Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Heslo
PROČ MI NEFUNGUJE HESLO
POMENKA, 31. srpna 2008
Mari1 28. ledna 2009
Zadáš-li chybně své heslo, tak se ti zobrazí tato hláška: Jejky! Tohle ne! Bylo zadané nesprávné heslo pro zvolené přihlašovací jméno. Pokud jsi heslo zapomněl, můžeš ho zjistit zde.
Klikni na odkaz zde a postupuj podle návodu, který ti Alík bude dávat. První co se ti po kliknutí odkaz objeví bude Zadej svoji přezdívku na Alík.cz., takže do okénka musíš napsat svou přezdívku. A klikni na ODESLAT. Zobrazí se ti:
Zapomněl jsi heslo?
Po kliknutí na tlačítko, ti bude odesláno heslo na email adresu, kterou jsi zadal při registraci na Alík.cz.

Klikni tedy na tlačítko ODESLAT a Alík ti oznámí, že byl e-mail odeslán, pak už jen stačí si na svém e-mailu najít odkaz a kliknout na něj. Otevře se ti stránka, kde zadáš svou přezdívku a heslo si pak může znovu nastavit.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Heslo

Ahoj Alíku a správci,
když mám nastavené trvalé přihlášení, ostatní mě vidí pořád jako přihlášenou (online) nebo ne?

Děkuji

VeverkaČiperka123

VeverkaČiperka123, 29. listopadu
–MM– 29. listopadu

Ahoj,
vidí u tebe zelený indikátor třicet minut od tvé poslední činnosti. Za činnost se v tomto ohledu považuje nalistování stránky, přejetí myší přes ní, stisk klávesy, dotyk prstem nebo rolování bočním posuvníkem. S délkou té prodlevy možná někdy pohneme směrem dolu.

Heslo

Ahoj Alíku a spol. Chtěla bych se zeptat, kdyby někdo zjistil moje heslo a byl by přes můj účet třeba v klubovně a pak bych na svůj účet přišla já a šla třeba taky do klubovny, co by se stalo?
P.S.: Nic takového se mi nestalo, ale zajímá mě to.

VikiKlára, 19. listopadu
–MM– 19. listopadu

Ahoj,
to si můžeš vyzkoušet tím, že se přihlásíš na dvou zařízeních najednou (třeba na počítači a na tabletu nebo mobilu) a v obou vstoupíš do klubovny. Nemělo by se dít nic překvapivého... v seznamu uživatelů budeš napsaná jen jednou, zpráva o přisednutí se ukáže jen u prvního přisednutí, z obou zařízení budeš moct psát zprávy do chatu a pokud na jednom z nich klikneš na „odejít“, nejspíš tě to vykopne v obou (nebo to začne nějak blbnout :->) .

Myslím, že všechny podstránky Alíka nějak počítají s tím, že můžeš být přihlášena z více věcí najednou, jednotlivá přihlášení jsou navzájem poměrně nenápadná. V menu u své vizitky bys měla vidět odkaz „Moje přihlášení“ s historií svých přihlášení.

Kdybys chtěla všechna svá aktivní přihlášení odhlásit – třeba právě kvůli podezření, že ti někdo uhodl heslo, nebo že se někdo dostal k počítači, na kterém ses zapomněla odhlásit – stačí změnit heslo.

Heslo

Dobrý den. Chci se zeptat. Dá se obnovit heslo k rodičovskému podúčtu? Děkuju za odpověď.

mareklauer21, 17. října
–MM– 17. října

Dá, stačí vyplnit standardní formulář na zapomenuté heslo – www.alik.cz/zapomenute-heslo.

Heslo

Často mi chodí nežádoucí emaily na změnu hesla :(

číča800, 14. září
Pralinka2 14. září

Ahoj,
přepošli ty e-maily některému správci Alíka, a ten se podívá, zda se někdo nepokouší dostat na tvůj účet.

Heslo

Ahoj, na mém starém účtu 1836 jsem zapomněla heslo. A mám tam vymyšlený e-mail. Jak se můžu přihlásit? Nechci, aby mi účet zaniknul. A nemůžu dát Oživení starého účtu, protože jsem se tento rok ještě přihlásila. Nemůžete tam prosím zrušit to, že to jde jen, když jsem se rok nepřihlásila? Prosííím!

VeverkaČiperka123, 12. července
–MM– 16. července

Zkrátil jsem nezbytnou prodlevu u objednávky oživení z jednoho roku na tři měsíce, takže už by ti to mělo jít.

Heslo

Co mám dělat, když se někdo dostane k mému účtu?

kuba57, 31. května 2017
–MM– 31. května 2017

Pokud zná heslo ke tvému účtu i někdo jiný než ty, nastav si nové tajné heslo. Ideálně dřív, než to napadne tu druhou osobu.

Změnit heslo (a jiné údaje) můžeš v nastavení, viz odkaz vpravo nahoře.

Heslo
Ahoj milý Alíku a nenahraditelní správci, chtěla jsem si změnit heslo a tak jsem udělala, jenže když se tam chci přihĺásit napíše mi to nejdřív mé staré heslo (zobrazila se mi tato hláška: Jejky! Tohle ne!), až když se přihlásím napodruhé jde mi to. Jde to nějak opravit ?
Spirit006, 19. července 2016
Mari1 5. srpna 2016
Nejspíš máš ve svém počítači nastavené pamatování si hesla. V takovém případě ti to vždy vloží heslo, které máš uložené, přestože sis na www.alik.cz své heslo změnila. Je třeba si ve svém prohlížeči pamatované heslo změnit. Většinou prohlížeče po zadání jiného hesla nabízí, zda mají pamatované heslo aktualizovat. Zkus poprosit rodiče o pomoc s touto funkcí prohlížeče.
Heslo
Ahoj ráda bych se zeptala moje kamarádka má také Alíka a jmenuje se aracek,a nemůže se dostat na Alíka prý ze dala špatné heslo ale dala ho dobře tak jestli jí tam nemůžete nějak pomocí byla bych ráda a ona taky :-) předem děkuji.
Matoška, 14. června 2016
Alík22. června 2016
Heslo
Ahoj,něco tu nechápu.Přišla jsem do klubovny,a viděla jsem,že u stolu:blogy,blogaři a blogařky,sedím já,ale já jsem teprve přišla do klubovny a k žádnýmu stolu jsem si nepřisedla!A pak jsem navštívila mou nástěnku a před tím,tam bylo tolik příspěvku,a teď tam nebyl žádný,já jsem tam něco napsala,a to se tam neoběvilo,a když jsem nástěnku opustila,tak zmizela,úplně,ze všech nástěnek!
baniček-štěňátko, 31. května 2016
Mari1 2. června 2016
Ahoj, doporučuji ti změnit si heslo. Je možné, že jsi měla jednoduché heslo a někdo jej uhádnul. Případně ses přihlásila např. ve škole a zapomněla ses tam odhlásit.
Heslo
Moje prezdivka: anginkalolinka003
Angelica Janis, 4. ledna 2016
Mari1 4. ledna 2016
E-mail pro obnovu hesla ti byl odeslán, měla bys jej najít na svém e-mailu, který jsi uvedla při registraci přezdívky.
Heslo
Ahojky, klikla jsem na to cervene, co se vzdycky objevi kdyz dam spatne heslo, ale me to ukazovalo, ze jsem nevyplnila ani email ani telefonni cislo. Pritom jsem to delala, tak proste uz nevim co. Ahoj
Angelica Janis, 4. ledna 2016
Mari1 4. ledna 2016
A k jaké přezdívce se pokoušíš přihlásit?
Heslo
Ahoj Aliku,
potrebovala bych se zeptat, uz po nekolikrate se skousim prihlasit a nejde to. Furt mi to ukazuje spatne heslo, pritom jsem se na to divala, me prijde, ze je na sto procent spravne, pokud nemam halucinaci. Predem moc diky za odpoved:-). Pa
Angelica Janis, 3. ledna 2016
Mari1 4. ledna 2016
Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
Také je možné, že tvá přezdívka zanikla. Napiš sem nebo některému ze správců Alíka svou přezdívku.
Heslo
jak mám udělat aby si seznam nepamatoval moje heslo od e-mailu?
tapka11, 28. března 2015
Mari1 1. dubna 2015
V nastavení prohlížeče zruš pamatování hesel.
Heslo
ja nevim heslo
agata, 20. ledna 2014
Alík21. ledna 2014
Heslo
Jak se mám přihlásit na Alíkovy kamarády? Už jsem zkoušel asi 3 hesla a pořád to nepomáhá. Předem díky Miki - otázka upravena poradcem
Miki, 16. prosince 2013
Alík16. prosince 2013
Odpověď najdeš v často kladených dotazech nebo u tématu Heslo. Správné heslo si nech poslat na email nebo telefon.
Alík a správci
Heslo
ahoj alíku, nejde mi (když zapomenu heslo) abiste mi ho poslali,a to jsem vyplnila e-mail.prosím pomoz mi.předem děkuji za odpověd.
andrea, 15. září 2013
Alík 16. září 2013
Napiš na alik@alik.cz, uveď svou přezdívku a email, který jsi zadala při registraci. Alík
Heslo
Ahoj Aliku ja kdyš se chci přihlasit na muj ucet:mfrajeros a dam tam heslo tak mi to nejde jakto že ne???odpoved mi pošli na muj email: mfrajeros@seznam.cz děkuju za odpověd
mfrajeros, 18. srpna 2013
Mari1 18. srpna 2013
Ahoj,
pokus se znovu přihlásit, po zadání "chybného" hesla ti vyskočí tato hláška: Jejky! Tohle ne! Bylo zadané nesprávné heslo pro zvolené přihlašovací jméno. Pokud jsi heslo zapomněl, můžeš ho zjistit zde. Po kliknutí na odkaz ZDE, se ti objeví okénko, kam bude třeba zadat přesně tvou přezdívku. Naskočí ti hláška, kde bude třeba potvrdit, že si o nové heslo žádá skutečný zakladatel přezdívky. Při registraci jsi použil telefon, hláška tedy bude vypadat zhruba takto: Z telefonního čísla, které jsi uvedl při registraci nyní odešli SMS zprávu ve tvaru: ...... Napiš z registračního telefonu požadovanou SMS a odešli ji na číslo, které se ti objeví. SMS tě bude stát 9,- Kč.
Předpokládám, že jde ve tvém případě o odcizení hesla, případně bylo tvé heslo příliš jednoduché. Je také možné, že jsi své heslo někomu prozradil. Uvádíš ve svém dotaze e-mail. Máš ještě jednu možnost, jak své heslo získat. Napiš na Alik@alik.cz a uveď v e-mailu s žádostí o nové heslo také svůj PUK ke své přezdívce.
Mari1
Heslo
Alíku já zapoměla jak zní ta přihlašovací SMS,prosím poraď mi. A moje kamarádla jí také zapoměla. Předem děkuji...ahojky
šampionka05, 7. července 2013
Alík 8. července 2013
Tak si ji nech poslat znovu. Napiš do přihlašování svou přezdívku a odešli bez hesla. Zobrazí se Ti nabídka pro opětovné zaslání hesla. Haf! Alík
Heslo
když si zapomeneme heslotak co máme dělat
hopsinka06, 3. července 2013
Alík 4. července 2013
Zkus se přihlásit, napiš svou přezdívku a nevyplňuj heslo. Systém tě navede na opětovné zaslání hesla na emailovou adresu. Haf! Alík
Heslo
Alíku, vždycky když jdu na tento web mám už v přihlašovácím okýnku ztadané jméno i heslo a tak stačí kliknout jenom na přihlásit. Jakto mám dát pryč?? Nechci to tam
Někdo, 24. června 2013
Alík 27. června 2013
Při prvním přihlášení jsi prohlížeči (Explorer, Firefox.. ) schválila nabídku, aby si pamatoval přihlašovací údaje. Teď je potřeba v prohlížeči (nikoliv v Alíkovi) vymazat v Nástrojích Historii prohlížení všetně hesel. Při dalším přihlášení na Alíka už chybu neopakuj. Haf! Alík
Heslo
zapomněl jsem heslo a zapomněljsem při registraci viplnit emil
gogou, 22. června 2013
Alík 27. června 2013
Registraci na Alíkovi je vždy třeba ověřit, jinak není platná. Ověřuje se pomocí emailu nebo telefonního čísla. Pokud jsi nevyplnil email, musel jsi vyplnit telefonní číslo. V případě ztráty hesla postupuj následovně:

1. Klikni na odkaz Zjisti heslo
2. Nyní se zobrazí text:

Z telefonního čísla, které jsi uvedl při registraci (+420xxxxxxxxx)
nyní odešli SMS zprávu ve tvaru:
ALIK HESLO xxxxxxx
na číslo 9001109 za 9,- Kč s DPH

3. Na telefonní číslo zadané při registraci obdržíš zprávu s novým heslem.

Haf! Alík

Heslo
¨JAKÉ MÁ BÝT BEZPEČNÉ HESLO?
ČENDA, 30. dubna 2013
Mari1 30. dubna 2013
Zkus si přečíst článek s názvem Bezpečné heslo.
Mari1
Heslo
mohu si změnit heslo???
laura, 27. dubna 2013
Pralinka2 30. dubna 2013
Ahoj,
heslo změnit jde, ale než se o to pokusíš, zkontroluj si, zda máš správně vyplněnou e-mailovou adresu a zda nemáš plnou e-mailovou schránku.
Pralinka2
Heslo
někdo se mi vloupal na ucet a zmenil mi heslo dobre vi ze jsem to zadavala spravne
heslo, 1. dubna 2013
Alík 1. dubna 2013
Pokud nemáš heslo nebo jsi heslo zapomněla, postupuj podle návodu při přihlašování. Haf! Alík
Heslo
JAK mám udělat abych nebyla trvale přihlášená??
Míša, 25. února 2013
Mari1 13. března 2013
Alík trvalé přihlášení nenabízí. To máš nastavené ve svém přihlášení. Klikni na odhlásit a pak si v nastavení svého prohlížeče smaž pamatování hesel. Ale pozor! Tento postup smaže veškerá uložená hesla (k e-mailu, herním stránkám atd.).
Mari1

Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).