Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Přezdívka
jak si můžu změnit mojí přezdívku??? heslo i obrazek šel ale přezdívka ne...poraďte mi prosím
oslik3, 2. září 2008
Mari1 2. září 2008
Přezdívku není možné změnit. Pokud se ti tvá přezdívka nelíbí, tak si zaregistruj novou přezdívku.
Mari1

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Přezdívka

Mohu se zeptat zda se může dělat něco s mou žádostí?
Předem Vám děkuji za odpověď

Levhart2009

levhart2009, 10. listopadu
Pralinka2 16. listopadu

Ahoj,
už je vyřízená, museli jsme si něco ověřit.

Přezdívka

Ahoj Alíku, chtěla bych si změnit jméno, ale nevím jak ani nevím jestli to vůbec jde, poradíš mi prosím?

Meflounek, 28. října
Pralinka2 28. října

Ahoj,
změnit přezdívku na Alíku možné je, tuto možnost najdeš na stránce s Alíkovými dárky www.alik.cz/s/darky úplně dole. Avšak ta změna přezdívky stojí dost kaček a ty tolik kaček zatím nemáš, takže v tomto případě je to problém.

Přezdívka

Ahoj,
viděla jsem tu přezdívku 68! jak to že obsahuje jen 2 znaky?

číča800, 25. srpna
–MM– 26. srpna

Vznikla v době, kdy neexistovalo omezení na minimum tří znaků...
Podobných zvláštností jde najít víc. Jsou tu třeba i lidi s mezerou v přezdívce, protože si účet zřídili kdysi na Hravém učení, kde byla jiná pravidla...

Přezdívka

Ahojky,
nevíš jak se můžu přejmenovat já bych hrozně chtěla mít jiné jméno

evicecernosice, 4. srpna
Pralinka2 6. srpna

Ahoj,
změna přezdívky je v nabídce Alíkových dárků, úplně dole pod ostatními dárky, a stojí to 12000 kaček.

Přezdívka

Dobrý den, dá ze zrušit žádost o přejmenovaní?

maggiesimspons, 1. srpna
Pralinka2 3. srpna

Ano, napiš některému správci Alíka.

Přezdívka

Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli je možné si změnit přezdívku.

Macek2006, 31. července
Pralinka2 31. července

Ahoj,
teď už to možné je. Podívej se do Katalogu dárků, a tam úplně dole je mimo jiné nabídka na přejmenování. Ale pozor, za podání žádosti se platí 12 000 kaček a ty se nevracejí ani v případě, že žádost bude zamítnuta.

Přezdívka

Zdravím, chtěl bych se optat na to, zda-li je možné dohledat jeden určitý účet. Vím, že za kredity je to možné, ale nepamatuju si téměř nic, ani nick, který se snažím dohledat. Bohužel bych měl vědět jen velice málo informací, avšak stejně jako tento 8 let starý účet, i ten, co hledám, je poměrně starý, tipuju tak 12 let.
Je tu ještě tedy jiná možnost, jak zkusit obnovit a najít starý účet? Děkuji za odpověď.

God_of_War, 26. června
–MM– 26. července

Napiš mi poštou, co vlastně o účtu víš... a já se po něm zkusím podívat.

Přezdívka

Ahoj, nechala jsem si sloučit účet se svým prvně založeným. Jak dlouho bude trvat než se to sloučí? Jinak řečeno, mou žádost mi schválili, jen nemám sloučené kamarády, poštu, atd.
Další otázka je: Kdybych si pak smazala ten starý účet, zůstanou ty změny, nebo se to spojení se smazáním účtu zruší také?
Předem děkuji za odpověď.

_Valeryia, 10. července
–MM– 10. července

Ahoj, spojení účtů způsobí, že jeden z účtů sám zanikne a některé jeho vlastnosti jsou přenesené na druhý účet. Tuším, že i neschválené žádosti se přenášejí, takže nedoporučuji žádat o spojení i o zrušení účtu zároveň, pokud nechceš zrušit ten spojený účet. :-)

Tvoji žádost o spojení zatím nikdo neschválil. Podle čeho jsi usoudila, že je schválená? Odpověz případně poštou.
Samotné sloučení probíhá pár milisekund, proběhne v okamžiku, kdy ho správce schválí.

Přezdívka

Když si spojím tento účet se starým účtem, sečtou se mi i kačky?
Kdybych například tady měla 17 000 a tam 5000, tak budu mít 22 000 nebo ne?

VeverkaČiperka123, 30. června
ALX75 30. června

Ahoj,
ne, kačky se převezmou z té přezdívky, kde jich máš nasbíráno více. Kačky na přezdívce, kde jich máš méně, propadnou. Je to logické, uživatelé by toho snadno zneužívali, protože by si sbírali kačky na více přezdívek a pak by požádali o spojení, což by bylo nespravedlivé k ostatním uživatelům, kteří kačky sbírají poctivě jen na jednu přezdívku. Děkujeme za pochopení.
V tom konkrétním případě, který uvádíš, by platilo, že na novou přezdívku se Ti připíše těch 17 000 kaček, ale o těch 5 000 kaček na té druhé přijdeš.

Přezdívka

Ahojky,
co znamenají ty křížky u některých přezdívek?
Jestli dobře hádám, tak jsou tam, protože ti lidi neodsouhlasili ty věci u osobních údajů?

Dana395, 12. června
–MM– 12. června

Přesně tak. Jsou u uživatelských účtů, které zaniknou kvůli nepotvrzení souhlasů se zpracováním osobních údajů...

Přezdívka

Ahoj,
když se spojuje účet, je třeba nějak ověřit, že je skutečně můj? Co kdyby někdo spojil cizí účet...
Děkuji předem.

Alfa_Beta, 30. května
–MM– 30. května

Ahoj,
je zapotřebí k němu znát heslo. Prochází se v podstatě přes takové druhé přihlášení, dokonce ho pak jde dohledat v historii přihlášení (kterou má každý majitel účtu už cca týden přístupnou přes odkaz v menu vedle vizitky). Po objednání spojení účtů posuzují žádost správci, kteří také omrknou, jestli se nedělo něco podezřelého. Jde o velký zásah a potenciální hrozbu, že by si případný útočník mohl nechat spojit cizí účet se svým, nepodceňujeme.

Přezdívka

Ahoj, když si aspoň přeji změnit přezdívku z Michael73, třeba jestli můžu mít přezdívku tady Michael Štejdíř a nebo Michael1994, tak do toho okénka mám pouze napsat přeji si změnit přezdívku z Michael73 na Michael1994 nebo Michael Štejdíř jestli to půjde? Když to nepůjde přezdívka Michael Štejdíř, tak bych bral nejraději Michael1994.

Michael73, 22. května
–MM– 23. května

Do objednávkového formuláře skutečně nepiš žádné věty. :-)
Do kolonky na přezdívku napiš fakt jen tu přezdívku. Je to jen první krok z několika, nemusíš se bát, že se něco začne dít hned při prvním stisku tlačítka.

Pokud je zadaná přezdívka volná, bude ti nabídnuto přejmenování. Pokud je obsazená, budeš dotázán na heslo k té druhé přezdívce a bude ti nabídnuto spojení účtů.

V přezdívce nesmí být mezera.
Moc také nedoporučuji dávat do přezdívky občanské jméno, je to potom takové málo... přezdívkové. :-)

Přezdívka

Ahoj,když si přeji spojit účet když neznám ani heslo ani emailovou adresu na přezdívku Míša73 a Michal73 aby jsem si chtěl spojit tyto dvě přezdívky na aktuální přezdívku co právě využívám Michael73. Nešlo by to spojit dohromady Míša73 a Michal73 když já vůbec neznám emailovou adresu i heslo?Co tam mám napsat do okénka s názvem Zadej novou přezdívku, nebo přezdívku účtu, se kterým chceš tento účet spojit:tak tam mám napsat přeji si spojit tyto dva účty Míša73 a Michal73 aby jsem to měl spojený s tímto aktuálním účtem Michael73?

Michael73, 18. května
–MM– 22. května

Do objednávkového formuláře nepiš žádné věty, ale opravdu tu přezdívku, se kterou chceš svůj účet spojit. Budeš dotázán na její heslo. Pokud heslo neznáš, nemůžeš pochopitelně účty spojit.

U účtu Míša73 máš podobnou e-mailovou adresu, jako u Michael73, akorát je na Atlas.cz a je v ní tečka mezi jmény. Přes tento e-mail si tedy můžeš nechat obnovit zapomenuté heslo.

Teď jsem si všiml, že je přezdívka Míša73 zablokovaná... od ALX75, necelý měsíc. Okolnosti jsem nezkoumal. Spojení účtů je možné pouze, pokud přezdívka zablokovaná není.

Přezdívka

Sprosté, zablokované a zatoulané přezdívky.

Jelikož je Alík dětský internet, nepatří sem přezdívky z nadpisu.
Budou někdy vyhozeny tak, aby po nich na Alíkovi nezbylo ani ň?

Farmář12, 6. května
–MM– 22. května

Proč sem nepatří zablokované a zatoulané přezdívky? Ty jich máš zablokovaných spoustu. Zatoulané se můžou kdykoliv vrátit, než nastane okamžik velkého úklidu...

I po úklidu zůstane samotná přezdívka ve většině případů obsazená.

Přezdívka

Je v pohodě, když má někdo sprostou přezdívku?

maggiesimspons, 11. května
–MM– 21. května

Asi úplně ne, ale pokud pod ní nikam nepíše, tak je to skoro fuk. Pokud někdo narve do vyhledávání všechna sprostá slova, která zná, a najde deset let nepoužívané sprostě pojmenované účty, nikdo se tím nejspíš zabývat nebude, není v tom žádná skutečná hrozba.

Přezdívka

Proč si nemůžu změnit svou přezdívku?

Tobias7, 17. května
–MM– 18. května

Můžeš, pokud si našetříš na dárek www.alik.cz/s/prejmenovani-nebo-spojeni-uctu. Kdyby se uživatelé mohli kdykoliv libovolně přejmenovávat, vznikal by tu docela chaos. Viz některé starší dotazy na podobné téma: www.alik.cz/p/prezdivka#dotazy

Přezdívka

Proč se v názvu vizitky nepovolují mezery?

číča800, 16. dubna
–MM– 18. dubna

Vizitky název nemají. Asi myslíš přezdívku.

Je to taková tradice u přezdívek na internetu, kterou Alík ctí.
Kdyby mezera byla dovolená, někteří jedinci by měli snahu psát tam své občanské jméno a příjmení. Brrr, nejsme facebook. :-D

Mezera by také způsobovala, že by přezdívka nedržela tak pěkně pohromadě. Když by se třeba ocitla na konci řádku, kus by se mohl zalomit na další řádek.

Jinak to žádný chytřejší technický důvod nemá. Existuje pár účtů, které se pravidlům vymykají – třeba „Modrá linka“, nebo „Vím, co jím“ obsahují mezery. Jeden účet má také v přezdívce nedovolené typografické pomlčky místo normálních... :-D

Přezdívka

Proč jsou uživatelé bez písmen, ale s čísly zablokováni.
btw. Prohlížela jsem si fotky Alíkovského srazu v roce 2009 kde byl uživatel 993.

vikinka28, 2. dubna
Pralinka2 4. dubna

Ahoj,
uživatel 993 si nechal tuto přezdívku zablokovat na vlastní žádost a v současné době na Alíku vystupuje pod jinou přezdívkou. A na srazy chodí pořád, můžeš ho najít i na fotkách ze srazu v Praze loni na podzim.

Přezdívka

Je normální, když se pojmenujete uplně stejně jako některý uživatel,v tomto případě Pralinka2 a jeden uživatel se jmenuje Pralinka2-.

vikinka28, 2. dubna
Pralinka2 2. dubna

Ahoj,
aby si někdo založil přezdívku velmi podobnou přezdívce jiného uživatele, to je zakázáno, zejména když je to za účelem, aby se za toho jiného uživatele vydával. Takový uživatel, jakmile se na něj přijde, bude vyhozen.
Avšak přezdívka Pralinka2- je jiný případ, to je skutečně moje přezdívka. Tu jsem si založil kdysi dávno z nějakých důvodů, ale v současné době ji používám například v případě, když potřebuji otestovat, jak nějaké věci fungují pro běžného uživatele, protože na mojí správcovské přezdívce některé věci fungují trochu jinak.
A na vizitku té náhradní přezdívky mám i odkaz na své normální vizitce.
Takže v tomto případě je to v pořádku, ale i tak děkujeme za upozornění, je vidět, že jsi všímavá uživatelka.

Přezdívka

nazdar správcové, chtěl bysem si změnit přezdívku
čet sem, že to může působit zmatek, tak bysem chtěl nějakou podobnou
třeba čokoládový králík, šlo by to??
kdyby to dělalo nějaký probl0my, třeba u toho článku, co sem napsal v prosinci, tak ten klydně smažte, ju?

dík, čus,
čokloádový alík

Pralinka2 8. března

Ahoj,
změnit přezdívku na Alíku není možné. Mimo jiné proto, že po změně přezdívky by původní přezdívku mohl obsadit někdo jiný, kdo by se za přejmenovaného uživatele pak vydával, což je zejména v tvém případě dost velké riziko.

A ten článek z prosince sice už není úplně aktuální, ale je to velmi zajímavý dokument o té proběhlé soutěži a smazat ho by byla dost škoda, nemyslíš?

Přezdívka

Ahoj,
jde udělat to, aby správci úplně smazali nějaký účet? Chtěla bych si změnit přezdívku, aby to byla opravdu přezdívka a ne jméno. Tak se kvůli tomu chci úplně odhlásit.

barca-musilova, 2. března
–MM– 4. března

Ahoj,
momentálně nejde. Úplné mazání účtu je špatný nápad, někdo cizí by si mohl zřídit tvoji přezdívku znovu a vydávat se za tebe.

Chystáme se zavést někdy (snad) příští týden možnost secvaknutí dvou účtů dohromady. Starý účet by pak nezanikal, ale přesměrovával by na většině míst na nový, tím by se zachovala jakási návaznost. Nový účet by přebral některé vlastnosti toho starého (datum vzniku, kamarády, možná poštu). Ještě to nemáme úplně domyšlené, ale myslíme si, že to bude dobrá alternativa k přejmenování (které proveditelné je, ale vytváří zmatek a potenciální bezpečnostní rizika, proto k němu velmi neradi přistupujeme).

Přezdívka

Prosím, jak si mohu upravit ve vizitce přezdívku, tedy pokud je to možné?

TheVeronika, 10. února
Pralinka2 12. února

Ahoj,
přezdívka se na Alíku změnit nedá.

Přezdívka

Ahoj, jde o tento účet pinkiesGirls. Byli jsme tu dvě, ale už tu bude jen jedna, a jméno pinkiesGirls je pro dvě osoby. Nešla by změnit přezdívka? + vymazat všechny nástěnky které jsme vytvořili. Pokud by to šlo, byla bych moc ráda. Děkuji.

pinkiesGirls, 2. února
–MM– 2. února

Přijde mi celkem drzé, že chceš mazat příspěvky ostatních uživatelů v nástěnkách jen kvůli tomu, že se ti znelíbila tvoje přezdívka 8-o

Tobě by přišlo v pořádku, když bys někde diskutovala a tvoje příspěvky by pak skončily v koši jen a pouze proto, že si zakladatelka řekla, že chce všechno smazat? To se přece nedělá!

Jak jsem již několikrát psal u jiných dotazů, změny přezdívek jsou nežádoucí, vedou k chaosu (když by si někdo zřídil nový účet pinkiesGirls, tak by se za tebe mohl vydávat). Měl by pro ně existovat dost dobrý důvod, tvůj důvod mi dobrý nepřipadá (a navíc ještě chceš ničit obsah vytvořený ostatními uživateli).

Přezdívka

Ahoj. Vím, že mám nevhodnou přezdívku, ale když jsem se sem přihlašovala, nemyslela jsem a napsala ji sem, jak mi říká kámoška. Nechci mít nový účet, ale přezdívku jinou, opravdu by to nějak nešlo?

unicorn728, 20. ledna
–MM– 21. ledna

Ve tvém případě jsme ochotní udělat výjimku, protože jsi bezproblémová osoba, a lidi na tebe posílají příliš stížností jen kvůli nešikovné přezdívce.

Také máš tu svoji nevhodnou přezdívku dost unikátní, takže by šla upravit plošně i v diskusních příspěvcích, které na tebe reagují, stačí hromadně vyměnit „debiloretard“ za cokoliv, co si vybereš.

Napiš mi do pošty, jakou novou přezdívku bys chtěla. (Ideální by bylo, kdyby se skloňovala podle stejného vzoru, ale není to nezbytné.)

Přezdívka

Co je tohle za jmena?

Debilop
debil1234
Debil123
MagorDžou
magoreli
magorka
magor13
MagorNaru
Magor-Magor-Magor
magor9888
MAGOR1999
magorKA13
MaGorka-xP
magor999
magor
magorka14
Magor1
magorové
magopopletinec
magor7
magorvkostce
magorek-amorek
MagorTerik15

Best-Rebel, 14. prosince 2017
–MM– 15. prosince 2017

No, to jsou dost nešikovná jména. Ještě když se sejdou takhle pohromadě... tak to pak někdo z Debilů zavolá „podal bys mi prosím slánku, Magore?“ a na to zareagují všichni Magoři, každý z nich mu podá sůl... a Debil si bude říkat „já jsem ale vůl:-)

Jinak viz nedávná odpověď www.alik.cz/p/247543.


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).