Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Obrázek
jak se dá alíku vymazat z vyzitky obrázek?
Anonymní, 19. června 2008
Alík26. června 2008
Ahoj, obrázek už by měl jít vymazat velmi snadno. V možnostech úpravy vizitky máš i možnost mazat nahrané obrázky. Pokud máš na mysli malý obrázek u přezdívky, tak ten nejde smazat, ale pouze nahradit nějakým jiným. Malé obrázky by neměly být větší než 100 kB a ty velké by měly mít velikost maximálně 500 kB. Formát je možný jpg, gif nebo png.
Alík

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Obrázek

Ahoj, mám takový nejspíš hloupý dotaz. Hledala jsem úplně všude, ale nikde se mi nepodařilo nalézt možnost změny profilové fotky. Poradíte mi prosím, kde se fotografie mění? :)

Half-BloodPrincess, 8. června
Pralinka2 10. června

Ahoj,
poradíme, až to půjde. Momentálně vkládání jakýchkoli obrázků na Alíka není dořešené, ale je to jednou z priorit programátorů.

Obrázek

Můžu se zeptat, jak vložit do článku obrázek, dříve mi to normálně šlo, ale teď vůbec nic. Jak to mám udělat?

Sofie, 5. června
Pralinka2 5. června

Ahoj,
nová verze Alíka na novém serveru ještě není úplně dodělaná, podařilo se zprovoznit ty nejdůležitější věci, tedy klubovnu, nástěnky, vkládání Alíkovin, hry, ale některé věci se teprve dokončují, jednou z nich je vkládání obrázků. Nejen do článků, ale i například na vizitku. Ale je to jednou z priorit a programátoři doufají, že během několika týdnů by to mělo být zprovozněno.

Obrázek
Ahoj Alíku,Jak si na vizitku mohu přidat fotku?
tomčoslav, 12. června 2015
správce Alíka - Mari123. června 2015
Obrázky - fotky se přidávají vpravo nahoře v nastavení. Dostaneš se tam na nastavení vizitky a dole si pak můžeš přidat až tři obrázky.
Obrázek
Ahoj Alíku, nešlo by udělat, aby když nahraju obrázek do vizitky, aby tam bylo vidět "čeká na schválení," nebo neco takovýho, když už je nutné obrázky schvalovat? Díky. - otázka upravena poradcem
Sauron-mordorsky, 4. února 2015
správce Alíka - Mari11. dubna 2015
Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci
Obrázek
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když si změním vizitku to znamená fotky svoje, tak když jsem na mobilu tak tam nejsou a když se pak přihlásim na počítači tak tam také nejsou, takže je pokaždý musim měnit. A ještě, když změnim vizitku jako styl, tak to funguje na mobilu, ale na počítači ne, děkuji za odpovědi.
StanleyUs, 21. března 2015
správce Alíka - Mari11. dubna 2015
Obrázky prochází kontrolou a přidány jsou zhruba do tří dnů. Neobjeví se tedy okamžitě. Je-li obrázek nevhodný, tak jej Alík vůbec na vizitku nepřidá.
Obrázek
Ahoj Alíku,
v nastavení - vizitka jsem si nahrála 3 fotky, ale na vizitce se mi neobjeví. Zkoušela jsem různé šablony a stále nic. Co mám udělat ?
elissssa, 15. března 2015
správce Alíka - Mari11. dubna 2015
Obrázky nejprve Alík zkontroluje, než budou na vizitce vidět. Pokud své obrázky stále na vizitce nevidíš, pak napiš přímo Alíkovi.
Obrázek
Ahoj..Chtěla jsem se zeptat jestli jsou povoleny třeba líbací atd.. obrázky??
-Vicka-, 20. února 2015
správce Alíka - Mari123. února 2015
Obrázky prochází schvalováním. Záleží, o jakém obrázku s polibkem mluvíš. Alík nevhodné obrázky na vizitku nepřidá.
Obrázek
ahoj Alíku, jak poslat fotku jinému uživateli?
evernaty, 14. února 2015
správce Alíka - Mari114. února 2015
Vlož si obrázek na svou vizitku a kamarád se tam na fotku podívá. Případně vlož fotku do fotoalba na Rajčeti a toto fotoalbum si pak přidej na vizitku nebo poštou kamarádovi pošli odkaz na fotoalbum. Jiná možnost poslání fotky prostřednictvím stránek www.alik.cz není. Než však fotku pošleš, tak se poraď s někým dospělým (příbuzní, učitelé ve škole). Rozhodně není moudré bez porady poskytovat své fotky.
Přečti si články:
(Ne)bezpečný internet,
 Co všechno o sobě prozradíte? Chováte se na internetu dost bezpečně?,
Chováte se na internetu opravdu bezpečně?
Obrázek
Opět zdravím. Píši kvůli přetrvávajícímu problému s nahráním ikonky. Obrázek má 6,56 kB, rozměry 50x60, avšak stále se nechce nahrát. Navíc nejdou nahrát ani obrázky, které předtím nahrát šly naprosto bez problému. Zde jsem udělala printscreen z toho, co se mi objeví místo avataru poté, co nahraji obrázek: http://www.pictu.cz/image.php?di=WCVJ . Dělají mi to všechny prohlížeče, opravdu nevím, v čem by mohl být problém, problém, který se vyskytl ze dne na den. Zkoušela jsem aktualizaci, resetování prohlížeče, ale nic nepomáhá.

S přáním pěkného dne,
Harriett

Harriett, 28. ledna 2015
správce Alíka - Mari129. ledna 2015
Tak obrázek by měl splňovat tyto podmínky: "Malé obrázky by neměly být větší než 100 kB a ty velké by měly mít velikost maximálně 500 kB. Formát je možný jpg, gif nebo png"
Kromě velikosti si tedy ověř i správnost přípony obrázku. Pokud se ti ani pak nepovede obrázek nahrát, pak tomto problému napiš na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Obrázek
Zdravím.
Ráda bych si změnila avatar na vlastní obrázek. Doposud s tím nikdy nebyl problém, nyní však kdykoli chci obrázek nahrát, tak po dokončení nahrávání se obrázek nenahraje a objeví se pouze jakási ikona. Po aktualizaci pak zůstává předešlý avatar. Z Alíkovy nabídky mi avatar změnit jde. A tak se ptám, kde může být problém? Zkoušela jsem i více prohlížečů, obrázek jinak splňuje podmínky. Navíc i při pokusu o nahrání obrázku, který doposud šel, se objeví ona ikona a avatar se nezmění.

Předem moc děkuji za radu,
Harriett

Harriett, 27. ledna 2015
správce Alíka - Mari128. ledna 2015
Problém je ve velikosti obrázku. Podívej se, jak je to s velikostí obrázku v často kladených dotazech.
Alík a správci
Obrázek
Ahoj Alíku :) můžu se zeptat co mám dělat když mi nejdou mazat tím pádem ani přidávat obrázky?právě že se mi tam nezobrazuje to okno zmazat obrázek...prosím odpověz co nejdřív..zatim ahoj :-/
viky290, 18. prosince 2014
správce Alíka - Mari122. prosince 2014
Obrázky smažeš nebo přidáš v nastavení. Podívej se do odpovědí na nejčastější dotazy.
Obrázek
proč mi nejde vizitka nastavit na to když tam mám 3 obrázky??? Prosím poraďte mi někdo.
frejlachcz, 30. května 2014
správce Alíka - Mari122. června 2014
Nejspíš vkládáš příliš velké obrázky. Jak správně nastavit obrázek najdeš v často kladených dotazech.
Obrázek
Ahoj všichni,
chtěla jsem si změnit obrázek co mám nad mým Alíkovým jménem a nad hodností a dělá mi problém aby měl 100kb to musí být nějak malý nebo jaký musí být? Děkuji předem :-) - otázka upravena poradcem
Lenka258, 21. června 2014
správce Alíka - Mari122. června 2014
Obrázek
Proč mám na svojí vizitce jinou ikonu než jsem si vybrala?
L-si, 25. dubna 2014
správce Alíka - Mari126. dubna 2014
Nejspíš jsi klikla na jinou ikonku, než jsi původně chtěla. V nastavení si můžeš obrázek změnit.
Obrázek
Ahoj Alíku..Včera odpoledne jsem na web a vizitku přidala fotku svého pejska.Když najedu do nastavení své vizitky je tam.Ale když se podívám na svojí vizitku tak tam není!prosím odpověz co nejdřív předem děkuji :)
Buldoček12, 16. února 2014
správce Alíka - Mari117. února 2014
Obrázky nejprve musí Alík schválit, zda nejsou závadné. Pokud se tvůj obrázek na vizitce nezobrazí do týdne, pak o tomto problému napiš na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Obrázek
Jak si mám změnit profilový obrázek?
sikulove, 16. února 2014
správce Alíka - Mari116. února 2014
Obrázek
Ahoj alíku. Chci se zeptat...
Vložila jsem na vizitku fotečku, ale když kliknu tak na můj profil, který vidí ostatní uživatelé, tak se tam fotka nezobrazuje. Prosím, poraď, jak mám fotku normálně vložit, aby byla, no, vidět??? Předem díky za odpověď.
- otázka upravena poradcem
SiSinek, 3. ledna 2014
správce Alíka - Mari14. ledna 2014
Projdi si odpovědi v sekci poradny s názvem OBRÁZEK. Konkrétně zkus tuto odpověď.
Obrázek
Ahoj Alíku,

Na vizitku jsem si dala obrázky, ale i po úspěšném uložení veškerého infa tam žádný z těch obrázků není.. Co mám dělat?

Předem díky ahoj - 11.10.2013 - otázka upravena poradcem

Tereza, 11. října 2013
správce Alíka - Pralinka213. října 2013
Ahoj,

zkus ještě asi tak den až dva počkat. Obrázky se na vizitce neobjeví hned, ale až je někdo od Alíka schválí, což většinou tak den až dva trvá. Kdyby se tam neobjevily ani po několika dnech, tak napiš Alíkovi.
Pralinka2

Obrázek
ahoj je to noví alík a tet jak múžu dát obrázek na násťenku? vopred dík
SOFINKA, 29. září 2013
Alík1. října 2013

Ahoj Sofinko,
na nástěnku vložit obrázek pomocí běžných nástrojů Alíka nelze.
Obrázky můžeš vkládat na svou vizitku. Jdi do Nastavení (box vpravo nahoře, ikona pejska s nástroji a popiskem Nastavení), pak klikni na kartu Vizitka. Dole na stránce najdeš popisek Moje obrázky. Pomocí odkazu "Nahrát obrázek" vyber svůj obrázek ve svém počítači a vlož. Doplň popis do Popisků obrázků.
Také si můžeš vyměnit obrázek své ikony - v Nastavení (box vpravo nahoře), karta Osobní údaje, obrázek vložíš pomocí odkazu u titulku Tvůj obrázek, klikni na Procházet.

Jsem rád, že se mnou kamarádíš, Alík

Obrázek
Jak si můžu změnit ikonku?
Jiři3, 22. září 2013
Alík23. září 2013
Ikonku (obrázek u přezdívky) změníš vpravo nahoře v nastavení. V části Osobní údaje si můžeš nastavit vlastní ikonku, kterou si natáhneš z obrázků ve svém počítači. Dej však pozor, takový obrázek by neměl být větší než 100 kB.
Můžeš si však také vybrat ikonku z nabídky, stačí v nastavení vizitky >> osobní údaje kliknout na >> Ukaž ikony << a ikonku si vybrat.
Mari1
Obrázek
Jak si změním profilový obrázek?
Eliška, 1. srpna 2013
Alík3. srpna 2013
Ahoj, klikni na nastavení vizitky >> osobní údaje a zde na >> Ukaž ikony << a tam si vyber ikonku. Případně klikni na Tvůj obrázek a vyhledej si obrázek v počítači, jen nezapomeň, že nesmí porušovat pravidla Alíka a nesmí být větší než 100kB.
Mari1
Obrázek
Ahoj Alíku, chtěla jsem se zeptat jestli nevíš jak zmenšit fotku,aby se mi vešla do vizitky? Děkuji za odpověď Viky
Viky, 11. května 2013
Alík11. května 2013
Ahoj,
existuje spousta programů na úpravu fotografií, kterými je možné fotku zmenšit. Ale nevíme, jaké programy jsou v tvém počítači. Zkus se poradit s rodiči nebo s někým, kdo se v tvém počítači vyzná, jaký program na úpravu fotografií tam máš a zda umí zmenšovat fotky.
Pralinka2
Obrázek
Ahoj aliku nejde mi změnit ikona chci tam dát jednu fotku a nejde mi to nastavit
laratigr, 27. dubna 2013
Alík30. dubna 2013
Ahoj,
obrázky pro ikonku mají velmi omezenou velikost, do které se normální fotografie většinou nevejde.
Pralinka2
Obrázek
jáik se má uložit fotka já jí uložím a podívám se na svůj profil a nikde není ty fotky
Gábina, 20. dubna 2013
Alík20. dubna 2013
Ahoj,
obrázky se na vizitce neobjeví hned, ale až když je Alík schválí.
Pralinka2
Obrázek
Trápí mne toto: viděl jsem, že "ostatní" mají na své vizitce obrázky (někdo i hýbací), já si tam také obrázek nahrála, ale stále ho tam nevidím. V čem je chyba? Nebo se zobrazí až po několika dních? Děkuji za odpověď P.S.: Obrázek je hýbající se.
-ethan-, 29. března 2013
Alík29. března 2013
Ahoj,
obrázek se objeví až po nějaké době, až ho schválí Alík. Ale zda může být hýbací obrázek, to nevím.
Pralinka2

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).