Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Bodíky
co znamenaji ty bodiky? :-)
Petra1011, 29. června 2008
Mari1 9. července 2008
Ahoj, přečti si v Alíkovinách článek s názvem Co jsou to bodíky?
Dále si zkus pročíst odpovědi v sekci poradny s názvem Bodíky.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Bodíky

Ahoj. Dostanu za vtip kačky? Předem děkuji za odpověď.

Annsko, 14. listopadu
Pralinka2 14. listopadu

Ahoj, ̈
zatím se za vtipy kačky nedávají. A můj subjektivní názor je, že by to bylo dost obtížné. Ale prý snad bude obnovena možnost vtipy hodnotit, jak to fungovalo dříve.

Bodíky

Ahoj, proč jsem za článek Králíček, který byl vydaný už 20.dubna, dostala kačky až teď?

A jak to, že už jsem veteránka, když mám jen 3256 kaček?

A kdy mi přijde můj Alíkův svačinový box?

Odpovězte prosím hned a děkuji!

VeverkaČiperka123, 1. září
Pralinka2 1. září

Ahoj,
jak asi víš, od začátku května je Alík v nové podobě, a některé věci v tu dobu ještě nebyly dodělané. Od začátku května mimo jiné nefungovalo přidělování kaček (tehdy bodíků). Když bylo přidělování zprovozněno, tak byla především snaha udržet aktuální provoz Alíka, a teprve později jsme se dostali k řešení některých nevyřízených věcí z minulosti, například přidělení bodíků (kaček) za již dříve zveřejněné články na základě podkladů od těch, kteří to tehdy dělali.

Hodnost na Alíku je určena nikoli zůstatkem kaček, ale celkovým počtem získaných bodíků (kaček). Aktuální počet kaček se ti snížil tím, že jsi za ně nakoupila několik dárků, ale hodnost ti zůstává.

Bodíky

Nevíte, kdy se už budou dávat body za články, co vyšly? A nevítem kolik dostanu bodů já? :)

ferda2009, 4. července
Pralinka2 5. července

Ahoj,
bodíky (kačky) už je možné dávat, za nově schválené články už je většinou dáváme, ale protože teď články schvaluje víc lidí, musíme se dohodnout na nějakých pravidlech, aby každý nedával kačky úplně jinak. Za články, které vyšly zhruba od poloviny května, budou kačky (bodíky) přidělovány v následujících dnech, jak se k tomu dostaneme. A časem budou přiděleny bodíky i za starší články, pokud ještě přiděleny nebyly.

Bodíky

Ahoj,
poslední dobou asi 14 dní se mi vůbec nenačítají bodíky, nevím čím to je, děkuji za včerejší a dnešní předem odpoved.
JirkaBobik

kluk, 10 let, 14. června
–MM– 19. června

V historii tvého konta (kterou si můžeš prohlédnout, když na ten počet klikneš) přičítání normálně vidím. Naposledy se ti přičetlo ve čtvrtek padesát bodíků, od té doby ses tu neukázal.

Opakovaně se ptáš ve špatné poradně, zdravotní poradna neřeší záležitosti související s webem Alík.cz.

Bodíky

Ahoj, jsou za vložení vtipu nějaké body?? Děkuji

Sofie, 8. června
Pralinka2 8. června

Ahoj,
ne, za vložení vtipu se bodíky nepřidělují.

Bodíky

Ahoj, chtěla bych se zeptat, dnes byl zveřejněn můj článek, ale ještě se mi nepřipočetly bodíky. Je možné že žádné nebudou nebo třeba jen 100?
??????

Sofie, 7. června
Pralinka2 7. června

Ahoj,
některé věci na nové verzi Alíka ještě nejsou hotové, jedna z nich je přidělování bodíků za články v Alíkovinách. Až se to dodělá, tak by měly být připočteny i bodíky za již zveřejněné články.

Bodíky

Ahoj, vysel mi clanek o surikatach, ale zadne body jsem neobdrzela,jakto? Jak to vyřešíte?

Nicík, 2. června
Pralinka2 4. června

Ahoj,
nová verze Alíka se připravovala v rychlosti a tak, aby na začátku fungovaly aspoň ty nejdůležitější věci. Přidělování bodíků za Alíkoviny zatím nefunguje, ale pracuje se na tom, a pak by měly být dodatečně přiděleny i bodíky za již vydané Alíkoviny.

Bodíky

Milý Alíku chdím sem každý den a ještě mě to nepřipsalo žádné body po půl noci děkuji

brontik, 5. května
–MM– 12. května

Předvčírem ráno se ti připsalo padesát bodíků, včera ráno šedesát, dnes se ti přičte sedmdesát, pokud přijdeš.
Myslíme si, že systém bodíků funguje – ještě jsme u nikoho neviděli, že by nefungoval, přestože si mnoho lidí stěžuje. Prvních pár dní zlobilo přičítání, pokud se z jednoho počítače přihlašovalo ve stejný den víc lidí (bodíky dostal jen první), ale to je již opravené.

Rozhodně nechceme nikoho šidit.
Chystáme se zavést nějaké nepřehlédnutelné upozornění o tom, kolik bodíků bylo přiděleno a za co. Také nejspíš zavedeme stránku, kde si půjde prohlédnout historii vývoje vlastního bodíkového konta.

Bodíky

Ahoj vůbec se mi nepřičítají denní body.

MiriL, 11. května
–MM– 12. května

Včera se ti přičetlo 90 bodů, poslední tři cifry v počtu bodíků máš teď 432. Dnes, pokud zavítáš na Alíka přihlášená, se ti přičte stovka, takže budeš mít poslední trojčíslí 532...
A jestli ne, tak ti osobně dám prémii 500 bodíků za odhalení chyby.

Bodíky

Ahoj Alíku,
Chci se tě zeptat, jak bude fungovat zapisování bodíků a katalog dárků.
Nyní mám 8955 bodíků, kdy se mi po tomto počtu už bodíky nechtějí zapisovat a po brouzdáním po různých stránkách se mi prostě ty bodíky nějak zastavily a už se nechtějí přičítat. Je to chyba u mě?

Gerniel, 11. května
Pralinka2 11. května

Ahoj,
v článku v Alíkovinách o nové podobě Alíka se píše, že bodíky se počítají jinak než dříve. Nyní se již nedostávají za brouzdání po různých stránkách, ale při přihlášení na Alíka, přičemž jsou víc zvýhodněni ti, kteří chodí na Alíka každý den aspoň na chvíli, proti těm, kteří na Alíku stráví jednou týdně třeba celý den.

Bodíky

DOBRÝ DEN NEVÍM PRČ NEJDOU SBÍRAT BODÍKY DĚKUJI

brontik, 3. května
ALX75 3. května

Ahoj,
systém získávání bodíků se s přechodem na nového Alíka změnil. Bodíky již není možné získávat pouhým proklikáváním jednotlivých stránek na Alíkovi, takže je v pořádku, že Ti nejdou sbírat. Bodíky nyní můžeš získat najednou tím, že Alíka budeš navštěvovat každý den, bodíky se Ti přičtou/ aktualizují po půlnoci na další den. Do budoucna bude zřejmě možné získávat bodíky i dalšími způsoby, zatím neupřesněnými. Bodíky také můžeš nadále získat za zaslanou a zveřejněnou Alíkovinu.Více informací nalezneš ve článku:www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
ALX75 -Správce Alíka

Bodíky

Ahoj, chci se zeptat, proč se mi nezobrazuji bodíky, furt mám 1073. Děkuji.

Bratislav, 3. května
Pralinka2 3. května

Ahoj,
u nové verze Alíka se bodíky načítají podle jiných pravidel než u původního.

Bodíky
Ahoj Alíku a spol., včera se mi ukazovalo že mám 2935 bodíkú a dnes najednou BUM! mám o 1000 víc. Jak je to možné? vždyť můj 3. článek ještě jste nezveřejnili.
Barča12super12, 25. ledna
Alík25. ledna
Ahoj, procesy schvalování článků a připisování bodíků a jejich zveřejňování jsou oddělené. Někdy dostaneš dříve bodíky, jindy dříve vyde článek, je to různé, podle toho, kolik je práce :)
Bodíky
Ahoj Alíku, proč se mi nezobrazuje, kolik mám bodíků? Místo toho je tam jen prázdné místečko.
Předem děkuji za odpověď. - otázka upravena poradcem
Ela, 17. listopadu 2016
Alík7. prosince 2016
Ahoj, bodíky fungují v podobném režimu jako reklama. Pokud máš na počítači spuštěné blokování reklamy, nemůžeš bodíky vidět ani sbírat. Dalším problémem může být nekompatibilní prohlížeč, zkus se na svůj účet přihlásit například z Firefoxu. Pokud ani to problém nevyřeší, podívej se na účet z počítače, nikoliv z tabletu ani z mobilu.
Bodíky
Zdravím,
na stránce o bodících je psáno, že platí jen do 14.12.16. Já mám něco málo přes 6000 bodů - To znamená, že po zmíněném datu již nebudu mít body žádné? - otázka upravena poradcem
pepik-p, 17. listopadu 2016
Alík7. prosince 2016
Ahoj, ano, bodíky jsou platné do 14.12.2016. Co bude s bodíky dál a jak bude fungovat Katalog dárků zatím nezveřejňujeme. V každém případě doporučuji vybrat si nějaký dárek do 14.12.2016.
Bodíky
po novym roce budeme sbírat porad bodiky?
CMARINKA, 25. listopadu 2016
Alík 7. prosince 2016
Ahoj, informace k bodíkům zatím nezveřejňujeme. Alík
Bodíky
Ahoj správci a Alíku když jsem super šampion a potřebuji asi 7000 bodíků na veterána a utratím všechny bodíky v katalogu dárků budu muset nasbírat 21 900 bodů na veterána
kubplayer, 26. října 2016
Mari1 9. listopadu 2016
Ne, stále ti bude chybět oněch tebou zmíněných 7000 bodíků na veterána.
Bodíky
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaktože se mi v hlavičce neobjevuje počet bodíků. Je tam ikonka misky a nadpis "Bodíků:" a pod tím nic není. Bodíků bych měla mít přes 2 000 (možná víc, jelikož jsem psala článek a schválili jste mi ho. Děkuji :) - otázka upravena poradcem
Zuzinečka23, 4. října 2016
Alík9. listopadu 2016
Ahoj, bodíků máš 2213, pokud se ti nezobrazují, vypni si blokování reklam případně přejdi na jiný prohlížeč.
Bodíky
Ahoj Alíku již 2 den se mi zobrazuje stejný počet bodíků a to jsem si četla alíkoviny atd... Zkoušela jsem se odhlásit a znovu přihlásit ale to nepomohlo. A tak jsem vyzkoušela jiný prohlížeč - Seznam.cz a Google ale to také nepomohlo co mám dělat ? Omlouvám se , za to , že je to už druhý dotaz za dva dny . opravdu si ani z jedním dotazem nevím rady . Moc si Alíka vážím a jsem tady ráda . DĚKUJI . Ahoj !

maalinka

maalinkaa, 16. července 2016
Alík25. července 2016
Ahoj, bodíky běží na doplňku, který souvisí s prohlížením reklamy. Pokud máš spuštění tzv. AdBlock, neboli blokování reklamy, pak se nebudou bodíky zobrazovat ani přičítat. Momentálně máš 2504 bodíků.
Bodíky
Ahoj Alíku,
Vím že to zakazujež že by to bylo zneužívání toho přeposílání bodíku ale co kdybys to zkusil např od 7.7 do 10.7 a kdyby to bylo využíváno tak bys to udělal takto:

Dát do katalogu dárků přeposílání bodíku pokud chceš přeposlat někomu bodíky tak si musíš za 200 bodíku objednat kód který budeš muset zadat neš to posleš.

Pokud budeš toho zneužívat tak dostaneš pokutu 1500 bodíku.

Pokud to zneužiješ po druhé budeš z Alika vyzařen.

A ten na ty by vypadal následovně

Komu to chceš poslat:
Kolik bodíku mu chceš poslat:
Zadej kód který sis objednal:
? Souhlasím s pravidly

A komu by se to poslalo tak by do pošty přišlo:

Vzor:
Ahoj kamaráde
Kamarád Pralinka
Ti poslal 12500 bodíků
Chseš bodíky: přijmout Odmítnout
Bodíky ti budou přičteny nejpozději do dneští půlnoci.
Bodíky si můžeš vyzvednout od 24.6 od 12:00 do 5.7 do 0:00 .
Tvůj Alík - otázka upravena poradcem
Jan, 26. června 2016
Alík29. června 2016
Ahoj, svůj návrh si vymyslel pěkně. Bohužel, o změně neuvaujeme. Nešlo by zamezitzakládání fiktivních účtů po dobu akcí, např. pátraček. Převody bodíků možné nejsou. Díky za pochopení.
Bodíky
Dobrý den, můžu si koupit dárek za body- v katalogu dárku - ze dvou účtu ? sestra má málo bodů a chtěla by mi body věnovat .Děkuji za odpověď
Klára11111, 25. května 2016
Mari1 2. června 2016
Toto není a nebude možné.
Bodíky
proč se nemůžou darovat bodíky?
benkovec2004, 13. května 2016
Alík 20. května 2016
Aby nedocházelo k účelovému zakládání falešných účtů například během pátraček. Díky za pochopení, Alík
Bodíky
Ahoj Alíku, chci ti oznámit že se mi nezobrazují bodíky. Skusila jsem zapnout a vypnout prohlížeč, ale pořád tam nejsou. Prohlížeč mám Mozillu. Děkuji za odpověď.
Siria Black, 16. května 2016
Alík 20. května 2016
Ahoj, nejčastějšími důvody, kdy se bodíky přestanou zobrazovat, jsou: nevhodný prohlížeč (ale to není případ Mozilly) a zapnuté blokování reklam. Pokud blokování reklam vypneš, pak by se bodíky měly objevit. Každopádně vyzkoušej i jiný prohlížeč. Měj se pěkně, Alík
Bodíky
Již druhý den se mi nezobrazuje počet bodů.Kde může být chyba?
Freťule, 2. dubna 2016
Mari1 3. dubna 2016
Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci
Bodíky
Ahoj Alíku,
Chtěla bych se tě zeptat jak se získávají bodíky?
Ahoj Ježibaba
Ježibaba, 20. ledna 2016
Alík 20. ledna 2016
Ahoj, bodíky získáš za prohlížení Alíka, za každou prohlédnutou stránku získáš 1 bodík. Dál můžeš pátrat po žetonech v Alíkově pátračce a získat různé prémie. V neposlední řadě přidělujeme bodíky za čtenářské články, tzv. Čtenářské Alíkoviny. Měj se pěkně, Alík

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).