Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Hodnosti
proč pod přezdívkou mám voříšek?
terulinka123, 9. července 2008
Mari1 12. července 2008

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Hodnosti

Jak můžu vyhledat někoho, kdo je zatoulaný?

Best-Rebel, 14. prosince
–MM– 14. prosince

V tuto chvíli by nikdo neměl být zatoulaný, protože účty, které neměly vyplněné souhlasy se zpracováním osobních údajů, jsou smazané. Proto je i hledání podle této hodnosti odstavené.

Přiznávám, že je možné, že někdo, komu byl dříve zrušený a obnovený, odklikal souhlasy na odkazu, který mu přišel v mailu, ale neprovedl od té doby ani jedno obyčejné přihlášení, tím pádem nedostal kačky za příchod a nesrovnala se mu hodnost... ale to je spíš chyba, která se napraví, jakmile zavedeme nový systém hodností.

Potom zřejmě zavedu zpátky předchozí význam zatoulanosti, že se tato hodnost automaticky nasadí lidem, kteří se delší dobu nepřihlásili.

Hodnosti

Ahoj,
všiml jsem si jedné divnosti že mám 21 770 kaček a jsem veterán přitom veterán je po dosažení 21 900 kaček. Jak je to možné?

Díky za odpověď
PS. myslím že na to odpovíte po dosažení limitu ale stejně mě to zajimá

lékařský, 28. září
Pralinka2 28. září

Ahoj,
hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, ne podle zůstatku kaček. Takže když někdo nějaké kačky utratí, hodnost se počítá podle počtu kaček, které by měl, kdyby nic neutratil.
Ty tam máš nějaké odečtené kačky za pomoc při kopání, takže pravděpodobně proto máš zůstatek kaček nižší než celkový počet získaných kaček.

Hodnosti

Dobrý den,
chtěla bych upozornit na chybu v profilu anetka10girl, je přihlášena a má hodnost zatoulaná.

maggiesimspons, 16. června
–MM– 27. června

Ahoj,
zatoulaní jsou od minulého měsíce ti, kdo nemají vyřešené souhlasy se zpracováním osobních údajů. Brzy budou smazaní...

Zrovna anetka10girl se smazáním počítá, už dříve chtěla svůj účet zrušit.

Hodnosti

Ahoj,
Proč kamarádi, kteří se nepřihlásili jeden den na Alíkovi jsou zatoulaní? I Alík má hodnost zatoulaný.
Předem díky za odpověď. :-)

matisek005, 24. května
Pralinka2 24. května

Ahoj,
protože hodnost Zatoulaný byla teď vyhrazena těm, kteří dosud nepotvrdili souhlas se zpracováním osobních údajů.

Hodnosti

Ahoj,
když si koupím dárek z katalogu dárků a odečtou se mi kačky, byla bych např.: veteránka, kačky by se odečetly, hodnost by mi zůstala. Jenže, když bych měla třeba 54 984 kaček a odečetlo by se mi 23 600 kaček a měla bych tedy 33 384 kaček, tak kolik kaček bych musela nasbírat do 100 000, tedy na novou hodnost? 66 616, od těch 33 384? Nebo 45 016, jako kdybych měla těch 54 984?
Slyšela jsem rozdílné informace.
Děkuji předem.

Alfa_Beta, 22. května
ALX75 22. května

Ahoj,
je to tak, že hodnost se Ti po objednávce z Katalogu dárků nezmění, ačkoli budeš mít méně bodíků. Pro hodnosti je dále směrodatná celková aktivita na přezdívce za celou dobu registrace, jinými slovy, do postupu do další hodnosti se počítají všechny nasbírané kačky. Tudíž správně je, že pokud budeš mít těch 54 984 kaček, pak si něco objednánáš z Katalogu dárků za 23 600 kaček, budeš mít tedy 33 384 kaček, ale pro postup k další hodnosti (pokud už nemáš tu nejvyšší), Ti bude stačit těch původních 45 016 kaček.
A můžu se zeptat, od koho máš další rozdílné informace? Odpověz, prosím, prostřednictvím alíkovské pošty.

Hodnosti

Kdy budou nové hodnosti?

Best-Rebel, 6. května
–MM– 8. května

Až budete všichni hodní. :-D

Zatím nemám vymyšleno, jaké budou a k čemu budou. Měly by mít spíš podobu odznaků, takže půjde mít víc hodností najednou a různého typu. Krom těch základních, které budou odvozené od kaček, bude existovat odznak pro autory mnoha článků, pro autory mnoha vtipů, pro lidi, co dosáhli rekordu v nějaké místní hře...

Jak už to tak bývá, když se nad nějakou drobností zamyslím, vymyslím kolem ní celý raketoplán, na jehož výrobu si pak nenacházím čas. :-)

Hodnosti

Ahoj, vyhledala jsem si Sylvie a vyjeli mi uživatelé: Sylvie Fraňková, Sylvie Planková a další. Všechny Alíka naposledy navštívily 30. srpna 2013 a všechny mají hodnost voříšek, i když by měly mít zatoulanou.

číča800, 25. dubna
–MM– 27. dubna

Zatoulaní jsou momentálně ti, kdo měli účet deaktivovaný u předchozího majitele Alíka podle dřívějších pravidel – to jest ti, kdo si zřídili účet na Alíkovi a minimálně půl roku se nepřihlásili.

Máme dodnes v databázi asi třicet tisíc uživatelů, které Alík v srpnu 2013 převzal od Hravého učení – ti nejen, že mohli mít v přezdívce i mezery, ale také se jim účet po půlroce nedeaktivoval. Proto nejsou zatoulaní.

Pravidla pro zatoulanost časem nějak ujasníme. I ostatní hodnosti zřejmě budou fungovat jinak, než doposud, viz www.alik.cz/n/vymyslime-nove-hodnosti.

Hodnosti

Když si koupím něco na Alíkovi, můžu dostat zase hodnost „Voříšek“, i když bych už byla super šampionka?

číča800, 21. dubna
ALX75 21. dubna

Ahoj,

ne. Hodnosti se vypočítávají podle celkového počtu kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš něco z Katalogu dárků, tak se Ti sice kačky odečtou, ale celková hodnost se nemění. Naopak je možné, pokud budeš Alíka dále navštěvovat a ještě nemáš nejvyšší hodnost Vůdce smečky, že se Ti hodnost časem posune k vyšší hodnosti, jelikož nasbíráš zase více kaček, a to i přestože sis předtím už něco z Katalogu dárků objednala a kačky Ti ubyly.

Hodnosti

Ahoj, dnes se mi připsaly kačky za Alíkovinu, teď mám 11 075 kaček, ale pořád jsem šampionka. Mohli byste to prosím opravit?
Předem děkuji za odpověď.

Zuzkarebelka, 18. dubna
ALX75 18. dubna

Ahoj,
standardně se hodnosti nemění hned, ale až po půlnoci, takže ještě vydrž. :-)

Hodnosti

Ahoj alikova poradno,
Mám takový dotaz ohledně hodností ... V poradně sice už bylo, za kolik bodíků je jaká hodnost, ale taky tam bylo napsáno, že za 4800 (doufám, že jsem dobře četla) je hodnost super šampionka.... Jenže já už mám 5050 a mám "pouze" šampionku... Proto můj dotaz zní... Jak jsou momentálně hodnosti bodově umístěny? Neboli za kolik bodíků je jaká hodnost, děkuji moc za "aktualizaci" informací

Lucyssa, 15. dubna
ALX75 15. dubna

Ahoj,

aktuální informace jsou zde: www.alik.cz/s/vernostni-program. Zde se píše, že hodnost šampion je od 4000 kaček a hodnost super šampiona je až od 10 000 kaček. Pokud máš tedy momentálně přes 5000 kaček, je v pořádku, že jsi stále šampion.

Hodnosti

Ahoj, já jsem někdy měla hodnost „protiletadlová vatička“. Co to je?

sportLuca, 7. dubna
Alík 8. dubna

To je speciální vatička, která umí sestřelovat nepřátelská letadla 8-o

Jinak viz www.alik.cz/p/249234.

Hodnosti

Ahoj, když si něco koupím za kačky, tak když jsem teď třeba Super Šampionka, tak už nebudu?

vikinka28, 4. dubna
Pralinka2 4. dubna

Ahoj,
budeš. Hodnost se řídí podle celkového počtu získaných kaček, ne podle jejich zůstatku.

Hodnosti

Dostala jsem místo „voříšek“ hodnost „přicucnuté očičko“. Co to znamená?

číča800, 1. dubna
Alík 1. dubna

To je hodnost vyhrazená jen pro ty nejpozornější uživatele, kteří si uvědomí, co je dnes za datum ;-)

Jinak viz www.alik.cz/n/jakou-mate-aprilovou-hodnost.

Hodnosti

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat.. Vrátila jsem se po docela dlouhé době a mám nashromážděno něco přes 7000. Stále jsem ale hodnocena jako „voříšek“. Je to třeba jen neaktualizované nebo je to nějaká chyba?

Temary7979, 19. března
–MM– 22. března

U starých účtů den trvá, než se hodnost srovná. Chystáme se hodnosti více předělat (takže si myslíme, že to nemá cenu opravovat).

Hodnosti

Když na Alíka někdo přestane chodit, za jak dlouho bude zatoulaný?

VeverkaČiperka123, 12. března
–MM– 16. března

V tuto chvíli nikdy. Zatoulanou hodnost dostaly účty, které předchozí majitel Alíka vypnul kvůli půlroční nečinnosti... a my jsme je zase zapnuli.

Ale zřejmě v budoucnu stav zatoulanosti nějak lépe domyslíme, aby k něčemu byl i u nověji zatoulaných uživatelů. Myslím, že ten půlrok je dobrá lhůta.

Hodnosti

Když budu mít 4000 kaček a něco si koupím, propadnu se na voříška?

Best-Rebel, 20. prosince 2017
Pralinka2 20. prosince 2017

Ahoj,
ne, hodnosti se počítají podle celkového počtu získaných kaček, bez ohledu na tok, kolik se jich mezitím utratilo.

Hodnosti

Ahoj Alíku, před chvilkou jsem si všimla, že na super šampionku potřebuju 4800 kaček, a já už mám víc a neobrazilo se to. Děkuju předem.

Fandíček18, 16. listopadu 2017
–MM– 20. listopadu 2017

Myslím, že sis tu větu špatně přečetla: na dosažení hodnosti super šampionky potřebuješ nasbírat ještě 4800 kaček. Tedy navíc k těm stávajícím cca 5200 kačkám.

Hranice pro super šampionku je na deseti tisících, jak je uvedeno na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program

Hodnosti

Ahoj Alíku, jaký smysl mají vlastně hodnosti? To jsou pak nějaké výhody nebo co?

Verýsek06, 26. října 2017
Alík 30. října 2017

Hodnost je v tuto chvíli jen taková ozdoba, která naznačuje, jak dlouho nebo jak užitečně tady člověk působí. Je to tedy spíš otázka osobní cti a prestiže než nějakých výhod :-)

Zatím lidé s vyšší hodností žádné lepší funkce nemají. Vývojáři Alíka ale již delší dobu uvažují, že nějaké výhody a zjednodušení zavedou. Protože pokud už je někdo veterán, je mnohem menší šance, že bude páchat výtržnosti, už to není neznámý kolemjdoucí voříšek, lze mu více věřit.

Nyní se na Alíkovi zavádí systém obrázků, takže se nabízí, že veteráni by třeba nemuseli čekat na schválení obrázku před tím, než ho budou moct někde použít. Ale to je zatím hudba budoucnosti. Informace o všech změnách vyjdou v Alíkovinách a popis stávajících pravidel je a bude kdykoliv dostupný na stránce www.alik.cz/s/vernostni-program.

Hodnosti

Ahoj, co to znamená, že u pár uživatelů je zatoulaný. To je, že se dlouho nepřihlásil na svůj účet? A je ještě něco jiného než zablokovaný a zatoulaný?

Michael73, 6. září 2017
–MM– 8. září 2017

Zatoulaný je hodnost – jako může být třeba voříšek, šampion, veterán atd.
Zablokovaný je oprávnění – jako může být třeba správce Alíka, zvěrolékař.

Zatoulanou hodnost mají účty, které byly na původním Alíkovi zrušené kvůli půlroční neaktivitě. Jinými slovy to znamená, že se tu neukázaly od konce října 2016. Zrušené už ale nejsou, dá se na ně přihlásit (pokud nejsou zablokované).

Hodnosti

Ahoj,

7. července mi byla připsána dodatečná odměna za zveřejnění Alíkoviny. Spolu s bodíky za Alíkovinu jsem překročila hranici 10000 kaček/bodíků, která (aspoň v minulosti) znamenala přechod na titul „super šampion“. Už je to třetí den po překročení této hranice, ale nadále se mi na vizitce zobrazuje jen „šampion“.

Jedná se o chybu nebo je plánována nějaká změna v bodování hodností?

Díky za odpověď.

Alleinka, 10. července 2017
–MM– 20. července 2017

Mezi hodnostmi a transakcemi kaček nebylo dodělané propojení. Nyní jsem nasadil opravu, hodnost by se ti měla brzy sama srovnat.

Změny v hodnostech bychom časem udělat chtěli, ale zatím nemáme konkrétní plán, viz nástěnka www.alik.cz/n/alik-nastenka-hgtgdmel4m.

Hodnosti

Ahoj správci a všichni úžasní lidé, co se o tento web zasluhují,
mám jednu otázečku. Když mám například hodnost superšampion (nemám, to je jen příklad), a utratím všechny své bodíky, budu znova voříšek, nebo mi moje hodnost zůstane?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny plné sluníčka,
Clara

Gattina, 21. června 2017
ALX75 21. června 2017

Ahoj,
změna hodnosti se odvíjí od toho, kolik bodíků celkem nasbíráš za celou dobu registrace své přezdívky. Pokud si něco objednáš z Katalogu dárků, bodíky Ti budou odečteny, ale nyní dosažená hodnost Ti zůstane.
Děkujeme za slova uznání, těší nás.

Hodnosti

Ahoj Alíku a správci Alíka, co to je hodnost vůdce smečky ? Viděl jsem to u některých správců. Jak ji získám ?

martinm236, 20. května 2017
ALX75 20. května 2017

Ahoj,
hodnost vůdce smečky je ještě vyšší hodnost, než je veterán. Vlastně je to vůbec nejvyšší hodnost, kterou je nyní možné na Alíkovi získat, žádná vyšší už není. Pro získání této hodnosti je potřeba mít celkově nasbíráno alespoň 100 000 bodíků. Tato hodnost, podobně jako ostatní hodnosti, nijak nesouvisí se správcováním. Tuto hodnost v současné době mají i někteří další uživatelé Alíka, kteří nejsou Správci a může ji tedy získat kdokoli - pokud splní výše uvedené.

Hodnosti
ahoj je to asi divné ale mám hodnost šampion když mám mít hodnost junior protože má něco kolem 3013 bodíků a ještě bych se chtěla zeptat řekněme že mám těch 3013 bodíků a když je všechny utratím budu zase voříšek?
fyrefli, 28. srpna 2016
Alík 14. září 2016
Ahoj, odeslala jsi 10 dotazů do poradny, to je dalších 1.000 bodíků. Celkem už jsi získala přes 4.000 bodíků, proto je hodnost Šampiona v pořádku. Co se hodností týče, bodíky se pouze přičítají do celkové sumy. Když si objednáš za své bodíky dárek, tvou hodnost to neovlivní. Alík
Hodnosti
ahoj Alíčku mám 3041 bodíků ale jsem pořád voříšek. Jak to?
fyrefli, 16. srpna 2016
Mari1 18. srpna 2016
Dotaz byl vložen 16.8.2016, pokud ani dnes 18.6.2016 nemáš správnou hodnost, pak napiš přímo Alíkovi a e-mailem na alik@alik.cz nebo zde na Alíkovi do pošty přezdívky Alík.
Hodnosti:
Voříšek  ... všichni noví uživatelé Junior 1 800 bodíků  ... získáš nejdřív za 12 dní Šampion 4 000 bodíků  ... získáš nejdřív za 25 dní Super šampion 10 000 bodíků  ... získáš nejdřív za 2 měsíce Veterán 21 900 bodíků  ... získáš nejdřív za 4 a půl měsíce
Hodnosti
1800 bodů jsem dosáhl před 11 dny a pořád jsem voříšek co mám dělat?
1182004, 14. července 2016
Alík25. července 2016
Nic dělat nemusíš, hodnosti se aktualizují samy. Pokud vidím, Junior již jsi.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).