Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Struktura výtoku Alík radí dětem

  Menstruace a výtok

  Ahoj,
  Minule byl asi můj dotaz špatně pochopen.
  Ptala jsem se jakou strukturu má výtok, a myslela jsem výtok obyčejný. Takový který je ještě před začátkem menstruace.
  Chtěla jsem to jen objasnit, a možná se tedy odpověď změní.
  Stejně ale děkuji.

  holka, skoro 10 let, 11. května

  Ahoj,

  nevím, čemu říkáš a co si vlastně představuješ pod obyčejným výtokem. Stojím plně za naší minulou odpovědí. Zkus si promluvit s mámou a pak hledejte řešení společně. Poslední slovo může mít gynekolog, odborník na tuhle problematiku, což my nejsme.

  Modrá linka

  Podpořte prosím Modrou linku!
  Pomohla již v této poradně tisícům dětí.

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Menstruace a výtok

  Třetí menstruace

  Ahoj aliku
  1)Menstruaci mám po třetí
  Poprvé jsem ji měla 6 dni pak 7 dní a teď po třetí a už je to devet
  Dní, nejhorší je že to nevypada že by to přestávalo
  Bojím se že je to špatně, ale někde jsem četla že první dva roky je to nepravidelne.Tak já nevím prosím porad.
  2) nevíš o něčem co by menstruaci oslabilo nebo zastavilo ?

  holka, 12 let, 5. září

  Ahoj z Modré linky,

  píšeš ohledně menstruace. Tvá třetí menstruace je zatím nejdelší, nepřijde Ti, že by přestávala. Chápu Tvé obavy a je dobře, že jsi k sobě a svému tělu pozorná. Je pravda, že pár měsíců ze začátku můžou být nepravidelné a časem se ustalují, a to je docela normální. Zároveň pokud máš velké bolesti, něco se Ti nezdá v pořádku anebo se něco výrazněji změnilo oproti minulým menstruacím, tak se svěř mamce nebo někomu jinému blízkému, aby Tě pomohl objednat na gynekologii na kontrolu - pro Tvou jistotu. Neboj se svěřit s tím vším lékaři naživo, ten se může doptat, vyšetřit Tě, poradit dál anebo Tě ujistit. Dopřej si dostatek odpočinku a spánku, fyzicky se nepřemáhej, možná Ti udělají dobře teplé sprchy, obklady anebo některé bylinné čaje, pomalé procházky.

  Držíme palce, ať jsou Tvé dny zase příjemnější.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Poděkování a výtok

  Ahoj milý Alíku a spol., moc bych vám chtěla poděkovat za radu, moc mi to pomohlo. S klukem, jenž se mi líbí jsem si začala trochu psát, no sice to nebyla žádná sláva, ale teď si často hledíme do očí a občas se i usmějeme. Vzhledem k tomu, že zase začne škola a budeme se denně vídat, jsem připravená s ním navázat konverzaci. Celkem studuju i různé věci ohledně pozitivní energie atd. a naučila jsem se, že představivost dokáže cokoli. Když si představuju, jak se cítím u věci, u které chci, aby se splnila a už si představuju, že jsem to dokázala nebo že se ta daná věc děje apod., je ten klíč k celé té věci. No to jsem se zase rozepsala 😅

  Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc: každé ráno, když vstanu a jdu na záchod, mám ve a okolo vagíny takový jakoby bezbarvý sliz. Na internetu jsem našla, že je to výtok. I během dne se mi na kalhotkách objeví taková skvrna se stejnou tekutinou. Prý je to normální, ale nevím. Tedy je to normální, případně jak tomu nějak zamezit? Děkuju🐾

  holka, 12 let, 2. září

  Ahoj z Modré linky,

  těší nás, že Ti naše odpověď pomohla a že se Ti s klukem, který se Ti líbí, daří sbližovat. Držíme Ti palce, aby to ve škole probíhalo tak, jak si přeješ. Je moc fajn, že se snažíš o pozitivní myšlení.

  Ptáš se nás také na výtok a zda je to normální. Je to tak, jak sis našla na internetu - výtok je pro dívky a ženy zcela normální. Je v pořádku, že se u Tebe zrovna teď v dospívání začíná objevovat. Výtok může být u každé dívky různě častý a v různém množství. I jeho hustota se může měnit. Je normální mít výtok třeba i každý den. Nejde tomu nijak zamezit, je to něco, co neovlivníš. Pokud výtok nijak nezapáchá a nemáš žádné bolesti v podbřišku anebo vaginální svědění, je vše v pořádku a nemusí Tě to znepokojovat. Z hygienického hlediska může pomoci používání intimních vložek, neboli intimek. Pokud bys měla další dotazy, můžeš se zkusit obrátit na nějakou starší dívku nebo ženu v Tvém okolí, které věříš. Může to být třeba mamka, starší sestra, sestřenice nebo kamarádka.

  Přejeme Ti pohodový start nového školního roku.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Přetrvávající výtok

  Ahoj,
  Asi cca půl roku (možná víc) mám výtok. Máma o tom ví a asi čtyřikrát už jsme byli u doktorky na výtěru z vy víte čeho a pokaždé byli výsledky stejné a to že tam mám bakterii ze stolice. Dříve jsem se utírala špatným směrem, ale teď už to aspoň 2 měsíce nedělám a utírám se opačně. Po každé toaletě se umyji v bidetu a utírám se vlhčenými ubrousky. Každý večer se sprchuji intimním gelem a beru probiotika. Jsem z toho docela zoufalá a přes den mi to vadí

  Holka, 11 let, 3. září

  Ahoj z Modré linky,

  děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíš se svým trápením. Píšeš o tom, že již nějakou dobu máš výtok. S mámou jste byly už několikrát u lékařky a i když se snažíš dbát na intimní hygienu, používáš vlhčené ubrousky a bereš probiotika, problém stále trvá. Píšeš, že jsi z toho zoufalá a vadí Ti to.

  Mrzí mě, že máš takové trápení. Věřím, že je to velmi nepříjemné a obtěžující. Myslím, že je moc fajn, že to řešíš s pomocí mamky, a že jste byly i u lékařky. Vnímám, že se snažíš dělat opravdu hodně proto, abys tyto problémy neměla a chápu, že jsi zoufalá, když přes veškerou snahu nevidíš zlepšení. Nejsem si jistá, zda Ti dokážeme dát nějakou radu, která by vedla k vyřešení Tvého problému. Doporučila bych Ti o všem znovu mluvit s mamkou a znovu se společně obrátit na odbornou lékařku. Věřím, že ona s Tebou dokáže probrat co případně dělat víc nebo jinak. Zároveň přemýšlím nad tím, že v určitém věku může být přítomnost výtoku i projevem hormonálních změn, které k dospívání patří, ale to je opravdu na posouzení lékaře.
  Také přemýšlím nad tím, jestli můžeš o svém problému kromě mamky s někým mluvit. Třeba s nějakou kamarádkou, které věříš a dokázala by ses jí svěřit, nebo i ve škole se školním psychologem/psycholožkou, pokud ho/ji máte. Mít možnost se někde svěřit, postěžovat si, projevit svoje emoce může přinést alespoň nějakou úlevu. Případně se můžeš obrátit i na naši linku, nebo využít možnost chatu, kde je možné se na to, jak situaci prožíváš podívat podrobněji. Kontakty nalezneš na www.modralinka.cz.

  Přejeme hodně sil a trpělivosti.

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Ahoj poradno, mám otázku ohledně menstruace
  7.8. mi skončila ta poslední, dnes je 17.8. a opět jsem ji dostlala ale měla jsem ji dostat až 29.8. Já jsem ji už minule dostlala o 8 dnů dříve než jsem měla ale teď jsem ji dostala o 12 dnů dříve.
  Můžete mi prosím odpovědět co nejdříve

  holka, 13 let, 17. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  pokud jsem Tvůj dotaz správně pochopila, znepokojuje Tě, že Tvá menstruace není pravidelná, přišla Ti teď ve dvou případech dříve.

  Chci Tě ujistit, že na začátku je běžné, že menstruace není pravidelná. Nevím, kdy jsi dostala svou úplně první menstruaci, ale je běžné, že i zhruba rok může být menstruace nepravidelná. Začíná se ustalovat postupně. Každá žena má jinak dlouhý cyklus, ten kratší má třeba 21 dní, delší i 35. I délka krvácení se může měnit od dvou až po osm dní. Některým dívkám se stává i to, že dostanou první menstruaci a pak další nemají i několik měsíců, někdo ji má naopak častěji, jako zrovna Ty. Pokud nezažíváš nějaké výrazné změny jako například velkou bolest nebo abnormálně silné krvácení, to co popisuješ, se mi zdá v pořádku. Kdyby Tě to i dál znepokojovalo, je dobré promluvit o tom s blízkou ženou, které věříš, třeba s mámou, tetou, starší sestrou apod.

  Přejeme Ti hezké letní dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok a jak si říct o vložky

  Ahoj chci se zeptat na dotaz který tu asi někde byl.
  Mám v kalhotkách úplně každý den mokrý flek, četla jsem že je to normální a že to znamená brzký příchod menstruace. Já ten flek ale mám už rok. Je to divné?
  A ještě něco. Jak mám mámě říct že potřebuji vložky a navíc jí to potřebuji říct mezi čtyřma očima protože nechci aby to slyšel můj 18ti- letý bratr. Děkuji

  holka, 12 let, 11. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  to co popisuješ, je výtok z pochvy, který je pro dívky a ženy naprosto normální. Výtok se v průběhu měsíce může měnit, co se týče barvy, hustoty i jeho množství. Některé ženy jej mají skutečně i každý den. Pochva se výtokem čistí a je to i známka hormonálních změn, ke kterým ve Tvém věku může docházet. Může a nemusí se jednat o známku, že Ti brzy přijde menstruace, to je opravdu velmi různé. Před menstruací se někdy objevuje výtok hnědý, někdy se mu říká špinění. Nemusíš se tím znepokojovat. Jedině pokud bys zažívala svědění pochvy anebo výtok nějak výrazně zapáchal, je dobré to konzultovat s lékařem.

  Co se týče vložek, pro výtok jsou vhodné intimky, které jsou malé a tenké a pro výtok obvykle stačí. Pokud nechceš, aby o tom věděl bratr, je dobré vybrat si pro rozhovor s mámou čas, kdy bratr nebývá doma anebo poprosit mámu dopředu, že bys s ní ráda mluvila o samotě. Je v pořádku jí říct, že máš výtok a že bys ráda používala intimky nebo i jiné vložky. Můžeš mámu taky poprosit, aby Ti k tomu dala více informací a vysvětlila Ti, jak tyto pomůcky používat. Pokud by to s mámou nešlo, máš ve svém okolí někoho jiného, s kým to probrat? Třeba tetu, sestřenici, starší kamarádku? Tyto dotazy můžeš případně konzultovat i se svou dětskou lékařkou/lékařem.

  Přejeme Ti hezké letní dny.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Co když přijde menstruace u moře

  Ahoj Alíku a spol.
  V září pojedu s rodiči k moři a bojím se abych zrovna neměla menstruaci. Četla jsem že i holky v mém věku si dávají tampon a rodičům to nevadí, ale mamka mi ho nechce povolit. Prý by se mi mohla protrhnout panenská blána. Snažila jsem se ji přemluvit ale moc mi to nejde. prosím poraďte co mám dělat:-( Ginny

  Ginny 12 let, 10. srpna

  Ahoj Ginny,

  díky za důvěru, se kterou se nám svěřuješ. Rozumím, že Tě napadlo užívání tamponů, na dovolené mohou pomoci užít si moře, i kdybys měla dny, ve kterých menstruuješ. Panenská blána je velmi pružná a tampony by ji neměly protrhnout, zvláště pak se doporučují tampony nejmenší velikosti, aby to bylo bezpečné a snadno se zavádějí. Samozřejmě zaručit Ti to nedokážeme, ale spíše se to opravdu nestává. Chtěla bych Tě podpořit, abys to s mamkou ještě probrala, zmínila jí proč Ti na tom záleží. Sama si zvaž, jestli a co chceš zkusit, máš právo si to promyslet a zkusit, jak potřebuješ.

  Držíme palce, ať si užiješ krásné dny u moře.
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok mezi menstruacemi

  Ahoj Alíku a spol.
  Je normální že když zrovna nemám menstruaci ( takže ty dny mezi ) tak mám výtok? Menstruaci jsem měla už třikrát. Byla bych ráda za odpověď protože se bojím abych neměla třeba nějakou pohlavní nemoc. ( S mamkou se o tom moc nebavím ) Děkuji za odpověď ale pochopím když dáte přednost jiným dotazům.;-)

  Gynnyanomym 12 let, 4. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  je možné, že vzhledem k tomu, že se Tvá menstruace teprve ustaluje, máš výtok i mezi dny, kdy menstruuješ. Vše může být ještě nepravidelné a velká hormonální změna s tím pravděpodobně souvisí. Můžeš i v tyto dny nosit intimní vložky, aby Ti bylo pohodlněji.

  Brzy bys měla jít i na pravidelnou kontrolu na gynekologii, neboj se o tom zmínit mamce, ať Tě může objednat. Lékařce pak určitě řekni, že míváš výtok a popiš, jak vypadá. Přirozený výtok je potřeba rozlišovat od výtoku kvůli infekci, který doprovází nepříjemné pálení, nepohodu při vyprazdňování, výtok má nezvyklou barvu, konzistenci a může i zapáchat. Pokud je ale běžný, jak jej znáš, je malá pravděpodobnost, že by to bylo něco ohrožujícího.

  V případě jakýchkoliv změn nebo pochybností se svěř přímo lékaři, mamce nebo jiné dospělé ženě, ke které máš důvěru. Nemusíš na to být sama, je to vše pro Tebe nové a zasloužíš si v tom podporu.

  Co nejhezčí dny přeje
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Menstruace na dovolené

  Dobrý den, za pár týdnů máme jet s rodiči k moři, jenže v té době budu mít menstruaci, nedalo by se tu menstruaci nějak vzdálit nebo jít do moře s ní bez tamponu? A nebo nejsou třeba nějaké menstruační plavky? Prosím o pomoc

  holka, 14 let, 2. srpna

  Ahoj,
  je samozřejmé, že si nechceš kazit dovolenou menstruací. Oddálení menstruace pomocí léků je však poněkud problematické. Musela by ses objednat k lékaři, který by ti předepsal adekvátní léky. Menstruaci lze posunout i prostřednictvím antikoncepce, kterou, jak předpokládám, v současné době neužíváš. Tudíž pro tebe bude nejpřijatelnější variantou použití tampónu, se kterým se dá i koupat, nebo už zmíněných menstruačních plavek. Ani jedna z těchto možností tě nebude nijak omezovat v pohybu a budeš si moci prázdninového koupání užít do sytosti.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Sex během menstruace

  Ahoj Alíku a spol. Můžu mít sex během menstruace? Moc se omlouvám že se ptám ale zajímá mě to.

  Moc děkuji a omlouvám se za váš čas
  Pája

  Holka 11 Pája, 2. srpna

  Ahoj Pájo,

  sex během menstruace je možný, i když se ne zcela doporučuje - uslyšíš více názorů, ale důležité je vycházet z toho, jak to máš Ty.

  Při sexuální pauze během menstruace to může být klidný čas pro Tebe a Tvé tělo, které se potřebuje očistit a zregenerovat. I tak je během sexu při menstruaci potřeba používat antikoncepci a být na sebe opatrná, ať pro Tebe sex není bolestivý. Záleží opravdu na Tobě a Tvé chuti, do ničeho se nemusíš nutit, ale ani si to odpírat.

  Jen chci připomenout, že sexuální aktivity jsou zákonem povoleny od 15 let.

  Přejeme krásné letní dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Jak si zavést tampon

  Ahoj,

  1. jak zavést tampon s aplikátorem?
  2. jak dlouho můžu mít tampon v sobě když se koupu v moři ?
  holka, 13 let, 30. července

  Ahoj z Modré linky,

  jak na tampon s aplikátorem Ti poradí tyto obrázky (https://www.wikihow.cz/Jak-si-poprv%C3%A9-zav%C3%A9st-tampon), je to pro někoho jednodušší než s obyčejnými tampony, uvidíš, co Ti bude vyhovovat více. Při koupání záleží na síle menstruace v ten den - někdy je potřeba tampon měnit třeba co hodinu, dvě, později stačí větší rozpětí, nejvýše však 7 hodin. Pokud chceš mít pohodlí, tak si tampon vyměň po tom, co vyjdeš z vody/přestaneš s koupáním. Zároveň na to nemusíš spěchat, pokud to nebudeš sama cítit, někdy výměna může být u moře komplikovanější a méně hygienická, pokud tam nejsou v blízkosti toalety s tekoucí vodou.

  Příjemný a bezstarostný čas u moře přeje
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Nevím, jestli to je menstruace

  Ahoj, před asi 2 dny jsem možná dostala měsíčky.

  Na kalhotkách už mám něco červeného ale jen malou kapičku cca 1 cm. Nevím jestli je to menstruace nebo něco jiného. Jinak Výtok už jsem měla a byl v pohodě.

  Otázka: je to menstruace?

  holka, 10 let, 28. července

  Ahoj z Modré linky,

  možná jsi před pár dny dostala měsíčky, nejsi jistá, jak dobře poznat, že to tak opravdu je. Takto přes mail Ti to taky bohužel nepotvrdím ani nevyvrátím. Říkám si ale, že je to dost možná jeden z prvních znaků, že se menstruace blíží a že začne. Je normální, že přichází postupně. Třeba za pár týdnů se může objevit silněji, více výtoku apod. Anebo Tvé tělo bude mít pauzu a přijde to až za nějaký čas. Každé tělo má svoje načasování a má to trochu jinak. Pokud bys potřebovala poradit a chtěla v tom mít jasněji, tak se neboj svěřit blízkým v Tvém okolí – mamce, starší kamarádce, sestře, tetě. Můžeš jim popsat, co se děje a ony Ti řeknou své zkušenosti, nemusíš v tom být sama. Není to ostuda, naopak je to velká změna, která Tě posouvá dál. Případně se můžete s mamkou domluvit, že zajdete k lékaři, abys měla jistotu, o co se jedná a že je vše v pořádku.

  Držíme palce a přejeme ještě krásné letní dny,
  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Nepravidelná menstruace

  Ahoj aliku a spol,
  Uz delsi dobu mam takovy problem. Mesicky uz mam asi 3 roky, nikdy jsem je nemela pravidelne. Posledni mesic se mi vsak stava ze krvacim kazdy den, sice jen trosinku. Neni to samozrejme jako v kuse ale nekdy proste me to prekvapi. Zadne bolesti nemam. Prave vcera se mi stalo, ze jsem byla na kole a kdyz jsem se vratila domu, zjistila jsem, ze jsem krvacela po tom co se tyden nic nedelo a dneska uz zase ne. Je to normalni? Mamce jsem nic nerikala. Hrozne se bojim co se deje a potrebuji odpoved. Dekuji

  holka, 13 let, 27. července

  Ahoj z Modré linky,

  děkujeme Ti za důvěru, s jakou se Alíkovi svěřuješ. Trápí Tě nepravidelná menstruace. Je proto moc dobře, že se zajímáš o to, co se s Tvým tělem děje.
  Je pravdou, že menstruace může být v prvních pár letech dost nepravidelná, než se během dospívání pomalu ustálí. Ale to, že se u Tebe krvácení objevuje téměř každý den, mi nepřijde zcela v pořádku. Někdy se to však může stát například vlivem hormonální nerovnováhy.
  Nejsem ale lékař a bez řádného vyšetření nelze takto na dálku poznat, co se v Tvém těle odehrává. Rozumím tomu, že máš strach o své zdraví. Bylo by proto dobré, abys navštívila gynekologa, který by zkontrolovat, zda je u Tebe vše v pořádku. Případně by Ti mohl předepsat vhodné léky na ustálení menstruace. I pro Tebe by pak mohlo být příjemnější, že Tě krvácení nadále nebude překvapovat v nevhodné okamžiky.
  Píšeš, že jsi o tom mamce zatím neřekla. Chci Tě podpořit v tom, aby ses nebála mamce svěřit a zkusila si s ní o tom promluvit. Společně pak můžete vyhledat a navštívit vhodného gynekologa. Věřím, že Tě mamka vyslechne a pomůže.

  Držíme Ti s návštěvou lékaře palce,

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Výtok / menstruace

  Ahoj.Už podruhé mám hnědý výtok nebo aspoň myslím že podruhé no ale začíná to stejně jako mi to začínalo minule.Je prvně světlounce hnědý a pak je tmavě hnědý až do červena a je hodně silný.Dnes ho mám ten světloulince hnědý.Nevíš proč to mám po druhé? Nebo co to znamená?Děkuji za odpověď.

  holka, 11 let, 26. července

  Ahoj,

  píšeš, protože Tě trápí výtok a Ty si nejsi jistá, co to znamená. Myslím, že je moc dobře, že se zajímáš o to, co se s Tvým tělem děje.
  To, co popisuješ, zní jako začínající menstruace, což je v Tvém věku zcela přirozené - začátek menstruačního cyklu je součást dospívání. U ženy se menstruace opakuje přibližně jednou za 28 dní (z počátku se může objevovat i nepravidelně a později se ustálit), což je pravděpodobně i důvod, proč se u Tebe výtok objevil již podruhé. Menstruace trvá vždy cca 5-7 dní, během kterých se barva výtoku může měnit vlivem množství vylučované krve.
  Pokud bys k tomu měla další otázky, bylo by dobré, aby ses mohla obrátit na někoho, s kým změny na svém těle můžeš dále probírat. Zkus se o tom začít bavit například s mamkou, tetou nebo jinou ženou ve svém okolí, které důvěřuješ. Bylo by dobré s ní probrat i používání menstruačních pomůcek. Na Tvé dotazy by měla být schopna odpovědět i Tvá praktická lékařka.
  Na dané téma ale nejsme odborníci, navíc takto po internetu je těžké poznat, zda se o menstruaci skutečně jedná. Pokud bys i nadále měla obavy, doporučím Ti zvážit s rodiči návštěvu gynekologie.

  Pěkné dny

  Modrá linka

  Menstruace a výtok

  Jak říct mamce, že jsem dostala menstruaci?

  Ahoj Alíku a spol. Mám dotaz jak říct mamce že jsem dostala menstruaci?Já ji naštěstí nemám ale bojím se kdybych ji dostala jak to říct .

  PS. S mamkou se o tomto moc nebavíme

  Holka 11 Pája, 23. července

  Ahoj,
  menstruace je naprosto normální součástí života ženy a vůbec nemusíš mít strach o ní (až ji dostaneš) mamince říct. Dokonce bych ti doporučovala, aby sis s maminkou promluvila ještě dřív, než začneš menstruovat. Vůbec se nemusíš ničeho obávat a klidně se maminky vyptej na všechno, co tě ohledně menstruace zajímá. Jsem si naprosto jistá, že to maminka pochopí a bude se s tebou bavit otevřeně. Až později začneš menstruovat, jednoduše to mamince řekneš a ona ti určitě pomůže i s praktickými věcmi, které s menstruací souvisí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Kdy si měnit tampón?

  ahoj aliku a spol. mam podle me celkem silnou menstruaci. Tampony si menim kazdou 1,5-3 hodiny a vzdy je upne plny. No muj dotaz je jestli ho mam menit tedy az je plny nebo drive? predem dekuji

  holka, 13 let, 18. července

  Ahoj,
  tampón bys měla měnit tehdy, když je zcela nasáklý, ale samozřejmě ještě předtím, než proteče ven. Doba, za jak dlouho tampón nasákne by se měla v průběhu menstruace měnit (na začátku je krvácení obvykle nejsilnější) a stejně tak bys intenzitě krvácení měla přizpůsobovat i velikost tampónů, kterou používáš.
  Měj se hezky!
  Bára