Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Správci
Mohu být správce klubovny?
cumacek-cuch, 11. srpna 2008
Mari1 22. srpna 2008
No to není tak jednoduché. Nové správce klubovny si určují správci Alíka. Červenou korunku dají jen někomu, koho již delší dobu znají a vědí, že jimi vybraná přezdívka skrývá důvěryhodného kamaráda, který svou funkci nebude zneužívat. Takové prověřování, zda se ten či onen na správce klubovny hodí, trvá i několik měsíců.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Správci

jak se stat spravcem

Onďa2009, 24. července
Mari1 29. července

Nejprve správce Alíka v poště urážíš a pak se ptáš, jak se staneš správcem?
Je mi líto, ale někdo, kdo porušuje pravidla slušného chování a pravidla Alíka, se správcem opravdu stát nezvládne.

Správci

Ahoj,
Co je tady na Alíkovi úkol Zvěrolékaře, myslim modrá korunka

Gattina, 7. května
ALX75 7. května

Ahoj,
Zvěrolékař je programátor webu Alík.cz, který se zde na webu věnuje různým činnostem. Především však zajišťuje bezproblémový chod webu Alík.cz, a pokud je na webu nějaký technický problém, něco tu nefunguje a podobně, tak má možnost to nějak řešit a případně to může opravit. Z dalších činností Zvěrolékaře je možné zmínit například vývoj některých her, které můžeš najít pod odkazem "Hry". Jelikož má také správcovská oprávnění, tak i Zvěrolékař může řešit uživatele, kteří zde na webu porušují nějakým způsobem Pravidla chování. Děje se tak ale spíše výjimečně, ale pokud na něco takového při své práci narazí, tak to prostě může také řešit. Uživatele, kteří nějakým způsobem porušují pravidla, však nahlašuj Správcům Alíka a pokud najdeš na Alíkovi nějaký technický problém, něco Ti nebude fungovat a podobně, tak také nepiš přímo Zvěrolékaři, ale nahlaš to sem do technické poradny, případně i tento problém nahlaš Správci Alíka.
Jelikož Alík.cz je dětský internet a Alík sám je pejsek, přistoupilo se k označení této funkce Zvěrolékař, protože právě on léčí Alíka, když je nemocný.:-)
ALX75 - Správce Alíka

Správci
Jak se můžu stát správcem alíka?
MartinXP, 3. února
Alík10. února

Ahoj, zkus si zadat do vyhledávání na Alíkovi klíčová slova jak se stát správcem. O tomto tématu už jsme psali mnoho. Tak ve stručnosti:
1. Není o co stát, práce je to velmi nevděčná, správci jsou často napadáni a osočování pro svou snahu uživatele chránit.

2. Správce Alíka musí být osoba vyzrálá a zkušená, ideálně dospělá s pedagogickými zkušenostmi. Proto dáváme přednost dospělým správcům.

Pokud budeš na webu aktivní a budeš ho důkladně znát, je možné, že se na tebe obrátí správci sami.

 

Správci
Dobrý den, chci se stát váším adminem. Je mi 56 let a mám moc rád děti. Ale nejsem žádný zatvrdlý dospělák ani kaktus protože umím s html a rád upravuji vyzáž. Mám vystudovanou uměleckou, pedagogickou a počítačovou školu. V téhle době si dodělávám další školu ohledně počítačů. Mé iq je 169. Momentálně pracuji jako vychovatel dětí zájmového kroužek Kroužek. Děkuji, váš věrný kamarád Pepa.
Admin_Alik, 31. prosince 2016
Alík2. ledna
Pro informaci: Podobné hloupé žerty nadbytečně zatěžují skutečné správce. Uživatel byl za další  velmi hloupé příspěvky zablokován a účet zrušen.
Správci
ahoj mari1 a alíku, kdyz nekdo porusi pravidla, komu ze spravcu ze seznamu mam vlastne psat, kdyz chci, aby to nejak resili? Nekteri spravci maji posledni aktivitu skoro pred dvema mesici a tak dlouho cekat nechci, kdyz to muze i dalsi uzivatele ohrozovat. na koho se mam teda obracet? diky
nahlaseni poruseni pravidel, 30. června 2016
Alík13. července 2016
Ahoj, pokud jde o závažné narušení bezpečnosti, pokud jde o možné ohrožení dítěte, kde je nutná rychlá akce, pak můžeš psát i Alíkovi na mail či do Alíkovské pošty. Pokud se jedná o zlobení, s tím ti pomohou správci, v době dovolených a prázdnin počítej s tím, že nemusí reagovat okamžitě.
Správci
Ahoj Alíku,
Můžou se zvěrolékařem stát i děti kteří jsou tady zaregistrovaní. A kdyby jo, tak co bych přesně dělala.
Předem děkuji za odpověď.
Ahoj Nikitaatikin
Nikitaatikin, 6. dubna 2016
Pralinka2 14. dubna 2016
Ahoj,
zvěrolékař je pracovník, většinou programátor, který je v pracovním poměru u firmy MAFRA a je zaměstnavatelem pověřen se starat o Alíka.
Správci
jak se můžu stát správcem alíka nebo veterynářem a co takový veterynář nebo správce alíka může dělat?
krutolep, 30. března 2016
Pralinka2 30. března 2016
Ahoj,
zvěrolékař je pracovník Mafry, který má v pracovní náplni se starat o Alíka.
Správcem Alíka se může v některých případech stát uživatel, o kterém se prokáže, že je spolehlivý a dá se předpokládat, že nebude zneužívat pravomoce, ale také že mu správcování nebude narušovat školní povinnosti. Musí mu být minimálně 15 let, ale radši 18. A mimo jiné musí ovládat pravopis, což se u uchazečů o funkci správce Alíka testuje.
Správci
Ahoj Alíku,
já bych taky chtěla být správce, prosím:-)
Na Alíka chodím každý den, koukám se do schránky do poradny, postě všude. Koukala jsem se na seznam správců a jakto že není ani jeden připojený.
Já ale slibuji že budu na Alíka i dále chodit každý den!.
Ahoj Nikitaatikin

PS: Prosím

Nikitaatikin, 1. února 2016
Mari1 1. února 2016
Správci Alíka správcují a nemusí být kvůli tomu přihlášeni ke své přezdívce. Aby se z běžného uživatele mohl stát správce Alíka je třeba více, než jen pravidelně kontrolovat svou schránku a poradnu.
Správci
ahoj, mohu potkat spravce take v klubovne? (myslim ty se zelenou korunkou) a mohu si s nimi i psat? diky
alikovo kamarad, 15. října 2015
Alík 21. října 2015
Správce v Klubovně potkat můžeš, ale jsou velmi vytížení administrativou, proto je lepší hledat ke komunikaci kamarády mezi ostatními uživateli webu. Alík
Správci
Ahoj Alíku,modrá linko a všichni ostatní:) Jako první bych vám chtěla poděkovat za to že tady radíte lidem:) Je to od vás moc hezké a vaše stránka je taky moc hezká:D Jinak jsem se tedy chtěla zeptat...Jak se můžu stát správcem? Jen tak pro zajímavost:)
děkuji:D
Muffinka007, 3. června 2015
Alík 3. června 2015
Ahoj, díky za milá slova. Podívej se na odpovědi v rubrice Správce, tam najdeš, co hledáš. Bohužel, správcem se stát nemůžeš, věř mi, že není o co stát, funkce správce je velmi náročná a to zejména psychicky. Měj se pěkně, Alík
Správci
ahoj, je Pavlikkamarad správcem klubovny? nebo někdo jiný z kluků?
Miruska, 9. ledna 2015
Mari1 10. ledna 2015
Např. Jakub ALX75 je správce klubovny.
Správci
Ahoj Alíčku a vespolek,
jmenuji se Ludvík, na Alíkovi mám přezdívku, ale teď budu anonym. Mám hrozně moc stížností na jednu ze správkyň. Jmenuje se MinaHoshi. Tak já začnu : Jednou jsem přišla na stůl, napsala Hi people, a vyhodila mě, řekla že mám mluvit jen Česky. Pak jednou říkala, že sem blbá.. Pak se několikrát zapletla do soukromých rozhovorů. Jednou jsem hodil na stránku tři odkazy a řekla mi, že jsem spamer.. - otázka upravena poradcem
Ludvík, 23. července 2014
Mari1 23. července 2014
Opravdu se tu chceš v poradně dočíst o svých prohřešcích, Ludvíku (Q....), veřejně? Nebylo by jednodušší napsat některému ze správců Alíka? Nejlépe napiš správci Alíka s přezdívkou Pralinka2. A radím ti, promysli si, co napíšeš. To, co jsem si přečetla z tvého vyjadřování v klubovně, nebylo v naprostém pořádku... Spamování/tapetování tam rozhodně nějaké menší bylo... Dál to tu rozebírat nechci.
Děkuji za pochopení.
Správci
ahoj, můj dotaz je: může se stát správcem - alíka, někdo, kdo měl kdysi nějaké problémy s pravidly nebo správci, ale teď se třeba chová dobře? čistě teoreticky...
díky Vojta - otázka upravena poradcem
Vojta, 8. července 2014
Alík 16. července 2014
Obávám se, že spíše ne. V tomto směru ale mají hlavní slovo správcové. Díky za pochopení, Alík
Správci
Dobrý den,
proč neberete další správce když máte moc práce? - otázka upravena poradcem
Sofie, 5. července 2014
Mari1 6. července 2014
Správcem není možné stát se na požádání. Chápu, že to jistě myslíš dobře, ale tak jednoduché to prostě není. Zkus si pořádně pročíst odpovědi na často kladené dotazy ohledně správců...
Správci
Psala jsem stížnost na MinuHoshi a ty jsi chtěl vědět konkrétní důvod: takže jednou mě vyhodila za úplnou blbost.A i více lidí říká,že už by neměla být správce.A navíc moc nerozumí blogu,což je myslím u slotu s tématem k blogu hlavní věc...
JůDontNou, 9. května 2014
Alík 12. května 2014
Konkrétní důvod bohužel není "vyhodila mě za úplnou blbost". Takže stále není co prověřovat. Díky za pochopení, Alík
Správci
Alíku u stolu Blogy, blogaři a blogařky je správcem MinaHoshi a moc lidí ji nemá jako správkyni rádo.Prosím změň to už....
JůDontNou, 9. května 2014
Alík 9. května 2014

Ahoj, díky za info. Pokud máš stížnosti k vedení stolu a jeho správci, prosím, napiš konkrétní stížnost některému ze správců a ten ji posoudí. Stížnost by měla obsahovat datum, čas, popis jednání a přezdívku stěžovatele, abychom dohledali celou komunikaci. Díky, Alík

Správci
múžu být správce
SOFINKA, 9. dubna 2014
Mari1 15. dubna 2014
Přečti si toto.
Správci
Zdravím Alíka,
Měl bych stížnost na jednoho správce. Smazal mi stůl s odůvodněním že můj stůl není potřeba. Jmenoval se On-line poradna pro děvčata za účelem radění holkám. Každý se nechce svěřovat zde. Podle mě to není správné a žádné pravidlo jsem neporušil - otázka upravena poradcem
selhy20, 8. dubna 2014
Mari1 15. dubna 2014
Postup správce byl správný.
Správci
Ahoj, Alíku, vím, že je to nemožné, ale moc rád bych prosím odpovídal na dotazy v poradnách a mazal nadbytečné. A když nebudu moci, tak aspoň můžete vědět na koho se obrátit.
Panglaq - otázka upravena poradcem
panglaq, 25. ledna 2014
Alík 26. ledna 2014
Díky za nabídku. Alík
Správci
Aliku mužu byt tvuj spravce nebo neco takoveho ? ja bysem rad chtel :( prosim moc dekuji OndraLP
Ondra Badžo, 20. prosince 2013
Alík21. prosince 2013
Správci
Jak se můžu stát správcem díky za odpověd. Lucie
Lucie koschatzka, 27. listopadu 2013
Alík28. listopadu 2013
Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
Alík a správci
Správci
Zdravím,
docela dlouho se k sepsání tohohle přemáhám, protože si myslím, že to bude působit blbě. A asi i bude, ale když už jsem se k tomu jednou donutil, tak se zeptám.
No, jednoduše a prostě, moc bych stál o místo správce klubovny. Důvod mám docela obhajitelný. A to ten, že já jsem ten typ, který na chat chodí většinou kolem čtvrté a jsem tu až do deseti, jedenácti večer. A v té době už u stálých stolů nejsou správci, takže se tam často právě v tu chvíli objevují nejmenované osoby, které spamují, atd.. Já bych rád něco udělal, ale když jsou i správci alíka off-line, moc toho nepořídím.
Chápu, že mě asi teď vidí všichni jako nějakého frajírka, co se chce vychloubat korunkou, ale tak to neberu. To není můj styl =)
Nevím, co proto udělat, tak píšu sem. Vlastně je to poprvé, co jsem se na něco zeptal =)
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký podzim =) - otázka upravena poradcem
_sad-angel-17_, 13. listopadu 2013
Mari1 15. listopadu 2013
Ahoj, na podobné dotazy jsme tu v poradně odpovídali mnohokrát. Zkus si odpovědi pročíst a případně zkus zprvu problémové uživatele hlásit v nepleše a můžeš se ozvat i některému ze správců Alíka a na problémové uživatele upozornit. Napiš třeba Pralinkovi2. :)
Správci
jak se muzu stát správcem?
Rose95, 1. září 2013
Crusher 2. září 2013
Ahoj,
Správcem stolu se staneš snadno - prostě si založ vlastní stůl.
Správcem klubovny se staneš pouze tehdy, když si tě vybere některý ze správců Alíka. A ti vybírají podle mnohých kritérií. Musíš být slušná, rozumná, umět gramaticky správně psát, musíš být klidná a vyrovnaná, abys mohla v klidu řešit rozpory s uživateli. A tak dál.
Správcem Alíka se stanou jen dlouhodobí a prověření uživatelé.
Suma sumárum - nechtěj se stát správcem. Žádá si to velikou zodpovědnost, pořádnou dávku rozumu a sil, a v neposlední řadě i času.
Měj se hezky,
Crusher
Správci
A nescháníte pomocníka v IT někoho? Docela bych uvítala kdyby ano, jednak praxe a zároveň na serveru, který znám 10 let --- to není málo, ne? Klidně mi odpovězte na můj registrační email tzn. sulcovakr@seznam.cz Díky. Korunka147
Korunka147, 6. srpna 2013
Alík 8. srpna 2013
Díky za nabídku pomoci, ale momentálně nikoho nehledáme. Haf! Alík
Správci
jak to že nemúžubít správce já chci bít správce
sofi78, 8. července 2013
Alík 9. července 2013
Tohle je skutečně obsáhle komentované téma, nemá smysl přidávat další shodnou odpověď. Projdi si poradnu, odpovědi na nejčastější otázky s tématem Správci. Nicméně díky za nabídku. Haf! Alík

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).