Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Kačky

  co znamenaji ty bodiky? :-)

  Petra1011, 29. června 2008

  Ahoj, přečti si v Alíkovinách článek s názvem Co jsou to bodíky?
  Dále si zkus pročíst odpovědi v sekci poradny s názvem Bodíky.
  Mari1

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a Alíkův ředitel/programátor –MM–.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Kačky

  TOTO NENÍ OTÁZKA!

  Může se do Alíka přidat to že by se mohly přeposílat uživatelům Alíka kačky?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  TOTO NENÍ ODPOVĚĎ! :-P

  Kačky

  Ahojky Alíku.
  Moc ráda bych si koupila za Kačky něco z katalogu, jenže jich mám velmi málo, tak se tě ptám, jak se vydělávají Kačky? Každodenním navštěvováním, to už vím a dělám to, a potřebují vědět o tom více.

  Děkuji předem
  Podpis: Pecka Melounová

  Ahojky Pecko!

  Navštěvování je asi tou nejjednodušší cestou ke Kačkám, ale máš pravdu, že to jde pomalu. Kromě něj se dají Kačky získat také za články, ale pozor, pouze za ty, které se vydají. Dál jsou kačkové odměny (nově od letošního roku) i za účasti v soutěžích. Pokud správně zodpovíš soutěžní otázky, vyplníš křížovku atd., tak nějaké Kačky také dostaneš. Pak je samozřejmě dostávají výherci soutěží, kteří si zvolili, že pokud vyhrají, tak chtějí kačky. Jinak se dají získat i za organizaci srazu Alíka, ale to bohužel v současné době moc aktuální není.:-(

  Můžeš si o tomto tématu přečíst i zde: www.alik.cz/s/vernostni-program.

  Kačky

  Mají všichni uživatelé kačky?
  Třeba i hroch Pepíček, Koalík, správci, vývojáři nebo sám Alík.

  Ahoj,
  ano, mají, úplně stejným způsobem jako všichni ostatní uživatelé.

  Kačky

  Ahoj,

  tady - www.alik.cz/s/vernostni-program jsem objevila 2 chyby a to:
  1. U pravidla 4.c - výče místo výše.
  2. S kačkami souvisejí i trofeje - Voříšek 1 000 kaček za 3 dni místo dny.

  Opravte je, prosím.
  Děkuji, ahoj.

  Adélka

  VeverkaČiperka123, 29. ledna

  Ahoj Adélko,
  díky moc za upozornění, je to opravené. Ačkoliv tedy myslím, že 3 dni nejsou úplně špatně, viz bod 2.3 v povídání od Ústavu pro jazyk český.

  Kačky

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, kolik je na celém Alíkovi vlastně kaček? Děkuji moc.

  Ahoj.
  121 001 717.
  Není zač.

  Jů. 8-o
  To je hodně. 8-D

  Kačky

  Super šampion je od 30 000 kaček a já mám 12 000 kaček, tak jak můžu být Super šampion?

  Ahoj,
  tak první věc je ta, že hodnost nepočítá z toho, kolik kaček máš teď, ale kolik máš celkem, což je u tebe 14 955. Ovšem množství kaček není jediná věc, podle které se určuje hodnost.

  Tou druhou věcí (která mimochodem je i u tebe) je doba, kterou jsi u Alíka. Za kačkovým limitem můžeš ve věrnostním programu vidět jakési údaje, za jakou nejkratší a nejdelší dobu se dá na jednotlivé hodnosti dosáhnout. U toho Super šampiona je nejdelší doba rok a půl. Znamená to, že můžeš mít kaček, kolik chceš, ale prostě za rok a půl budeš Super šampion.

  Díky tomu i třeba uživatelé, kteří nechodí na Alíka pravidelně a nepíší články, takže nemají tolik kaček, mohou pořád mít nějaké pěkné hodnosti, když budou chodit na Alíka dostatečně dlouhou dobu.

  Kačky

  Ahoj,

  když bych si vypnul sbírání kaček a pak je budu zase chtít sbírat (něbo kdyby to tak někdo chtěl udělat), musí se začít od nuly?

  Děkuji

  Ahoj,
  ano. Po vypnutí věrnostního programu si to majitel účtu může ještě týden rozmyslet, než se záznamy vymažou. Jakmile ale jsou vymazané... tak jsou prostě fakt vymazané. :->

  Když vezmeš kufřík, ve kterém je milion dolarů, ten necháš shořet a pak si pořídíš po nějaké době nový kufřík, tak v něm už ten milion dolarů nebude, musíš si ho vydělat znovu. S kačkami je to podobné.

  Ono se to nezdá, ale z kačkových transakcí toho jde vyčíst docela dost. Někomu to může vadit a to, že si může našetřit na dárek, ho třeba nezajímá. Takže si může věrnostní program vypnout, a přesto mít na Alíkovi účet...

  Kačky

  Nazdárek!
  Píšu jen o takové maličkosti:
  Proč graf na stránce věrnostního programu už neukazuje „2950 kaček a dobrý pocit :-)“, chybí mi to :-/
  Děkuji za přečtení. :-D

  Díky za upozornění, na poslední chvíli jsem tu hlášku rozbil. :-D

  Trošku jsem ten tamní graf předělal.

  Kačky

  Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Když jsem se díval na mé kačkové konto a klikl jsem na celkového množství objevilo se mi tam 101 626 kaček, ale já mám jenom 101 336 kaček. Proč je mám méně a nemám je tolik jako mi to tam píše?
  Díky za odpověď.

  Ahoj,
  „celkové množství kaček“ jsou všechny kačky, které jsi získal. Aktuální stav kaček je zůstatek po odečtení kaček, které byly odečteny. Kačky se odečítají například objednáním dárku; v tvém případě bylo 290 kaček (po částkách 10, 15 a 20 kaček) odečteno za pomoc s kopáním při Alíkově soutěži.

  Kačky

  Ahoj Alíku, šlo by udělat, aby se kačky daly i koupit?
  Díky moc za odpověď.

  Ahoj,
  jako za skutečně peníze? Ne. Nechceme nikdy zapadnout mezi ty weby, které se snaží parazitovat na dětské důvěřivosti nebo nepozornosti.

  Nevylučujeme sice, že někdy ve vzdálenější budoucnosti vznikne možnost zaplatit si za pár korun lepší účet, která zpřístupní třeba něco speciálního ve zdejších hrách (až tu budou lepší hry :-)), ale bude pokud něco podobného vznikne, byla by to jedna společná platba za všechno najednou, žádné ošklivé mikrotransakce nebo loot boxy.

  Většina dárků z katalogu jde za peníze koupit i jinde na internetu. Výjimkou jsou nejspíš jen předměty s logem Alíka a propagační předměty k filmům.

  Kačky

  Mohla bych se prosím zeptat, když si koupím nějaký dárek, tak se mi odečtou kačky a vidím počet (kaček) po koupení dárku, ale já bych chtěla vidět i počet před koupením dárku, dá se to nějak najít nebo jak to mám zjistit?

  Ahoj,
  dá se to najít v historii kačkového konta, kde máš zaznamenané všechny transakce. Do historie kačkového konta se dostaneš třeba tak, že klikneš na hlavním přihlašovacím panelu na svůj současný počet kaček - tam najdeš, kolik kaček stál dárek, který sis zakoupila a pokud tuto cenu přičteš k současnému stavu kaček, tak zjistíš, kolik kaček jsi měla předtím. Na historii kačkového konta se můžeš dostat taky přes kliknutí na svoji vizitku (opět na hlavní panelu) a tam po straně máš různé možnosti, jedna z nich je Přepočítat kačky. Pokud bys chtěla zjistit, kolik kaček máš naspořeno za úplně celou dobu registrace bez jakýchkoli výdajů, tak tuto informaci Ti mohou podat na požádání Správci Alíka (pokud máš na svém účtu málo transakcí, tak k tomu můžeš pochopitelně dojít i ručním počítáním) a nebo taky snadno před tu stránku kačkového konta, kde je mimo jiné věta: Tvá současná hodnost určená z celkového množství nasbíraných kaček je xxxx, a pod celkovým množstvím se zobrazí celkový počet nasbíraných kaček.

  Kačky

  Ahoj Alíku, chtěl bych se zeptat, jestli můžeš někomu dávat kačky.
  Ahoj.
  Díky za odpovědi už předem.

  Alík může někomu dávat kačky... ale nerozdává je jen tak pro nic za nic. ;-)

  Pravomoci na libovolné úpravy kačkového konta ostatních uživatelů mají Alík, Koalík a zvěrolékaři. Krom toho členové redakce můžou dávat odměny (nebo pokuty) za Alíkoviny a za obrázky.

  Koalík dává kačky většinou jako odměnu ve svých soutěžích.
  Alík a já dáváme kačky velmi výjimečně. Nemá smysl nás o ně prosit.

  Na nástěnce mě matisek005 upozornil, že jsem možná tuto otázku špatně pochopil... jestli jsi to myslel tak, zda můžeš ty jako uživatel posílat kačky jinému uživateli, tak ne, není to možné. Kdyby to šlo, bylo by to hojně zneužívané méně poctivými uživateli, viz moje starší odpověď.

  Kačky

  Ahoj Alíku!

  Chtěl sem se zeptat kolik kaček dostanu za článek, soutěž popř. za co ještě.

  Odměny za článek se pohybují mezi pěti sty a dvanácti tisíci kaček (pokud je článek na vyhlášené téma).

  V soutěžích bývá odměna několik tisíc kaček, záleží na konkrétní soutěži. V některých je jisté, že účastník vyhraje pár stovek, v jiných se losuje (a tam může být odměna třeba i deset tisíc kaček, to byla třeba na Silvestra).

  Časem přibyde víc věcí, za které je možné dostat odměnu.

  Kačky

  Ahoj,
  jak se ruší Alíkův věrnostní program (kačky)?
  A pokud to já udělat nemůžu, zrušíte mi ho prosím?
  Chtěla bych ho zrušit, protože tady jeden účet mám, a nechci sbírat kačky 2krát.
  Děkuji moc.

  Ahoj,
  v nastavení osobních údajů klikne tvůj rodič dole na čudlík „Zobrazit další možnosti“ a tam je pak dole přepínač „Chci, aby se účastnila věrnostního programu (sbírání kaček)“ – ten stačí přepnout na „Nechci“ a uložit změny, tím se sbírání kaček zastaví a týden poté bude celé konto smazané.

  Chtěl bych podotknout, že sbírat kačky přes víc účtů je i proti pravidlům věrnostního programu. Poslední dobou si dáváme na podobné přečiny pozor, protože jsme zjistili, že jsou tu i lidé, kteří mají patnáct účtů. Každý den se postupně přihlásí do všech, aby nasbírali kačky a koupili si za ně patnáctkrát víc dárků. Způsobují tím, že zajímavé dárky nezbydou na poctivé děti. Mají ale smůlu, protože objednávky prověřujeme, takže jim je obvykle zrušíme a dostanou za trest speciální „slevu“, která jim všechny dárky zdražuje na mnohonásobek (třeba dvacetinásobek, mikina by je vyšla na čtyři a půl milionu :-D).

  Kačky

  Dostanu na narozeniny nějaké kačky?

  Nedostaneš. Odměňovat někoho za to, že na internetu (jeho rodič) zveřejní citlivý osobní údaj, by mi přišlo neetické.

  Krom toho by spousta lidí lhalo, jen aby dostali odměnu. I kdyby to bylo ošetřené, že ji mohou dostat jen jednou ročně, v okamžiku zavedení by najednou měli narozeniny všichni. :->

  Zvažujeme ale, že zavedeme odměnu za účtoviny – za narozeniny účtu.