Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Černá tečka na zubu Alík radí dětem

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, potřebují rychle pomoct, na vysvědčení jedem k zubaři a já se strašně bojím, začal jsem se dívat na zuby a viděl jsem twkovou černou tečku ( zuby mě nebolí, nemám je citlivé) pak jsem hledal na internetu a prek to může být pigment, že se kaz pozná podle toho že se kolem zbarví do křídově bílé barvy takže co to může být? Děkuji

  kluk, ??let, 22. června 2021

  Ahoj,
  chápu, že se zubaře bojíš. S tímto strachem se potýká spousta lidí a není ničím neobvyklý. Bohužel se s ním nedá udělat nic jiného, než najít takového zubaře, který ke svým pacientům přistupuje citlivě a ošetření u něj nejsou nepříjemná a bolestivá.
  Co se týká černé tečky, kterou jsi objevil na svém zubu, nedokáži bohužel posoudit, o co se jedná, protože nejsem zubařka a i kdybych byla, stejně bych na dálku a online nedokázala stanovit diagnózu. Určitě existuje varianta, že se o kaz jednat nemusí, protože já sama mám podobnou tmavší skvrnku na zubu už řadu let a jde skutečně o pigment. Jak tomu však je konkrétně ve tvém případě může říci opravdu jen zubař při fyzické návštěvě. Držím ti palce, aby se nejednalo o kaz, a pokud ano, aby byl jen miniaturní a jeho ošetření nebylo nepříjemné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, projekt Sbarvouven, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, student práv Yaboiii, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, ejakulace

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je normální že když jsem psal do poradny 11 ledna a bylo mi v tu dobu 11 to že mám v klidu penis 5cm a při erekci 9 a teď mi je 12 a v klidu mám cca 7 a při erekci 11

  a mám ještě jeden dotaz.. když masturbuji a dojde k vyvrcholení tak z penisu vystříkne nebo vyteče jak kdy nějaká tekutina která nevypadá jako normální bílá spermie ale je víc taková průhlednější

  kluk, 12 let, 18. září

  Ahoj kluku,

  1) Růst penisu o 1 až 2 cm za rok je v období dospívání normální. Současná délka penisu při erekci 11 cm, kterou zmiňuješ v dotazu, odpovídá průměrné délce penisu při erekci u chlapců Tvého věku, tj. věku 12 let, která se pohybuje v rozmezí 9 až 11 cm.

  2) Je naprosto normální, že u mladších dospívajících chlapců nemá sperma (ejakulát) stejné bělavé zbarvení, jako u straších chlapců či dospělých mužů. Příčina spočívá v tom, že u mladšího dospívajícího chlapce tvoří až 99% objemu ejakulátu (spermatu) voda, zatímco na pevnou složku (bílkoviny a další látky) zbývá okolo 1%. Naproti tomu u starších chlapců a dospělých mužů tvoří voda již jen okolo 95% objemu spermatu, a tudíž podíl pevné složky je vyšší.

  Kvůli tomu, že sperma nemá bělavé zbarvení, nýbrž je čiré (průhledné), se tudíž nemusíš znepokojovat. Je naprosto normální, že tzv. přídatné pohlavní žlázy, v nichž se „vyrábí“ větší část bílkovin obsažených ve spermatu (k těmto žlázám patří zejména prostata a semenné váčky), u Tebe ještě nedovedou vytvořit takové množství bílkovin, jaké je obvyklé u dospělých mužů. Důvodem je, že jsou zatím menší, nicméně v následujících letech ještě porostou. Čím budeš větší a Tvoje tělo vyvinutější, tím vyšší bude podíl bílkovin na celkovém objemu ejakulátu, který tímto způsobem získá své charakteristické bělavé zbarvení.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu, četnost masturbace

  Ahoj chci se zeptat na dvě otázky.

  1. Před 14 dny jsem měl 13. narozeniny a mám 13,3cm dlouhý penis, myslíte že to je málo?
  2. Masturbuji 2-3 denně není to moc?
  kluk, 13 let, 18. září

  Ahoj kluku,

  1) Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí 6 ± 1 cm (tj. 5 až 7 cm) v klidovém stavu a 12,5 ± 1,5 cm (tj. 11 až 14 cm) při erekci. Předpokládám, že délka penisu 13,3 cm, kterou v dotazu uvádíš, platí pro erekci. Vzhledem k Tvému věku je uvedená délka naprosto normální, a tudíž se nemusíš obávat, že „to je málo“. Není.

  2) Vzhledem k Tvému věku a vzhledem ke skutečnosti, že v období dospívání dochází k výraznému nárůstu hladiny pohlavních hormonů v krvi, je uvedená frekvence (četnost) vykonávání masturbace normální. Rozhodně by ses neměl znepokojovat kvůli tomu, že masturbuješ „moc“. U dospívajícího jedince Tvého věku je naprosto normální, když vykonává masturbaci denně, nebo dokonce i několikrát denně.

  Moje tělo - kluci

  Vzhled postavy, navazování vztahů

  Ahoj poradno,
  ve škole se mi někteří smějí, že jsem malej. To mi je jedno. Jenže problém je ten, že žádná holka nechce se mnou být ani v kontaktu, protože jsem malej, lehkej a nemám svaly. Zkoušel jsem nabrat svaly, ale nešlo to (cca 4 měsíce). Žádná změna. Dělal jsem hlavně kliky, ale zkoušel jsem všechno kromě věci s činkami. Nevíte proč nemůžu nabrat svaly a jak udělat alespoň nějaký dojem na holky? Je mi líto, že se nelíbil vzhledově ani fyzicky žádné holce.
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 5. září

  Ahoj kluku,

  Především bys neměl podléhat obavám, že Tvoje tělesná výška nebo vzhled postavy způsobují nezájem dívek. Pokud už se dívka Tvého věku vůbec o nějakého chlapce zajímá (je třeba počítat s tím, že pro naprostou většinu dívek ve věku okolo 12 let jsou kamarádky téhož pohlaví stále ještě důležitější, než jakýkoliv chlapec), v naprosté většině případů to není kvůli jeho vzhledu. Většina dívek na chlapcích oceňuje jejich vlastnosti, zejména upřímnost, ohleduplnost, spolehlivost, schopnost dodržet dané slovo a udržet tajemství. Možná, že chlapci s atraktivnějším vzhledem dovedou snadněji vyvolat pozornost, nicméně k navázání a udržení kvalitního mezilidského vztahu jim ani tělesná výška, ani vyvinuté svaly nijak nepomohou.
  Také přemýšlej o tom, čeho bys chtěl navázáním vztahu s dívkou dosáhnout. Pokud se Ti jedná o to, že potřebuješ někoho blízkého, s kým bys mohl trávit volný čas, povídat si, svěřovat se a navzájem sdílet své pocity, pak je vše v pořádku. Určitě by ses ale neměl snažit za každou cenu „udělat dojem na holky“ například proto, abys získal obdiv kamarádů či spolužáků.

  Jak vyplývá z Tvých předchozích dotazů, Tvoje tělesná výška je sice podprůměrná, ale stále ještě normální. Rozhodně nejsi abnormálně malý, takže pokud se Ti někdo posmívá, znamená to, že dotyčný člověk je nejen nezdvořilý a neohleduplný, ale také nedostatečně informovaný. Je dobře, že si z takových nezdvořilých hlupáků nic neděláš.
  Pokud jde o posilovací cviky, které vykonáváš (tj. kliky a další cviky s vlastní váhou), ty mohou vést pouze k posílení svalů, nikoli k nárůstu svalové hmoty. Celkové zmohutnění svalů se u chlapců dostavuje v důsledku hormonálních změn, k nimž dochází v období dospívání, avšak tyto změny obvykle nastupují později, než ve dvanácti letech. Výrazné zvětšení svalů se nejčastěji projevuje ve věku 13 – 15 let, i když je možné, že ze svého okolí znáš chlapce, u něhož k uvedené změně dochází dříve (věk nástupu rozvoje určitých tělesných znaků není u všech stejný, což platí v podstatě pro všechny změny, k nimž během puberty dochází).

  Proces svalstva můžeš samozřejmě můžeš podpořit například konzumací mléčných výrobků (jedná se zejména o tvaroh) a jiných potravin (sušené ovoce, ořechy všeho druhu), nicméně je velmi problematické, zda mohutným svalstvem „uděláš alespoň nějaký dojem na holky“. Pokud už něco může vést ke sblížení mezi dívkou a chlapcem Tvého věku, pak se obvykle jedná spíše o společné zájmy a záliby, přičemž podstatné je chlapcovo chování a to, jak se projevují jeho vlastnosti. Naopak dívku lze spolehlivě odradit neustálým obtěžováním a neupřímným chováním, zejména tehdy, když se chlapec před dívkou neustále předvádí a dělá ze sebe někoho, kým ve skutečnosti není (neboli si „na něco hraje“). Většině dívek také vadí, když se jí chlapec snaží zaujmout v přítomnosti ostatních (například ve školní třídě nebo jinde mezi vrstevníky), protože je tím před ostatními dostávají do rozpaků.

  V první řadě tudíž nezáleží na tom, jak vypadáš, ale především na tom, jak se u Tebe projevují určité vlastnosti. Dále je důležité, aby Tvé obavy týkající se vlastního vzhledu nenarušily Tvoje kladné sebepojetí. Neměl bys na sobě hledat jen samé „nedostatky“, ale zkus se zaměřit na svoje kladné stránky a přednosti, kterých máš jistě celou řadu.

  Moje tělo - kluci

  Pružnost závěsných vazů penisu

  Ahoj Alíku,
  Nevíš nějaké cviky na pružnost závěsných svalů v oblasti penisu? Přijde mi že jsou velmi málo pružné. Existuje vůbec něco takového? Obecně přeci platí že u chlapců kteří mají pružnost větší bývají délky penisu věští.

  Díky za odpověď

  kluk, 14 let, 5. září

  Ahoj kluku,

  Pružnost závěsných vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit žádnými cviky. Navíc Tvůj předpoklad je mylný, protože délka penisu je vyšší u chlapců a mužů, jejichž závěsné vazy jsou méně pružné, tedy tužší.
  Délka penisu, zejména v klidovém stavu, se během dne mění, což souvisí s měnícím se svalovým napětím v oblasti malé pánve. U jedinců, kteří mají tužší závěsné vazy, jsou tyto rozdíly jen nepatrné, protože tuhé vazy „udrží“ penis ve „vysunuté“ poloze i přes vyšší svalové napětí. Naproti tomu u jedinců s pružnějšími vazy se při stažení svalstva malé pánve penis poněkud „zasune“ směrem do těla, protože vysoce pružné vazy tomuto „zasunutí“ nijak zvlášť nebrání.

  Důležité je, abys délce penisu nepřikládal takový význam, jaký ve skutečnosti nemá. Rozhodně není pravdou, že delší penis by měl být považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů. Naopak, pokud už se v souvislosti s rozměry penisu vyskytují nějaké praktické obtíže, zpravidla se jedná naopak o abnormálně velký penis.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu

  Ahoj Alíku, můžu se zeptat jestli je v pohodě, když mi je 13 a můj penis měří 4 cm?

  kluk, 13 let, 31. srpna

  Ahoj kluku,

  V dotazu sice neuvádíš, zda se jedná o délku v klidovém stavu nebo při erekci, což je pro posouzení rozměrů penisu dost podstatné, nicméně předpokládám, že se jedná o délku v klidovém stavu. Uvedená délka by v tom případě byla sice podprůměrná, avšak stále ještě normální.
  U chlapců ve věku 13 let se délka penisu v klidovém stavu pohybuje nejčastěji v rozmezí 5 až 7 cm. Délka 4 cm by odpovídala průměrným rozměrům pro věk 11 – 12 let. Avšak v období dospívání probíhá vývoj pohlavních znaků individuálním tempem, přičemž rozdíl 2 roky oproti „běžnému průměru“ je stále ještě normální.
  Délka penisu je rovněž ovlivněna vyšší nebo nižší mírou pružnosti závěsných vazů, které se nacházejí uvnitř těla (v oblasti malé pánve) a na nichž je tento orgán upevněn. Pružnost vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit.
  Pokud jde o délku penisu při erekci, ta se u chlapců ve věku 13 let pohybuje zpravidla v rozmezí 11 až 14 cm (se střední hodnotou 12,5 cm), avšak za normální lze považovat i penis menších rozměrů. Za abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis se u chlapce ve věku 13 let považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 4,5 cm.
  Kvůli rozměrům penisu není třeba se znepokojovat. Rozhodně neplatí, že větší penis by měl být nějakým způsobem „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů. Kromě toho lze vzhledem k Tvému věku očekávat, že současné rozměry Tvého penisu zdaleka nejsou konečné, protože růst penisu probíhá nejčastěji až do věku 18 let.

  Moje tělo - kluci

  Změny rozměrů penisu

  Ahoj poradno,
  Jak to, že ráno mám penis menší než večer?
  Předem děkuji za odpověď :-[)

  kluk, 12 let, 29. srpna

  Ahoj kluku,

  Rozměry penisu, zejména v klidovém stavu, se v průběhu dne mohou měnit. Rozdíly v délce, případně i obvodu penisu, souvisejí s mírou pružnosti vazivových tkání, které tvoří součást tohoto orgánu, případně (pokud jde o délku) s mírou pružností závěsných vazů, na nichž je penis upevněn uvnitř těla. U mužů či u chlapců, jejichž vazy jsou pružnější, se mohou projevovat i velmi výrazné rozdíly. Naproti tomu u jedinců, jejichž vazy jsou méně pružné (tj. tužší), bývají rozdíly menší nebo žádné.

  Při uvolnění svalstva v oblasti malé pánve se u chlapců s méně tuhými závěsnými vazy dokonce stává, že se penis částečně „zasune“ dovnitř těla, což vede k jeho vizuálnímu „zkrácení“. Ve skutečnosti je penis stále stejně dlouhý, rozdíl spočívá spíše v tom, jak velká část z jeho celkové délky „vystupuje“ na povrch těla.

  Naproti tomu při smrštění svalových a vazivových tkání samotného penisu (včetně jeho kožního pokryvu) se snižuje objem penisu jako takový. Někteří chlapci pak o takovém penisu říkají, že je „scvrklý“. Příčinou může být například nízká teplota okolního prostředí (to platí i pro koupání ve studené vodě) nebo psychické napětí (stres, strach a podobně), neboť v obou případech dochází ke stahování svalstva, které je usnadněno pružnějšími vazy.
  Nejedná se však o žádnou vadu či poruchu, nýbrž o normální způsob, jak lidské tělo funguje.

  Moje tělo - kluci

  Otvor na penisu

  K čemu je druhá dírka na penisu?

  kluk, 13 let, 27. srpna

  Ahoj kluku,

  Nejsem si jistý, jakou „druhou dírku“ máš na mysli, neboť na penisu se normálně nachází pouze jeden otvor, jímž je ústí močové trubice. Tento otvor má tvar protáhlé štěrbiny o délce přibližně 0,5 až 1 cm, který se nachází na vrcholku žaludu a jímž z těla vychází moč a jiné tekutiny (tzv. preejakulační tekutina a sperma neboli ejakulát).
  Pakliže se na penisu nachází ještě nějaký další otvor, s největší pravděpodobností je zde „navíc“, tj. může se jednat o projev nějaké vrozené vady. To však nelze posoudit bez lékařského vyšetření.
  Jinak záleží na tom, zda a do jaké míry Tě případná vada omezuje. Pokud se můžeš normálně vymočit a „druhá dírka“ na penisu Ti nezpůsobuje ani žádné jiné obtíže, nemusíš se kvůli ní trápit. V opačném případě by bylo vhodné se svěřit praktickému lékaři, který v případě potřeby vystaví poukaz na vyšetření u lékaře-specialisty, například urologa.

  Moje tělo - kluci

  Podráždění pokožky pohlavních orgánů

  Ahoj poradno,
  Dneska mě hodně pálila část žaludu. Když jsem si přetáhl předkožku tak mě to přesně pálilo na místě mezi zbytkem předkožky a žaludem. Pálilo mě to jen asi 5 minut a pak to bylo v pohodě. Nevíte co to bylo ? Mám navštívit lékaře? Nevěděl jsem jak to vysvětlit.
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 23. srpna

  Ahoj kluku,

  Zmiňované nepříjemné pocity (svědění, pálení) mohou být způsobeny podrážděním pokožky, k němuž mohlo dojít například mechanicky (nadměrným třením a podobně). Pokud se u Tebe teprve uvolňuje „slepení“ mezi předkožkou a žaludem, mohlo by být příčinou zmíněných pocitů právě „odlepování“ předkožky od žaludu. Jak ale sám uvádíš, pálení trvalo přibližně jen 5 minut, a tudíž můžeme spolehlivě vyloučit jakékoliv kožní onemocnění, které by se sice také mohlo projevovat svěděním či pálením, avšak dlouhodobějšího rázu.
  Také je možné, že ses při přetahování určitým způsobem dotkl určité části žaludu nebo předkožky, jichž se běžně nedotýkáš. Pocitem svědění až pálení mohlo Tvoje tělo zkrátka jen reagovat na podráždění nervových zakončení, která běžně nejsou žádnému podráždění vystavována (ze stejných důvodů mají mnozí chlapci pocit, že jejich žalud je na dotek příliš citlivý, i když ve většině případů tato „přecitlivělost“ spočívá jen v tom, že jejich tělo zkrátka dosud na podobné doteky nebylo zvyklé, zejména pokud k uvolnění předkožky došlo teprve v nedávné době).

  Moje tělo - kluci

  Otok pohlavních orgánů

  Dobrý den.
  Mám potíž s mojí partií. Včera jsem opakovaně masturboval a když jsem se dnes vzbudil, měl jsem tlustou/oteklou kůži na mém přirození.
  Jak se toho zbavím?
  Děkuji.

  kluk, 14 let, 20. srpna

  Ahoj kluku,

  Otok může být způsoben příliš silným třením mezi rukou a povrchem pohlavních orgánů. V takovém případě lze pro vykonávání masturbace doporučit používání vhodného lubrikačního prostředku, tedy krému nebo gelu.

  Když už otok nastal, úlevu by mělo přinést například oplachování pohlavních orgánů studenou vodou, případně přikládání studených obkladů, které si můžeš zhotovit z měkké a savé látky namočené do studené vody. Může trvat několik dní, než otok ustoupí. Masturbaci můžeš vykonávat i během těchto několika dní, pokud možno však raději s použitím lubrikačního gelu či krému.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry pohlavních orgánů

  Ahoj poradno,
  Minulý dotaz jsem psal že mám malý penis.Teď se ale bojím, co na to řekne doktor. Bude mi měřit varlata a možná řekne, že mám malý penis. Jestli řekne, že mám malý penis nebo varlata, tak co se pak stane?
  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 17. srpna

  Ahoj kluku,

  Vzhledem k tomu, že rozměry penisu jsou u Tebe stále ještě normální, se zřejmě nestane nic. V případě, že by se jednalo o tzv. mikropenis (tj. penis abnormálně malých rozměrů), by připadala v úvahu hormonální léčba. Avšak v Tvém případě se o mikropenis nejedná.

  Kvůli rozměrům penisu by ses neměl trápit, zejména jsou-li normální, třebaže podprůměrné. Rozhodně neplatí, že penis velkých rozměrů by měl být považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“, než penis menších rozměrů.

  Moje tělo - kluci

  Rozměry penisu

  Ahoj poradno,
  Mám dotaz. Můj penis měří 3 cm v klidovém stavu a 6,4 při erekci. Je mi skoro 13let.
  Děkuji za odpověď

  Kluk, 15. srpna

  Ahoj kluku,

  Uvedené rozměry penisu jsou sice vzhledem k Tvému věku podprůměrné, avšak stále ještě se nejedná o abnormálně malý penis (tzv. mikropenis), který by byl projevem vývojové vady či poruchy.

  Průměrná délka penisu u chlapců Tvého věku je sice delší (podle různých výzkumů 5 až 7 cm v klidovém stavu a 11 až 14 cm při erekci), avšak „průměrný“ neznamená totéž, co „normální“. Za abnormálně malý penis se u dospělých považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 5,6 cm, čemuž by u chlapců ve věku 13 let odpovídala délka přibližně 4,5 cm.
  Jestliže Tě rozměry penisu přesto znepokojují, je to na jednu stranu pochopitelné, protože délce penisu bývá – i když poněkud mylně – přikládán určitý význam. Mnohem podstatnější však je, zda penis „funguje tak, jak má“, což se týká zejména schopnosti dosažení a udržení erekce. Pokud jde o podprůměrné rozměry, ty mohou mít různé příčiny, přičemž k nejčastějším patří:

  1. vrozené dispozice – konkrétně vysoká pružnost závěsných vazů, na nichž je penis v těle upevněn,
  2. částečné zanoření penisu v nadměrné vrstvě tělesného tuku,
  3. opožděný nástup puberty.

  Vrozené dispozice (včetně větší či menší pružnosti vazů) jsou dány „od přírody“ a nelze je nijak měnit. Pokud je penis zanořený ve vrstvě tuku, což je poměrně častý jev u chlapců či mužů s obezitou, lze tento problém řešit celkovým zhubnutím. Skutečným problémem může být opožděný nástup puberty, neboť v takovém případě by bylo třeba navštívit specializované lékařské pracoviště – endokrinologickou ordinaci. Opožděná puberta se u chlapců projevuje tím, že ani po dovršení věku 13 let nedošlo k růstu objemu varlat, tj. varlata mají stále stejný rozměr, jako v dětství před pubertou.

  Nejpravděpodobnější možnost spočívá v tom, že u Tebe dosud nedošlo k výraznějšímu růstu rozměrů penisu, protože rozměry, které uvádíš, by byly naprosto normální u chlapce ve věku do 10 – 11 let. V takovém případě lze vzhledem k Tvému věku očekávat, že k výraznějšímu růstu penisu dojde v nejbližších měsících a letech. Druhou možností by bylo zanoření penisu, ovšem pouze v případě, že trpíš silnou nadváhou či přímo obezitou, což však (vzhledem k jednomu z Tvých předchozích dotazů) zřejmě nebude Tvůj případ. Pokud jde o podezření na opožděný nástup puberty, to by mohlo potvrdit či vyvrátit pouze vyšetření na endokrinologii.

  Především je však důležité, aby ses kvůli rozměrům penisu zbytečně netrápil, jak je bohužel u dospívajících chlapců velmi časté (a to dokonce i u těch, kteří mají penis zcela průměrných rozměrů). Větší penis by z Tebe jistě neudělal „lepšího“ člověka. Důležité je, aby každá část Tvého těla byla zdravá, normálně fungovala a dobře plnila své úkoly.

  Moje tělo - kluci

  Intimní hygiena

  Ahoj poradno,
  Omlouvám se že zase otravuju,ale mám jeden dotaz. Nevím jak si při sprchování umýt penis. Mám si na něho dát mýdlo i na žalud nebo stačí jen vodou vše umýt?

  kluk, 12 let, 14. srpna

  Ahoj kluku,

  Penis se myje mýdlem (včetně žaludu, nebo alespoň té jeho části, kterou již lze obnažit), stejně jako ostatní části těla, ale po namydlení je třeba jeho povrch důkladně opláchnout, aby na těle nezůstávaly žádné zbytky mýdla.

  Moje tělo - kluci

  „Prodloužení“ penisu

  Ahoj,
  To jsem zase já. Mám takový dotaz. Co tak vím tak penis je vlastně sval a nerv a vše dohromady. Napadlo mě, že sval se dá natáhnout. Takže když penis budu mít nonostop natažený(v délce větší než normálně), tak by se po nějaké době měl natáhnout a zůstat velký tak jak byl natáhnutý, ne? Znamená to teda, že si penis mužu takto zvětšit? Popř. pokud by to šlo, tak jak to bude s erekcí zvětší se i přes to?

  kluk, skoro 14 let, 12. srpna

  Ahoj kluku,

  Obávám se, že Tvůj předpoklad je mylný. Kromě svalové tkáně totiž penis obsahuje také značné množství tkáně vazivové. A právě nižší nebo vyšší pružnost vazivových tkání penisu podstatným způsobem rozhoduje o délce tohoto orgánu. Muži a chlapci s pružnějšími vazivovými tkáněmi mají penis obvykle kratší, zatímco u jedinců s tužšími vazy je délka penisu (zejména v klidovém stavu) větší. Míra pružnosti vazů je dána vrozenými dispozicemi a nelze ji měnit. Při extrémním natažení se vazy neprodlužují, nýbrž poškozují.

  Pokusy o „prodloužení“ penisu jeho dlouhodobým natahováním tudíž rozhodně nedoporučuji, naopak před nimi co nejdůrazněji varuji. Namísto očekávaného prodloužení by s největší pravděpodobností došlo naopak k nevratnému poškození tohoto orgánu, které by – mimo jiné – vedlo ke snížení jeho délky. Další komplikace by mohly nastat v důsledku narušeného prokrvení penisu v důsledku jeho fixace v „napnuté“ poloze.

  Také si zkus položit otázku, proč vlastně chceš, aby penis byl delší. Z lékařského a vědeckého hlediska totiž neexistuje ani jediný důvod, proč by měl být delší penis považován za „lepší“ nebo „dokonalejší“. Ani ze sexuálního hlediska nepředstavuje penis větších rozměrů žádnou „výhodu“, naopak, pohlavní styk s partnerem, který má abnormálně dlouhý penis, může být pro partnerku nepříjemný až bolestivý.

  Bezpečný a spolehlivý způsob, jak by sis mohl penis „zvětšit“, neexistuje. Na druhou stranu je však velice sporné, zda by z Tebe delší penis udělal „lepšího“ člověka…

  Moje tělo - kluci

  Uvolňování předkožky

  Ahoj, mám problém. Nejde mně přetahovat předkožka. Chtěl bych jí přetáhnout, ale nejde to. Byl jsem i u urologa. Nepřetáhl mi jí a řekl, že mám malý penis. A teď pojedu do Plzně aby mně to tam vyšetřily. A moc se bojím. Není něco abych si ho přetáhl doma sám a nikam nemusel jezdit. Byl bych moc rád. Děkuji:-3

  kluk, 13 let, 1. srpna

  Ahoj kluku,

  U naprosté většiny chlapců se předkožka uvolňuje postupně. Pokusy o její násilné stržení a přetažení nedoporučuji, protože mohu vést k poranění. Pokud je předkožka zúžená, používá se k jejímu uvolnění kortikoidní mast (např. Triamcinolon), která se však vydává pouze na lékařský předpis. Pokud tedy navštívíš lékaře, popros jej o předepsání kortikoidní masti.

  Veškeré potřebné informace o přetahování předkožky najdeš v on-line publikaci „Moje knížka o předkožce“, která je dostupná zde.

  Moje tělo - kluci

  Tělesná výška, růst

  Ahoj, mám dotaz je mi 14 a za pár měsíců 15. Měřím 166 cm a vážím 58 kg myslíš si že ještě vyrostu? Výška mého otce je 180 cm a výška matky 160 cm děkuji za odpověď

  kluk, 14 let, 28. července

  Ahoj kluku,

  Normální hodnoty tělesné výšky u chlapců ve věku 14 a půl roku se pohybují v rozmezí 156 až 186 cm, střední hodnota činí 172 cm. Se svojí výškou 166 cm se nacházíš na 25. percentilu. To znamená, že 25% ostatních chlapců Tvého věku je nižších než Ty. Nejedná se o poruchu růstu, protože zde je hranicí 3. percentil (což znamená, že nejvýše 3% ostatních chlapců daného věku mají nižší tělesnou výšku, než posuzovaný jedinec).

  Na základě dosažené tělesné výšky rodičů lze odhadovat, že Tvoje cílová výška se bude pohybovat okolo 176,5 ± 10 cm, tj. v rozmezí 166,5 až 186,5 cm. Vzhledem k tomu, že již nyní dosahuješ normální (i když mírně podprůměrné) tělesné výšky, lze očekávat, že ještě porosteš. U naprosté většiny chlapců je růst do výšky ukončen ve věku okolo 18 let.