Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Soutěže

  Je to asi menší hloupost, ale přijde mi nespravedlivé, že v liščích tajenkách vyhraje někdo víckrát. Nejde to změnit?

  Mně by přišlo nespravedlivé, kdyby v posledním dvacátém kole 38 lidí nemohlo vyhrát, protože už jednou vyhráli. To by pak možná někteří ani nepomáhali ostatním a celá soutěž by byla méně živá…

  Ty jsi vyhrála v jiné soutěži v červenci – někdo by si také mohl myslet, že je nespravedlivé, že můžeš i přesto vyhrát v tajenkách. Za poslední rok jsme v soutěžích přidělili celkem 230 výher. Občas někdo vyhraje víckrát, někdo třeba ani jednou… to je život.

  Jak by na to řekl můj losí kolega Punťa: >X<-

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Soutěže

  Našel jsem vajíčko, kliknul na něj, zobrazilo se „vejce nalezeno“ a něco pod tím, přesměrování na soutěž, a pak se mi to poslední vajíčko nezapočítalo. Jak to?

  Už je to opravené, díky moc za upozornění! ;-)
  Nepočítalo to s tím, že přijdete na konkrétní vyhlášené téma místo na seznam témat, nyní už to počítá se vším. (Snad. Doufám. :-))

  Teď musím zpětně zrekonstruovat a uložit časy, kdy jste vajíčko našli. Jestli dobře počítám, dotkne se to 39 lidí. Ach jo…

  Soutěže

  Ahojky, když se zúčastním soutěže, tak jak poznám, že jsem případně vyhrála? Když si otevřou rozpis, jakých soutěží jsem se účastnila, tak je tam v pravém horním rohu buďto otazník, palec dolů, nebo palec nahoru – má to s tím něco společného?

  Děkuji za odpověď, OO7.

  Ahoj,
  můžeš to poznat hned několika způsoby...

  1. Najdeš se v seznamu výherců, který je k dispozici u každé již uzavřené soutěže.
  2. Najdeš se v obecném seznamu výher a výherců.
  3. Všimneš si výhry, tedy budeš mít balík kaček, nějakou slevu či něco v katalogu úplně zdarma.
  4. Podíváš se do toho rozpisu, přesněji řečeno seznamu tvých účastí. Tebou zmiňované možnosti (otazník, palec nahoru/dolů) s výhrou sice nic společného nemají, ale možnost čtvrtá, kterou je čtyřlístek, už ano. Otazník (?) znamená ještě neuzavřenou soutěž, která buďto ještě probíhá, nebo zatím není vyhodnocená. Palec nahoru (ok) značí správnou účast v již uzavřené soutěži, takže alespoň kačky za účast. Palec dolů (ko) pak účast špatnou. Poslední čtyřlístek (>X<-) znamená štěstí, tedy výhru! Jednoslovné vysvětlivky můžeš najít i přímo v tom seznamu, pokud si na danou ikonku najedeš kurzorem či na ní podržíš prstík.
  Soutěže

  Ahoj, soutěžila jsem v soutěži Zoner press a za účast dostala 220 kaček, ale moje kamarádka dostala 240. Proč?

  Ahoj,
  protože kačková odměna zatím ještě (od ledna to bude jinak) závisí na hodnosti. Více si můžeš přečíst v tomto dotazu. ;-)

  Soutěže

  Začátek Binga 2023

  V Bingu je napsané, že začne 16. prosince, ale to je dnes.

  To bylo včera. Dnes je tam napsané 17. prosince. >X<-

  Koukám, že máme pozorovací talent. okB-)

  Soutěže

  Ahoj
  Dnes jsem na Alíkovi našla malinkou chybu která je následovná: pokud na mobilu/tabletu chcete nějakou soutěž ohodnotit jednou tlapkou tak se vám nevejde na obrazovku ten text co vám vyskočí u té tlapky
  Je to asi úplně zbytečné takže se nebudu zlobit když neodpovíte
  Děkuji

  Ahoj,
  mělo by to být opravené. Už můžeme i na mobilu mnohem radostněji hodnotit, že je nějaká soutěž úplně nejhorší. :-D

  (Pokud si to někdo chce zkusit, tak upozorňuji, že hlas jde dodatečně změnit. Nevychylujte prosím statistiky oblíbenosti soutěží jen kvůli této odpovědi.)

  Soutěže

  Ahoj,
  jsem nová, takže se tu ještě moc nevyznám. Kdybych vyhrála nějakou soutěž, kde je vyhlášení a jak se dostává cena? Moc jsem to nepochopila. Jinak jedná se o vstupenky do Papilonie. Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  výherci jsou zveřejnění přímo na stránce s danou soutěží. Když si rozklikneš jakoukoli již vyhodnocenou soutěž, tak je tam také uvidíš. Výhry se objednávají klasicky přes Katalog dárků. Zobrazují se tam s cenovkou zdarma.

  U vstupenek je to jednoduché, ty se předávají online. U dárků, které chodí poštou, pro jistotu upozorňuji, že minimálně první objednávku musí v případě rozděleného účtu provést rodič, neboť dítě není oprávněné zadávat své osobní údaje. Pokud ale rodič povolí uložení adresy, může si na ni pak něco objednat i samo dítě.

  Soutěže

  Ahoj všem,
  mám dotaz. Předminulý víkend skončila soutěž: Příliš žluťoučký kůň
  Kdy bude prosím soutěž vyhlášena?
  Děkuji za Váš čas
  Sisinkaa

  Ahoj, už je vyhlášena. 8-D

  Jeden z nejlépe úpějících koníků, © Vinnetou

  Soutěže

  Bonus za účast ve všech kolech tajenkové soutěže

  Ahoj. Bude se přidělovat tentokrát ve vlčích tajenkách kačkový bonus?

  Ahoj,
  je mi líto, ale nebude. U letní soutěže bonus pro vytrvalé soutěžící neděláme, protože část lidí jezdí během prázdnin na místa, kde nemají tak snadno dostupný internet (třeba do zahraničí, nebo mají přísnou babičku :-)). Čím kratší kola jsou, tím je větší šance, že to někomu nevyjde z důvodů, které nemůže ovlivnit. Proto raději dáváme okamžité odměny za každé vyřešené kolo. (V pátračkách, kde je bonus za vytrvalost, tyto menší odměny nebývají.)

  Kdo vyluštil úplně všechny vlčí tajenky, ten tím získal postupně přibližně 7000 kaček (± něco v závislosti na hodnosti). To si myslím, že je docela pěkná odměna, ne? ;-)

  Soutěže

  Symbol v ceduli v menu při tajenkové soutěži

  Zdravím, nedávno jsem si všiml, že na logu soutěží jsou vlevo tři čtverečky pod sebou a v prostředním čtverečku je každý den jiné písmenko. Mám tedy dotaz, mají ty písmenka nějaký hlubší význam, nebo se tam zobrazují náhodně?

  Ahoj,
  prozradím, že písmenka v políčku v menu náhodná nejsou. Souvisejí trošičku s tvojí aktuální tajenkou, ale co to přesně je, to už nechť si uhodne každý sám. ;-)

  Také se v určité časy zbarvuje to políčko fialově. Tyto časy také nejsou nahodilé, ale… no, už mlčím, kouká tady na mě nějak podezíravě hroch Pepíček. :-[):-)

  Soutěže

  Posuzování množství písmenek Žluťoučkého koně

  Ahoj, mám dotaz ohledně soutěže.

  1. Co nejvíc písmenek je myšleno jako že maximální počet písmenek je celá abeceda, nebo tam můžu mít třeba 3x „A“?
  2. Počítají se písmena s háčky zvlášť, nebo se „Ď“ bere jako „D“?

  Ahoj.

  1) Kdyby se celý obrázek skládal z hromady stejných písmenek, jako jsou třeba I nebo J nebo L a z žádných jiných, tak to by asi nebylo tak zajímavé. Jsou tím tedy myšlena různá písmenka, pro jistotu jsme to doplnili do zadání.

  2) Uvnitř Ď se docela jasně schovává i D. :-D
  Takže není nutné uvádět obě písmenka najednou. Nevadilo by nám ale, pokud se háčky a čárky vynechají, kdyby ve výsledku moc rušily.

  Měl bych také podotknout, že porota pravděpodobně nebude písmenka příliš důkladně počítat, že ten celkový nápad a umělecký dojem nejspíš sehraje větší roli, než jestli máš o písmenko více nebo méně. Ale záměrem je, aby v obrázku bylo písmenek hodně. ;-)

  Soutěže

  Ahoj Alíku,
  Já bych se chtěla zeptat ohledně soutěže – Namaluj obrázek. Uvidí ty obrázky i někdo jiný kromě poroty? A jestli ano, tak všechny obrázky, co se v soutěži objeví, nebo jen ty výherní?

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nevýherní obrázky nikdo jiný neuvidí, pokud je sám autor nezveřejní třeba v nástěnce nebo nedovolí jejich používání komukoli.

  Pro jistotu ale upozorňuji, že v těchto tvořivých soutěžích bývá výherců opravdu hodně (viz třeba Alíkovy omalovánky, Les ožívá, Akční sněhulák, Listonápad či Alíkův rozvrh hodin). Člověk tedy nemusí být úplně nejlepší, aby mohl vyhrát. Může vás vyhrát spousta! ;-)

  Soutěže

  Ahoj,
  co prosím znamenají (pokud vůbec něco znamenají) takové ty konce šerp nebo mašliček vpravo?

  Ahoj,
  myslíš v sekci Soutěže? Ty význam určitě mají...

  • Zelená značí aktuálně probíhající soutěž.
  • Žlutá je soutěž, které se již nejde účastnit, ale zároveň ještě není uzavřená.
  • Šedá pak značí soutěž, která už uzavřená je (nebo také skončenou aukci).
  • Fialovou barvu mají probíhající holandské aukce.
  • Hnědou probíhající tajné aukce.
  • Černou pak aktuální aukce běžné.
  • Červená odpovídá barvě sekce, je to barva Alíkovin, k nimž v soutěžích patří Vyhlášená témata.
  • Modrá je barvou klubovny a také nástěnek, v soutěžích označuje v tuto chvíli právě nástěnku.
  Soutěže

  Jak luštit Alíkovy tajenky?

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak se luští Vlčí tajenky. Vůbec jsem to nepochopil. Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  když si rozklikneš soutěž s tajenkami, měl bys mít k dispozici tři věci:

  • Nápovědu pro první řádek, tu najdeš pod tajenkou v takovém černém boxíku.
  • Červené tlačítko, pomocí kterého můžeš zjistit nápovědy pro ostatní (pro sebe ne).
  • Hroší tlačítko, s kterým si můžeš zjistit některý ze řádků sám, ale jen pokud přijdeš včas.

  To je tvá základní výbava, s kterou se už můžeš pohnout dál. A máš dvě cesty:

  Pomůžou ti kamarádi

  Zkusíš se v klubovně ostatních uživatelů poptat, jestli by ti někdo nezjistil nápovědu k nějakému tvému řádku. Každý může každému poskytnout právě jednu nápovědu, ze které můžeš získat slovo do tajenky.

  Nejspíš také u stolu budou lidi, kteří sami budou hledat nápovědy ke svým slovům do své tajenky, tak nezapomeň, že máš možnost jim pomoct. ;-)

  Kdyby se stalo, že u tvého stolu nikdo nesedí, koukni se na seznam stolů a přisedni si tam, kde někdo je. A kdyby nikdo neseděl u žádného stolu, zkus se do klubovny vrátit až ve večerních hodinách (třeba kolem 19:00).

  Pomůže ti hroch Pepíček

  Jednoduše si počkáš na hroší tlačítko, které ti v určitých časech umožní se zeptat hrocha Pepíčka na kterýkoliv řádek. Pokud klikneš na hroší tlačítko vždycky, když na něm běží časovač, zobrazí se ti výpis všech časů, kdy se ti bude hroch Pepíček schopný věnovat. (8:o):-)


  Je na tobě, kterou z cest použiješ. První z nich je rychlejší a můžeš mít tajenku hotovou a vyplněnou za několik minut, u druhé si sice počkáš, ale nebudeš muset řešit nápovědy. Určitá strategie by mohla být i nějaká kombinace obou cest... :-)

  Jakmile máš tajenku vyplněnou a žlutý sloupeček bude svítit, že ho máš správně, koukni se pod tajenku a ve výherním formuláři si vyber výhru, kterou bys v případě vylosování chtěl vyhrát. Nezapomeň odeslat a máš hotovo! :->

  Soutěže

  Příslib vyšší odměny po odeslání tajenky

  Ahoj, chtěla bych se zeptat proč, když odešlu vlčí tajenku a dostanu za ní 200 kaček, tak se mi tam ukáže za odeslání dostaneš 375 kaček, ale před odesláním ne.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,
  výše odměny za soutěž je částečně závislá na hodnosti. Už jsem tu kdysi popisoval, jak se počítá. Před odesláním jsi byla voříšek, takže jsi dostávala 80 % základní odměny (ta je 250 kaček), nyní jsi junior, tak dostáváš 150 % základní odměny. Získání odměny ti shodou okolností zvýšilo hodnost…

  Přímo chyba to tedy není, ale je trochu nešikovné, že tě hláška pod tajenkou takto znejišťuje. Zkusíme ji někdy vylepšit, aby… no, asi aby tam ta věta vůbec nebyla, když už ses zúčastnila. :->

  Soutěže

  Když si u soutěže vybírám cenu „v případě, že bych byl vylosován“, po zvolení má skoro každá cena jinou barvu pozadí, asi modrou, zelenou, žlutou a červenou, čím to je a co to znamená?

  Ahoj,
  ta barvička tam je podle druhu dárku, konkrétně:

  • Zelenou mají věcné ceny, které se posílají poštou.
  • Modrou mají počítačové hry, ty se předávají přes Steam.
  • Červenou mají kačky.
  • Žlutou mají slevy do katalogu (a překvapení).