Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Rodičovské milování Alík radí dětem

  Milování

  Potřebuji poradit, jak zapomenout na to, že jsem načapala rodiče při sexu a nemůžu na to přestat myslet. Prosím poraďte mi .

  holka, 11 let, 21. června 2021

  Ahoj holko,

  Na jednu stranu je pochopitelné, že pohled na rodiče při jejich milostných aktivitách v Tobě vzbuzuje rozpaky. Avšak výraz, že jsi rodiče „načapala“, bych nepovažoval za zcela přiléhavý, protože vyvolává dojem, jako kdyby Tvoji rodiče dělali něco špatného. Ve skutečnosti je naprosto normální, že muž a žena, kteří se milují, spolu vykonávají sexuální aktivity, obzvláště když jsou to manželé. Ostatně kdyby Tvůj tatínek s maminkou takovéto aktivity nikdy nevykonávali, tak bys nebyla na světě.

  Je pravdou, že Tvoji rodiče by si pro své sexuální aktivity měli zajistit dostatek soukromí, zejména když je v rodině dítě, které by určité věci vzhledem ke svému věku vidět nemělo. Nevím, v jaké části bytu či domu se Tvoji rodiče milují, ale předpokládám, že ve své ložnici. Možná by tedy bylo dobré, kdybys příště, až půjdeš za rodiči do jejich pokoje, nejprve zaklepala na dveře a počkala, až se ozve slovíčko „Dále.“

  Ty sama budeš brzy ve věku (pokud už v něm nejsi), kdy dospívající lidé zkoumají své tělo a zkoušejí, jak reaguje na různé doteky. Jistě by ani Tobě nebylo dvakrát příjemné, kdyby Tě při takové činnosti najednou vyrušili Tvoji rodiče, třeba jen tím, že by nečekaně vstoupili do Tvého pokoje. I když jsou si rodinní příslušníci velmi blízcí, existují přece jen určité věci, na které každý potřebuje mít svoje soukromí.

  Někdy může být velmi obtížné zbavit se myšlenek, které se Ti neustále vracejí a jsou Ti nepříjemné. Pokud chceš nějak zaplašit představy, které se Ti z nějakého důvodu nelíbí, můžeš se samozřejmě snažit myslet na něco jiného, třeba si číst nějakou Tvoji oblíbenou knížku nebo se podívat na oblíbený film či seriál. Problém je v tom, že na věci, kterým nerozumíme nebo v nás zanechaly hluboký dojem, se zapomíná velmi nesnadno. Neustále se nám vracejí, protože se s nimi nedovedeme vyrovnat.

  Otázkou tedy není ani tak to, jak na něco zapomenout a přestat na to myslet, ale jak se s tím vyrovnat. Pomoci by Ti mohla třeba maminka. Vzpomínám si, že když jsem byl malý, viděl jsem v ložnici rodičů zhruba to samé, co jsi viděla Ty. Druhý den jsem se maminky zeptal, proč s tatínkem dělali to, co dělali. Maminka mi v klidu vysvětlila, že lidé, kteří jeden druhého milují, takové věci dělají, protože si chtějí být navzájem bližší.
  Předpokládám, že Ty už takové vysvětlování nepotřebuješ, protože už zřejmě víš, co je to sex, když už jsi toto slovo použila ve svém dotazu. Přesto by možná nebylo špatné, kdyby sis s maminkou na téma milování popovídala. Někteří rodiče o takových věcech neradi hovoří, protože se sami stydí, ale maminka je pro většinu dívek tou nejbližší ženou, a proto je to právě ona, kdo by Ti mohl pomoci rozptýlit Tvé případné obavy, pochybnosti či rozpaky.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, projekt Sbarvouven, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Milování

  Pohlavní styk po 15

  Ahoj Aliku, mám takovou divnou otázku.
  Může dítě 15 let mít pohlavní styk s osobou starší 18 let?
  Děkuji a omlouvam se.

  holka, 14, 9. září

  Ahoj,

  nemusíš se omlouvat; nejedná se o divnou otázku, naopak je poměrně častá. Osoba starší osmnácti let smí mít pohlavní styk s osobou starší patnácti let. Zákaz pohlavního styku platí jen s osobami mladšími patnácti let.

  Užij si zbytek dne!

  Milování

  Společná masturbace pod 15 let

  Ahoj poradno, chci se zeptat jestli je dovolené když kluk a holka pod 15 let jsou na jedné posteli třeba nazí ale každý si masturbuje sám?

  kluk, 13 let, 12. července

  Ahoj,

  sice se přesně tento případ nikdy nedostal před soud, ale dokážeme na něj odpovědět. Zákon zná u pohlavního zneužití - což je paragraf, který upravuje pohlavní aktivity pod 15 let - dvě možnosti:

  1. soulož, nebo
  2. jiné pohlavní zneužití.

  Právě to jiné pohlavní zneužití je dost volný pojem. Judikatura (rozhodnutí soudů) a odborná literatura ho definují takto: „Za jiný způsob pohlavního zneužití se považuje jiný intenzivní zásah do pohlavní sféry poškozeného, který není souloží, ale má obdobný charakter a důsledky. Musí jít přitom o takový zásah, který ohrozí nebo poruší mravní a tělesný vývoj dítěte.

  V případě masturbace, kdy každý sám „ukájí“ sám sebe a kdy jsou oba vedle sebe svlečení, se jedná o takový zásah do vývoje dítěte, že se jedná o jiné pohlavní zneužití. Též lze mít za to, že osoba pohlavně zneužila dítě tím, že před ní masturbuje (a dítě nic nedělá). Jedná se tedy o naplnění podstaty zločinu pohlavního zneužití.

  Milování

  Ahoj Poradno může zákoný zástupce zakázat sexuální styk mladistvému od 15-18 let?

  kluk, 12 let, 3. června

  Ahoj,

  dle občanského zákoníku může rodič udělit opatření vůči dítěti, pokud to odpovídá rozvoji dítěte, a to „včetně omezení sledujících ochranu morálky, zdraví a práv dítěte, jakož i práv jiných osob a veřejného pořádku.“ Dítě je navíc povinno se těmto opatřením podřídit.

  Dle úpravy v jiných zákonech má člověk právo rozhodovat o svém sexuálním životě od 15 let. Zákaz všech sexuálních aktivit by tedy byl zbytečné narušení práv dítěte; například trestní zákoník má za to, že svévolný sexuální život osoby starší 15 let není zákonně chráněním zájmem.

  Spíše by zákaz musel směřovat proti osobě, se kterou mladistvý potkává, pokud ohrožuje jeho morální vývoj nebo zdraví. Na sex samotný se nedá stáhnout výchovné opatření, zároveň sex samotný - až na sexuální deviace, neboli (škodlivé) odchylky - není ohrožením morálního vývoje dítěte.

  Milování

  Orgasmus u dítěte

  Ahoj Alíku,
  Chtěla bych se zeptat jestli když má těhotná žena orgasmus, cítí ho i to dítě uvnitř ní?
  Předem děkuji

  Ahoj Adri,

  Je pravdou, že již během těhotenství se vytváří citové pouto mezi nastávající matkou a dítětem, avšak ke společnému prožívání orgasmu nedochází. Ten totiž lze vyvolat pouze na základě složité soustavy reflexů, které u dítěte v prenatálním období (tj. v období před narozením) dosud nejsou vyvinuty.

  Jinak není prokázáno, že by sexuální život matky během těhotenství dítěti nějak škodil nebo negativně ovlivňoval jeho vývoj. Protože každá žena může těhotenství prožívat trochu jinak, existují rozdíly i v oblasti pohlavního života v jeho průběhu. Některé ženy o něj v průběhu těhotenství dočasně ztrácejí zájem, jindy má nastávající maminka naopak zvýšenou potřebu tělesného milování. Závisí to i na postupných změnách hladiny pohlavních hormonů v krvi, k nimž dochází během jednotlivých fází (trimestrů) těhotenství.

  Milování

  Ahoj aliku
  Mám dotaz můžou dva lidi pod 15 delat jeden tomu druhému masturbaci?

  holka, 14 let, 19. dubna

  Ahoj pisatelko,

  pokud by si dva lidi mladší 15 let spolu ohmatávali pohlavní orgány, mohlo by jim být uloženo výchovné opatření, jako je třeba výchovné omezení, napomenutí s výstrahou nebo zařazení do terapeutického, psychologického nebo jiného vhodného výchovného programu. Toto chování by totiž naplnilo skutkové podstaty trestního činu pohlavního zneužití (z důvodu, že dítě není trestně odpovědné, však za tento čin nemůže být trestně stíhané, proto se nabízí jen výchovná opatření). Více informací je v mé starší odpovědi „Je sex pod 15 trestný?

  Milování

  Obdoba preejakulační tekutiny

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak bývá u muže, při vzrušení má preejakulaci a tak mě zajímá, zda má něco takového i žena.
  děkuji

  kluk, 14 let, 26. března

  Ahoj kluku,

  Ano, u žen a dívek dochází při pohlavním vzrušení k uvolňování tekutin, které se tvoří v tzv. Bartholiniho a Skeneho žlázách.

  Milování

  Sex s osobou mladší 15 let v zahraničí

  Ahoj, mám asi divný dotaz, ale zajímá mě to.
  Vím, že v ČR je pohlavní styk povolený až od patnácti let, ale co kdyby dva lidé mladší patnácti jeli na dovolenou do nějaké země, kde je sex povolený např. od deseti let (a ti lidé by byli starší deseti), mohli by tam vykonávat sexuální aktivity? Týká se zákon (že lidé mladší patnácti let nesmí mít sex) občanů ČR, ať jsou kde jsou, nebo je to omezeno prostředím daného státu?
  Doufám, že neotravuji a předem děkuji za odpověď ❤️

  holka, 13 let, 2. března

  Ahoj,
  stejně jako BáraV, která na tuto otázku odpovídala souběžně se mnou, nejsem právník. Domnívám se ale, že většina právních systémů rozhoduje podle toho, kde se čin stal, nikoliv podle státní příslušnosti aktérů. Viz moje starší odpověď: Právní dopady mezinárodní konzumace lehkých drog.

  Některé zaostalejší státy přísně trestají projevy homosexuality – dovedeš si představit, jak by vypadalo, kdyby turistu z takové země trestala třeba česká policie za homosexuální chování? Českou policii zajímají jen české zákony, íránskou policii jen íránské atd.

  Jelikož je nezákonný samotný čin – tedy pohlavní zneužití – a nikoliv stav vzniklý tímto činem, myslím si, že je rozhodující místo a jurisdikce, kde k činu došlo. Na bydlišti pachatele nebo oběti by podle mého názoru nemělo záležet.

  Dovolím si podotknout, že v žádné zemi není sex povolený od deseti let, viz tabulka na anglické Wikipedii. Nejnižší limit je nyní 11 let v americkém státě New York, pod podmínkou, že oběma aktérům je méně než 16 let.

  Alík

  Milování

  Jak je to se sexem v jiné zemi?

  Ahoj, mám asi divný dotaz ale zajímá mě to.
  Vím, že v ČR je pohlavní styk povolený až od patnácti let ale co kdyby dva lidé mladší patnácti jeli na dovolenou do nějaké země kde je sex povolený např. od deseti let (a ti lidé by byli starší deseti) mohli by tam vykonávat sexuální aktivity? Týká se zákon (že lidé mladší patnácti let nesmí mít sex) občanů ČR ať jsou kde jsou nebo je to omezeno prostředím daného státu?
  Doufám, že neotravuji a předem děkuji za odpověď ❤️

  holka, 13 let, 2. března

  Ahoj,
  nejsem právník, tudíž ti mohu odpovědět pouze laicky, ale selský rozum říká, že ani v takovém případě by spolu pohlavní styk mít nemohli. Účelem zákona, který stanovuje nejnižší legální věk pro pohlavní styk, je chránit děti, které nejsou vyzrálé ani po tělesné, ani po mentální stránce před následky, které by na nich předčasná sexuální aktivita mohla zanechat. To se samozřejmě nezmění tím, že někdo vyjdete za hranice země. Tím, že pojede na dovolenou někam, kde je legální hranice pohlavního styku nižší, najednou skokově nedospěje a nevyzraje.
  Laicky se domnívám, že postih by jim nehrozil pouze v případě, že by se do takové země nastálo přestěhovali. Ale pokud by se vrátil zpátky do Čech, přetrvávála by podstata porušení zákona - a totiž, že měli pohlavní styk před dovršením patnácti let.
  Měj se hezky!
  Bára

  Milování

  První pohlavní styk

  Dobrý den, mám dotaz.
  Je první sex bolestivý?

  holka, 12 let, 22. ledna

  Ahoj holko,

  První soulož bývá spojována s představou bolesti či jiných nepříjemných pocitů, avšak záleží na každé milenecké dvojici, jak svůj první pohlavní styk prožije.
  Řada dívek se obává bolesti při porušení hymenu (neboli tzv. „panenské blány“, jak se někdy nepřesně označuje), avšak hymen neobsahuje téměř žádná nervová zakončení, a tudíž jeho rozšíření, k němuž při prvním pohlavním styku nebo při jiné příležitosti dochází, není samo o sobě bolestivé.

  Pokud už dívka při prvním (nebo dalším) pohlavním styku pociťuje bolest, její příčinou je nedostatečné zvlhčení pohlavních orgánů. Většinou se jedná o důsledek nedostatečně dlouhé a intenzivní „milostné předehry“, což je vzájemné mazlení, objímání a hlazení páru před samotným pohlavním stykem v užším slova smyslu, tedy před zavedením partnerova penisu do partnerčiny pochvy. Právě během „milostné předehry“ se z drobných žlázek, které tvoří součást ženského pohlavního ústrojí, uvolňují tekutiny, jejichž účelem je zvlhčení tkání pohlavních orgánů.
  Přibližně u 20% žen a dívek se zmíněné tekutiny neuvolňují v dostatečném množství, v důsledku čehož dochází při souloži k nepříjemnému až bolestivému tření. To lze zmírnit umělou lubrikací, tedy použitím lubrikačního gelu. Také povrch kondomů bývá opatřen vrstvou lubrikačního gelu, který usnadňuje provedení pohlavního styku a zmírňuje případné tření.

  Dalším z možných zdrojů bolesti a podobných nepříjemných pocitů jsou obavy z pohlavního styku, které mohou u partnerky vést k silnému sevření svalstva v oblasti malé pánve. U některých žen a dívek se dokonce dostavuje tzv. vaginismus, což je prudká a bolestivá křeč poševního svalstva. Sevření někdy může být tak silné, že soulož ani nelze provést, protože partner „nemá kam“ zavést penis.
  Aby k této situaci nedošlo, je nesmírně důležité, aby dívka svému chlapci plně důvěřovala, cítila se v jeho přítomnosti v bezpečí, nestresovala se obavami, že pohlavní styk „se nepovede“ a dovedla se před souloží dostatečně uvolnit. Tak například některé milenecké páry se před souloží společně koupají v teplé vodě, díky čemuž u nich dojde k uvolnění svalového napětí. Jiní se před pohlavním stykem dlouho mazlí, líbají a objímají, i když řada partnerů by raději chtěla co nejdříve „jít na věc“. Také společný poslech oblíbené hudby může přispět k uvolnění a navození vhodné atmosféry.

  O tom, zda bude první soulož probíhat ke spokojenosti partnerky i partnera, tedy rozhoduje především kvalita jejich vztahu. Proto je důležité, aby mladá dívka či žena nesouložila hned s prvním chlapcem, který se jí namane. Jestliže se mezi partnery během přiměřeně dlouhého „chození“ vytvoří pouto vzájemné důvěry a pocitu bezpečí v blízkosti druhého, a zároveň jejich prvnímu pohlavnímu styku předchází dostatek zkušeností se vzájemným důvěrným tělesným kontaktem (mazlením, hlazením, objímáním), neměly by se při první souloži vyskytnout žádné zásadní obtíže, které by dva začínající milenci společně nepřekonali. Naopak v případě, že dívka svolí k pohlavnímu styku s chlapcem, kterého dobře nezná, k němuž nemá hlubší citový vztah a s nímž se předtím ani nelíbala, ani nemazlila, pak je pravděpodobné, že pohlavní styk jí nebude moc příjemný.

  Milování

  Sexuální aktivity

  Zdravím, vždy když se koukám z nudy na porno, tak se mi sex zdá z pohledu spíše bolestivý než uspokující.
  Vím, že když mi je 14 let tak nemůžu ještě mít sex, a ani ho nevyhledávám v nejbližší době.
  Nezkoušela jsem ani masturbovat, protože se bojím, že si ublížím.
  Je opravdu sex nebezpečný, nebo jsem jen zvláštní a příliš se bojím?

  Milá Noodle,

  Především je třeba zdůraznit, že pornografie neznázorňuje skutečnost, nýbrž herecké výkony, které jsou mnohdy ještě upravovány filmovými triky. Sledování pornografie Ti tedy rozhodně neposkytne pravdivou představu o normálních sexuálních aktivitách (a právě z tohoto důvodu je podle mého názoru sledování pornografie nevhodné, protože v mladých lidech vyvolává zkreslené, ba přímo falešné představy o normálním pohlavním životě).

  Rozhodně se nemusíš obávat, že bys v budoucnu se svým chlapcem, až nějakého budeš mít, musela vykonávat nějaké nebezpečné věci, které by Ti byly nepříjemné, ba dokonce bolestivé. Záleží totiž na obou partnerech, co a jakým způsobem spolu budou v posteli dělat. Sexuální aktivity jsou ve skutečnosti jakýmsi důvěrným pokračováním komunikace mezi dvěma lidmi, kteří se milují a chtějí si být tělesně blízcí. V pohlavním životě je normální to, co je příjemné oběma partnerům a s čím oba souhlasí.

  Pravdou je, že někteří chlapci bývají nedočkaví a chtějí co nejdříve uskutečnit pohlavní styk. Avšak ohleduplný chlapec (a takového si jistě najdeš) nebude nic uspěchávat a pro začátek se spokojí s tzv. nekoitálními sexuálními aktivitami, při nichž se partneři sice navzájem mazlí a dotýkají, ale prozatím nedochází přímo k zavádění penisu do pochvy. Pohlavní styk v užším slova smyslu (tedy včetně zmíněného zavádění) by měl následovat až po určité době, když se partneři navzájem důkladněji poznají a překonají případné obavy ze svého vzájemného důvěrného kontaktu.
  Ze všeho nejdůležitější je, aby sis se svým budoucím chlapcem dobře rozuměla, abyste k sobě oba dva přistupovali se vzájemným respektem, úctou, pochopením a ohleduplností.

  Pokud jde o masturbaci, jedná se o normální a přirozenou činnost. Není vědecky prokázáno, že by vykonávání masturbace bylo „škodlivé“, spíše naopak. Avšak záleží i na způsobu vykonávání masturbace. Zejména v období dospívání rozhodně nelze doporučit zavádění cizích těles (tedy různých předmětů) do pochvy, a to nejen z důvodu rizika poranění, ale i z důvodu rizika infekce.
  Nicméně naprostá většina dívek si při vykonávání masturbace tak jako tak do pochvy nic nezavádí, protože hlavním zdrojem uspokojení u žen a dívek je stimulace (tj. dráždění) vnějších pohlavních orgánů, především klitorisu a záhybu nad klitorisem. Riziko, že by při běžném způsobu vykonávání masturbace došlo k nějakému poranění, je naprosto minimální, nehledě k tomu, že Ty sama bys těžko dělala úmyslně něco, co by ti nebylo příjemné. Význam masturbace spočívá mimo jiné v objevování vlastního těla a vlastních pocitů, přičemž Ty sama jistě brzy přijdeš na to, co Ti je příjemné a co nikoliv.

  Odpověď na otázku, zda je sex nebezpečný, nebude jednoznačná. Sám o sobě nebezpečný není, pokud je vykonáván s partnerem, kterého dobře znáš a jemuž důvěřuješ. Nebezpečný začíná být tehdy, když je spojen s tzv. rizikovým sexuálním chováním. To spočívá například v častém střídání partnerů, při němž se výrazně zvyšuje riziko přenosu pohlavních nemocí i dalších infekčních onemocnění (například žloutenky, která se pohlavním stykem šíří mnohem častěji, než například HIV). Nebezpečí infekce je tu vždy, ale může být vyšší, nebo nižší. Proto také odborníci nepoužívají výraz „bezpečný sex“, nýbrž „bezpečnější sex“ (anglicky „safer sex“).

  Bezpečnější sex spočívá v dodržování párové věrnosti (to znamená, že jedna dívka udržuje sexuální kontakt pouze s jedním chlapcem a jeden chlapec pouze s jednou dívkou, aniž by si partnery „vyměňovali“ jako ponožky) a v používání prezervativu neboli kondomu při pohlavním styku v užším slova smyslu (viz výše). Naproti tomu nebezpečné je navazování náhodných sexuálních kontaktů s osobami, které dobře neznáme (například když se dva lidé poprvé v životě potkají na diskotéce a za pár hodin už spolu souloží). Předpokládám však, že takové náhodné sexuální kontakty navazovat nebudeš, ale že si svého chlapce dobře vybereš a před navázáním důvěrného tělesného kontaktu se s ním důkladněji poznáš.

  Milování

  Příbuzenský sex

  Dobrý den, dneska mám divnou otázku 😭

  Co by se stalo, kdyby se dcera vyspala se svým otcem, aniž by věděla, že je to její otec? Třeba v případě, že ho nikdy neviděla, jakože byla třeba adoptovaná. Já vím je to divná otázka, ale nějak mě to napadlo 😭 předem díky za odpověď 🛐

  Ahoj z Modré linky,

  je fajn, že jsi zvídavá a hledáš si odpovědi na své otázky.
  Jestliže dojde k sexu obecně mezi příbuznými v nevědomosti, nedá se nic dělat. Ve chvíli, kdy kdokoli ze zúčastněných zjistí, jak se situace má, jedná se o incest a je nutné sexuální kontakty ukončit.

  Barevný podzim Ti přeje Modrá linka.

  Milování

  Sexuální touha

  Ahoj alíku je mi 13 let a chtěl bych hrozně sex vím že se může až od 15 ale nevíš co s tím? Díky moc za poradu.

  kluk, 13 let, 13. října 2021

  Ahoj kluku,

  Je naprosto normální, že jako dospívající člověk toužíš po sexuálním uspokojení. Právě procházíš věkem, v němž obvykle dochází k prudkému nárůstu hladiny pohlavních hormonů v krvi, který se projevuje nejen určitými tělesnými změnami (zejména rozvojem pohlavních znaků), ale i narůstající sexuální potřebou.

  Nejsnazší, nejpřirozenější a zároveň nejbezpečnější způsob, jímž může dospívající člověk uspokojit svoji narůstající sexuální potřebu, představuje vykonávání masturbace.
  Podobně jako při párových sexuálních aktivitách, také při masturbaci dochází k orgasmu neboli vyvrcholení. Rozdíl mezi masturbací a párovými sexuálními aktivitami spočívá především v tom, že při masturbaci je jedinec o samotě, kdežto při párových sexuálních aktivitách prožívá uspokojení z těsné fyzické blízkosti milované osoby.

  Pravdou je, že pohlavní styk s osobou mladší patnácti let je trestným činem, i když samotná osoba mladší patnácti let je pouze obětí, nikoli pachatelem. Vzhledem k tomu, že ti dosud nebylo 15 let, a tudíž ještě neneseš trestní odpovědnost, Tě nelze trestně stíhat ani za to, co by u osoby starší patnácti let bylo již trestné. To však neznamená, že bys měl předčasně zahajovat pohlavní život.

  Problém spočívá spíše v tom, že dospívající člověk Tvého věku je sice dostatečně tělesně vyspělý na to, aby mohl nějaké párové sexuální aktivity vykonávat, ale není na ně připraven z hlediska psychického a sociálního. Tak například třináctiletý chlapec už by se docela dobře mohl stát otcem dítěte, ale rozhodně ještě není připraven na to, aby mohl plnit roli otce.
  Znamená to, že kdybys chtěl, mohl bys mít pohlavní styk ještě před dosažením určité věkové hranice, ovšem je otázkou, jak bys řešil případné „následky“. Můžeš sice namítnout, že existuje antikoncepce, tj. prostředky pro zabránění početí, ale žádný druh antikoncepce není spolehlivý na 100%. Jakmile chlapec a dívka přistoupí na to, že spolu budou souložit, musí zkrátka počítat s tím, že při jejich tělesném spojení může dojít k početí společného potomka.

  Pro naprostou většinu dospívajících chlapců i dívek je masturbace plně dostačujícím způsobem, jak uspokojovat narůstající sexuální potřebu. Pokud už se přece jen rozhodneš, že s nějakou dívkou navážeš intimní kontakt, měli byste se omezit výhradně na tzv. nekoitální aktivity, tedy na takové, při nichž nedochází k zavádění partnerova penisu do těla partnerky. V opačném případě totiž nelze žádným způsobem zaručit, že nedojde k neplánovanému početí, které by Tebe i Tvoji partnerku rázem postavilo před celou řadu problémů, které byste zřejmě nebyli schopni řešit bez pomoci rodičů a dalších dospělých osob.

  Milování

  Touha po sexuálních aktivitách, sexuální apetence

  Ahoj alíku, je mi 12 let a chci sex, co mám dělat?

  kluk, 12 let, 9. října 2021

  Ahoj kluku,

  Zvýšená sexuální touha či sexuální apetence (doslova „chuť“ vykonávat sexuální aktivity) je v období pohlavního dospívání naprosto normální. Je projevem hormonálních změn, k nimž dochází v těle dospívajícího člověka. Obzvláště u chlapců se sexuální apetence projevuje obzvláště silně a bývá spojena s velmi vysokým stupněm psychické tenze (napětí).
  Uspokojování sexuální potřeby párovými sexuálními aktivitami (tedy například pohlavním stykem) však u dospívajícího jedince nelze příliš doporučit, protože naprostá většina dospívajících není na navazování takovýchto kontaktů psychicky a sociálně připravena.

  Nejsnazším, nejpřirozenějším a zároveň i nejbezpečnějším způsobem, jak může dospívající jedinec uspokojit své narůstající sexuální potřeby, je vykonávání masturbace. Jedná se o naprosto normální, přirozenou a přitom i zdraví prospěšnou činnost, která zajišťuje nejen snížení nadměrné psychické tenze (napětí), ale i důkladnější prokrvení tkání pohlavních orgánů, což má určitý význam pro jejich zdravý vývoj. Kromě toho je prokázáno, že pravidelné vykonávání masturbace v období dospívání přispívá ke snížení rizika výskytu nádorových onemocnění předstojné žlázy (prostaty).
  Z výše uvedených důvodů tedy nelze než doporučit pokud možno pravidelné vykonávání masturbace.

  Milování

  Ahojky a dobrý den , mám kamarádku ,která už měla pohlavní styk a neřekla to mamince a boji se ,že to gynekolog řekne jejím rodičům. Tak mám dotaz zda to gynekolog musí zdělit rodičům nebo ne ......... Děkuji holka 14 let

  holka, 14 let, 27. září 2021

  Milá pisatelko, 

  děkujeme za důvěru s jakou se obracíš na poradnu. Je moc dobře, že ses na poradnu obrátila, to velmi oceňuji. Máš dotaz ohledně toho, zda-li lékař musí sdělit rodičům, když zjistí, že jejich dcera měla pohlavní styk. Pokud kamarádce ještě nebylo 15let a lékař zjistí, že měla pohlavní styk je bohužel povinný tuto skutečnost oznámit rodičům.  Jde  dokonce o trestný  čin ze strany toho kluka, či muže,  který s ní pohlavní styk měl.  Moc bych ti doporučila na to kamarádku upozornit a říci jí, ať  alespoň nyní další pohlavní styk nemá, dokud jí nebude 15let. Opravdu není kam spěchat a otevírat tuto stránku života dřív než je na to člověk připravený může přinést víc problémů než potěšení. Iniciátor je většinou ten kluk a dívka pak může mít tendenci podlehnout, protože se bojí, že jí jinak odmítne nebo že ztratí svou hodnotu. Ale opak je pravda. Tak si své tělo chraňte  ať může přinést to nejlepší, co se v něm skrývá. Zvažujte moc dobře, zda-li to opravdu chcete a stojí vám to za to právě v případě tohoto kluka/muže. Doufám, že kamarádka nemá nyní zdravotní problémy, kvůli kterým by musela k lékaři a ze strachu to neudělá. Zdraví je přednější, tak prostě bude muset s pravdou ven. I v tom jí když tak povzbuď, pokud to bude potřeba. Většinou se vše dá řešit domluvou. Dívek, jako je tvá kamarádka je hodně a lékaři o tom vědí.

  S pozdravem Poradce Centra Locika

  Milování

  Věková hranice 15 let

  Ahoj Alíku a spol. Chtěl bych se zeptat jaké následky má sex před dovršení 15 let (v případě že oba účastníci jsou před dovršením 15 let ).

  kluk, 12 let, 24. srpna 2021

  Ahoj kluku,

  Za pohlavní styk nebo jiné sexuální aktivity s dítětem mladším patnácti let sice hrozí stíhání pro trestný čin pohlavního zneužití, avšak pouze osobě, která již dovršila věk 15 let. Osoba mladší patnácti let nenese trestní odpovědnost, a tudíž ji nelze trestně stíhat. Za sexuální aktivity mezi dvěma dětmi mladšími patnácti let tudíž nelze trestně stíhat ani jedno z nich.
  Stíhání přichází v úvahu v případě, že jedním z účastníků sexuálních aktivit by byla osoba mladší patnácti let, zatímco druhým osoba, která již věkové hranice 15 let dosáhla. V takovém případě by se starší dopustil zneužití mladšího.


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!