Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Z technické poradny

  Proč jsou mé vtipy zařazené mezi trapné?

  Vtipy

  Ahoj,
  objevila jsem moje vtipy zařazené do trapných.
  Zajímalo by mě, jak se tam ocitly.
  Dal je tam někdo, kdo třeba spolupracuje se správci Alíka?
  Anebo si to myslelo tolik lidí, že se to tam samo automaticky zařadilo?
  Já tomu totiž nerozumím.
  Ale ještě mám jeden dotaz: Jde to tam nějak zaznačit nebo přidat? Jako např. ok a ko
  Děkuju moc.

  Ahoj,
  minulý měsíc jsme zavedli pár nových pravidel pro uspořádání vtipů. Každý vtip má u sebe skrytě poznamenáno, jestli je dobrý, špatný, nebo obyčejný. Tento stav se v databázi aktualizuje podle uživatelského hodnocení každou půlnoc pro všechny vtipy vydané před alespoň týdnem (mladší než týden jsou všechny obyčejné). Jako špatné se berou vtipy s hodnocením nižším než 56 %, jako dobré se berou vtipy s hodnocením alespoň 76 %. Tato procenta jsme stanovili tak, aby do dobrých spadla nejlépe hodnocená třetina a do špatných nejhůře hodnocená čtvrtina všech vydaných vtipů. Zhruba, přibližně.

  Tvé tři vydané vtipy mají v tuto chvíli uživatelská hodnocení 39 %, 52 % a 28 %, všechny jsou níž než 56 %, a proto jsou označené jako špatné. Není to tedy rozhodnutí správců Alíka nebo redakce, ale zprůměrovaný názor více jak 80 lidí, kteří tvé vtipy ohodnotili palcem nahoru, dolu, nebo nepochopením. :-|

  Jak vypadají Alíkovy vtipy pro nepřihlášené si můžeš rychle vyzkoušet tím, že si otevřeš v prohlížeči anonymní okno/záložku a tam nalistuješ alik.cz/v.

  Nepřihlášeným lidem se nyní v hlavním seznamu vtipů ty špatné vůbec neukazují. Přes vtipy totiž získává Alík spoustu nových návštěvníků, nejčastěji je k nám posílá Google. Pokud na základě uživatelského hodnocení víme, že nějaký vtip není moc povedený, je možná lepší (týden po vydání) předstírat, že jakoby neexistuje. Ať má nově příchozí lepší zážitek… O:-)

  Jenže pokud vtip neexistuje a někdo na něj třeba z nástěnky odkáže a na ten odkaz klikne někdo nepřihlášený, kam ho má zavést? Do hlavního seznamu vtipů nemůže, protože tam ten vtip chybí. Proto musel vzniknout oddělený seznam složený jen ze špatných vtipů. A když už umíme filtrovat špatné, proč ne i ty dobré

  Ze statistik vyhledávačů víme, že část lidí googluje „trapné vtipy“ a že na tento vyhledávací dotaz zatím nebýváme moc vysoko ve výsledcích. Proto zkoušíme seznamu špatných vtipů říkat Trapné vtipy. Zrovna tak seznamu dobrých vtipů říkáme TOP vtipy, protože tento divný napůl-anglický pojem také někteří človíčci vyhledávají. Je to tedy z naší strany tak trošku drzá snaha urvat si ještě o kousek lepší pozice ve vyhledávačích. B-)

  Zatím tyto pokusy žádný výrazný efekt na návštěvnost nemají, ale asi je ještě brzo na nějaké závěry. Šibenici také vybojování důstojné pozice pár měsíců trvalo. Nejsme si úplně jistí, jestli lidé hledající trapné vtipy skutečně chtějí špatně hodnocené vtipy… ale nevíme, jak jinak by se trapnost měla rozeznávat. :-)

  Zkus příště poslat nějaký lepší vtip. Ale takový, který ještě nemáme – používej prosím hledání.

  Omlouvám se, pokud se tě označení tvých vtipů za trapné nějak dotklo. Sice se odehrálo automaticky, ale to neznamená, že za to nikdo nemůže. Zkusíme zapracovat na lepším a dostupnějším vysvětlení, co a proč se děje. ;-)

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nechce se mi překládat vtip ze slovenštiny

  Vtipy

  Ahoj, můžu napsat vtip slovensky? Já totiž ten vtip znám slovensky a nechce se mi ho překládat. Děkuji za odpověď ;-)

  Ahoj,
  protože máme slovenské čtenáře rádi a uvažujeme o slovenské verzi Alíka, odpovím ti trochu překvapivě: spíš ne. :-)

  Také máme rozdělanou nějakou hru, která vtipy využívá – a tam, když teď padne bez varování slovenský vtip, tak to je krásně těžké. ]:-)

  Vůbec nám nevadí, když aktivní slovenští uživatelé vkládají texty (nejen vtipy) psané slovensky, protože nejspíš dokážeme později jazyk rozeznat podle toho, kdo je napsal. Chtěli bychom mít v budoucnu minimálně u redakčního obsahu, jako jsou Alíkoviny, vtipy a soutěže, poznamenanou jejich česko-slovenskost. Tedy jestli jsou napsané česky, nebo slovensky, a zároveň jestli jsou nepřeložitelné, nebo jestli jdou strojově přeložit do druhé řeči. Zatím toto značení neexistuje. Takže to, co teď vzniká, bude nutné později nějak uklidit a správně rozškatulkovat… a jeden slovensky napsaný vtip od české uživatelky bude v tu chvíli záhadný protipříklad. :-|

  Takže pokud není slovenština vyloženě nezbytná (třeba kdyby to byla slovní hříčka, která dává smysl jen slovensky) a překladu na tvé straně brání jen lenost, napiš prosím vtip raději česky. ;-)

  Jak dlouho trvá vydání vtipu?

  Vtipy

  Dobrý den, jak dlouho trvá vydání vtipu?

  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  to se vůbec nedá říct. Vtip může vyjít velmi rychle, ale spousta vtipů také nevyjde nikdy. Redakce se snaží z příchozích vtipů dát pryč nevhodné či opakované a ze zbytku vybírat ty nejlepší.

  Skvělé vtipy proto vycházejí klidně skoro hned, zatímco ty méně suprové čekají na dobu, kdy nic lepšího nebude. A ani my nikdy nevíme, zda taková doba nastane, případně kdy to bude.

  Upozorňuji ale, že vtipů můžete vkládat neomezené množství, takže se nemusíte bát, že by vás ty nezpracované nějak omezovaly. ;-)

  Vtipy

  Prodají dítěti 3 tuny dynamitu?


  Nechybí ve vtipech trochu moc témat?

  1. Parašutismus
  2. Letectví
  3. Po smrti
  4. Veřejná doprava
  5. Revizoři

  Ahoj,
  domnívám se, že nechybí.

  Vtipy na téma Parašutismus, Letectví, Veřejná doprava a Revizoři se mohou, podle toho, co se v nich přesně píše, zařadit do témat Cestování nebo Povolání, vtipy o parašutismu by se případně mohly zařadit i do tématu Sport. Vtipy na téma Po smrti by se, opět podle charakteru, mohly řadit buď do tématu Víra, nebo do tématu Černý humor. A v případě, že by se to týkalo i hrobníků nebo lékařů, tak třeba taky do tématu Povolání nebo Doktoři.

  Je pravda, že některé vtipy jsou, co se týče tématu, poněkud hraniční a těžko se pro ně hledá ideální téma. A možná by bylo vhodné nějaká témata doplnit. Ale zase těch témat nemůže být extrémně moc, a zrovna vtipy na tebou uváděná témata by se asi dala zařadit i do těch stávajících.

  Vtipy

  Zdravím,
  když jsem se tady snažila najít to zvíře s oblečkem z adventní soutěže, našla jsem jenom takovou maličkatou chybičku na stránce tebou oblíbené vtipy, je tam napsáno: „Oblíbení se můžeš zase kdykoliv vypnout ...“ a mám pocit, že to nezní správně. ]:-) Jinak jste mega hustí.

  Ahoj,
  už to máme opravené, díky za upozornění. ok

  Jsme rádi, že se dozvídáme i o drobných chybách – že nad nimi návštěvníci Alíka nemávají rukou, ale všechno hlásí. ;-)

  Vtipy

  Ahoj,
  moc dobře vím, že se na Alíku nesmí mluvit sprostě, o to víc mě udivuje, že se zde vyskytuje několik sprostých vtipů. Nechci konkrétně uvádět, jaká slova se v nich vyskytují, ani z nich nemůžu nařknout konkrétní uživatele, protože obsahují pouze datum vydání a jsou několik let staré.

  Ahoj,
  v minulosti se vtipy při zařazování kontrolovaly trochu jinak než v současné době a mohlo se stát, že byly zařazeny i takové, které by bylo lepší vyřadit. Ale není v možnostech současné redakce všechny dosud zveřejněné vtipy procházet a kontrolovat. To, že u nich není uveden konkrétní uživatel, znamená, že je kdysi vložil někdo, kdo už na Alíku není.

  Pokud na nějaký takový nevhodný vtip narazíš, tak zkus napsat do pošty někomu z redakce s odkazem na ten konkrétní vtip, a redakce posoudí, zda je skutečně nevhodný, a pokud ano, tak ho buď vyřadí, nebo, pokud je to možné, v něm nevhodná slova nahradí vhodnějšími.

  Které vtipy jsou Top?

  Vtipy

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak se ve vtipech určuje kategorie „Top vtipy“, jestli to jsou nejlepší vtipy za celou dobu vtipů, nebo jen za nedávnou dobu nebo jak.

  OdpovedJeNe, 7. července 2022

  Už tam máš vysvětlení. >X<-
  (Jen při přihlášení.)

  Vtipy

  Ahoj poradno a spol.
  Mám dotaz. Za jak dlouho se vydá vtip (cca)?
  Předem děkuji za odpověď.
  Jůlie

  Ahoj,
  to je naprosto různé. Někdy se stane, že vtip je vydán velmi brzy po vložení, případně, když je nevhodný, je rychle zamítnut. Ale jsou i vtipy, které nejsou tak dobré, aby si některý redaktor troufl je vydat, ale ani tak špatné nebo nevhodné, aby byly zamítnuty. Takže v nevydaných vtipech je spousta nepříliš dobrých vtipů, které čekají... na co vlastně? Až se v redakci najde někdo, kdo si troufne je vydat nebo zamítnout. Nebo až bude zprovozněna vtipová komise. Některé tam čekají už několik let.

  Ale dá se říct, že pokud je vtip opravdu povedený, je reálná možnost, že může být vydán během několika dnů nebo několika málo týdnů.

  Fialová korunka pro vtipovou komisi?

  Vtipy

  Co kdyby tedy měli ti členové budoucí „vtipové komise“ ty fialové korunky?

  Chtěli bychom, aby korunka značila jen a pouze důvěryhodné osoby, kterým věří vedení Alíka, nebo kterým věří lidi, kterým věří vedení Alíka. Hierarchie osob teoreticky může být v budoucnu větší, možná by časem mohla vzniknout nižší úroveň správce, která by měla žlutou korunku… ale zatím takový plán není.

  Role vtipové komise bude sice důležitá, ale bude to jen mračno lidí, kterých se ptáme na názor, nebudou mít žádnou vyšší odpovědnost. Pokud si web představíš jako velký přístroj, vtipová komise je takový detektor humoru, zatímco správci s korunkou jsou cosi jako řídicí jednotka, která dává pozor, aby všechno fungovalo.

  Pokud člověku s korunkou někdo nahlásí problém, řeší ho.
  Pokud člověku ve vtipové komisi někdo nahlásí problém, tak… nevím, možná jen posoudí, jestli je dostatečně vtipný? :-)
  Nikdo by vtipové komisi neměl hlásit problémy, které vyžadují správcovské zásahy. Nebudou mít žádnou indikaci. Čím dál víc jsem přesvědčen, že bude i spravedlivější, když je nikdo nepozná.

  Vtipy

  Ahoj Alíku a spol.
  Jak zjistím že se můj vtip vydal8-o
  Předem děkuji za odpověď;-)
  Klára

  Ahoj,
  do nevydaných vtipů jsme nedávno přidali nápis „nevydaný“. Teď je v seznamu svých vtipů poznáš. Vydané jsou ty, které v sobě nemají žádný nápis. ;-)
  (Ostatní nesprávci ale na uvedeném odkazu vidí jen vydané vtipy od tebe.)

  Vtipy

  Dobrý den, bude zveřejněn můj vtip a dostanu za to nějaké kačky? Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  jestli bude tvůj vtip zveřejněn se uvidí podle aktuální situace. Obvykle se vybírají ty nejlepší vtipy z dostupných.

  Kačky ale určitě nedostaneš. Odměny se dostávají za články v Alíkovinách, ale za vtipy nikoli. Už jen proto, že vtipy jsou v drtivé většině případů odněkud převzaté...

  Vtipy

  Psala jsem 3 vtipy:

  1. se nevydal
  2. se nevydal
  3. opakovaný

  Ty nevydaný prosím proč se nevydaly?

  A ten opakovaný; já jsem ho hledala a nikde tady na Alíkově není tak proč se nevydal.

  Jestli to půjde tak prosím o co nejkókrentnější odpověď děkuji

  Ahoj,
  za opakovaný vtip považujeme nejen vtip, který je zcela doslovně stejný, ale i vtip, který má stejnou podstatu, ale jsou tam například prohozená slova nebo pozměněné jméno. Jestli je zveřejněn nějaký vtip o Pepíčkovi, tak nezveřejníme dalších 364 vtipů stejného obsahu, ale se 364 jinými jmény z kalendáře.

  Vtip o tom, jak ulovit krokodýla, byl již zveřejněn 22. listopadu 2021, i když je trochu jinak členěn na odstavce a je tam trochu jiný slovosled, ale jinak je to nepochybně ten samý vtip.

  Ten Tvůj vtip o větráku a Babišovi byl již zveřejněn minimálně třikrát o Kalouskovi, a to například 22. listopadu 2012, 7. dubna 2013 nebo 8. prosince 2013. Ale i kdybychom chtěli vydat ten samý vtip o Babišovi, tak by to nebyl ten, co jsi poslala Ty, ale i o Babišovi už tento vtip přišel minimálně dvakrát, a to v březnu 2021 a v květnu 2021, ale nezveřejnili jsme ho, protože jsme ho považovali za stejný, jen s jiným jménem. Ale kdyby, tak bychom ho nejspíš zveřejnili od uživatele, který ho poslal první.

  Co se týče Tvého vtipu o zajíci a mrkvi, nelze vyloučit, že někdy zařazen bude, stejně jako to nelze vyloučit u řady dalších nezařazených vtipů, které byly zaslány už před několika týdny či měsíci.

  Vtipy

  Ahoj, proč se občas stává, že se vydá opakovaný vtip? Chápu, že správci nejsou bezchybní, ale někoho pak třeba docela naštve, že mu vydají vtip, a později vydají stejný vtip někomu jinému a má lepší hodnocení.

  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak.

  Ahoj,
  omlouváme se za toto nepříjemné nedopatření.
  Naštěstí u Alíkových vtipů existuje pro redaktory nástroj pro detekci opakovaných vtipů. Bez něj by to nešlo vůbec. Jenže i tak se občas stane, že buď ten nástroj opakovaný vtip nenajde, nebo že redaktor v tom spěchu udělá chybu a přehlédne to a opakovaný vtip zařadí. Něco takového se bohužel stalo i u Tebou zmíněného vtipu.
  Pro úplnost ještě dodávám, že v současné době z vtipů, které uživatelé vkládají, je naprostá většina opakovaných, které už v Alíkových vtipech byly zveřejněny dříve.
  Ještě jednou se omlouváme za nedopatření, ke kterému zde došlo.

  Vtipy

  Ahoj trochu nechápu jak se tohle povedlo...
  Vidím tu jako dnešní vtip vydány „Jsi jako kolotoč... Vždycky, když tě…
  Od „PRALINEČKA“, jenže ona je zatoulaná8-o
  Jak mohla přidat vtip, když tu víc jak rok není? Není to nějaký starý vtip, který se omylem dostál nahoru? Není to něco podobného jako tohle
  akorát na opačnou stranu?

  Ahoj,
  mezi nezpracovanými vtipy je spousta vtipů, z nichž některé byly vloženy i před několika lety. V řadě případů to jsou vtipy, které jsme nezařadili, protože byly k dispozici vtipy vhodnější, ale přitom nebyly tak moc nevhodné, že bychom je hned smazali. A teď přichází tak málo vtipů, které by byly vhodné a přitom nebyly opakované, že někdy musíme sáhnout do těch vtipů vložených kdysi dávno, které jsme ještě nezařadili.

  Vtipy

  Ahoj, po tom aprílovém vtipu nevidím své hodnocení vtipů. Jak to mám řešit?

  Hodnocení se ukládalo, jen nebylo vidět. Už je to opravené.