Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Správci
Mohu být správce klubovny?
cumacek-cuch, 11. srpna 2008
Mari1 22. srpna 2008
No to není tak jednoduché. Nové správce klubovny si určují správci Alíka. Červenou korunku dají jen někomu, koho již delší dobu znají a vědí, že jimi vybraná přezdívka skrývá důvěryhodného kamaráda, který svou funkci nebude zneužívat. Takové prověřování, zda se ten či onen na správce klubovny hodí, trvá i několik měsíců.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Správci

Ahoj, vidí správci stolu do šeptu?

VeverkaČiperka123, 8. října
ALX75 8. října

Ahoj,
nevidí.

Správci

Jak je možné že Češtinář už nemá redaktorskou korunku?
Už nemá čas na opravování článků?

lékařský, 2. října
Pralinka2 2. října

Nemá.
Už v létě zjistil, že mu redaktorování zabírá moc času a že má i jiné povinnosti, a sdělil nám, že bude muset práci v redakci ukončit. Ale protože nechtěl utéct od rozdělané práce, tak nám již v létě oznámil, že bude redaktorovat ještě do konce září a 1. října že skončí.
Bohužel i jeho den má (většinou) jen 24 hodin.

Správci

Podle čeho jsou řazeni správci v jejich seznamu? Pralinka2 je většinou první. Ale pokaždé jsou jinak!

číča800, 17. září
ALX75 17. září

Ahoj,
Správci Alíka jsou v seznamu seřazeni podle toho, jak byli jmenováni do této funkce. Pralinka2 je tedy první, protože začal Alíkovi pomáhat jako první. Já jsem naopak (zatím) posledním jmenovaným Správcem. Tento stav platí, pokud jsou všichni Správci nepřítomni, tedy jsou offline.
Jakmile se některý ze Správců Alíka přihlásí (a svítí u něj zelený puntík), tak se pořadí Správců mění, a to tak, že takový Správce se v seznamu přesune na první místo. Je-li online více Správců Alíka, pak se opět ctí pořadí jejich jmenování. To znamená, že například za situace, kdy budu online já a současně Pralinka2, tak bude na prvním místě stále on, a já za ním, následovat budou ostatní Správci, kteří jsou toho času offline, opět v pořadí jejich jmenování. V tuto dobu, kdy píši odpověď na tento dotaz, jsem naopak online ze Správců Alíka jen já, a proto jsem nyní v seznamu Správců Alíka na prvním místě a všichni ostatní (opět v pořadí jejich jmenování), jsou až za mnou. Pokud se Správce Alíka následně odhlásí, tak se opět přesune na své původní výchozí místo v seznamu.

Správci

Ahooojík správci, Alíku a –MM–,
chtěla bych se vás zeptat, jestli vám to teda nevadí, kolik správců tady vlastně máš. No, totiž, vím, že Lajka01 a daddyy nejsou ve vašem ctěném seznamu. Jenom, jestli jsou tu nějací další, kolik a jaké jsou jejich ctěné přezdívky.
Mějte se krásně, skládejte básně.
číča800 xD, xP, :D :))))))

číča800, 12. září
–MM– 13. září

Ahoj,
kdybych měl odpovědět čistě statisticky:

  • 3 účty mají modrou korunku,
  • 7 účtů má zelenou korunku,
  • 9 účtů má červenou korunku klubovnovou,
  • 2 účty mají červenou korunku nástěnkovou,
  • 3 účty mají červenou korunku redaktorskou,
  • 7 účtů má práva poradce (ti nemají korunku, spravují poradnu).

Některé ty oprávněné účty jsou testovací, aby si třeba správce Alíka mohl vyzkoušet, jaké možnosti (ne)fungují správcům klubovny.

Kompletní jmenné seznamy správců zveřejňovat nechceme s ohledem na jejich soukromí. Když se podívám, kolik mně chodí dopisů ohledně všeho možného, jen proto, že jsem tady trošku viditelnější... to bych nikomu nepřál. :-D

Správci

Ahoj Alíku, jsi nejlepší, chci se zeptat, kdy přijmeš dalšího správce. Vím, že já jím nebudu, ale kdo jím bude?
Za jak dlouho?
Číča.

číča800, 9. července
Alík 30. července

Ahoj Číčo,
dalšího správce přijmu, až to bude potřeba. :-)

Neexistuje tady nějaká kvóta na množství správců, ani omezené funkční období (že by nějaký správce musel odejít do správcovského důchodu). Správce musí být velmi důvěryhodná osoba, která má čas a chuť řešit problémy. Čím větší pravomoci má, tím větší důvěru si musí zasloužit. Logicky tedy do pozice hlavních správců Alíka (se zelenou korunkou) můžou postupně dospět správci s omezenou působností – správci klubovny, nástěnek nebo redaktoři (tedy ti s červenou korunkou).

Pomáhat mi jde i jiným způsobem. Pokud máš třeba nějaký talent (na kreslení, hudbu atd.) a chtěla bys mi nějak pomoct, stačí se ozvat, jde to i bez korunky.

Alík

Správci

Ahoj,
kolik je zvěrolékařů? Vím, že jeden zvěrolékař je –MM–, ale jsou ještě další?
Děkuji za odpověď.

lékařský, 5. července
–MM– 6. července

Jsme tři. Druhý je HelPik. Třetí se schovává před zvídavými zraky uživatelů.

Správci

Ahoj, chtěl bych se zeptat co je to za funkce správce nástěnek a kdo se jim může stát?

Lacko5, 17. června
Pralinka2 17. června

Ahoj,
dosud taky kromě správců Alíka, kteří hlídají na celém Alíku, byli ještě správci klubovny, kteří hlídali pořádek v klubovně. K nim teď přibudou správci nástěnek, kteří budou hlídat pořádek v nástěnkách.
Prozatím to ještě není úplně zprovozněno, správce nástěnek je zatím jeden, až se to vyzkouší, uvidíme, co dál a zda budou další.

Správci

Může být správce zablokován? ???????☺ děkuji za odpověď, číča800

číča800, 15. června
Pralinka2 15. června

Ahoj,
samozřejmě, že například v případě porušení pravidel může být správce zablokován, stejně jako každý jiný uživatel, který poruší pravidla. Jediný spíš technický rozdíl je v tom, že je trochu užší okruh lidí, kteří takového správce mohou zablokovat.

Správci

Dobrý den
Neville byl správce alíka, že, ale teď už není. Co se stalo, že není správcem?

maggiesimspons, 2. června
Pralinka2 3. června

Ahoj,
má teď náročné zaměstnání a na správcování mu nezbývalo dost času.

Správci

Je pravda že ANDÍLEK2009 atd.. jsou pomocníci správců ?

levhart2009, 2. května
Pralinka2 2. května

Ahoj,
jak již odpověděl –MM– dne 22. dubna, „pomocník správce“ není žádný oficiální titul. Je pravda, že někteří uživatelé se zeptali, zda mohou pomáhat správcům, a nebylo jim to zakázáno. Pomáhat správcům, tedy hlásit, když se na Alíkovi stane nějaká nepřístojnost, která ohrožuje nebo obtěžuje ostatní uživatele, může úplně každý uživatel, a nemusí na to mít nějaké zvláštní pověření. Někteří aktivní uživatelé taková porušení pravidel i aktivně vyhledávají, ani to jim nelze zakázat, a je pravda, že tím se občas dozvíme i o problémech, na které bychom sami narazili až později.
Pokud si takoví uživatelé říkají „pomocníci správců“, asi jim to nelze zakázat. Ale jak jsem uvedl, není to oficiální titul a nemají ani nějaké vyšší pravomoci než ostatní uživatelé a pomáhat správcům občasným nahlášením problému může i kterýkoli jiný uživatel, aniž by si říkal „pomocník správců“.
Ale v každém případě by se uživatel, který není správce, neměl vydávat za správce, ohánět se pravomocemi, které nemá, vyhrožovat ostatním uživatelům a podobně.

Správci

Ahoj Alíku a správci, proč není správce Alíka Neville(a možná i další) v seznamu správců?
Předem děkuji za odpověď.

Rezinka001, 1. května
Pralinka2 2. května

Ahoj,
postupem času dochází k tomu, že někteří správci Alíka nemají čas nebo možnost pravidelně správcovat, odpovídat na dotazy uživatelů a podobně. Někdo například dokončí školu a nastoupí do náročného zaměstnání, někdo se dostane na náročnější školu, kde se musí víc učit, někdo se přestěhuje do zahraničí nebo ztratí pravidelný přístup k internetu, a někdo zestárne a přestane ho bavit komunikovat s dětmi na Alíku. V takovém případě takový správce může požádat, aby byl vyřazen ze seznamu správců a zbaven správcovských pravomocí, a prostě přestane být správcem. Ale v jiných případech může dojít k tomu, že takový správce je vyřazen z veřejného seznamu, přestane vykonávat pravidelnou správcovskou činnost, nechodí mu dotazy uživatelů, ale zůstanou mu správcovské pravomoce a při svých řídkých a nepravidelných návštěvách Alíka, když uvidí nějakou nepřístojnost, může zasáhnout. No a v některých případech může dojít i k tomu, že nějaký správce přestane být aktivní, a než se dozvíme, proč, tak to sami nevíme.
V zásadě platí, že pokud někdo není uveden v seznamu správců, bývá zbytečné se na něj jako na správce obracet s nějakými dotazy nebo podněty. Neuvedení v seznamu nějaký důvod mívá.

Správci

Ahoj Alíku, jak je možné stát se pomocníkem správce Alíka? Děkuji.

jenmuf, 22. dubna
–MM– 22. dubna

Tím, že mu budeš pomáhat. :-)
Pomocník správce není žádný oficiální titul. To, že si tak někteří lidé říkají, je jejich vlastní rozhodnutí, nemají na to žádné pověření od vedení Alíka ani od správců.

Správci

Ahoj, jak se můžu stát správcem alíka?

ANDÍLEK2009, 9. ledna
Pralinka2 9. ledna

Ahoj,
správci Alíka by mělo být minimálně 15 let a radši 18 let, takže zatím se jím stát nemůžeš.

Správci

Ahoj, můžu někde najít seznam zvěrolékařů?
Díky za odpověd

JosefNeoral12, 30. prosince 2017
–MM– 30. prosince 2017

Náš seznam nikde není. Jsme jen tři... a dva z nás není těžké dohledat. Pokud nám chceš něco důležitého sdělit, můžeš to napsat mně do pošty. Kdybys měl nějaký návrh na vylepšení Alíka, popiš ho prosím na některé z nástěnek, které již k tomuto účelu existují, viz www.alik.cz/n/vyvoj-alika.

Správci

Jak se muzu stat spravcem nebo co musim udelat?

Best-Rebel, 19. prosince 2017
Pralinka2 20. prosince 2017

Ahoj,
ve tvém věku především minimálně pár let počkat. A i pak to není tak, že by se na místo správce dostali ti, kteří se na to sami hlásí. Podrobnosti jsou v Často kladených dotazech.

Správci

Ahoj,
v klubovně je několik označení a mezi nimi je i zvěrolékař. Co je to za označení nebo jakou má funkci?

Best-Rebel, 20. prosince 2017
ALX75 20. prosince 2017

Ahoj,
Zvěrolékař je programátor/vývojář webu Alík.cz.
Jinak viz již zodpovězený dotaz: www.alik.cz/p/245480.

Správci

Dobrý den, od admina Pralinka2 jsem se dozvěděl, že byly Alíkovi srazy a poslední byl roku 2012, chci se zeptat, jestli zase někdy bude nějaký sraz a nebo jestli to aspoň zvažujete, děkuji :)

K-A-M-I-L, 2. prosince 2017
Pralinka2 19. prosince 2017

Ahoj,
sraz se konal zrovna v sobotu 2. prosince se sraz konal, a to v Praze. Ale o něm byla s dostatečným předstihem informace v Alíkovinách, je škoda, že ses o tom nedověděl.
A pravděpodobně se budou konat i další srazy.

Správci

Ahoj Alíku a ostatní správci, může správce Alíka a zvěrolékař přisednout si ke stolu v Klubovně
Dík za odpověd. JosefNeoral12

JosefNeoral12, 17. prosince 2017
ALX75 17. prosince 2017

Ahoj,
Správce Alíka nebo Zvěrolékaře můžeš běžně v Klubovně u stolu potkat a přisednout si ke stolu samozřejmě mohou. Ale nejen to. Správci Alíka, Zvěrolékaři, ale také Správci Klubovny si mohou přisednout k úplně všem stolům v Klubovně - i k těm, které jsou uzamčeny a to jakýmkoli zámkem. Pravidla chování totiž platí na všech stolech bez rozdílu.

Správci

Nebývalo tu náhodou více správců? Co se s nimi stalo?

Garfíldek12, 26. listopadu 2017
ALX75 26. listopadu 2017

Ahoj,
ano, více Správců Alíka v hlavním Seznamu Správců bylo.
Správcování je dobrovolná aktivita, a občas se stává, že některý ze Správců již nemá tolik času, aby se mohl Alíkovi věnovat. Požádá tedy o uvolnění z této funkce, a tedy i ze seznamu Správců Alíka. Pokud má zájem občas správcovat, ale zároveň nechce být už oficiálně veden v hlavním seznamu Správců Alíka (například proto, aby mu nechodily stále dopisy uživatelů, které by nemohl v nějakém krátkém časovém intervalu řešit), tak také tuto možnost má. Proto je nyní oficiální seznam Správců Alíka menší.

Správci

jak se stat spravcem

Onďa2009, 24. července 2017
Mari1 29. července 2017

Nejprve správce Alíka v poště urážíš a pak se ptáš, jak se staneš správcem?
Je mi líto, ale někdo, kdo porušuje pravidla slušného chování a pravidla Alíka, se správcem opravdu stát nezvládne.

Správci

Ahoj,
Co je tady na Alíkovi úkol Zvěrolékaře, myslim modrá korunka

Gattina, 7. května 2017
ALX75 7. května 2017

Ahoj,
Zvěrolékař je programátor webu Alík.cz, který se zde na webu věnuje různým činnostem. Především však zajišťuje bezproblémový chod webu Alík.cz, a pokud je na webu nějaký technický problém, něco tu nefunguje a podobně, tak má možnost to nějak řešit a případně to může opravit. Z dalších činností Zvěrolékaře je možné zmínit například vývoj některých her, které můžeš najít pod odkazem "Hry". Jelikož má také správcovská oprávnění, tak i Zvěrolékař může řešit uživatele, kteří zde na webu porušují nějakým způsobem Pravidla chování. Děje se tak ale spíše výjimečně, ale pokud na něco takového při své práci narazí, tak to prostě může také řešit. Uživatele, kteří nějakým způsobem porušují pravidla, však nahlašuj Správcům Alíka a pokud najdeš na Alíkovi nějaký technický problém, něco Ti nebude fungovat a podobně, tak také nepiš přímo Zvěrolékaři, ale nahlaš to sem do technické poradny, případně i tento problém nahlaš Správci Alíka.
Jelikož Alík.cz je dětský internet a Alík sám je pejsek, přistoupilo se k označení této funkce Zvěrolékař, protože právě on léčí Alíka, když je nemocný.:-)
ALX75 - Správce Alíka

Správci
Jak se můžu stát správcem alíka?
MartinXP, 3. února 2017
Alík10. února 2017

Ahoj, zkus si zadat do vyhledávání na Alíkovi klíčová slova jak se stát správcem. O tomto tématu už jsme psali mnoho. Tak ve stručnosti:
1. Není o co stát, práce je to velmi nevděčná, správci jsou často napadáni a osočování pro svou snahu uživatele chránit.

2. Správce Alíka musí být osoba vyzrálá a zkušená, ideálně dospělá s pedagogickými zkušenostmi. Proto dáváme přednost dospělým správcům.

Pokud budeš na webu aktivní a budeš ho důkladně znát, je možné, že se na tebe obrátí správci sami.

 

Správci
Dobrý den, chci se stát váším adminem. Je mi 56 let a mám moc rád děti. Ale nejsem žádný zatvrdlý dospělák ani kaktus protože umím s html a rád upravuji vyzáž. Mám vystudovanou uměleckou, pedagogickou a počítačovou školu. V téhle době si dodělávám další školu ohledně počítačů. Mé iq je 169. Momentálně pracuji jako vychovatel dětí zájmového kroužek Kroužek. Děkuji, váš věrný kamarád Pepa.
Admin_Alik, 31. prosince 2016
Alík2. ledna 2017
Pro informaci: Podobné hloupé žerty nadbytečně zatěžují skutečné správce. Uživatel byl za další  velmi hloupé příspěvky zablokován a účet zrušen.
Správci
ahoj mari1 a alíku, kdyz nekdo porusi pravidla, komu ze spravcu ze seznamu mam vlastne psat, kdyz chci, aby to nejak resili? Nekteri spravci maji posledni aktivitu skoro pred dvema mesici a tak dlouho cekat nechci, kdyz to muze i dalsi uzivatele ohrozovat. na koho se mam teda obracet? diky
nahlaseni poruseni pravidel, 30. června 2016
Alík13. července 2016
Ahoj, pokud jde o závažné narušení bezpečnosti, pokud jde o možné ohrožení dítěte, kde je nutná rychlá akce, pak můžeš psát i Alíkovi na mail či do Alíkovské pošty. Pokud se jedná o zlobení, s tím ti pomohou správci, v době dovolených a prázdnin počítej s tím, že nemusí reagovat okamžitě.
Správci
Ahoj Alíku,
Můžou se zvěrolékařem stát i děti kteří jsou tady zaregistrovaní. A kdyby jo, tak co bych přesně dělala.
Předem děkuji za odpověď.
Ahoj Nikitaatikin
Nikitaatikin, 6. dubna 2016
Pralinka2 14. dubna 2016
Ahoj,
zvěrolékař je pracovník, většinou programátor, který je v pracovním poměru u firmy MAFRA a je zaměstnavatelem pověřen se starat o Alíka.

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).