Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Báseň a sympatie Alík radí dětem

  Kluci a láska

  Dobrý den.
  Hodil jsem do skříňky jedné holce báseň a druhý den se na mě
  usmívala pokaždé když to šlo. Co to znamená ❤️😍?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 11. ledna

  Ahoj,
  myslím, že to není těžké uhodnout - a podle připojeného srdíčka si dokonce myslím, že to víš i ty :-) Předpokládám, že šlo o báseň milostnou a nikoli třeba posměšnou, protože to by se na tebe ona dívka asi neusmívala. A předpokládám také, že ona dívka ví, kdo jí báseň do skříňky hodil (ať už jsi jejím autorem, nebo ne). Dle jejích úsměvů lze potom předpokládat, že jí tvá pozornost potěšila.
  To samozřejmě ještě automaticky neznamená, že je do tebe například zamilovaná, ale určitě jí tvá pozornost udělala radost a potěšila jí. Sám uvidíš, jak se situace bude dál vyvíjet, protože to se dá jen těžko odhadnout.
  Měj se hezky!
  Bára

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, vědecký novinář Pragmatik, Škola Vitae, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Kluci a láska

  Středem pozornosti

  Ahoj alíku, ve třídě máme pár kluků co na sebe za každou cenu chtějí upozorňovat, a vychází jim to já bych taky občas chtěl být středem pozornosti ale nechci toho docílit značně nevyspělim chováním, jak to mám teda udělat?

  Předem děkuji za odpověď

  kluk, 14 let, 21. ledna

  Ahoj,

  svěřil ses nám s tím, že bys chtěl být někdy ve třídě středem pozornosti, ale nechceš toho docílit nevyspělým způsobem, jak to dělají jiní Tví spolužáci. Nevím přesně, jak se oni kluci chovají, každopádně mi připadá moc fajn, že přemýšlíš nad tím, jak na sebe upozornit i jinak, lépe. Doporučila bych vycházet hlavně z toho, co je Ti přirozené a třeba z toho co Tě baví. Napadá mě nějaký třeba zajímavý referát, vyprávění zábavného příběhu nebo nějaký originální nápad na to, co by se dalo hrát anebo podniknout – ve třídě, na školním výletě, v tělocviku a podobně. Kreativitě se meze nekladou. Myslím, že by mohlo pomoci, kdyby ses zeptal někoho staršího v Tvém okolí ( i třeba taťky, strejdy, dědy), co se mu kdy povedlo udělat zajímavého či vtipného, když byl v Tvém věku. Nemusíš to zopakovat, ale může Tě to k něčemu inspirovat.

  Držíme Ti palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Jak říct holce, že se mi líbí?

  Dobrý den
  Líbí se mi potřeboval bych poradit : jedna holka ale nevím jak jí říct že ji miluju❤️.
  Děkuji za odpověď

  kluk, 12 let, 8. ledna

  Ahoj,
  svou přízeň a sympatie můžeš projevovat různě a určitě neexistuje jediný „správný“ důvod, jak dát někomu najevo, že se ti líbí. Nepíšeš, o jakou dívku se jedná, ale předpokládám, že se nejspíš vídáte pravidelně, proto bych určitě doporučovala začít tím, že o ni budeš projevovat zájem. To znamená, že si s ní budeš hodně povídat, budeš se zajímat o to, co jí baví, co dělá ve volném čase a podobně. Pokud jsou sympatie oboustranné, bude podobný zájem projevovat i ona o tebe.
  Pak ji můžeš třeba někam pozvat. Můžete jít například na procházku, do kina, cukrárny, zasportovat si a podobně. Jestliže vám spolu bude příjemně, budete jeden druhého vyhledávat a možná vaše přátelství postupem času přeroste ve skutečný partnerský vztah.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Vztah se dvěma spolužačkami

  Ahoj alíku mám vztah se dvěma spolužačkami a ony mají vztah zase ke mně a cítím něco co se nedá popsat. Je to normální?

  Ahoj Martine,

  děkujeme za Tvůj dotaz. Ptáš se, jestli je normální, že máš vztah ke dvěma spolužačkám, a ony zase k Tobě, a také píšeš, že cítíš něco nepopsatelného.

  Martine, zkouším si představit, co myslíš tím "vztahem" a taky to, co cítíš. Podle toho, co čtu v Tvém dotazu, mám pocit, že to, co prožíváš, je něco pěkného. A k Tvé otázce - nevím sice, kolik Ti je let, ale asi jsi Ty i spolužačky ve věku, kdy se vztahy začínáte, děláte v nich první kroky, zkoušíte si, jaké to je. A ano, to se stává, že se vztahy takto projeví, pak se postupně vyvíjejí a proměňují. Uvidíš, jak to mezi vámi půjde dál. Pokud je to, co cítíš, pěkné, tak si to teď užívej.

  Přejeme hezké dny.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Neopětovaná láska - chce se mi umřít

  ahoj, prosím, co mám dělat, když někoho strašně miluju, až tak, že pokaždé když zavřu oči, tak ji vydím, představuji si, jak jí hladím tvář a dávám jí pramen vlasů za ucho, ale jakmile otevřu oči, mé ruce jsou prázdné? co když navždy budou? miluji ji už tři roky, ale ona by si o mě ani neopřela kolo. nemůžeme být víc, než kamarádi. to slovo je suché, nesedí mi k tomu, co k ní cítím. dokážu na své city zapomenout, potlačit je, ale i tak cítím ve své hrudi tlak, jakoby se má ústa měla každou chvíli rozevřít v bolestném výkřiku. někdy se chci jen rozběhnout vesnicí a počkat si na vlak, a ukončit to. ale nemůžu tu nechat svého nejlepšího kamaráda... co mám dělat? prosím

  Ahoj,

  píšeš nám o své lásce, o tom, co cítíš k dívce, kterou už 3 roky miluješ. Podle Tebe můžete být jen kamarádi. To je pro Tebe ale něco, co jen těžko dokážeš snést. Někdy dokonce přemýšlíš nad tím, že bys skočil/a pod vlak. Nevíš, co máš dělat.

  Věřím Ti, že zamilování přináší spoustu hodně silných pocitů – ať už těch krásných, kdy na druhého nemůžeme přestat myslet, představujeme si společné chvíle, tak i těch bolavých, jako právě obavy a lítost, že k nám ten druhý nemusí cítit to samé. Když jsem četla Tvoji zprávu, říkala jsem si, jak hezky, procítěně, až umělecky dovedeš popsat svoje city. Napadá mě, že by mohlo být fajn, zkusit je nějak víc umělecky vyjádřit – třeba napsat o tom nějaký delší text, povídku, slova k písni, vyjádřit je třeba obrazem, tancem, podle toho, co Tě baví. Chápu, že snažit se potlačit lásku k někomu může být až k nesnesení. Zároveň, pokud Tě někdy napadají i myšlenky na smrt, na sebevraždu, připadá mi to už docela vážné. Chtěla bych Tě podpořit, abys na všechny ty pocity nebyl sám (nebo sama - nepíšeš, zda jsi kluk nebo dívka). Když se někomu svěříme s tím, co nás trápí, často to dovede přinést úlevu – třeba rodičům nebo někomu jiného z rodiny, možná oblíbenému učiteli. Zmínil/a jsi svého nejlepšího kamaráda, je prima, že máš někoho takového, i s ním to můžeš sdílet. Kdybys chtěl/a, můžeme to podrobněji probrat na Modré lince – na chatu, telefonu anebo Skypu. Kontakty a provozní dobu najdeš na našich stránkách www.modralinka.cz.

  Držíme Ti palce,

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Ahoj Alíku a všichni co odpovídáte,
  první den školy k nám do třídy nastoupila nová spolužačka, stali se z nás kamarádi a hodně dobře si rozumíme. Jenže to má jeden háček, líbí se mi a já nevím jak jí to říct.
  Takže moje otázka zní: Jak jí říct že se mi líbí?
  Za každou odpověď budu moc vděčný.
  Díky

  Ahoj,
  je skvělé, že jste si se spolužačkou tak dobře porozuměli a stali se z vás kamarádi. Ptáš se, jak jí máš říct, že se ti líbí, ale upřímně si myslím, že není nezbytně nutné skládat přímo vyznání k tomu, aby druhý člověk pochopil, že k němu chováme sympatie. To, že se ti spolužačka líbí, jí můžeš stejně tak dobře dát najevo svým chováním. Tím, že budeš projevovat zájem o ní, zajímat se o to, co zajímá jí a budete spolu trávit volný čas, jí dáš najevo, že se ti líbí, aniž bys jí musel nutně vyznávat lásku. Předpokládám, že když si spolu tak dobře rozumíte, budou vaše sympatie oboustranné a nejspíš se líbíš i ty jí.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Kluci a láska

  Co dělat, když mi někdo vyzná lásku?

  Zdravím a omlouvám se, že vás takto bombarduji dotazy...
  Má otázka tedy je:
  Co dělat, když mi někdo řekne/napíše, že mě miluje?
  Jak se na to dá odpovědět? Já osobně nedokážu vymyslet, jak bych v takovéto situaci zachoval. Pořád si říkám, že by to mohl někdo brát jako vtip (i s tím jsem se již setkal...).
  Děkuji za odpověď.

  kluk, 14 let, 2. prosince 2021

  Ahoj,

  ptáš se, co máš dělat, když Ti někdo vyzná lásku. Na zdánlivě jednoduchou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Záleží na tom, kdo Ti něco takového sdělí, jak to myslí, co za tím vším je, co tím sleduje. Důležité je také to, co ty sám k druhé osobě cítíš, zdali to chceš opětovat anebo to u sebe máš jinak.
  Proto je asi nejlepší nejdříve se krátce zastavit a zamyslet se nad tím, kdo Tě oslovil a proč asi, a podle toho se zařídit.
  Můžeš se také zkusit obrátit na někoho zkušenějšího ve svém okolí, komu věříš, s kým můžeš probírat tyto své otázky a spolu s dotyčným na ně hledat odpovědi. Cest bývá mnoho, vybrat lze jen jednu, proto je dobré se nad vším nejdříve důkladně zamyslet, nejlépe s podporou někoho, komu věříš.

  Jak potom zareaguješ, je věcí Tvé volby, i Tvé intuice.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Ahoj Alíku nebo tomu kdo odpoví :D,
  chtěl bych se zeptat jak navázat řeč s kamarádkou a jak jí pozvat ven. Normálně bych jí napsal přes snapchat nebo něco takového, ale protože se s ní dokážu bavit i normálně (už jsme spolu byli jednou venku a dvě hodiny jsme si povídali) tak by mi to přišlo trapný to psát přes mobil. Rozhodně bych se jí na to nedokázal zeptat mezi ostatními lidmi. Tak bych se jí asi mohl zeptat ve škole brzo ráno (ona bydlí dál od školy tak musí dojíždět autobusem dřív) pokud tam nikdo jiný nebude. Tak tím se zas dostávam k tomu jak navázat řeč a zeptat se jí.

  Předem díky a omlouvám se pokud je to celý nějak zamotaný.

  kluk, 14 let, 12. listopadu 2021

  Milý pisateli, 

  děkujeme za důvěru. Svěřuješ se poradně s tím, že nevíš jak navázat řeč s kamarádkou a pozvat ji ven. Přestože se  dokážete normálně bavit, venku jste už spolu byli i si píšete, tak ti to tentokrát přijde v něčem obtížnější. Tvůj dotaz mi vůbec nepřijde nějak zamotaný, je to úplně normální a běžné téma, na které se tu chlapci i dívky ptají. Nejspíš ti na tom setkání nyní víc záleží a tak cítíš větší nejistotu v tom, jak navázat řeč a zeptat se jí. Zkus vnímat nejdříve to, co za tou nejistotou stojí. Může to být strach, že to odmítne nebo že nezapůsobíš na ní tak, jak by sis přál. Nebo třeba zjistíš, že chodí ven s někým jiným. Zkus si to nejdříve trochu v sobě uvědomit, čeho se vlastně bojíš a co tě v tom nyní svazuje. Je to úplně přirozené a běžné, že  to takto prožíváš. Dívky to mají velmi často také. Nejspíš půjde o dívku, která se ti líbí a tak se cítíš před ní víc nejistý, protože ti na tom víc záleží, aby to "vyšlo". Uvidíš, už jen  to, že si ujasníš své opravdové pocity, které se ti v tom odrážejí, tti samo o sobě může dát víc klidu a uvolnění. Je potřeba abys sám sebe v tom bral s přijetím i nadsázkou. Zkus k tomu pozvání přistupovat jako k běžné situaci, jako jsi už s touto dívkou před tím zažil. A zkus s ní navázat řeč v podstatě stejně jako před tím. Už jednou s tebou ven šla. Tak je pravděpodobné, že půjde znovu. Buď v tom opravdový a skutečně sám sebou. Nic nehraj, nepředstírej. To je nejlepší cesta k druhému.  A mysli na to, že i  navazovat vztahy se musíme učit. A zvláště v tom věku, ve kterém se nyní nacházíš. Uvidíš, že to půjde.

  Tak ti držím palce. Poradce Centra Locika

  Kluci a láska

  Holka, která se mi líbí, má kluka

  Ahoj, mám problém s tím že se mi líbí jedna holka ale problém je v tom že má kluka. Trochu ji znám vím třeba že má ráda fotbal a někdy když jdu ven s kamarádama a kamarádkama tak jde i ona. Moc se nebavíme a když už tak nevím vůbec co říkat. Několikrát jsem si s ní i psal ale je to to stejné zase nevím co psát. Děkuji za radu.

  kluk, 14 let, 21. listopadu 2021

  Ahoj,

  nejsem si úplně jistá, jestli chápu, na co se vlastně ptáš, nebo jakou potřebuješ radu. Líbí se Ti holka, ale má kluka. Někdy se s ní vidíš, ale moc nevíš, o čem si s ní povídat/psát. Chceš od nás radu, o čem si s ní povídat anebo jak ji získat, přestože má kluka? Pokud jde o témata k povídání, může to být to, co zajímá Tebe a ji taky, třeba ten fotbal? Anebo můžeš i vypozorovat, o čem se baví s ostatními kamarády, když jsi u toho a zkusit odvodit, co dál má ráda. Případně se jí na to můžeš klidně i zeptat. Třeba zavést hovor na nějaký z Tvých koníčků a zjistit, jestli to zajímá i ji. Můžete řešit i úplně každodenní věci, jako co jsi ten den zažil, co řešíš v životě atd. No a co se týče toho, že má kluka, je dobré to respektovat. Myslím, že pokud by ses aktivně pokoušel dívku jejímu klukovi přebrat, mohlo by to ublížit více lidem a váš vztah by pak neměl moc čistý začátek. Ve Tvém věku nebývá obvyklé, že by kluk s holkou spolu byli napořád, tak uvidíš, třeba až se rozjedou, přijde jednou i Tvá chvíle.

  Držíme Ti palce,
  Modrá linka

  Kluci a láska

  Holka, která se mi líbí, má kluka

  Ahoj, chtěl bych poradit s tím že se mi líbí jedna holka která má ale kluka. A nevím co mám udělat nebo co jí říct.

  Ahoj,
  to je velmi těžká otázka a k jejímu zodpovězení mám bohužel příliš málo informací. Netuším, jestli je to dívka, se kterou se pravidelně vídáš, nebo někdo, s kým máš spíš občasný kontakt. Nevím, jestli se přátelíte, nebo se ti do jejího života ještě nepodařilo proniknout. Nepíšeš, jak dlouhý či vážný je jejich vztah. Podstatná je informace, kolik je vám let, protože dětské lásky mají přece jen poněkud jinou vážnost než začínající vztahy například v patnácti letech. To všechno jsou velmi podstatné informace, které bychom potřebovali znát, abychom mohli tvou situaci poněkud lépe posoudit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Líbí se mi spolužačka

  Ahoj.
  Už dlouho se mi líbí jedna holka ze třídy a stydím se jí to říct. Ale celá třída to ví a směje se nám. Mě nejde o to že se nám smějí, ale že nevím jestli miluje ona mně. Kamarádi jsme ale už od první třídy. Nevíte, jak mám poznat, že mne miluje, a jestli ano, tak jak ji to říct?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 10 let, 20. listopadu 2021

  Ahoj,
  to, zda k tobě někdo cítí sympatie, se dá poznat podle celé řady náznaků. Pokud jsi své spolužačce sympatický (určitě bych zatím nemluvila o tom, zda tě miluje), nejspíš bude vyhledávat tvou přítomnost, bude si s tebou povídat, zajímat se o tebe (třeba o to, co děláš ve volném čase, čím se zabýváš, co tě baví...), nebo s tebou chtít trávit svůj volný čas.
  Píšeš, že jste kamarádi už dlouhou dobu. Mezi kamarádstvím a láskou je někdy velmi tenká hranice a je dost dobře možné, že postupem času i vaše kamarádství přeroste v něco víc. Zatím bych ti doporučovala pěstovat vaše přátelství, protože to skutečně vůbec není málo - a až budete starší, možná zjistíte, že jsou vaše sympatie víc než přátelské.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Bere mě jen jako kamaráda

  Dobrý den,
  mám takový problém. Už dříve se mi líbila kamarádka, ale ona mě nechtěla. V té době jsem se rozhodl, že se vykašlu na to, abych něco zkoušel nebo se o něco snažil. Přišlo mi, že kamarádství je důležitější. Ona si našla kluka a já s tou holkou jsme byli nejlepší kamarádi. Bohužel její kluk byl blb a zakázal jí se semnou a dalšími kamarády bavit. To znamenalo, že celé letošní prázdniny jsme se s ní vůbec nebavili a vypadla tak samovolně z naší party. Každopádně teď se potkáváme každý den. Svěřila se mi s tím, že ten kluk udělal spoustu chyb, které nebudu jmenovat, a tak se s ním rozešla. Já a naše kamarádky jsme jí byli velkou podporou v době, kdy si ten kluk neuměl přiznat vlastní chybu, všechno házel na ní a nadával jí. Teď jsme znovu nejlepší kamarádi a bavíme se například o tom jak to mám se vztahy, že se mi líbí jedna holka atp.. Postupem času jak se furt tak hodně bavíme se asi momentálně bohužel vrací mé city k ní a city k holce o které jsme se bavili, že se mi líbí se vytrácí. Jenže ona už mě bere jako nejlepšího kamaráda a navíc mi v době ještě předtím než se mi svěřila řekla, že by semnou ve vztahu nevydržela. Absolutně nevím co dělat... Než jsem tohle začal cítit jsem jí řekl, že se mi nelíbí a beru ji jenom jako nejlepší kamarádku.
  Prosím o nějakou radu jak se v této situaci zachovat, díky.

  kluk, 14 let, 14. listopadu 2021

  Ahoj,
  je skvělé, že jsi pro svou kamarádku takovou podporou a že vám vaše přátelství vydrželo i navzdory všem překážkám. Z toho je jasně vidět, že jste skutečně dobří přátelé a máte spolu mimořádný vztah. Je zcela normální, že se city lidí v průběhu času vyvíjí a mění. Takže stejně jako tobě se nejdřív ona dívka líbila, poté jsi ji bral jako kamarádku a teď se ti zase líbí, mohou se vyvíjet i její city. To znamená, že to, že je aktuálně bere jen jako kamaráda, vůbec nemusí být definitivní.
  Možná tě tak bere, protože ty sám jsi jí řekl, že ji vnímáš jako kamarádku. Myslím, že jí klidně můžeš dát najevo, že se tvé city změnily a dokázal by sis představit, že byste byli víc než kamarádi. Buď to bude akceptovat a ukáže se, že cítí něco podobného, nebo skutečně bude chtít, abyste zůstali kamarádi - a v tom případě se s tím budeš muset smířit. Což by ovšem neznamenalo, že už to tak zůstane napořád.
  Držím ti palce!
  Bára

  Kluci a láska

  Ve třídě se mně a mojí holce smějí

  Mám problém mám přítelkyni a už sní jsem rok problém je ten že spolu chodíme do třídy a tak se nám smějou že se milujeme a já i když jsem sní sám tam se bojím ji obejmout nebo ji dát pusu

  kluk, 11 let, 8. listopadu 2021

  Ahoj,
  je mi líto, že se tobě a tvojí holce ve třídě ostatní smějí. Ve tvém věku některé děti ještě nejsou na chození s někým zralé, a tak jim to může připadat směšné. Je hezké, že máš holku už rok, že se máte asi hodně rádi. Byla by škoda, kdyby vám ostatní děti vztah zničily. Říkám si, že by ti mohlo pomoct s někým o tom mluvit. Klidně i s tvojí holkou, jak to prožívá ona? Anebo i s rodiči. Myslím, že je dobré, abys na to nebyl sám. Věřím, že časem to spolužáky přejde, objeví se zase něco jiného, co je bude zajímat a dají vám pokoj. Kdyby ne, neboj se jim dát najevo, aby toho nechali.

  Modrá linka

  Kluci a láska

  Od kolika let se mohu líbat?

  Ahoj mohu se zeptat od kolik se muze libat? Zajima me to

  kluk, 12 let, 9. listopadu 2021

  Ahoj,
  obávám se, že na tvou otázku nelze odpovědět, protože samozřejmě záleží na druhu polibku i na tom, komu je určen. Rodiče obvykle své děti pusinkují už od narození a nikdo se nad tím nepozastavuje. Přirozeně také není určen věk, odkdy si mohou dát polibek kamarádi (například na uvítanou, když mají velkou radost a podobně). Pokud se ptáš na líbání se sexuálním podtextem (jako jsou například francouzské polibky mezi partnery), to by se dalo nejspíš považovat za partnerskou intimní aktivitu a ty jsou legální až od patnácti let.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Ahoj,
  Potřebuji s něčím pomoc. Jsem něco jako non-binary člověk, moje zájmena jsou he/him, protože se mi to tak líbí víc, i když jsem biologicky holka, ale jako holka se 100% nepovažuji (v mém věku to je asi normální. Hledáme sami sebe a až budu dospělí, může všechno být úplně jinak.). No každopádně teď k věci. Seznámil jsem se přes instagram s jednou osobou. Je to trans kluk a bydlí na druhé straně republiky,než bydlím já, takže jsme se nikdy neviděli. Dobře se s ním píše a je s ním sranda. Ale časem, když mi začal posílat svoje fotky(obličeje:D), tak se mi líbil čím dál víc. Už asi víte, kam tím směřuji. Asi jsem se do něj zamiloval. Jak do jeho vzhledu, tak i do osobnosti. Nějaký čas se zdálo, že je láska opětovaná, ale nebyla. Dozvěděl jsem se že někoho má a trošku jsme se kvůli tomu pohádali. Zase se bavíme, ale někdy míň a někdy víc a dřív to tak nebylo. Bavili jsme se pořád stejně, každý den, každou hodinu. Moje otázky tedy zní:

  • je možné že se mi opravdu líbí, i když jsem se s ním nikdy neviděl?
  • o čem se s ním mám bavit? Vím že mi to nemůžete říct konkrétně, protože ho neznáte atd. Ale aspoň přibližně na co se ho ptát apod.

  Děkuji předem za odpověď a za váš čas.

  Ahoj,
  je možné, že se ti líbí někdo, koho jsi v životě neviděl. Někdy může být dokonce snazší zamilovat se do člověka, kterého jsme nikdy neviděli, než do osoby, která je reálná. A to z toho důvodu, že si tyto osoby idealizujeme. Představujeme si je velmi často dokonalejší než jsou. Toto je třeba mít na paměti. Po osobním setkání se tvoje pocity mohou změnit.
  Máš pravdu, že konkrétní témata se radí těžko. Většinou mohou být dobrým tématem nějaké zájmy a koníčky. Ptej se ho, co ho baví, co rád dělá.
  Měj se krásně,
  Péťa


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!