Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Katalog dárků
Ahoj Aldo, ohledně katalogu dárků - je těch věcí neomezeně, nebo je na sklad jenom určité množství???
Anria, 3. září 2008
Alík 3. září 2008
Ahoj, dárků je omezené množství. Kdybych jich měl neomezeně, pak jim mohu dát mnohem nižší cenu. Průběžně budeme podle toho, jak si budete dárky objednávat, databázi dárků aktualizovat. Snažili jsme se to nastavit tak, aby se nevykoupilo všechno hned první zářijový týden. Věřím, že postupně budou dárky nejen ubývat, ale jiné zase přibývat. Proto radím nejen pilně sbírat bodíky, ale také sledovat, co je nového v katalogu.
Alík

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Katalog dárků

Ahoj Alíku. Jak změním svou adresu? Vyhrála jsem dárek a nemám tam město. Díky za odpověď.

Natalienka2008, 16. prosince
Alík 17. prosince

Ahoj,
neúplnou objednávku jsem tedy zrušil. Poštovní adresu může do objednávky vyplňovat pouze rodič (nebo obecně dospělá osoba, zákonný zástupce) – musí se tedy přihlásit do rodičovského podúčtu přes svoje heslo. Pokud si heslo nepamatuje, může ho přenastavit přes www.alik.cz/zapomenute-heslo.

Alík

P. S. pro příště: podobné patří do technické poradny, těžko ti je vyřeší psychologové a jiní odborníci na dětská trápení v poradně Alík radí dětem.

Katalog dárků

Dobrý den, mám tip. Můžete dát do katalogu dárků Supervulkán 2. část?
První část už mám zhlédnutou.

Děkuji za odpověď.

JosefNeoral12, 7. listopadu
–MM– 15. listopadu

Ahoj, asi spíš nemůžeme. Dévédéčka v katalogu dárků pochází ještě z doby, kdy Alíka vlastnila Mafra, která se podílela na české distribuci těchto dokumentů, takže jí pár kusů navíc zůstalo na skladě. Rozdávala je, kde se dalo. Moc velký zájem na Alíkovi o ně není, snažíme se shánět spíš atraktivnější dárky.

Druhý díl Supervulkánů si můžeš objednat jinde, třeba na www.dvdvydejna.cz/Supervulkan-2-DVD-d6340.htm – ale za skutečné peníze. Koukám, že stojí méně, než následné doručení poštou.

Katalog dárků

Jde zrušit objednávku. Děkuji.

kočička4567, 30. října
–MM– 30. října

Máš pravdu, jde zrušit objednávku, ale nemůže to udělat uživatel sám. U seznamu objednávek je uvedený člověk, který se o objednávky stará, můžeš mu napsat dopis.

Katalog dárků

Ahoj, budete někdy dávat do katalogu dárků ty dárky co byly u dřívějšího Alíka?

Michael73, 20. srpna
–MM– 20. srpna

Ahoj,
nevím, co máš na mysli. Příště prosím napiš konkrétnější dotaz.

V katalogu dárků je momentálně všechno, co máme na skladu. Věci, které nemáme, do katalogu dávat nebudeme.

Katalog dárků

Jak berete na to peníze, když jen rozdáváte... Musí to stát majlant :D
Předem děkuji za odpovědi.

hynekd, 31. července
–MM– 15. srpna

Do katalogu dárků věnují firmy své zboží většinou zdarma, je to pro ně dobrá reklama. Nás to stojí jen poštovné a zejména práci. Nejnákladnější částí Alíka není katalog dárků, ale poradna Alík radí dětem...

Je pravda, že bráno čistě finančně nejsme moc úspěšní podnikatelé. :-D
Snažíme se, aby Alík rostl a sílil, jsme hlavně programátoři, takže nevěnujeme příliš času nějakému obchodnickému vyjednávání, nemáme zatím ani nikoho, kdo by inzerenty aktivně sháněl. Stránka www.alik.cz/o/moznosti-spoluprace dosud moc ovoce nepřinesla... ale jsme optimisté. ;-)

Katalog dárků

Dobrý den,
vyplnil jsem klokaní tajenku a zadal jsem, že bych chtěl, pokud budu vylosován, slevu na dárek z katalogu, tu jsem nakonec získal, ovšem to bylo v prvním kole, teď jsem správně vyplnil pátou tajenku a znovu jsem klikl na "bílou tečku" u "Sleva" (z katalogu). Zajímalo by mě, pokud budu znovu vylosován, sečtou se mi ty dvě slevy, nebo se nechá ta dřívější, anebo ta větší? Děkuji za vysvětlení.

Parníček512, 1. srpna
–MM– 1. srpna

Ahoj,
měl bys obě slevy, ale nešlo by je uplatnit kombinovaně při jedné objednávce. Jednu ze slev (nevím teď přesně kterou, jestli novější, nebo starší) bys nejspíš běžně neviděl, dokud by sis neobjednal jeden dárek za tu druhou slevu. Po objednávce, na kterou by se druhá sleva využila, bys viděl ceny ovlivněné první slevou a mohl bys využít tu další slevu k další objednávce. Je to prostě vždy sleva na jeden kus nějakého dárku... a nejde ji kombinovat s jinými slevami.

Připomínám, že platnost vyhrané slevy je měsíc.

Katalog dárků

Ahoj,

v poradně jsem si přečetla, že se chystá doplnění dárků. Uvažuji, že bych si nějaký dárek objednala. Pokud by se ale v dohledné době rozšiřoval sortiment, ještě bych počkala. Mohl bys napsat, kdy přibližně budou dárky doplněny, zda třeba za měsíc nebo až za půl roku? Děkuji.

Micinka2, 31. července
–MM– 1. srpna

Ahoj,
předpokládám, že do konce srpna. Máme teď rozjednané tři spolupráce, z nichž snad alespoň něco klapne.

Katalog dárků

Ahoj,
objednala jsem si diář v katalogu dárků, jelikož je to 18-měsíční diář, tak jsem si ho objednávala ke konci měsíce červen. Píšete, že dárky rozesíláte na konci měsíce a že standardní doba doručení je 5-30 dnů. Chci se zeptat, proč mi dárek nikdy nepřijde včas? Proč vždycky přijde třeba až po měsíci a půl? Vím, že tam máte napsáno neptejte se, kdy se bude daný dárek odesílat, ale tohle se mi už nelíbí. :( Neberte to špatně, nemyslím to tak, ale zrovna katalog dárků, který měl i horší známku v Alíkovském vysvědčení, se od té doby vůbec nezměnil. Chci se zeptat, kdy se dárek už odešle? Jinak Alík super web, jen ten katalog dárků a rozesílání dárků pokulhává.
Moc děkuju za odpovědi :)

Nicík, 22. července
–MM– 27. července

Nyní už jsou dárky na cestě, omlouváme se za zpoždění.

My ještě někde píšeme, že rozesíláme dárky na konci měsíce? Myslím, že ne. Dárky rozesíláme, když je nashromážděno hodně objednávek a když na to máme volný čas. Je to poměrně pracná činnost a dáváme si záležet, abychom něco nepopletli... což se nám docela daří, prakticky každý dostává skutečně to, co si objednal.

Rozesílání dárků nabízí Alík zcela zdarma, nikdo mu za něj nic nedává, vy za ně platíte jen virtuálními kačkami a špetkou trpělivosti. Někdy i dvěma nebo třemi špetkami, no... ale myslím, že je to pořád pro vás docela výhodné. ;-)

Za dvojku pro katalog dárků na Alíkově vysvědčení podle mě může spíš sortiment nabízeného zboží. S tím se už snažíme něco udělat, ale také si to žádá čas.

Katalog dárků

Ahoj! Víte, já jsem si prohlížel katalog dárků a chtěl bych se vás na něco zeptat. Dají se dárky odesílat i do zahraničí?
Předem vám děkuju za vaší odpověď.

Ender6, 24. července
–MM– 26. července

Ahoj,
spíš nedají. Mnohdy by poštovné bylo dražší než samotný dárek. Záleží ale na typu dárku, poslat třeba samolepku do zahraničí není zase takový problém.

Z tohoto pohledu jsou lepší digitální dárky – hry na Steamu nebo audionahrávky od Audiotéky – ty se poštou posílat nemusí.

Katalog dárků

Ahoj Alíku a všichni jeho kamarádi,
chtěla bych se zeptat, jestli se bude nějak rozšiřovat sortiment dárků, nebo jestli bude nějaká akce jako třeba Black Friday. A také mám takový nápad, v katalogu dárků by mohlo být i lego. Předem děkuji za odpověď.

naw, 24. června
–MM– 27. června

Ahoj,
katalog dárků je naplněný dárky od sponzorů... a my momentálně nemáme čas ani schopnosti na to, abychom nějaké sponzory sháněli. Do budoucna ale s rozšířením nabídky počítáme. Já bych byl i pro, aby vznikly nové dárky s motivem Alíka (třeba zimní rukavice), ale to si musíme ještě rozmyslet, z čeho to zaplatíme. :-D

Žádné masivní slevy nechystáme... ale teď na konci školního roku jsme pár dárků na týden zlevnili. ;-)

Lego nevím, jestli by se podařilo sehnat. Koukám, zkoumám... hmm... možná by to nebylo tak beznadějné.

Katalog dárků

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co je to za slevy v katalogu dárků a budou se časem týkat všech dárků, nebo se to týká jen PC her? Děkuju moc za odpověď ;)

ferda2009, 17. května
–MM– 18. května

Máš postřeh. :->R^

Slevy se můžou týkat jakéhokoliv dárku (jednoho konkrétního nebo všech) a může je mít jakýkoliv uživatel (jeden konkrétní nebo všichni). Asi nebudeme pořádat velké slevové mánie, na které se vyplatí důkladně číhat, jako to dělají některé obchody. Spíš jen občas něco zlevníme.

Jako třeba teď tu jednu hru, jejíž sleva končí v neděli.

Občas půjde slevu na nějakou věc vyhrát v soutěži. Díky slevám můžeme výhry předávat standardními objednávkami, kde poštovní adresy zadává rodič (nebo dítě s jeho souhlasem vybírá jednu z uložených adres), čímž je také vyřešené to evropské nařízení na ochranu soukromí, o kterém nedávno psal Alík.

Katalog dárků

Ahojky, zajímalo by mě, kolik stojí dárky v realitě, třeba kolik kaček je jedna koruna.

Player8, 25. února
–MM– 27. února

Dárky většinou máme od sponzorů, takže obvykle neznáme jejich prodejní nebo výrobní cenu. Před rokem mě také napadlo, že bych si několik dárků zkusil vyhledat v e-shopech a podívat se, kolik stojí, ale žádný rozumný převodní kurz z toho spočítat nejde, u každého dárku by přepočet vyšel jinak. Někdy i hodně jinak.

Cena v našem katalogu je totiž odvozená i od toho, kolik kusů máme, jak velký prostor ta věc zabírá v našem skladu a za jakou cenu ji jde poslat. Třeba svačinový box:

  1. máme hodněkrát => může být levný,
  2. zabírá hodně místa => chceme ho rychleji rozdat,
  3. jeho poslání poštou je drahé => nechceme ho rozdávat moc levně.
Podobné kalkulace někdy někdo asi udělal u všeho.
Katalog dárků

Kdy zveřejníte v katalogu dárku, co zrovna byly za výhry v adventním kalendáři?

Michael73, 15. února
–MM– 18. února

Věcné ceny v katalogu celou dobu jsou.

Nerozdané hry budou v odděleném katalogu určeném speciálně na hry, který je teprve ve vývoji.

Katalog dárků

Ahoj, když si objednáme nějaký dárek, tak kdo ho pak zpracovává?
Děkuji.

JosefNeoral12, 9. února
Pralinka2 12. února

Ahoj,
pokud je mi známo, objednávky dárků vyřizuje zvěrolékař HelPik.

Katalog dárků

ahoj Alíku,
mám dotaz když si chci za kačky objednat např (mini pexeso), tak zda se něco bude platit myslím poštovné? Díky Verča

07Verca, 4. února
ALX75 4. února

Ahoj,
pouze Ti budou odečteny kačky, jinak nic neplatíš - poštovné hradí Alík. :-)

Katalog dárků

Ahojky, chtěla bych si objednat z katalogu dárků jednu audioknihu, ale mám pár otázek.

  1. Přijde něco i domů, jako normální pošta? Třeba nějaké potvrzení?
  2. Musí se vyplňovat příjmení? Pokud totiž ano, objednávat nebudu.
  3. Kniha by měla tedy přijít na e-mail, v nějakém souboru?

Předem mnohokrát děkuji.

dennisvet, 14. ledna
–MM– 29. ledna
  1. Nepřijde, neptáme se při objednávce na tvoji adresu.
  2. Formulář je stavěný tak, že příjmení vyžaduje. Možná by ho vyžadovat nemusel, protože nám ta informace asi k ničemu není. Předělám to někdy.
  3. Na e-mail ti přijde kód do Audiotéky.

Upřímně řečeno vůbec nevím, jak to s tou Audiotékou funguje. Dostal jsem od předchozí manažerky Alíka jakýsi seznam kódů a to je všechno :-) ... ten kód klidně můžu poslat i formou dopisu na Alíkovi, takže ani ten e-mail bych nepotřeboval.

Katalog dárků

Když si budu chtít vybrat dárek od Alíka, budou se mi tím snižovat kačky?(pokud si ho vyberu)

barca-musilova, 14. ledna
ALX75 14. ledna

Ahoj,
ano, samozřejmě, že se Ti budou snižovat kačky, dárek není úplně zadarmo, musíš za něj „zaplatit“ právě kačkami. Tudíž pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, Alík Ti daný počet kaček při objednávce odečte. Objednávat si samozřejmě můžeš jen takový dárek, na který máš naspořeno dostatek kaček, jinak to není možné. Nic dalšího kromě kaček však už neplatíš (poštovné platí Alík), nicméně při objednávce si ověř, zda máš vyplněnou celou adresu, aby bylo možné dárek zaslat. Kačky Ti ubydou, ale to nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta zůstane stejná a rovněž se Ti celkový počet již nasbíraných kaček sčítá dohromady pro případný postup k další vyšší hodnosti.

Katalog dárků

Ahoj, když mám určitý počet kaček a chci si zakoupit nějaký předmět, tak to je jen za kačky, takže tzv. zdarma? Děkuji za odpověď.
Copinka

Copinka, 26. prosince 2017
ALX75 26. prosince 2017

Ahoj,
ano, je to tak.
Při objednávce v Katalogu dárků Ti Alík strhne pouze nasbírané kačky (hodnost Ti nicméně zůstává) a nic dalšího už neplatíš. Poštovné platí také Alík. Jedinou podmínkou je, že zaslání musí být na nějakou adresu na území České republiky, do zahraničí se dárky z Katalogu v současné době nezasílají.

Katalog dárků

Když si objednám dárek, doručí mi ho do schránky jako dopis, nebo si to musím vyzvednout?

levhart2009, 14. prosince 2017
ALX75 17. prosince 2017

Ahoj,
objednaný dárek je Ti standardně doručen na Tvoji adresu, kterou uvedeš při objednávání dárku. Tedy Ti jej doručovatel přinese až domů a vloží do schránky. V případě, že bude dárek doručován jako doporučená zásilka, tak ještě zazvoní a dárek Ti vydá až tehdy, až mu potvrdíš jeho převzetí podpisem. Pokud dárek není doručován jako doporučená zásilka, tak Ti jej vloží doručovatel do schránky bez ohledu na to, zda jsi, nebo nejsi doma. V případě doporučené zásilky, pokud Tě doma nezastihne, tak Ti vloží do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, kterou pak uloží na nejbližší poště a tam si ji musíš dojít pak vyzvednout (případně se třeba s poštou domluvit na opětovném doručení nějaký jiný den). Dárek je potřeba vyzvednout si do nějaké doby, kterou máš zpravidla uvedenou také v té Výzvě, pokud si jej nevyzvedneš, byl by zpravidla následující pracovní den vrácen odesílateli.

Katalog dárků

Ahoj Alíku,
Chtěla bych se zeptat, když si objednám něco z katalogu dárků, přinese mi to pošta až ke mně, nebo pro to musím dojít( k tomu asi potřebuju občanku, kterou ještě nemám). Díky za odpověď :-)

Alfa_Beta, 8. října 2017
ALX75 9. října 2017

Ahoj,
zásilku s dárkem by Ti měl doručovatel donést až domů. Zpravidla ji nevloží jen do schránky, ale zazvoní, protože chce podepsat její převzetí. Pokud Tě doma nezastihne, tak Ti do schránky vloží výzvu, aby sis přišla zásilku na poštu vyzvednout. Na poště je pak zásilka asi 14 dní, pokud si ji do té doby nevyzvedneš, nebo si s poštou nedohodneš jiné podmínky, tak je následně vrácena odesílateli.

U formuláře pro objednávku z Katalogu je možné uvést nějaké poznámky. Můžeš tam tedy uvést, že chceš poslat zásilku na jméno někoho dospělého, například jednoho z rodičů, a uvedeš do poznámky jeho celé jméno (můžeš tam také zmínit důvod, který jsi napsala zde v dotazu). Zásilku Ti převezmou rodiče (nebo si ji vyzvednou na poště). Nezapomeň je ale předem informovat o tom, že sis objednala dárek od Alíka, aby o tom věděli.
Stav své objednávky můžeš sledovat v Katalogu dárků, kde vpravo v Alíkově věrnostním programu si zobrazíš možnost Tvé objednávky. Zkus tam stav pravidelně sledovat, až se tam objeví ve stavu Odesláno v....., tak můžeš v nejbližších dnech čekat doručení zásilky. Jiné zprávy o odeslání dárku (zatím) nikam nechodí.

Katalog dárků

Ahoj, objednal jsem si 21. září píšťalku z katalogu dárků. Když se podívám na stav objednávky, je tam stále napsáno, že se čeká na zpracování, co to znamená?

martin900gamer, 1. října 2017
ALX75 1. října 2017

Ahoj,
údaj “čeká na zpracování“ znamená, že objednávka byla úspěšně přijata, ale ještě není odeslána. Až bude, tak se Ti tam místo tohoto údaje zobrazí “Odesláno v .....“ Doporučuji tento stav Tvé objednávky sledovat, neboť zvláštní e-mail o odeslání objednávky se (zatím) neposílá. Objednávky jsou vyřizovány dle potřeby, zpravidla je objednaný dárek odeslán do cca 30 dnů od přijetí objednávky.

Katalog dárků

Proč Alíkův svačinový box stojí 56 200 kaček, když předtím stál jen 10 300 kaček?
Odpovězte prosím HNED a děkuji.

VeverkaČiperka123, 14. září 2017
–MM– 18. září 2017

Protože posílat ho poštou je dražší, než jsme mysleli.
Nedávno jsi v mé anketě o tom, jak by měla vypadat titulní strana, hlasovala i ty, že v ní reklama být nemá. Je to prosté: když nemá Alík příjmy, tak nemůže mít ani moc výdajů.

To „HNED“ si laskavě příště odpusť, jinak ti neodpovíme nikdy.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, dneska mi přišel tvůj dárek. Alíkův svačinový box. Sice jsem se lekla, kdo zvonil, ale nakonec jsem zjistila, že to jsou jenom pošťáci. A ještě jednou ti moc děkuji :-).

Natyna1003, 1. září 2017
Alík 3. září 2017

Pošťáci jsou Rošťáci. Ale zase díky nim nemusíš stát frontu na Roště :-)

Jsem rád, že jsem ti svým boxem udělal radost.

Katalog dárků

Ahoj Alíku, když si objednám dárek, zmizí mi i bodíky? Předem moc děkuji za odpověď s pozdravem křeček1233

křeček1233, 12. srpna 2017
ALX75 13. srpna 2017

Ahoj,
pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, tak se Ti pochopitelně bodíky v hodnotě daného dárku odečtou - za dárek musíš „zaplatit“ bodíky. Nicméně toto odečtení nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta se Ti nezmění a dále se Ti celkový počet naspořených bodíků/kaček počítá do celkového součtu bodíků/kaček pro případný postup k vyšší hodnosti.

Katalog dárků

Dobrý den, v dárcích máte Alíkovo tričko velikosti XS, a to větší velikost nemáte?
Předem děkuji za odpověď

Tereza1233, 7. srpna 2017
–MM– 8. srpna 2017

Nemáme. Pokud máš ve svém okolí nějakého trpaslíka (nebo menšího sourozence), můžeš mu toto XS tričko pořídit jako dárek. Na skladě už je poslední kus, pokud dobře koukám.

Tuším, že někde máme i jiný druh triček, který máme ve více velikostech, ale pokud není v katalogu dárků, tak ho buď nemáme přepočítaný, nebo ho nechceme prodávat za kačky. Zamyslíme se nad tím.


Položit nový dotaz

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Než se zeptáš, prohlédni si nejčastěji pokládané otázky.

Alíkovi kamarádi neodpovídají ihned, na odpověď si budeš muset počkat.

Pokud položíš otázku, která již byla v Poradně řešena, otázka nebude zodpovězena. Nejprve se raději podívej, zda už na podobný dotaz není odpověď.

Tvůj dotaz:

Pokládat dotazy mohou jen přihlášení uživatelé, kteří mají alespoň sto kaček.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat (pár dní ale potrvá, než si kačky naspoříš).