Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Nástěnka

  Někdy se mi v nástěnkách stává, že mi někdo zhodnotí příspěvek něčím, co ani není v menu hodnocení příspěvků! Jak je to možné?

  Ahoj, taky zdravím...
  Je několik sestav smajlíků, které se mohou v hodnocení příspěvků objevit. Správci je společně s vyššími moderátory nástěnek mohou měnit. Při změně se zachovávají již udělená hodnocení, i když jsou u smajlíka, který v nové sestavě není.

  Takže pokud byl ve staré sestavě třeba čertík, kterým již někdo hodnotil, tak už u příspěvků, které ho dostaly, zůstává, i když nastane změna a zvolí se nová sestava hodnocení, která čertíka neobsahuje.

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nástěnka

  Zdravím,
  už dlouho jsem si prohlížela své nástěnky, a všechny mě hrozně štvou..
  Buď jsou to nástěnky o nudných tématech (a je tam velmi málo příspěvků), nebo nástěnky, kde vznikly hloupé hádky a tak podobně. A nejspíš mi to hodně zkazilo reputaci po tom všem, co jsem na tomto webu dělala, když jsem měla pidi mozek, no prostě jsem měla, mám pocit, něco kolem deseti let.
  Tak se ptám - Dají se odstranit úplně všechny moje nástěnky?
  Nebo jinak - Dá se odstranit hodně nástěnek najednou?
  Osobně si myslím, že by to asi bylo možné, jenom jakože jestli by to nějak neudělalo nějaké problémy nebo tak něco.
  A jako vždy, předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nedají. Ani správci Alíka nemají možnost mazat nástěnky hromadně, protože něco takového nikdy nepotřebují. Hele, není trošku bezohledné říct si o smazání stovek příspěvků hromady dalších lidí jen proto, aby sis nekazila reputaci? 8-o

  Souhlasí s tím smazáním všichni ti ostatní lidé? Tobě by přišlo spravedlivé, kdyby někdo část tvých příspěvků ve svých nástěnkách smazal z podobného důvodu? Mně tedy moc ne. Neříkám, že nesmyslné nebo zbytečné nástěnky musí přežívat, ale měl by pro jejich smazání existovat nějaký rozumnější důvod, než že si chceš ze skutečné historie dodatečně vymodelovat inteligentnější historii. :-|

  O přežití či smazání každé nástěnky rozhodují správci – buď správci nástěnek, nebo správci Alíka – a věc posuzují samozřejmě z pohledu, co bude lepší pro všechny uživatele Alíka.

  Na vizitce se ti zobrazuje seznam nástěnek, které moderuješ, nikoliv těch, které jsi založila. Jestli se o některé z nich starat nechceš, moderátorství můžeš předat jiné osobě.

  Nástěnka

  Ahoj, momentálně jsem se po docela dlouhé době podívala do nástěnek a jen mě tak napadlo: když napíšu příspěvek, tak zobrazí se tam ten příspěvek hned jak ho napíšu, nebo až po uplynutí těch 20 minut na úpravu? A kdyby se tam zobrazoval, až uplyne těch 20 minut, tak jaký čas bude uvedený, že jsem ten příspěvek napsala? Ten čas, kdy jsem to napsala a odeslala (dejme tomu třeba v 13:42), nebo tam bude napsaný ten čas, kdy byl k vidění? Díky moc ;-)

  Ahoj,
  zobrazí se hned. Tím je zodpovězené asi všechno. :->
  (Mimochodem, není nijak zvlášť těžké si to vyzkoušet – můžeš poslat příspěvek, otevřít anonymní okno prohlížeče a podívat se, jestli je vidět.)

  Možná by bylo zajímavé mít i režim, kdy se příspěvek nějakou dobu neukazuje, ale to mi zní spíš jako blbinka vhodná pro nějaký ztřeštěný stůl v klubovně. :-)
  Ačkoliv… no, nevím. Budeme nad tím dumat.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku! Není to otázka ale spíš takový návrh na úpravu/upozornění...
  Mě se hrozně často děje že nápišu dlouhotánskou zprávu do nějaký nástěnky, chci jí odeslat a... Zmizí mi. Úplně.

  Vím čím to je, je to tím že jsem měla napsaný svůj příspěvek a někdo pak něco psal než uběhlo dvacet minut, proto jsem mohla psát další... Ale potom to svoje smazal takže bych vlastně nemohla protože neunbehlo 20 minut od poslání toho příspěvku... A ten příspěvek prostě zmizí když kliknu odeslat. Mohlo by tám být nějaký upozornění? A já bych si tím pádem stihla svůj příspěvek zkopírovat než zmizí.. Když už nejde odeslat. 🤷🏻‍♀️
  Snad je to nějak srozumitelné.

  Moc děkuji a přeji krásný den Viki_show (Aglaja).

  Ahoj,
  ztrácení textů zní děsivě. :-c
  Před pár dny jsem to upravil, že se posílaný text ukazuje pod tou odmítavou hláškou, takže si ho můžeš zkopírovat a vložit třeba jindy nebo jinam.

  Díky moc za upozornění, tohle jsme si neuvědomili. ok

  Nástěnka

  dobrý den.
  mám takový dotaz. :-D Bylo by někdy možné že moderátorů nástěnky by mohlo být víc? 2 nebo 3?
  (teď se neptám jen tak ze zvědavosti)
  Chtěla bych to někdy využít (pokud by to nějak šlo) využít u nástěnky Stavební úřad země Alíkovské.
  Že by jsem moderátorem (nebo spíše architektem) byla já a dalším moderátorem hlavní velitel úřadu-aby mohl upravovat záhlaví apod.

  -aby jste chápali důvod
  chci možnosti moderátora dát tomu budoucímu velitelovi ale zároveň abych nad tím mohla mít kontrolu a možnosti i já...

  Šlo by to nějak?

  Ahoj,
  nešlo, moderátor je jen jeden. Ručí za to, že záhlaví i pravidla jsou v pořádku. Nemyslím si, že by byl dobrý nápad tuto odpovědnost rozprostřít mezi větší množství lidí.

  Ostatní účastníci diskuse můžou s moderátorem komunikovat, radit, co má kam napsat, ale finální rozhodnutí není na nich. Pokud moderátor nechce tuto komunikaci s ostatními řešit, ale pořád chce, aby měli možnost záhlaví měnit, může moderování přenechat někomu, kdo to řešit chce.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, co mám dělat když mi v náštenach nefunguje Vyhledávač na stromě? Díky předem ;-)

  Ahoj,
  v první řadě asi popsat, co znamená nefunguje. V záznamech o hledání nevidím, že bys v nástěnkách v nedávné době zkoušela hledat, což teda může být také symptom chyby. Ale ani v záznamech o chybách nevidím žádný pád způsobený hledáním v nástěnkách, tak se nemám, čeho chytit.

  Nástěnka

  Ahoj,
  proč je u některých příspěvků v nástěnce „napsal/a cosi schovaného“ a když se na to klikne tak se příspěvek objeví?
  Myslela jsem, že je to jen u dlouhých příspěvků, aby nezabíraly tolik místa, ale dnes se mi to objevilo u příspěvku z jednoho slova, k čemu to slouží?
  Přeji hezký den.

  Ahoj,
  já byl tím moderátorem, který tě v bubnu uschoval v mé hroší nástěnce, tak ti zkusím vymyslet velmi dobrou odpověď.

  Schování je známkou toho, že tě panující moderátor s moderátorskou úrovní panovníka chtěl smazat, ale bohužel nemohl, protože mazat mohou jen a pouze správci. Tak tě alespoň schoval, aby ses pak v nástěnce tak snadno nenacházela.

  Je vskutku kuriózním peroxidem, že tvůj schovaný příspěvek se pozastavoval zrovna nad faktem, že jsem panovník… a kdybych nebyl panovník, nemohl bych jej schovat. Panovníkem bývá moderátor obvykle ve své osobní nástěnce.

  S délkou příspěvku tedy schování nesouvisí. Jen s délkou trpělivosti.
  Zde je moje trpělivost:
  ]     [
  Jak vidíš, je velká zhruba jako jeden dort. (ÍÍÍ)
  Tím nyní rozhodně nechci říct, že bych se dal při moderování uplatit dortem. Je možné použít i pudink, věneček, kremroli nebo kompliment. Na schování menších příspěvku by stačila i rakvička.

  Nástěnka

  Co znamená přelomení v nástěnce?

  Dobrý den,
  když jsem kulisačka nějaké nástěnky a kliknu na nějaký příspěvek, co se stane, když kliknu na přelomit, znedůležitit a zdůležitit? Ty dvě poslední tak nějak asi chápu, ale nechápu to přelomit.

  Ahoj,
  nastavování příznaků pro příspěvky si můžeš klidně vyzkoušet a pak zase vrátit zpět (u příspěvků mladších než dva dny), nejsou to nevratné zásahy.

  Záměrem zmíněné funkce je, že se vytvoří přelom mezi staršími a novějšími příspěvky… proto přelomit. Prakticky vzato je to jen tlustá modrá čára pod příspěvkem. :-D

  Hodí se to pro různé soutěže na oddělování kol, třeba Kubík111 ve své nástěnce odděluje sázky. Možná půjde později generovat i všelijaké statistiky počítané pro oddělená kola, protože je to informace, se kterou můžeme poměrně snadno pracovat. (Ale toto později rozhodně nechci blíže specifikovat. :-))

  Zatím existují jen ty příznaky příspěvků, které jsem nadhodil v nástěnce koncem ledna. Kdyby někdo vymyslel další možnosti, může tam přispět svým nápadem. ;-)

  Nástěnka

  Dobrý den poradno. Už mám zase nějaký ten technický problém....
  Založila jsem nástěnku – konkrétně Učení s Klárou.
  Když jsem dnes založila novou nástěnku, byla možnost si vybrat práva, udělat pravidla apod. A já bych si tato-asi nová nastavení, chtěla udělat i u té starší nástěnky.
  Jde to nějak udělat? A jestli ano tak jak?

  Ahoj,
  změnit úroveň moderátorských práv můžou správci nástěnek a správci Alíka. Je to popsané i v pravidlech moderování.

  Nastavil jsem ti ve zmíněné nástěnce vyšší moderátorskou úroveň.

  Nástěnka

  Dobrý den. Chtěla bych si založit novou nástěnku. Potřebuji vědět, jestli se někde v nastavení nebo podobně dá vybrat, jakými smajlíky se dá na zprávy reagovat. Ve většině je 8-o,$>,ok a :-D. Ale třeba v hroší nástěnce je i B-),]:-),:-P a ve slovní kopané s jídlem zase :-Q8-P. Potřebuji vědět, jestli se to dá nastavit, které smajlíky tam chci mít. Někde je i okO=.
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ode dneška už to jde zadat i ve formuláři při zakládání nástěnky. ;-)
  Jinak povolená hodnocení můžou měnit moderátoři-architekti (nebo vyšší).

  Nástěnka

  Ahoj, můžu se zeptat jestli je v současnosti možnost smazání své nástěnky, případně jestli se v budoucnosti počítá s tím že by si mohl moderátor svou nástěnku smazat. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nepočítá se s tím v tuto chvíli ani u nejsilnější varianty moderátora. Do nástěnky můžou přispívat i ostatní lidé a jejich příspěvky nepatří zakladateli nástěnky, ani moderátorovi, takže by o jejich (ne)existenci neměl rozhodovat. Mazání je správcovský zákrok proti někomu, kdo porušuje pravidla, dle mého názoru nepatří do rukou moderátora.

  Správce nástěnek může nástěnku smazat, pokud je to nějaký zbytečný nesmysl, ale ani ten by ji neměl mazat jen proto, že to moderátor chce.

  Nástěnka

  Dobrý den,
  když založím nějakou nástěnku, po jaké době se udělá ten graf když kliknu na statistika?

  Ahoj,
  v tuto chvíli je tam tuším limit 80 dní, necelé tři měsíce – takže graf ukazuje minimálně tři hodnoty. Byl to spíš pokus, jestli to k něčemu bude… a asi to k něčemu je. Dává to občas zajímavý pohled do dřívějšího života nástěnky. Některým nástěnkám by víc slušel graf po týdnech nebo po dnech, případně by šlo nějak zohlednit přelomové příspěvky (hranice mezi koly soutěží apod.). Někdy později se k tomu vrátím.

  Nástěnka

  Ahoj, u některých nástěnek jsem našla info o hodnocení u všech příspěvků a u některých nástěnek jen u svého příspěvku. Můžu se zeptat proč tomu tak je?

  Ahoj,
  v tuto chvíli vidí hodnocení příspěvků autor příspěvku a moderátor nástěnky. Moderátor je prakticky vždycky zakladatel. Tento stav je dočasný, postupně zpřístupňujeme informace o hodnocení většímu množství lidí.

  Nástěnka

  Zdravím,
  mám takový dotaz – všiml jsem si, že když jsem vložil do nástěnky tento příspěvěk, tak byl schovaný. Tzn., že každý dlouhý text se takhle skrývá, nebo mi to někdo skryl, aby ten text nebyl na celou stránku? :-D Předem díky za odpověď, ekouš. :-D

  Ahoj,
  nerozhoduje o tom žádná automatika. Správce může změnit značení příspěvku. V brzkém budoucnu získají podobnou pravomoc i někteří moderátoři nástěnek.

  Ve tvém případě nastavil skrytí jeden ze správců nástěnek. :-)

  Nástěnka

  Ahoj, našel jsem celkem kuriozitu - Ve výjezdu nástěnek se napravo, kde se ukazuje uživatel, který napsal poslední příspěvek, dá prokliknout na vizitku, i když Alíka opustil (zůstane tam odkaz).

  Nemyslím si, že je nezbytně nutné ten odkaz na vizitku všude zrušit.
  Ale budiž, i tady jsem to upravil…