Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Nástěnka
Za co jsou hvězdičky na nástěnce?????
Shaayna, 30. srpna 2008
Pralinka2 10. října 2008
Hvězdičky označují, jak hodně se na nástěnku píše. Je to jakýsi žebříček velikosti nástěnky. Pokud je na nástěnce hodně příspěvků, tak má i hodně hvězdiček.
Mari1 a Pralinka2

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Nástěnka

Ahoj,
jak se dá smazat nástěnka a přejmenovat nástěnka?
Díky za odpověď.

Lacko5, 16. listopadu
Pralinka2 16. listopadu

Ahoj,
uživatel sám nemůže. Ale může požádat správce, ale je dobré k tomu uvést dobrý důvod. Ke smazání i k přejmenování.
Přejmenování je vhodné například tehdy, když uživatel při zakládání nástěnky udělá překlep nebo pravopisnou chybu.

Nástěnka

Ahoj Alíku a správci, proč mají někteří v příspěvku na nástěnce tento znak: �� ?

Verýsek06, 10. listopadu
–MM– 13. listopadu

Protože vkládají smajlíky přes klávesnici na svém dotykovém zařízení (na tabletu nebo mobilu) a tyto znaky (tzv. emoji) se neukládají správně. Moc nechápu, proč to dělají i opakovaně, když vidí, že to nefunguje :-)

Tento problém se vyřeší, až nasadíme novou sadu smajlíků, viz www.alik.cz/n/zavedeme-nove-smajliky-hlasujte-pro-tri-moznosti

Nástěnka

Ahoj.
Jak mám vymazat svůj článek na nástěnce.

Krajanda, 5. listopadu
Pralinka2 5. listopadu

Ahoj,
v současné době uživatel nemůže sám smazat svůj příspěvek na nástěnce. Pokud má skutečně vážný důvod, proč potřebuje svůj příspěvek smazat, může napsat některému správci Alíka a ten důvod uvést. Ale vážný důvod, to neznamená, že bude někdo hromadně psát příspěvky a vzápětí žádat jejich smazání.

Nástěnka

Dobrý den,

přidal jsem nástěnku Slovní kopaná psanou v hebrejštině (z části). Na začátku, když jsem psal, text se zobrazoval zcela normálně, ale jakmile jsem nástěnku odeslal, ukázalo se místo alefbetem psaného textu mnoho otazníků. S tím jsem nepočítal, a pro bych chtěl poprosit, pokud zde hebrejsky opravdu psát nelze (což je pochopitelné) o smazání této nástěnky.

MikiRoth, 15. září
–MM– 18. září

Hebrejština už funguje.
Připiš do té nástěnky, jak jsi ji chtěl pojmenovat, a já název upravím.

Nástěnka

Ahoj, mám na vás dotaz - kam jste schovali sekci „Stálé nástěnky“?
S pozdravem Ada30

Ada30, 8. srpna
–MM– 8. srpna

Nyní už jsou všechny nástěnky stálé, protože mazat obsah jen proto, že k němu nikdo dál nepřispívá, je ošklivé. Nějaké lepší členění nástěnek do sekcí připravujeme... zatím je všechno jeden dlouhý seznam. Způsob řazení si můžeš změnit kliknutím na záhlaví příslušného sloupce (takže jde krom výchozího řazení podle času posledního příspěvku řadit i podle abecedy, podle celkového počtu příspěvků i podle času založení).

Seznam svých oblíbených nástěnek najdeš na své vizitce.
Nemůžeš-li najít něco konkrétního, napiš mi prosím přes poštu, podívám se po tom...

Nástěnka

aho co je to spamování

viky-10, 6. srpna
–MM– 7. srpna

Zasílání nevyžádaných a rušivých zpráv ve velkém množství.

Nástěnka

Ahojky, uživatel kosinova udělal nástěnku s názvem hledám holku, tak pa.

viky-10, 1. srpna
–MM– 2. srpna

To zní jako poměrně snadné zadání, protože na Alíkovi jsou desítky tisíc holek. Je to jako hledat půlku kupky sena v kupce sena :-D
Může použít také nově zprovozněné hledání www.alik.cz/u

Tak pa. Příště, až se budeš chtít na něco zeptat, nezapomeň položit otázku ;-)

Nástěnka

Jak můžu smazat nástěnku?

MartinXP, 25. července
ALX75 25. července

Ahoj,
pokud chceš smazat nástěnku, napiš Správci Alíka nejlépe do alíkovské pošty. Zdůvodni, proč chceš danou nástěnku smazat; Správce Alíka Tvoji žádost posoudí a podle toho pak nástěnku případně zruší.

Nástěnka

Ahoj, jak si mohu „oblíbit“ některou nástěnku?

Half-BloodPrincess, 5. července
–MM– 8. července

Funkci na oblíbení nástěnky jsem právě teď dodělal. U jejího popisu se nyní ukazuje odkaz oblíbit nebo znelíbit.

Nástěnka

Ahoj,mám založenu nástěnku příběh na pokračování a vždy mi šly mazat příspěvky,které se mi do příběhu nehodily.Nyní už to nelze?Jak smazat příspěvek od jiného uživatele,který v příběhu nechci?

PTÁČEKZPĚVÁČEK, 5. května
ALX75 5. května

Ahoj,
ano, zatím uživatelé nemohou smazat příspěvky na nástěnkách, ale časem tato možnost možná bude zase doplněna. Nyní máš možnost napsat Správci Alíka, který Tvoji žádost o smazání příspěvků na nástěnce posoudí a případně daný příspěvek z nástěnky odstraní.
Zkus tedy napsat prostřednictvím alíkovské pošty dopis např. Správci Alíka Pralinka2 a požádej ho o výše uvedené. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Nástěnka

Když uživatel Alíka založí stejnou nástěnku po druhé, protože první byla smazána, může tam psát stejné příspěvky, jako na tu první nebo je to porušení pravidel, děkuji

PTÁČEKZPĚVÁČEK, 13. dubna
ALX75 4. května

Ahoj,
pokud nástěnka zanikla z důvodu, že na ni už dlouho nikdo nic nenapsal (tedy z důvodu neaktivity a proto, že nebyla ve stálých nástěnkách), a následně si založíš novou nástěnku na stejné téma, tak se o porušení pravidel Alíka nejedná. Na danou nástěnku můžeš psát stejné nebo podobné příspěvky jako na tu předchozí.
Na novém Alíkovi už nástěnky pro neaktivitu zanikat nebudou, jen se posunou na další stránky.
Pokud byla však nástěnka zrušena (smazána) Správcem Alíka pro její nevhodnost na Alíka, a Ty bys založil novou nástěnku na dané téma znovu a psal do jí stejné příspěvky jako na tu předchozí, tak v tom případě bys porušil pravidla Alíka hned několikrát a v tomto případě by Ti byla nástěnka nejen zrušena znovu, ale zřejmě by následoval i nějaký další postih, například i blokace Tvé přezdívky.
O nástěnkách se také můžeš dočíst v novém článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
ALX75 - Správce Alíka

Nástěnka
chtela bych k vam na nastenku dat že zapůjčuji dětské kostymy bylo by to možne ?
denisa, 26. ledna
Alík27. ledna
Pokud je půjčuješ zdarma nebo pokud jsi soukromá osoba, pak ano. Pokud se jedná o placenou službu nebo reklamu na komerční aktivitu, pak ne.
Nástěnka
Ahoj Alíku. Chci se zeptat, jak si mám založit svoji vlastní nástěnku. Prosím o co nejrychlejší dpověď
Michča, 11. ledna
Alík13. ledna
Nástěnka
Ahoj vsichni, smazala se mi nastenka Klub milovniku Nickelodeonu ale stale je na me vizitce ale bez prispevku. Jak je to mozny? Dekuju za odpoved.
Lacko5, 3. ledna
Alík12. ledna
Při zakládání nástěnky sis nejspíš pořádně nepřečetla pravidla ohledně nástěnek. Dočteš se tam mimo jiné i toto: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Pravděpodobně se ve tvé nástěnce 14 dní neobjevil nový příspěvek a nástěnka zanikla.
Nástěnka
ahoj když se mi smaže nástěnka ajá jí chci založit znovu mohu jí istejně pojmenovat nebo musím nák jinak´ a jenák omezeno kolikrát mohu stejnou nástěnku založit děkuji hezký zbytek prázdnin
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 20. srpna 2016
Alík14. září 2016
Do nástěnky je potřeba pravidelně přispívat, jinak ji automaticky zrušíme. Přesto pak můžeš založit novou, počet není omezen.
Nástěnka
ahoj když si nikdo založí nástěnku a pro málo příspěvků mu ji alík smaže může si založit stejnou nástěnku znovu nebo je to porušení pravidel
PTÁČEKZPĚVÁČEK, 11. srpna 2016
Alík16. srpna 2016
Ahoj, není to porušení pravidel, můžeš nástěnku založit znovu.
Nástěnka
Ahoj Alíku, když založím nástěnku tak to zmizne. Jak to? Děkuji.
Josef1299, 12. listopadu 2015
Mari1 18. listopadu 2015
Při zakládání nástěnky ses mohl dočíst mimo jiné i toto: "... Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Nástěnka
Nemůžu dohledat nástěnku, jmenuje se Dárek pro kluka, už je to déle co jsem ji zakládala. Jednou se mi ji tuším našla na svém profilu, ale teď ji nikde nevidím, zkoušela jsem i hledat na kamarádech, kde jsem všechny nástěnky seřadila abecedně, jak jste radili níže, a není tam :( prosím, poradťe.. děkuji J. V.
Jana Valešová 7335, 11. listopadu 2015
Mari1 18. listopadu 2015
Při zakládání nástěnky sis nejspíš pořádně nepřečetla pravidla ohledně nástěnek. Dočteš se tam mimo jiné i toto: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Pravděpodobně se ve tvé nástěnce 14 dní neobjevil nový příspěvek a nástěnka zanikla.
Nástěnka
Ahoj Alíku chci se zeptat jak můžu upravit nástěnku.
Potřebuji změnit nadpis, a odstranit jednu nástěnku.
klarka-11, 22. dubna 2015
Mari1 1. května 2015
Napiš dopis některému ze správců Alíka. Zkus se obrátit třeba na Pralinku2.
Nástěnka
Ahoj Alíku a Mari1, mám malý problém ostatně jako všichni tady. Měla jsem nástěnku v oblíbených nástěnkách ale ta mi zmizela, ale já jsem ji neodstranila, ona mi z těch oblíbených zmizela sama, a nejde mi tam vrátit zpátky, klikám na na Přidat do oblíbených a nic se neděje, pořád to tam není. (nástěnka se jmenuje Jen pro NÁS vozíčkáře!)

Děkuji za vysvětlení tohoto problému.

Martina Dostálová, 11. dubna 2015
Mari1 1. května 2015
Zkus použít jiný prohlížeč - MozillaFirefox, GoogleChrome či jiný. Pokud se ti objeví problém i v jiných prohlížečích, pak napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Nástěnka
Ahoj. Bude vadit, když si ve alíkovině nebo v nástěnce (v souvislosti) zmíním svůj blog?
Bloger, 16. ledna 2015
Mari1 18. ledna 2015
Pokud to nebude vyložene reklama, ale budeš psát třeba o svých zálibách a zmíníš i svůj blog. Tak by to asi vadit nemělo. Zkus vložit svůj příspěvek na nástěnku a pak napiš např. správci Alíka Pralinka2. Požádej ho, ať se na příspěvek podívá, zda ho tak může mít napsaný, zda neporušuje pravidla.
Nástěnka
Ahoj Alíku,
na svou nástěnku jsem dala dva příspěvky, ale teď tam není ani jeden. Jak je to možné - otázka upravena poradcem
květinka737, 21. července 2014
Mari1 22. července 2014
Pomohl by název nástěnky, ale hádám, že máš nástěnku uloženou v záložkách, proto ji jakoby můžeš zobrazit, přestože byla zrušena. Vidíš jen název nástěnky, ale nic v nástěnce není napsané. Pokusíš se napsat příspěvek, ale on se nezobrazí, protože stránka s tvou nástěnkou již není.
A důvod zrušení nástěnky? Ten najdeš v textu, když si nástěnku zakládáš. Je tam mj. psáno: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Nástěnka
AHOJ ALÍKU,
CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK SE MAŽE NÁSTĚNKA? PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚD. - otázka upravena poradcem
fryzkat, 15. června 2014
Mari1 23. června 2014
Napiš požadavek o smazání své nástěnky některému ze správců Alíka.
Nástěnka
Zdravím, mám technický dotaz. Mám svoji nástěnku a stalo se, že jsem se uklikl a jeden příspěvek se mi tam zobrazil dvakrát. Tak jsem chtěl ten jeden svůj smazat, aby mi tam nedělal zbytečný binec. :) Ale zjistil jsem, že minimálně své příspěvky ve své nástěnce nemůžu smazat. Nevím, jak u příspěvků ostatních, zatím nebyl důvod něčí mazat, tak jsem to ani nezkoušel.
Můj dotaz zní: Je to nějaká chyba, že mi to nejde nebo vlastní příspěvky nemůžu ze své nástěnky vymazat? :) Děkuji za odpověď.
Tomáš - otázka upravena poradcem
Neživý, 2. června 2014
Mari1 22. června 2014
Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci
Nástěnka
Dobrý den,
potřebovala bych poradit zkoušela jsem už dvakrát založit stůl s názvem ŠKOLNÍ OLYMPIÁDY A JINÉ PROBLÉMY DOBRÉ ŽAČKY vždy mi vydržel jeden den, zkoušela jsem to podruhé a zase to stejné je to chyba v mém počítači? nebo ty stoli vydrží jen jeden den? děkuji Lenka
- otázka upravena poradcem
Lenka, 16. února 2014
Mari1 16. února 2014
Ahoj Lenko,zkus si pořádně přečíst text, který je pod okénkem, kam píšeš název nástěnky, kterou se právě chystáš založit.

Dočteš se tem mj. toto: "Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček (bodíků).

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).