Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Alík - nová podoba
nechápu na co jsou bodíky!
ivankafleischli, 13. července 2008
Pralinka2 13. července 2008
Ty jsou zavedené místo bývalého Brouzdala měsíce, jsou trošičku objektivnější. Uživatelé získávají za návštěvu Alíka či jiné aktivity bodíky a za ty si pak mohou vybrat něco v katalogu dárků.
Pralinka2

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Alík - nová podoba

Zdá se mi to, nebo se Alík pohybuje? Je to strašně moc hezké

Slzaholička1, 6. listopadu
Mateas 17. listopadu

Ahoj, opravdu se občas pohybuje. Děkujeme za uznání, také se nám líbí.

Alík - nová podoba

Ahoj, je pravda, že na Alíkovi bude takové vylepšení? Jako že tady bude deník atd..

Civava123, 14. února
Pralinka2 14. února

Ahoj,
v současné době je několik věcí, které na Alíkovi ještě nefungují a budou postupně dodělány nebo obnoveny. Deníček by měl být jednou z nich. Přesnější informace by podali přímo zvěrolékaři.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku,všimla jsem si,že u přezdívky je teď nějaká tečka.Mám o ní několik otázek:

  1. K čemu slouží
  2. Proč je u někoho růžová a u někoho zelená
  3. Já bych chtěla tu růžovou
Prosím,odpověz brzy
Děkuji moc
VeverkaČiperka123, 20. srpna 2017
Pralinka2 20. srpna 2017

Ahoj,
tu růžovou tečku tam máš většinu času, ale přitom ji u své přezdívky nikdy neuvidíš. Protože zelená tečka znamená, že uživatel je online, tedy připojen na Alíka, a růžová znamená, že uživatel není připojen na Alíka. Takže tam skoro pořád máš růžovou, ale jakmile se přihlásíš, měla by se tam objevit zelená.

Alík - nová podoba

Dobrý den, kdy bude dokončena rekonstrukce webu? Předem moc děkuji za odpověď.

křeček1233, 5. srpna 2017
–MM– 17. srpna 2017

To je dost nekonkrétní otázka. Už jsem tady dřív odpovídal v tom smyslu, že žádný okamžik, kdy řekneme „tak, teď je to hotové, jdeme od toho“ patrně nenastane.

Nahrávání obrázků by mělo být hotové v září.
Pak budeme znovuoživovat deníček.
Potom přijdou na řadu nové vizitky, zlepšení nástěnek a předělání klubovny.
A napříč těmito velkými změnami se potáhnou i menší změny, jako je výroba mobilního vzhledu, nová titulní strana...

Přesný časový horizont změn říct nedokážu. Nechci nic slibovat, pevný termín by mi nahlodával nadšení :-)

Alík - nová podoba

Ahoj,
v alíkovinách dřív bylo vyhledávání podle kategorií. Mně se líbil jeden recept, který jsem si bohužel neopsal, a chtěl jsem si ho znovu najít, ale teď už tam nevidím vyhledávání podle kategorií na místě, kde dřív bylo. Je někde jinde? A dá se v alíkovinách vyhledávat?

MikiRoth, 8. srpna 2017
ALX75 12. srpna 2017

Ahoj,
vyhledávání v Alíkovinách ani členění na příslušné kategorie na novém Alíkovi zatím k dispozici není. Nicméně pracuje se na tom, aby později byly obě věci doplněny. Děkujeme za trpělivost.
Nyní si můžeš zkusit vzpomenout, o jaký recept asi šlo, a hlavně, kdy přibližně mohl být tehdy vydán. Následně můžeš zkusit listovat Alíkovinami ručně, to možné je.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku, nemůžu nikde najít políčko na vyhledávání, v poradnách ani na celém webu. Je to chyba, nebo jsem něco přehlédla? Díky moc :)

spyro2001, 11. srpna 2017
ALX75 12. srpna 2017

Ahoj,
vyhledávání v poradnách nebo v Alíkovinách (či jinde) zatím na novém Alíkovi nefunguje, nicméně pracuje se na tom, aby to co nejdříve možné bylo. Děkujeme za trpělivost.
Vyhledávání kamarádů přes Klubovna>Seznam kamarádů už ale funguje: www.alik.cz/u. Pokud je i tak s něčím problém, zkus mi poslat upřesnění prostřednictvím alíkovské pošty. O vyhledávání si také můžeš přečíst ve článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/zlevnili-jsme-darky-ozivili-stare-ucty-a-doplnili-par-her

Alík - nová podoba

Můžu se zeptat. Vím že se teť dočasně bodíky za články nepřidělují, ale kdy by to tam mohlo být hotové? A vůbec celý Alík?

TheQueen, 14. června 2017
–MM– 27. června 2017

Odměňování už víceméně hotové je, nyní ho správci testují.

Co se týče zbytku Alíka, neexistuje žádný přesný konečný stav, kterého bychom chtěli dosáhnout. Jinými slovy: budeme-li na to mít čas, nepřestaneme Alíka vylepšovat nikdy :-)

Stoprocentní funkčnost zbytku věcí, které fungovaly na starém Alíkovi a na novém zatím chybí, bychom chtěli doprogramovat během léta.

Alík - nová podoba

Ahoj, chtěl bych se zeptat na dvě věci.

1. Neuvažuje se o funkci editovaní příspěvků v nástěnkách a klubovně? Když napíšu příspěvek chybně, nebo tam něco zapomenu napsat, tak by se to hodilo.

2. Bude existovat funkce vytvářet kvízy? Když sou kvízy při Alíkovinách, a Alíkoviny se dají vytvářet, proč by se nemohli vytvářet kvízy?
Díky za odpověd.

Lacko5, 11. června 2017
–MM– 11. června 2017

1. U nástěnek s tím počítáme. Momentálně je editace příspěvku trochu nepohodlná, tak ji mají dostupnou jen správci, ale v budoucnu bude mít kdokoliv právo změnit i vlastní příspěvek... po nějakou dobu od odeslání. Také si půjde zobrazit náhled před odesláním, což by mělo pomoct s odhalením chyby před odesláním. U příspěvků v klubovně s dodatečnou editací v tuto chvíli nepočítáme.

2. Bude. Přesněji řečeno nejspíš půjde kvíz vložit kamkoliv dovnitř do Alíkoviny (a nejen tam), bude na to asi nějaký speciální zápis.

Alík - nová podoba

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli bude mít Alík i mobilní verzi. Předem děkuju za odpověď :)

swaggerdanny, 4. června 2017
–MM– 5. června 2017

Bude.

Postupně čistíme jednotlivé sekce od starých stylů, které optimalizaci pro mobily bránily. Jediná část, která patrně zůstane nemobilní, budou vizitky, protože upravovat desítky uživatelsky vyrobených stylů není v našich silách. Časem pak zavedeme nový formát vizitek, vstřícnější ke všem velikostem displejů.

Alík - nová podoba

Dobrý den, chci do své ikonky dát jiný obrázek místo toho smajlíka, co je u všech, co nemají žádnou vlastní ikonku, konkrétně bych si tam chtěl dát velký státní znak
České republiky, ale úprava ikonky není jaksi v nabídce.Je to asi těmi velkými změnami tady na Alíkovi, že?

Parníček512, 26. května 2017
ALX75 26. května 2017

Ahoj,
ano - je to těmi změnami, tato funkce ještě není dostupná, později však bude. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku, je možné, že má katalog dárků jiný odkaz, nebo jste ho úplně zrušili? Po kliknutí na odkaz se nic neukáže.

MarzZz95, 26. května 2017
ALX75 26. května 2017

Ahoj,
umístění odkazu pro Katalog dárků je stále stejné - nachází se v dolní části stránky, konkrétně mezi Pravidly chování a Hravým učením. Pouze se změnil název - již to není „Katalog dárků“, ale „Alíkovy dárky“. Některé věci tam nyní ještě nejsou dodělané, ale v nejbližší době očekáváme jejich dokončení. Pokud si tedy chceš nyní už něco objednat, zkus ještě nějakou dobu vydržet.
Pokud se Ti Katalog dárků nezobrazil v danou dobu, možná se jednalo o nějakou chybu, nebo jsi hledala někde jinde na Alíkovi. Napiš tedy případně ještě upřesnění do poradny nebo mně do alíkovské pošty. Přímý odkaz na Katalog dárků - Alíkovy dárky: www.alik.cz/s/darky

Alík - nová podoba

Ahoj správci,
mám jeden dotaz. Jak si mám změnit ikonku?
Vím, že už tu takový dotaz byl, ale podle té odpovědi se mi to prostě nepodařilo. Nevidím tam žádné okénko ani ikonku procházet.
Pomozte mi !(prosím)
Jinak přeji moooooc krásný den a mockrát vám děkuji!

Gattina, 21. května 2017
ALX75 21. května 2017

Ahoj,
změnit ikonku/vložit nový obrázek není nyní ještě možné. Proto se Ti změna ikonky nyní nedaří, nicméně konkrétně na této věci se nyní intenzivně pracuje a zřejmě bude brzy k dispozici. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně nástěnek: Počítá se s tím, že bude umožněno jejich prohlížení podle kategorií, například tak, jako je to s dotazy zde v poradně? (Tedy pravý sloupec se seznamem témat, na která když klikneme, zobrazí se nám pouze otázky týkající se onoho vybraného tématu.) Bylo by to přehlednější než současný systém, kde jsou nástěnky z různých kategorií (nové - nezařazené, volný čas, škola, osobní nástěnky,...) smíchány dohromady.

Kromě toho bych měl takový malý návrh, a sice, zda by se nemohly na vizitkách - podobně jako odkazy na založené nástěnky - zobrazovat odkazy na články napsané do Alíkovin.

Děkuji za odpověď.

Češtinář, 21. května 2017
ALX75 21. května 2017

Ahoj,
nějaká vylepšení u nástěnek se plánují, mimo jiné i některé ty věci, o kterých píšeš a které navrhuješ.
Odkazy na články zveřejněné v Alíkovinách na vizitkách uživatelů jsou také v plánu.
V současné době je však potřeba zajistit alespoň základní funkčnost nástěnek i vizitek, a stále ještě některé podstatnější věci nejsou dodělané. Takže Tebou navrhované nápady zřejmě realizovány budou, ale až někdy později.

Alík - nová podoba

Ahoj, mohu se zeptat, proč jste odstranili funkci vyhledávání? Docela mi to tu chybí.

konemy, 20. května 2017
ALX75 21. května 2017

Ahoj,
funkce vyhledávání kdekoli na Alíkovi ještě není na novém Alíkovi nyní dostupná, bude dostupná později. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, kdy se budou zase moct dát k novému článku i fotografie, protože bez obrázku to není ono. Také kdy asi budou hotové alíkovy dárky, vím, že začínáte skoro od začátku a není to lehké, ale jen tak výhledově. Díky atinka

atinka, 20. května 2017
ALX75 20. května 2017

Ahoj,
na Katalogu dárků i na umožnění vkládání obrázku či ikonek kamkoli na Alíka se intenzivně pracuje. Přesný termín zprovoznění není znám, ale vzhledem k vysoké prioritě obou těchto věcí by měly být dokončeny poměrně brzy - přibližně tak do jednoho měsíce. V Katalogu dárků budou dárky, které byly i na dřívějším Alíkovi, nové tam nyní zatím nepřibydou.

Alík - nová podoba

Ahoj, mám zde na alíkovi účet už nějakou dobu
a mám 3094 bodíků. Až do nedávna jsem tam měla napsané junior, ale dnes se nějakým záhadným způsobem "junior" přepsalo na " voříšek". Přitom voříšek má
být do 1800 bodíků.
Předem moc děkuji za odpověď a přeji moooc krásný den!

Gattina, 17. května 2017
ALX75 18. května 2017

Ahoj,
jednalo se o chybu, která by měla být už snad opravena. Nyní se mi na Tvé vizitce zobrazuje, že jsi junior, tak snad už je vše v pořádku. Děkujeme za upozornění.

Alík - nová podoba

Dobrý den,
chci upozornit, že máte rozbité hlášení u bodů tzv. píše mi to že jsem voříšek a přitom mám být veterán nebot jsem alespon vždy předtím býval. Mám přes 22.000 bodů, jak je tedy možné, že jsem podle hlášení voříšek? Tedy pokud se nejedná o chybu v počtu bodu a příděl jména podle/dle statusu uživatelů. Je to tedy chyba nebo ne?

Děkuji za Vaši odpoved Jaroslav P.

Jára1312, 17. května 2017
ALX75 17. května 2017

Ahoj, již by to mělo být opraveno, děkujeme za upozornění.R^

Alík - nová podoba

Ahoj, je tu ještě někde hledání? Když jsem si třeba vzpomněla na nějaký článek, mohla jsem ho přes to najít, teď netuším kde...
A pokud to tu není, nemohli byste to prosím vrátit?

dennisvet, 17. května 2017
ALX75 17. května 2017

Ahoj,
vyhledávání umístěné dříve v horní části stránky Alíka, v poradnách a podobně, zatím na novém Alíkovi k dispozici není, nicméně je v plánu jej později doplnit. Děkujeme za trpělivost.
Pokud znáš název nějakého dříve publikovaného článku v Alíkovinách, můžeš si jej zkusit vyhledat pomocí internetového prohlížeče (např.GoogleChrome, Mozilla Firefox...) - vyhledávače např. Seznam.cz nebo Google - zadej název článku do vyhledávače a klikni na vyhledat. Další možností je potom zde na webu v sekci Alíkoviny hledat články ručně - s přecházením na starší stránky.

Alík - nová podoba

Ahoj, kde jste schovali deníček?

boltont, 14. května 2017
ALX75 14. května 2017

Ahoj,
Deníček na novém Alíkovi už není k dispozici, byl zrušen. Vypadalo to totiž, že jej využívá jen minimum uživatelů. K čemu konkrétně jsi jej používal? Zkus napsat upřesnění sem do technické poradny nebo mi napiš dopis do alíkovské pošty. Možná by se někdy do budoucna dala alespoň nějaká zjednodušená verze Deníčku vyrobit, v nejbližší době to však zřejmě nebude.

Alík - nová podoba

Neuvažujete o změnu webu i pro mobilní zařízení ? Taky je problém že na Android ( nevim jak iOS) se nedá nainstalovat Flash Player takže hry atd. na mobilním zařízení nefungují.

Karlos73, 10. května 2017
–MM– 11. května 2017

Je v plánu jak úprava webu, tak vývoj aplikací pro mobilní zařízení.
Co se týče her, těch flashových se časem úplně zbavíme. Nové hry, které poběží i na mobilech, jsou již ve vývoji, ale zatím řešíme důležitější věci.

Alík - nová podoba

Prosím nefunguje mi seznam kamarádů.

Freťule, 8. května 2017
Pralinka2 8. května 2017

Ahoj,
na výrobu nové verze Alíka bylo méně času, než by bylo zapotřebí, takže ještě není dodělané úplně všechno. Seznam kamarádů je jedna z věcí, na kterých se ještě pracuje.

Alík - nová podoba

Zdravím!
Mám dotaz ohledně vyhledávání v poradně. Nemohu nikde najít prohledávání webu, tak jako kdysi bylo v horní části stránky "Alíku hledej!", a poradnu prohledávat celou za pomocí Ctrl + F je náročné, neboť neustále musím proklikávat stránky v poradně. Najít konkréty standardním vyhledávačem (Google) se mi nepovedlo - vždy se objeví část odpovědi z poradny s vyhledávaným slovem a tři tečky, po rozkliknutí odkazu se však objeví zase první stránka poradny a daná otázka s odpovědí tam nejsou (pravděpodobně jsou starší).
Možná je to vynechávka při reprogramování Alíka a převádění na nový systém nebo jsem možná jen technicky nešikovná. Jen se mi nepodařilo najít odpověď na původní téma ani na tuto právě pokládanou otázku. Pokud jste na podobný dotaz již odpovídali, veleupřímně se omlouvám.
Předem děkuji,

Ania

aniusia, 8. května 2017
ALX75 8. května 2017

Ahoj,
vyhledávání přímo v poradnách nebo obecně na Alíkovi, umístěné dříve v horní části stránky pod názvem " Alíku, hledej!", bylo s přechodem na nového Alíka zatím zrušeno - respektive zatím nebylo obnoveno, ale do budoucna bude vyhledávání na různých místech Alíka umožněno.
Pokud se ptáš na vyhledávání dotazu, který jsi sama položila, tak na původním Alíkovi bylo potřeba si toto hlídat tím způsobem, žes musela pročítat pravidelně poradnu, neboť dotaz se objevoval jen mezi zodpovězenými dotazy. Na novém Alíkovi po rozkliknutí poraden se v dolní části stránky zobrazují Tvé dotazy, kde by se měl zobrazovat Tvůj položený dotaz, spolu s odpovědí.
V poradnách jsou zavedena různá podtémata, která v případě technické poradny nalezneš zde: www.alik.cz/p/technicka (v pravé části stránky pod názvem "Podtémata") - zde si podle toho, čeho se Tvůj dotaz týká, můžeš zvolit příslušnou podkategorii a vyhledávat jen v ní. Pokud chceš nyní hledat nějaký svůj dříve položený dotaz, tak si zkus vzpomenout, kdy jsi jej přibližně dříve podala a podle toho se datumově orientuj - buď můžeš rovnou hledat v daném podtématu, nebo zkusit pročítání všech dotazů, jak jdou taky za sebou pomocí stránkování.
Můžeš si také pročíst Nejčastěji kladené otázky, na které jsi ostatně odkazována také ještě předtím, než vložíš dotaz do poradny a najdeš je zde: www.alik.cz/o/casto-kladene-otazky
Jelikož se na Alíkovi některé věci nyní změnily, doporučuji Ti nyní také si pročíst článek o nové podobě Alíka, kde se dozvíš některé podstatné věci: www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
Jelikož jsi ve svém dotazu nezmínila konkrétní téma nebo dotaz, pro který chceš znát odpověď, doporučuji Ti nyní projít si výše uvedené a pokud budeš mít i poté dojem, žes odpověď na svou otázku nenašla, vlož sem do technické poradny svůj dotaz (už konkrétní) znovu. Zároveň Tě však musím předem upozornit, že pokud se budeš ptát na věc, kterou může zodpovědět pouze Alík, zřejmě si na odpověď ještě nějakou ( i delší) dobu počkáš. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Alík - nová podoba

Dobrý den, prosím bude tu vyhledávání v poradně a Alíkovinách? Děkuji.

DžungaráčekChlupáček, 5. května 2017
ALX75 5. května 2017

Ahoj,
ano, časem jistě bude vyhledávání v poradně, v Alíkovinách a jinde na webu umožněno, zatím to však možné není. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Alík - nová podoba

Proč tam nejde všechno zobrazit?

Michael73, 3. května 2017
ALX75 3. května 2017

Ahoj,
na novém Alíkovi nyní ještě nefunguje všechno tak, jak má. Pokud narazíš na problém, zkus jej napsat do diskuze pod článkem v Alíkovinách:www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz, který byl vydán k tomuto tématu. Případně mi můžeš zkusit nahlásit daný problém do pošty. Všechny zjištěné problémy jsou nahlašovány Zvěrolékařům a v brzké době se bude pracovat na jejich opravě či zlepšení. Díky za trpělivost a omlouváme se za způsobené potíže.
ALX75 - Správce Alíka

Alík - nová podoba

Dobrý den, je pravda, že alika ma někdo jiný besss děkuji za odpověď

bess, 1. května 2017
ALX75 3. května 2017

Ahoj, ano, více informací najdeš ve článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/alik-2017-alika-ceka-spousta-zmen
Od dnešního dne Alík funguje na novém serveru.
ALX75 - Správce Alíka


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).