívajícího chlapce přetrvává erekce dokonce i po dosažení orgasmu a ejakulace.

  Kvůli časté a dlouhou dobu přetrvávající erekci by ses neměl trápit, protože se jedná o naprosto přirozený doprovodný jev změn, k nimž dochází v těle každého zdravého dospívajícího chlapce. Skutečný problém by v tvém věku představovala naopak úplná absence erekce („absence“ v tomto případě znamená, že erekce by se nedostavovala, podobně jako žák, který má ve škole absenci, se nedostavil na vyučování). Naproti tomu častá a silná erekce je jakousi vizitkou chlapcova zdraví a dokládá, že z hlediska pohlavního dospívání probíhá jeho vývoj naprosto normálně.

  Někdy může být nepříjemné, když se erekce dostaví v příliš těsném oblečení, které stlačuje penis k tělu. V takovém případě je vhodné zaujmout takovou tělesnou polohu, v níž je toto stlačování minimalizováno (například vsedě). Pomoci může i vložení obou dvou rukou do kapes u kalhot, čímž se celá přední část kalhot vysune směrem dopředu. Díky tomu má penis v kalhotách více místa, navíc erekce není tak nápadná. Nošení volnějšího oblečení sice nezabrání nástupu erekce, ale sníží pocity nepohodlí, které mohou být s erekcí spojeny.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, projekt Sbarvouven, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Obtíže na WC

  Ahoj, chcel by som sa spýtať 2 otázky

  1, Minule som išiel na WC a bol tam jeden šiestak, neriešil som ho ale nevedel som sa vyčúrať. Proste som tam len stál a nevychádzalo to. Mohol som tlačiť ako som chcel, no proste to nešlo.. (a to sa mi chcelo ísť fakt velmi) Až som potom po hodine priešiel zas a bol som tam sám, to išlo bez problému? Nevieš čim by to mohlo byť a jak to napravit?

  2, Väčšinou keď idem na WC sťahujem predkozku. Ak to nespravím, stava sa ze ze to vsade strieka a nejde to velmi ovladat. Da sa to nejako vyriesit? Dakujem

  kluk, 14 let, 27. září

  1) Potíže s močením na společných WC se u chlapců a mužů vyskytují poměrně často, i když jen málokdo je ochoten o nich mluvit. Popisovaný problém souvisí s pocity strachu či úzkosti. Při používání pisoáru neboli „mušle“ totiž chlapec nebo muž stojí obrácený čelem ke zdi, takže nevidí za sebe, a navíc má jednu nebo obě ruce zaměstnané tím, že si přidržuje penis, aby nasměroval proud moči správným směrem. To vše jej činí vysoce zranitelným, protože nevidí přicházet potenciálního „útočníka“ a v případě „útoku“ se nemůže hned bránit, protože má „plné ruce práce“. Mnozí chlapci mají nepříjemné zkušenosti s tím, že je např. na školních WC někdo při močení vyrušil (například do nich zezadu vrazil) a kvůli těmto nepříjemným zkušenostem jim dělá problém vymočit se u pisoáru, pokud je na WC přítomna další osoba.

  Přitom není nutné, aby si muž nebo chlapec tyto své „nevýhody pro případ odvracení útoku“ uvědomoval. Úplně stačí, že působí podvědomě. Výsledkem je mimo jiné i stažení svalstva v oblasti malé pánve, což může bránit odtoku moči. Nějaké „tlačení“ přitom rozhodně nepomůže, protože aby mohlo dojít k vymočení, musí se svalstvo naopak uvolnit, nikoliv smrštit.

  Pokud Ti dělá obtíže použít pisoár na společném WC, můžeš se postupně naučit tento problém překonat s pomocí několika jednoduchých triků:

  Zkoušej „trénovat“ močení u pisoáru v době, kdy na WC chodí méně lidí (třeba při volné hodině mezi dopoledním a odpoledním vyučováním).
  Pokud je to možné, vyber si pisoár na kraji řady. Budeš tak alespoň z jedné strany chráněný.
  Když máš potíže se spuštěním proudu moči, zkus použít tzv. „spouštěcí rituál“ - například si v duchu počítej do deseti a mysli na to, že až napočítáš „deset“, tak spustíš.
  Ovládání proudu moči můžeš doma trénovat také jednoduchým cvičením, které se nazývá „stop – start“. Spočívá v tom, že při močení úmyslně přerušíš proud, chvíli počkáš, a potom jej opět spustíš. Tímto způsobem se naučíš lépe ovládat příslušný svěrač.
  Někteří lidé doporučují také hvízdání – možná to zní divně, ale říká se, že příslušníci americké námořní pěchoty si při používání společných WC (kde může být třeba i deset nebo více „mušlí“ v jedné řadě!) hvízdají, protože při hvízdání prý dochází k uvolnění svalstva ve spodní části břicha a v oblasti pánve.

  2) Tvar, směr či rozptyl proudu při močení je dán řadou faktorů. Některým chlapcům či mužům vadí, že u nich paprsek moči není zcela rovný, případně i to, že se větví. Většinou se však nejedná o projev žádné vady ani poruchy. Možná, že s tvarem paprsku při močení nejsi spokojený, avšak pokud moč normálně odchází z těla ven (tj. nedochází k jejímu zadržování z důvodu případné mechanické bariéry typu stenózy ústí močové trubice apod.), je vše v pořádku a není co řešit.

  Pro upřesnění dodávám, že ústí močové trubice (tedy otvor, kterým z těla vychází moč) má tvar protáhlé uzavřené štěrbiny s výrazně modelovanými okraji, které jsou ve střední části silnější než na obou koncích. Z tohoto důvodu se někdy stává, že při močení se okraje tohoto protáhlého otvoru rozevírají pouze v horní a dolní části, zatímco ve střední části k sobě přiléhají. Tím se vytváří profil připomínající osmičku, tedy číslici „8“. Proto se u některých mužů a chlapců proud moči dělí na dva paprsky, z nichž horní je silnější a spodní o něco slabší. Dochází k tomu zejména při močení s obnaženým žaludem. Předkožka totiž zpravidla modeluje proud moči do jednoho paprsku, i když v určité vzdálenosti od těla se i tento paprsek může rozptýlit.
  Rovněž je třeba počítat s tím, že prstenec předkožky nemusí přesně lícovat s ústím močové trubice. Z tohoto důvodu některým chlapcům pomůže, když si při močení posunou předkožku směrem dozadu (tj. alespoň částečně přetáhnou tak, aby ústí močové trubice a jeho okolí bylo obnaženo), zatímco u jiných je paprsek moči mnohem pravidelnější, když jim předkožka pokrývá celý žalud a ještě přesahuje přes jeho vrcholek (ta část předkožky, která přesahuje přes vrcholek žaludu, se odborně nazývá akroposthion). Proto neexistuje univerzálně platná odpověď na otázku, zda je při močení „lepší“ si předkožku přetáhnout, nebo ponechat nataženou na žaludu. Pro každého chlapce může platit něco jiného.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, ejakulace

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je normální že když jsem psal do poradny 11 ledna a bylo mi v tu dobu 11 to že mám v klidu penis 5cm a při erekci 9 a teď mi je 12 a v klidu mám cca 7 a při erekci 11

  a mám ještě jeden dotaz.. když masturbuji a dojde k vyvrcholení tak z penisu vystříkne nebo vyteče jak kdy nějaká tekutina která nevypadá jako normální bílá spermie ale je víc taková průhlednější

  kluk, 12 let, 18. září

  Ahoj kluku,

  1) Růst penisu o 1 až 2 cm za rok je v období dospívání normální. Současná délka penisu při erekci 11 cm, kterou zmiňuješ v dotazu, odpovídá průměrné délce penisu při erekci u chlapců Tvého věku, tj. věku 12 let, která se pohybuje v rozmezí 9 až 11 cm.

  2) Je naprosto normální, že u mladších dospívajících chlapců nemá sperma (ejakulát) stejné bělavé zbarvení, jako u straších chlapců či dospělých mužů. Příčina spočívá v tom, že u mladšího dospívajícího chlapce tvoří až 99% objemu ejakulátu (spermatu) voda, zatímco na pevnou složku (bílkoviny a další látky) zbývá okolo 1%. Naproti tomu u starších chlapců a dospělých mužů tvoří voda již jen okolo 95% objemu spermatu, a tudíž podíl pevné složky je vyšší.

  Kvůli tomu, že sperma nemá bělavé zbarvení, nýbrž je čiré (průhledné), se tudíž nemusíš znepokojovat. Je naprosto normální, že tzv. přídatné pohlavní žlázy, v nichž se „vyrábí“ větší část bílkovin obsažených ve spermatu (k těmto žlázám patří zejména prostata a semenné váčky), u Tebe ještě nedovedou vytvořit takové množství bílkovin, jaké je obvyklé u dospělých mužů. Důvodem je, že jsou zatím menší, nicméně v následujících letech ještě porostou. Čím budeš větší a Tvoje tělo vyvinutější, tím vyšší bude podíl bílkovin na celkovém objemu ejakulátu, který tímto způsobem získá své charakteristické bělavé zbarvení.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, četnost masturbace

  Ahoj chci se zeptat na dvě otázky.

  1. Před 14 dny jsem měl 13. narozeniny a mám 13,3cm dlouhý penis, myslíte že to je málo?
  2. Masturbuji 2-3 denně není to moc?
  kluk, 13 let, 18. září

  Ahoj kluku,

  1) Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí 6 ± 1 cm (tj. 5 až 7 cm) v klidovém stavu a 12,5 ± 1,5 cm (tj. 11 až 14 cm) při erekci. Předpokládám, že délka penisu 13,3 cm, kterou v dotazu uvádíš, platí pro erekci. Vzhledem k Tvému věku je uvedená délka naprosto normální, a tudíž se nemusíš obávat, že „to je málo“. Není.

  2) Vzhledem k Tvému věku a vzhledem ke skutečnosti, že v období dospívání dochází k výraznému nárůstu hladiny pohlavních hormonů v krvi, je uvedená frekvence (četnost) vykonávání masturbace normální. Rozhodně by ses neměl znepokojovat kvůli tomu, že masturbuješ „moc“. U dospívajícího jedince Tvého věku je naprosto normální, když vykonává masturbaci denně, nebo dokonce i několikrát denně.

  Moje tělo - kluci

  Vzhled postavy, navazování vztahů

  Ahoj poradno,
  ve škole se mi někteří smějí, že jsem malej. To mi je jedno. Jenže problém je ten, že žádná holka nechce se mnou být ani v kontaktu, protože jsem malej, lehkej a nemám svaly. Zkoušel jsem nabrat svaly, ale nešlo to (cca 4 měsíce). Žádná změna. Dělal jsem hlavně kliky, ale zkoušel jsem všechno kromě věci s činkami. Nevíte proč nemůžu nabrat svaly a jak udělat alespoň nějaký dojem na holky? Je mi líto, že se nelíbil vzhledově ani fyzicky žádné holce.
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 5. září

  Ahoj kluku,

  Především bys neměl podléhat obavám, že Tvoje tělesná výška nebo vzhled postavy způsobují nezájem dívek. Pokud už se dívka Tvého věku vůbec o nějakého chlapce zajímá (je třeba počítat s tím, že pro naprostou většinu dívek ve věku okolo 12 let jsou kamarádky téhož pohlaví stále ještě důležitější, než jakýkoliv chlapec), v naprosté většině případů to není kvůli jeho vzhledu. Většina dívek na chlapcích oceňuje jejich vlastnosti, zejména upřímnost, ohleduplnost, spolehlivost, schopnost dodržet dané slovo a udržet tajemství. Možná, že chlapci s atraktivnějším vzhledem dovedou snadněji vyvolat pozornost, nicméně k navázání a udržení kvalitního mezilidského vztahu jim ani tělesná výška, ani vyvinuté svaly nijak nepomohou.
  Také přemýšlej o tom, čeho bys chtěl navázáním vztahu s dívkou dosáhnout. Pokud se Ti jedná o to, že potřebuješ někoho blízkého, s kým bys mohl trávit volný čas, povídat si, svěřovat se a navzájem sdílet své pocity, pak je vše v pořádku. Určitě by ses ale neměl snažit za každou cenu „udělat dojem na holky“ například proto, abys získal obdiv kamarádů či spolužáků.

  Jak vyplývá z Tvých předchozích dotazů, Tvoje tělesná výška je sice podprůměrná, ale stále ještě normální. Rozhodně nejsi abnormálně malý, takže pokud se Ti někdo posmívá, znamená to, že dotyčný člověk je nejen nezdvořilý a neohleduplný, ale také nedostatečně informovaný. Je dobře, že si z takových nezdvořilých hlupáků nic neděláš.
  Pokud jde o posilovací cviky, které vykonáváš (tj. kliky a další cviky s vlastní váhou), ty mohou vést pouze k posílení svalů, nikoli k nárůstu svalové hmoty. Celkové zmohutnění svalů se u chlapců dostavuje v důsledku hormonálních změn, k nimž dochází v období dospívání, avšak tyto změny obvykle nastupují později, než ve dvanácti letech. Výrazné zvětšení svalů se nejčastěji projevuje ve věku 13 – 15 let, i když je možné, že ze svého okolí znáš chlapce, u něhož k uvedené změně dochází dříve (věk nástupu rozvoje určitých tělesných znaků není u všech stejný, což platí v podstatě pro všechny změny, k nimž během puberty dochází).

  Proces svalstva můžeš samozřejmě můžeš podpořit například konzumací mléčných výrobků (jedná se zejména o tvaroh) a jiných potravin (sušené ovoce, ořechy všeho druhu), nicméně je velmi problematické, zda mohutným svalstvem „uděláš alespoň nějaký dojem na holky“. Pokud už něco může vést ke sblížení mezi dívkou a chlapcem Tvého věku, pak se obvykle jedná spíše o společné zájmy a záliby, přičemž podstatné je chlapcovo chování a to, jak se projevují jeho vlastnosti. Naopak dívku lze spolehlivě odradit neustálým obtěžováním a neupřímným chováním, zejména tehdy, když se chlapec před dívkou neustále předvádí a dělá ze sebe někoho, kým ve skutečnosti není (neboli si „na něco hraje“). Většině dívek také vadí, když se jí chlapec snaží zaujmout v přítomnosti ostatních (například ve školní třídě nebo jinde mezi vrstevníky), protože je tím před ostatními dostávají do rozpaků.

  V první řadě tudíž nezáleží na tom, jak vypadáš, ale především na tom, jak se u Tebe projevují určité vlastnosti. Dále je důležité, aby Tvé obavy týkající se vlastního vzhledu nenarušily Tvoje kladné sebepojetí. Neměl bys na sobě hledat jen samé „nedostatky“, ale zkus se zaměřit na svoje kladné stránky a přednosti, kterých máš jistě celou řadu.

  Moje tělo - kluci

  Pružnost závěsných vazů penisu

  Ahoj Alíku,
  Nevíš nějaké cviky na pružnost závěsných svalů v oblasti penisu? Přijde mi že jsou velmi málo pružné. Existuje vůbec něco takového? Obecně přeci platí že u chlapců kteří mají pružnost větší bývají délky penisu věští.

  Díky za odpověď

  kluk, 14 let, 5. září

  Ahoj kluku,

  Pružnost závěsných vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit žádnými cviky. Navíc Tvůj předpoklad je mylný, protože délka penisu je vyšší u chlapců a mužů, jejichž závěsné vazy jsou méně pružné, tedy tužší.
  Délka penisu, zejména v klidovém stavu, se během dne mění, což souvisí s měnícím se svalovým napětím v oblasti malé pánve. U jedinců, kteří mají tužší závěsné vazy, jsou tyto rozdíly jen nepatrné, protože tuhé vazy „udrží“ penis ve „vysunuté“ poloze i přes vyšší svalové napětí. Naproti tomu u jedinců s pružnějšími vazy se při stažení svalstva malé pánve penis poněkud „zasune“ směrem do těla, protože vysoce pružné vazy tomuto „zasunutí“ nijak zvlášť nebrání.

  Důležité je, abys délce penisu nepřikládal takový význam, jaký ve skutečnosti nemá. Rozhodně není pravdou, že delší penis by měl být považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů. Naopak, pokud už se v souvislosti s rozměry penisu vyskytují nějaké praktické obtíže, zpravidla se jedná naopak o abnormálně velký penis.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu

  Ahoj Alíku, můžu se zeptat jestli je v pohodě, když mi je 13 a můj penis měří 4 cm?

  kluk, 13 let, 31. srpna

  Ahoj kluku,

  V dotazu sice neuvádíš, zda se jedná o délku v klidovém stavu nebo při erekci, což je pro posouzení rozměrů penisu dost podstatné, nicméně předpokládám, že se jedná o délku v klidovém stavu. Uvedená délka by v tom případě byla sice podprůměrná, avšak stále ještě normální.
  U chlapců ve věku 13 let se délka penisu v klidovém stavu pohybuje nejčastěji v rozmezí 5 až 7 cm. Délka 4 cm by odpovídala průměrným rozměrům pro věk 11 – 12 let. Avšak v období dospívání probíhá vývoj pohlavních znaků individuálním tempem, přičemž rozdíl 2 roky oproti „běžnému průměru“ je stále ještě normální.
  Délka penisu je rovněž ovlivněna vyšší nebo nižší mírou pružnosti závěsných vazů, které se nacházejí uvnitř těla (v oblasti malé pánve) a na nichž je tento orgán upevněn. Pružnost vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit.
  Pokud jde o délku penisu při erekci, ta se u chlapců ve věku 13 let pohybuje zpravidla v rozmezí 11 až 14 cm (se střední hodnotou 12,5 cm), avšak za normální lze považovat i penis menších rozměrů. Za abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis se u chlapce ve věku 13 let považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 4,5 cm.
  Kvůli rozměrům penisu není třeba se znepokojovat. Rozhodně neplatí, že větší penis by měl být nějakým způsobem „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů. Kromě toho lze vzhledem k Tvému věku očekávat, že současné rozměry Tvého penisu zdaleka nejsou konečné, protože růst penisu probíhá nejčastěji až do věku 18 let.

  Moje tělo - kluci

  Změny rozměrů penisu

  Ahoj poradno,
  Jak to, že ráno mám penis menší než večer?
  Předem děkuji za odpověď :-[)

  kluk, 12 let, 29. srpna

  Ahoj kluku,

  Rozměry penisu, zejména v klidovém stavu, se v průběhu dne mohou měnit. Rozdíly v délce, případně i obvodu penisu, souvisejí s mírou pružnosti vazivových tkání, které tvoří součást tohoto orgánu, případně (pokud jde o délku) s mírou pružností závěsných vazů, na nichž je penis upevněn uvnitř těla. U mužů či u chlapců, jejichž vazy jsou pružnější, se mohou projevovat i velmi výrazné rozdíly. Naproti tomu u jedinců, jejichž vazy jsou méně pružné (tj. tužší), bývají rozdíly menší nebo žádné.

  Při uvolnění svalstva v oblasti malé pánve se u chlapců s méně tuhými závěsnými vazy dokonce stává, že se penis částečně „zasune“ dovnitř těla, což vede k jeho vizuálnímu „zkrácení“. Ve skutečnosti je penis stále stejně dlouhý, rozdíl spočívá spíše v tom, jak velká část z jeho celkové délky „vystupuje“ na povrch těla.

  Naproti tomu při smrštění svalových a vazivových tkání samotného penisu (včetně jeho kožního pokryvu) se snižuje objem penisu jako takový. Někteří chlapci pak o takovém penisu říkají, že je „scvrklý“. Příčinou může být například nízká teplota okolního prostředí (to platí i pro koupání ve studené vodě) nebo psychické napětí (stres, strach a podobně), neboť v obou případech dochází ke stahování svalstva, které je usnadněno pružnějšími vazy.
  Nejedná se však o žádnou vadu či poruchu, nýbrž o normální způsob, jak lidské tělo funguje.

  Moje tělo - kluci

  Otvor na penisu

  K čemu je druhá dírka na penisu?

  kluk, 13 let, 27. srpna

  Ahoj kluku,

  Nejsem si jistý, jakou „druhou dírku“ máš na mysli, neboť na penisu se normálně nachází pouze jeden otvor, jímž je ústí močové trubice. Tento otvor má tvar protáhlé štěrbiny o délce přibližně 0,5 až 1 cm, který se nachází na vrcholku žaludu a jímž z těla vychází moč a jiné tekutiny (tzv. preejakulační tekutina a sperma neboli ejakulát).
  Pakliže se na penisu nachází ještě nějaký další otvor, s největší pravděpodobností je zde „navíc“, tj. může se jednat o projev nějaké vrozené vady. To však nelze posoudit bez lékařského vyšetření.
  Jinak záleží na tom, zda a do jaké míry Tě případná vada omezuje. Pokud se můžeš normálně vymočit a „druhá dírka“ na penisu Ti nezpůsobuje ani žádné jiné obtíže, nemusíš se kvůli ní trápit. V opačném případě by bylo vhodné se svěřit praktickému lékaři, který v případě potřeby vystaví poukaz na vyšetření u lékaře-specialisty, například urologa.

  Moje tělo - kluci

  Podráždění pokožky pohlavních orgánů

  Ahoj poradno,
  Dneska mě hodně pálila část žaludu. Když jsem si přetáhl předkožku tak mě to přesně pálilo na místě mezi zbytkem předkožky a žaludem. Pálilo mě to jen asi 5 minut a pak to bylo v pohodě. Nevíte co to bylo ? Mám navštívit lékaře? Nevěděl jsem jak to vysvětlit.
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 23. srpna

  Ahoj kluku,

  Zmiňované nepříjemné pocity (svědění, pálení) mohou být způsobeny podrážděním pokožky, k němuž mohlo dojít například mechanicky (nadměrným třením a podobně). Pokud se u Tebe teprve uvolňuje „slepení“ mezi předkožkou a žaludem, mohlo by být příčinou zmíněných pocitů právě „odlepování“ předkožky od žaludu. Jak ale sám uvádíš, pálení trvalo přibližně jen 5 minut, a tudíž můžeme spolehlivě vyloučit jakékoliv kožní onemocnění, které by se sice také mohlo projevovat svěděním či pálením, avšak dlouhodobějšího rázu.
  Také je možné, že ses při přetahování určitým způsobem dotkl určité části žaludu nebo předkožky, jichž se běžně nedotýkáš. Pocitem svědění až pálení mohlo Tvoje tělo zkrátka jen reagovat na podráždění nervových zakončení, která běžně nejsou žádnému podráždění vystavována (ze stejných důvodů mají mnozí chlapci pocit, že jejich žalud je na dotek příliš citlivý, i když ve většině případů tato „přecitlivělost“ spočívá jen v tom, že jejich tělo zkrátka dosud na podobné doteky nebylo zvyklé, zejména pokud k uvolnění předkožky došlo teprve v nedávné době).

  Moje tělo - kluci

  Otok pohlavních orgánů

  Dobrý den.
  Mám potíž s mojí partií. Včera jsem opakovaně masturboval a když jsem se dnes vzbudil, měl jsem tlustou/oteklou kůži na mém přirození.
  Jak se toho zbavím?
  Děkuji.

  kluk, 14 let, 20. srpna

  Ahoj kluku,

  Otok může být způsoben příliš silným třením mezi rukou a povrchem pohlavních orgánů. V takovém případě lze pro vykonávání masturbace doporučit používání vhodného lubrikačního prostředku, tedy krému nebo gelu.

  Když už otok nastal, úlevu by mělo přinést například oplachování pohlavních orgánů studenou vodou, případně přikládání studených obkladů, které si můžeš zhotovit z měkké a savé látky namočené do studené vody. Může trvat několik dní, než otok ustoupí. Masturbaci můžeš vykonávat i během těchto několika dní, pokud možno však raději s použitím lubrikačního gelu či krému.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry pohlavních orgánů

  Ahoj poradno,
  Minulý dotaz jsem psal že mám malý penis.Teď se ale bojím, co na to řekne doktor. Bude mi měřit varlata a možná řekne, že mám malý penis. Jestli řekne, že mám malý penis nebo varlata, tak co se pak stane?
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 17. srpna

  Ahoj kluku,

  Vzhledem k tomu, že rozměry penisu jsou u Tebe stále ještě normální, se zřejmě nestane nic. V případě, že by se jednalo o tzv. mikropenis (tj. penis abnormálně malých rozměrů), by připadala v úvahu hormonální léčba. Avšak v Tvém případě se o mikropenis nejedná.

  Kvůli rozměrům penisu by ses neměl trápit, zejména jsou-li normální, třebaže podprůměrné. Rozhodně neplatí, že penis velkých rozměrů by měl být považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu

  Ahoj poradno,
  Mám dotaz. Můj penis měří 3 cm v klidovém stavu a 6,4 při erekci. Je mi skoro 13let.
  Děkuji za odpověď

  Kluk, 15. srpna

  Ahoj kluku,

  Uvedené rozměry penisu jsou sice vzhledem k Tvému věku podprůměrné, avšak stále ještě se nejedná o abnormálně malý penis (tzv. mikropenis), který by byl projevem vývojové vady či poruchy.

  Průměrná délka penisu u chlapců Tvého věku je sice delší (podle různých výzkumů 5 až 7 cm v klidovém stavu a 11 až 14 cm při erekci), avšak „průměrný“ neznamená totéž, co „normální“. Za abnormálně malý penis se u dospělých považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 5,6 cm, čemuž by u chlapců ve věku 13 let odpovídala délka přibližně 4,5 cm.
  Jestliže Tě rozměry penisu přesto znepokojují, je to na jednu stranu pochopitelné, protože délce penisu bývá – i když poněkud mylně – přikládán určitý význam. Mnohem podstatnější však je, zda penis „funguje tak, jak má“, což se týká zejména schopnosti dosažení a udržení erekce. Pokud jde o podprůměrné rozměry, ty mohou mít různé příčiny, přičemž k nejčastějším patří:

  1. vrozené dispozice – konkrétně vysoká pružnost závěsných vazů, na nichž je penis v těle upevněn,
  2. částečné zanoření penisu v nadměrné vrstvě tělesného tuku,
  3. opožděný nástup puberty.

  Vrozené dispozice (včetně větší či menší pružnosti vazů) jsou dány „od přírody“ a nelze je nijak měnit. Pokud je penis zanořený ve vrstvě tuku, což je poměrně častý jev u chlapců či mužů s obezitou, lze tento problém řešit celkovým zhubnutím. Skutečným problémem může být opožděný nástup puberty, neboť v takovém případě by bylo třeba navštívit specializované lékařské pracoviště – endokrinologickou ordinaci. Opožděná puberta se u chlapců projevuje tím, že ani po dovršení věku 13 let nedošlo k růstu objemu varlat, tj. varlata mají stále stejný rozměr, jako v dětství před pubertou.

  Nejpravděpodobnější možnost spočívá v tom, že u Tebe dosud nedošlo k výraznějšímu růstu rozměrů penisu, protože rozměry, které uvádíš, by byly naprosto normální u chlapce ve věku do 10 – 11 let. V takovém případě lze vzhledem k Tvému věku očekávat, že k výraznějšímu růstu penisu dojde v nejbližších měsících a letech. Druhou možností by bylo zanoření penisu, ovšem pouze v případě, že trpíš silnou nadváhou či přímo obezitou, což však (vzhledem k jednomu z Tvých předchozích dotazů) zřejmě nebude Tvůj případ. Pokud jde o podezření na opožděný nástup puberty, to by mohlo potvrdit či vyvrátit pouze vyšetření na endokrinologii.

  Především je však důležité, aby ses kvůli rozměrům penisu zbytečně netrápil, jak je bohužel u dospívajících chlapců velmi časté (a to dokonce i u těch, kteří mají penis zcela průměrných rozměrů). Větší penis by z Tebe jistě neudělal „lepšího“ člověka. Důležité je, aby každá část Tvého těla byla zdravá, normálně fungovala a dobře plnila své úkoly.

  Moje tělo - kluci

  Intimní hygiena

  Ahoj poradno,
  Omlouvám se že zase otravuju,ale mám jeden dotaz. Nevím jak si při sprchování umýt penis. Mám si na něho dát mýdlo i na žalud nebo stačí jen vodou vše umýt?

  kluk, 12 let, 14. srpna

  Ahoj kluku,

  Penis se myje mýdlem (včetně žaludu, nebo alespoň té jeho části, kterou již lze obnažit), stejně jako ostatní části těla, ale po namydlení je třeba jeho povrch důkladně opláchnout, aby na těle nezůstávaly žádné zbytky mýdla.

  Moje tělo - kluci

  „Prodloužení“ penisu

  Ahoj,
  To jsem zase já. Mám takový dotaz. Co tak vím tak penis je vlastně sval a nerv a vše dohromady. Napadlo mě, že sval se dá natáhnout. Takže když penis budu mít nonostop natažený(v délce větší než normálně), tak by se po nějaké době měl natáhnout a zůstat velký tak jak byl natáhnutý, ne? Znamená to teda, že si penis mužu takto zvětšit? Popř. pokud by to šlo, tak jak to bude s erekcí zvětší se i přes to?

  kluk, skoro 14 let, 12. srpna

  Ahoj kluku,

  Obávám se, že Tvůj předpoklad je mylný. Kromě svalové tkáně totiž penis obsahuje také značné množství tkáně vazivové. A právě nižší nebo vyšší pružnost vazivových tkání penisu podstatným způsobem rozhoduje o délce tohoto orgánu. Muži a chlapci s pružnějšími vazivovými tkáněmi mají penis obvykle kratší, zatímco u jedinců s tužšími vazy je délka penisu (zejména v klidovém stavu) větší. Míra pružnosti vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit. Při extrémním natažení se vazy neprodlužují, nýbrž poškozují.

  Pokusy o „prodloužení“ penisu jeho dlouhodobým natahováním tudíž rozhodně nedoporučuji, naopak před nimi co nejdůrazněji varuji. Namísto očekávaného prodloužení by s největší pravděpodobností došlo naopak k nevratnému poškození tohoto orgánu, které by – mimo jiné – vedlo ke snížení jeho délky. Další komplikace by mohly nastat v důsledku narušeného prokrvení penisu v důsledku jeho fixace v „napnuté“ poloze.

  Také si zkus položit otázku, proč vlastně chceš, aby penis byl delší. Z lékařského a vědeckého hlediska totiž neexistuje ani jediný důvod, proč by měl být delší penis považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“. Ani ze sexuálního hlediska nepředstavuje penis větších rozměrů žádnou „výhodu“, naopak, pohlavní styk s partnerem, který má abnormálně dlouhý penis, může být pro partnerku nepříjemný až bolestivý.

  Bezpečný a spolehlivý způsob, jak by sis mohl penis „zvětšit“, neexistuje. Na druhou stranu je však velice sporné, zda by z Tebe delší penis udělal „lepšího“ člověka…

  Moje tělo - kluci

  Uvolňování předkožky

  Ahoj, mám problém. Nejde mně přetahovat předkožka. Chtěl bych jí přetáhnout, ale nejde to. Byl jsem i u urologa. Nepřetáhl mi jí a řekl, že mám malý penis. A teď pojedu do Plzně aby mně to tam vyšetřily. A moc se bojím. Není něco abych si ho přetáhl doma sám a nikam nemusel jezdit. Byl bych moc rád. Děkuji:-3

  kluk, 13 let, 1. srpna

  Ahoj kluku,

  U naprosté většiny chlapců se předkožka uvolňuje postupně. Pokusy o její násilné stržení a přetažení nedoporučuji, protože mohu vést k poranění. Pokud je předkožka zúžená, používá se k jejímu uvolnění kortikoidní mast (např. Triamcinolon), která se však vydává pouze na lékařský předpis. Pokud tedy navštívíš lékaře, popros jej o předepsání kortikoidní masti.

  Veškeré potřebné informace o přetahování předkožky najdeš v on-line publikaci „Moje knížka o předkožce“, která je dostupná zde.